Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Je li moguće biti 100% AP mama?

  1. #1
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno Je li moguće biti 100% AP mama?

    Možda je naslov malo čudan, ali evo što me muči... Na ovom podforumu smo uglavnom svi upoznati sa AP stilom roditeljstva, čitamo Searsa, JJ itd... U trudnoći sam sve to idealizirala i mislila da će sve biti ružičasto ako ispunjavam sve njegove potrebe. Nakon mjesec dana 'iskustva' kao AP mama skužila sam da, naravno, nije sve tako jednostavno. Ponekad ga ničime ne mogu umiriti, ponekad sam nervozna i neispavana i situacija je još gora, ponekad nemam strpljenja i imam osjećaj da se moram malo 'odmaknuti', a onda me peče savjest... Imate li i vi osjećaj da 'kiksate'? Uspijevate li svom djetetu pružiti sve?

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    savršenstvo ne postoji

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne postoji 10 zapovjedi AP-a, pa sad ti možeš po nečemu propisanom vrednovati jesi li ti AP mama i koliko %. Ako slušaš svoje dijete i trudiš se dati najbolje od sebe, to je to. I u tom slučaju blago tvojoj bebi.

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja mislim da je upravo tvoj umor, živčanost i promjena raspoloženja, jer si neispavana, ljuta ili nesretna ili
    sretna, vesela, nasmijana
    upravo dio AP-a.
    dijete te mora upoznati kakva si uvijek, a ne samo kroz ruže i cvjetiće.
    pitanje je samo kako to njemu prenjeti i objasniti.

    dijete mora shvatiti da je i mama-čovjek! i da ga uvijek jednako voli.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ja mislim da je upravo tvoj umor, živčanost i promjena raspoloženja, jer si neispavana, ljuta ili nesretna ili
    sretna, vesela, nasmijana
    upravo dio AP-a.
    dijete te mora upoznati kakva si uvijek, a ne samo kroz ruže i cvjetiće.
    pitanje je samo kako to njemu prenjeti i objasniti.

    dijete mora shvatiti da je i mama-čovjek! i da ga uvijek jednako voli.
    Nemam ništa za dodati... 8)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Je li moguće biti 100% AP mama?
    apsolutno nemoguće.
    Jer ostavljanje djeteta u vrtiću ujutro nije AP. Jer, kao što mi reče, prijateljica, AP je ostati doma s djetetom :/
    Pritom ne mislim na cijelu koncepciju vrtića, već na adaptaciju, plač i sl

    Mamita, prekrasan post. Hvala ti. Sad se malo bolje osjećam

  7. #7
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ja mislim da je upravo tvoj umor, živčanost i promjena raspoloženja, jer si neispavana, ljuta ili nesretna ili
    sretna, vesela, nasmijana
    upravo dio AP-a.
    dijete te mora upoznati kakva si uvijek, a ne samo kroz ruže i cvjetiće.
    pitanje je samo kako to njemu prenjeti i objasniti.

    dijete mora shvatiti da je i mama-čovjek! i da ga uvijek jednako voli.
    Nemam ništa za dodati... 8)
    Ni ja 8)
    Mamita

  8. #8
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    anchi moja, da samo znaš koliko puta po noći sam bila ljuta na Janu... I onda bih plakala jer tako ružno razmišljam. A ona, sunce mamino, nikada nije uzela to za zlo, i dalje je medeno cikila svoju ciku. Tako i Vedran zna da ti nikada ne misliš ozbiljno kad se osjećaš tako kako se osjećaš.

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ja ti nisam ni 100% mama (niti bi to ikad htjela biti) pa slijedom toga nisam ni 100% ap mama...
    ja sam ti sve i svasta...i kao sto ja nju (D.) prihvacam u svoj razlicitosti koju mi pokazuje tako je i ona uprilici da upozna mene u svim mojim bojama...

    mozes misliti groze da imas mamu koja je uvijek cool, nasmijana...onako etericna i lelujava...nestvarna - nikad se ne bi naucili nositi s neg. emocijama da nas odgaja takva osoba, cilj je da se u zivotu susretnemo sa svime i da se s time znamo nositi (to je najvaznija zivotna poruka ) .

  10. #10

    Početno

    flower, ovo je prekrasno... uljepsala si mi dan...

  11. #11
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Baš mi je drago da sam pročitala ovaj topic!

    Ja sam imala ponekad trenutaka kad sam pomišljala da sam grozna mama svom djetetu upravo zbog toga što ponekad imam kratki fitilj, nemam strpljenja, umorna sam, živčana... pa se to u nekom trenutku odrazi na moje ophođenje s njom, a već u sljedećem se grizem i suze mi krenu. Onda sama sebi obećam da ću drugi put imati više strpljenja jer ipak je to mala beba koja ne zna i ne shvaća da je mama ljuta zbog tko zna čega i da onda nema puno živaca...

    Inače nama je (i meni i md) trebalo malo duže da se "ufuramo" u roditeljstvo jer naša D. nije bila planirana i doslovno nam je živote preokrenula naopačke pa nam je duže trajalo i vrijeme prilagodbe na nju. Iako je s moje strane D. bila željena od trenutka kad sam saznala da sam trudna, ipak mi je trebalo neko vrijeme da se javi ona iskonska majčinska ljubav (kod mene to,eto, nije došlo samim rođenjem) i osjećala sam užasnu krivnju zbog toga što svoje dijete vidim kao malo cendravo biće koje mi ponekad čak ide na živce... Uh a još me prao i baby blues pa sam samo plakala... kad se toga sjetim...
    Danas ju volimo najviše na svijetu i trudim se biti što bolja mama iako znam da ne mogu biti savršena i zato si više ne predbacujem.
    Ali utješno je znati da se i druge mame suočavaju sa sličnim osjećajima i da je to normalno.

    Cure
    I mi smo samo ljudi, ali sve smo mi svojoj djeci najbolje mame na svijetu!
    Da nije tako, ne bismo ni bile ovdje...

  12. #12
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Hvala cure na odgovorima. Ovaj topic me malo opustio... Shvaćam da je ponekad naprosto nemoguće skočiti na svaki kme. Neki dan sam uspavala Vedrana i krenula se tuširati. Ma tek što sam zatvorila vrata tuša i pustila vodu, Vedran je počeo plakati. Naravno da sam se morala otuširati do kraja. Za to vrijeme (par minuta) je on neutješno plakao, a kad sam završila tuširanje imao je neki 'prazan' pogled, kao da je razočaran... Mislila sam da će mi srce puknuti... Isto mi se događa kad je u autosjedalici, a mi u vožnji... Stalno imam osjećaj da mu se na taj način šalju krive poruke. A ne mogu ništa...
    Nadam se da mu to sve nadoknadim kada ga mazim, ljubim, kada papa, kada se nosa...

  13. #13
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kad ti je muka od svega, uzmi ti lijepo za sebe par trenutaka (minuta, sati, sto li je vec izvedivo u danoj situaciji), odmori se, napravi nesto sto zelis i volis ... i poslije ces sigurno biti puno vise AP raspolozena negoli na pocetku.

    Nije AP ni iznurivanje roditelja ni stavljanje djeteta ispred sebe i svojih potreba vec miroljubiva aktivna koegzistencija svih clanova obitelji puna ljubavi (da malo parafraziram termin popularan prije 30-tak i vise godina ... ).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    jutros sam to pitanje sama sebi postavila...
    sat zvoni u 7, do 8 moram biti na dogovorenom mjestu, a malac (vec od 5 ujutro) zakacen na sisi spava...
    pokusavam ga pomaknuti, izvuči se lagano iz kreveta... on se budi i plače...
    ja žurim, dam ga muzu i dok se sredujem u wc-u čujem ga kako plače. dolazim, opet ga stavljam na sisu, umiruje se, ali kad ga maknem, opet plače...
    odlazim, ostavljam ga uplakanog jer moram doći na vrijeme...(muz mi poslije kaze da se brzo umirio, ali meni slika njegovih suznih obraza ostaje u glavi dok vozim...)...

    ne radim. stalno smo skupa. spavamo zajedno i budimo se zajedno.
    pitam se kako ce to izgledati ako nadem posao i počnem raditi....

  15. #15
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    tanjaa, vrlo je slicno kod nas...

    procitaj post od flower i mamite, mislim da su one to lijepo opisale.

  16. #16
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Danas poslijepodne mi je došlo da sjednem i plačem.

  17. #17
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Oprostite na malo neodređenom postu. Malac je zaspao nakon mnogo sati nervoze, plača, nosanja, maženja i cicanja, ali je odspavao samo 8 minuta tako da sam morala odmah k njemu.

    Naime, danas sam zaista došla do tog famoznog pitanja, kako da ostanem dobra mama a recimo, stvaaarno jako moram na wc, on se plače (zubi i nervoza) a samo smo nas dvoje. I kad konačno odem na wc sva sam u grču jer on jeca i rida... čim se vratim, nosam ga grlim i mazim, jer imam grižnju savjesti, ne mogu mu pomoći a već osjećam kako ludim..

    sad spava. igrali smo se i malo mazili. najeo se i zaspao. prekrasan je i ja ću zaboraviti do jutra sve muke i opet ću mu biti sretna mama..
    ma već sam zaboravila.


  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    tiwi

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Anchi, ako kao ogledne primjere AP-a uzimaš ovdje prisutne starosjedioce, jalov ti je to posao: kad sam ja na forum zavirila i vidjela kako zdravo hrane sebe i djecu, uvijek su požrtvovne i na usluzi svojim najbližima, ljubazne, s pravim riječima na pravom mjestu .. kompleks je bio moje drugo ime!
    Sve dok ih nisam skužila kako pišu samo kad su u good moodu, taj dan im je bila plaća, baš od jutros su na godišnjem (si skužila kako se naizmjenično oglašavaju, pokrivaju jedna drugu), bila im mama, sve speglala i kuha cijeli tjedan .. jel tako cure?
    I opet sam postala AdioMare, čitam Juula i spravljam domaći jogurt svojoj djeci. Možda kupim i tjestomat danas u Metrou, okanem se miješenja kruha "na ruke", a preostali "višak" vremena dodatno poklonim djeci ili samo sebi?
    Puuuno te pozdravljam!

  20. #20
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Anchi, ako kao ogledne primjere AP-a uzimaš ovdje prisutne starosjedioce, jalov ti je to posao: kad sam ja na forum zavirila i vidjela kako zdravo hrane sebe i djecu, uvijek su požrtvovne i na usluzi svojim najbližima, ljubazne, s pravim riječima na pravom mjestu .. kompleks je bio moje drugo ime!
    Sve dok ih nisam skužila kako pišu samo kad su u good moodu, taj dan im je bila plaća, baš od jutros su na godišnjem (si skužila kako se naizmjenično oglašavaju, pokrivaju jedna drugu), bila im mama, sve speglala i kuha cijeli tjedan .. jel tako cure?
    I opet sam postala AdioMare, čitam Juula i spravljam domaći jogurt svojoj djeci. Možda kupim i tjestomat danas u Metrou, okanem se miješenja kruha "na ruke", a preostali "višak" vremena dodatno poklonim djeci ili samo sebi?
    Puuuno te pozdravljam!

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    malko manje smajlića, lijepo molim!

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    malko manje smajlića, lijepo molim!
    Molim onda briši sve osim prvog i zadnjeg.
    Hvala. (smily ti šalje poljubac)

  23. #23
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Tiwi, može savjet- kod nas pali ?! Kad je kriza s wc-om ili nečim sličnim ja Saru stavim u autosjedalicu i nosim sa sobom. Nju to obično zainteresira i tako je vuk sit, a koze na broju

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    I kod nas je funkcioniralo to sa autosjedalicom u WC dok je bio manji, ili bih ga stavila u maramu pa bi tako zajedno tiskali!
    Sada se zaigra sam pa mogu nestati i na par minuta vise, i otusirati se u miru,.... bude proslo i to!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    okolica Zg
    Postovi
    134

    Početno

    Bravo mamita! Lijepo rečeno!

    I ja se često moram podsjećati da sam samo čovjek, da ne mogu biti savršena osoba, pa tako ni mama i da sam svojem djetetu potrebna upravo takva sa svim svojim manam i vrlinama. Postoji jedan divan izraz za to "savršeno nesavršena".
    I lakše mi je kad vidim da svi dijelimo slične strahove, očekivanja i osjećaje krivnje.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Volim citat ovakve postove...Ljudske :D
    ruku na srce, meni je cijeli ovaj AP podforum uvijek bio malo cudan. A evo, vec 2,5 godine visim na Rodi.

    Mozda vas nisam dobro kontala, ili sta li vec... Ne znam, ali zbog vecine naslova na ovom podforumu, uvijek sam mislila da nisam mama AP. Mozda zbog slinga koji meni nije odgovarao, mog neuspjelog dojenja... ili...
    Citajuci Mamitin post (i vecinu sa ove teme), pomislim da sam mozda i ja AP mama :/ Nemam pojma (jos jedan zacudjeni i samopitajuci smajli

  27. #27
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Snorki, evo tebi jedna

  28. #28
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    E, da, nije loša fra ovo sa sjedalicom. Naravno u idealnim uvjetima Ali kad je frka, onda možeš ko ja danas, bebaća sa sobom, pa ti sjedi u krilu!! Uh, bolje i to nego da sam se upiškila (imam tendenciju odgađanja odlaska na wc) .. a malcu je baš izgleda bilo fora!

    Cure tnx! Bio je to težak tjedan. Lakše je biti AP mama kad imaš podršku i malu pomoć MMa

    Puse svima

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Ne znam, ali zbog vecine naslova na ovom podforumu, uvijek sam mislila da nisam mama AP. Mozda zbog slinga koji meni nije odgovarao, mog neuspjelog dojenja... ili...
    Citajuci Mamitin post (i vecinu sa ove teme), pomislim da sam mozda i ja AP mama
    Ja po tim nekakvim "Pravilima" onda jesam Ap mama, ali nikad nisam gledala na to. Onda ja nisam AP zato što ponekad izgubim živce i viknem. Ispričam se ja njoj kad se to dogodi, ali se osjećam loše.

    Hoću reći, snorki, ja smtram da su AP roditelji oni koji se s pažnjom i poštovanjem odnose prema svojoj djeci, koji osluškuju i zadovoljavaju njihove potrebe, koji ih ne tuku, a ne isključivo mame koje doje, nose bebe u slingu i spavaju s njima u istom krevetu. Ja sve to radim, ali AP se osjećam najviše radi gore spomenutih razloga

  30. #30
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    E, da, nije loša fra ovo sa sjedalicom. Naravno u idealnim uvjetima Ali kad je frka, onda možeš ko ja danas, bebaća sa sobom, pa ti sjedi u krilu ...
    To se vec i meni desavalo ... jutarnje budjenje, mala cendrava, ne zeli iz narucja, MZ spava k'o top, a meni frka za na WC ... a onda lijepo posjednuh Zrinku u krilo, jedino je malo problematicno si, da izvinete, obrisati guzu, ali uz malo akrobatike se i to rijesi.

    Na srecu, ti su dani sad vec ipak uglavnom iza nas ...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    sinoć je Vid plakao i nije bilo šanse da se izvučem od njega spremit se za krevet. s njim u rukama sam: prožuljala zube, popiš... se, a pidžamu nije bilo šanse da obučem pa sam spavala u trenirci. samo sam čarape uspjela zgulit sa sebe. :/

  32. #32
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    aleta, jeste probali zajedničko tuširanje u priljepak-danima? andrej to obožava, grlimo se, mazimo a malo i peremo. jučer je smislio vrhunsku foru: ja ću se popiškiti na mamu! pa mi se popiškio na koljeno, to mu je bilo strašno smiješno.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    uf, ovo nije bio klasični priljepak-dan, bio je baš sav jadan izvan sebe. izgleda da ga neka viroza hvata, cijelu noć je prospavao na meni, uz povremeno plakuckanje.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    da, vec sam rekla da nije moguće biti 100% AP mama, kao što ništa nije moguće biti 100%...
    i desi se puno puta da posumnjam u sebe... i u sve to...
    ali....
    jučer na ljuljama, sjedim ja na ljulji, matija na meni, i pjevamo zajedno zeku i potočić (on mumlja, ne zna govoriti), a neka baka s unukom sjedi na klupi blizu nas...
    i pita ona mene: da li to on pjeva?
    ja kazem: da, trudi se.
    a ona meni:
    vec dugo nisam vidjela tako sretno i zadovoljno dijete.

    a meni srce odjednom došlo ko neboder .

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    138

    Početno

    Mislim da je bit AP-a priznati samoj sebi, i svom djetetu, da nisi svemoguća, da nekad imaš potrebe ili emocije koje ne stavljaju dijete u prvi plan, i da zaslužuješ da se te potrebe ispune i emocije uvaže, ako je moguće bez zakidanja djeteta.
    Pa ako ti je pritisak kao u ekspres loncu, a para izlazi na uši van, potpuno si AP ako se uspiješ odmaknuti od djeteta, udahneš malo hladnog zraka (ja izađem iz stana, jedan udah svježeg zraka mi je dovoljan da se saberem i samu sebe podsjetim da ni ja ni dijete nismo krive za situaciju koja me obara), a kad se vratim Tina mi se smije od uha do uha i guguće kao da me nije vidjela tri dana, a ne pola minute. A ako i plače, za tih pola minute se saberem dovoljno da je utješim kako nitko drugi ne bi mogao.
    Desilo se do sad 5-6 puta. Nisam ponosna što se desilo, ali sam jako ponosna što nisam reagirala kao da je ona nešto kriva (kao moja mama), i što smo vrlo brzo ponovo uspostavile odnos pun ljubavi.

  36. #36
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Anchi tebi što si otvorila ovakav topic i Mamiti i Flower što mogu mirno sada ići spavati.
    Mi smo našeg dečka dobili nakon duge i preteške četiri godine borbe s neplodnošću i sada kada su sve moje molbe i želje uslišane, kada imam zdravog i prekrasnog sina, u ovakvim trenucima sam posebno bijesna na samu sebe i često si predbacujem da šta bi da taj IVF u Mariboru nije uspio, da kako je curama koje i dalje pokušavaju a ja sam nervozna i ljuta jer me zglobovi na rukama stravično bole i ne mogu ga nositi duže od 10-ak minuta, a on plače i traži me pogledom i hoće biti na rukama.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    lara

  38. #38
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Lara, potpuno te kužim. I Vedran je došao nakon dugo čekanja i meni su takve misli par puta prozujale kroz glavu... Eto, nisi jedina...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja cu samo kratko reci... tako je lako biti AP mama maloj bebi, a tako tesko vecem djetetu...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Valjda zato sto tako puno istine ima u onome da usmjeravati dijete znaci prije svega preusmjeravati sebe. :/

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Valjda zato sto tako puno istine ima u onome da usmjeravati dijete znaci prije svega preusmjeravati sebe. :/
    Da i zato. Ali i zato što je dijete već gotovo u potpunosti razvilo svoju volju i vise ga ne mozes tako lako niti usmjeravati kako zelis i trebas, utjecaj okoline je ogroman i prestrasan i grozan cesto, oponasanje upravo onih koje ni sama ne voli, inacenje totalnim glupostima..ma pojma ja nemam zasto je to tako! Do negdje 6.godine sve je bilo savrseno. S dolaskom skole sve se poremetilo. SVE! A moram priznati da se vjerojatno moram i daleko bolje informirati o upravo ovoj dobi.

    Ja sam mislila da pubertet dolazi malo kasnije, ali majke mi, ona se ponasa kao da je u pubertetu! Kako biti AP mama 3 puta na dan, svaki dan kad raspravljas oko iste stvari, a to je da je ljeto proslo i da se vise kratke hlace/majca ne mogu nositi! Pa je ova stisce, u ovoj joj nije ugodno, ova joj je predugacka, ispod ove ne moze onu kratku majcu, na ovu ne moze vestu jer je predebela, na vestu ne moze ovu jaknu jer je onda opet nesto stisce itd. svaki dan.... Glupost totalna, ali me izluduje! Pomognite vi meni sa ovim!

    A i jos masa drugih stvari. Dugo nastojim duboko disati da ne puknem... i vecinu vremena uspije. Jednom sam nakon polusatne rasprave sto ce obuci za van, toliko poludjela da sam joj rekla, ok, obuci se kako zelis i izadji van. To je i napravila i naravno bila vani 2 sata unatoc tome sto joj je hladno i vratila se doma prehladjena. Tada sam stvarno bila izvan sebe, inace to ne bi napravila.

    Inace je pre, pre-divna. I sto je vise s nama i manje s tim "oko-zgradnim" drustvom je genijalna! Sto je vise s njima, radi te grozne svađalačke face, inati se bez veze i slicno...

    Takoder, vise nemam feeling da moje rijeci dopiru do nje. A nekad doista jesu i nismo morali ni vikati i sve bi dogovorili, radili komporomise s obe strane. Bas je bila mudra i mi smo bili mudri. Sto uciniti sada.. ma ovo ni nije topic o tome, zaglibila sam. Bila sam uvjerena da cemo svojim super roditeljstvom stvoriti super-odnos zauvijek.. ali to tako izgleda ne ide. Ide sve na gore, jer smo i mi sve losiji i zavrtilo se lagano u krug.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    anita, ja bi te samo htjela utjesiti rijecima da te to sto si do sada ulozila u svoju kcer moze samo ohrabriti da joj das jos malo vise povjerenja...
    prehladila se - sad vec i sama uvidja zasto... ali, khm, meni se to do nedavno znalo dogoditi... a lijeeepo mi je mama govorila...

    ne govorim iz iskustva nego iz feelinga (ali i malo pod utjecajem juula)...
    pripazi na nacin na koji joj pokusavas na nesto usmjeriti paznju ili objasniti... no mislim da to vec radis...
    eto, onda je ovaj post samo da ti smanji kolicinu kiseline u zelucu od brige...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    hvala, lucky day.... TRebam se truditi više, jos uvijek, da... nema opustanja, popustanja, misli: "dala sam sve od sebe, sad će to nastaviti dalje samo"... itd.

    Ma mišica je moja tako divno djete.... prepametna i premudra... a ja sve vise kiksam. No dobro, probudit cu se i opet biti 100% ap mama od postotka koliko sam mama uopce, pa ce valjda biti bolje.

  44. #44
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    anita, ja taaako volim čitati tvoje postove.puni su topline i mudrosti.
    od tebi i Omi želim da nađete novi model komunikacije.
    moram, još nešto dotuknuti.
    Ja je totalno kužim što se tiče sezonske robe.
    i meni treba dugo da se prebacim iz ljetne u zimsku i obrnuto.
    npr. sad još uvijek nosim kratke rukave i samo zbog iskustva (prehlađivanja) uzmem pod ruku jaknu. kad situacija nalaže da stavim duge rukave, osjećam kao da mi bube hodaju po tijelu i cijelo vrijeme se suzdržavam da se ne češem. kad dođem doma već s vrata skidam majicu i oblačim ljetnu bez rukava.
    vidim da je i fran takav. prvo kad je zatoplilo nije dao skunuti jaknu i majice dugih rukava, a sad se ne da obući.
    što se tiče novih inputa u njenom životu (škola i okozgradno društvo), pa zar nije normalno da vam to poremeti do sad uspostavljenu ravnotežu. težište je sad možda par cm više/niže/lijevo/desno, ali uvjerena sam da će se energija koju si do sad uložila u vaš odnos, višestruko isplatiti, pa i u vidu toga da ćete sklad opet vrlo brzo pronaći. Jer, mislim si nekako, ako to nije tako, pa čemu onda cijeli AP.
    Ma previše pričam, a u stvari sam htjela poželjeti brzinsko uštimavanje orkestra.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    tweety, hvala I da, dobro si to rekla... malo smo se rastimali, sad treba na tome poraditi ponovno! Osim toga, mozda bi trebala ipak ukljuciti element novog instrumentaliste (Liama)... bez obzira koliko on izvrsno intonira, postoji mogućnost lagane disonancije gledajući cjelokupno. Znate da npr. jedan puhaci instrument zvuci harmonicno isto kao i 3 ili vise, ali da se kod koristenja 2 puhaca instrumenta cuju njihove medusobne disonancije radi drugacijeg stima? Ako gledamo da su nasa djeca puhaci instrumenti... osim sto bi to trebalo dovesti do zakljucka da ih trebamo imati minimalno troje to sve ipak upucuje na veliku potrebu za ponovnim vjezbanjem istih skladbi.

    Opet sam zaglibila. Ovo je dan zaglibljivanja..

  46. #46
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    tweety, hvala I da, dobro si to rekla... malo smo se rastimali, sad treba na tome poraditi ponovno! Osim toga, mozda bi trebala ipak ukljuciti element novog instrumentaliste (Liama)... bez obzira koliko on izvrsno intonira, postoji mogućnost lagane disonancije gledajući cjelokupno. Znate da npr. jedan puhaci instrument zvuci harmonicno isto kao i 3 ili vise, ali da se kod koristenja 2 puhaca instrumenta cuju njihove medusobne disonancije radi drugacijeg stima? Ako gledamo da su nasa djeca puhaci instrumenti... osim sto bi to trebalo dovesti do zakljucka da ih trebamo imati minimalno troje to sve ipak upucuje na veliku potrebu za ponovnim vjezbanjem istih skladbi.

    Opet sam zaglibila. Ovo je dan zaglibljivanja..

    napokon netko, tko voli primjere i slikovitost jednako kao ja
    evo sažela si u par redova, cijeli onaj moj gornji sastav. ne fali ni slovo

  47. #47
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    e, da. Liama namjerno nisam htjela spominjati, jer i da on nije došao kad je došao, opet bi vam vjerojatno trebalo uštimavanje zbog promjene društva izvan doma. hm...vi još u cijeloj priči imate i insajdera
    ma prizna, već se i sama veseliš pri pomisli na trenutak kad ćeš doživjeti još jednu pobjedu svojih uvjerenja oko odgoja, i već ujotro će biti hands on, a situacija u kratkom vremenu sređena.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    e, da. Liama namjerno nisam htjela spominjati, jer i da on nije došao kad je došao, opet bi vam vjerojatno trebalo uštimavanje zbog promjene društva izvan doma. hm...vi još u cijeloj priči imate i insajdera
    ma prizna, već se i sama veseliš pri pomisli na trenutak kad ćeš doživjeti još jednu pobjedu svojih uvjerenja oko odgoja, i već ujotro će biti hands on, a situacija u kratkom vremenu sređena.
    Sad, kad si to prikazala tako kao jedan izazov, jednu avanturu, veselim se jos vise! Sutra je novi dan! :D

  49. #49
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    podsjeti me na ovaj topic kad ja budem "pucala"

  50. #50
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Vas dvije, bas ste mi pomogle. Trebat ce i mene podsjetiti na ovaj topic, vjerojatno uskoro.
    a to je da je ljeto proslo i da se vise kratke hlace/majca ne mogu nositi! Pa je ova stisce, u ovoj joj nije ugodno, ova joj je predugacka, ispod ove ne moze onu kratku majcu, na ovu ne moze vestu jer je predebela, na vestu ne moze ovu jaknu jer je onda opet nesto stisce itd. svaki dan...
    Da, svaki dan, vise i ja pucam. A tek cipele ...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •