Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 82

Tema: 'ajmo se međusobno razveseljavati!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno 'ajmo se međusobno razveseljavati!

    :D
    Vidim da nas već nekoliko šiva na forumu, a možemo nekako uključiti i one koje ne šivaju...
    Uglavnom, bilo bi fora da si međusobno šaljemo svoje radove! Možemo se iznenađivati ili birati, kako već tko hoće!

    Uvjet jedini je da ne šaljemo pelene koje ne volimo nego dupliće onih koje volimo!

    Jeste za?

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Ajme, moram pod hitno naučit šivat !!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ne svidja vam se moja ideja?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    mi smo bespelenaši i ne znamo šivati, šmrc, ali ideja je stvarno prekrasna, nadam se da ćeš pokrenut jednu lijepu lavinu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    jedino na način da ti meni sašiješ a ja tebi pošaljem šezdesetak kuna pa ćemo se obje razveseliti

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    ma dajte, cure, razveseljujavajte se, ideja je super... i ja bih se rado ukljucila sivanjem, al bih onda razmijenjenu pelenu mogla jedino obuci lutki ili medi

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    jedino na način da ti meni sašiješ a ja tebi pošaljem šezdesetak kuna pa ćemo se obje razveseliti
    slažem se ja sam totalni antitalent

  8. #8
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    :D Anita :D

    Super je ideja!!! Jesi sigurna da želiš da ja probam nešto sašiti?????

    A danas cijeli dan s djetetom hodam po gradu i tražim zgodne matrijale, baš me svrbe prsti ...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Prvo nesto vazno da vam kazem:

    1) Ne postoje antitalenti! Postoje znanja i vještine koje još nismo stekli. Postoji potrebno vrijeme da nešto savladamo, ali antitalenti ne postoje! Svatko je sposoban stvoriti bilo što želi stvoriti. Svačije ruke mogu sve, samo je pitanje da li se osoba toga želi primiti!

    2) Art comes from heart... sto bi značilo da ćemo stvoriti predivna dijela ako ih radimo sa srcem.

    Moja frendica jedna kad je vidjela još moje skroz prve radove (stvarno nesavrsene..), a trudna je i odlučila se za platnene, rekla je da hoće da joj ja sašijem pelene. Ja sam je odbila (osim što nemam vremena) i rekla da cure s foruma šivaju pre-prekrasno i profi i da se javi njima. Ona je dalje inzistirala da hoće moje pelenice jer ih ja radim sa toliko ljubavi i radi te moje energije.
    S vremenom se dogodilo to da su te pelenice sve bolje i kvalitetnije pa ću joj na kraju ipak šivati. Tjedno jednu za nju. Ona to još ne zna, ali budem!

    Moj napredak bio je vidljiv svakom slijedećom pelenom, stoga TIWI jedva cekam tvoju pelenu!!! :D I da.. energija iz proizvoda jest vidljiva! Mozda ne svakom oku.. ali nama senzibilnima je! I to je najbitnije!

    Cure sivajte!

  10. #10
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Prije nego se "odjavim" samo da u potpunosti potpišem Anitu!!

    E sad, glede mede (hehe) budući da su Liamova i Patrikova guza skoro iste veličine zna se tko će dobit jedan od prvih uradaka (koji će se dat koristit) ..

    Puse svima! Očekujem da će nas biti još!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    E, sad ne znam hoću li razveseliti neku od vas, ali svečano objavljujem da sam danas sašila prvu pelenu na ruke :D ...bila sam tak hepi, ali brzo mi je oduševljenje splasnulo jer sam skužila da je pelena premala

    Inače, nisam nabavila još čilak pa je pelena ionako tek napola gotova...
    he,he, ali mislim da ću u kupovinu materijala i navali na šivanje...jedino mi je malo problem što mi moje curke nedaju mira niti 5 min. ne zna mšto im je zadnjih par dana. Valjda ova promjena vremena

  12. #12
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Ja sam se tak nabrijala na šivanje, a ne znam šivati i nemam mašinu, a na ruke sam ovih mjeseci stvarno puno šivala i vezla da mi se više ne da, sporo mi to ide i već sam našla neku mašinu koju bi kupila, ali zakasnila sam na tečaj šivanja, a slijedeći je već kad počinjem raditi. Glupo mi je dat lovu za mašinu dok ne probam jel to meni ide. Mislila sam na forumskoj burzi oglasiti da tražim instrukcije iz šivanja, pa se onda možda i ja priključim razmjeni.
    Super ideja Anita :D .

  13. #13
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Super, super zaraza se širi!!

    Spooky, ima tu na forumu i manjih bebica od Liama i Patrika ili Maxa.
    Diaaaaa javi se

    Ma Ivček kakva mudrost može bit šivanje, sjedneš, namjestiš 2 matrijala koja trebaš zašit i stisneš gas Vidla ja mamu.. Malo se šalim, ali u biti i nije fakat mudrost. Možda da saznaš tko u susjedstvu šiva pa nek ti samo pokaže malo neke osnovne cake i ostalo buš sama u hodu pohvatala. (Čuj sad mene - a nisam još ni počela).

    Uostalom, ne mogu zamisiti šivanje na ruke, a pogotovo vezenje - to je umjetnost!! Mislim najobiljnije.

  14. #14
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo me tiwi

    bas citam...
    ja znam sivat al problem je sto nemam ovdje masinu, ima moja mama u zg
    dole mi sveki ima neku bagaticu koja mi je totalno koma, probala nesto porubit neki dan i uzas
    a bas ni nemam vremena lutati okolo da nadem materijal-cicak i sl. (bar za sad )

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Super, super zaraza se širi!!

    Spooky, ima tu na forumu i manjih bebica od Liama i Patrika ili Maxa.
    Moja prva rukom šivana pelena baš i nije za reklamu pa ću je ipak ostaviti doma, ali to ne znači da neće biti još takvih pelena...moram se samo "dogovoriti " s vremenom...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Cure, naravno, ova "akcija" nema nikakav deadline (dosta mi ih je u poslu!)... možemo početi sa "iznenađenjima" poslije Nove Godine.. uopće nije bitno.

    Samo polako!

  17. #17
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Ja sam za!

    Tko hoće pelenu?

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sta nije bolje prije NG? Kao poklon?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Sta nije bolje prije NG? Kao poklon?
    Ma naravno! Samo sam htjela otpustiti "rush" energiju... 8)

  20. #20
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Dakle, imam jednu žensku small za pokloniti/razmijeniti i par velikih bez drukera - nama taman pa mi je bilo nepotrebno stavljati drukerčiće.

    Vanjska strana je šifon, unutarnja flanel, a punjenje frotir.

  21. #21
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Podržavam ideju :D još malo pa krećem u nabavku materjala pa vam se aktivno pridružim u zamjeni!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    A je bacam u kupovinu boja i bojam frotir ili flanel ili flis u dvije boje (plus original, znaci 3)! Valjda ce mi uspjeti ideja!

  23. #23
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Predlažem da si šaljemo po principu iznenađenja da se izbjegne favoriziranje po poznanstvu a i tako će veselje i iznenađenje biti veće!!

    Npr. ja sašijem i skužim kojoj bebi paše, zatražim adresu na pp, pošaljem i objavim na forumu!! Ta osoba ne šalje meni nego nekom drugom, kužite?? Jel može?! Samo trebamo paziti na veličine (nije isto kad strpate Patrika od 9 kg ili Marina od par kg manje u istu :/ ) Ja bi ipak da dječici budu dobre. Sve ostalo je veseljeeeee!!!

    Najavila sam mami da ću koristiti njenu endlericu i mašinu!! Mama je ostala :shock: (hehe)

  24. #24
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Super ideja, ja sam za ako nema nekih rokova ( da moramo sašiti i poslati pelenicu npr. kroz tjedan dana) jer i nemam uvijek vremena a onda bi mi to postalo jako stresno. :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    MiV welcome to the club! :D
    Rokovi zabranjeni!! 8)

    Tiwi - tako sam ja i mislila! Da se isprepletemo! Imat ces endlericu? E... sad ti vec zavidim!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Baš mi se sviđa ova euforija... I otimizam kojim sada zrači forum... Početničke korake šivanja smo završili i rado bismo učestvovali ali daleko smo , daleko....

    Šteta

  27. #27
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    :D Evo nam i Tamare u klubu!!!

    Ma daj tko kaže da je to daleko? Pa pošta ide bilo kuda stoga nema veze, čak je ja bih rekla baš fora!! Ne damo ti više van iz kluba!!

    Baš smo guba sekta

    E da, s vremenom ćemo složit albumčić tako da se pokažemo i hvalimo tko je koga i kako "obukao"..

    Babyiris pozdrav i tebi!! Valjda će se nać cura koja ima malu curicu z tvoju pelenicu. Moj dečko je već malo veći!

    Ajmo cure, kome bi pasala mala pelenica??? Ili malo veća, za curetak?
    Di su nam Anjica i Mia?

  28. #28
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja se unaprijed ispricavam osobi koja ce dobiti moju jednokratnu platnenu pelenu

  29. #29
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    :D

    Babyiris pozdrav i tebi!! Valjda će se nać cura koja ima malu curicu z tvoju pelenicu. Moj dečko je već malo veći!

    Ajmo cure, kome bi pasala mala pelenica??? Ili malo veća, za curetak?
    Di su nam Anjica i Mia?
    Veća nije isključivo za curetak. Samo malo. Stavit ću ja sliku pa da se aktivirate malo.

  30. #30
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Dakle, nije samo za curetak!

    Pogledajte i odlučite!

    http://public.fotki.com/babyiris/pok...ti2006019.html

  31. #31
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    bodycreator je molila pelenice...

  32. #32
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    bodycreator je molila pelenice...
    Poslala sam joj dvije one size i 4 kom od 10-20 kg.Obečala sam joj sašiti još kada ulovim vrenema ali bilo bi super kada bi je svi zajedno uspjeli total opremiti. :D

  33. #33
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Pošalji mi njene podatke na pp.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    bodycreator je molila pelenice...
    Ovdje je link na tu temu!
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=29362

  35. #35
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Da malo podignem raspoloženje. Ovih dana namjeravam sašiti još par pelenica za razveseljavanje, a onda šaljem poštare u akciju!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Babyiris, super!
    :D
    Ja sam trenutno malo zakazala..... do 20.10.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Mi smo prerasli pelene, al smo šivali prijateljima (i sebi) posteljinu i sl...
    Jel netko šiva robicu??? Može i ideje na pp ili mail, jako sam zainteresirana za krojeve koji su jednostavniji jer sam samouka švelja

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Makita... ovdje sam vec ranije otvorila topic o krojevima platnenih pelena... pa daj stavi svoj upit na nju (i mene zanimaju ti krojevi!!! za odjecu i drugo!).

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=27469

  39. #39
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Mi smo prerasli pelene, al smo šivali prijateljima (i sebi) posteljinu i sl...
    Jel netko šiva robicu??? Može i ideje na pp ili mail, jako sam zainteresirana za krojeve koji su jednostavniji jer sam samouka švelja
    Ja isto pripadam samoukima i šivam u slobodno vrijeme. Krojeve robice nalazim u burdi. Nažalost, većina ide od veličine 104 pa trenutno moram smanjivati kako bi došla do 86 koji nosi moja Iris.

    Suknjice se daju šivati i bez kroja. Nešto najlakše! Izmjeriš struk bokove, odrediš si hoće li biti ravni ili zvonoliki kroj (znači, dodaš koji cm ili ostaviš kak jest). Nacrtaš, iskrojiš, spojiš.
    Hlaće su mi malo veći problem za krojiti pa vrebam burde u kojima ima krojeva za tak male klince.

    Super mi je bilo kad mi se sestra udavala. Smanjile smo kroj moje suknje koja je dosezala do gležnjeva, zvonolikog kroja i u 8 dijelova. Skratile da joj bude do koljena i kontrastirale boje. Ona u bež, a ja u crnoj varijanti. Mama je šivala Iris, a ja sebi.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja upravo radim na suknji od muzevih sisley traperica.... nece bas izgledati "normalno"...

  41. #41
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Vjerujem da će biti genijalna.
    Kad bude gotova, stavi sličicu!

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Sad mi pada na pamet još krcato stvari koje sam radila sama ili s drugima (i s djecom...)Bilo bi lijepo to poslikat, podijelit ideje...
    Malo me strah ovog mog posta, javit će se netko da smo puni dobrih idejaaaa...a realizacija šteka

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Cure, moram vam se pohvaliti! :D

    Dobili smo pelenicu od Tiwi! Totalno pravo iznenadenje i uoooopce nismo ocekivali da cemo dobiti neki slatki paketic. Gledam ga, gledam i izvadim premedenu plavu mucastu pelenicu made by tiwi !

    Evo slika:
    http://public.fotki.com/Anita-AZ/pla...-/tiwina1.html
    http://public.fotki.com/Anita-AZ/pla...-/tiwina2.html

  44. #44
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Ma vidi ti nje...super je Tiwi :D. Do jučer nije imala nijednu ni tuđu, a sad dijeli svoje .

  45. #45
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Tiwi Tiwi Tiwi!!!!! :D
    Negdje u VG nas ceka nasa pelenica, a mi cuvamo i prvu Anitinu pelenicu za uspomenu!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Buffy, onog misa? Ta nije zvanicno prva, to je tajna!

  47. #47
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno



    Tek sam sad vidjela da ste pisale.. Nego pa kaj nije bila ideja da se ne zna tj da je paketić onak malo ipak srpraaajzzzz

    Nije nešto ali je Anitu razveselilo pa sam ja jaaako sretna :D

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ma kaj nije nesto! Super je! Bas je volimo!

  49. #49
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno



    Mi smo dobili pelenu iznenadjenja

    Evo je - krasna nogometna i potuno smo se da, da zaljubili!!

    Anita, prekrasna je!! MM veli da je fantastična, totalno je oduševljen i rekao mi je "Evo, vidiš kakve krasne prijateljice ti imaš!!" (jer sam se žalila da me žena njegovog poluprijatelja ne ferma, jer sam im malo čudna sa svim našm platnenim pelenama, dojenjem isl)

    Još nam je u paketiću stigla i jedna rugbi lopta s trakicama ušivenim, jako je fora ali ju ne mogu slikati, jer mi sinak spava i drži ju čvrsto

    Hajde cure, idemo dalje!!!

    PS moramo složiti poseban album za ove pelene!!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Muzev poluprijatelj... koja kategorija....

    Ragbi lopta (a moze bit i kit)! Spava s njom? Moj bas ne ferma te moje lopte.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •