Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 101

Tema: djelatnici u posebnim školskim ustanovama

  1. #51
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Draga andrij, ovo što ti opisuješ na formu je slika i prilika nereda u kojem naša država funkcionira.

    Najviše me boli srce kad se takve stvari događaju ljudima kojima je već samim time što imaju djecu s posebnim potrebama dovoljno teško u život bez obzira na svu ljubav prema djetetu.

    Žao mi je i što pojedini moji kolege kad se nađu na rukovodećim mjestima postanu ili pokažu kako malo razumijevanja imaju za ljude i djecu s kojima se bave i ja se kao njihova kolegica sramim zbog toga.

    Jedino što ti mogu reći je da ne odustaješ, da se educiraš i da se povežeš s roditeljima djece kao što je i tvoje dijete i da zajedno djelujete.


  2. #52
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Nastavak ...

    Kontaktirali smo liječnika školske medicine koji je predao djetetove papire komisiji ...

    Čovjek kaže da su papiri čisti jedan kroz jedan i da mu nije jasno kako su mogli napisat takvo rješenje ... Uglavnom,pošto su zašli s tim u medicinsku struku i profesionalizam svih onih koji su djetetu odredili takvu dijagnozu uzeo je papire i rekao da se mora sad konzultirat sa svojim " meštrima".

    Mi ćemo dotada čekati novu prvotupanjsku za nastavak školovanja , a na ovo rješenje ćemo se žaliti Ustavnom sudu.

    U međuvremenu moramo napisati novi prigovor na izvješće ravnateljice u kojem je između ostalog navela da je odrasli školarac centra otključavao vrata.

    Istina je - da ih je otključavao dječak S.V. 1994. koji se nalazio u istoj grupi u kojoj se nalazilo i naše dijete...

    I naravno reagirat ćemo i na 5 mjeseci koliko je trebalo Državnom uredu Splitsko-dalmatinske županije da se očituje...ne trebam ni pisati da nas nisu kontaktirali 8)


    Nastavak slijedi ...

  3. #53
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ajme to je priča za roman-svašta tu ima, nije mi baš sve ni jasno, ali eto nadam se da ćete uspjeti u nastojanjima da riješite to u djetetovom najboljem interesu

  4. #54
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Situacija je tim teža jer je u pitanju dvoje djece , a ne jedno

    A roman - tko zna

  5. #55
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Aj andrij-
    Divim ti se -treba imati zaista snage za tu borbu-mislim zaista umjesto da u miru habilitiraš svoju djecu.

    Ah da u sustavu se događaju čuda-imala bih i ja o tome svašta za napisati i nekolicina nas svim silama pokušava ispraviti te grozote, ali to je teška borba u koju je često upletena i politika.

  6. #56
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Nastavak...

    Mi smo pravno DOBILI bitku sa Golijatom.

    Na rješenju Državne uprave - Zagreb ,koju potpisuje Državni Tajnik stoji da je ŽALBA OSNOVANA.

    Traže nam novu medicinsku dokumentaciju ... pravna krivina- da nebi sve završilo na sudskim tužbama ... što mi apsolutno nije ni bio cilj.Dakle, s tim je dijelom barem za sada gotovo.

    U međuvremenu nas je doktor kontaktirao i posredovao između nas i nove ravnateljice - da bi se uspostavio kontakt. Pošto nas je bivša ravnateljica okarakterizirala kao jako konfliktne - nikakvo čudo da se iz daljega pokušava žena upoznati sa nama divljacima!

    I tako danas je suprug bio kod nove ravnateljice u Centru ... Stara je " dala " otkaz.

    Dobit ćemo sve što tražimo - i osigurana vrata i individualni program i nadzor, i stručni kadar pa će sa djecom raditi defektolozi ...Što se tiče video nadzora - trebali bi stupit u kontakt sa Središnjicom u Zagrebu!

    Trenutno ih opet češljaju i više neće biti bez nadzora rada nad sobom.

    Poradit ćemo još na tomu da se sva djeca koju su također nezadovoljni roditelji tijekom ovih godina odveli - tiho iz centra - vrate natrag u centar .

    Trenutno je OBEĆANJE i BAJKA ... 8)

    Međutim ,da ne bi bilo zabune ...ja nemam povjerenja da će se sve obećano i ostvariti ... Budem vidila

    I budem opet zinila ako bude nerad i nered !!!

    Kaže žena da joj je bilo neugodno dok je čitala naše primjedbe ... Bilo joj neugodno zbog toga jer pored svoje obiteljske bitke - još moramo voditi bitku sa administracijom i ne radom ...

    Smješno mi je kad netko kaže da se radnik trudi na svom poslu ...

    Koja je svrha radnog mjesta ?

  7. #57
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Andrij imam osjećaj da se neštp ipak kreće na bolje.

    Bravo za vas

  8. #58
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Nažalost... bila sam u pravu .

    Danas je izašao članak u Slobodnoj Dalmaciji

    KIŠNI ČOVJEK Mr.SANDRA BOGAVČIĆ BRINE SE O DJECI KOJA ŽIVE U SVOME SVIJETU

    I roditeljima autista potreban psihijatar

    LOŠA KOMUNIKACIJA Roditelje autista frustrira to što ne mogu uspostaviti reciprocitet u odnosima sa svojom djecom.Autisti ne prepoznaju što je dobro,a što loše,a "naš" im svijet ostaje nepoznat


    piše: Bogdana MIHALJEVIĆ


    Roditeljima autistične djece ne pomaže se dovoljno.Njima bi trebala biti pružena psihijatrijska pomoć - kaže mr.sc.Sandra Bogavčić, predsjednica podružnice Centra za autizam u Splitu.

    Odlična ekipa
    Mr.Bogavčić ističe da u Centru radi odlična ekipa defektologa,likovni i glazbeni terapeut,odgajatelji,učitelji,logopedi,kinezioter apeut i psiholog, ali ipak smatra da je za ublažavanje simptoma ovog poremećaja psihijatar prijeko potreban.Isto tako to su djeca kojima je potrebna 24- satna skrb,a u Splitu još uvijek nema stacionara za uvjetno rečeno odrsle osobe - kaže mr.Bogavčić.

    Šok i ljutnja
    Najveći problem koji muči autističnu djecu i one iz njihove okoline jest nemogućnost uspostavljanja komunikacije.Autisti ne mogu uspostaviti vezu s vanjskim svijetom i sa sobom,ne mogu pojmiti socijalni kontekst.Imaju teškoće u igri,imaginaciji,komunikaciji,opiru se promjenama u rutini.U prvom redu roditelji prepoznaju takve simptome,a to se obično dogodi prije treće godine.Roditelji na takvu situaciju reagiraju; šokom,ljutnjom,nevjericom ili depresijom;traži se drugi specijalista,drugo mišljenje i dijagnoza.
    - Oni ne mogu razumjeti zašto su nama važni međuljudski odnosi,ono što frustrira roditelje je da nema reciprociteta u odnošenju.Nema uzajamnosti i to je ono što najviše boli.Autisti nekada i mogu biti svjesni besmisla otuđenja,odrasli dobiju neki uvid,ali ipak im "naš"svijet ostaje nepoznat.Oni ne očekuju od ljudi ništa,tako da uopće ne shvaćaju zašto su ljudi ponekad dobri,ponekad loši - kaže mr.Bogavčić,upozoravajući da je to poremećaj koji je teško razumjeti i da svaki slučaj ima poseban pristup i tretman.
    - U centru smo Splita ,ali kao da smo na rubu,zato pozivamo sve koji imaju sluha za ove probleme da nam pomognu.To će moći napraviti i na proslavi desetogodišnjice našeg djelovanja gdje će biti izloženi dječiji radovi.Novac prikupljen prodajom radova će biti korišten za potrebe te djece - poziva mr.Bogavčić na izložbu u ožujku.




    Ako su djeca u takvom stanju - onda nema smisla imati ŠKOLU za takvu djecu - treba im stacionar...zapravo treba im skladište i gomile tableta jer ionako samo vegetiraju u SVOM svijetu !!!!

    I sad ja trebam nastaviti komunicirati sa osobom koja mi je u startu preporučila tablete kao rješenje ŠKOLSKOG problema zbog kojeg sam U ŠOKU,LJUTA I U NEVJERICI - U DEPRESIJI SIGURNO NISAM.

  9. #59
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Sadašnja predstojnica je odavno zaposlena u navedenom centru ... samo je zamijenila mjesto zaposlenja.

  10. #60
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Draga Andrij jesi čitala knjigu Dječak koji je volio prozore?

    Prekrasna knjiga koju je napisala majka dječaka s autizmom-u njoj je na jedan vrlo realan način opisana i njena psihološka borba s ovim poremećajem i njena borba da se dječaku pomogne.

    KAd o tome piše roditelj koji je još uz to jako zainteresiran za podlogu problema svog djeteta, onda je to vjerodostojno.

    Gle ne misli ona da tebi trebaju tablete, bit teksta je veoma loše formulirana, previše iz kuta struke, premalo je vodila računa o roditeljskoj perspektivi.

    Ono št6o sam ti i ja ovdje rekla je da ti je definitivno potrebna psihološka potpora drugih ljudi koji se nalaze u sličnoj situaciji kao i ti.

    Neka istraživanja pokazuju da kad roditelji djece koja imaju neku poteškoću u razvoju vode borbe s institucijama sustava, kad su često u konfliktu s rehabilitatorima, u biti ne prihvaćaju djetetovo stanje.

    Da me ti sad ne bi krivo shvatila-ja ne mislim da je to kod tebe tako, kažem ti samo što pokazuju neka istraživanja.

    Kod nas je stanje sustava zaista prilično loše-tako da se ne usudim uopće povlačiti takve paralele i kod nas se ljudi zaista moraju boriti sa vjetrenjačama, no možda su tamo u ustanovi tebe na taj način percipirali.

    Ti kao roditelj možeš svoju energiju usmjeriti prema tome da sudjeluješ npr. u kreiranju rehabilitacijskog programa-ti svoje dijete poznaješ, znaš njegove potrebe i na taj način si aktvni sudionik i možeš pratiti napredak.
    Predloži to ravnateljici u centru.

    Druga i realna stvar je da odgoj takvog djeteta, a ti ih imaš dvoje zaista iziskuje veoma mnogo energije i iscrpljuje čovjeka.

    Nađi vremena samo za sebe i svoje potrebe, napravi nešto za sebe što nema veze s djecom. Opusti se mrvicu, djeci tih par sati bez tebe ništa neće nedostajati.

    Ja vidim da si ti brižna mama upravo iz rečenice koja mi se baš sviđa, ali je sad ne mogu naći da ju citiram, ali rekla si nešto kao da nije najvažnija stvar da dijete nauči matematiku nego život.
    To je velika istina jer pridavati preveliku težnju na učenje akademskih vještina kod djeteta koje nema usvojene osnovne životne navike je apsolutni nonsens i osnovno pravilo naše struke je upravo to-1. usvajanje navika iz svakodnevnog života, a tek onda čiste akademske vještine-i to moram reći da se one nikad dijete ne uče na klasičan način, nego na posve drugačiji, pristupačniji i koji je u skladu sa djetetovim potrebama

    Probaj promijeniti taktiku, sve što ti ne odgovara sroči pismeno, odmjerenim tonom i predaj u tajništvo. nemoj dizati galamu i često idi razgovarati,

    predloži da te oni savjetuju ako misle da u nečemu griješiš, ali onda i ti uzmi sebi za pravo savjetovati jer ti imaš roditeljsko iskustva, ali bez grubih riječi, polako i samo polako.

    kad ideš razgovarati s ravnateljicom koja je kažeš nova pitaj je otvoreno kako je ona zamislila rješenje tvog problema, pa vidi i kažem svakako se poveži s roditeljima.

    Ja vjerujem da ćeš ti svoje borbe s vjetrenjačama ipak uspješno okončati, a tu na forumu ima roditelja kojima je veoma slično kao i tebi

  11. #61
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Draga Andrij jesi čitala knjigu Dječak koji je volio prozore?

    Prekrasna knjiga koju je napisala majka dječaka s autizmom-u njoj je na jedan vrlo realan način opisana i njena psihološka borba s ovim poremećajem i njena borba da se dječaku pomogne.

    KAd o tome piše roditelj koji je još uz to jako zainteresiran za podlogu problema svog djeteta, onda je to vjerodostojno.

    Gle ne misli ona da tebi trebaju tablete, bit teksta je veoma loše formulirana, previše iz kuta struke, premalo je vodila računa o roditeljskoj perspektivi.

    Ono št6o sam ti i ja ovdje rekla je da ti je definitivno potrebna psihološka potpora drugih ljudi koji se nalaze u sličnoj situaciji kao i ti.

    Neka istraživanja pokazuju da kad roditelji djece koja imaju neku poteškoću u razvoju vode borbe s institucijama sustava, kad su često u konfliktu s rehabilitatorima, u biti ne prihvaćaju djetetovo stanje.

    Da me ti sad ne bi krivo shvatila-ja ne mislim da je to kod tebe tako, kažem ti samo što pokazuju neka istraživanja.

    Kod nas je stanje sustava zaista prilično loše-tako da se ne usudim uopće povlačiti takve paralele i kod nas se ljudi zaista moraju boriti sa vjetrenjačama, no možda su tamo u ustanovi tebe na taj način percipirali.

    Ti kao roditelj možeš svoju energiju usmjeriti prema tome da sudjeluješ npr. u kreiranju rehabilitacijskog programa-ti svoje dijete poznaješ, znaš njegove potrebe i na taj način si aktvni sudionik i možeš pratiti napredak.
    Predloži to ravnateljici u centru.

    Druga i realna stvar je da odgoj takvog djeteta, a ti ih imaš dvoje zaista iziskuje veoma mnogo energije i iscrpljuje čovjeka.

    Nađi vremena samo za sebe i svoje potrebe, napravi nešto za sebe što nema veze s djecom. Opusti se mrvicu, djeci tih par sati bez tebe ništa neće nedostajati.

    Ja vidim da si ti brižna mama upravo iz rečenice koja mi se baš sviđa, ali je sad ne mogu naći da ju citiram, ali rekla si nešto kao da nije najvažnija stvar da dijete nauči matematiku nego život.
    To je velika istina jer pridavati preveliku težnju na učenje akademskih vještina kod djeteta koje nema usvojene osnovne životne navike je apsolutni nonsens i osnovno pravilo naše struke je upravo to-1. usvajanje navika iz svakodnevnog života, a tek onda čiste akademske vještine-i to moram reći da se one nikad dijete ne uče na klasičan način, nego na posve drugačiji, pristupačniji i koji je u skladu sa djetetovim potrebama

    Probaj promijeniti taktiku, sve što ti ne odgovara sroči pismeno, odmjerenim tonom i predaj u tajništvo. nemoj dizati galamu i često idi razgovarati,

    predloži da te oni savjetuju ako misle da u nečemu griješiš, ali onda i ti uzmi sebi za pravo savjetovati jer ti imaš roditeljsko iskustva, ali bez grubih riječi, polako i samo polako.

    kad ideš razgovarati s ravnateljicom koja je kažeš nova pitaj je otvoreno kako je ona zamislila rješenje tvog problema, pa vidi i kažem svakako se poveži s roditeljima.

    Ja vjerujem da ćeš ti svoje borbe s vjetrenjačama ipak uspješno okončati, a tu na forumu ima roditelja kojima je veoma slično kao i tebi

  12. #62
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Draga Andrij jesi čitala knjigu Dječak koji je volio prozore?

    Prekrasna knjiga koju je napisala majka dječaka s autizmom-u njoj je na jedan vrlo realan način opisana i njena psihološka borba s ovim poremećajem i njena borba da se dječaku pomogne.

    KAd o tome piše roditelj koji je još uz to jako zainteresiran za podlogu problema svog djeteta, onda je to vjerodostojno.

    Gle ne misli ona da tebi trebaju tablete, bit teksta je veoma loše formulirana, previše iz kuta struke, premalo je vodila računa o roditeljskoj perspektivi.

    Ono št6o sam ti i ja ovdje rekla je da ti je definitivno potrebna psihološka potpora drugih ljudi koji se nalaze u sličnoj situaciji kao i ti.

    Neka istraživanja pokazuju da kad roditelji djece koja imaju neku poteškoću u razvoju vode borbe s institucijama sustava, kad su često u konfliktu s rehabilitatorima, u biti ne prihvaćaju djetetovo stanje.

    Da me ti sad ne bi krivo shvatila-ja ne mislim da je to kod tebe tako, kažem ti samo što pokazuju neka istraživanja.

    Kod nas je stanje sustava zaista prilično loše-tako da se ne usudim uopće povlačiti takve paralele i kod nas se ljudi zaista moraju boriti sa vjetrenjačama, no možda su tamo u ustanovi tebe na taj način percipirali.

    Ti kao roditelj možeš svoju energiju usmjeriti prema tome da sudjeluješ npr. u kreiranju rehabilitacijskog programa-ti svoje dijete poznaješ, znaš njegove potrebe i na taj način si aktvni sudionik i možeš pratiti napredak.
    Predloži to ravnateljici u centru.

    Druga i realna stvar je da odgoj takvog djeteta, a ti ih imaš dvoje zaista iziskuje veoma mnogo energije i iscrpljuje čovjeka.

    Nađi vremena samo za sebe i svoje potrebe, napravi nešto za sebe što nema veze s djecom. Opusti se mrvicu, djeci tih par sati bez tebe ništa neće nedostajati.

    Ja vidim da si ti brižna mama upravo iz rečenice koja mi se baš sviđa, ali je sad ne mogu naći da ju citiram, ali rekla si nešto kao da nije najvažnija stvar da dijete nauči matematiku nego život.
    To je velika istina jer pridavati preveliku težnju na učenje akademskih vještina kod djeteta koje nema usvojene osnovne životne navike je apsolutni nonsens i osnovno pravilo naše struke je upravo to-1. usvajanje navika iz svakodnevnog života, a tek onda čiste akademske vještine-i to moram reći da se one nikad dijete ne uče na klasičan način, nego na posve drugačiji, pristupačniji i koji je u skladu sa djetetovim potrebama

    Probaj promijeniti taktiku, sve što ti ne odgovara sroči pismeno, odmjerenim tonom i predaj u tajništvo. nemoj dizati galamu i često idi razgovarati,

    predloži da te oni savjetuju ako misle da u nečemu griješiš, ali onda i ti uzmi sebi za pravo savjetovati jer ti imaš roditeljsko iskustva, ali bez grubih riječi, polako i samo polako.

    kad ideš razgovarati s ravnateljicom koja je kažeš nova pitaj je otvoreno kako je ona zamislila rješenje tvog problema, pa vidi i kažem svakako se poveži s roditeljima.

    Ja vjerujem da ćeš ti svoje borbe s vjetrenjačama ipak uspješno okončati, a tu na forumu ima roditelja kojima je veoma slično kao i tebi

  13. #63
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Knjigu imamu kućnoj biblioteci

    Što se tiče ovog teksta gore ... nisi pročitala da imaju odličan tim koji u startu dolazi do zaključka da se djeci sa autizmom ne može pomoći jer ne mogu van "svog "svijeta!

    Čemu onda sva muka i sav trud kad ionako neće biti rezultata?

    Sama rečenica da roditeljima treba pomoć psihijatra je za mene osobno STIGMATIZIRANJE svih roditelja koji se nose sa tim problemom jer tko je mjerodavan da odlučuje dali je ili nije nekomu potreban takav tretman?

    Što se mene tiče onda mogu slobodno kazati da svim roditeljima koji imaju bilo kakav problem sa djetetom treba psihijatar ,a ne samo roditeljima ove birane grupe ...Zapravo ,kad malo bolje razmislim da je netko rekao homoseksualno orijentiranim građanima da im treba psihijatar oni bi se pobunili i tražili zaštitu svojh LJUDSKIH PRAVA .

    Pošto je riječ o autističnoj djeci koju ionako svak gura od sebe - vjerojatno nitko neće ni reagirat da nebi ispao budala!


    Da li je potrebna pomoć - da - ali ne na takav način jer AUTIZAM imaju djeca -a roditeljima treba netko tko će im POMOĆI ,a ne netko tko će na djeci usavršavati svoje studije i magisterije...


    Ponovit ću opet - mnogo je djece odvedeno iz ovog centra zbog istog razloga i ti roditelji ŠUTE... što mislite zašto ?

    Moje mlađe dijete je išlo u poseban vrtić tri godine i nijednom mi nije došlo da ga vadim od tamo ...znate zašto ... jer su tete čuvale,brinule i radile sa djetetom i to ne samo mojim već sa njih više u isto vrijeme i svi roditelji su bili ZADOVOLJNI!
    NITKO NIJE BIO KONFLIKTAN NI NERAZUMAN.


    Dosadna sam više sama sebi ...

    A djeca nisu tako zahtjevna ... dapače .Starije je mirno i nemam s njim nikakvih problema ...Ovo drugo je sve mirnije i mirnije otkako smo isčupali tu spužvu iz nosa ...

    Sve mi se čini da bi bilo lakše djeci promjeniti dijagnozu nego neke ljude natjerati da rade svoj posao.

  14. #64
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Eto skontali smo novinarku i to bez problema ...

    Dobila je poziv od nove ravnateljice da dođe i kaže da je mislila da žena ima priču kad je zove.

    Snimila je cili razgovor na diktafon ,prenila to na papir i stavila prvu rečenicu iz članka kao naslov.

    Članak je nakon toga dan ravnateljici na autorizaciju i onda je tiskan u novinama...

    Kaže da je očekivala da će je barem netko nazvati nakon toga i reagirati ,u obranu te djece i roditelja - ali NITKO je nije nazvao nego mi.

    Sutra nam dolazi u posjetu...

    Nećemo pričat nepotrebne stvari... samo ćemo pojasnit i pokazat da se sa djecom treba raditi i da se mogu postići odlični rezultati i da roditeljima treba pomoć sa svih strana ,a ne isključivo psihijatar , tablete i lezi drvo na drvo i poklopi se daskom !

    i moramo vaditi novu medicinsku dokumentaciju inače nam se neće uvažiti budući prigovor - 8)

  15. #65
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Eto skontali smo novinarku i to bez problema ...

    Dobila je poziv od nove ravnateljice da dođe i kaže da je mislila da žena ima priču kad je zove.

    Snimila je cili razgovor na diktafon ,prenila to na papir i stavila prvu rečenicu iz članka kao naslov.

    Članak je nakon toga dan ravnateljici na autorizaciju i onda je tiskan u novinama...

    Kaže da je očekivala da će je barem netko nazvati nakon toga i reagirati ,u obranu te djece i roditelja - ali NITKO je nije nazvao nego mi.

    Sutra nam dolazi u posjetu...

    Nećemo pričat nepotrebne stvari... samo ćemo pojasnit i pokazat da se sa djecom treba raditi i da se mogu postići odlični rezultati i da roditeljima treba pomoć sa svih strana ,a ne isključivo psihijatar , tablete i lezi drvo na drvo i poklopi se daskom !

    i moramo vaditi novu medicinsku dokumentaciju inače nam se neće uvažiti budući prigovor - 8)

  16. #66
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ne znam šta se je dogodilo s forumom, poslala sam ti još neku večer poruku pa je nije bilo do danas i to onda gle tri puta je kopirana -ne vidim da tu netko moderira-pa onda kažite da se to pobirše.

    Ma vidjel sam ja andrij onaj komentar da su oni u svom svijetu...bla, bla, bla-šta da to komentiram-samo bih trošila energiju utaman.

    Istina je da djeca s autizmom funkcioniraju na jedan potpuno drugačiji način, no svako dijete s autizmom je toliko posebno da se teško mogu donositi nekakvi generalni opisi. Autizam je jedan veliki izazov za struku koja s njime bavi, ne postoji jedinstvena metoda edukacije takce djece, ne postoji čak ni konsenzus među stručnjacima, a niti dovoljno znanja makoliko se ti obrazovao jer zaista upravo zbog tog drugačijeg načina komunikacije djeteta s autizmom i njegove okoline često dolazi do "šumova".

    Rehabilitatoru je potrebna i godina dana da shvati na koji način dijete komunicira, govorim iz vlastitog iskustva.

    S ovom se djecom ništa ne postiže lako to je istina.

    A vjeruj mi andrij svima je u tom procesu potrebna psihološka pomoć i tebi kao roditelju i samom defektologu, ali ne u smislu da gutamo pilule nego da izgrađujemo sebe kao osobe kako bismo se mogli uopće nositi sa svim izazovima, ti kao roditelj i mi kao rehabilitatori.
    Jer raditi na pravi način s djetetom zahtijeva ogroman trud, energiju i znanje, ali i volju-pitanje je kakvi su međuljudski odnosi u toj ustanovi.
    Oni su jako važni, a sve polazi od "glave" i glavinog odnosa prema osoblju-ako to ne štima-ništa ne štima i vlada atmosfera-muko moja prijeđi na drugoga-što da se ja trudim kad od toga nema nikakve koristi.

    Raspitaj se malo koliko često se ljudi šalju na edukacije-s njih čovjek uglavnom dolazi svjež i pun elana i ideja, ako edukacija nema nego na njih ide šef kojemu takve i ne trebaju, ali mu dupe voli vidjeti puta, a usput si skuplja bodove tako da ga nitko ne može dostići...onda je to tužna situacija.

  17. #67
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Eh,draga moja ...skidam kapu svima koji rade svoj posao i rade ga s ljubavlju...međutim ta ljubav se ne dobija sa diplomom - ako me razumiješ


    Mene ne zanima stanje u i oko " glave " i dali ona funkcionira ...znaš zašto ...

    Zato što je to posao koji radiš max 8 sati 5 dana u tjednu i ideš kući ...slobodan si narednih 16 sati pa te volja spavat,izać vanka,ležat ,čistit itd,itd...Kad izađeš vanka ne moraš imat oči i na " guzi " da ti se nebi dogodilo da dijete odluta...

    Pa bi ja eto tila da se tih dva sata što im je moje dijete u rukama sa njim RADI i da ga nađem u normalnom stanju.

    Pošto je svaki čovjek individua sa svojom osobnošću - nisu ni ta djeca ništa drugačija,osim što imaju neke posebne potrebe...

    Nismo svi nadareni za sve - zar ne ? Ali svima nam je jedno zajedničko - svima treba ljubav.

  18. #68
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    TKO JE KRIV ZA KRIZU?

    Postoji priča o četvoro ljudi po imenu Svatko, Netko, Bilotko i Nitko. Trebalo je obaviti jedan važan posao i Svatko je mislio da će ga Netko uraditi. Bilotko je to mogao uraditi, ali ipak Nitko nije. Netko se zbog toga naljutio, jer je to bio posao za Svakoga. Svatko je opet mislio da bi ga Bilotko mogao obaviti, no Nitko nije shvatio da ga Netko ne želi obaviti. Na kraju je Svatko krivio Nekoga jer Nitko nije učinio ono što je mogao napraviti Bilotko.

  19. #69
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Eh,draga moja ...skidam kapu svima koji rade svoj posao i rade ga s ljubavlju...međutim ta ljubav se ne dobija sa diplomom - ako me razumiješ


    Mene ne zanima stanje u i oko " glave " i dali ona funkcionira ...znaš zašto ...

    Zato što je to posao koji radiš max 8 sati 5 dana u tjednu i ideš kući ...slobodan si narednih 16 sati pa te volja spavat,izać vanka,ležat ,čistit itd,itd...Kad izađeš vanka ne moraš imat oči i na " guzi " da ti se nebi dogodilo da dijete odluta...

    Pa bi ja eto tila da se tih dva sata što im je moje dijete u rukama sa njim RADI i da ga nađem u normalnom stanju.

    Pošto je svaki čovjek individua sa svojom osobnošću - nisu ni ta djeca ništa drugačija,osim što imaju neke posebne potrebe...

    Nismo svi nadareni za sve - zar ne ? Ali svima nam je jedno zajedničko - svima treba ljubav.
    To si potpuno u pravu, ja sam ti dala samo još jednu perspektivu cijele situacije koja naravno ne opravdava nerad i nezainteresiranost, ali daje još jednu neizostavnu dimenziju u sagledavanju problema.

  20. #70
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Od sutra djevojčica ponovno polazi u centar.

    Vodit će je defektolog - grupa od 4 djece za ova tri iduća mjeseca škole.Odma smo pronašle zajednički jezik - ne treba mi vrhunski matematičar koji ne zna sam sebi uzet nešto za pojest...

    Svima je žao što se dogodilo to što se dogodilo...

    U centru je živo i nema više pušenja,bježanja...sad imaju stalni nadzor. :D

    Jeli vrijedilo proći sve ovo ? :?

    DA.

    Kako će bit u budućnosti ? :?

    Vidit ćemo.

  21. #71
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    I da se od sad pa na dalje bude sve kako treba! :D

  22. #72
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Eh...

    Danas sam vidila koliko je dijete ustravljeno...Panika, nemir i raširene oči sa potamnjelim zjenicama...Nekoliko puta je kazala " teta"

    Druga žalost je što su se djelatnici ( psiholog ) uhvatili da je takvo ponašanje kod djeteta jer ima pervazivni - a ne zbog toga jer je u tom centru doživila nešto od čega ju je strah jer sve je bilo OK prije ulaska centar!

    Zadnji put je bila doli zatvorena u tu mračnu sobu o kojoj se teta izjasnila da je soba za " opuštanje"

    Smirila se tek poslijepodne.

    U centru je bila svojih 1:30 minuta...

    Što se tiče psihologa...doveo je pitanje stručnost psihijatra i psihologa kojima je dijete odradilo sve što su mu ponudili i sa kojima je djevojčica surađivala bez problema...Još je rekao da smo platili nalaze da budu takvi kakvi jesu

  23. #73
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    sad ću ti ispričati detalj o ponašanju malenog s autizmom koji je kod mene u tretmanu.

    malecki je toplo dijete zaista, odgajan uz veliko strpljenje, išao je u redovni vrtić...

    doša je k meni sa 7,5 godina-u početku je samo vrišta, bacao se na pod, zaletavao se u zid i ogledalo...no to je bio početak-znala sam da je to faza prilagodbe-nikakav presing nisam radila-krenuli smo se igrat, ogromna sreća je bila kad je shvatio kako se lijepo možemo igrati s zekićima i pesekima koji se natiču na ruku..prije nikakav slična igra niej dolazila u obzir-uz zeke je prvi puta rekao onako isprekidano-ze-ko, pa ri-ba, ma-ma, daj, ne, ma-ja, ma-ko/za marka...

    no mučila me je jedna stvar-njegove pelene u toj dobi, od kojih se odviknuo s nekih 3 godine i nakon nekog vremena, nakon nekog incidenta u vrtiću-ni majka ne zna o čemu se točno radilo-on je ponovo tražio pelenu i nikako nije htio otići u toalet nego ih je svih tjerao iz sobe kad mu je bila sila da obavi nuždu u pelenu...

    dogovorila sam se s rofiteljima da probamo povratiti njegovo povjerenje u to da nuždu obavi na pravom mjestu i krenuli polako s toalet treningom...da ne opisujem sve u detalje...sam program imaš opisan u ABA programu ako te interesira-tvoji u centru bi trebali imati taj program i dati ti ga na uvid da ga i sama pročitaš..uspjeli smo...ali zajedno...dijete je prešlo preko te neke traume za koju ne znamo koja je uopće bila kad on ne govori.

    prošle godine ja sam morala na operaciju i zamjenjivala me je jedna cura koja nije stručna (od tud i je moja ljutnja kad se zapošljavaju nekompetentni ljudi), a cijela ju je situacija i strašila jer se nikad nije susrela s djecom koja imaju teškoće, djeca ju nisu prihvatila i krenuli su sa svojim uobičajenim foricama, a to je fizičko maltretiranje najslabijeg u grupi, a to je bio taj dječak s autizmom.

    Dok ona nije gledala-udarili su ga i rasjekli mu usnicu jako, jako.
    Siroče je dva tjedna htio da mu mama skine krastu koja mu je smetala.
    Ja sam se vratila ujesen-to je bilo na kraju šk. godine, ali njegov strah i trauma je još uvijek bila prisutna...nije se micao od mene-kud ja tud i on, opet je počelo često vrištanje-korak nazad-bila sam tužna-jer samo jedna sitnica takvom djetetu može uništiti mjesece napretka.
    opet ne možeš ih potpuno izolirati, ni ona druga djeca nisu to napravila jer su "zločinci" nego zato jer trenutno na taj način oni s njim "komuniciraju"-nažalost, moraš imati cijelo vrijem kao što ti kažeš oči i na tražnjici.

    Sad sam na komplikacijama u trudnoći i baš mi fali posao-da vidim u kojoj su fazi.

  24. #74
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    reci mi kako izgleda ta soba za izolaciju? jel ima išta u toj sobi?

    ona bi za autistično dijete imala smisla jedino ako u njoj postoji neka vrsta senzorne stimulacije-ne znam jesi čula za snozelen senzoričke sobe-znači one nisu prazne-u njima postoji stimulacija-bilo taktilna, auditivna, vizualna jer se kod djece s pervazivnim poremećaj primjećuje baš dosta poteškoća u integraciji osjeta, a te sobe pomažu upravo senzornoj integraciji.

    ispričavam se tipfelere u postovima

  25. #75
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Soba je obložena sa izolacijom i unutra je vodeni krevet - to je soba za opuštanje ...ali nije to problem jer svako je dijete priča za sebe- dijete je bilo samo u sobi zatvoreno ugašena svijetla i nije bilo nikakvih poticaja ...Teta je bila sama u centru sa momkom koji je tu bio na služenju civilnog roka i koji je djelatnicima ispomoć. Bio je prisutan i nije zainteresiran !

    Dijete bubne dijete... dijete i padne i svašta se zna dogoditi - ali već sam napisala- to je djelatnik koji je zatvorio dijete .

  26. #76
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    S nama je danas bila i defektologica koja je vodi dok nije u centru...

    Komentar jer ona poznaje djevojčicu i radi sa njom.

  27. #77
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ma nemam komentara -kao prvo civilni ročnik uopće ne smije ništa raditi s djecom-to je prvo i osnovno , on može biti uz djecu jedino i samo onda kad je s njim prisutna stručna osoba.

  28. #78
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Cura je krenila u centar ...

    Nadam se uistinu da neće bit nikakvih problema jer sam stvarno više umorna od ovoga svega!

  29. #79
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Prije nekih mjesec ipol dana smo predali papire za Ivana da bi mališko dobio novo rješenje za školovanje.

    Saga ide ovako .

    Curicu smo ispisali iz Centra za autizam ( zbog nekih događaja ).Napisali prigovor i javili pravobraniteljici za djecu.Pravobraniteljica je javila da kad bude sve detaljno utvrđeno da ćemo dobiti izvješće. O svemu sam pisala .

    U međuvremenu je oboje djece bilo doma - a čim se popravilo stanje u centru djevojčica je ponovno krenila u tu ustanovu za koju još uvijek ne znam jeli škola ili nečiji privatni centar ili pak nešto ni na nebu ni na zemlji.

    Na žalbu o školovanju smo dobili odgovor ( napisan u Zagrebu-18.12.2006 - a mi smo ga dobili Split-05.2.2007.) da je žalba osnovana ,da je stručni rad neprimjeren - ali da zbog nedovoljne dokumentacije ( "stari" medicinski nalazi djeteta ) rješenje kao takvo nije ni moglo biti napisano ??? Nadalje nas se poslalo da u roku od MJESEC dana po Hrvatskim medicinskim ustanovama povadimo novu dokumentaciju kako bismo dokazali da dijete ima autizam - ili da nema autizam ? Nije mi još uvijek jasno što se može promijeniti u medicinskim nalazima ako se već zna da je autizam - nepromjenjivo stanje.

    No dobro - sve smo povadili u roku od mjesec i pol.Liječnici su nam uistinu izašli - maksimalno - ususret .Jedino smo EEG morali obaviti privatno jer smo u bolnici uspjeli dobiti termin tek za sedmi mjesec ove godine - što je prekasno.

    Dakle, uspjeli smo skupiti te jako važne papire u relativno malo vremena i predati liječniku školske medicine ( poslijednji tjedan trećeg mjeseca ) da ih ponovno uputi školskoj komisiji koja treba donijeti novo rješenje o nastavku školovanju djeteta.


    Danas je 19.05. Jučer je suprug otišao do škole - da priupita - u čijoj su ladici papiri?

    U čijoj ... pozvali su doktora na telefon i rekli suprugu da se ne ljuti jer čovjek pokriva 6 škola...jednostavno nije stigao .

    Doktor im nije ni poslao medicinsku dokumentaciju . Sve je još uvijek u njegovoj ladici .

    Zakazali su nam komisijski sastanak u utorak - kada će komisija odlučiti u koju će školu Ivan.

  30. #80
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    E sad to u svezi škole.Centar za autizam - jeli škola ili je produžetak udruge ?Ako je produžetak udruge onda mi je jasno zašto udruga ima svoju kancelariju u "školi ".Jer to onda i nije škola već ...nešto drugo .

    Ako je pak škola ,a nalazi se pod Ministarstvom obrazovanja - onda mi nije jasno zašto je udruga u školi ? Ne znam za slučaj škole da unutar sebe ima takvo što.Ako netko zna neka mi javi bit ću jako zahvalna.

    Čitam danas na internetu statut udruge autizam -


    -Pružanje pomoći osobama s autističnim poremećajem,roditeljima/starateljima i obitelji ovih osoba u ostvarivanju prava i posebnih potreba.
    -Zaštite i prava od zlostavljanja bilo koje vrste.itd,itd

    Dobih neki dan na ruke nekakav upitnik - od udruge odi iz Splita. Još uvijek ne znam jesam li ili nisam član te udruge .Vjerojatno jesam - čim mi se daje upitnik .Ako jesam - zašto ne ispunjavaju ono što su napisali u statutu svoje udruge .Ili možda to nije njihov statut već statut udruge iz Zagreba .Možda postoje dvije udruge ?

    Možda sam ograničena - možda sam zbunjena ...možda sam potrebita psihijatrijske pomoći ?

    Jer ideja o psihijatrijskoj pomoći roditeljima dolazi iz udruge ,kojoj je grad 2006 odobrio sredstva iz gradskog proračuna za psihijatrijsku pomoć roditeljima članovima udruge i njihovoj djeci.

    Jako dobra skrb udruge za roditelje i njihovu djecu .

    Bravo!

  31. #81
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Nakon puuuuuno vremena ...

    Situacija je slijedeća - djeca su mi DOMA !!!

    Žalbu smo pisali u 6 mjesec do danas - ništa nismo dobili- Takva je procedura - traje oko 6 mjeseci dok oni dobiju papir-pa dok odgovore

    Papiri,papiri,papiri ....

    Djevojčicu smo opet povukli od tamo jer - zamisli - osvanila nova soba za - odmaranje,ali na drugom kraju centra.I nećemo je više vraćat dok ne dobijemo crno na bijelo tko je zaposlio učiteljicu kojoj jedno dijete stoji na ulaznim vratima i otvara i zatvara ih ( dijete je godinu ipo starije od mog ) dok joj je moje dijete bilo zatvoreno u onoj famoznoj sobi.

    Nismo u udruzi ...hehehe - ipak ne ide automatizmo.Da automatski ste upisani u udrugu?

    Dosta mi je više neodgovornog ponašanja !

    Trakavica se nastavlja ... 8)

  32. #82
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Jučer na tv -HRT emisija o Centru za Autizam...

    Tko je gledao imao je što i vidjeti.

    Odvaja se splitski i riječki centar od Zagreba - NAPOKON.

    Gospodin Marić se neda.Kao i obično!

    Predstavnici državnih institucija - kažu .... radite svoj dio posla da mi možemo odraditi svoj!
    A oni o prostoru!

    Pa bitan je prostor- ali je bitnan i program po kojem se radi i kvaliteta djelatnika...

    Ukratko - moraju odvojiti autističnu djecu od djece sa mentalnom retardacijom.
    Po zakonu djeca sa mentalnom ne mogu u Centar za autizam.

    O svemu onomu jučer - ja pišem već godinu dana .... Ono je slika Splita prije godinu dana!
    Bila je luda kuća!Nitko nije odgovoran za ništa ,i svak svakome prebacuje lopticu.Najgore prolaze u svemu roditelji i njihova djeca!

    A oni moraju mjenjati stanje jer je stanje apsolutno neodrživo.

    Mi smo javili socijalki da djevojčica ne ide u Centar.
    A nama je danas stigla , zamisli - Obavijest da su ovi iz centra uputili nadležnim službama da je djevojčica doma

    Da nije smiješno bilo bi žalosno ...

    Sad će morat odgovorit CRNO NA BIJELO svima zašto moja djeca nisu uključena u rad mjesecima tj.već drugu školsku godinu ....a ne tek nekih mjesec dana!

    To se zove uletiti sam sebi u usta.

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    57

    Početno

    AJMEEEEEEEEEEEEEEEEE, andrij........šokirana sam!!!!!!!!!

    kod nas u udruzi ima nekoliko djece sa autizmom, i svi roditelji se odreda žale na "centar", ako ga se tako može nazvati......

    - moje osobno mišljenje.......poslikaj lipo ti sve tamo što se dešava, pa krivična prijava za zlostavljanje na policiju.........a ja .....e sad ču odma nazvati novinarku slobodne dalmacije, baš me zanima šta če reći......

    DRŽI SE!!!

  34. #84
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Duje ... ovo se sve vuče od lani.

    Šta se tiče slobodne - sad mi nije problem izaći u slobodnu sa cijelom pričom ... i bi bilo dobro i da se drugi roditelji jave ,a ja znam da ih ima .

    Nama je slobodna već objavila jedan članak ,i tili su da izađemo sa svim odmah u javnost ,ali mi nismo tili da se piše o ovom dok se ne oglase institucije koje su trebale reagirati.

    Osim toga moram misliti i na moje najstarije dijete .Trebalo je čekati.Sad je stanje finalizirano.

    Osim toga nismo mi jedini roditelji koji imaju problema sa ovom ekipom u Centru. Problem mi je uspostaviti kontakt sa drugim roditeljima.Jer ekipa ima shemu po kojoj diskreditira roditelje.

    "Svi smo bolesni na živce i neznamo šta govorimo jer imamo doma bolesnu djecu sa kojom se ništa nemože postići jer je teško s njima uspostaviti komunikaciju."



    Koja je onda svrha Centra ,stručnosti djelatnika - ako djeca nemogu ništa naučiti ?

  35. #85
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Dobila sam danas - napokon - sva izvješća o djetetovom uspjehu ... ono od lani nije ni bilo u djetetovom dosjeu ???

    Pa se tražilo po računalu.

    Upisala sam se u udrugu Anđeli ...

    Pozdrav duji ...

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    57

    Početno


  37. #87
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Priča ide dalje ...

    Pošto se vrši reorganizacija Centra za autizam na nivou DRŽAVE ovi iz Zagreba nisu u mogućnosti 8) dostaviti izvješće koje ih je tražio ured pravobraniteljice


    Laičkim riječnikom - Centar se raspada na manje centre ...tj.Firma je proglasila stečaj 8) i ovi koji i danas rade di su radili godinama nemaju pojma šta se događalo,pa nisu ni odgovorni jer je sad firma - nova


    A ja sam tražila da mi se da na papiru koliko je dana dijete išlo u Centar prošlu školsku godinu ... rekli su me zovnit - prekjučer ... da dođem po papir .
    Koliko treba da se stavi na papir zbroj dana tj.sati koliko je dijete boravilo u školi ako sam to traila prošli tjedan?

  38. #88
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    19.10. sam zatražila od predstojnice da mi se da broj sati koliko je dijete pohađalo školu šk.g. 2006/07. Rekla da će me zvati u utorak 23.10.te da nema problema.

    Inače kad vam dijete dobije školsku knjižicu na kraju vam ima jedna rubrika u kojoj se navodi koliko je dijete SATI izostalo...bilo opravdano ili ne.
    Kod nas je samo naveden broj mjeseci i satnica.

    Ja tražim broj sati jer dijete je tih mjeseci bilo bolesno i imalo operaciju zubi .
    Što će to meni , što to meni treba???
    To je moja stvar, što će mi to , i taj podatak nije tajna ,a ja kao roditelj imam pravo znati !

    Nije me zvala.

    Danas sam ja zvala da vidim kad ću dobit tu satnicu.

    Kaže da mi je neće dat.Kaže da joj je njezin šef rekao da nam to ne daje.Da to nije njihova praksa ...
    Koji šef - upitam ja
    Marić.
    Kaže da se na izvješću vidi koliko je dijete išlo...

    Ma ,mene ne zanima broj mjeseci - već broj sati !



    Pa mi reče da joj je savjetovala viša savjetnica zavoda za školstvo da nam to ne daje i da provjerimo kod nje.

    Provjerismo - zvali smo višu savjetnicu.Kaže da to nije rekla te da zakonski nam se nemože uskratiti taj podatak i imamo ga pravo tražiti.

    Ko laže ?









    [/b]

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    57

    Početno

    treba ih prijaviti, pa ovo je sramota!!!!

  40. #90
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Duje ... pitanje je - koga tužit... 8)


    Prekjučer muž pozvan na razgovor u državnu upravu za školstvo - Vukovarska 1.

    Kažu zbog onog papira šta im ga je poslala nova predstojnica da dite ne ide u školu- pa da to odradimo,moraju nas pitat šta je na stvari.

    Pa priča ide ovako...


    Zapelo je izgleda sve na Martiniću .

    Nitkomu nemože ništa .Pravi se bleasav i da je bezobrazan ... te da neda on papire nikomu ... Pa ni njima.

    Koja je Faca Martinić kad nikomu nedaje papire - i za to NE ODGOVARA.

    I tako to ide - status smrznut da nemože smrznutiji bit.

    _____________________

    Jedna primjedba moja u svezi učiteljica koje su zaposlene u tim posebnim ustanovama i rade kao voditelji grupa ... Neki mi govore da su one osposobljene za takav rad ...

    Neka mi netko pojasnit - Zašto država u redovne škole za rad sa djecom u posebnim skupinama zapošljava - SAMO DEFEKTOLOGE, kad mogu zaposliti učiteljice koje su odslušale par ciljanih seminara i odslušale par predmeta u sklopu svog školovanja?

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    57

    Početno

    evo,
    imamo u udruzi jednog tatu sa potpuno isim problemom. dogovorili smo se da če mo uključiti našu pravnicu u to
    pa viditi što se zakonski može učiniti.....

  42. #92
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Čekam ja papire...a sve mi se čini da :shock:

  43. #93
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Stigao je papir od Pravobraniteljice koji je uputila na MZOS - traži od njih da joj pošalju odgovor koji su nama dali na našu žalbu ..

    Neznam što će joj poslat kad još nismo dobili odgovor :?

    I napisala je da nije zadovoljna sa odgovorima koje je dobila od Marića.

    ___________________--

    Djevojčica zbog koje se ovo sve događa ., a koje su oni proglasili svakakvim i nesposobnim za rad -

    jučer je samostalno pročitalo svoje prve dvije riječi - MAMA i BEBA i to bez slovkanja .

  44. #94
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    još uvijek - NIŠTA 8)

  45. #95
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    andrij,

    ja sam prije nego sto smo se odlucili u koju ce mali skolu obisla sve, uspjela izvrijedjati i prozvati sve nadlezne za rad sa djecom sa posebnim potrebama i na kraju izborila da ide u skolu koja mu najbolje odgovara

    nemoj u ludilu odustati ali moras jako dobro znati pregovarati kad su u pitanju prava djece sa autizmom.

    citaj ko luda, napuni se informacijama i argumentirano im pobij sve te gadosti koje prekticiraju

    meni su predlagali da mali ide u centar za autizam di su usput smjestena djeca sa jos hrpom mentalnih ostecenja i argumentirano ti tvrdim da u najvecem centru za rad sa autisticnom djecom otvorenog tipa ne postoji soba di se djeca zatvaraju

    nikad niko ne zatvara autisticnu djecu i niko ih nikad ne ostavlja bez nadzora

    sebastianova asistentica (drzava placa 14 sati tjedno da nam doma dolazi kvalificirana asistentica pomagati oko njega i igrati se sa njim i raditi na njegovoj socijalizaciji) je radila prije nas u instituciji zatvorenog tipa i ispitat cu je da li takve prostorije postoje u tim centrima, ali koliko vidim ona je sa sebastianom jos jace i intenzivnije na oprezu nego ja. ona mu je stvarno stalno za petama

    meni se okrenuo zeludacv na konstataciju nekog od tih manijaka kojima su dali autisticnu djecu u ruke kako su djeca teska a roditelji jos tezi....

    sebastianova uciteljica, obadvije asistentice koje su tu uvijek nadju nesto pozitivno sto je taj dana napravio. taman da je taj dan pojeo samo zalogaj hrane upravo ce o tome pricati. kad su bas losi dani oni samo vele da je taj dan bio dosta zaposlen. nikad niko za njega nije rekao da je tezak, svi do jednog stalno vicu da on to treba nauciti (sto god da je u pitanju) i da ce prije ili kasnije to sjesti na svoje mjesto

    kad ja imam potonuca (jer ne moram ti pricati kako izgleda imati autisticno dijete) sve do jedne me tjese, motiviraju i jako su pozitivne

    ako hoces da ja ikog zovem, ako hoces da ikome pisem molim te javi mi se na privat

    ako hoces zvat zu koga god, kao mama djeteta sa posebnim potrebama koja zivi vani i moze svima iz prve ruke objasniti kako to izgleda

    (ne mogu vjerovati da sam ja nezadovoljna ovim sto dobijamo ovdje, i dami dize tlak da moram sama platiti barokomoru ili delfine, kupovanje infracrvene saune ili DAN doktora)

  47. #97
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Ma hvala ti draga ... a ja pozivam sve roditelje da se pokrenu ...da daju svoj glas da taj centar za autizam na području cijele hrvatske bude ugodan i dječici i djelatnicima i roditeljima ...


    Jer još uvijek nisam dobila rješenje za Ivanovo školovanje !

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    tek sad vidim ovu temu...šokirana sam i tužna što se u našem gradu dešavaju ovakve strahote!

  49. #99
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Najnovija vijest je da su nam se ovi iz MZOŠ ispričališto nam nisu do danas odgovorili ta su u nastavku nadrobili svašta nešto što apsoluntno nema veze sa našim slučajem...

    Ono što je meni zanimljivo jest konstatacija da primjena određenih metoda nad autističnim djetetom nije zlostavljanje ... Dijete je bilo zatvoreno ( samo) u taj sobičak .
    Ivanu ni jedne jedine riječi - a dijete čeka već drugu godinu da krene u školu!

    Još uvijek nemogu bilivit ...da je ovakvo što potpisala državna tajnica :/

  50. #100
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Povjerenstvo koje se sastalo 11.12.2007. uputilo pisano očitovanje Upravnom vijeću Centra u kojemu se navodi da je autizam akceptiran kao trajni hendikep koji ima njemu svojstvene posebne teškoće među kojima je i uznemirenost i reagiranje agresijom te nemogućnost sagledavanja posljedica osobnog ponašanja.

    Stoga je povjerenstvo odbacilo prigovore roditelja budući da nije riječ o SVJESNO IZVRŠENOM NASILJU već o pratećoj teškoći koja se javlja uz dijagnozu autizma.
    -------------

    Ovo je taj sporni dio koji je zapravo očitovanje na jedan drugi prigovor o druge obitelji.Identičan tekst je njima upućen .


    I onda me netko pita što sam izašla u novine sa ovim cirkusom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •