Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: a kako sad

  1. #1
    rita78

    Početno a kako sad

    Danas smo bili na vaganju i u ovih 14 dana je dobila samo 120 gr, znaci cili misec 540gr i doktorica nije zadovoljna,a bome ni ja. Ne kuzim zasto prvu polovicu miseca dobiva super, a drugu nista, a sve isto radim. Uglavnom danas sam joj dala bocicu i nakon obje cice popila je 50 ml, tako da prepostavljam da joj je malo moga mlijeka. Da li je moguce da se doji i daje nadohrana(bocica), tako da izguramo do 6 miseca, kada su dovoljna dva podoja dnevno? Koji je nacin najbolji za kombinaciju cice i bocice, tako da ne odbije cicu? Da li netko ima iskustva s tim?
    Unaprijed hvala na pomoci

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ako mislis da nemas dovoljno mlijeka, nazovi sos telefon. davanjem adaptiranog neces povecati, nego smanjiti proizvodnju.

    koliko je beba stara? mozda je tih 120 g sasvim dovoljno.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: a kako sad

    Danas smo bili na vaganju i u ovih 14 dana je dobila samo 120 gr, znaci cili misec 540gr i doktorica nije zadovoljna,a bome ni ja.

    Ako je beba u mjesec dana dobila 540g (mjereno od najniže težine koju je imala), to je sasvim dovoljno. Minimum je nekih 450 grama, ali može i manje ako beba uredno puni pelene i ako je inače sve u redu.

    Ne kuzim zasto prvu polovicu miseca dobiva super, a drugu nista, a sve isto radim.

    Kao i mi odrasli, ni bebe ne moraju uvijek imati jednaki apetit. U tvome slučaju je važno da nam napišeš kaka li beba jednako redovito kao i do sada (ima li 3-4 stolice u 24 sata), piški li (5 - 6 mokrih jednokratnih pelena u 24 sata)...

    Uglavnom danas sam joj dala bocicu i nakon obje cice popila je 50 ml, tako da prepostavljam da joj je malo moga mlijeka.

    To što je beba popila 50ml nakon obje dojke, ne mora značiti baš ništa: bebe imaju pojačani nagon za sisanjem i sisajući će pojesti koliko god im daš: one ne znaju procijeniti jesu li site niti znaju koliko je kapacitet njihova želučića. Vjeruj mi, popila bi i više, a da uopće nije gladna.

    Da li je moguce da se doji i daje nadohrana(bocica), tako da izguramo do 6 miseca, kada su dovoljna dva podoja dnevno?

    Moguće je kombinirati dojenje i bočicu, ali ja mislim da to vama stvarno nije potrebno - čini mi se da beba sasvim dobro napreduje.
    Međutim, ne znam odakle ti podatak da je sa 6 mjeseci broj obroka sveden na dva? Ima beba koje stvarno i imaju minimalan broj podoja, ali ima djece kojima nije dosta ni deset. Kao i u svemu, svako dijete (i odrasla osoba) je individua za sebe i mi nikako ne možemo pretpostaviti koliko će neko dijete htjeti dojiti/jesti sa šest mjeseci.


    Koji je nacin najbolji za kombinaciju cice i bocice, tako da ne odbije cicu?

    Ovo ti, nažalost, nitko ne može garantirati. Može doći do takozvane "konfuzije bradavice" i beba može izgubiti refleks za dojenje. Ali, to mi se čini kao manji problem: puno opasnije je narušavanje procesa ponude i potražnje - što beba više bude jela na bočicu, to će se manje mlijeka stvarati i može se uletjeti u zatvoreni krug koji rezultira sve većim smanjenjem proizvodnje dok naposlijetku potpuno ne prestane.

    Imaš li inače nekih problema s dojenjem, ili ti je jedina briga to što je pedijatrica zaključila kako je 540 dobivenih grama premalo.
    Žao mi je ako te to obeshrabrilo, jer to je sasvim dobar prirast.

    Hajde, molim te, odgovori nam na ona pitanja s pelenama, radi i dalje kako si do sada radila (doji na zahtjev), pa ćemo vidjeti kako ćemo dalje...

    Koliko podoja imate tijekom 24 sata i dojite li noću?

  4. #4
    rita78

    Početno

    Danas je napunila 4 miseca. Rodjena sa 3150, a sada ima 5610, s tim da je izasla iz bolnice sa 2880. Sto se tice pelena ima 5/6 popiskenih dnevno, a stolicu svaka 2-3 dana, s tim da pije zeljezo, jer sam ja slabokrvna, a njoj su vrijednosti u normali, ali malo snizene, tako da malo ima problema sa stolicom. Sto se tice spavanja po noci, to je na dane, nekada odspava po 7 sati u komadu, a nekada se budi po 4 puta. Dojim je na zahtjev, kada god hoce, s tim da je ona navikla spavati na cici, tako da vecinu dana visi na njoj. Od rodjenja smo imali problema jer je bila lina za vuci i ja imam uvucene i male bradavice, tako da moja borba traje od prvoga dana. Sada pocica dok joj ide u mlazu, a to traje minutu, dvi, a ono sto triba izvuci to nece, pa se ja izdajam i dajem joj na zlicu, ali toga bude par zlica i to je to. Sve sam probala za povecanje mlijeka ali ne ide. I pijem caj za dojilje i vise tekucine i cesci podoji, ali ocigledno je to to. Zato ni neznam sta dalje, jer ovo se vuce od pocetka, a ona je postala sve nemirnija, pogotovo zadnjih dana. S tim da i kada sam joj danas dala bocicu, zaspala je tek kada sam joj dala ponovno cicu i kad je povukla par gutljaja iz nje. Zvala sam i sos telefon i sve uradila kako su mi rekli, ali ne ide nista na bolje.

  5. #5
    rita78

    Početno

    Zaboravila sam napisati da nemam nikakvu podrsku okoline, vec dosta dugo vrimena. Tata je jedva docekao bocicu, da je moze hraniti.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajme, rita, to je već velika djevijčica!
    pa u 4. mjesecu života sasvim je u redu ako dobiva i tristotinjak grama: bebe su aktivnije, radoznaloije, više troše...

    a ja mislila da je njoj mjesec dana!

    ma super vam ide!
    samo ti nastavi tako (ovako stara beba može imati i jednu stolicu dnevno, ali i jednu u deset dana) i vidjet ćeš kako će i dalje dobro napredovati!

  7. #7
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Rita nemoj uvoditi bočicu radije izguraj i doji. To što ti malena želi sisati samo dok je mlaz je vjerojatno povezano sa uvođenjem bočice koju ne mora sisati. Izbaci bočicu i da vidiš kako če već nakon par podoja ponovno početi sisati. Osim toga Apricot ti je već rekla pa to je super prirast.

  8. #8
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    rita78 a što bi ti htjela da pođe na bolje? Normalno je da beba s 4 mjeseca kraće doji, da se vrti, čak i da štrajka, a to o sisanju koje traje minutu, dvije... većina nas je prošla. Zašto joj daješ adaptirano? Zašto misliš da nemaš dovoljno mlijeka? Ja bih rekla da su već krize iza Vas sa 4mj. i da vas čeka opušteno dojenje... Budi hrabra i imaj povjerenja u nju i svoje tijelo. Samo doji na zahtjev i bit će sve supić!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    52

    Početno

    malo da te recimo ohrabrim i mi malo dobivamo na težini. samo dojimo iako je pedijatar savjetovao nadohranu. naime, drugi je mjesec Paola dobila 400g, treći 500. odbila sam nadohranjivati upravo iz razloga što je njeno opće stanje super. kakice su školske i naravno znam da imam mlijeka . i meni je onih 400g bilo :shock: jer Gabi je bila totalna suprotnost. dobivala i po 1200 g. ali zahvaljujući rodi uopće više ne sumnjam da to nije u redu i da joj treba nadohrana.
    danas mi pedijatar počeo o nadohrani: sa 4 i po mjeseca počnite sa žitaricama, sa 6 može voće i bla, bla. zar i pedijatar? ful me razočarao, a što je s onim isključivo samo dojiti prvih šest mjeseci...

  10. #10
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Rita78, moja Eva rođena je s 48 cm i 3050 gr, iz bolnice (nakon tjedan dana - zbog jake žutice) izašla je s 2940. Sa 6 mjeseci ima 6,5 kg i 61 cm. od 3. mjeseca dobiva cca 700 grama za mjesec i pol i naš pedijatar je s time zadovoljan s obzirom da je dojeno dijete i opće stanje joj je izvrsno.
    Mislim da tvoja beba dobro napreduje i nema potrebe za bočicom.
    A što se tiče okoline - ne brini previše što ti govore, samo im lijepo reci da si sretna što možeš dojiti i da ćeš tako i nastaviti.
    I mi se borimo od prvog dana, prvo s postavljanjem na cicu, pa onda s prejakim let-downom, a sad nas je snašao i soor. Unatoč svemu ni ne pomišljam o prestanku.
    Btw, moja Eva, i dalje ciki sigurno 9-10 puta na dan, a ponekad i više, ovisno o raspoloženju. I to nekad traje 2 minute, a nekad i 15-20.
    Sa 4 mjeseca je imala fazu da sam je mogla podojiti samo kad je spavala, jer budna nije htjela sisati ni pod razno. To je trajalo 2-3 tjedna, pa se poslije polako sredilo.

    A tata nek se strpi još 2 mjeseca pa će je hraniti na žličicu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •