Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kad otici na planiran carski?

  1. #1
    saandra

    Početno Kad otici na planiran carski?

    Znam da zvuci malo cudno ali nisu mi zakazali datum kad da se pojavim u bolnici. Pre dve nedelje sam izasla iz bolnice gde sam bila na tokolizi i tad su mi uradili sve preglede za carski rez i dali mi odobrenje. Medjutim tad sam bila 34. nedelja i na otpusnoj listi nista mi nisu napisali kad da se javim u bolnicu. Dokad ja sad da cekam i u kojoj nedelji trudnoce se radi planiran carski rez?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Pojma nemam :? ... jesu li ti barem rekli kad na slijedecu kontrolu, bilo sta??? Meni je doc na kontroli rekao "Dodjite sutra u bolnicu, prekosutra ujutru je carski" i tako sam i dosla. Ako ne znas ili nisi sigurna, nazovi ih pa provjeri...

  3. #3
    saandra

    Početno

    Na otpustu su mi rekli da se javim svom ginekologu u domu zdravlja. A sta on mi moze, niti radi UZ ni krvnu sliku, nista samo moze da mi da uput za bolnicu. Svakako cu ja njih nazvati (bolnicu) ali sam mislila da mi kazete u kojoj nedelji se radi planiran carski.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Pa ja sam npr. "prenijela" 5 dana, znaci u terminu, ja ne znam da se radi prije termina. Eh sad jedino da se radi ranije u slucaju neke indikacije.

  5. #5
    Bella

    Početno

    Ja sam išla dva puta na dogovoreni carski. Prvi put sa točno 38 tjedana a sada sa 37 i pol.

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sandraaa, nisi napisala koji je tvoj razlog za planirani carski rez.

    on se u pravilu ne bi smio radit prije datuma termina akoi nema posebnih indikacija, tj. ako nisu ugroženi mama i/li beba, iz jednostavnog razloga što beba još nije sasvim zrela.

    sve više ginekologa (doduše u zapadnim zemljama) smatra da je i za planirani carski najbolje pričekati prirodne trudove, jer se tako daje prilika bebi da sama da signal kad je definitivno spremna za porod, a drugi razlog je taj što se smatra da hormon koji potiče kontrakcije (oksitocin, endorfini) bolje priprema bebu za izlazak.

  7. #7
    saandra

    Početno

    Moj razlog za planiran carski je problem sa ocima. Na desnom sam operisala ablaciju retine, a na levom imam degenerativne promene na mreznjaci. Tako da mi je oftalmolog preporucio carski, a u bolnici bez prigovora odobrili.
    Uh ne mogu ja cekati termin, a mislim da necu ni docekati jer sam vec imala skracen grlic. A i lezim vec 7 meseci pa mi je dosadilo. Prvo sam mirovala jer je bla zima pa i nisam imala kuda da idem, a posle su se pojavile kontrakcije pa sam morala da mirujem, a sad imam strogo mirovanje da ne bi porodjaj krenuo.
    Bas imam srece, zar ne!
    Ali sve cu izdrzati jer mi je ovo prva bebica posle 7 godina lecenja. I sve je to u roku sluzbe.
    Hvala na odgovorima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •