Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: Lino - novo iz Podravke

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Draga magriz,

    Ovdje nije problem u vrsti mlijeka, nego preporuci da se moze davati od cetvrtog mjeseca, a i ptice na grani znaju da je iskljucivo dojenje 6 mj....

    Jos mi je gore to licemjerno stavljanje sestice na front, a onda kad se udubis....cetvorka....

  2. #52
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Idem sad pokušati staviti slike pa da stvarno zatvorimo ovaj topic jer mi niti nije bila namjera pisati o proizvodima čiji proizvođač krši kod. Molim one koje se bolje kuže od mene kad pogledaju slikice da napišu što krši kod i na koji način pa da ne napravim istu grešku drugi put.

  3. #53
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo da se svi upoznamo malo vise s krsenjem koda:


    1. Zabranjeno je reklamiranje nadomjestaka za majčino mlijeko.
    2. Zabranjeno je davati besplatne uzorke nadomjestaka za majčino mlijeko.
    3. Zabranjena je promidba nadomjestaka za majčino mlijeko u zdravstvenim ustanovama, ukljucujuci dijeljenje besplatnih ili jeftinih uzoraka.
    4. Zabranjeno je savjetovanje majki od strane predstavnika proizvodaca nadomjestaka za majčino mlijeko.
    5. Zabranjeno je poklanjanje uzoraka zdravstvenim djelatnicima.
    6. Zabranjene su slike koje idealiziraju umjetnu prehranu, ukljucujuci slike novorodencadi na etiketama proizvoda.
    7. Informacije koje se pruzaju zdravstvenim djelatnicima bi morale biti osnovane na znanosti i cinjenicama.
    8. Sve informacije o umjetnoj prehrani, ukljucujuci i etikete, bi trebale objasniti koristi dojenja i sve troskove i opasnosti koje su povezane sa umjetnom prehranom.
    9. Neprimjereni proizvodi kao sto su, na primjer, osladeno kondenzirano mlijeko i cajevi, ne smiju se promicati za bebe.
    10. Svi proizvodi bi trebali biti visoke kvalitete i uzimati u obzir klimatske uvjete i mogucnosti cuvanja u zemlji gdje se koriste.
    11. Potrebno je, kao svjetska zdravstvena preporuka, promicati i podrzavati iskljucivo dojenje prvih sest mjeseci te nastavak dojenja do dvije godine ili vise.
    12. Potrebno je podupirati nadohranu nakon sest mjeseci starosti s time da se treba primjetiti da bilo koja hrana ili pice koja se uvede prije nego sto je nutritivno potrebna moze omesti dojenje.
    13. Dopunska hrana se ne smije promicati na nacin koji bi mogao ici na stetu iskljucivog i neprekidnog dojenja.
    14. Financijska pomoc profesionalnim osobama (u zdravstvu i slicno) od strane proizvodaca hrane za novorodencad moze doci u sukob sa potpunom podrskom dojenja od strane profesionalne osobe.
    15. Proizvodaci i distributeri bi se morali pridrzavati preporuka Pravilnika, cak i ako to nije regulirano zakonom u toj zemlji.

  4. #54
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Za zdrav rast i pravilan razvoj vaše bebe iznimno je važna prehrana. Lino dječja hrana svojim izbalansiranim, visokohranjivim i ukusnim sastojcima namijenjena je tom posebno važnom razdoblju djetetova života. Snažna povezanost majke i djeteta produbljuje se ljubavlju, toplinom i bliskošću kakvu može pružiti samo prirodna prehrana bebe na majčinim grudima. Majčino mlijeko je najbolja hrana za dijete, lakoprobavljiva, omogućuje postupan i potpun razvoj probavnog trakta, štiti od infekcija, sprječava razvoj alergijskih bolesti, jača imunitet i bitno utječe na kvalitetan razvoj mozga. Mlijeko majke je nezamjenjivo te preporučujemo da se prvih šest mjeseci beba hrani isključivo prirodnim putem na majčinim grudima. Kad uočite da dijete dobro kontrolira držanje i koordinaciju pokreta glave, može se postaviti u polusjedeći položaj i poseže za hranom koju blagujete za obiteljskog obroka, to je znak da će vaša beba prihvatiti hranu veće gustoće od majčinog mlijeka.
    To presudno razdoblje između četvrtog i šestog mjeseca kada je dijete spremno prihvaćati hranu drugačijeg okusa, konzistencije, boje i mirisa naziva se dohrana: vrijeme uvođenja polučvrste hrane. Lino dječja hrana zadovoljava nutritivne zahtjeve najnježnijeg uzrasta tako da djetetu osigurava potrebne dodatne vitamine, minerale i hranjive tvari. Djetetu je osobito potrebna pažnja, strpljivost i brižnost da bi pravilno ovladalo tehnikama žvakanja te upoznalo i prihvatilo različite teksture i okuse svijeta hrane. Preporuča se dijete hraniti isključivo žlicom. Kvalitetna prehrana i njega dalekosežno utječu na pravilan rast i razvoj djeteta, zbog čega je dobro konzultirati se s pedijatrom.
    Ovo sam prepisala sa zadnje strane na kutiji jer slike nisam mogla staviti tako da tekst bude čitljiv. Meni se čini da su se trudili da ne krše kod, ali čekam nečiju stručniju ocjenu.
    Da li negdje postoji popis proizvođača koji ne krše kod pa da znamo čije proizvode kupovati?

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    To presudno razdoblje između četvrtog i šestog mjeseca kada je dijete spremno prihvaćati hranu drugačijeg okusa, konzistencije, boje i mirisa naziva se dohrana: vrijeme uvođenja polučvrste hrane. Lino dječja hrana zadovoljava nutritivne zahtjeve najnježnijeg uzrasta tako da djetetu osigurava potrebne dodatne vitamine, minerale i hranjive tvari.
    ubili se od truda

  6. #56
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ajme kak su samo uspjeli (neznam jel bi ili )

    U istom tekstu ova recenica:

    Mlijeko majke je nezamjenjivo te preporučujemo da se prvih šest mjeseci beba hrani isključivo prirodnim putem na majčinim grudima.

    I ova:

    To presudno razdoblje između četvrtog i šestog mjeseca kada je dijete spremno prihvaćati hranu drugačijeg okusa, konzistencije, boje i mirisa naziva se dohrana: vrijeme uvođenja polučvrste hrane
    Mislim, ono.. "znamo mi da dijete treba iskljucivo sisati prvih 6 mj, ali mozda ne bi bilo lose da pocnete s dohranom prije" :smajli lupa glavom od zid od muke:

  7. #57
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    standardno, kao što svi proizvođači nadomjestaka napišu: majčino mlijeko je /hvalospjev dojenju da ne može dirljiviji/... ALI ako ga nemate dovoljno ili želite kombinirati prehranu, imamo mi nešto baš za vas!

  8. #58
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Pa meni to izgleda kao vješto izbjegavanje mogućnosti da ih se optuži za kršenje koda. S tim da je na svakoj strani i prednjoj i zadnjoj veliki broj 6 i piše od navršenih 6 mjeseci života.
    Dakle jesu li ili nisu kršitelji ili su ostali negdje između? :?

    Meni se pri otvaranju topica činilo da je super što netko označava hranu oznakom od 6 mjeseci i što nije dodan rafinirani šećer i nema aditiva i što se radi o hrvatskom proizvođaču, ali sad mi je žao što sam ih tako besplatno izreklamirala, pa dakle zaključujem ovu temu što se mene tiče.

  9. #59
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Pa meni to izgleda kao vješto izbjegavanje mogućnosti da ih se optuži za kršenje koda.
    I, to je upravo to.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Pa meni to izgleda kao vješto izbjegavanje mogućnosti da ih se optuži za kršenje koda. S tim da je na svakoj strani i prednjoj i zadnjoj veliki broj 6 i piše od navršenih 6 mjeseci života.
    Dakle jesu li ili nisu kršitelji ili su ostali negdje između? :?

    Meni se pri otvaranju topica činilo da je super što netko označava hranu oznakom od 6 mjeseci i što nije dodan rafinirani šećer i nema aditiva i što se radi o hrvatskom proizvođaču, ali sad mi je žao što sam ih tako besplatno izreklamirala, pa dakle zaključujem ovu temu što se mene tiče.
    Draga,

    Nema ti razloga biti zao. Dala si svoj doprinos monitoringu.

  11. #61
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Ajde bar neka korist 8)

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    ALI kad dođete u trgovini do police na kojoj se nalaze ta nova Lina i na kutiju ugledate oznaku 6, velika većina vas ili prosječnih majki neće ni čitati što piše na kutiji, jer ili u kolicima ispred vas ili u marami imate bebicu od npr. 4 mjeseci i tu kutiju nećete gledati još barem 2 mjeseca!!!
    Inulin je PREBIOTIK = pogoduje rastu korisnih crijevnih bakterija i tako pomaže jačanju imunološkog sustava, te je stoga dodan u proizvod.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj stephanie prvotno napisa
    ALI kad dođete u trgovini do police na kojoj se nalaze ta nova Lina i na kutiju ugledate oznaku 6, velika većina vas ili prosječnih majki neće ni čitati što piše na kutiji, jer ili u kolicima ispred vas ili u marami imate bebicu od npr. 4 mjeseci i tu kutiju nećete gledati još barem 2 mjeseca!!!
    Aha, dok nam komsinica, sestra, prijateljica...ne kaze: "Ma mozes mu/joj vec davati, pa pise ti pozadi....ja otkako dajem svojoj spava ko bubica cijelu noc i divno napreduje..."

  14. #64
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj stephanie prvotno napisa
    ALI kad dođete u trgovini do police na kojoj se nalaze ta nova Lina i na kutiju ugledate oznaku 6, velika većina vas ili prosječnih majki neće ni čitati što piše na kutiji, jer ili u kolicima ispred vas ili u marami imate bebicu od npr. 4 mjeseci i tu kutiju nećete gledati još barem 2 mjeseca!!!
    Ajmo reci da su takve majke u manjini (evo tu su na forumu ). Ali i ovdje mame recimo vecinom citaju uputstva na kasicama, citaju sastav. A tamo jasno pise da se krene s dohranom izmedju 4 i 6 mj. Veeeelika vecina majki u Hr razmislja o dohrani s 4 mj - i ako ne razmislja, okolina i med. struka im spominju tu mogucnost. A jos i lijepo pise na kutiji

  15. #65
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo dok sam ja poslala svoj post, Ninet je ubola tocno "u sridu" problema!

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj stephanie prvotno napisa
    ALI kad dođete u trgovini do police na kojoj se nalaze ta nova Lina i na kutiju ugledate oznaku 6, velika većina vas ili prosječnih majki neće ni čitati što piše na kutiji, jer ili u kolicima ispred vas ili u marami imate bebicu od npr. 4 mjeseci i tu kutiju nećete gledati još barem 2 mjeseca!!!
    .
    Nije baš skroz tako. Jer ako piše od 6. mjeseca, mama će se potruditi da prije tog datuma ima u kući bar neke od proizvoda sa polica iz dućana, jer da dijete ne bi sa 6 mjeseci bilo gladno jer, jelte, majka je srca kamena, ništa mu ne daje osim svog mlika.
    Dakle, dijete puni cca 5 mjeseci, majka daje bebaču razna lina, da sazna koje djetetu paše, kako ne bi bilo gladno...dok gleda odrasle kako jedu i sl...

    Evo čisto za ilustraciju još 1 varijanta

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Kada sam rodila svoje blizance prije 14 godina, meni je bilo 26. Imala sam mlijeka tri mjeseca neprestano za njih dvoje i dojila ih ne štedeći se. Međutim, nakon toga polagano je počelo presušivati. Samnom u bolnici bila je jedna prvorotka od 42 godine i nije joj se pojavila niti kapljica mlijeka. Bila je strahovito nesretna zbog toga i stalno je ponavljala da je njeno dijete zakinuto.
    Sada sam ja trudna ponovno sa svojih 40 godina i željno očekujem svoju bebu. Međutim, svjesna sam da ga dojiti mogu sa mlijekom koje ću imati, a ako ga ne bude - stavr je jednostavna - neću ga moći dojiti. I ne namjeravam se prepustiti grizodušju za nešto gdje moje izravne krivnje nema, mada se u potpunosti slažem da su nedojena djeca zakinuta.
    Zato moramo biti svjesni da majke koje nemaju mlijeka, moraju hraniti svoju djecu i imaju i one pravo i na zamjenske proizvode i na informaciju o njima.
    A svaka majka koja ima mlijeka neće sigurno plaćati Podravki ili bilo kojem proizvođaču njegove konzervanse i umjetne dodatke, a svoje mlijeko izdajati i bacati.
    Samo bismo u svemu tome trebali malo više tolerancije - jer ako znaš što hoćeš i imaš to čime ostvariti, zar te može zbuniti reklama??? Dojilje zauzmite stav - reklama je namijenjena nekom drugome. I tom drugom je potrebna informacija. I zabune nema...

  18. #68
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ljiljana, kako misliš da "neće biti mlijeka"? dojenje ne funkcionira po principu "ima-nema" nego po sistemu ponude i potražnje.

    izuzetno je malen broj majki koje ne mogu dojiti, ali je vrlo velik broj onih koje zbog loših savjeta i nedostatka potpore nisu uspjele dojiti svoju djecu.

    pročitaj, primjerice, ove tekstove:

    Neistine i istine o količini mlijeka

    Mit o premalo mlijeka

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Hvala na tekstovima Ms. Ivy. Spremila sam ih i još ću ih čitati. Posebno je dobar tekst o istini i mitovima o dojenju. I više od svega voljela bih dojiti svoje dijete barem šest mjeseci. Ali, kako već rekoh s mojim blizancima mlijeka je uistinu nestalo s tri mjeseca njihova života. Dojke, koje su u početku bile zaista velike i jako mliječne, nakon tri mjeseca postale su dvije obješene pljoskice , potpuno prazne i suhe...Mene je patronažna upućivala da moram nakon podoja izdojiti mlijeko koje je ostalo u dojci - sada vidim da je to bila pogreška.
    Slažem se da mlade mame treba educirati, da ne slušaju prazne priče o dojenju. Meni je nakon rođenja blizanaca muževa teta punila glavu o tome kako djeci trebam davati domaće kravlje mlijeko jer je ono bolje za njih i jer je moje mlijeko preslabo i gladni su. Toliko mi je digla tlak da sam joj odbrusila da je kravlje mlijeko najbolje za tele, a ja sam rodila ljudska bića za koje je najbolje moje mlijeko. Jadna žena - uvrijedila se...
    Ali ne smijemo zaboraviti da mali broj žena ipak nema mlijeka. Evo, ova iz mog prethodnog posta medicinska je sestra iz savjetovališta za dojenčad i meni je od prvog trenutka mnogo pomogla savjetima oko dojenja, pa prema tome, to što sama nije mogla dojiti zaista nije plod njena neznanja.

  20. #70
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kada sam rodila svoje blizance prije 14 godina, meni je bilo 26. Imala sam mlijeka tri mjeseca neprestano za njih dvoje i dojila ih ne štedeći se. Međutim, nakon toga polagano je počelo presušivati.
    Zasto mislis da je onda pocelo mlijeko "nestajati"? Nije nista neobicno da mame prestaju dojiti s 3 mj. Dijete obicno u tom periodu ima intenzivan skok u razvoju pa da bi si namaknulo vise mlijeka, stalno trazi sisati. Ali onda ukoliko mama nema podrsku i tocne informacije, onda to cesto zna ovako izgledati:

    - ajme stalno trazi sisati, nesto nije u redu
    - "gle, dijete ti stalno place i stalno trazi sisati, sigurno je gladan, sigurno ti nestaje mlijeko ili ga vise nemas dosta"
    - mamine dojke su zbog uspostavljene ponude i potraznje mekane, pa i to moze djelovati kao da tu "nista nema unutra"
    - mama se proba izdojiti. No izdajanje je tehnika koja se mora savladati, pa puuuuuuno zena ne uspijeva izdojiti nikakve famozne kolicine. No kad se to pogleda zajedno sa ovim drugim tockama navedenim gore, to onda moze znaciti samo jedno "nema vise mlijeka"
    - "ma daj mu adaptirano, gle da je gladan" - i ukoliko se adapt zaista uvede, onda se ISTINSKI krece smanjivati kolicina mlijeka kod mame
    - itd, itd, itd.

    Istina je da se kolicina mlijeka kod mame moze smanjiti, ali to se jedino moze desiti ako
    - dijete dobiva ista drugo osim majcinog mlijeka (voda, caj, adaptirano)
    - se ogranicava duzina podoja
    - ako se ne prepusta djetetu da sisa kad zeli, nego se gleda na sat
    - ako se uvede duda
    - ako se izbjegavaju podoji (npr. najcesce se mame trude da dijete ne sisa po noci)
    - itd.

    Tako da se kolicina mlijeka moze stvarno smanjiti, ALI mlijeko NE MOZE samo od sebe NESTATI. Fizicki je nemoguce!

    A to sto su klinci blizanci, isto ne utjece na kolicinu mlijeka. Blizance se moze dojiti isto toliko koliko i jedno dijete. Evo mi tu na forumu imamo mamu koja je svoje blizance iskljucivo dojila do 6 mj, i klinci jos sisaju, a imaju preko 2 godine.



    Samnom u bolnici bila je jedna prvorotka od 42 godine i nije joj se pojavila niti kapljica mlijeka. Bila je strahovito nesretna zbog toga i stalno je ponavljala da je njeno dijete zakinuto.
    Mamama obicno zrelo mlijeko nadodje negdje 3, 4 dan. Postoje zene kojima mlijeko nadodje puno kasnije. Nekim cak 10 ili 14 dana poslije poroda. Za to vrijeme mame imaju kolostrum kojeg ima jaaaaaaako malo (u kapljicama), ali je nuzno da ga dijete jede jer upravo TO treba djetetu poslije rodjenja. Tako da se mnoge mame ubediraju jer misle da ce imati mlijeka cim rode (sto naravno nije slucaj), i jos se ubediraju ak vide da drugim zenama mlijeko strca ili curi a njima ne (nekim zenama NIKAD ne curi mlijeko, sto ne znaci nista. Znaci samo da im ne curi mlijeko )


    Sada sam ja trudna ponovno sa svojih 40 godina i željno očekujem svoju bebu. Međutim, svjesna sam da ga dojiti mogu sa mlijekom koje ću imati, a ako ga ne bude - stavr je jednostavna - neću ga moći dojiti.
    Stvar je jos jednostavnija Moci ces dojiti. Nema niti jednog razloga (fizicke prirode) zasto ti ne bi mogla dojiti. Mlijecne zlijezde imas, uspjesno si vec dojila 3 mj. Razloga za ne dojenje od strane tvoga tijela NEMA.

    A sad dolazimo do druge stvari - podrska i edukacija. Nije rijetkost da dojenja zavrsavaju zbog KRIVIH savjeta - to je kod nas nazalost pa skoro svi slucajevi ne dojenja (nema bas puno zena koje jos u trudnoci odluce ne dojiti). Dojenje je prirodno, ali nazalost mnogi u medicini zbog toga misle da se dojenju ne treba puno posvecivati i uciti o tome. Evo mi u edukaciji za SOS telefon smo ucili godinu i pol o dojenju da bismo mogli doci na telefon. I vjeruj mi, postoji milion razloga i kojekakvih prepreka zbog kojih bi jedno dojenje moglo zavrsiti ako se problemi ne rijese na vrijeme. I ukoliko ta osoba koja ti pomaze, nezna sto bi moglo biti uzrok tvojih problema, i ne pomogne ti da ti taj svoj problem rijesis nego je rjesenje "vi gospodjo nemate mlijeka, uzmite adaptirano", naravno da ce vase dojenje zavrsiti. A mama ce zivjeti u uvjerenju da "nije imala mlijeka", ili da ju je njeno tijelo iznevjerilo.. A u stvari uopce nije bilo do nje, nego do drugih koji joj nisu znali pomoci pravim savjetom kad je trebalo.


    I ne namjeravam se prepustiti grizodušju za nešto gdje moje izravne krivnje nema, mada se u potpunosti slažem da su nedojena djeca zakinuta.
    Tvoje izravne nema. Krivi je sistem koji ti ne omogucava da jednostavno dodjes do ispravnih informacija.

    Zato moramo biti svjesni da majke koje nemaju mlijeka...


    Sto znaci "majke koje nemaju mlijeka"? Ako su dojile i 1 dan, 1 tjedan ili 3 mjeseca, znaci da mlijeka IMAJU, a to isto znaci da je onda problem u necem drugom a ne u tome da li ona imaju ili nemaju mlijeka. Ja sve ove godine sto se bavim dojenjem jos niti jednom nisam upoznala mamu koja nema mlijecne kanalice (to je moguce, ali istinski rijetkost). Sve ove ostale imaju mlijeka, ali je kao sto rekoh, stvar u necem drugom (nedostatak prave podrske i ispravnih informacija)


    moraju hraniti svoju djecu i imaju i one pravo i na zamjenske proizvode i na informaciju o njima.
    Da trebaju dobiti informaciju, ali od strucne osobe koja se kuzi u to (pedijatar).

    No kad smo vec kod toga da je adapt zamjena za dojenje, Svjetska Zdravstvena Organizacija je ovako poredala djecju prehranu (redosljed vaznosti):

    1. dojenje
    2. izdajanja
    3. banka mlijeka
    4. adaptirano

    Znaci, prvo treba iscrpiti ove prve 3 opcije, pa tek onda br. 4. Ali to kod nas na zalost nitko ne radi (a banka mlijeka bas i ne postoji. Mislim da ima samo Rijecko rodiliste).


    Samo bismo u svemu tome trebali malo više tolerancije - jer ako znaš što hoćeš i imaš to čime ostvariti, zar te može zbuniti reklama??? Dojilje zauzmite stav - reklama je namijenjena nekom drugome. I tom drugom je potrebna informacija. I zabune nema...
    Jako se varas. Reklama je upravo namjenjena onim mamama koje su izbezumljene dojenjem, nespavanjem, hormonima koji luduju itd. Pa te reklame su divne - bebe se sve od reda smjeskaju, spavaju x sati, sretne i zadovoljne. A gle tvoje dojeno dijete - place, ne spava cijelu noc, svako malo hoce sisati - tu SIGURNO nesto ne stima. A nitko ti nece reci da je majcino mlijeko puuuuno probavljivije od adaptiranog i da djeca moraju sisati kad god zele itd. I kad mama dodje u krizu (a sve smo ih imale- tko nije?), ukoliko postoji kutija adapt kod kuce, VRLO JE lako posegnuti za njom... i eto pocetak kraja dojenja.

    Jedno je sigurno, nalazis se na ispravnom mjestu ukoliko hoces TOCNE informacije o dojenju, i ukoliko se zelis pripremiti i dojiti jos duze ovaj put.

    Budi sigurna da ces dobiti ispravne savjete i puno podrske

  21. #71
    jola

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    inulin-oligofruktoza=umjetni zaslađivač
    :?
    Inulin se vodenom ekstrakcijom dobiva iz cikorije, a oligofruktoza se dobiva iz inulina.

    Svejedno, ne bih to dala djetetu. Čemu kaša od npr. rižinog brašna i 8% boktepitajkakvog voća, kad mogu skuhati integralnu rižu s domaćim voćem, glatko izmiksati i dati djetetu?
    Gdje kupiti integralnu rižu? Kako se priprema?

  22. #72
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    pa sa svekrovim jabukama, blago ti se

    imaju rizine pahuljice ili sama riza u bio ducanima, pa mozes nju...

    ako svekar ima mrkvicu, mozes i s njom...

    sto manje industrijski, to bolje....
    Sad sam tek vidla odgovor,tuka ja.
    Kako sama riža? Jel to ona varijanta da se riža jako raskuha pa zmiksa? Ako da,jel bolje integralna ili koja?
    Sorry na 100 pitanja al izgubila sam se već na početku dohrane , bila sam odlučila počet rižom i povrće,pa sad uletila jabuka....
    Ja skrenula s teme....Sorry svima

  23. #73
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    da se ubijem ne znam sad gdje sam to pročitala da se oligofruktoza koristi kao umjetni zaslađivač

    no what ever

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •