Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 641

Tema: za latinicu - tema cijepljenje

  1. #101
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Lunu urednica nije ni zvala, niti mene, čini mi se da im je bio dovoljan samo jedan takav roditelj za emisiju.

  2. #102
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Steta.

  3. #103
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ajde biće još prilika da se svi izredamo .
    meni je super što se uopće snima Latinica na ovu temu, jer do sad se u domaćim medijima o cijepljenju isključivo govorilo jednostrano kroz ružičastu prizmu, kao najveće dostignuće medicine, etc, osim onih par situacija kad se malo buke diglo oko meningitisa nakon MoPaRu, pokojeg povučenog cjepiva s objašnjenjem da je bila loša serija isl.
    za mene je već ovo svojevrsno postignuće-to da će se napokon o tome progovoriti, za početak, sasvim dobro. 8)

    i dal dobro slutim tko od novinara je za to zaslužan ?
    tko je- da je, svaka čast!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    grozno prepustiti sav teret borbe samo na Anitu AZ
    Cetitke hrabrima! Zar je i Luna Rocco odustala?
    Ma ne bih odustala ni za što na svijetu. Nije me nazvala i prilično mi je krivo zbog toga, ali ne sumnjam da će Anita biti fantastična.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    kaj urednica te nije nazvala ? zločesta, kak bi rekla moja curica...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    14

    Početno

    a kad ce biti ili bi trebala biti emitovana emisija, zna li neko?

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    25

    Početno

    znači trebao je samo jedan roditelj, mi se onda čuvamo za neku drugu priliku, nadajmo se da će ih biti sve više. super je, kao što mamma juanita kaže, da je tema uopće načeta. jako me zanima kako će izgledati emisija.
    Anita AZ držim ti fige i javi se poslije snimanja da čujemo kako je prošlo!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Snimanje ce biti u petak, 27.10. poslije 18:00.... vibrajte mi. Ovo je moje prvo snimanje za tako ozbiljnu emisiju i nadam se da cu to dobro odraditi.

    Zao mi je sto nisu zvali i Mamu Juanitu!! Dvije Anite u emisiji.. !

    Ovih dana cu se naci sa urednicom, pa cu malo vise toga dogovoriti. Tada vam i javim. Za emitiranje takoder pojma nemam kad je.

    Javim se i nekima od vas meilom sa svojom idejom izlaganja.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Anita, vibriram, ali znam da ćeš ih pomesti.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Obavezno pitaj za termin emitiranja i stavi ovdje !

    Urednici se je netko javio mailom, stavio linkove ...?

  11. #111
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Anita imas vibre i iz Skoplja!
    Biti ce velika gledanost ovdje, potrudit cu se za to.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    potpisujem Rulu

  13. #113
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Postoji ponuda od US$ 75.000,00 za javno ispijanje aditiva iz cjepiva:
    http://www.spontaneouscreation.org/S...ccineOffer.htm
    Možda izgleda kao samo zgodan štos, ali do sada nije bilo dobrovoljaca.

  14. #114
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    s obzirom da je urednici latinice jako važno da ima barem nekoga čije dijete je imalo nuspojave ili posljedice cijepljenja, a devotion je dijete bolesno i vjerojatno neće moći na snimanje,
    još jednom apeliram na sve roditelje čija djeca su ima posljedice nakon cijepljenja da se jave,
    jer inače se može dogoditi da i dalje uvjeravaju ljude kako su to zanemarivi i rijetki slučajevi.
    na ovom forumu je bilo dosta roditelja koji su se javljali s raznim pričama, ovo je dobra prilika da pomognete i sebi i nekim budućim roditeljima a posebno djeci.
    stvari se neće promijeniti ako svi ostanu u sjeni.

  15. #115
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Postoji ponuda od US$ 75.000,00 za javno ispijanje aditiva iz cjepiva:
    http://www.spontaneouscreation.org/S...ccineOffer.htm
    Možda izgleda kao samo zgodan štos, ali do sada nije bilo dobrovoljaca.
    majko mila...

  16. #116
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    netko je spomenuo slučaj dječaka iz Gospića, molim dodatne informacije ako imate.

  17. #117
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno Re: Latinica

    evo našla sam.
    Citiraj suzaks prvotno napisa
    p.s.Možda da pronađete ove roditelje iz Gospića koji su dobili konkretnu odštetu za svoje dijete...
    jel bio neki članak u novinama, bilo što?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

  19. #119
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    TinnaZ

  20. #120
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    kontaktirat će ih urednica, vibrajte da se pojave u latinici~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  21. #121
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    izgleda da nisu pristali, majci je dosta svega , definitivno će znat večeras.
    ljudi, ako neće biti nikoga s te strane, kaže urednica da joj propada emisija, pomagajte!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    joj, nadam se da će pristati ...
    Babyiris je pristala dati dokumentaciju (bez imena) ili nije, pa da se od toga složi

  23. #123
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ali njima treba i netko u studiju ,
    prilozi su već snimljeni.

    zna li netko nekoga od djece koja su zaradila postvakcinalni meningitis ili postvakcinalni mumps (zaušnjake)?
    toga je bilo dosta prošle godine.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiram: ....A Davor je neimenovani vođa vašeg virtualnog plemena.....
    Kao roditelj dvoje djece, pridružujem se ovom forumu. Vidim da je velik broj roditelja zabrinut oko cijepljenja.
    Također vidim da Davora neki smatraju vođom.
    Nisam siguran je li mudro za slijediti osobu koja je toliko ogorčena poput njega.
    Priznajem, čovjek je informiran. Dugo već pratim forume na Rodi i puno se dodatno informiram. I gledano sa mog stanovišta i moje razine informiranosti, "vođa" je poluinformiran i stavovi su mu obojeni njegovom ogorčenošću na zdravstveni sustav i na institucije koje su dužne brinuti o zdravlju. Bojim se da bi nas mogao zavesti na stranputicu s takvim stavom.

  25. #125
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    S tocke gledista mnogih mi smo tako i tako na stranputici. Pa se meni onda cini da je tu svejedno jel nas onda po istoj voda Davor, Juanita, Arkana, il mozda ja. I tako smo vec odlucili ne poslusati glasrazuma, da se tako izrazim....

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    nis se ne brini, kult vodje je samo prividan.
    Pleme je ustvari konstituirano na nacelu anarhicno-komunitarnog autonomastva s blagim utjecajima libertantizma lijeve provinijencije.
    Garant sigurno.

  27. #127
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


    nisam stigla dalje od pete rijeci....

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    nis se ne brini, kult vodje je samo prividan.
    Pleme je ustvari konstituirano na nacelu anarhicno-komunitarnog autonomastva s blagim utjecajima libertantizma lijeve provinijencije.
    Garant sigurno.
    He, he, ovo mi se sviđa....

  29. #129
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    I od mene zA Davora

  30. #130
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    nis se ne brini, kult vodje je samo prividan.
    Pleme je ustvari konstituirano na nacelu anarhicno-komunitarnog autonomastva s blagim utjecajima libertantizma lijeve provinijencije.
    Garant sigurno.

  31. #131
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    ..."vođa" je poluinformiran i stavovi su mu obojeni njegovom ogorčenošću na zdravstveni sustav i na institucije koje su dužne brinuti o zdravlju. Bojim se da bi nas mogao zavesti na stranputicu s takvim stavom.
    Zapravo si potpuno u pravu 8)
    Stvarno sam ogorčen na zdravstveni sustav, jer mi je oduzeo nekoliko dragih ljudi. Svejedno se ne vidim potpuno negativistički nastrojen, jer shvaćam i propagiram alternative: dojenje, zdravu prehranu i zdrav život.
    Stvarno se ne vidim kao bilo kakav vođa i pleme kao ne-institucija mi apsolutno odgovara po svojem ne-ustroju.
    Ja jesam fizička osoba, ali je pleme potpuno virtualno.

  32. #132
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zavodnice stranputicarski jedan, ccccc...



    meni je danas sve smijesno

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    javio se neko za emisiju? (roditelje djece koje su zaradile postvakcinacijske bolesti)
    Kada je emitovanje, znam da je snimanje u petak?
    *
    Sto se tice Glasarazuma, svi ste vec sve tako dobro rekli...

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Zanimljivo je kako se danas razum direktno povezuje sa ortodoksnošću.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Je li se javio netko sa zdravim djetetom, koje se je cijepilo i zbog toga ostalo zdravo? Takvih sigurno ima više od onih koji su imali zdravstvenih problema vezanih uz cijepljenje?
    Je li se možda javio netko čije je dijete obolilo ili umrlo od bolesti protiv koje se trebalo cijepiti, a nije? Sigurno i takvih ima više.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Zanimljivo je kako se danas razum direktno povezuje sa ortodoksnošću.
    Anita, razum se povezuje sa informiranošću, a ne s ortodoksnošću. A informiranost u nekim slučajevima vodi u reformizam (protestantizam), a u nekim slučajevima u ortodoksnost.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Je li se javio netko sa zdravim djetetom, koje se je cijepilo i zbog toga ostalo zdravo? Takvih sigurno ima više od onih koji su imali zdravstvenih problema vezanih uz cijepljenje?
    Je li se možda javio netko čije je dijete obolilo ili umrlo od bolesti protiv koje se trebalo cijepiti, a nije? Sigurno i takvih ima više.
    Ne mozes znati da li je cjepljeno dijete ostalo zdravo radi cjepljenja jer ne oboli svatko od svake bolesti.

    Ja sam svoje dijete "prisilno" cjepila u njenoj 5g zivota. Do tada bila je apsolutno zdrava! 2 lagana curenja nosa u 5 godina! Nakon tog cjepljenja, imunitet je skroz narusen, sve smo cesce posjecivali pedijatra, stalno neke upale i slicno. Stvarno steta. Jos uvijek sam ljuta na sebe.

    Ortodoskni glasu predlazem da se jos detaljnije informiras! A uostalom, imas pravo misliti kako mislis, svaki roditelj ovu odluku mora donijeti sam za sebe i odluciti kako se najbolje osjeca.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Naravno, Anita, da ne oboli svatko od svake bolesti.
    Ali stvarno je općepoznata stvar da je rizik obolijevanja veći za necijepljene, nego za cijepljene.
    Sve se svodi na vaganje rizika od različitih intervencija ili neintervencija. A za donijeti odluku čovjek mora biti jako informiran. Hvala na savjetu, ja ću se dodatno informirati, isto preporučujem i tebi.
    Žao mi je čuti da sa djetetom moraš svako malo kod pedijatra zbog bolesti, ali mi nije jasno kako to povezuješ s cijepljenjem.
    Ja sam svoju djecu cijepio sve što ide po redu i, sretan sam zbog toga, ne moram često ići pedijatru jer su jako zdrave.
    Znači li to da, sudeći po tvom i mom iskustvu, postoji 50:50 šansa da dijete nakon cijepljenja bude lošijeg zdravlja?
    Ne znači. Jer to su samo dva individualna slučaja.
    Tek uspoređivanjem desetaka i stotina tisuća slučajeva se može govoriti o rizicima. Sve ostalo su anegdotalni izvještaji koji stvarno nemaju "uporabnu vrijdnost" pri donošenju odluke.

  39. #139
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Ali stvarno je općepoznata stvar da je rizik obolijevanja veći za necijepljene, nego za cijepljene.
    koliko sam upoznata ne postoji niti jedna znanstvena studija koja bi poduprla ovu tvoju izjavu.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Dugo već pratim forume na Rodi i puno se dodatno informiram. I gledano sa mog stanovišta i moje razine informiranosti, "vođa" je poluinformiran i stavovi su mu obojeni njegovom ogorčenošću na zdravstveni sustav i na institucije koje su dužne brinuti o zdravlju. Bojim se da bi nas mogao zavesti na stranputicu s takvim stavom.
    Potpisujem.

  41. #141
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Žao mi je čuti da sa djetetom moraš svako malo kod pedijatra zbog bolesti, ali mi nije jasno kako to povezuješ s cijepljenjem.
    Kad porasteš, kast' će ti se samo
    Svi mi svoju djecu poznajemo jako dobro i prije/poslije nam nikako nije nepoznanica. Medicinska istraživanja, na primjer o cjepivu za gripu, za državu veću od Hrvatske rađeno je s uzorkom cca dva reda veličine većim od - jednog djeteta. Na temelju zaključaka toga istraživanja koji potvrđuju potpunu neučinkovitost kod male djece, napravljena je preporuka da upravo malu djecu treba cijepiti :?

    Meni je moje dijete relevantan uzorak i jako mi je žao što za njegovu dobrobit ne mogu legalno odbiti cjepivo.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Ali stvarno je općepoznata stvar da je rizik obolijevanja veći za necijepljene, nego za cijepljene.
    koliko sam upoznata ne postoji niti jedna znanstvena studija koja bi poduprla ovu tvoju izjavu.
    Auuuuuu, strašno. Koliko si onda uopće upoznata?
    Nije strašno što nisi upoznata. Jer ako to nije tvoj posao, zašto bi bila? Ima onih koji se time bave i moraju znati o tome sve.
    Ali je strašno da pišeš o tome ako si tako slabo upoznata sa temom.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    cuj, zato tu i piskaramo, a nismo na simpoziju imunologa.

    ali, ima imunologa i lijecnika drugih specijalizacija koji se isto ne bi slozili s tobom.
    doduse, neces ih naci na ovom forumu, ali ih mozes naci, ako hoces.

  44. #144
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Ali stvarno je općepoznata stvar da je rizik obolijevanja veći za necijepljene, nego za cijepljene.
    koliko sam upoznata ne postoji niti jedna znanstvena studija koja bi poduprla ovu tvoju izjavu.
    Auuuuuu, strašno. Koliko si onda uopće upoznata?
    Nije strašno što nisi upoznata. Jer ako to nije tvoj posao, zašto bi bila? Ima onih koji se time bave i moraju znati o tome sve.
    Ali je strašno da pišeš o tome ako si tako slabo upoznata sa temom.
    Pa upoznaj me onda s tim relevantnim podacima. Ja zelim znati. Ali ne opcepoznate stvari jer u to spada kojesta, nego vrlo konkretne, kao sto je npr. DOKAZ da su cjepiva djelotvorna.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Žao mi je čuti da sa djetetom moraš svako malo kod pedijatra zbog bolesti, ali mi nije jasno kako to povezuješ s cijepljenjem.
    Kad porasteš, kast' će ti se samo
    Svi mi svoju djecu poznajemo jako dobro i prije/poslije nam nikako nije nepoznanica. Medicinska istraživanja, na primjer o cjepivu za gripu, za državu veću od Hrvatske rađeno je s uzorkom cca dva reda veličine većim od - jednog djeteta. Na temelju zaključaka toga istraživanja koji potvrđuju potpunu neučinkovitost kod male djece, napravljena je preporuka da upravo malu djecu treba cijepiti :?

    Meni je moje dijete relevantan uzorak i jako mi je žao što za njegovu dobrobit ne mogu legalno odbiti cjepivo.
    Davore, mislim da ti jako dobro znaš da ima još i više istraživanja i na još većim uzorcima koji potvrđuju da je cjepivo učinkovito i kod male djece. Istina, slabije učinkovito nego kod zdravih odraslih osoba, ali ipak donekle učinkovito.
    Nije mi jasno zašto si spomenuo samo to jedno istraživanje.....
    S druge strane, ne znam odakle ti ideja da moraš cijepiti dijete protiv gripe? To doista nitko u Hrvatskoj od tebe neće tražiti.
    Ako živiš u SAD-u, morat ćeš. A oni to rade radi zaštite starih ljudi, jer je tzv. "veliki japanski eksperiment" pokazao da je višegodišnjim sustavnim cijepljenjem djece znatno reducirana smrtnost starih kroničnih bolesnika od gripe. Ja osobno smatram cijepljenje djece radi zaštite starih neetičnim. I izgleda da nisam sam u tom stavu, jer u Hrvatskoj nitko (osim par neupućenih doktora, koji bez razmišljanja prepisuju strane preporuke), ne preporučuje cijepiti svu djecu.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Ne mogu vjerovati da se u današnje doba nekoga mora uvjeravati u generalnu učinkovitost cjepiva... Možemo debatirati o nuspojavama, kvaliteti pojedinih cjepiva i je li potrebno baš cijepiti se protiv svega protiv čega se u Hrvatskoj rutinski cijepi, ali ako netko tvrdi da ne postoje podaci o učinkovitosti cjepiva, ta osoba nema blagog pojima o čemu govori.

    Nadam se da je WHO dovoljan autoritet. Ili barem veći od Davora, Marte i njima sličnih....

    http://www.who.int/mediacentre/facts.../en/index.html

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    "veliki japanski eksperiment" pokazao da je višegodišnjim sustavnim cijepljenjem djece znatno reducirana smrtnost starih kroničnih bolesnika od gripe.
    na tragu ovoga sto spominjes....da li ti je poznato ijedno istrazivanje koje je ispitivalo da li odredjeno cjepivo, ili mozda kokteli cjepiva, imaju i ako imaju, koje su dugorocne posljedice (negativne) na zdravlje djece?
    U ovom slucaju, da li visegodisnje sustavno cijepljenje djece, osim sto recucira smrtnost strih kronicnih bolesnika od gripe, uzrokuje nesto i u toje djeci, nakon 5, 10, 20 godina po cijepljenju.

    Koliko je meni poznato, nema takvih istrazivanja.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    "veliki japanski eksperiment" pokazao da je višegodišnjim sustavnim cijepljenjem djece znatno reducirana smrtnost starih kroničnih bolesnika od gripe.
    na tragu ovoga sto spominjes....da li ti je poznato ijedno istrazivanje koje je ispitivalo da li odredjeno cjepivo, ili mozda kokteli cjepiva, imaju i ako imaju, koje su dugorocne posljedice (negativne) na zdravlje djece?
    U ovom slucaju, da li visegodisnje sustavno cijepljenje djece, osim sto recucira smrtnost strih kronicnih bolesnika od gripe, uzrokuje nesto i u toje djeci, nakon 5, 10, 20 godina po cijepljenju.

    Koliko je meni poznato, nema takvih istrazivanja.
    Prvo, ponavljam, ne zagovaram "veliki japanski eksperiment". Mislim da nije etično cijepiti svu djecu radi zaštite starih bolesnika. Ima i drugih načina za štititi stare i bolesne.
    Što se tiče istraživanja dugoročnih posljedica kod te djece ili kod djece cijepljene drugim cjepivima, vidio sam nekoliko (metodološki upitnih) članaka koji navode negativne posljedice nakon 10, 20 ili više godina i isto tako članke koji ih demantiraju.
    Ali ih ne znam napamet da bih ih mogao komentirati.
    Malo ću potražiti, pa se javim s time kasnije.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Trilian prvotno napisa
    Ne mogu vjerovati da se u današnje doba nekoga mora uvjeravati u generalnu učinkovitost cjepiva... Možemo debatirati o nuspojavama, kvaliteti pojedinih cjepiva i je li potrebno baš cijepiti se protiv svega protiv čega se u Hrvatskoj rutinski cijepi, ali ako netko tvrdi da ne postoje podaci o učinkovitosti cjepiva, ta osoba nema blagog pojima o čemu govori.

    Nadam se da je WHO dovoljan autoritet. Ili barem veći od Davora, Marte i njima sličnih....

    http://www.who.int/mediacentre/facts.../en/index.html
    PODUPIREM !!!!!!!!!!
    Netko će vjerojatno reći kako su u WHO ortodoksni zagovornici cijepljenja kojima je cilj prodavati cjepivo, a nije ih briga za zdrvlje djece.
    Ali i tamo rade normalni ljudi koji imaju djecu i ipak se trude cijepljenja svesti na razumnu mjeru. Samo na ona koja su više korisna nego štetna. Ima i tamo, naravno onih koji lobiraju za proizvođače, ali gdje ih nema? No tamo su lobisti ipak manje uspješni nego u nekim medicinskim krugovima (npr. u SAD i zapadnoj Europi)

  50. #150
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Necu se ukljuciti u raspravu jer nisam educirana po tom pitanju, ali cini mi se da ce u Latinici biti "laicima" dosta tesko, jer se odmah vidi da su zagovornici cjepljenja (dakle doktori) dosta bolje potkovani sa argumentima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •