Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: beba 4 mj. (samo doji)- smije li tata samostalno setati 2 h

  1. #1
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno beba 4 mj. (samo doji)- smije li tata samostalno setati 2 h

    Dakle,

    zabranjeno mu je da uzme dijete van stana, moze se doci igrati kod nje, ali otac bi uzeo dijete na 2 h i pokazao ga obitelji i prijateljima, ili odveo doma da ga upoznaje i sa drugim domom....

    Help...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja bih pristala na to da pokaze dijete obitelji i prijateljima, ali bih svakako i ja isla s njima.

  3. #3
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    a od kad bi onda mogao?

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Re: beba 4 mj. (samo doji)- smije li tata samostalno setati

    Citiraj smaja prvotno napisa
    Dakle,

    zabranjeno mu je da uzme dijete van stana, moze se doci igrati kod nje, ali otac bi uzeo dijete na 2 h i pokazao ga obitelji i prijateljima, ili odveo doma da ga upoznaje i sa drugim domom....

    Help...
    Pa odgovorila si sama sebi na pitanje. Poštuj volju Centra. Što bi se desilo da je tata zadrži 4 sata, 6 sati ili duže? (U tom slučaju ti si mu SAMA dala dopuštenje da ga uzme sa sobom.)

    Dijete se može pokazati obitelji, ali ti budi sa djetetom. Ili pozovi njegovu užu obitelj k sebi doma na upoznavanje. Prijatelji stvarno mogu pričekati. Napravi tati album sa bebinim sličicama.

    Za sada TI si bebin hranidbeni lanac. I ne samo hranidbeni. SAda treba najviše tebe.

    Za upoznavanje, boravljenje izvan svojeg doma, stvarno će biti vremena. Ali kad malo odraste. Po meni, ne prije 2 godine.

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Eh da. Tvoje dijete POZNAJE samo tebe. Dopusti djetetu da upozna svojeg oca POSTEPENO. U djetetovom sigurnom okruženju. U svojem domu. I uz svoju mamu. Tek kad se ono (a i ti) bude osjećalo sigurno u očevom društvu, možeš razmišljati da ga ostaviš sa tatom.

  6. #6
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    ma nisam bila dovoljno jasna. nije moje dijete, otac je u zivotu bebice od prvog dana i imaju izvrstan odnos, i kupa ga i presvlaci i igra se, tu nema nikakvog problema.

    nekad ga otac sam civa po par sati, ali u maminom stanu i zato stvarno ne vidim zasto ga ne bi odnio i cuvao kod bake...

    oni se nisu vjencali, otac je priznao dijete, majka je ostavila oca, i sami se dogovaraju oko susreta.

    mene zanima sto po zakonu otac moze kad je dijete tako malo i kad doji.

    druga stvar je da dijete secu i prijateljice i dadilje i druga baka, ali otac ne smije....

  7. #7
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    pa zar je tesko vjerovati da ima oceva koji svoju djecu vole i zele provesti vise vremena s njima..

    bas ste me iznenadile s ne odgovaranjem na post odkad ste shvatile da je pisano sa željom da se pomogne ocu...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    usred...
    Postovi
    43

    Početno

    čekaj, smaja,

    ne kužim gdje je točno pitanje. Zar mama djeteta brani tati da ode s bebicom k svojima? Ili sam krivo skopčala?
    Ne znam u čemu treba pomoći?

  9. #9
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno Re: beba 4 mj. (samo doji)- smije li tata samostalno setati

    Citiraj smaja prvotno napisa
    zabranjeno mu je da uzme dijete van stana
    sudski?

  10. #10
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Mama mu ne da da sece vise bebicu, odnosno das se igdje s njim bavi osim kod nje u stanu, pa samo pitam, ukoliko bi on isao u centar da li bi mu oni to dozvolili...

    On zeli dovest dijete doma i igrati se bez napetosti jer nije isto kad sam s njim provodi vrijeme i kad je mama tamo...

    prakticki je pitanje, koliko dijete treba biti staro (po centru) da ga tata uzme van bez mamine pratenje (ukoliko je najedeno) na 2, 3 sata do slijedeće papice.

    Dijete nisu vidjeli ni prabaka i pradjed, sestrične, bratići i sl, a sad je vec skoro 5 mjeseci.

    Mamino je misljenje da se moze svaki drugi dan doci igrati, ali ne ga i setati i odvesti bilo gdje, a kao sto sam napisalu u prijasnjem postu, secu ga i dadilja i prijateljice od mame bez njene pratnje...

    Pa me zanima da li bi sud (koji otac zadnji zeli uplitati jer teži tome da se civilno dogovore, ali ako ne ide, ne ide) dopustio da dijete od sad vec 5 mjeseci ode van s tatom, na 2,3 sata ?

  11. #11
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    slabo poznajem sudsku praksu :/

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ono što znam to je da je praksa da se dijete do godine dana NE odvaja od majke te druga strana može boraviti sa djetetom samo u prisustvu majke. Zbog djetetovog razvoja. I tu ne mislim da je otac loš ili opasan roditelj. A niti govorim da je majka najbolji roditelj. Govorim ono što sam čula / čitala.

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    smaja, ako mama isključivo doji, onda nikako ne možete računati koliko sati će bebi trebati do idućeg podoja...
    beba nekad ne traži po 3-4 sata cicu, a nekad je zatraži odmah nakon 30 minuta - to je tako varljivo i ovisi o velikom broju faktora.

    da li bi mama pristala da se izdoji pa da tata dobije mlijeko za svaki slučaj? može li se mama uopće izdajati (ja npr. nisam baš mogla)?

  14. #14
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Hvala na odgovorima,

    mama nije spremna na bilo kakve varijante, njezina je jednostavno zadnja i neda maloga van stana...

    njen odnos prema malom mogu ocijeniti ocjenom izvrstan, ali isto tako i ocev...

    stvar je u tome da ona nece pomoci u njihovom zblizavanju, kad njoj pase moze sve, a kad otac nesto zatrazi, ne moze nista..

    kad je dobila mastitis, nije ocu dala da dodje vidjeti dijete 2 tjedna jer se preveise uzrujava... mislim da takav stav nije u redu..

    ali kad se dijete pocne nadohranjivati, sto onda?

  15. #15
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mislim da otac moze sasvim normalno otici u nadlezni centar za socijalnu skrb i pitati to sto ti ovdje pokusavas saznati...

    pitanjem nece nista ugroziti, a moze puno saznati.

    u krajnjem slucaju, ako ne postoji pisana odluka (rjesenje) o rasporedu vidjanja djeteta - to se tuzbom na sudu rjesava.

    nije nuzno lijepa procedura, ali rjesenje ima tezinu kad ga jednom dobijes.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9

    Početno

    nije nuzno lijepa procedura, ali rjesenje ima tezinu kad ga jednom dobijes.[/quote]


    a kako se moze provesti rjesenje ako majka ne suradjuje

  17. #17
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ne znam, valjda opet natrag na sud. negdje mora postojati netko tko ce neodgovorne/nesuradjujuce roditelje natjerat na suradnju...

    barem se nadam :/

  18. #18
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Otici na centar za socijalnu skrb i reci im sve ovdje napisano.

    Oni vas trebaju uputiti dalje jer ako majka i otac ne zive zajedno, a majka radi probleme oko vidjanja djeteta onda to regulirajte sudski.

    Vi mozete na sud doci sa gotovim prijedlogom ili mozete pustiti da sud odredi koliko ce se dijete vidjati.
    Naravno tada ce sud odluciti i kolika ce biti alimentacija.

    Znaci prije svega centar jer oni moraju imenovati zastupnika za poseban slucaj posto su roditelji u sukobu interesa u tom procesu.

    Sretno

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    meni je priča totalno nedorečena i puna rupa. ovo je tvoje viđenje problema, ali mene zanima i drugi dio...

    koji razlog ima majka da ne dozvoljava drukčije kontakte s ocem? da li ona na taj način radi pritisak na oca da se vrati, ili mu se osvećuje, ili je on iz njene perspektive nepouzdana osoba????

  20. #20
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    ona smatra da to nije potrebno, da se oni mogu viđati i kod nje doma... ocu je uzasno tesko tamo dolaziti i igrati se pred ososbom koja mu je onemogucila da zivi sa svojom bebom jer je ona 2 tjedna prije vjencanja shvatila da zeli svoju samostalnost...

    i sad vodi glavnu rijec i radi od oca sto hoce jer on pristaje na sve samo da vidi dijete..

    placa alimentaciju preko 1500 KN, kupuje kompletnu robicu i pelene i rastegnut je izmedju financijskih problema jer to jedva podnosi, svoje familije koja ne moze shvatiti da on ne moze uzeti svoje dijete na 2 sata i pokazati ga i majke kojoj nista sto on radi nije dovoljno dobro...

    ali zaboravite sve, otici ce u centar i tako ce biti najbolje, jer em sto ce ustedjeti novaca jer ce placati samo ono sto je na papiru, dobiti ce dijete i preko vikenda, samo se mora jos malo strpiti... i bit ce mu bolje jer je to po zakonu, i moze sve jer je-OTAC!!!!

    a ne kuzim koliko se ovdje moze omalozavati oceve, pa sjetite se svojih tata i koliko bi izgubile da vasa majka nije dozvoljavala da ga vidite...

    ovdje uopce nije bitno koji je razlog rastanka roditelja, nego cinjenica dijete treba imati i majku i oca, pa kasnije i bake i djedove....

    a i mama i tata moraju biti spremni na kompromis jer je to za dobrobit njihovog djeteta...

    ZABORAVITE OVAJ POST I NE ODGOVARAJTE JER NE SPADA TU, OVO JE MJESTO SAMO ZA MAJKE I NJIHOVE PROBLEME S OCEVIMA.....

  21. #21
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    joj, kako mene pila kad netko tako pausalno ocjenjuje?

    da su meni te tvoje naocale kroz koje si ti procitala da se prava oceva na ovom forumu omalovazavaju - tuzan i siv bi mi bio cijeli svijet, ne samo ovaj forum


    i trebas snositi svoj dio odgovornosti za nepotpune odgovore i savjete (uostalom, ovo je forum na kojem ti odgovaraju laici, ljudi u slicnim situacijama - dakle - iskustveno, ne pravno i zakonski i strucno!) koje si ovdje dobila...

    sve treba dobro odvagnuti. i svoju i onu drugu stranu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Neki ljudi jednostavno ne zasluzuju biti roditelji. Ona pogotovo, izvodi bedastoce, a dijete je jedino koje zaista u cijeloj prici pati.
    Meni su takvi ljudi i njihov nacin razmisljanja nerazumljivi :/

  23. #23
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj smaja prvotno napisa
    ZABORAVITE OVAJ POST I NE ODGOVARAJTE JER NE SPADA TU, OVO JE MJESTO SAMO ZA MAJKE I NJIHOVE PROBLEME S OCEVIMA.....
    A koji je sada tvoj problem?

    Dobijes odgovor sto treba napraviti i onda umjesto hvala ovakav post?
    Neki stvarno nemaju kulture :/

  24. #24
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    taman kad sam htjela nešto reći, Ona se izderala da to ne činim.
    fakat smaja koji je tvoj problem. i ne kužim kakve veze ima tko si ti u cijeloj priči i zašto bi se zbog toga smanjio broj odgovora na ovu temu?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sin moje sestre je star 18 mjeseci. Centar za socijalni rad je preporucio da ga ne daje nasamo tati do cca trece godine.

  26. #26
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Sin moje sestre je star 18 mjeseci. Centar za socijalni rad je preporucio da ga ne daje nasamo tati do cca trece godine.
    ma to je sve tako individualno.bilo bi lijepo kad bi se sve moglo izvesti tako da su svi u priči emotivno zadovoljni i mirni. najgore mi je naravno kad je na ovaj ili onaj način povrijeđeno dijete, ali jednako mi je koma ako jedan roditelj proživljava ogromni strah što je dozvolio da dijete prespava izvan svog doma, a jednako toliko mi je katastrofa što drugi roditelj ne može doživjeti slatke male ruke oko svog vrata usred noći (ili osjetiti malu petu koja je usred noći pronašla oko )

  27. #27
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    oprostite i nemojte se ljutiti...ali toliko se brinemo sto je najpametnije za mao pile da me uzrujala gornja recenica gdje se odmah trazi greska u ocu....


    svima nam je jako tesko i nisam ja nikom nista zabranila, nego sam to napisala jer me ovo sve previse boli i jednostavno nisam vise zeljela čitati na tu temu...

    isprike svima koje sam povrijedila....

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam jednom pročitala da se nakon poroda počnu lučiti hormoni koji utječu na to da se ponašamo jako zaštitnički prema svojim bebama. Kad su moji klinci bili male bebe, a ja sam morala otići npr. doktoru i ostaviti bebu MM-u ili nekom drugom da je pripazi to je meni bilo strašno. Tak sam se mučila i živčanila razmišljajući stalno jel beba gladna jel se plače, možda joj se spava, a neće moći zaspati bez mene.
    To je poput ovisnosti, ne možeš se smiriti dok tvoja beba nije pokraj tebe. Pri tom sam ja imala povjerenja u MM-a i prijatelje kojima bih povjerila bebicu na čuvanje, ali svejedno se nisam mogla opustiti. Vjerujem da je većini mama tako.

    I zato nemojte tražiti mame da se razdvajaju od svojih beba. Čak ni na dva sata, jer dva sata je ponekad cijela vječnost.

  29. #29
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    brigita, meni se to nešto lučilo od trenutka kad sam saznala da cu tudnocu prolaziti sama, a i odgoj djeteta, bar za sad.
    sa mojim tatom koji mi je htio ukazati na to da je najlakše u takvoj situaciji roditi dijete, i da teško razdoblje dolazi tek kasnije, sam se posvađala na mrtvo ime, prije no što je uspio reći što je mislio.

    smaja, vjerujem da vam je svima teško, bez obzira što sam samohrana mama, pokušavam se staviti u položaj da npr. moj brat ima dijete i da mu bivša partnerica ne dozvoljava, da mi, njegova strana obitelji viđamo dijete, na samo. Bila bi mi to prevelika rana na srcu, i baš zbog toga ne bi prestajala smišljati način kako da se toj ženi približim a da pritome ne vrijeđam ni svoje dostojanstvo.
    Ako kažeš da je ona mama za pet, onda vjerujem kako i sama zna koliko je bitno da dijete ima kontakte sa ocem, pa i ostalim članovima obitelji.
    Mislim da i baka i djed od centra za soc.skrb mogu tražiti kontakte s djetetom i da će im oni biti određeni.
    Ipak, za tako malo dijete, mislim da je prerano da se odvaja od mame i odlazi u neki novi prostor, među nove ljude bez mame (i cicke). jedno je kad mama dozvoli da se bebu prošeće u obližnjem parku, na pet min. od kuće, a drugo kad se bebu negdje odvozi.
    Evo, pokušala sam priču sagledati iz dva kuta (u jednom od njih se nalazim, a u drugom nadam se da nikad neću) i nadam se da sam ti bar malo pomogla da shvatiš mamu, ali i ohrabrila da na nježan način, uz odobravanje mame, pokušate ipak dobiti više vremena sa bebom

    SRETNO

  30. #30
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    ja znam da bi isto "teska srca " pustala svog bebaca bez moje pratnje.Ko ga zeli vidjeti zna gdje je...mislim da je beba od 5 mj malena za odvajanje od mame,a pogotovu u masu nepoznatih ljudi koji ga zele vidjeti!

  31. #31
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj choko prvotno napisa
    ja znam da bi isto "teska srca " pustala svog bebaca bez moje pratnje.Ko ga zeli vidjeti zna gdje je...mislim da je beba od 5 mj malena za odvajanje od mame,a pogotovu u masu nepoznatih ljudi koji ga zele vidjeti!
    Pa i jesu mu nepoznati, jer mu ne dopuštaju da ih vidi. Po meni je 2h za početak previše, ali pola sata/sat ne bi trebalo biti strašno. Pogotovu ako se mama može izdojiti.
    Mislim da i otac treba vrijeme nasamo sa svojim djetetom, i to otpočetka, i oni se trebaju navikavati jedno na drugo. Ako je dobar, odgovoran otac. Nije mala stavka da ovaj otac ovdje plaća alimentaciju. Mnogi to ne čine.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Hm, ta priča mora imati dva stajališta (mamino i tatino), a mi znamo samo tatino i to iz druge ruke (preko tebe). Zato ne bih ulazila u to ima li majka djeteta pravo ili ne i koji su njezini razlozi za takvo ponašanje.

    Moj sin sa 5 mjeseci nije s nikim ostajao nasamo dulje od pola sata pa ni s tatom kojeg obožava(mo). Tek sa nekih 6-7 mjeseci je povremeno ostajao sam s tatom dva puta tjedno, nešto više od sat vremena kad bih ja išla na vježbe, i to nakon što bih ga ja uspavala.
    Ako rodbina želi vidjeti dijete, neka se dogovore s njom i dođu vidjeti dijete u njezinom stanu ili neka ona ide s djetetom k njima.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ne bi se mama te bebice bez razloga odlucila odustati od partnera za vrijeme trudnoce

    gospodja koja je pocela post je vjerovatno neko od oceve familije i da se meni neko toliko petlja u vezu i da soli matsu sto i kako i ja bih se bojala dat malog da ode nasamo sa tatom bez mene premda zivimo skupa

    mislim da je reakcija mame samo reakcija na mjesanje ljudi sa strane i ne cini mi se da je to bez razloga, instinkti su cudotvorna stvar

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    citam ovo ponovo, sam naslov, mislim dijete koje samo doji (sto je i normalno za bebu te starosti, bebe prema preporuci unicef-a i who do 6 mjeseci ne bi trebale dobijati nista osim dojenja, kod djece di je u obitelji prisutna alergija bar prvih 8 mjeseci trebaju biti iskljucivo dojene)

    pa onda dijete koje SAMO DOJI u dobi od 4 mjeseca treba samostalno sa ocem bec prisutne cice otici na par sati medju ljude i glasove koje ne poznaje a ti isti nepoznati glasovi ne spominju opciju da se sretnu sa bebom na bebi poznatom terenu uz prisutnost mame i cice

    koja je to ljubav prema djetetu, pa tu iz svake recenice izvire da je sukob sa mamom jer ne postoji opcija da mama bude prisutna prilikom susreta

    ja kakva jesam sigurna sam da bi baka i ekipa sigurno krenuli sa idejama tipa dohranit bebu necim tipa caj

    ako beba samo sisa onda ne zna kak koristit bocicu

  35. #35
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ako beba samo sisa onda ne zna kak koristit bocicu
    nauci, kao sto nauci koristiti zlicu, kad jednom krene s dohranom.

    ne bi se mama te bebice bez razloga odlucila odustati od partnera za vrijeme trudnoce
    doticni muskarac kao buduci supruznik mozda nije ispunio ocekivanja majke (u tom pogledu svaka cast njoj da se odlucila na taj korak), no - prema onome sto procitah (sto naravno moze, al i ne mora biti tocno) - kao otac je itekako brizan i voli dijete.

    nacelno ne vidim nista tako uzasno sporno u cinjenici da taj covjek ima potrebu upoznati ostatak svoje obitelji s djetetom. treba samo dogovoriti modus. recimo ne vjerujem da bih ja pristala na to da mi njegova obitelj defilira kroz stan i da ih jos moram posluzivati. ako bih imala toliko povjerenja u tog covjeka, dozvolila bih da dijete uzme na sat-dva. sve se moze, ako postoji volja za dogovorom. sto ovdje ocigledno nije slucaj (iz kojih god razloga), pa ne preostaje nista drugo no otici do centra.

    jedan savjet tom muskarcu: ako placa alimentaciju i inache kupuje i oblachi malu, nek vodi evidenciju o svemu /cuva racune/. da ne bi kasnije bilo, ne brine se za dijete, nije nista davao i sl. i nek se obrati centru, mislim da je to bolje nego se natezati do sudnjeg dana. a centar il sud (kasnije) ce saslusati argumente obje strane i odlucit za dobrobit djeteta. clara pacta, boni amici.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mama courage ideju o tome kak naucis bebu na bocicu, bebu koja iskljucivo doji neko ko zna o cemu prica ne bi takoolako kazao. zao mi je sto si morala bebu hranit formulom, nemoj zbog toga podrzavat ideju koja moze dovesti do toga da jos neko dijete popusi dojenje

    imas apsolutno pravo da ako su se roditelji i razisli savrseno nema razloga da tata ne bude pravi tata

    ako otac bebe najurednije ide kod bebe kad god pozeli, cuva malu, bavi se njome izgleda da se se roditelji vrlo dobro uigrali sa bebom u situciji kakva je, treca strana ima problema a ta treca strana je i zapocela topic

  37. #37
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    ............................ treca strana ima problema a ta treca strana je i zapocela topic
    čitaš mi misli!

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    I ja mislim da je bezveze dijete koje doji navikavati na bočicu samo da bi ga otac mogao odvesti svojoj obitelji.
    Izvrsno je da je otac tako odgovoran (mada bi svi takvi trebali biti, a mi se tome divimo kao da je to svjetsko čudo) i vjerujem da bi najrađe svoje dijete pokazivao i hvalio se njime ne samo svojoj obitelji nego cijelom svijetu. Ali kad je situacija takva kakva je, onda je glavno da se iz nje izvuče najbolje za dijete. Mada, ako se oni mogu tako dogovoriti, da majka podoji dijete i da ga otac uzme i vrati za 1.5-2h, ne bi se ništa loše dogodilo. Ali mislim da bi u tom slučaju otac trebao provesti vrijeme sam s djetetom ili eventualno baka i djeda, odvojiti dijete od majke i okružiti ga hrpom nepoznatih ljudi nije dobra ideja, koliko god ti ljudi željeli i voljeli to dijete.

  39. #39
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    mama courage ideju o tome kak naucis bebu na bocicu, bebu koja iskljucivo doji neko ko zna o cemu prica ne bi takoolako kazao. zao mi je sto si morala bebu hranit formulom, nemoj zbog toga podrzavat ideju koja moze dovesti do toga da jos neko dijete popusi dojenje
    pa otkud ti ideja da ne znam o cemu govorim? meni nije zao sto sam dijete hranila formulom, niti sto sam izdajala niti dojila (niti sam ja ili moja beba tema ovog topica), niti sam rekla da se dijete mora navikavati na bochicu samo da bi mogla biti duze bez majke. nego kad tad ce se valjda preci na dohranu pa ce se jedno dojenje moci i preskociti. il ce u slucaju produzenog dojenja otac morati cekati dok dijete ne krene u prvi razred osnovne?

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    ako otac bebe najurednije ide kod bebe kad god pozeli, cuva malu, bavi se njome izgleda da se se roditelji vrlo dobro uigrali sa bebom u situciji kakva je, treca strana ima problema a ta treca strana je i zapocela topic
    tebi to lichi na dogovor, a meni vidis na to da majka diktira uvjete, a otac prihvaca ono sto mu se nudi (dolazak doma). mislis da ocu nije tesko sto je vec 4. il 5. mjesec, a da njegovi roditelji nisu vidjeli dijete, pa makar na pola sata ?

    mada bi svi takvi trebali biti, a mi se tome divimo kao da je to svjetsko čudo
    imas potpuno pravo.

  40. #40
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Meni nije jasno da kad muž i žena koji žive zajedno dobiju dijete, pa postanu tata i mama, onda je poželjno da otac sudjeluje što više u brizi oko djeteta, pa i da pričuva dijete, da mama može nešto obaviti, pa makar i na kavu, ako joj to fali, a kad više ne žive zajedno, onda je otac uljez, koji ne treba više polagati nikakva prava na to dijete?
    I očevi osjećaju, zar ne?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9

    Početno

    potpisujem Dijanu

  42. #42
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Sad sam slucajno dosla na ovaj poforum i vidim da se gadno zahuktalo dok me nema....

    Da, ja jesam član očeve familije i da teško mi je zbog novonastale situacije...

    I da imam još jednog člana familije ženskog spola u istoj situaciji koja je isto imala ovakve sebične prohtjeve...pa smo je spustili na zemlju jer dijete ima pravo i na majku i na oca od najranije dobi!!!!! U krajnjoj liniji ona ga je i izabrala za oca svog djeteta.

    Mislim da je veci sok za dijete da oca upoznaje sa tri godine nego da ima kontakt s njim od rođenja...

    A ona je oca ostavila u trudnoci nakon sedam godina veze jer je shvatila da nije to to!!!!! A buduci da je u godinama vjerojatno je shvatila da joj treba dijete a ne neko drugi....

    Ali sad je situacija drukcija... Ona je konacno shvatila da ne moze sama, da dijete ne skida osmjeh kad otac dođe i kad ima napad placa zove oca da ga dođe smiriti.

    Sad ga cuvamo svi i po pet sati jer je uvela hranu, a ona bi se mirila s ocem kojem to naravno, poslije svega ne pada napamet. Pa zato to sve i dopusta...

    Sto se tice financija, sve, ali bas sve sto se moralo kupiti je kupila moja familija, od kolica, pelena, sad i povrca i ona je doslovno morala kupiti dvije loptice....

    Jos jednom naglasavam da zbog situacije koje vi imate sa svojim muskarcima, ne znaci da su svi muskarci takvi, a pogotovo oni koi su spremni na svu zrtvu i koji svaku vecer sa suzama i jadom zaspu jer njihov anđeo i sve na svijetu spava u nekom drugom domu jer je to odluka koja mu je unistila zivot...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj smaja prvotno napisa

    I da imam još jednog člana familije ženskog spola u istoj situaciji koja je isto imala ovakve sebične prohtjeve... pa smo je spustili na zemlju jer dijete ima pravo i na majku i na oca od najranije dobi!!!!! U krajnjoj liniji ona ga je i izabrala za oca svog djeteta.

    sto reci na ovo, ljudi koga vi spustate na zemlju?

  44. #44
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    jer dijete ima pravo i na majku i na oca od najranije dobi!!!!!
    Ja ću citirati ovo jer mislim da je to bit svega, ako je otac u redu.
    Smaja, drago mi je da je sve ipak dosta dobro završilo.

  45. #45
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Stray cat nabrijana si jako, jako.... daj se malo smiri, kaj se ti oko toga tak uzrujavas?

    Moja sestra je pokusala braniti svom bivsem da viđa sina, PA SMO JE SPUSTILI NA ZEMLJU jer tu nije vazna ona i nezina povrijeđena tastina nego dijete i njegov odnos sa tatom, a ne njen odnos s bivsim muzem.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj smaja prvotno napisa
    Stray cat nabrijana si jako, jako.... daj se malo smiri, kaj se ti oko toga tak uzrujavas?

    Moja sestra je pokusala braniti svom bivsem da viđa sina, PA SMO JE SPUSTILI NA ZEMLJU jer tu nije vazna ona i nezina povrijeđena tastina nego dijete i njegov odnos sa tatom, a ne njen odnos s bivsim muzem.
    nego kaj, treba se svima petljati u zivot u ime nekih plemenskih ciljeva.

    smaja, jedno besmisleno pitanje, cista radoznalost, jel imas ti djece?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    btw kak to mislis da ti nije bitna sestra i kako se ona osjeca? koliko ljubavi ima u toj izjavi, partner je sredi a na to se doveze sestra sa idejom da nije bitna tastina (biti povrijdjen od partnera nije napad na tastinu nego vrlo bolno iskustvo)

  48. #48
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Gle, nemas pojma o cem pricas, sestra se zaljubila i ostavila muza i onda je on nasao drugu, a nju je njezin ostavio i sad mu je htjela zabranit da viđa i djecu...

    Al fakat mi se neda s tobom o tome razglabati... a ti se malo zamisli nad sobom i svojim jalom, ovakva fakat nisi nikom od pomoci...

    samo na ovom postu si usla u polemike s par ljudi i nikak da shvatis da si prenapeta...

  49. #49
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    cure, molim vas da raspravljate civilizirano. misljenja se mogu razlikovati ali nema potrebe da se castite rijecima.

    nemojte me tjerati da vam editiram postove i zakljucavam topic.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •