Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Pomoć!! - raspodjela imovine nakon razvoda

  1. #1

    Početno Pomoć!! - raspodjela imovine nakon razvoda

    Ovako!Moj brat se želi razvest od svoje žene ali imamo mali problem?
    On je nedavno kupio kuču sa tatom,tata je večinski vlasnik a buraz je dignuo stambeni kredit da se je kuča do kraja isplatila,pitanje glasi? Dali ona ima pravo na tu kuču i kad pokrene razvod dali ju može izbacitiz kuče??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    ako je kuća kupljena u braku,mislim da je i supruga vlasnik dijela njihove kuće.

  3. #3
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno Re: Pomoć!! - raspodjela imovine nakon razvoda

    Citiraj tinica prvotno napisa
    Ovako!Moj brat se želi razvest od svoje žene ali imamo mali problem?
    On je nedavno kupio kuču sa tatom,tata je večinski vlasnik a buraz je dignuo stambeni kredit da se je kuča do kraja isplatila,pitanje glasi? Dali ona ima pravo na tu kuču i kad pokrene razvod dali ju može izbacitiz kuče??
    izuzmimo tatu - on je vlasnik svog djela kuce i to je njegovo (racunski receno). skoncentrirajmo se na dio koji je kupio supruznik (tj. tvoj brat). tvoj brat je digao stambeni kredit i sto mislis od cega otplacuje taj kredit ? :/ od svoje stechevine (od onoga sto zaradjuje radeci svoj posao). supruznici sve sto zarade tj. steknu ziveci u braku djele na pola. nebitno tko od njih radi ili ne, jer na neki nachin oboje "rade" - jedan radi, drugi podize djecu, kuha, sprema itd. (tj. najcesce recimo muskarac radi, a zena je doma, il oboje rade). stoga kod razvoda tj. podjele imovine, stechevina (tj. nesto sto su svojim radom stekli, a ne sto im je poklonjeno, kao npr. nasljedstvo il dar od trece osobe) se "sabere" i podjeli na pola. u konkretnom slucaju supruga ima pravo na pola dijela od dijela kuce od tvog brata (posebice ako se kredit do tada isplati natrag banci). najvjerovatnije ce tvoj brat u slucaju razvoda morati zeni isplatiti taj njen dio - s kojim je (zajedno s tvojim bratom) ucestvovala u vracanju kredita dok su jos bili u braku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •