Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 200

Tema: Kolica

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno Kolica

    Drage cure, čitala sam mnoge postove o dječjim kolicima i autosjedalicama, ali moram priznati da ostajem u šoku :shock: zbog cijena preporučenih kolica (4-5 tisuća kuna). Jučer smo malo razgledavali u Turbo limaču, dosta mi se sviđaju kolica Denver Winnie the Pooh (Hauck) za 999,99 kn na akciji (redovna cijena 1299,99 kn). Ima li koja od vas kakva iskustva s njima ili mi možete preporučiti neka druga do max 1500,00 kn i uz to autosjedalica do nekih 700 kn, a da beba bude sigurna i da joj bude ugodno.
    U Graz ne mogu ići, jer sam kao medo, troma i stalno pospana, a i ne bih prošla bez plaćanja poreza i carine - nisam te sreće...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    ja cu isto u turbo limac po kolica kada dodje vrijeme. Cula sam da su Graco kolica ok i dosta jeftina. Pazi na one napisane stvari; dakle da se mogu lako sklopiti, da nisu teska, da su stabilna, imaju kocnice na kotacima ( ako se rucka moze okrenuti u 2 smjera kocnice moraju biti i na naprijed i na natrag ). Nemoj uzeti neka najjeftinija jer ce ti se raspasti pa ces morati kupiti nova.. meni se 1000 kn za kolica cini sasvim u redu

  3. #3
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Mi smo gledali plava - tamno plava takva kolica ali uopće nemaju pojačanje na leđima, položaji se reguliraju nekom kopčom na vrhu naslona a pod naslonom nijedne prečkice koja podržava dijete.

    Mi smo kupili Jane kolica 3000 kn ali dobiješ i autosjedalicu koja je i dio košara kolica dok je beba mala, lagana su i lako sklopiva i ne zauzimaju puno mjesta. Imaš slikice dolje na linku.

    U Kiki imaju dosta dobar izbor kolica od 1600 pa do 6000 kn.

  4. #4
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    nazalost, graco kolica ne idu u posve horizontalan polozaj, tako da sam odustala od toga da ih kupim (meni su zakon ona smedja na velike cvjetove). naime, nisam sigurna da li bih kupila kolica koja imaju kosaru, ili samo ona koja imaju par polozaja, od kojih bi onda jedan morao biti posve ravan, a graco nije. nekako mi se te kosare cine kao kutije sibica, i da djeca bas mozda i nisu luda da ih se tako zatvori, ma kako mala bila...

    planiram ici pogledati abc design, cine mi se zgodna na netu, nisu turbo skupa.
    autosjedalicu kanim kupovati odvojeno, jer mi treba varijanta sjedalica + dvije baze (jedan auto je twingo koji je zeznut za montiranje sjedalice jer ima pomicnu klupu).

  5. #5
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Ja sam prošli tjedan tek prvi put škicnula u dućane s dječjim stvarima i čini mi se da još ništa skoro ne znam o dječjim kolicima, ni svim drugim stvarima o kojima sam se načitala.

    Uz ono što su cure već napisale, ipak mislim da je zgodno pripaziti još na nešto - iskustvo iz moje bliže okoline - dobili su kolica, isto jedna od ovih jeftinijih, onda su ih prvo mijenjali za skoro ista takva, ali se ručka mogla prebacivati, tako da mogu vidjeti i bebu kad je voze. Sve bi bilo ok da za neka 2-3 mjeseca beba nije porasla i oni su skužili da više ne stane u ta kolica, pa su na kraju posudili jer je slučajno ispalo da je jedna obitelj imala viška od svog 3. djeteta, a nije bilo kandidata za korištenje u bližem krugu.

    Znači, ako gledaš jeftinija, uz sve spomenute faktore, imaj na umu da je i veličina bitna!

  6. #6
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    Ja sam u turbo limaču kupila BEBE COMFORT kolica - mislim da se zovu PASS 3U1, za 2500 kn i još dobila 250 kn nagradnih bodova i za to nakupovala još nekih gluposti. Kolica su, kao što ime kaže, 3u1 i stvarno dobiješ sve. Lako su sklopiva i stanu u auto, vjeruj isprobala sam - iako imamo i veći auto, ja vozim FORD KA i gledam da ću uglavnom na porodiljnom sama ići u šetnju s bebom tako da mi je bitno da stane u mali auto.

  7. #7
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Za prvo dijete jedna me bliska osoba nagovorila da kupim sportska kolica (dakle bez košare i as, samo donji dio koji se razvlači od ležećeg do sjedećeg položaja). Uzeli smo kolica ABC dizajn i nažalost, požalili. Nisu bila najjeftinija, ali su spadala u jeftinija (1400 kn). Kod glavice u ležećem položaju nije bio izveden nikakav zaklon, već samo tkanina koja se nekako pričvršćivala s donje strane, tako da je u kolicima stalno bio propuh. U dućanu su nam rekli da su to kolica za sva godišnja doba (tobože zbog navlake), ali zapravo je meni taj tip prilagođeniji ljeti nego zimi. Najviše sam trznula na njih zbog podesive ručke. Da vam ne kažem kako su od početka išla ukrivo, što se u dućanu nije dalo vidjeti, i što su se sklapala ne u kišobran, nego čitavom širinom, pa bi zauzele pola prtljažnika.
    Ovaj puta smo uzeli Chicco 3u1 i ne mogu prežaliti što u njima nisam vozila i Mateja, odnosno što ću ih iskoristiti samo za jedno dijete. Košara mi je savršeno praktična jer mi u njoj dijete spava preko dana i tako ga prenosim iz prostorije u prostoriju, a i privikava se na različite uvjete spavanja danju i noću (upravo da ih nauči razlikovati). Kad idemo u grad autom, ostavljam košaru doma, postolje se sklapa u kišobran i ostane slobodan čitav prtljažnik, u gradu montiramo autosjedalicu (koja ima i zaštitu od sunca, a lako je staviti i suncobran po potrebi).
    S kolicima smo dobili brdo opreme, kišnu navlaku, zimsku navlaku, ruksak, kupolica koja se montira kad košara više ne bude u funkciji ima na sebi džep. Kad ih vozim, kao avion su. Preporučila bih ova kolica svima koji živite nisko ili vam zgrada ima lift, jer ipak su preteška za makljažu po stepenicama.

    Dosta mi je prijateljica koje su kao i ja kupile za prvo dijete jeftina kolica imalo problema i drugo dijete je u pravilu trebalo druga. Tako se slažemo u jednom, a to je da je za prvo dijete zbilja pametno "kesnuti" i kupiti kvalitetna kolica. Ma sve je različito: od izgleda, do kvalitete plastičnih dijelova. Na Chiccovim kolicima kuži se da je sve čvršće nego na onima od ABC-dizajna, a frendica mi govori da je slično i s Bertoneom (makar sam iz više izvora čula da su ljudi uglavnom zadovoljni odnosom plaćenoga i dobivenoga kod te marke). Graco je interesantna marka: jeftina kolica, ali izdrže nevjerojatno puno: druga frendica vozi kćerkicu od 2 godine i sina od 4 (stavili su neku dasku da se može popeti odostrag) istovremeno, i voze za pet! Ali, izgledaju grozno, barem taj model (posve tamnoplava boja, ni tračka svjetla u dezenu).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Potpisujem Kliu. Mi smo kupili ista, ali bez košare, jer se kolica mogu spustiti do ležećeg položaja i to super funkcionira. Osim toga, u ovoj varijanti AS smo uzeli sa bazom za auto (autofix), a 3u1 kombinaciji nije bilo baze.
    Jesu skupa, ali vrijede.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Ovaj puta smo uzeli Chicco 3u1 i ne mogu prežaliti što u njima nisam vozila i Mateja, odnosno što ću ih iskoristiti samo za jedno dijete.
    Pa ne mora biti samo za jedno dijete, za koju godinicu... ko zna

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Dali je netko od vas čuo za kolica Stokke. Navodno da su totalna revolucija. Meni izgledaju onako impresivno s onim što nude ali me zanima dali je netko već imao priliku vidjeti ih izbliza.

  11. #11
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Saki79 prvotno napisa
    Dali je netko od vas čuo za kolica Stokke. Navodno da su totalna revolucija. Meni izgledaju onako impresivno s onim što nude ali me zanima dali je netko već imao priliku vidjeti ih izbliza.
    Gledala sam taj "Space shuttle"od kolica u Brežicama (Baby centar). MM se oduševio, a meni su ipak presvemirska i skuuuuuuupa. naime, s košarom za malu bebu, navlakama i svim dodacima 1000 eura :shock:

    Navodno su oni koji ih imaju oduševljeni agilnošću, veličinom, ali za te novce mogla bi biti i na daljinsko upravljanje

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb, Sopot
    Postovi
    12

    Početno

    Ja sam od Graccovih 3u1 dobila nosilicu i AS s fiksom, ali nisam dobila kolica jer ih frendica jos koristi. Mogu li se kupiti takva 1u1 na koja bi pasale te kosarice???
    Inace mogu dobiti jedna druga koja nisu od kompleta, ali ako za neku manju lovu mogu kupiti ova na koja mi pasu nastavci...
    Biljezim se sa stovanjem za preporuke i savijete

  13. #13
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Rekoh danas: spremila sam trudničku robu, nadam se, zauvijek.
    Ali znam da ću kroz koju godinu početi osjećati čežnju... Samo, moram malo uključiti i razum A kolica definitivno čuvam jer mi nećaci rastu...

  14. #14
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    [/quote]
    mama jos malo napisa:
    Navodno su oni koji ih imaju oduševljeni agilnošću, veličinom, ali za te novce mogla bi biti i na daljinsko upravljanje



    i da dijete uspavljuju i premataju - i jos poneki kucanski posao...

    problem s kolicima je sto svatko ima neko drugo iskustvo, prijateljica koja je baby-ekspert kaze da je za prvu bebu posudila kolica i bila nesretna jer beba nema svoja... onda je kupila za iducu bebu kolica, a beba je odbijala biti u njima i nisu se uopce vozili iako su bila mrak...

    martina p, ti si znaci imala Chiccova kolica ali bez kosare i AS, dakle, ona s par polozaja od kojih je jedan posve ravan? koliko okvirno kosta ta varijanta?

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ja sam počela ponovno osjećati čežnju u trideset i osmoj godini, a evo me sada pred porodom s upravo navršenih četrdeset. Zato neću reći da nema šanse za još jedno, ali zaista osjećam da bi nakon ovog, trećeg djeteta bilo dosta. Zato i ne želim puno platiti kolica, ali nažalost, ako neću puno platiti - nešto će manjkati, neki ustupak komociji moram učiniti. Ova Winnie the Pooh čine mi se dobra, jedina su u Turbo limaču koja se mogu podesiti da bebu položiš u smjeru vožnje ili prema sebi, ali su teška 15 kg - pa tko će to vući niz stube s drugog kata?
    Ova u Turbo limaču 3u1 za 2500 kn, kaže da teže samo 7 kg - ušla su u uži izbor.
    Martina i Klia, koliko koštaju ta Chicco-va 3u1? Koliko otprilike košta varijanta bez košare (kolica + autosjedalica)? Igdje je uopće u Zagrebu Chiccov dućan? Da li je to ono u Vukovarskoj u Mercator centru?

  16. #16
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ljiljana, ima tamo ducan, prosla ja jucer ali nisam ulazila...

    prosli mi je post ispao neki hrkljus s quotanjem, sorry

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imaš chicco i u ilici, blizu križanja s frankopanskom

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Chicco ct 0.1 kolica + AS s bazom su nas došla oko 4000 kn. Mislim da je cijena i 3u1 (dakle s košarom, ali bez baze za AS) nekih 200-300 kn više. Možda su u međuvremenu (mi kupili kolica prije 5 mjeseci) počeli i u 3u1 davati bazu za AS.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Citiraj Saki79 prvotno napisa
    Dali je netko od vas čuo za kolica Stokke. Navodno da su totalna revolucija. Meni izgledaju onako impresivno s onim što nude ali me zanima dali je netko već imao priliku vidjeti ih izbliza.
    Gledala sam taj "Space shuttle"od kolica u Brežicama (Baby centar). MM se oduševio, a meni su ipak presvemirska i skuuuuuuupa. naime, s košarom za malu bebu, navlakama i svim dodacima 1000 eura :shock:

    Navodno su oni koji ih imaju oduševljeni agilnošću, veličinom, ali za te novce mogla bi biti i na daljinsko upravljanje
    Jooooj, to je stvarno puno! Nemam ja takove šolde. :shock:

  20. #20
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    3u1 Chicco, u gotovini nešto malo preko 4000kn, ali as nema bazu. Čula sam da im je sad neko sniženje, ali nisam bila u dućanu.
    Joj, ljiljana, toga se i ja bojim.
    Sad sam u fazi da govorim kako bi treće došlo u obzir kad bi država dala zbilja veeeliki poticaj, a upuštala bih se uz to jedino uz recept za CURICU (sisterka mi ima 4 sina, a ja dva, što je previše - previše je)

  21. #21
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Mi se vozimo u Graco kolicim oko godinu dana i jako smo zadovoljni. Kupili u Tls. Oko 2.500 kuna. Dobije se ona nosilica za iz bolnice. Može se kupiti i s nosiljkom. Mi nosiljku kupili prije. Lako se sklapa i otvara, malo nezgodna za prevoziti u autu. Inače vrlo lagana, imaju super košaru(važno), imamo naprijed onu plastiku za igranje, bočicu isl. Imamo iza na ručki isto za bočice, razne pretince, sat i termostat. Preporučujem.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    ...ja sam nedavno u tintiliniću kupila na sniženju inglesina magnum kolica za 1700 kn...presavršena su i toplo ih preporučam....uključuju okvir i košaru ali ona nije samo za ležanje već se kasnije podešava i na sjedeći položaj.....

  23. #23
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mi imamo Vidova, Pegperego Pramette i super sam zadovoljna, izbjegli smo košaru jer se kupola može okrenuti. Kupili smo ih u Slo i platili cca 2200 kn

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Klia, u vezi tvojih bojazni, evo iz vlastitog iskustva ti mogu reći - ne treba se ljubavi bojati. A svako je dijete nova ljubav u životu. Evo kroz ove dane trudnoće i obaveznog mirovanja toliko sam se zbližila s djecom koju već imam, kao nikad u životu. Osim što volim ovu malu mrvicu koja me upravo praska po trbuhu :D , još sam više zavoljela svoje bliznace koji su već veći od mene.
    A što se tiče kolica, zaključila sam ovako: autosjedalicu kupujem za novorođenče, a kolica najvjerojatnije Chiccova, ali bez košare i ne za novorođenče. Chicco na svojim internet stranicama ima kolica grupirana prema starosti djeteta (ako ih dobro shvaćam). Uzet ću ona za +5 mjeseci. Naime, beba će se roditi u prosincu, a kolica će punom parom biti u pogonu tek na proljeće i ljeti na moru. Odluka još nije definitivna...
    Meštrovica, reci mi samo okvirno lokaciju tintilinića, da pošaljem MM da pogleda...nemoj se čuditi, živimo u Karlovcu, ali se MM jako dobro snalazi u Zgb, ako znadeš ulicu ili predio Zgb, lako će naći....

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    imate topic http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=26321 na o-1 di cure hvale svoje konje

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    mi smo jako zadovoljni s CHICCO- TRIO ENJOY (košara s navlakom; AS s postoljem 0+; kišobran kolica sa zimskom navlakom, kupolom, kišnom najlon navlakom; poklon torba s podlogom za prematanje i korpom ispod kolica za sitnice)..Sve to za 350 eura u Kiki u Grazu ..

    http://public.fotki.com/Ekka/kolica/

    _________________
    bebuška sredinom listopada

  27. #27
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj meštrovica prvotno napisa
    ...ja sam nedavno u tintiliniću kupila na sniženju inglesina magnum kolica za 1700 kn...presavršena su i toplo ih preporučam....uključuju okvir i košaru ali ona nije samo za ležanje već se kasnije podešava i na sjedeći položaj.....
    i meni su ta kolica super,nemaju autostolicu ali za tu cijenu dobiješ stvarno super kvalitetu
    inače kod njih imaš i neka noname kolica koja idu i u skroz ležeči položaj sa njima dolazi i autostolica 0-13kg(poćirila sam ima oznaku)
    i koštaju nekih 1200kn a dosta su velika

  28. #28
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    Ekka, jel to cijena nakon sto si pokupila merwer ili jos dobijes i taj povrat? zvuci mi ko super kupovina a i krasna su (cirnula sam na slikice)

  29. #29
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Inglesinu smo i mi htjeli, ali baš tada nije bilo modela s dvije ručke, kako nama odgovara.
    Eh, da ne zaboravim - pazite na visinu ručki jer smo se mi s prošlim kolicima savijali ko paragrafi, pogotovo mm.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Elie da, kad podigneš...osnovna cijena je bila 400 EUR-a vec smo i podigli mehr vehr koji je bio 50 EUR-a tako da je konačna cijena 350 EUR-a..ali za sve to mi se čini jako povoljno svejedno...

    ali stvarno su ok..vec smo sve navlake oprali (lako se skidaju i održavaju) a u medjuvremenu smo otkrili da se i dno košare može nakositi po potrebi (ima neki vijak ispod koji se rotira i tako se onaj dio ispod glave podiže)..lagana su jako i jako se elegantno sklapaju..

    doduše, model je klasičniji- 8 kotačića ..mislim, nisu nikakav zadnji krik mode tipa 3 kotača ili sportski djir sa velikim kotačima ali meni osobno ovo više paše ...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    i da, nisam rekla da prednji kotači nisu fiksni nego se rotiraju u svim smjerovima ali se mogu zakočiti po potrebi, kao i zadnja naravno...

    ali mislim da su danas manje više sva na tu foru...

  32. #32
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    bome mislm da cemo i mi put KIke, iako cemo kolica mozda dobit (ili bolja varijanta, dobit dio love za njih) ... ionako smo zapikirali neki ladicar u Ikei, a to je 2 min autom... i meni su osobno draza ova klasicnija kolica, nadam se da im nece ponestati dok se mi zaputimo na sjever (bili smo prije tjedan dana, ali nismo ulazili u Kiku). Meni je vazno da se lagano sklapaju, po mogucnosti jednom rukom, jer zivim na cetvrtom katu - ima lift, ali do njega isto ima desetak stepenica.

  33. #33
    malibu

    Početno

    baš sam jučer "naletila" na preslatka kolica i kupila ih. lagana su, imaju nosiljku, prekrivač za zimu, sve navlake se mogu skinuti i prati u mašini, ručka se može staviti u oba smjera (što mi je bilo i presudno) ... uglavnom, marka je bertonne, a i super im je cijena; nešto manje od 1000 kn. pošto ionako planiram kupiti jedna manja kišobran kad će beba biti veća, ova će mi do tada (nadam se) poslužiti .

  34. #34
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imaju li i autosjedalicu ili ćete to naknadno?

  35. #35
    malibu

    Početno

    autosjedalicu imam od svoje velike cure, ali moći ću je koristiti tek od 6. mj, tako da ću autosj. za bebe dobiti od frendice.

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno


  37. #37
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    :?
    zasto nitko ne razmislja o kupnji rabljenih kolica? na prosloj rodinoj rasprodaji bilo je kolica u super stanju (vec sam se pomamila, pogotovo kad sam cula da se moze placati karticama, al srecom spremali smo se na put pa mi je bilo jasno da sa sobom necu moc uzeti ni sva od postojecih 4 komada )

  38. #38
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Izgleda da mi jedini imamo Firstwheels.
    Kupili u Babycentru u Brežicama. U Zg ih nisam nigdje vidjela.
    Jako su lagana, lako ih je voziti, sistem sklapanja je super jednostavan.
    Mi smo uz osnovni model kupili košaru, vreću za zimu i torbu (navlaka za kišu i mrežica protiv komaraca su u paketu, isto kao i podloga za prematanje u torbi) i sve skupa platili cca 500 Eura. Povrat poreza bio oko 100 Eura.
    Nakon 3 mjeseca korištenja po svim mogućim podlogama, stepenicama i slično, super smo zadovoljni i stvarno ih toplo mogu svima preporučiti.

  39. #39
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    lara, jel moze slikica?

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    S obzirom da mi nasu cudesnu bebu vec jako jako dugo cekamo, kupili smo (citaj: baka nam je kupila kolica) koja su se meni silno svidjala i nikako ih nisam mogla izbiti iz glave. Izabrali smo BeBe Comfort High Trek kolica (3/1), svjesna sam cinjenice da su kolica skupa ali se nadam da ce posluziti do trenutka kada ih nasa princeza vise nece trebati.

  41. #41
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Ellie, samo na google ukucaj firstwheels i sve ćeš vidjeti.

  42. #42
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    Izabrali smo BeBe Comfort High Trek kolica (3/1), svjesna sam cinjenice da su kolica skupa ali se nadam da ce posluziti do trenutka kada ih nasa princeza vise nece trebati.
    e za tu cijenu će izdržati i princa koji će doći koju godinu nakon princeze

  43. #43
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    Izabrali smo BeBe Comfort High Trek kolica (3/1), svjesna sam cinjenice da su kolica skupa ali se nadam da ce posluziti do trenutka kada ih nasa princeza vise nece trebati.
    e za tu cijenu će izdržati i princa koji će doći koju godinu nakon princeze

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mirta30, buduci tata je komentirao da ce principessi za 18. rodjendan staviti volan, kocnice i trubu na kolica pa neka joj sluzi umjesto fice

  45. #45
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    joj, meni su Hightrek bila zelja prosle jeseni (mene otprilike jednom u sezoni pukne "craving" za novim kolicima ), al mi se kod njih ne svidja sto se sklapaju u dva dijela, pa zapravo onaj dio za sjedenje zauzme dosta mjesta u prtljazniku (nama je to vazno, jer vjecito negdi zujimo).
    trenutno mi se svidjaju bas ta Firstwheels, jos sam tu vidjela i model za blizance, jedino kaj su nova malo skuplja (5000 SEK kolica, 1200 SEK kosara, 600 SEK zimska vreca i 300 SEK adapteri za Maxi Cosi - ajd bar nju imamo!). sad surfam po oglasniku mozda ubodem koja rabljena. Naime, trenutno imam Jane Powertwin koja su mi u Zagrebu bila i vise nego super, al sad su mi nekak nespretna (zato sto je obicno Grga odostraga i cori, a Sveu bole "njene male nogice" i uvali mi se naprijed pa mi je tezina nekak lose rasporedjena i tesko mi ih je gurati uzbrdo, a tu uzbrdica ima ko u prici), i nespretno mi je ulazit s njima u bus, metro, ic na pokretne stepenice. Jos kad bude beba u klokanici, bit ce mi jos nespretnije, zato razmisljam bar privremeno ubost neka za blizance gdje sjede jedan do drugoga (sirina takvih kolica tu tak i tak nije problem, svedska kolica u vecini slucajeva izgledaju ko mala oklopna vozila!) Doduse, sve moje kupovine ovise o tome koliko cemo na kraju platit porod, da ne bi morali jos i kredit dizat!

  46. #46
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno


    sad sam skuzila da se i firstwheels sklapaju na tu foru u dva dijela. no nema veze, tu tak nemamo auto. evo vam primjer kak u Svedskoj obicno zgledaju ta "tenk" kolica
    http://www.gesslein.de/trend.htm

  47. #47
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    Mirta30, buduci tata je komentirao da ce principessi za 18. rodjendan staviti volan, kocnice i trubu na kolica pa neka joj sluzi umjesto fice

    ali znam da će mama do 18. rođendana smisliti već nešto

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mi smo lagano krenuli u potragu i mogu reći da smo isto ostali :shock:
    izbor je stvarno prevelik! a cijene.....

    na kraju smo završili u kiki i tam smo našli neka polu-šuft kolica za 800kn koja idu u skroz ležeći položaj + auto sjedalica za 400kn....
    e sad, ovak si nekak mislim....to mi nije prevelika investicija i vjerojatno će im i rok trajanja biti prporcionalan cijeni; a valjda će 6 mjeseci izdržati...i onda bi si kupili neka "poštena" kišobran kolica...

    ajde sad me vi iskusni demantirajte! stvarno se ne kužim previše, ja još uvijek kolica dijelim na ona "lijepa su mi" i "nisu mi lijepa"

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Evo, javlja MM stiže iz Zagreba iz Chiccovog dućana u Ilici, kupio komplet 3u1, tamnoplava, akcijska cijena - 3000 kn za gotovinu, isti takvi noviji modeli su preko 4 tisuće kuna. Ni samoj mi nije jasno, inače je toliko težak kada treba izbrojiti veću lovu ili provući karticu, uglavnom sam ja ta koja nagovara na kupnju, a sada se zbog ovog djetešca raspametio i priča da ne treba škrtariti. Nije dao kupiti ni polovna kolica.
    No da ipak unesem malo racionalnosti u cijelu pripovijest, iako više ne mislim imati djece, ipak ću kolica pokušati dobro sačuvati (kaže da su kvalitetna) jer imam blizance od 14 godina, pa neka Bog dade da u neko razumno vrijeme, kroz recimo kojih 8 ili više godinica, postanem baka, mogla bi koristiti...
    Eto cure moje drage, puno ste mi pomogle savjetima, a sada bih molila još jedan, a tiče se autosjedalice. Naime, AS za novorođenčad su sve podesive obrnuto od smjera vožnje. Druga stvar, ne smiju se montirati na prednje sjedište ako auto ima naprijed zračni jastuk. Nije mi onda jasno, kad sam sama u autu, zar moram voziti dijete na stražnjem sjedalu okrenuto otraga prema cesti, pa da ne mogu niti zaviriti u njega??? Još me više ta ideja sablažnjava zbog toga što su na jednom skretanju s glavne na sporednu cestu na kojem svakodnevno prometujem jako česte nesreće tipa da skretaču auto udare straga vozači kojima malo popusti koncentracija da ne uoče "žmigavce" nas koji skrećemo u naselje. Može li ipak AS naprijed bez obzira na zračni jastuk?
    Znam da je vjerojatno o ovome puno pisano, ali ako netko ima volju odgovoriti jednoj medvjedici koja jedva može desetak minuta sjediti ispred kompjutora, lijepo molim!?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Može li ipak AS naprijed bez obzira na zračni jastuk?

    NE, po HR zakonu sjedalica nikako ne moze naprijed. . .. a pogotovo ako se zracni jastuk ne moze iskljuciti, tu su svi zakoni isti.
    Iskreno, ja ne vozim dijete kad sam sama u autu upravo zato sto volim da mi je dijete na dohvat ruke, a HR zakon to ne dozvoljava

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •