Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 131 od 131

Tema: Kravlje mlijeko

  1. #101
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ne kuzim zasto ti se tesko melju.
    Jer imam jadnu ispriku od jednoručnog miksera. Koma je što se nisam sreo s nekakvim koji bi bio drastično bolji od postojećeg, a za normalnu lovu. Blender mi je blagopokojni, a taj je bio u stanju raditi čarolije.

  2. #102
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Al ja fakat imam neku jeftinocu od miksera.

  3. #103
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Wati, a ne kune

  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa sefe, obicno to ide skupa.

  5. #105
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Da, kravlje se ne preporucuje davati bar dvije godine. (Da se mene pita....ni poslije )

    Ninet... Molim te reci mi gdje si pročitala ili čula da se kravlje mlijeko ne daje do 2. godine života? Ja sam zaista puno čitala ali nigdje nisam naišla na taj podatak? Ped. je rekla da se uvodi sa godinu dana, mi tako napravili i ne vidim problem? Mislim, što će sve u životu pojesti???

  6. #106
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Mislim, što će sve u životu pojesti???
    Naravno da hoće, ali dok su još svi konci u našim rukama, nije li normalno da svaki roditelj da sve od sebe da bi djetetu priuštio ono najbolje i izbjegne koliko god može bilo kakve loše unose u mali organizam.
    Moja šogorica je malog othranila kravljim mlijekom od 1. dana , ljudi moji, a da ne kažem da je s 4 mj. već uredno tamanio henovke i paštetu. I vidi čuda, mali čak "zdraviji" od mojih "zlatnih žlica"! Ako ćemo tako razmišljati, ajmo onda svi lijepo po jednu kravu i udri!

    Inače, i meni se druga godina čini nekako predaleko. U tablici dohrane na stranici mame i bebe piše da se kravlje uvodi iza 18 mj.- ali tamo i piše da se oko godine dana daje bijela kava :shock: To s kavom me totalno šokiralo, pa mi ni kravlje mlijeko s 18. mjeseci više ne djeluje kao provjerena informacija. Fakat, Ninet, gdje si našla ono o drugoj godini, da i nas prosvjetliš?

  7. #107
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Mislim, što će sve u životu pojesti???
    Naravno da hoće, ali dok su još svi konci u našim rukama, nije li normalno da svaki roditelj da sve od sebe da bi djetetu priuštio ono najbolje i izbjegne koliko god može bilo kakve loše unose u mali organizam.
    Moja šogorica je malog othranila kravljim mlijekom od 1. dana , ljudi moji, a da ne kažem da je s 4 mj. već uredno tamanio henovke i paštetu. I vidi čuda, mali čak "zdraviji" od mojih "zlatnih žlica"! Ako ćemo tako razmišljati, ajmo onda svi lijepo po jednu kravu i udri!

    Inače, i meni se druga godina čini nekako predaleko. U tablici dohrane na stranici mame i bebe piše da se kravlje uvodi iza 18 mj.- ali tamo i piše da se oko godine dana daje bijela kava :shock: To s kavom me totalno šokiralo, pa mi ni kravlje mlijeko s 18. mjeseci više ne djeluje kao provjerena informacija. Fakat, Ninet, gdje si našla ono o drugoj godini, da i nas prosvjetliš?
    Nisam zadrta, pružam svom djetetu najbolje ali upravo sam sad pisala na temu paštete, hrenovke i dr. Pišu o tome kao o tolikom smeću (da se razumijemo, i ja mislim da je to smeće) ali kao da sva ova druga hrana koju nam djeca jedu je zdrava?! Mislim, ja sam odrasla na smeću pa sam živa i zdrava, tako da niti od svog djeteta neću napraviti neku mimozicu, daleko od toga da ću bježati od hrenovke, paštete a kamoli od kravljeg mlijeka!!! Kao da će im nešto biti od toga...

  8. #108
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    anima, odgovorila sam na tu temu i složila se s tobom, ali ona tvrdnja "što će još pojesti u životu" mi se nekako ne sviđa.

  9. #109
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    anima, odgovorila sam na tu temu i složila se s tobom, ali ona tvrdnja "što će još pojesti u životu" mi se nekako ne sviđa.
    Pri tome sam mislila na čevape, hamburgere i sve slično tome, a gmo da i ne spominjem....

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mislim, ja sam odrasla na smeću pa sam živa i zdrava

    Pa ce i moje djete konsekventno......Kad sam ja, nek i ono!!!!!
    Jeah....mene su tukli, pa sam ziva i zdrava, odrasla na formuli, pa sam ziva i zdrava....Kad malo bolje razmislim....sta mi sve nisu u neznanju radili , pa sam ziva i zdrava.



    Anima, prodas mi autorska prava za ovu izjavu?
    Stavila bih je na majicu.

  11. #111
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ninet....j....stvarno sam se glupo izrazila i grozno zvuči ovako izvučeno iz konteksta....ali ako ti se toliko sviđa slobodno ju nosi na majici....Ako može još odgovor?

  12. #112
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Dobro, dobro, pa ne mojte odmah ženu napadati (animu) jer ima drugačije razmišljanje o pašteti i sl. Ja nisam previše ekstremna što se tiče hrane ali takve stvari ipak neću nuditi. E sad, meni baš dođe nekad da pojedem paštetu i curke će vidjeti, ako zatraže, pa dat ću im da probaju, pa nek i pojedu malo al ću se trudit da to bude rijetko. Baš sam nedavno pročitala na jednom medicinskom forumu, žena pita pedijatra o štetnosti špinata ( ono ak se ne sprema odmah po branju) a on joj odgovorio: možemo mi tako gospođo i o mrkvi, pa ću vam napisati koliko je mrkva štetna, pa možemo tako o svakoj namirnici dok u Lijepoj našoj ne ostane ni jedna jestiva stvar! Ovo me je potaklo na razmišljanje i držim se onog Davorovog: pustiti tijelo da se odmori od neke namirnice ili tako nekako, ne znam jeste li me shvatile!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja najvise na svijetu volim ljude koji su u stanju reci "OK pogrijesio/la sam"...

    sorry ako sam bila odvratna, ali znas i sama za kakve se sve gluposti roditelji "vade" na to "I ja sam....pa sta mi fali"

    Za kravlje mlijeko i dvije godine?
    Pa na ovoj temi imas iskustvo NJojze. Maleni je razvio netoleranciju prema laktozi, a ta se najcesce javi u prve dvije godine....Nadalje....WHO preporucuje dodjenje dvije godine minimalno. Sto u mojoj interpretaciji iskljucuje KM... Imuni sistem djeteta se u te prve dvije godine razvija, kompletira i nije ga dobro bombardovati alergenima (a kravlje je mlijeko jak alergen).....
    To su naucne cinjenice, pogledaj who stranice...ima i na Rodi dosta tekstova o tome, a ja se da me ubijes ne mogu sjetiti gdje sam citala...sigurno ce se naci neka forumasica koja ce se sjetiti gdje se to diskotovalo.
    A moje subjektivno misljenje....ja mrzim mlijeko. Ne pijem ga. I vjerujem da izaziva vise stete nego koristi. I vjerujem tezama da potpomaze kamence bubrega i kancere zlijezda...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    Nama je pedijatrica rekla da ako roditelji imaju ekonomskih mogučnosti, bilo bi bolje da djeca do druge godine piju formulu, a tek iz toga kravlje mlijeko (naravno mamino mlijeko je naj, ali i tome dođe kraj). (slučajna rima )
    To je kratko obrazložila time da je navodno formula puno bliža sastavom majčinom mlijeku od kravljeg mlijeka. Mi još cikimo pa..., ali iskreno ne znam koje bi doba bilo optimalno za uvođenje k. mlijeka: :/

  15. #115
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tvojoj pedijatrici se priviđaju svisci koji zamataju Milka čokoladu. S dvije godine uspoređivati išta s majčinim mlijekom?! Ljudi, jeste li vi uopće vidjeli fotku žene koja "doji" na (kršitelj koda)ovom letku? Dijete prištekano na prva tri milimetra bradavice, kao fol doji!? Pa ti ljudi ne bi prepoznali majčino mlijeko taman da ga piju u čaju.
    Treba prihvatiti činjenicu da ljudi u marketingu formule ne znaju baš ništa o majčinom mlijeku i .

  16. #116
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Morate bit svjesni da se jako puno "usmeno" priča o kravljem mlijeku sa godinu dana. Od pedijatara,patronažnih sestara,pa do mama sa starijom djecom. Pa kad ti takva 3 izvora to smatraju najboljim,onda ako nisi dovoljno informiran,definitivno postaneš sklon prihvaćanju tog mišljenja. Jer nisu ti to rekli na placu dok si kupoval sir i vrhnje,nego su ti rekli ljudi koji se "bave" djecom....

    Ja i dalje molim Boga da nam dojenje potraje bar do druge godine....

  17. #117
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Za kravlje mlijeko i dvije godine?
    Pa na ovoj temi imas iskustvo NJojze. Maleni je razvio netoleranciju prema laktozi, a ta se najcesce javi u prve dvije godine....Nadalje....WHO preporucuje dodjenje dvije godine minimalno. Sto u mojoj interpretaciji iskljucuje KM... Imuni sistem djeteta se u te prve dvije godine razvija, kompletira i nije ga dobro bombardovati alergenima (a kravlje je mlijeko jak alergen).....
    evo ja potpisujem ninet i dodajem da sam ja prvobitno bila 100% ubijedena da mi dijete nece piti kravlje mlijeko prije bar 2 godine.
    e obzirom da je on doji a i pio je adaptirano, u neko doba sam promjenila misljenje (citaj budala) i pocela davati kravlje.
    sve bi bilo idealno da se nakon par mjeseci nije pojavila netolerancija jer ga je vjerovatno puno pio...
    da, ja kazem zao mi je jer sam pogrijesila, ali ja nemam ama bas nista od tog sto kazem....
    mogu samo reci da se nadam da cu slijedeci put biti pametnija u svakom pogledu...i da se nadam da ce ovo moje (ne)iskustvo nekom pomoci da svom djetetu ne nasteti.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tvojoj pedijatrici se priviđaju svisci koji zamataju Milka čokoladu. S dvije godine uspoređivati išta s majčinim mlijekom?!
    Ne razumijem?

  19. #119
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... floskule tipa "majčino mlijeko je najbolje ali..." tipične u marketingu formule ima smisla dok uspoređuješ jednu poznatu supstancu s nekom drugom poznatom supstancom. Možeš eventualno reći da su "formulaši" u stanju usporediti svoju umotvorinu s kravljim mlijekom i da mogu tvrditi kako je njihov proizvod "obogaćen". Usporedba formule (za dvogodišnjake) s majčinim mlijekom nakon dvije godine dojenja? Čuj, isključivo dojenje do dvije godine vjerojatno ne postoji. Dojenje dvogodišnjaka ima sasvim drugi smisao od puke prehrane. Dijete krutom hranom dobije sva hranjiva koja mu trebaju, a majčino mlijeko je nektar u kojem je čista ljubav: imunitet i prebiotski faktori - sastojci koje ni kravlje ni formula neće nikada imati. S druge strane, marketing formule se u toj dobi ne sankcionira, dakle, sva sredstva su dozvoljena. Naravno da ti je pedijatrica savjetovala da djetetu moraš dati formulu. To je nesankcionirani marketing formule. (svizac potom zamota čokoladu)

  20. #120
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Njojza, a nije bilo netolerancije dok je pio formulu? Ja sam mislila da djeca koja piju formulu nemaju kasnije problema s kravljim mlijekom, jer formula je od kravljeg....

  21. #121
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Njojza, a nije bilo netolerancije dok je pio formulu? Ja sam mislila da djeca koja piju formulu nemaju kasnije problema s kravljim mlijekom, jer formula je od kravljeg....
    nije bilo netoleranicje.
    kod nas to nije jos 100% dokazano jer je on u medjuvremenu dobio salmonelu a salmonela ne trpi mlijeko.
    tek kad se rijesimo salmonele mozemo se testirati na toleranciju na proteine iz kravljeg mlijeka.
    Nisam ni ja znala da se to moze javiti odjednom, mislila sam ili si alergican ili nisi...ali nije tako.
    Sad on jednostavno ne podnosi mlijeko jer automatski dobije proljev.
    Pretpostavka doktora je da je netolerancija na mlijeko u pitanju ali jos nije dokazano...

  22. #122
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    i jos nesto sto moram reci.
    jucer kad smo bili na infektivnom, nisam mogla vjerovati ali dr nas je pohvalila jer F i dalje doji.
    Rekla je da je on vjerovatno ima vrlo jak imunoloski sistem kad je salmonelu prenio na nogama, bez nekih posebnih problema...

    Mislim da je ovo dovoljan razlog protiv kravljeg mlijeka i ZA dojenje

  23. #123

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Naravno da ti je pedijatrica savjetovala da djetetu moraš dati formulu. To je nesankcionirani marketing formule.
    Pedijatrica mi nije savjetovala da djetetu MORAM dati formulu, nego preporučila. Razlika je velika. Koliko u zadnje vrijeme čujem, mnogi pedijatri (u Rijeci) također savjetuju odgodu kravljeg mlijeka do druge godine, i mislim da ipak nije sve "nesankcionirani marketing i beskrupulozna propaganda". Žena nije rekla dajte djetetu formulu umjesto majčinog mlijeka, nego umjesto kravljeg. Nisam od onih koji misle da mi svi žele podvaliti, pogotovo ne naša ped. koja me je hrabrila i poticala na dojenje (pričom koliko je dojenje bitno) kada mi je bilo grozno prvih mjesec dana i kada sam mislila da moja beba nikada neće naučiti sisati (još jedna u nizu potpunih neistina o dojenju je da sve bebe odmah znaju sisati).

  24. #124
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Svenovamama prvotno napisa
    Žena nije rekla dajte djetetu formulu umjesto majčinog mlijeka, nego umjesto kravljeg.
    ... a koja se međusobno razlikuju po... :?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Svenovamama prvotno napisa
    Nama je pedijatrica rekla da ako roditelji imaju ekonomskih mogučnosti, bilo bi bolje da djeca do druge godine piju formulu, a tek iz toga kravlje mlijeko (naravno mamino mlijeko je naj, ali i tome dođe kraj). (slučajna rima )
    Ah ti pedijatri...
    Mamino mlijeko je naj, ali tome mora doci kraj prije dvije godine starosti.
    Kako to da nikada ne kazu da bi bilo najbolje da mama doji barem do druge godine?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Kako to da nikada ne kazu da bi bilo najbolje da mama doji barem do druge godine?
    Da zaista, valjda se rukovode večinom koja i ako doji, doji max. šest mjeseci.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    A ta vecina uglavnom moze zahvaliti bas njima sto ne doji duze od 6 mjeseci.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    [quote="Davor"]
    Citiraj Svenovamama prvotno napisa
    ... a koja se međusobno razlikuju po... :?
    Predpostavljam da ako je nešto proizvedeno iz nečeg drugoga ne mora nužno značiti da im je sastav identičan. Izbace ovo, dodaju ono...
    Izgleda da si me krivo shvatio, ja nisam fan adaptiranoga, dapače, samo prenosim ono što mi je rečeno.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    A ta vecina uglavnom moze zahvaliti bas njima sto ne doji duze od 6 mjeseci.
    Imam prijateljicu koja je dojila 2 mjeseca i prestala, a kao razlog je navela to što ne može ići na miru u Trst. Ima nas svakakvih.

  30. #130
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    "kon mangel te kerel tumendar r.oburen `ci `soxa phenela tumen o `ca`cimos pa tumare perintonde"

    (Tko god te želi porobiti neće ti reći istinu o tvojim precima)
    -ciganska

    Formula je zlo. Tko god ju propagira čini zlo. Marketing komu takvi služe svjesno "zaboravlja" istinu o prapovijesti dojenja i gole činjenice da smo tu - upravo zahvaljujući dojenju.
    Ne budite roblje marketingu.

  31. #131
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja sam se pitala zašto su Rode tako isključive... sad mi je sve jasnije, ne može se drugačije vratiti dojenju nego samo tako...

    Postajem sve nabrijanija

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •