Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 202

Tema: Worst case scenario za necijepljenje?

  1. #51
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    da, na žalost je istina :/.
    još nisu našli načina da ga proizvedu na neki drugi način, neovisno o prouzvođaču (provjerljivo kod nadležnih).
    znam da su neki iz katoličke crkve potezali to kao problem, ne u duhu protiv cijeplčjenja, nego da se pronađe način da se proizvodi na drugi način
    evo samo nešto malo ovdje o tome
    http://www.whale.to/vaccines/ingredients1.html
    Biavax
    Rubella and Mumps Virus Vaccine Live
    Merck & Co, Inc.
    1-800-672-6372
    produced using neomycin, sorbitol, hydrolized gelatin
    medium: human diploid cells (originating from human aborted fetal tissue)

  2. #52
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ...odgovarala menduli

  3. #53
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    i sori za tipfelere

  4. #54
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja sam dodala na upitnik i to pitanje i sutra printam za nosit u torbi. za svaki slucaj.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    tnx, mamma.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    25

    Početno

    trimama čestitam na upitniku!
    ali evo opet vam malo prepričavam naš slučaj da ohrabrim. mi smo s pedijatricom imali puno više problema dok smo odugovlačili, odgađali... nego kada smo joj definitivno odlučili reći da ne želimo više cijepiti našu kćer. dok smo postavljali pitanja mora li dobiti baš tri cjepiva u isti dan (DTP, polio, Hib), čak je i vikala na nas i nudila nam imena nadležnih u ministarstvu da se njima obratimo, vjerujte prilično neugodno i ponižavajuće.
    bili smo jako u frci kako će regairati, a još nismo bili ni u situaciji da mijenjamo predijatra, jer drugoga nema. uglavnom kada smo došli pripremljeni i rekli da smo odlučili da nećemo, rekla je samo da moramo potpisati.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Trimama, Luna, Amalthea, Marta, Aana,
    zar vi doista vjerujete da je cijepljenje toliko opasno da je bolje dijete izložiti riziku obolijevanja sa svim pratećim komplikacijama bolesti, nego cijepiti dijete i prihvatiti rizik nastanka nuspojava (koji je neusporedivo manji od rizika komplikacija prirodne bolesti)?
    Izgleda da nformacije crpite sa raznih web stranica koje jednostrano i nepotpuno informiraju čitatelje - drugim riječima, lažu.
    No, nije to niti tako strašno. Strašno je to što vi svojim pisanjem pojačavate strah neodlučnih i uplašenih roditelja.
    Jeste li vi spremne prihvatiti odgovornost za smrt ili doživotnu invalidnost djeteta, uzrokovanu bolešću koja se mogla spriječiti cijepljenjem, a koje roditelji nisu cijepili "poučeni" vašim primjerima?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Trimama, Luna, Amalthea, Marta, Aana,
    zar vi doista vjerujete da je cijepljenje toliko opasno da je bolje dijete izložiti riziku obolijevanja sa svim pratećim komplikacijama bolesti, nego cijepiti dijete i prihvatiti rizik nastanka nuspojava (koji je neusporedivo manji od rizika komplikacija prirodne bolesti)?
    Izgleda da nformacije crpite sa raznih web stranica koje jednostrano i nepotpuno informiraju čitatelje - drugim riječima, lažu.
    Koje su to bolesti od kojih se tako zestoko bojis? Ovo sto govoris je prica doktora koji nastoje opravdati cjepljenje, a istinita je koliko i svaka druga reklama. Koliko djeca brze rastu od nesquika toliko ih cjepiva stite od isto toliko strasno opasnih bolesti (da, za Afriku...)...

    Polio-djecja paraliza? Iskorijenjen, sam tvorac tvrdi da su posljednji slucajevi polija iskljucivo posljedica cjepljenja! Difterija? Mogucnost difterije je kao da te ugrize kobra u Zagrebu.
    Ospice? Moguci encefalitis 1/10 000 i samo 25% mogucnosti da encefalitis doista zavrsi ostecenjem mozga (stoga smanji postotak).
    Zausnjaci? Bolest opasna za odrasle i to muskarce radi potencijalnog orhitisa.
    Rubeola? Bolest opasna za zene u prvom tromjesjecju trudnoce radi ostecenja ploda, a cjepivima (koji stvaraju vrlo kratkotrajan imunitet i to ne u svim slucajevima) radimo upravo kontraproduktivnu stvar. Umjesto da djeca prebole bolesti kada su bezopasne, ona ostaju bez imuniteta onda kada ih najvise mogu ugroziti.

    Vodene kozice? Ha ha ha....

    Onda?

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Jeste li vi spremne prihvatiti odgovornost za smrt ili doživotnu invalidnost djeteta, uzrokovanu bolešću koja se mogla spriječiti cijepljenjem, a koje roditelji nisu cijepili "poučeni" vašim primjerima?
    Ovo je pitanje koje moras postaviti lijecnicima samo zamjeni necjepljenje sa cjepljenjem!!

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Strašno je to što vi svojim pisanjem pojačavate strah neodlučnih i uplašenih roditelja.
    Svaki se roditelj mora samostalno informirati prije nego donese bilo kakvu odluku o zdravlju svoga djeteta. Nitko ne snosi odgovornost (pa ni doktori, niti proizvodaci cjepiva itd.), osim roditelja u bilo kojem slucaju ionako. Iz tebe ipak progovara ukorijenjeni strah. Razumijem to i vidjam svakodnevno. Iste majke koje ne znaju protiv koje su bolesti jucer cjepile dijete su one preplasene i koje imaju slicne "napade" tvojem. Bolje se informirati! Pusti internet. Imas sve statistike iz pouzdanih izvora. CDC, SVjetska zdravstvena organizacija itd itd..

    Sretno!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Trimama, Luna, Amalthea, Marta, Aana,
    zar vi doista vjerujete da je cijepljenje toliko opasno da je bolje dijete izložiti riziku obolijevanja sa svim pratećim komplikacijama bolesti, nego cijepiti dijete i prihvatiti rizik nastanka nuspojava (koji je neusporedivo manji od rizika komplikacija prirodne bolesti)?
    Izgleda da informacije crpite sa raznih web stranica koje jednostrano i nepotpuno informiraju čitatelje - drugim riječima, lažu.
    No, nije to niti tako strašno. Strašno je to što vi svojim pisanjem pojačavate strah neodlučnih i uplašenih roditelja.
    Jeste li vi spremne prihvatiti odgovornost za smrt ili doživotnu invalidnost djeteta, uzrokovanu bolešću koja se mogla spriječiti cijepljenjem, a koje roditelji nisu cijepili "poučeni" vašim primjerima?
    Vidim da sam prozvana.
    Glavninu relevantnih informacija pokupila sam iz izvještaja Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i izvještaja renomiranih infektologa. Jednostrano sigurno je (jer je totalno procjepljivački), no meni je bilo od neprocjenjive važnosti zbog nesumnjivo točnih informacija nad kojima sam se zamislila - npr. da oralni polio DOKAZANO može imati za posljedicu oboljevanje od poliomijelitisa dok se polio kao takav nije pojavio u Hrvatskoj već punih 17 godina; da je difterija također istrebljena (tablice kažu najmanje 5 godina, nisam našla starije podatke); da u priznate posljedice cjepiva ulaze mnoge grozne, teške i neizlječive bolesti, pa i smrt; da se u Hrvatskoj u nekim cjepivima još koristi thimerosal, koji je vani zabranjen zbog dokazanih posljedica u obliku opasnih autoimunih bolesti i karcinoma; da mi nitko ne može garantirati da će s mojim djetetom sve biti ok nakon cjepljenja.

    Dakle, s jedne strane vage imam sve ovo navedeno (i još puno više, ovo je bilo iz rukava), a s druge strane cjepiva protiv istrebljenih (difterija, polio) ili nesmrtnosnih bolesti (hripavac, rubeola, mumps, ospice)... O čemu uopće pričamo? Da postoje cjepiva poput doista opasnih i smrtnosnih bolesti (AIDS, leukemija, Non Hodgin, sarkom, Hepatitis C), koja imaju iste ovakve nuspojave onda bih možda i razmislila što je veća korist za moje dijete. Ovako - ni u ludilu.

    Sve to našla sam u tako mainstream izvorima da ne možeš vjerovati. Meni je to dovoljno. A što se tiče drugih roditelja, svatko je odgovoran za svoje dijete i stvarno se nadam da nitko nije toliko glup da tako važnu odluku donese na temelju mojih forumskih piskarija. Ali da se treba educirati, cijepili ili ne, a ne kao guske u magli ni ne znati protiv čega se cijepi, o tome uopće nema spora.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    25

    Početno

    dragi glasu razuma, neću duljiti jer su glavni argumenti već više puta ponavljani na ovom i sličnim formima, ali molim te samo jednu stvar pitaj svoga pedijatra ili bilo kojeg liječnika kojemu vjeruješ da ti da dokaz da su cjepiva zaista djelotvorna, da se stopa zaraznih bolesti ili smrti uzrokovanih njima smanjila upravo zbog uvođenja cjepiva. Skromno, samo jedan argument da su cjepiva djelotvorna. Ne spominjem rizike na koje stavljamo svoju djecu nakon svakog cjepiva, samo dokaz da ti rizici imaju barem nekakvog smisla.
    I da postoji studija koja to nedvojbeno dokazuje, ja bih ponovo odagnula da je rizik od ospica, rubeole...i ostalih danas iskorijenjenih bolesti manji nego strah od trajnih oštećenja nervnog sustava koji toksini (živa, aluminji) u cijepivima mogu izazvati.
    a isto tako mislim da svaki roditelj koji pročita moje postove, a pomisli da bi u njima moglo bit trunka istine, neće samo zbog moje "pameti" odustati cijepiti dijete, sigurno će se jako informirati prije nego donese odluku. Sigurna sam da su roditelji koji odluče na svoju odgovornost ne cijepiti dijete informiraniji i svesniji rizika nego oni koji rutinski obavljaju ono što se od njih očekuje.
    ne ljutim se na tebe, nije mi strana takva reakcija, žao mi je samo što to govoriš iz neinformiranosti.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    glasrazuma, zasto mislis da bi ovi roditelji koji pisu na forumu trebali biti odgovorni ako netko ne cijepi svoje djete. svatko je odgovoran za svoje djete bilo da cijepi ili ne , samo sto to mnogi pedijatri ne zele prizanti vec idu u stilu a sta roditelj zna, ima da suti i radi onako kako mu se kaze jer se ionako ne razmije u medicinu. taj stav mi se ne svidja. na kraju je odgovornost ionako na roditelju sto god da odlulcio. vidim da ipak ima dosta pedijatara koji su na kraju ipak rekli potpisite na vlastitu odgovornost. osobno bih bila najsretnija da i meni tako kaze medjutim eto nije, no dobro u svemu drugome mi je zena vise manje ok.
    trimama , puno hvala za pitanja isprintala sam si i dodala neka svoja pa ih nosim kako kaze marta u torbi za svaki slucaj. uvijek mi je tesko sve argumente reci u kratko vrijeme i ne znam sta bi prvo rekla, ovako imam nesto opipljivo.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=9521&forum=10


    Ovdje je bio link na kojem je roditelj pitao o posljedicama necijepljenja djeteta. Stvarno je bio.

    I sad sam htjela vidjeti je li još netko odgovorio, a ono - link nestao... tiru-liru...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    nestao?!?
    pa prosli tjedan sam ga citala i nekako mi se cinilo da je nakraju prevagnuo stav o dobrobiti cijepljenja. ali da je nestao ?!?
    mozda je nekome smetala i sama konstrukcija pitanja ili uopce razmatranje mogucnosti necjepljenja. kako se netko uopce usudio razmisljati o necemu o cemu se netreba razmisljati , uf

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    ja nisam prozvana ali ću se javiti
    mislim da ću citirati Mustafa-efendiju Cerića kad kažem da se zapadni svijet umorio od razuma
    svi ti linkovi, studije za i protiv-umorilo me, ne mogu ih više pratiti a to je samo mali segment života
    diletant sam, nedostaje mi znanstvene metode, sve to stoji
    ne mogu i ne umijem argumentirati kao davor, saradadevii ili MJ ali svaka kost u tijelu mi govori da je s cjepljenjem nešto temeljno krivo


    ne znam u stvari šta sam htjela reći znam da u pon opet idem kod pedijatrive po potvrdu za vrtić i da mi se povraća

  15. #65
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Svatko ima pravo odluciti da li ce cijepiti svoje dijete ili ne. Svatko tko se odluci ne cijepiti pruizima rizik: da mu dijete ne prime u vrtic, da ga gnjave u skoli...Dakle tu roditelj treba biti spreman na drugu opciju.I naravno, da ga izlozi rizku oboljevanja od bolesti protiv koje nije cijepljen.
    Onaj tko cijepi preuzima rizik druge vrste: reakcija, nus pojava...

    Dakle, sve je stvar procjene roditelja koji im je rizik prihvatljiviji.

    Navesti cu svoj primjer, malo off topic, ali vezan uz cijepiti-ne cijepiti. Prije 4 godine dobila sam gripu. Tesku. Temperatura 2 tj 39-40C. Posljedica: ostecenje jetre, dijeta 4tj, izgubila sam na 4kg, oporavljala se jos mjesec dana. Slijedecih godina sam bila prva u ambulanti na cijepljenju. I ove cu godine isto. Iako pricaju da je cjepivo opasno, radje cu snositi taj rizik, nego da opet dobijem takvu gripu.

    Vezano uz temu: ne mislim da drzava treba represivno regirati prema roditeljima koji ne cijepe djecu. Ali, ukoliko je uvjet za upis u vrtic ili skolu redovno cjepljenje, onda drzava treba imati tu jasne kriterije. Dakle, ne upisati djecu koja nisu redovno cjepljena. A ne da negdje moze, negdje ne moze i sl. To dovodi do toga da se nista ne zna...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Zapravo, kroz koji dan kreće docjepljivanje u 6. razredu. Hib. To bih ja izbjegla. Onda ćemo na manjeg.
    Cijepili su ga. Danas. Nisam ni znala da je cijepljenje...

  17. #67
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Zapravo, kroz koji dan kreće docjepljivanje u 6. razredu. Hib. To bih ja izbjegla. Onda ćemo na manjeg.
    Cijepili su ga. Danas. Nisam ni znala da je cijepljenje...
    ejh...

    to je baš neka vrsta varanje roditelja

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Nažalost, nije.
    MM je potpisao taj papir, a Domagoj ga je predao u školi - to nisam znala do jučer. Razgovarala sam s MM o tome i on se složio sa mnom da onaj dan kad bude cijepljenje Domagoj ne ode u školu.

    Međutim, nismo znali koji je to dan. Ispalo je danas.

    Sad ću se, kao marta, nadati najboljem.

  19. #69
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    no sikiriki

  20. #70
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ko što kažu u Bosni

    no sikirly it will be hajirly

  21. #71
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    A kaj bi se desilo da niste potpisali? Zvali bi vas na ZZJZ. A meni je tak doktorica rekla da ne moram Anju cijepiti, samo potpišem.

  22. #72
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=9521&forum=10


    Ovdje je bio link na kojem je roditelj pitao o posljedicama necijepljenja djeteta. Stvarno je bio.

    I sad sam htjela vidjeti je li još netko odgovorio, a ono - link nestao... tiru-liru...
    Prebačen je na drugo mjesto:

    http://www.legalis.hr/modules/newbb/...d=9521&forum=4

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno a one kažu.....

    Citiram Anitu-AZ: Polio-djecja paraliza? Iskorijenjen, sam tvorac tvrdi da su posljednji slucajevi polija iskljucivo posljedica cjepljenja Točno. iskorijenjen je cijepljenjem. Naravno da ima rijetkihslučajeva postvakcinalnog polija. To je cijena koju smo platili za spriječavanje česte pojave pravog polija.
    Ospice? Moguci encefalitis 1/10 000 i samo 25% mogucnosti da encefalitis doista zavrsi ostecenjem mozga (stoga smanji postotak). Nije li to dovoljan razlog za cijepljenje? Zar ne želimo spriječiti taj rizik?
    Zausnjaci? Bolest opasna za odrasle i to muskarce radi potencijalnog orhitisa. Pa 50% zaušnjaka se zakomplicira meningitisom, koji je večinom blag i neprepoznat, a 1-10% razvije kliničku sliku meningitisa. A 0,02 do 0,2% oboljelih od zaušnjaka razviju encefalitis od kojega se može umrijeti ili ostati invalid. I to sve bez obzira na spol.
    Rubeola?....mjesto da djeca prebole bolesti kada su bezopasne, ona ostaju bez imuniteta onda kada ih najvise mogu ugroziti. Kad se nije cijepilo, obolijevalo se i u odrasloj dobi (i u trudnoći) a ne samo u dječjoj dobi. Sada, koliko znam, uopće više nema rubeole ni u kojoj dobi.
    Citiram Aanu: .....pitaj svoga pedijatra ili bilo kojeg liječnika kojemu vjeruješ da ti da dokaz da su cjepiva zaista djelotvorna. Oprosti, ali ovakvih dokaza je bezbroj. Kako u knjigama, časopisima, na internetu, tako i iskustveno. Pravi neoborivi dokazi. Ne shvaćam kako ih nisi našla.
    Citiram Nevenu: ....svatko je odgovoran za svoje djete bilo da cijepi ili ne , samo sto to mnogi pedijatri ne zele prizanti vec idu u stilu a sta roditelj zna, ima da suti i radi onako kako mu se kaze jer se ionako ne razmije u medicinu. Naravno da je svaki roditelj odgovoran. I naravno da pedijatri ne bi smjeli na taj način pristupati roditeljima, nego ih podučiti. A ako ne znaju kako, uputiti ih na druge koji znaju. Ali istina je da večina roditelja ne zna o tome skoro ništa ili ima krive stavove. Zbog toga i postoje ljudi koji su išli u škole da bi to znali i savjetovali roditeljima koji su išli u neke druge škole, što je najbolje. Vjerujte, nitko u današnjem društvu ne može znati sve o svemu. Zato su već u davnini nastali zanati, pa škole, pa različita zanimanja, pa specijaliziranosti unutar tih zanimanja... Nisu niti doktori za to da se svi sve cijepe nekritički samo zato da se udovolji proizvođačima cjepiva. I doktori vode svoju bitku, koja ima sličan cilj kao vaša. Trebalo bi imati malo povjerenja u te ljude, kao što i ti očekuješ da oni imaju povjerenje u tebe kada radiš svoj posao.
    Luni Rocco se ispričavam. Gledajući na brzinu tko što piše, pomiješao sam što je čiji citat.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    glasurazuma, imas vecinu odgovora, ako ne i sve, na svoje primjedbe na Vakcinacijski osvijestenom plemenu pa pogledaj.
    Ali nemoj nam tamo postati, to je nas mali kutak, nego se vrati ovdje pa pitaj sto ne bude jasno nakon citanja (ima tri topika pa ce ti trebati nesto vremena)

    Kratak odgovor na sve sto pitas je taj da ima i u svijetu i kod nas ,medicinara koji misle kao mi. Dakle, ne radi se o nepovjerenju u medicinare nego o povjerenju u jedne, a nepovjerenju u druge.

    a jesi li ti od struke?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    glasurazuma, imas vecinu odgovora, ako ne i sve, na svoje primjedbe na Vakcinacijski osvijestenom plemenu pa pogledaj.
    Ali nemoj nam tamo postati, to je nas mali kutak, nego se vrati ovdje pa pitaj sto ne bude jasno nakon citanja (ima tri topika pa ce ti trebati nesto vremena)

    Kratak odgovor na sve sto pitas je taj da ima i u svijetu i kod nas ,medicinara koji misle kao mi. Dakle, ne radi se o nepovjerenju u medicinare nego o povjerenju u jedne, a nepovjerenju u druge.

    a jesi li ti od struke?
    Jesam. Liječnik sam. Jesi li ti?
    Na virtualnom plemenu nisam nigdje našao odgovor na svoje primjedbe, već hrpu pažljivo odabranih navoda koji naglašavaju samo mane cijepljenja (neke stvarne, a neke lažne), a namjerno izbjegavaju spomenuti prednosti.
    Na taj način se može apsolutno svaka ljudska djelatnost obezvrijediti.
    Ali time se ljudi uglavnom ne bave, jer selektivno plasiranje informacija nije daleko od laganja.....

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    pleme je za preobracene zato su navodi neuravnotezeni.
    ali sigurno ima nekih odgovora na tvoja pitanja.
    ne da te uvjere, nego priblize drugu perspektivu.
    Teorija klica vs. teorija terena, sto se tice nastanka bolesti, na primjer.
    Nisam iz tvoje struke, ali sam sljedbenica medicinara iz ove druge teorije pa od tuda protuvakcinacijski stav.

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Gospodin dr. Salk je sedamdesetih godina osobno izjavio da misli da njegovo cjepivo nije narocito utjecalo na iskorjenjivanje poliomijelitisa, jer je ucestalost pobola pala i u zemljama u kojima se cjepivo nije koristilo i to gotovo istovremeno sa zemljama u kojima se cjepivo koristilo.

    Takodjer preporucam da se prouce podaci NE o pobolu, nego o smrtnosti od tih bolesti protiv kojih nam se djeca cijepe. Podaci britanskog centra za kontrlu bolesti ili kako se to vec zove, pokazuju da je smrtnost opala za cca 90% za vecinu ovih bolesti 10-30 godina prije sirokog uvodjenja cjepiva. To bi se dalo interpretirati poboljsanjem uvjeta zivota, a ne uvodjenjem obveznog cijepljenja 20 godina kasnije.... Ja bih molila da mi se doticni podaci pojasne ako sam nesto krivo shvatila.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Podaci britanskog centra za kontrlu bolesti ili kako se to vec zove, pokazuju da je smrtnost opala za cca 90% za vecinu ovih bolesti 10-30 godina prije sirokog uvodjenja cjepiva. To bi se dalo interpretirati poboljsanjem uvjeta zivota, a ne uvodjenjem obveznog cijepljenja 20 godina kasnije.... Ja bih molila da mi se doticni podaci pojasne ako sam nesto krivo shvatila.
    Istina. Nema se tu što pojasniti. Dobro si shvatila. Ali to ni u kom slučaju ne znači da se od od tih bolesti ne može umrijeti i da ne ostavljaju u rijetkim slučajevima trajne posljedice.

    Npr. Prije (skoro) tri godine je u Hrvatskoj jedna necijepljena osoba umrla od ospica, za vrijeme ograničene epidemije koja je nastala nakon što je također necijepljena osoba donijela ospice u Hrvatsku iz Francuske !!!!!!!!!!

  29. #79
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    trimama

    Ja nemam namjeru Laru dalje cijepiti samo ne znam ni sama kako će mi to uspjeti.
    Onih 8 dana u bolnici kao posljedica DiTePera bili su mi dovoljni

  30. #80
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hajd da stavimo stvari u numeričku perspektivu: 1 na 100 000 u našim uvjetima znači manje nego jedno dijete u dvije generacije djece.

    Što se tiče ospica, našao sam nešto zgodno, čini se da cjepivo djeluje kao imuno-buster i prava je šteta da je u kombinaciji s nečim tako bez veze kao zaušnjaci. Vidi: http://www.clinicaltrials.gov/ct/show/NCT00168558
    Contrary to measles vaccination, diphtheria-tetanus-pertussis (DTP) vaccination has been associated with a negative effect on child mortality.
    Uz rastući trend pertusisa unatoč cijepljenju...

  31. #81
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj glasrazuma prvotno napisa
    Podaci britanskog centra za kontrlu bolesti ili kako se to vec zove, pokazuju da je smrtnost opala za cca 90% za vecinu ovih bolesti 10-30 godina prije sirokog uvodjenja cjepiva. To bi se dalo interpretirati poboljsanjem uvjeta zivota, a ne uvodjenjem obveznog cijepljenja 20 godina kasnije.... Ja bih molila da mi se doticni podaci pojasne ako sam nesto krivo shvatila.
    Istina. Nema se tu što pojasniti. Dobro si shvatila. Ali to ni u kom slučaju ne znači da se od od tih bolesti ne može umrijeti i da ne ostavljaju u rijetkim slučajevima trajne posljedice.

    Npr. Prije (skoro) tri godine je u Hrvatskoj jedna necijepljena osoba umrla od ospica, za vrijeme ograničene epidemije koja je nastala nakon što je također necijepljena osoba donijela ospice u Hrvatsku iz Francuske !!!!!!!!!!
    Ako mislimo na isti dogadjaj, onda mislim da nije na odmet spomenuti da je to bila osoba u prilicno losem zdravstvenom stanju, zar ne?

    Ma meni je to cjepivo protiv ospica jos nekako i prihvatljivo, ali rubeola i zausnjaci, to mi je u potpunosti nelogicno. UOPCE ne kuzim ideju tog cijepljenja.

  32. #82
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    glasurazum, mene zanima tvoje misljenje o nastojanjima da se medju obavezna cjepiva uvede i cjepivo protiv vodenih kozica i gripe.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Joj... toga se bojim!

    Zašto cijepiti djecu protiv vodenih kozica? Zašto da ih jednostavno - ne prebole? Uopće ne vidim smisao u tome!

  34. #84
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Reci ce ti da npr. da kao i kod ostalih djecjih bolesti postoji sansa da se kod x od y djece jako zakompliciraju i rezultiraju smrcu, ili da je jeftinije cijepljenje nego lijecenje (ovo su Ameri racunali).

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Isto kao što postoji i šansa da me sljedeći put kad budem u šetnji tresne kamion.

  36. #86
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zaboravila sam i treci moguci razlog, a to je da u trudnoci kozice mogu biti opasne pa da se zastite trudnice.

    Ne znam ima li jos koji moguci razlog.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    glasurazum, mene zanima tvoje misljenje o nastojanjima da se medju obavezna cjepiva uvede i cjepivo protiv vodenih kozica i gripe.
    Dijanam, iskreno, nemam dovoljno informacija da bih ti to mogao odgovoriti.
    Moj je stav o tome za sada, oprezan.
    Na razini pojedinca, ako roditelj želi cijepiti dijete protiv vedenih kozica ili gripe, ne bih se protivio uz ograde - nismo sigurni da li je to dugoročno koridno za dijete, ali najvjerojatnije će kratkoročno smanjiti potrebu za bolovanjem majke zbog njege djeteta s temperaturom.
    Ali uvrštavanje ovih cjepiva u obavezni program samtram pomodarstvom - jer su tako napravile neke tamo naprednije države.
    Obzirom da niti gripa, niti vodene kozice nisu tako teške bolesti kod djece da hitno treba nešto poduzeti, mislim da bi bilo dobro još malo sačekati i prikupiti podataka od tuđih iskustava.

  38. #88
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    glasrazuma, moja pedijatrica ne cjepi djecu. Ona me je navela na razmisljanja o ne cjepljenju pa onda i na konacnu odluku da ne cjepim. Da li me je ona izmanipulirala onda?

  39. #89
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nije, zavela te je na stranputicu.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja se opasnih posljedica bolesti poput ospica, rubeole i mumpsa bojim od prilike koliko i da ce mi netko u prolazu s petaestog kata neke zgrade baciti nesto na glavu i ubiti me.
    Ali posljedica cijepljenja se stvarno bojim.
    glasrazuma mozes li mi ti garantirati da moje dijete nece za nekoliko desetaka godina (ili prije) oboliti od recimo karcinoma? Imas li kakav dokaz da ga cijepivo ne moze izazvati?

  41. #91
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    glasrazuma, cijenim iskrenost
    Ja se ne smatram dijelom ovog plemena i jos uvijek dobro razmisljam o cijepljenju, ali mislim da je minimum minimuma da se omoguci slobodna i informirana odluka roditeljima.
    I da ne poznam neke od ovih dobro informiranih ljudi, ne bi im tako vjerovala.

    Tvoj odgovor je zanimljiv a mene osobno vraca na pocetak cijele price a to su opcenite razlike u stavovima. Kazes da treba s oprezom promatrati iskustva onih koji su uveli vodene kozice u program. Zar ne bi bilo dovoljno zdravorazumski odluciti na temelju naseg vlastitog iskustva sticanja imuniteta prirodnim putem?

    A ovo drugo sto kazes da ce kratkorocno biti dobro cijepiti jer ce smanjiti potrebu majke za bolovanjem mi je upravo taklo u najosjetljiviju zicu moga bica. A ta je da je sve u sluzbi profita.

  42. #92
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    i da dodam da mi je izuzetno drago da su se u raspravu ukljucili jedan lijecnik i jedan molekularni biolog

  43. #93
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ali najvjerojatnije će kratkoročno smanjiti potrebu za bolovanjem majke zbog njege djeteta s temperaturom.
    preprestrašno
    ma prežalosno

  44. #94

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Što se tiče rubeole za koju netko reče da je više nema .... imate post od jedne forumašice, mislim da se zove Pula ili tako nekako, koja je oboljela od rubeole u prvom tromjesečju trudnoće, koju je dobila od cijepljene nećakinje.
    Da nećakinja nije bila tih dana cijepljena, vjerojatno ta trudnica nikada ne bi dobila rubeolu. Da li vam je ikada itko rekao da nakon cijepljenja djeteta protiv rubeole, morate paziti da ne dolazi u kontakt sa trudnicama jer je zarazno (npr. pedijatri koji kako netko reče bi to trebali znati, jer to im je posao jel tako). Paula je u međuvremenu rodila, kako je njezino dijete.

    Osim toga, još jedan detalj što se tiče struke kojoj je to posao: reče meni pedijatrica, to vam je bez veze oko MoPaRu, gluposti ... onda nakon mjesec dana ja kažem, odlučili smo ipak odgoditi, a onda ćemo cijepiti sa Priorixom (ako ga nabavimo) ... kaže ona odlično, dobra odluka. Kako jednom glupost, kakve nuspojave, a drugi puta super odluka cijepiti alternativnim cjepivom. I kaj da ja nisam sama tražila i čeprkala informacije, kako bih uoće znala i moga donijeti tu super odluku. Jer ona mi nije pomogla da je donesem. Znači ostala bih na onoj manje super, odnosno lošijoj odluci koju mi je pokušala utvrditi. I tko bi snosio posljedice za tu manje super odluku, ako bi se kaj dogodilo. Nitko, odnosno ja. Toliko o struci i ljudima koji znaju svoj posao.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    tinna z je sve lijepo rekla pa nemam sta za nadodati. koliko ja znam pedijatri bas ne pricaju puno cjepljenju roditeljima, oni ga provode i to je to. ako i roditelj nesto pita, nerjetko se cuje odgovor cjepljenje je ionako obavezno zakonom dakle nemate vu tu sta razmisljati oko toga. morate i gotovo.
    a nekako nevolim rijec "morati".

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    i ja sam kad mi netko kaže da nešto moram, npr. pojesti tortu ...

  47. #97
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Dolje prisila :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno oooooo, glase razuma....

    ooooo, glase razuma....budući da ste liječnik ...bilo bi lijepo kad bi s 1. strane ovog topića ispunili upitnik trimame...baš me zanimaju vaši odgovori...jedino ako niste neke specijalističke struke...pa s cijepljenjem imate veze isto kao i ja laik...samo što ja , za razliku od vas, imam direktnu životnu posljedicu....a i previše slučajeva iz bliže životne okoline da o cjepivima ZNAM drugu stranu o kojoj nitko ne priča...

    Napisali ste na jednom topiću da u istraživačkim timovima ima i 'dobrih' ljudi koji misle najbolje....da i obično kad uvide šta su radili i dođu do zaključaka do kojih mi u STVARNOM ŽIVOTU dolazimo puno prije ,jer imamo stvarne posljedice, izlaze iz tih poslova i pod kojekakvim pseudonimima (bojeći se za vlastite živote) pričaju PRAVE istine...

    NIJE ZLATO SVE ŠTO SIJA...danas nam pričaju svakakve medijske priče, serviraju se notorne laži pod jedinim geslom ....PRODATI...i to što govorite da ima 'dobrih' ljudi...da ima ih u Bushovom kabinetu (valjda!) bez obzira kaj su zasrali cijeli svijet; ima ih kod mene na poslu (valjda) - bez obzira kaj se krade, laže i maže i svi se smiješimo kao da to nije tako; ima ih u pedijatrijsko-procjepljivačkim timovima - bez obzira kaj su zasrali moje dijete; ima ih u timovima koji proizvode kozmetičke kreme - bez obzira kaj ih proizvode s retionolom koji je npr. za trudnice živa koma; u timovima koji proizvode žvakače i sokove s aspartamom - bez obzira kaj je on obično otrovno govno; ima ih u timovima koji proizvode čokoladu s lecitinom soje koja je odavno GMO proizvodnje - a pojma nemamo kaj je s GMO-om dugoročno...

    ...mislim, za mene je dobar čovjek - onaj - koji je preuzeo svu odgovornost znajući istine i zalažući se da istine saznaju i drugi - bez obzira kakvu mu to sudbinu i linč okoline donosilo u životu...

    A o cjepivima...ovo pleme zna jako puno...možda i previše...I to nisu nagađanja...to su činjenice koje, čini mi se, da medicina prizna puno toga bi se srušilo kao kula od karata...i možda (OVO JE NAJVEĆA ZAVJERA KOJU SAM IKAD IZGOVORILA!!!) jednostavno ne bi bili bolesni, ne bi se imali potrebe liječiti, ne bi imali potrebe kupovati lijekove, izdvajati lovu za zdrast. fondove, plaćati zdrastv. usluge, koliko love bi ostalo da nahranimo cijeli svemir....VIĐE KOLAPSA!!!! KOME JE TO U INTERESU????

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    kad sam bila mala bila sam stalno bolesna, na ondašnjem našem dragom Penicilinu, onda me mama poslala baki, ja tamo zdrava 4 mjeseca, onda se vratila u grad bolesna, idem sama u bolnicu po pikicu, onda opet odem baki na 3 mjeseca zdrava, pa se vratim u grad-bolesna, pa odem baki zdrava, udebljam se, vratim se nazad bolesna (vrtićka dob) ... i odonda sam do svoje 18 godine. išla svake godine baki na selo po 2+1 mjesec (i pila kravlje mlijeko direkt iz kante u koju je djed dojio, nikakve čak niti alergije me nisu napale) ... kaj se događalo nemam pojma.
    A možda sam ja i kod bake bila bolesna, samo nisam išla na injekcije, pa sam mislila da nisam bolesna

  50. #100
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A možda sam ja i kod bake bila bolesna, samo nisam išla na injekcije, pa sam mislila da nisam bolesna.


    A gle mi potpisa!

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •