Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,019 od 1019

Tema: Vakcinacijski osviješteno virtualno pleme 3. dio

  1. #1001
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Boks je plemenita vještina (po definiciji), a boksači prije ulaska u ring potpisuju informiranu suglasnost za ono što ih čeka. To što propagiraš kao plemenitu vještinu će to postati u onom trenutku kada bez obmane obavijestiš roditelje i oni na tvoju vještinu informirano pristanu. U suprotnom je tvoja vještina jednaka cipelarenju u mračnoj uličici. Ne očekuj da ti bilo tko bez prethodne lobotomije na to pristane. (a i za to bi trebao informirani pristanak)

  2. #1002
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Čovječe, tko se još otrovao od cjepiva?
    to pitanje upućuješ osobi čije dijete ima trajne posljedice nakon cijepljenja protiv polia (suzaks)?

    vidi malo i ovo 8eto čisto za primjer, a ima ih još mnoštvo ) http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...rilic,28123.jl

  3. #1003
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Suzaks, Davor i mamma Juanita, stvarno se lijepo nadopunjavate.
    Ali, koliko ja znam, tvrdnja da Suzaksino dijete ima posljedice od cijepljenja protiv polija je Juanitina izmišljotina. To čak ni Suzaks nije nikada napisala, već se čisto onako - opčenito okomila na cjepiva, bez ikakvog dokaza.
    Tužna činjenica da je mali Zdrilić obolio od postvakcinalnog poliomijelitisa nema nikakve veze sa Suzaks. I ni najmanje ne umanjuje korist od cijepljenja. I smatram u najmanju ruku nepristojnim tuđom nesrećom po okolo "mlatarati".
    Davorova usporedba cijepljenja s cipelarenjem, jer plemenit je boks, a ne cijepljenje, je toliko besmislena da ne zaslužuje komentar.
    Baš ste se našli. Tri sjajne zvijezde osviještenog neba....

  4. #1004
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    I smatram u najmanju ruku nepristojnim tuđom nesrećom po okolo "mlatarati".
    odgovarala sam na ovo:
    Čovječe, tko se još otrovao od cjepiva?
    ne mlataram ja ničijom nesrećom, barem ne više od onih koji "mlataraju frazama" da je važno svako, pa makar i jedno dijete koje se "spasilo" cijepljenjem od strašne boleštine.
    a pritom se zaboravi ono drugo dijete kojeg je cjepivo oštetilo.
    samo pokušavam pokazati da medalja ima dvije strane.
    Ali, koliko ja znam, tvrdnja da Suzaksino dijete ima posljedice od cijepljenja protiv polija je Juanitina izmišljotina. To čak ni Suzaks nije nikada napisala, već se čisto onako - opčenito okomila na cjepiva, bez ikakvog dokaza.
    Tužna činjenica da je mali Zdrilić obolio od postvakcinalnog poliomijelitisa nema nikakve veze sa Suzaks.
    ajde malo pripazi na riječnik, molim te, u cilju argumentiranog razgovora.
    već sam jednom rekla da se ne namjeravam spuštati na nivo "moj tata je jači i smrde ti noge"-tipa konverzacije, ok? ne zabavlja me to i nije mi ni duhovito.

    tvrdnja da Suzaksino dijete ima posljedice od cijepljenja protiv polija je Juanitina izmišljotina
    jako me smeta kad se na ovakav način prepucavaš.
    ne izmišljam, nego zaključujem (drugačije od tebe), npr. iz ovoga
    naša L.
    s 3. mjeseca starosti(davne 1997 - živi Polio + DiTePer)- 48 satno plakanje, užasna hipotonija, 3-dnevna groznica 10-etak dana poslije, 20-etak dana poslije atropijski dermatitis (užasno joj se crvenilo lice, grebala se i ljuskalo - to je trajalo do 8. mjeseci starosti); fantomski kolike, grčevi - čudnovato ponašanje ]
    možda se varam, ali još sam iz nekih drugih postova suzeks stekla dojam da je vrlo moguće da se radilo o ružnoj reakciji na cjepivo.

    to što to zaključujemo drugačije ne znači da ja izmišljam a ti govoriš apsolutnu istinu, nego samo to da stvari tumačimo drugačije.
    možemo o tome diskutirat, ali molim te, civilizirano.

    a ovo o "sjajnim zvijezdama", nit sam ičiji advokat, niti se nužno slažem niti s načinom, niti sa svim sadržajem što drugi forumaši pišu.
    iznosim ono što sama mislim. u nečem se pronađem, u nečem ne.

  5. #1005
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo, našla sam stari post od suzeks na osnovu kojeg sam zaključila što sam zaključila(pardon, izmislila):
    [quote]Kad je normalno prvi put s 3 mjeseca (bez obzira na neurorizičnost koja se nije uzela kao takva) procijepljena 1997 (DiTePer + Polio -> živa cjepiva iz donacije) to je bilo prestrašno – vozila sam je oko podne na 30° C u kolicima do pedijatra i natrag (što se inače NE SMIJE u toj kombinaciji cjepiva – a možda i za neka druga – samo na temp. od 25 °C – DA LI VAM JE TO NETKO OD PEDIJATARA REKAO???) – ona urlala ko sumanuta, vrištala neutješno, otišli smo do bake tamo je plakala 2 sata i onda doma čitavo popodne i cijeli drugi dan. Nakon tjedan dana dobila je trodnevnu groznicu ( nova bolest – kažu pedijatri -nije li to možda nuspojava uz DiTePer??? ) i poslije toga postala totalno hipotonična, bez trunke mišićne napetosti, oči su joj stalno bile ko u fazi spavanja, stalno umorna – kao tijesto. Kad smo se sretali s ostalim mamama i djecom rođenog istog dana nisam mogla vjerovati šta sva ta djeca mogu motorički...Naša je curica ležala većinu vremena na leđima bez volje da se ikud pomakne...Glavicu je slabo kontolirala (jedino je na trbuhu odizala glavu, ali bez njene prave kontrole)...pedijatar nam je s njenih 5 mjeseci starosti rekao da ne drži glavu zato što joj stalno držimo ruku iza glave!!! I da fantaziramo da dijete ništa ne može...PA VIDITE DA BISTRO GLEDA!!! (što je istina – bistro je gledala – ali kad nije bila umorna – što je bilo možda 2 jutarnja sata)!!! I dalje je redovno procjepljivanja u toj maloj dojenačkoja dobi!!! Užasno je sisala - s tom hipotonijom nije mogla uopće povući ( sisala bi 2 minute i onda umorno zaspala – i onda se budila opet gladna za

  6. #1006
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    no, no, nemoj se sad opet vrijeđati... lijepo vas je vidjeti udružene.
    I usput, hvala što si potvrdila da je navodna povezanost polio cjepiva sa Suzaksinim iskustvima tvoja vlastita konstrukcija.
    Moj post nije prepucavanje, već opservacija... kako se lijepo nadopunjavate, svatko na svoj način.
    A ako je tebi suzaksin opis bolesti koji si citirala posljdica poio cjepiva, nemaš pojma o čemu govoriš.
    I ti nisi napisala da imaš dojam.... već si napisala
    to pitanje upućuješ osobi čije dijete ima trajne posljedice nakon cijepljenja protiv polia (suzaks)?

  7. #1007
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    napisala sam pitanje.
    A ako je tebi suzaksin opis bolesti koji si citirala posljdica poio cjepiva, nemaš pojma o čemu govoriš.
    ah, još jedan dubokouman medicinski argument.

  8. #1008
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Draga mamma Juanita, nije to ništa duboko. To je najobičnije znanje koje se može naučiti. Zna se kako izgledaju nuspojave cijepljenja protiv poliomijelitisa. I protiv difterije, tetanusa i pertusisa. Tj. neki znaju, neki ne znaju....

  9. #1009
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ma predivno, sve jedan bolji argument od drugog.

    takojezatoštojakažemdajetakoinepitajzašto.

    ma. odoh leć.

  10. #1010
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    napisala sam pitanje.
    Ako te baš veseli cjepidlačiti, u to pitanje si ugradila i konstataciju:
    čije dijete ima trajne posljedice nakon cijepljenja protiv polia
    , kojom zaključuješ o uzročno-posljedičnoj vezi....
    Gle, jasno mi je da ti se ne sviđa kada ti se dokaže da si u krivu... ali trebaš se na to naviknuti ako želiš pisati o nećemu o ćemu ne zanš baš puno.
    Meni se to također događa. I unutar mog najužeg područja rada - da nisam u pravu i da mi se na to ukaže.
    Ali se potrudim popraviti svoj stav i naučiti, umjesto da se vrijeđam i tražim zaštitu "civiliziran razgovora".
    Jer ljudi kojima je stalo do istine ne smatraju da je prešućivanje pogrešaka i neistina dio "civilizairanog razgovora".

  11. #1011
    realist

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Boks je plemenita vještina (po definiciji), a boksači prije ulaska u ring potpisuju informiranu suglasnost za ono što ih čeka. To što propagiraš kao plemenitu vještinu će to postati u onom trenutku kada bez obmane obavijestiš roditelje i oni na tvoju vještinu informirano pristanu. U suprotnom je tvoja vještina jednaka cipelarenju u mračnoj uličici. Ne očekuj da ti bilo tko bez prethodne lobotomije na to pristane. (a i za to bi trebao informirani pristanak)
    , stvarno sam ostao bez teksta kad sam ovo pročitao

  12. #1012
    realist

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ...čije dijete ima trajne posljedice nakon cijepljenja protiv polia (suzaks)?
    Ili se pravite ili namjerno manipulirate u svrhu ulagivanja (vjerujem u ovo drugo). Žena ti je sama rekla dijagnozu svoga djeteta (Suzaks oprosti što uplićem tebe i tvoje dijete) koja glasi Dandy-Walker malformacija. Sama riječ malformacija ima svoje značenje koje se odnosi na intrauterini događaj i potiče iz embrionalnog razvoja.
    Dakle, nešto tu ne štima o razvoju bolesti kao posljedici cijepljenja

    Suzaksinu ogorčenost na "nesposobne i samodopadne" liječnike djelomično razumijem, ali i ona mora shvatiti da postoje tehnički limiti imaging metoda, posebno kod intrauterine upotrebe. Recimo za gore spomenutu malformaciju tek su ove godine objavljeni radovi o prvim uspjesima u intrauterinom prepoznavanju. Nije to bolest a la Down koje možeš razaznati na osnovi fenotipa

  13. #1013
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mujice, ovo...
    Zna se kako izgledaju nuspojave cijepljenja protiv poliomijelitisa. I protiv difterije, tetanusa i pertusisa. Tj. neki znaju, neki ne znaju....
    ... nije nikakav argumentiran odgovor ni na sto.


    Citiraj mujica prvotno napisa
    Gle, jasno mi je da ti se ne sviđa kada ti se dokaže da si u krivu...

    a sto si to, molim lijepo, ti dokazao?


    Citiraj realist prvotno napisa
    Žena ti je sama rekla dijagnozu svoga djeteta (Suzaks oprosti što uplićem tebe i tvoje dijete) koja glasi Dandy-Walker malformacija. Sama riječ malformacija ima svoje značenje koje se odnosi na intrauterini događaj i potiče iz embrionalnog razvoja.
    Dakle, nešto tu ne štima o razvoju bolesti kao posljedici cijepljenja
    ja cu samo iskopirati nesto sto je suza davno napisala, tako da ne govorimo na pamet sto je ona rekla, nego evo njenih rijeci
    Citiraj suzaks prvotno napisa
    Svatko je drugačiji i svatko ima drugačiju kliničku sliku čak sa istom dijagnozom - to znam, ali...MOŽDA SE ONA KOD L. ČAK NIKAD NI NE BI RAZVILA OVAKVA KLINIČKA SLIKA DA NIJE TAKO RANO PROCIJEPLJENA ŠTO JE ZA POSLJEDICU IMALO TU UŽASNU HIPOTONIJU...čak sumnjam toliko daleko (smišljajući nove teorije zavjere!!!) da namjerno taje o čemu se radi...naime – medicinska definicija D.Walker cyste je proširena 4. komora i neformiranje 2 otvora kojima 4.komora komunicira sa komorama oko malog mozga, pa se zbog toga u 90% slučajeva javlja hidrocefalus...međutim, L. nije imala hidrocefalus, ima normalnu 4.komoru, ima otvore kojima likvor komunicira, ali NEMA svih stanica vermisa (opnu koja obavija mali mozak) !!! Mene zanima KAD SU TE STANICE VERMISA MALOG MOZGA NESTALE???? KAO JE MOGUĆE DA dr.LATIN NIJE VIDJELA 'ŠKOLSKI PRIMJER UROĐENE MALFORMACIJE' (ne mogu vjerovati da sa svim onim mjerenjima i pregledima nije vidjela baš NIŠTA!!!) ??? Kad krenem razmišljati, mogućnosti su beskrajne!!!! Ali ...nekak mi strašno vuče na falične stanice malog mozga, autizam, oštećenje od cjepljenja – što se već godinama pokušava dokazati, ali bezuspješno...No, to su samo moja razmišljanja, što je prava istina samo DIREKTOR SVEMIRA zna!!!!
    ma ne bih zeljela vise drviti po tome, jer niti vi mozete biti sigurni da stanje njenog djeteta nakon cijepljenja nema nikakve veze sa cijepljenjem, niti ja mogu tvrditi da sigurno ima.

    ali zar vama ovo ne bode ni malo oci?
    zar je to normalno stanje?
    (ako da, onda ni nema sanse da se ista ikad poveze sa cijepljenjem)
    Citiraj suzaks prvotno napisa
    Kad je normalno prvi put s 3 mjeseca (bez obzira na neurorizičnost koja se nije uzela kao takva) procijepljena 1997 (DiTePer + Polio -> živa cjepiva iz donacije) to je bilo prestrašno – vozila sam je oko podne na 30° C u kolicima do pedijatra i natrag (što se inače NE SMIJE u toj kombinaciji cjepiva – a možda i za neka druga – samo na temp. od 25 °C – DA LI VAM JE TO NETKO OD PEDIJATARA REKAO???) – ona urlala ko sumanuta, vrištala neutješno, otišli smo do bake tamo je plakala 2 sata i onda doma čitavo popodne i cijeli drugi dan. Nakon tjedan dana dobila je trodnevnu groznicu ( nova bolest – kažu pedijatri -nije li to možda nuspojava uz DiTePer??? ) i poslije toga postala totalno hipotonična, bez trunke mišićne napetosti, oči su joj stalno bile ko u fazi spavanja, stalno umorna – kao tijesto. Kad smo se sretali s ostalim mamama i djecom rođenog istog dana nisam mogla vjerovati šta sva ta djeca mogu motorički...Naša je curica ležala većinu vremena na leđima bez volje da se ikud pomakne...Glavicu je slabo kontolirala (jedino je na trbuhu odizala glavu, ali bez njene prave kontrole).

    i sori suzaks sto smo se primili bas tvog primjera.

  14. #1014
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    draga mamma j (sad ve? malo manje draga),
    Ja stvarno nemam ni vremena ni volje tebi dokazivati svaku rije? koju napišem.
    Kako da ja tebi putem interneta dokažem da opisana bolest ne izgleda kao nuspojave cijepljenja protiv polija?
    Lijepo oti?i u medicinsku knjižnicu, pa ?itaj. Puno i dugo.
    Nije ovo besplatna dopisna edukacija....

  15. #1015
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mujica,
    nemoj biti medicinski "umišljenko", ostavi malo mjesta i za "medicinska" iznena?enja. Koliko god medicina pokušava život i zdravlje materijalizirati i pokušava držati sve pod kontrolom, toliko joj u mnogim momentima presudi Dragi Bog.
    "Sve smo napravili što je u našoj mo?i i sada ?ekamo..." zna?i sve ima svoje granice, tajne i nama nedoku?ive puteve, bili mi laici ili lije?nici.

    Lije?ni?ka iskustvena intuicija mora se danas dokazati, materijalizirati, a to je po meni veliki gubitak.

  16. #1016
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Lijepo oti?i u medicinsku knjižnicu, pa ?itaj. Puno i dugo.
    Nije ovo besplatna dopisna edukacija....
    ma da, da, ja nemam pojma, a ti si čuvar svetog grala i opće istine u svemiru .
    čitam, dragi mujice, čitam, pa svašta pročitam...

    čuj, ako nešto tvrdiš, daj za to argumente, a ne floskule tipa "pročitaj si, ima onih koji znaju (a to nisi ti), nemaš pojma (ajd bolje ti je da šutiš)" i sličnih tonova.
    čisto kao prijateljski savjet.
    jer ljudi, ako imalo misle svojom glavom, ne uzdaju se u snagu autoriteta, nego u snagu argumenata.
    a možeš se ti ljutit koliko hoćeš što mene autoritet ne zadovoljava, ali tako je barem kod mene.

    jer kad mi se netko poziva na svoj autoritet i ne daje mi argumente, onda ima jako malo šanse da ga uzmem ozbiljno i da mu povjerujem.
    jer to što ti od mene na ovaj način tražiš je da ti vjerujem (ili barem pustim na miru), umjesto da mi daš argumente koji bi bili me uvjerili .
    to je, ako se ne varam, razlika između religije i znanstvenog pristupa.

  17. #1017
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Mamma Juanita.......

    ponavljam:
    Kako da ja tebi putem interneta dokažem da opisana bolest ne izgleda kao nuspojave cijepljenja protiv polija?
    Tvoje inzirstiranje za argumentiranjem prelazi opet okvire logičnoga.
    Pa to se ne dokazuje internetom.
    Jednostavno se uči o tome. Trebaš znati način djelovanja tog cjepiva, pa ćeš znati kakve su reakcije ili nuspojave moguće , a kakve nisu.
    Onda još pročitaš iz izvora koji su pozdani, npr. stručni i znanstveni časopisi i razne stručne publikacije... kakve su nuspojave dokumentirane, a kakve nisu nakon pedesetgodišnje upotrebe tog cjepiva.
    A ja ti sve te informacije ne moogu prenijeti ovim putem jer je jednostavno preopsežno.
    Daklem, ne pozivam se na svoj autorite, jer kakvog ja ovdje imam autoriteta uopće?
    Pozivam tebe da se informiraš i učiš, jer ja te ne mogu naučiti.

    Samaritanka i mamma Juanita.....

    I takav način logičnog pristupa nije pokušaj da se sve materijalizira i negiranje Božjeg utjecaja na ljudski život, već u potpunosti uvažava Boga i Božji utjecaj.
    Jer promatranjem nuspojava cijepljenja kroz pedeset godina, nakon što su milijarde doza cjepiva primijenjene se zabilježe i Božja djela, ne samo ljudska. Zato molim, nemoj se prenemagati s uvlačenjem Božjeg utjecaja na ljudska djela, jer nisi ti ta jedina koja si svjesna Božjeg utjecaja, dok svi drugi eto ne priznaju stvari koje medicina ne može objasniti.
    Jer to nije tako.
    I cijela ova rasprava s mamma Juanitom nije pokušaj materijaliziranja liječničke iskustvene intuicije, već ukazivanje na nelogičnost laičke konstrukcije.

  18. #1018

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Pa dobro kad toliko Boga spominjes, onda zasto se igrati istoga?? Mislis li da bi se Isus s ovim cjepivima slozio? Mislim da Bog jedino sto radi negdje odgori je klima glavom i cudi se sto radimo sebi i svojoj djeci. Previse diskutiramo o tim nuspojavama i njihovom izgledu. Mislim da je vrlo jednostavno jednom laiku skuziti, da ako ti netko izbode dijete i napuni ga kemijskim miksom toksina i kancerogena, da bilo koja nuspojava koja se pojavi nakon tih bodenja, JE USKO POVEZANA S ISTIM, a to znaci i da poslije i mjesec dana kad vam dijete koje je znalo citavu abecedu i pisati slova i sad odjednom ih pola ne zna, onda se morate pod hitno zapitati, sto se desava?Kad je to isto dijete sjedilo sasvim normalno citajuci mu price, a sada ne moze da se vise koncentrira i mirno sjedi, kad je zamisljeno i u svom"svijetu" a prije je uvijek znalo gdje je i sto je slijedece, pa ga morate posjecivati svaki korak sto slijedi. I ostalih malih milijun znakova, koje mnogi ne zovu nuspojavama, i izgledaju sasvim normalno. Strucno ili nestrucno, ocito je da su nam djeca sve bolesnija ...

  19. #1019

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Zaključavam zbog dužine, otvaram 4. nastavak....

Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •