Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 131

Tema: Kravlje mlijeko

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno Kravlje mlijeko

    Mi smo nažalost već tri mjeseca na adaptiranom mlijeku i budući da nam se bliži prvi rođendan, zanima me kada bih mogla početi davati K. kravlje mlijeko, i koje (mislim s koliko masnoće). Kakva vi imate iskustva?

  2. #2
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    I ja sam postavila baš to pitanje neki dan na forumu. Iako mi je to druga beba, opet prolazim kroz iste dileme kao i prvi put.
    Mi cikamo u kombinaciji s adaptiranim i namjeravam to odužiti. Nemam neke prave razloge, ali nekako još uvijek ne mogu zamisliti da moja mrvica pije kravlje mlijeko. Vjerojatno ću joj iza 1. rođendana neki put napraviti čokolino ili nešto sl. s kravljim, a ne adaptiranim kao sad. U bočici joj još duuugo neću dati kravlje. Za to nam služi cika, a kad sam na poslu- formula.
    Dajte, curke, koje znate, izbacite neke dokazane činjenice o uvođenju kravljeg mlijeka iza 1. godine, jer ni ja baš nisam potkovana po tom pitanju.

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Bio je veeeeeeliki topic na ovu temu.
    Vjerujem da između kravljeg i adaptiranog (isto tako kravljeg) mlijeka nema neke bitne razlike, osobito u smislu dohrane. Bitan pomak je jedino jogurt.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Davore, na kaj si mislio kad si rekao bitan pomak?
    Linda, kad si već spomenula čokolino, jel ga ti praviš rijetko da ti ga dijete pije iz bočice ili se hranite sa žličicom i koliki su ti omjeri mlijeko-čokolino?

  5. #5
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    savjet (na zalost) iz licnog iskustva
    ne kravlje mlijeko bar do 2 godine
    ja sam pocela davati od godinu i po jer je veliki mljekoljubac,...popije bar pola litra mlijeka + 2deci jogurta dnevno a i dalje doji....
    od prevelike kolicine mlijeka imao je proljev mjesec i po, dok nismo skontali da je postao netolerantan na laktozu

    imate uvijek varijantu: rizino mlijeko, zobeno mlijeko...itd...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Da, kravlje se ne preporucuje davati bar dvije godine. (Da se mene pita....ni poslije )

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Laktobakterije potroše laktozu, a bjelančevine rastavljaju na aminokiseline. OK, nisu baš previše temeljite, ali je gotov proizvod, jogurt, puno prihvatljiviji za dohranu djece, a povoljno utječe na probavni sustav. Zato je jogurt bitan pomak.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ja uopće ne namjeravam davati kravlje mlijeko, uz ciku će za kašice i slično ići rižino ili sojino mlijeko. Jogurti da, ali tek iza godinu i pol.

  9. #9
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Od kada sam pročitala koliko je kr.mlijeko štetno... žao mi je što sam i jednu šalicu popila sada za vrijeme dojenja

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    I nama je ped. preporučila do drugog rođendana adaptirano, a tek iza toga kravlje. Kako još uvijek cikimo, nismo kupili ni jednu kutiju praha, a nadam se da i nećemo još neko vrijeme. Ustvari, ne znam kako će nam ići kada se vratim u firmu...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Kravlje mlijeko ne bi trebalo biti osnovno mlijeko djeteta do 2. godine (prije svega zbog zeljeza, koliko je meni dr. rekla). Uostalom, WHO upravo do 2. godine preporucuje dojenje, ne? No, dobro. Ja probah prije 2 tjedna dati malo obicnog svjezeg mlijeka u famoznoj "casi na kljun", cisto da se gospodjica odluci potegnut iz te damn case (jer obicna voda nije bila tak fina!) I upalilo je! Hehe, i eto nas sad vec pije kamilicu (bez secera) lijepo u casi na kljun!

  12. #12
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Kora, čokolino i sve druge kašice papa isključivo žlicom. A omjer- napravim onako malo rjeđe, da nije baš ko žganci. Bočica nam služi samo za adapt. mlijeko dok sam ja na poslu ili za čaj ili sok ako u šetnji ožedni. Inače, cika je zakon! :D
    Luna, moja Linda tamani jogurt ko velika. Zar se on ne uvodi puno prije kravljeg mlijeka? To je zapravo jedino što ona zaista voli i do sad nije bilo nikakvih reakcija. Obično joj umiješamo malo rižinih pahuljica, a u voćni jogurt keksolino i to joj bude baš fini obrok.
    Vidiš, vidiš, znači ni predijatri ne preporučaju kr. mlijeko prije 2. godine... Ok, znači dobro sam mislila kad sam odlučila odužiti s tim.
    Cekana, možeš li mi straviti link na mjesto gdje piše o štetnosti kr. mlijeka- ja ga obožavam (a i Megi) i tamanimo ga u velikim količinama.

  13. #13
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Ja takoder ne namjeravam uvoditi kravlje mlijeko do iza dvije godine mozda dulje. Ne znam ni zasto cure uvode adaptirano. Ja sve radim sa svojim izdojenim mlijekom a iza prvog rodendana ako treba koristit cemo rizino, sojino ili zobeno mlijeko ali nikako kravlje. Ja sam negdje citala da kravlje mlijeko moze biti trigger za alergije kasnije u zivotu ako se prerano uvede.

  14. #14
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Ja sam u početku izdajala ogromne količine i zaista nisam ni pomišljala na adaptirano. Kad sam počela raditi s vremenom mi se količina mlijeka koje bi uspjela izdojiti smanjila na zanemarivu količinu, pa sam bila prisiljena nešto poduzeti da mi djetešce ne bi ostalo gladno dok mene nema. Priznajem, to je nužno zlo, ali bolje i to nego kravlje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    ali bolje i to nego kravlje.
    Apsolutno, za razliku od kravljeg ipak je prilagođeno djetetu.

    Jogurti se, mislim, mogu uvesti s 11 mjeseci, ali ja ću sve uvoditi kasnije jer ću cjelokupnu dohranu započeti kasnije.

  16. #16
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    između kravljeg i adaptiranog (isto tako kravljeg) mlijeka nema neke bitne razlike
    Mi smo počeli pomalo s jogurtom (od 3,2% svježeg mlijeka), a sikimo još uvijek 4-5 (a možda i više, ali se nesjećam noćnih podoja). I nisam pametna što ću kad prestanemo sikit (iako mi se čini da bi ovako mogli do vojske ).
    Sojino mlijeko me nekako odbija, odmah se sjetim GMO...zapravo mi nije jasno kako biljno mlijeko može zamijeniti ljudsko/životinjsko. Rižino je mlijeko, koloiko ja znam (ako sam u krivu prosvijetlite me), uglavnom riža dobro raskuhana. Ili se varam?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pa jest, ali ako dijete doji onda potrebe za drugim mlijekom i nema, a rižino dobro dođe za kašice ako mama ne može izdajati.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    E ovo i mene zanima do bola.....Ako je vec bebac alergican npr. na mlijeko, zasto mu uopste nuditi zamjenu u vidu soje ili rize? Samo nek se zove mlijeko or what???
    Mislim, po sastojcima su to dva svijeta....zaista ne razumijem. :?

  19. #19
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Pa jest, ali ako dijete doji onda potrebe za drugim mlijekom i nema, a rižino dobro dođe za kašice ako mama ne može izdajati.
    To je u redu, ali što kad više nema sike? Mislim, rižino, sojino, xy mlijeko- zove se mlijeko, ali koja mu je nutritivna pozicija?

  20. #20
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    ne vidjeh post od Ninet, dakle ne pitam se samo ja...

  21. #21
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Dakle rizino mlijeko sto se tiće nutritivne vrijednosti ima sljedeće na cca 200mL: 80kalorija, 1g proteina, 18g ugljikohidrata, 0g masnoče, 20% prepručene dnevne doze vitamina C i 10% preporučene dnevne doze kalcija prema WHO.

    Sojino mlijeko je 90% genetski modificirano a nutritivne vrijednosti su za cca 200mL: 80kalorija, 6.7g proteina, 4.4g ugljikohidrata, 4.7g masnoče, vlakna 3.2g, 20% preporučene dnevne doze tiamina, 10% preporučene dnevne doze riboflavina i magnezija.

    Zobeno mlijeko u sebi sadrži i male količine soje te riže i ječma a nutritivne vrijednost za cca 200mL: 110 kalorija, 4g proteina, 21g ugljikohidrata, masnoče 1.5g i vlakna 0.

    Nadam se da ovo pomaže. Odluka je na vama ali ja mislim da je rižino mlijeko najbolja opcija umjesto kravljeg mlijeka.

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj Linda prvotno napisa
    ali bolje i to nego kravlje.
    Apsolutno, za razliku od kravljeg ipak je prilagođeno djetetu.
    To su znanstveno neprovjerene ideje. Ne postoje studije koje bi ih potvrdile ili odbacile.

    Adaptirano mlijeko = kravlje mlijeko u prahu + kemija
    Hipoalergeno adaptirano mlijeko = sirutka kravljeg mlijeka u prahu + kemija

    U slučaju dohrane, osobito mesne dohrane, ne postoji NITI JEDAN kemijski dodatak adaptiranog mlijeka koji dijete već ne bi dobilo u hrani: željezo, taurin, vritamini.
    ----------------------------------------------------------
    Adaptirano mlijeko u dohrani koriste roditelji koji su svojim očima vidjeli kako svizac zamata čokoladu.

  23. #23
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    E ovo i mene zanima do bola.....Ako je vec bebac alergican npr. na mlijeko, zasto mu uopste nuditi zamjenu u vidu soje ili rize? Samo nek se zove mlijeko or what???
    Mislim, po sastojcima su to dva svijeta....zaista ne razumijem. :?

    Ne znam tocno prehrambenu vrijednost ne-kravljih mlijeka, ali evo recimo kolko se sjecam zobeno bi moglo imati dosta zeljeza, sojino ne dajemo jer je soja isto alergen pa nije bas dobro djteteu koje je alergicno na jednu namirnicu davati drugu koja je takodjer alergen. Ne znam po cemu je korisno rizino mlijeko tocno, ali je nama najbolje.

    Osim toga, prvenstveni je razlog koristenja to sto su kasice ukusnije, da bas ne jede samo voce i povrce, a da se pahuljice ne kuhaju samo u vodi, jer to je onda fakat bljutavo.
    No, ima tih mlijeka i s dodatkom kalcija pa je onda korist jos i veca.


    Inace, s uvodjenjem mlijeka mi cemo cekat do 3. godine; zasad ide dobro s jogurtima i sirevima.

  24. #24
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Pretekla me svizac s tocnim podacima

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja i dalje ne vidim razliku izmedju rizinog mlijeka i tikvinog soka ili brokulijeve vode....o kokosovom mlijeku da ne pricam....
    Ne znam, ako neko ne pije mlijeko, ne pije ga i tacka.
    Ja ne mislim da su mlijeka od zitarica losa ili da ih ne treba piti. Samo ih ne smatram zamjenom mlijeku vulgaris.

    Neko pije kafu, neko caj....Neko oboje. Neko nijedno. Ali niko ne mijenja kafu cajem i obratno. Jer to nije to.

  26. #26
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    dakle ta biljna "mljeka" tj. sokovi ili pipravci (ne znam kako se proizvode) kad se stavljaju u kašice ispadne slično kao i što meni mama savjetuje da mogu raditi kašice s čajem , ono nije baš čista voda

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pa nisu "zamjena" mlijeku, nego ovo što je Mony napisala:

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Osim toga, prvenstveni je razlog koristenja to sto su kasice ukusnije, da bas ne jede samo voce i povrce, a da se pahuljice ne kuhaju samo u vodi, jer to je onda fakat bljutavo.
    No, ima tih mlijeka i s dodatkom kalcija pa je onda korist jos i veca.
    A ja u blagodati kravljeg mlijeka ionako ne vjerujem.

    Davore, ipak mislim da nije ista stvar davati djetetu kravlje mlijeko i adaptirano. Ja, doduše, ne namjeravam davati nijedno od ta dva, ali da me pregazi traktor radije bih da MD Kalebu daje adaptirano nego kravlje...

  28. #28
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Davore, jednostavno ne mogu vjerovati u ovo što si naveo i mislim da je adaptirano mlijeko ipak prilagođeno malim želučićima. Starijoj djevojčici sam s 13 mjeseci dala kravlje mlijeko i tad su krenule smetnje s probavom, da bi se ponovo vratile na adaptirano i sve je bilo OK. Eto, meni je vlastito dijete najbolji primjer da ipak nismo bedaci kojima se priviđaju svizci, nego pokušavamo svojoj djeci osigurati što kvalitetniju zamjenu za mamino mlijeko (kojem nema premca, znam, i nema adekvatne zamjene, znam...).
    Davore, što bi ti dao svom djetetu da nema cike?
    A ni meni baš nije jasna ta usporedba rižino/sojino mlijeko s životinjskim/ljudskim. Mislim da je razlika u sastavu prevelika da bi jedno moglo nadomjestiti drugo. Uz cicu OK, ali kaj kad nema cike?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pa ni životinjsko mlijeko ne može nadomjestiti ljudsko... I da prestanem dojiti s, primjerice, 8 mjeseci, radila bih mu kašice na rižinom mlijeku, ne na adaptiranom. Kalcija i ostalih minerala/vitamina i tijelu potrebnih sastojaka ima i u drugim namirnicama i mislim da je mit o korisnosti mlijeka samo to - mit.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    pa jogurt....rekao je covjek bar 18765 puta.... :D

  31. #31
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Luna, vidim da znaš više od mene o nedostacima adaptiranog mlijeka, pa te molim da mi navedeš par glavnih razloga zašto ga nikad ne bi davala Kalebu.

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Davore, ipak mislim da nije ista stvar davati djetetu kravlje mlijeko i adaptirano.
    Definitivno nije - na kutiji dućanskog mlijeka nema crteža bebe koja se smije.
    Tko ne vjeruje, slobodan je provjeriti sastav formule za velike bebe.
    Treba razlučiti dohranu od mliječne prehrane. Formula apsolutno ima smisla u slučaju da je mamu zgazio tramvaj ili su joj "stručnjaci" uprskali dojenje, ali samo kod malih beba.

    Uzelo bi puno vremena, a upleo bih se u analizu nečega protiv čega sam dušom i tijelom. Ipak, mogu u svakom trenutku tvrditi da u formuli ne postoji niti jedan čaroban dodatak koji dijete već ne dobije kroz svu ostalu hranu u dohrani.

    Formula je zlo. Čak i kada je čovjek prisiljen koristiti ju - i dalje je zlo. Čak i kad ju besplatno dobiješ - još uvijek je zlo. Formulu propagiraju zli ljudi. Ne kontam zašto bi itko trebao biti đavolji odvjetnik, osobito ne na ovom forumu.

    UNICEF i IBFAN tu supstancu zovu formula. Ne vidim zašto joj se tepa s nazivom "adaptirano". Kod dohrane djece preko godinu dana starosti nema niti jednog svojstva kojime bi se bilo kakvo mlijeko moralo adaptirati. NISTE bolji roditelji ako svojoj djeci dajete formulu, a istovremeno roditeljima manje djece dajete JAKO LOŠ PRIMJER.

    (uf, sad mi je lakše)

  33. #33
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    davore, gdje si bio kad se slagao letak?! 8)

  34. #34
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Davore, aj nek ti bude jos lakse, pa to sve argumentiraj

    Mislim, nije da te izazivam na dvoboj jer se slazem s tobom, al bih fakat htjela cut objasnjenje formule:
    formula = zlo

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    o tome šta je formula piše ovdje:
    http://www.net.hr/alternativa/page/2...7/0009006.html

    mislim da je bolje davati djetetu kojem je mljeko preteško jogurte i sireve od "neobrađenog" mljeka
    naime jogurti i sirevi su bolji za želudac

    moj otac nije podnosio kravlje mljeko (nije alergičan) od kad je prestao sisati, i moja svekrva isto
    pa im nije ništa
    jedino ne smijem REĆI da sam stavila mljeko u palačinke

  36. #36
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ono što mene zanima je šta kad je dijete alergično na kravlje pa ne može ni sireve ni jogurte a više ne sisa? Može li prehrana biti potpuno milk free a ipak zadovoljavajuća?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Luna, vidim da znaš više od mene o nedostacima adaptiranog mlijeka, pa te molim da mi navedeš par glavnih razloga zašto ga nikad ne bi davala Kalebu.
    Ma gle, ne bih ga davala jer za to nema potrebe - dojit ću ga dokle god mu je glavni izvor prehrane mlijeko. Da su drugačije okolnosti, razmišljala bih o toj opciji (naravno da bih prije dala adaptirano nego kravlje, ma što Davor rekao!), ali nisu i nisam primorana razmišljati ni o adaptiranom, ni o kravljem.

    No i dalje smatram da dojena djeca bez frke mogu jesti kašice pravljene na rižinom mlijeku.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Davore, ipak mislim da nije ista stvar davati djetetu kravlje mlijeko i adaptirano.
    Definitivno nije - na kutiji dućanskog mlijeka nema crteža bebe koja se smije.
    Da je tvoje dijete iz bilo kojeg razloga bilo uskraćeno za majčino mlijeko u dobi od, ne znam, dva mjeseca, čime bi ga hranio? Jogurtom?

  39. #39
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    OK, Davore, priznajem da si poljuljao moj stav o adapt. mlijeku.
    Ja sutra bacam kutiju s nasmijanom bebom ako mi još jednom argumentiraš ono o zlu, zlim ljudima i sl...

  40. #40
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ms. ivy cca. 5 godina prije ideje o letku radio sam u UNICEF-u. Nastojim se ne gurati gdje se ovakvi dlakavci kao ja gledaju s podozrenjem, jer mislim da bi bilo šteta loše utjecati na povjerenje mladih mama - sasvim nepotrebno odvlačenje fokusa. Ne znam jesam li to dobro opisao. Hajdmo ovako: umjesto zaključka "ovdje je puno ljudi upućenih u dojenje" bilo bi "gle muškarac". Mislim da je to nepotrebno.

    Umjesto toga imam kikića koji je dojenje razdužio s tri godine. To mi je sasvim dovoljno ispunjujuće.

    Mony sasvim mi je svejedno što misliš o formuli, ona je i dalje zlo.

    Primjer:
    UNICEF je izdao uputu o rukovanju pošiljkama formule (povremeno i greškom) sadržanim u paketima humanitarne pomoći, kojom se upućuje humanitarce da mladim mamama svakako objasne da one same pojedu formulu (odraslima nije škodljiva), a djecu nastave dojiti. U vremenima humanitarne krize apsolutno najgore što se bebi može dogoditi je da ostane bez mame ili mama prestane dojiti.
    Formula je zlo.

  41. #41
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    linda, prozuji malo ovuda:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=139

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ok, odgovorio sam, opet sam brzopleto stiskala Reply prije nego što sam pročitala cijeli post. Slažem se s tobom.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ok, odgovorio sam, opet sam brzopleto stiskala Reply prije nego što sam pročitala cijeli post. Slažem se s tobom.
    Odgovorio SI, ne sam.

  44. #44
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Nisam nikada zamatala milka čokoladu!

    Davore slažem se s tobom a dajte si malo pročitajte http://www.truthinlabeling.org/formulacopy.html

    Naime u formuli ili adaptiranom ima glutamic acid (MSG) i processed free aspartic acid – oboje neurotoxini.

  45. #45
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Davore, ipak mislim da nije ista stvar davati djetetu kravlje mlijeko i adaptirano.
    Definitivno nije - na kutiji dućanskog mlijeka nema crteža bebe koja se smije.
    Da je tvoje dijete iz bilo kojeg razloga bilo uskraćeno za majčino mlijeko u dobi od, ne znam, dva mjeseca, čime bi ga hranio? Jogurtom?
    Yok, vrbovom korom
    Ovaj topic je o dohrani. Kruške i jabuke dobro je držati odvojeno.

    Prehrana malih beba formulom je isto tako zlo. Nužno zlo.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja apsolutno podrzavam ove Davorove misli. I redovno padam u depresiju radi stvari koje je propaganda sposobna uciniti neinformiranima.

  47. #47
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Mony sasvim mi je svejedno što misliš o formuli, ona je i dalje zlo.

    Davore, zasto imas svadjalacki ton?
    Odmah sam i napisala da se slazem s tobom, al me zanimalo zasto je to tako.
    Na ovim linkovima sam saznala konkretnije informacije za koje sam te zatrazila.

  48. #48
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Ok, štima.
    Pozdrav sviscima i prestanite nam se priviđati! Iš, iš!

    Lunči, gdje da ja u našem selu nabavim rižino ili sojino mlijeko? Mislim da sam vidjela u DM-u i Konzumu. Jesam li u pravu?

    Davore, Linda je počela papati jogurt s 9 mjeseci. Jesmo li uranili?

  49. #49
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    imas u DM rizino mlijeko.
    Ostani pri njemu....nemoj sojino.

  50. #50
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Da li je rižino onako slatkasto kao mamino? Hoće li joj se svidjeti okus? Može li prije navršene godine?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •