Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 137 od 137

Tema: Da li ste platile...

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    Niti sam im prvi put šta ostavila,niti drugi put niti pa imam namjeru treći put One koje znaju kako je u čakovečkom rodilištu mogu skužiti zbog čega.Taman da su i zlatni ne bih im ništa dala jer im je to posao.

    Kao prvo-sestra za bebe (jedna specijalna) se prema mami ponaša kao prema (oprostite na izrazu) kravi koju uhvati za vime da ju malo podoji.Prvi put nisam znala što me čeka,drugi put kad sam rodila i opet mi došla ona dala sam joj po prstima jer "je meni to drugo dijete,prvo sam dojila 16 mj.i vrlo dobro znam kako se moram složiti da se beba nahrani".Ostala je :shock: Kad sam izlazila iz rodilišta opet je bila ona,sva mila,nježna i draga,osmijeh od uha do uha a ja sam joj se samo fino zahvalila i rekla-ako mi Bog da treće dijete,nadam se da ćete biti u mirovini To joj je bila moja "kava,bombonijera i cvijeće".Što mislite,zašto se na izlasku tako lijepo ponašala?

  2. #102
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    nismo dali pare za oblačenje (kad sam mm-u spomenula prije neki dan da postoji taj 'običaj', pitao je zašto mu nisam rekla, pa sam mu krenula objašnjavat zašto mi je to bez veze).
    od svih sestara, jednu malu bombonjericu dala sam jedinoj s kojom sam uspostavila kakav takav ljudski odnos. tj. bila mi je simpatična jer mi je rekla "danas konačno dobro izgledate, prošlih ste mi dana izgledali kao leš kojeg su zakopali pa otkopali nakon jedno sedam dana"... mislim, malo zvuči morbidno, ali zbilja je žena bila simpatična - doduše da je bio netko drugačije raspoložen od mene, možda bi ga primjedba pogodila (ali ja sam tada bila sretna što sam preživjela porod, pa me nije ovako ništa moglo zasmetat...)

  3. #103
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    nikome ni kune

    jedino mi ostale dvije bombonjere što sam dobila i to sam sestrama ostavila.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    po meni je normalno i ljudski nekome se zahvaliti ako je prema tebi bio ljubazan. I ne možemo govoriti da je njihov posao da se prema tebi odnose sa smješkom, isto tako mogu napraviti svoj posao izuzetno hladno, ali opet stručno. E sad, ako je netko topao i ljubazan, ja ću mu se uvijek pokušati zahvaliti makar malo.

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Nikome ni lipu nismo platili niti nas je itko trazio novce, pa ti ljudi su placeni da rade svoj posao!

  6. #106
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja još nisam rađala, no sto posto ću dati barem kavu i cvijeće SVIMA KOJI BUDU LJUBAZNI prema meni. A čokoladu ne smatram mitom već nagradom. Isto tako ću kupiti kavu računovođi koji mi sastavi poreznu prijavu, teti s mup-a koja mi pomogne s nekom dokumentacijom i sl..
    Isto kao što i ostavim napojnicu ljubaznom konobaru u restoranu i 10lipa teti u dućanu.
    To nije moja obaveza već nagrada za lijepo ophođenje. Jer isto kao što mi netko pomogne mi može npr. reći "neću" ili me poslati na kraj reda.
    A što se sestara tiče - ona svoj posao može obaviti stručno, al što to meni znači ako je neljubazna prema meni.

  7. #107
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj škorpion prvotno napisa
    ...Kad sam izlazila iz rodilišta opet je bila ona,sva mila,nježna i draga,osmijeh od uha do uha a ja sam joj se samo fino zahvalila i rekla-ako mi Bog da treće dijete,nadam se da ćete biti u mirovini To joj je bila moja "kava,bombonijera i cvijeće".Što mislite,zašto se na izlasku tako lijepo ponašala?
    Na ovo mogu samo Svaka ti cast.

    Iz nesto drugacijeg, ali osobnog iskustva s lijecnicom opce prakse u studentskoj poliklinici cija sam pacijentica bila godinama znam da je tvoj nacin nekada jedini nacin da se prema nama pocnu odnositi bar bez omalovazavanja. (Moja fraza je bila da meni ne znace nista te njene latinske kratice oko imena, jer se postovanje stjece na drugi nacin. Od tada - osmijeh od uha do uha kad god bi me vidjela na pragu ordinacije.)

  8. #108
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    Meni nikad ne pada na pamet poklanjati nešto nekome tko radi svoj posao. Usmeno se uvijek lijepo zahvalim kad mislim da netko to zaslužuje, i to je to.

    Medicinska sestra moje socijalne doktorice kod koje sam pratila prvu trudnoću i sestra u ginekološkoj ambulanti u bolnici u kojoj sam rodila oboje bile su uvijek zaista predivne prema meni, trudile su se da minimalno čekam, dogovarale mi dodatne preglede i pretrage mimo redovne procedure (ne poznajem ih, vjerujem da su to radile i drugim trudnicama jer su jednostavno takve, dobre i vrijedne) i bavila sam se iskreno mišlju da im se nekako zahvalim.
    Ali bilo mi je blesavo kupiti nekakvu čokoladu ili cvijeće i smatrati da smo "poravnali dugove". Ovako uvijek pamtim njihovu dobru volju i ljudskost i znam da ću i jednoj i drugoj pomoći na bilo koji način ako ikad u životu budem u takvoj situaciji.
    Ja zaista mislim da se sve u životu vraća, i dobro i zlo.

    I sama volim kad mi se netko usmeno zahvali na dobro obavljenom poslu. Kad dobijem neki poklon (događa se i to ) obično mi bude pomalo neugodno.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nisam, jer sam smatrala da je to njihov posao.

    Sad nisam načisto. Mislim da bi me moj plaćenik bolje gledao, ne bi na porodu 10 različitih doktora guralo svoje ruke (ajde dobro, u rukavicama su) u mene i slično. Ne znam...

  10. #110

    Početno Re: Da li ste platile...

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    ...sestri koja je oblačila bebu za izlazak iz rodilišta? Svekiji kažu da je običaj da se plati, tj. ostavi barem 100 kn. Meni je to glupost. Mogu donjeti kavu, kekse, ali novac?!
    m je protiv toga. ako je neka sestra stvarno ljubazna, ili ako ti doktor stvarno pomogne ok. ali ovako. onda samo doktori i sestre očekuju takve stvari jer kao svi daju. i onda si umisle da su nekaj. ali kako sam rekla, ima ih super i ja sam našoj pedijatrici dala nekaj, jer su mi djeca bila u inkubarotu, prvi porod, a ona uvijek ljubazna. uvijek. jedino mi je žao kaj nisam dala jednoj sestri koja me izdojila ništa. budem to ispravila idući put.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    da i meni su rekli da se sestri mora dati bar 100 kn ja ostala :shock: i rekla nema šanse pa to joj je posao...ali sveki joj je kupila ogroman buket sa orhidejama ,,,a pazite meni nije niš donjela ,a nekoj sestri buket velik ko kamion uff al sam bila ljuta samo zato kaj to neki običaj ...

  12. #112
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    ja sam im koji dan prije mog odlaska donijela 2 vrečice pune svega, soka, bombonjera, kave, keksa da se zaslade...ipak smo se družili 10 dana...

  13. #113

    Početno

    najgore od svega je kaj one dobivaju toga puno i nije to kao da su dobili nešto što cijene. kad nešto takvo dobivaš svaki dan onda ti to i nije nekaj.
    imam osjećaj da im je već puna kapa i bombonjera i pića

  14. #114
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa
    Sad nisam načisto. Mislim da bi me moj plaćenik bolje gledao, ne bi na porodu 10 različitih doktora guralo svoje ruke (ajde dobro, u rukavicama su) u mene i slično. Ne znam...
    krivo. ponasali bi se jednako, a poklone bi ocekivali jer su se navikli na njih.
    dok ce god ljudi donositi poklone za svaki mali znak paznje, za svaki postupak koji bi trebao biti normalan, nece se nista mijenjati, mito i korupcija i dalje caruju.

  15. #115
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    da i meni su rekli da se sestri mora dati bar 100 kn ja ostala :shock: i rekla nema šanse pa to joj je posao...ali sveki joj je kupila ogroman buket sa orhidejama ,,,a pazite meni nije niš donjela ,a nekoj sestri buket velik ko kamion uff al sam bila ljuta samo zato kaj to neki običaj ...
    i ja sam dobila isto "upustvo" ka red je i sl.
    dobro da ih nisam poslušala
    ta sestra je bila nabrusita, malu je prikonikestvari obukla (ja sam tila svoje dite obući ) i onda bi buket, moš mislit

  16. #116
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Prvi puta cujem za to.

    Ostavila sam sestrama svo cvijece koje sam dobila, sve kekse, sokove, ma bas sve sto sam ja dobila sam im ostavila, pa dobre dvije velike vrece svega.

    Sestrama na ctg-u sam kupila kavu,bombonijere, cokolade.

    Doktorici parfem, doooobar, nije se skrtarilo jer nije ni ona skrtarila sa svojom paznjom prema meni tijekom cijelog poroda, a i cijelu trudnocu mi je vodila, ma super je tako da mi je bas bilo drago pokloniti joj nesto kada je vec sve bilo gotovo.

    Ali davanje novca :shock: , prvi puta cujem za to.

  17. #117
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Prvi puta cujem za to.

    Ostavila sam sestrama svo cvijece koje sam dobila, sve kekse, sokove, ma bas sve sto sam ja dobila sam im ostavila, pa dobre dvije velike vrece svega.

    Sestrama na ctg-u sam kupila kavu,bombonijere, cokolade.

    Doktorici parfem, doooobar, nije se skrtarilo jer nije ni ona skrtarila sa svojom paznjom prema meni tijekom cijelog poroda, a i cijelu trudnocu mi je vodila, ma super je tako da mi je bas bilo drago pokloniti joj nesto kada je vec sve bilo gotovo.

    Ali davanje novca :shock: , prvi puta cujem za to.
    A koja je razlika između svega kaj si nabrojala i 100 ili 200 kuna? Ovo kaj si ti nabrojala je sigurno vrednije od nekih 100 ili 200 kuna! Pa meni to dođe na isto.

    Ja radim s ljudima i posao mi je da budem i ljubazna i za to sam između svega ostalog i plaćena, da sam neljubazna, drska i bezobrazna, vrlo vjreojatno bi me s vremenom makli s tog radnog mjesta. I kaj da ja sad očekujem da mi netko zbog toga što moram biti ljubazna čak i onda kad bih najradije urlala od jada donosi darove? Isto tako mislim da oni svi tamo rade svoj posao i da je ljudski da se humano i normalno odnose prema SVIMA bez iznimke, to bi trebalo biti normalno, oni su taj posao izabrali i za to su plaćeni.
    Znači kad je netko drzak i bezobrazan i vrijeđa, on se normalno ponaša, a oni koji su suprotno od toga su nešto posebno i rade nešto ekstra pa ih za to treba nagraditi?

  18. #118
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    Mi smo jedva cekali da idemo doma nakon 11 dana (zutica), da dobro da sam pustila da obuku bebu!

  19. #119
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    A koja je razlika između svega kaj si nabrojala i 100 ili 200 kuna? Ovo kaj si ti nabrojala je sigurno vrednije od nekih 100 ili 200 kuna! Pa meni to dođe na isto.

    Ja radim s ljudima i posao mi je da budem i ljubazna i za to sam između svega ostalog i plaćena, da sam neljubazna, drska i bezobrazna, vrlo vjreojatno bi me s vremenom makli s tog radnog mjesta. I kaj da ja sad očekujem da mi netko zbog toga što moram biti ljubazna čak i onda kad bih najradije urlala od jada donosi darove? Isto tako mislim da oni svi tamo rade svoj posao i da je ljudski da se humano i normalno odnose prema SVIMA bez iznimke, to bi trebalo biti normalno, oni su taj posao izabrali i za to su plaćeni.
    Znači kad je netko drzak i bezobrazan i vrijeđa, on se normalno ponaša, a oni koji su suprotno od toga su nešto posebno i rade nešto ekstra pa ih za to treba nagraditi?
    Istina je sto si napisala, ali davanje novca mi je nekako "kruto", vulgarno, ne znam ni sama kako bih se izrazila.

  20. #120
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ali zasto si dala tolike poklone? za to sto su radili svoj posao, za koji su placeni, sto je najbolje, upravo iz naseg dzepa? :shock:
    mislim, sto su tako posebno napravile sestre na ctg-u? izmjerile ti ctg i nisu se derale na tebe nego se normalno ponasale? sto je tu za pohvaliti?

  21. #121
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    odem tako u ducan. trazim za sebe kupaci kostim. malo sam na nekim strateskim dijelovima "pogolema" pa mi ne uspijeva naci neki da mi pase i donji i gornji dio.

    i prodavacica se ubi trazeci mi neki model za koji pretpostavlja da bi mi mogao odgovarati, pretrazi sve izvjesene, sve spremljene u ladice, neke reklamacije... utrosi dobrih dvadesetak minuta (ako ne i vise) da mi izadje u susret. cijelo vrijeme mi se smjeska, uvjerava me da ce biti sve u redu, da cemo naci nesto stvarno lijepo za mene koja nisam po jus-u...

    i nadje taj kostim, svi sretni i zadovoljni. ja ga isprobam, odusevim se, platim.


    na vratima ducana stoji mm i ceka da vidi kako se odvija situacija, pa sad, kad je vidio zeninu pozrtvovnost - daruje joj (iza ledja skriven) veeelik buket s orhidejama.

    ipak je red da se zahvalimo zeni sto je bila ljubazna, profesionalna i nije me otkantala na prvu loptu nekim komentarom u stilu: ah, nemamo takvih brojeva...



    vama bi ovakav scenario bio ok? koristite li ga u svakodnevnom zivotu?

    nikad vam ni u jednom ducanu, banci, salteru, pekari, trznici, taksiju, restoranu, gdjegod, nitko nije bio posebno ljubazan, nasmijan, simpatican, drag...

    kolikima od njih darujete "samo" kavu, bonbonijeru, buket cvijeca... za dobro (u stvari - za regularno!) odradjen posao?

    evo, npr. ja radim u dnevnim novinama. svaki dan one izadju redovno iz tiska. i nitko od nas koji sudjelujemo u procesu izrade, tiska, distribucije - ne dobije buket cvijeca jer je super savjesno, s osmjehom na licu - svaki dan ispocetka - obavio svoj posao... sto smo mi? radnici drugog reda? ne trudimo se dovoljno?


    gdje i kako povlacite crtu?

    zasto vam ovo, sto sam tu gore napisala, ne bi palo napamet napraviti, ali medicinskoj struci - i tele bi odnijeli? :/

  22. #122
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Litala .
    To je baš ono što sam ja htjela reći i očemu zapravo razmišljam cijelo vrijeme, ali litala je evo to jaaako lijepo i slikovito objasnila.

  23. #123
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ali zasto si dala tolike poklone? za to sto su radili svoj posao, za koji su placeni, sto je najbolje, upravo iz naseg dzepa? :shock:
    mislim, sto su tako posebno napravile sestre na ctg-u? izmjerile ti ctg i nisu se derale na tebe nego se normalno ponasale? sto je tu za pohvaliti?
    Vjeruj mi da sam se na kraju u tih 9 mj. najvise skompala bas sa sestrama s ctg-a tako da su one to "zasluzile", napominjem da je ovo pod navodnicima da ne bi bilo krivo shvaceno.

    Odjelnim sestrama nisam dala nikakav poklon kao takav vec sam im samo proslijedila ono sto sam ja dobila jer mi nije bilo ni na kraj pameti nazderavanje tih dana s kojekakvim slatkisima sto sam dobila. A sto se tice cvijeca....inace ne volim cvijece tj. ne vidim smiso donosenja cvijeca zeni u bolnicu jer sta bih ja trebala s tim, nasaditi djetetu iznad glave da snjofa s obzirom da je 24h dnevno uz mene tako da cvijece cim sam dobila odmah sam im proslijedila jer sam zaboravila husbandu dati da ponese kuci

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    29

    Početno

    platile?! kajgod! to im je posao, za koji primaju plaćicu!
    ali mali znak pažnje, poput ljupkog buketića sestri koja je donijela moje najslađe na odlasku kući, naravno da da! i bilo joj je baš drago! (inače to je ideja i realizacija moje mame - hvala ti mama!)

  25. #125
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam bila na induciranom pobacaju u 22. tj. i doktor, koji me kroz sve to vodio, bio mi je u tom trenutku najbolji prijatelj. Stvarno se posebno trudio, znao je koliko mi je tesko i imala sam osjecaj da se u tih tjedan dana u bolnici mogu osloniti na njega u svakom trenutku. I odnjela sam mu bocu samoborskog bermeta. Bio je stvarno ugodno iznenaden. I nije mi zao ni malo jer mi je bio i vise od doktora.
    Ovu trudnocu vodim kod privatnika koji takoder za mene radi i vise nego sto treba. Svjesna sam da mu placam, ali placam mu za pregled, ali ne za to da mi je na raspolaganju i u 10 navecer i da zove svoje prijatelje po bolnicama da me prime kad nesto nije u redu. To ne spada u njegova opis posla, ali ipak to radi iako sam ja samo jedna od mnogobrojnih pacijentica. I kad rodim, definitivno cu mu nesto odnjet. Ne novce, niti slucajno, ali bocu kakvog finog viskija vjerovatno hocu. Ne zato sto je red nego da mu dam do znanja da cijenim njegov trud.

    A u bonici neznam bas da cu sestrama dijelit, nije mi to ni palo na pamet.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Doktoru koji me prodio poklonila sam kavu i viski. Moju trudnoću vodio je privatnik, i pred porod sam se išla u bolnicu dogovoriti se s liječnikom koji će me poroditi jer sam morala na carski. Iako mi nije vodio trudnoću, dao mi je čak br mobitela ako bude frka. I bila je (tlak je poludio, pukao mi vodenjak, sve to 10 dana prije termina), u 2 u noći smo ga zvali, došao čovjek od kuće i porodio me. Nisam ništa platila.

    Sestrama ništa nisam ostavila, nisu si ni zaslužile sa svojim naci ponašanjem.

  27. #127
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Pokusavam zamisliti situaciju na svom poslu u kojoj mi klijent za kojeg radim, nakon sastanka daje 20 dag kave i bombonjeru jer sam bila ljubazna prema njemu... Vecina nas radi razlicite poslove, ali nek svatko proba 'prevesti' tu situaciju u svoje poslovno okruzenje i vjerujem da ce se mnogima to uciniti komicnim. Zanima me poznaje li netko doktora / sestru / nekog od bolnickog osoblja tko se zahvalio i odbio takav darak. Pa da njemu / njoj za nagradu ispecemo tortu . Bojim se da potrebom za nagradjivanjem dobre volje tih ljudi koji savjesno odradjuju svoj posao, (nesvjesno)pristajemo na podredjeni polozaj. Pa bi za one koji to ne smatraju mitom i korupcijom (pitanje je gdje cemo povuci granicu), mozda to mogao biti protuargument. U najmanju ruku time sigurno ne doprinosimo pozitivnim promjenama u tom nasem malom drustvu. Iskreno se nadam da cu na svom porodu naletiti na ljude koji 'zasluzuju' nagradu i da cu im na odlasku reci 'hvala'.

  28. #128
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Pokusavam zamisliti situaciju na svom poslu u kojoj mi klijent za kojeg radim, nakon sastanka daje 20 dag kave i bombonjeru jer sam bila ljubazna prema njemu... '.
    ja sam dobila pečenu kokoš i kilo kruha

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Nek budu sretne da one nisu nama morale ništ dati.Da im se zahvalim kaj su( A NISU! )ljubazne?Nek se one nam zahvale kaj smo ih trpile!
    GRRRR! Dok se sjetim sestara iz rodilišta

  30. #130
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Pokusavam zamisliti situaciju na svom poslu u kojoj mi klijent za kojeg radim, nakon sastanka daje 20 dag kave i bombonjeru jer sam bila ljubazna prema njemu... '.
    ja sam dobila pečenu kokoš i kilo kruha
    Odlicno! Predlazem da ovo uvedemo kao novi obicaj - obavezan darak u nasim rodilistima / bolnicama. Pa nek prime koliko mogu pojesti. To mi se nazire kao dobra ideja za iskorijeniti mito i korupciju. Sestra meni na odlasku dijete, a ja njoj pecenu kokos

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    potpisujem Litalu
    ništa nisam platila i to mrzim...
    mrzim potkupljivat za ono što je njihov posao i za što primaju plaću..

    ja sam znala u svom poslu dobit od stranke čokoladu ili bombonjeru i sl. i svaka ta čokolada mi je izašla na nos u svakom smislu...
    ljudi nakon što te podmite očekuju i previše, a ja nakon uzete čokolade (umjesto da im je bacim u glavu) moram biti i više nego ljubazna (jer dobila sam proletu čoksu) i radit ono i što ne bi smjela (jer stranke tako to vide iz svoje potkupljivačke perspektive) jer oni su meni donjeli hebenu čokoladu koju ja sama sebi inače ne mogu priuštit
    ma popi..... kad se sjetim

  32. #132
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Zanima me poznaje li netko doktora / sestru / nekog od bolnickog osoblja tko se zahvalio i odbio takav darak. Pa da njemu / njoj za nagradu ispecemo tortu .
    Poznajem ja. Čak je skoro završilo svađom jer moja mama ne zna odustati doc je pobijedio
    I moram naglasiti da mi ginekolog koji osim u bolnici radi i privatno (idem k njemu u obje varijante) u nekih 50% slučajeva nije naplatio pregled (ili ako je bio pregled i uzv, naplatio samo jedno od toga).

  33. #133

    Početno

    meni je jedino žao kaj nisam sestri sa bebama dala neku čokoladu ili nekaj, ja mislim da bi joj više pasale cigarete
    jer me izdojila i to pošteno. prvo dijete, a moram se izdajati, prvi put držala izdajalicu u ruci i gledam ja izdajalicu i sisu i mislim si da ionak nemam mlijeka. kad ono ona izdojila čitavu bočicu. žena je bila super. možda joj se odužim idući put

  34. #134
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi smo dali (MM donio) slatkiše za sve

    zato što su bili ljubazni, dragi (neke više neke manje, istina), i prvenstveno zato što smo mi tako htjeli...a i meni je drago kad dobijem sitnicu u obliku slatkisa ili veliku stvar kao što je osmijeh i hvala

  35. #135

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Dobila sam buket cvijeća.al pošto se ne smije držati u sobi,odmah,sam poklonila sestri.Uzela je,zahvalila i rekla, da će ga stavi u vazu u hodniku,da ga svaki dan gledam,dok sam kod njih.Baš krasno.
    Rodila u Čakovcu.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Nemam namjeru apsolutno ništa davati ikome u rodilištu, slažem se sa svima onima koji su napisali da im je to ionako posao i pun mi je kufer tih Ivica Kičmanović - fora. Svima njima se najbolje odužimo tako što smo i sami na svojim radnim mjestima pošteni i korektni. Ima masa zanimanja gdje ljudi riskiraju svoje živote zbog drugih pa nisu vidjeli b od bombonijera, kao npr. vatrogasci, policajci ili GSS. U GSS-u su, by the way, volonteri koji taj posao obavljaju jer je to čast.

    Što se tiče osoba koje su stvarno izuzetno ljubezne i drage, na Sv. Duhu odnedavno postoji sandučić pohvale i pokude. Pa, molim lijepo, ako mi se netko posebno svidi, nije nikakav problem tim putem pohvaliti nekog i sugerirati upravi da za "radnike mjeseca" sama ustanovi neke beneficije ili nagrade. Kao i sankcije za one koji dobivaju samo kritike.

  37. #137
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    svi oni koji rade u javnim službama trebali bi biti ljubazni i pristojni sa svojim klijentima.
    ne zaboravite da nitko vama ne čini nikakvu uslugu iz milosrđa, nego svi mi , porezni obveznici, plaćamo te usluge.
    i imamo pravo na normalan ljudski tretman po defaultu.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •