Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 417

Tema: mama saznala da je gay

  1. #51
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja mislim da kuzim na sto misli samaritanka kada govori o bojazni od manipulacije, mada mislim da opasnost od manipulacije postoji u svakom pogledu (ne samo homo). Jasno mi je kako se moze relativno lako dogoditi da netko manipulacijom uspostavi seksualne odnose s djetetom (bio manipulator odrasla osoba ili cak i sam/a dijete) i da rezultat ne odrazava stvarne zelje i opredjeljenja djeteta ali u potpunosti zbuni dijete (u bilo kojem smislu).

    Djecak kojeg je neki muskarac silovao i koji "odraste" u homoseksualca - koliko si siguran da je homoseksualac zato sto se zaista takvim osjeca ili zato sto ga je to grozno iskustvo "ukalupilo"?

    Otvorenost pogleda je kljucna.

    Samaritanka je rekla da bi prihvatila svoje dijete ako je gay, al ne prije nego sto bi pokusala dokuciti je li to zaista ono sto dijete zeli ili je rezultat manipulacije ili cisto neceg drugog. Homoseksualnost nekad nije istinsko opredjeljenje. Kao sto nekad nije ni heteroseksualnost.

    Isto bih i ja napravila, kao sto bih isto napravila da recimo saznam da mi Petra (ili Robi) s 11 godina kaze da je otkrila seks i da joj je super, da ima decka (ili mozda curu) i da ja to "prihvatim". Moje "prihvacanje" i podrska moraju biti odgovorni.

  2. #52
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    zasto ne prihvatiti homoseksualizam jednako validnim hetero kad je to osjecaj protiv kojeg se covjek ne moze boriti? pa sad, ima dosta "osjecanja" u zivotima ljudi, ali da li su sva nuzno prirodna? npr. pedofili (naravno NE usporedujem tu moral tih ljudi sa gay ljudima, nego porive) isto imaju neosporiv poriv u sebi , njih privlace djeca. zar to znaci da su i oni prirodni po definiciji? ili su zastranili? its just a thought, only a thought

    ili jos jedan primjer. sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro :shock: . opet, ovo su moja osobna razmisljanja, znam da nemaju puno veze s temom prihvacanja homoseksualnosti u djeci... ali danas kao da SVI razmisljaju isto, ako nisi liberal, bolje ti je da sutis :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    zasto ne prihvatiti homoseksualizam jednako validnim hetero kad je to osjecaj protiv kojeg se covjek ne moze boriti? pa sad, ima dosta "osjecanja" u zivotima ljudi, ali da li su sva nuzno prirodna? npr. pedofili (naravno NE usporedujem tu moral tih ljudi sa gay ljudima, nego porive) isto imaju neosporiv poriv u sebi , njih privlace djeca. zar to znaci da su i oni prirodni po definiciji? ili su zastranili? its just a thought, only a thought

    ili jos jedan primjer. sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro :shock: . opet, ovo su moja osobna razmisljanja, znam da nemaju puno veze s temom prihvacanja homoseksualnosti u djeci... ali danas kao da SVI razmisljaju isto, ako nisi liberal, bolje ti je da sutis :/
    :shock:

    DA SVA OSJECANJA JESU PRIRODNA. Ne i sve sto ljudi rade na temelju tih osjecanja.
    Kada si ti cula da homoseksualci ohrabruju heteroseksualce da postanu homo? A ova prica o jednorukima-oni naime vec imaju pravo voyiti auto i imaju ista prava kao ljudi s dvije ruke. Helooo! Mozda ne zivimo na istoj planeti?

  4. #54
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Kada si ti cula da homoseksualci ohrabruju heteroseksualce da postanu homo?
    cula i dozivjela nazalost!

    A ova prica o jednorukima-oni naime vec imaju pravo voyiti auto i imaju ista prava kao ljudi s dvije ruke. Helooo! Mozda ne zivimo na istoj planeti?
    ista PRAVA, da, za to se i ja zalazem kad se radi o dostojanstvu ljudske osobe. ali propagirati da je jednako korisno i dobro imati jednu ili dvije ruke, da ovo prvo nije hendikep, to jos nisam cula...

  5. #55
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    hana_sara jel ti to metaforički hoćeš reći da je homoseksualizam "hendikep"?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Osobno bi mi bilo zao da je moj dijete gay zato jer znam da je to praceno s puno problema-u smislu neprihvacanja okoline, manje mogucnosti da ima djecu, manje zakonski regulirane zajednice i sl. Zato bi mi bilo zao, jer nije lako biti drugaciji, osobito po seksualnom opredjeljenju.
    Ali kad bi bilo...sto ja imam provjeravati je li on/ona gay ili nije, pa ima cijeli zivot da provjeri ako zeli. Isto ko i ja. Iz svog iskustva nesto ne vidim kako bi me netko mogao na nesto drugo ubijediti. Sto bi rekao stovecov sin- Ili ti se dize na zene ili na muske, to se ne mijenja (osim ako na oboje). Moje je da vjerujem svom djetetu, osjecajima koje ima i izborima koje cini.

  7. #57
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    hana_sara jel ti to metaforički hoćeš reći da je homoseksualizam "hendikep"?
    na svojevrstan nacin, svakako. prvo i osnovno jer u takvoj zajednici nema djece (svakako ne prirodnim putem :/ ) a onda jos i iz mnogih drugih razloga, podjele musko zenskih uloga i ljepote u tome itd itd. iskreno, koliko god se slazem da prava i dostojanstvo ne treba nikome uskratiti, ne mogu prozvakati stav da je gay jednako validna opcija kao i hetero. u svakome je slucaju manje prirodna i kompliciranija. ustvari manjinsko opredjeljenje koje ce u zivotu donijeti puno problema toj osobi... i znam da im nije lako, ali to onda opet ide za mnoge manjinske skupine

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    ovdje se često spominju homoseksualni gen i evolucijsko objašnjenje homoseksualnosti, pa bi' htio nešto dodati.

    homoseksualnost i heteroseksualnost su kao koncepti relativno nove stvari u društvu.

    termin heteroseksualnost se, npr., prvo upotrebljavao kada se govorilo o poremećaju kod osoba koje bi se danas zvalo seksualni ovisnici koje privlače osobe suprotnog spola.

    termin homosekusalnost nije stariji od kraja 19.st. prije toga se sklonost istom spolu nije shvaćala kao dio identiteta ili identitet, tj. važan dio ličnosti.

    možemo govoriti da su muškarci u staroj grčkoj spavali s drugim muškarcima, no na to se nije gledalo kao što se danas gleda na homoseksualnost.

    u životinjskom svijetu postoje istospolni parovi, no ni tu ne možemo govoriti o homoseksualnosti (jer je to identitet).

    spolne i rodne razlike:

    društvene rodne uloge i prihvatljiv izgled se razlikuju od društva do društva i mijenjaju se kroz vrijeme, pa tako ne možemo tvrditi da muškarci genetski više vole nositi hlače i kratke kose, a žene suknje. ne možemo tvrditi niti to da muškarci genetski više vole brze aute, a žene čisto posuđe, jer su to simboli koji se uče socijalizacijom.

    istraživanja pokazuju da stereotipi utječu na našu kvalitetu obavljanja zadataka, tj. ako vjerujemo da smo kao žene lošije u matematici, u matematici ćemo imati i lošije rezultate (o najsvježijem takvom istraživanju ima u današnjim 24 sata).

    takve nam stvari pokazuju da je nemoguće izvući neki gen i reći: eto! zbog ovog gena moj sin voli muškarce koji odlaze u teretanu ili moja kći žene koje se šminkaju.

    drugi problem sa gay genom je taj što ne postoji način na koji bi se on prenosio. ili svi prenosimo taj gen, pa se on magično uključi kad populacija dosegne kritičnu točku ili ga nema.

    seksualnost:

    evolucijska objašnjenja seksualnosti bi imala smisla kada bi seks uvijek bio prokreativan. a to on nije. ljudi najčešće ne spavaju jedni s drugima kako bi imali djecu.

    čak i kada dvije osobe suprotnog spola "spavaju" zajedno, to nije uvijek na način na koji se mogu dobiti djeca.

    ako prihvatimo da ljudskoj seksualnosti nije prvi i jedini cilj prokreacija (a pokazatelj toga je da se ljudi seksaju više od 3 put u životu), tada možemo prihvatiti da su sve žudnje spram drugih (punoljetnih (za one koji vole provuć' pedofiliju u svaku temu)) osoba legitimne i jednako vrijedne.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Hana_Sara uopce ne razumijem tvoj poriv da se javis na ovaj topic.
    Imas li kakav savjet za ovog decka zbog kojeg je otvoren topic ili si dosla iznositi svoje stavove o homoseksualnosti?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    zasto ne prihvatiti homoseksualizam jednako validnim hetero kad je to osjecaj protiv kojeg se covjek ne moze boriti? pa sad, ima dosta "osjecanja" u zivotima ljudi, ali da li su sva nuzno prirodna? npr. pedofili (naravno NE usporedujem tu moral tih ljudi sa gay ljudima, nego porive) isto imaju neosporiv poriv u sebi , njih privlace djeca. zar to znaci da su i oni prirodni po definiciji? ili su zastranili? its just a thought, only a thought
    ta tvoja usporedba koja je stvarna bez obzira što je nenamjerna je kriva.
    naime kod homoseksualnost imaš dvije homoseksualne osobe koje potpuno svijesno žele bit jedna s drugom. također kod heteroseksualnosti . ali kod pedofilije imaš pedofila koji na silu ima odnos s djetetom. dijete to ne želi. ono je žrtva. zato je pedofilija kažnjiva.

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    ili jos jedan primjer. sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro :shock: . opet, ovo su moja osobna razmisljanja, znam da nemaju puno veze s temom prihvacanja homoseksualnosti u djeci... ali danas kao da SVI razmisljaju isto, ako nisi liberal, bolje ti je da sutis :/
    kao prvo.. ljudi s jednom rukom smiju vozit.
    kao drugo.. homoseksualci i invalidi su kao skupine neusporedivi. invalid se može slobodno udavat za neku ženu koja je također invalid. ovo što pišem je zapravo apsurdno. ali glupo pitanje zahtijeva glupi odgovor. bez uvrede

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    šteka internet. ispričavam se na 2 ista posta.

  12. #62
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    zasto ne prihvatiti homoseksualizam jednako validnim hetero kad je to osjecaj protiv kojeg se covjek ne moze boriti? pa sad, ima dosta "osjecanja" u zivotima ljudi, ali da li su sva nuzno prirodna? npr. pedofili (naravno NE usporedujem tu moral tih ljudi sa gay ljudima, nego porive) isto imaju neosporiv poriv u sebi , njih privlace djeca. zar to znaci da su i oni prirodni po definiciji? ili su zastranili? its just a thought, only a thought
    ta tvoja usporedba koja je stvarna bez obzira što je nenamjerna je kriva.
    naime kod homoseksualnost imaš dvije homoseksualne osobe koje potpuno svijesno žele bit jedna s drugom. također kod heteroseksualnosti . ali kod pedofilije imaš pedofila koji na silu ima odnos s djetetom. dijete to ne želi. ono je žrtva. zato je pedofilija kažnjiva.

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    ili jos jedan primjer. sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro :shock: . opet, ovo su moja osobna razmisljanja, znam da nemaju puno veze s temom prihvacanja homoseksualnosti u djeci... ali danas kao da SVI razmisljaju isto, ako nisi liberal, bolje ti je da sutis :/
    kao prvo.. ljudi s jednom rukom smiju vozit.
    kao drugo.. homoseksualci i invalidi su kao skupine neusporedivi. invalid se može slobodno udavat za neku ženu koja je također invalid. ovo što pišem je zapravo apsurdno. ali glupo pitanje zahtijeva glupi odgovor. bez uvrede
    normalno da je odgovor glup kad ne razmisljas u apstrakcijama. ima stvari koje ljudi bez jedne ruke/noge jednostavno NE mogu npr . covjek bez obje ruke ne moze svirati klavir jer bi to bilo freaky, u najmanjem slucaju... on nikad nece tvrditi da moze svirati klavir jednako dobro kao covjek sa dvije zdrave ruke. isto tako homoseksualni par ne moze imati djecu, ja to doista vidim kao velik hendikep! ali razlika izmedu ovog bez ruke i gay covjeka danas je da jedan prizna da to njegovo stanje nije normala, a drugi se zavarava da to jest...

  13. #63
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Hana_Sara uopce ne razumijem tvoj poriv da se javis na ovaj topic.
    Imas li kakav savjet za ovog decka zbog kojeg je otvoren topic ili si dosla iznositi svoje stavove o homoseksualnosti?
    :/ ... a ti kao imas teenadera koji se izrazio da je gay? samo postam svoje misljenje, mislila sam da forum za to i sluzi :?

  14. #64
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    i da, jos ovo za pedofiliju, jasno sam rekla u kojem sam smislu napravila tu usporedbu: ne ko je bolji a ko gori ili sto je sporazumno a sto zlostavljanje itd.... nego u svrhu argumentiranja kako samo postojanje poriva ne mora znaciti njegovu prirodnost ili opravdanost.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    vidiš, opet si u krivu.
    ako ćeš uspoređivat pojedinca onda ga uspoređuj s pojedincom.
    znači jedan homoseksualac može imat djecu bez problema. muški homoseksualac ima sjeme jednako muškom heteroseksualcu, nije mu sjeme hendikepirano. žena homoseksualac također ima menstruaciju i cijeli proces razvijanja jajašca.... oni mogu imati djecu.
    čovjek bez ruke nikada ne može svirati klavir kao onaj s dvije ruke. to je jedino točno u tvom postu.
    homoseksualce si recmo mogla usporesirt s osobama s dvije ruke koje ne sviraju klavir

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Nemam teenagera koji je gay, ali mozda cu ga jednom imati, i to ce mi biti normalno...
    ali nedajboze mozda ces ga imati i ti.
    I sta ces onda, postaviti se prema njemu kao prema bolesniku? Postupiti kao sto postupaju roditelji ovog decka?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    i da, jos ovo za pedofiliju, jasno sam rekla u kojem sam smislu napravila tu usporedbu: ne ko je bolji a ko gori ili sto je sporazumno a sto zlostavljanje itd.... nego u svrhu argumentiranja kako samo postojanje poriva ne mora znaciti njegovu prirodnost ili opravdanost.
    ok.. a kakve to veze ima s ovom našom temom? :/
    mislim, ako tebe muči pitanje prirodnosti homoseksualnosti mi totalno moramo promijenit ploču.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    @ hana_sara
    ... i nisu svi heteroseksualci plodni. štać'š reć da su oni hendikepirani? :?
    tužit ću te pod-forumu potpomognuta oplodnja, pa ćeš onda vidit'

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    hendikepirani su svi kojima nedostaje neki dio tijela ili im neki dio tijela ne funkcionira dobro pa im to otežava život.
    odmah da odgovorim na argument kako i homoseksualnost otežava život. da, ali ne zbog same homoseksualnosti nego zbog okoline

  20. #70
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    hendikepirani su svi kojima nedostaje neki dio tijela ili im neki dio tijela ne funkcionira dobro pa im to otežava život.
    odmah da odgovorim na argument kako i homoseksualnost otežava život. da, ali ne zbog same homoseksualnosti nego zbog okoline
    eee, ne mogu se sloziti. otezava zivot zbog toga sto nije tako predvideno od majke prirode, Boga, kog god hoces , you name it . ali da se dogada neosporivo je, pa treba i takve ljude uvazavati i dati im prava itd. ali da ih se trpa u "posve normalne" osobe, ne bi se mogla sloziti :/

  21. #71
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    vidiš, opet si u krivu.
    ako ćeš uspoređivat pojedinca onda ga uspoređuj s pojedincom.
    znači jedan homoseksualac može imat djecu bez problema. muški homoseksualac ima sjeme jednako muškom heteroseksualcu, nije mu sjeme hendikepirano. žena homoseksualac također ima menstruaciju i cijeli proces razvijanja jajašca.... oni mogu imati djecu.
    čovjek bez ruke nikada ne može svirati klavir kao onaj s dvije ruke. to je jedino točno u tvom postu.
    homoseksualce si recmo mogla usporesirt s osobama s dvije ruke koje ne sviraju klavir
    mogu imati djecu ako se umjetno oplode, tocno. to jest - ne prirodnim putem. a posto sviram klavir moram reci da i oni koji ne sviraju klavir ne znaju kaj propustaju

  22. #72
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    @ hana_sara
    ... i nisu svi heteroseksualci plodni. štać'š reć da su oni hendikepirani? :?
    tužit ću te pod-forumu potpomognuta oplodnja, pa ćeš onda vidit'
    pa mozda mi ne definiramo hendikep isto. ja to nisam mislila na cisto medicinski nacin, nego kao nesto sto ti smeta kroz zivot i koci/radi ti prepreke te da imas sve sto covjek moze pozeljeti: obitelj, partnera, zdrav seksualni zivot .... pa se slazem da je i potpomognuta oplodnja nezavidan polozaj za covjeka koji zeli imati dijete, isto ko sto je homoseksualizam nezavidan polozaj covjeku koji zeli obitelj, a ne moze zatrudniti sa svojim partnerom da se postavi na trepavice

  23. #73
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Re: mama saznala da je gay

    mene zanima sto bi stovec, na osnovu svog isukustva savjetovao decku s pocetka price

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    dakle, s drugog foruma netko piše:
    jednom prijatelju su doma saznali starci. poludili. znate kako ide.. neću u detalje. uglavnom, što je važno, njega sada prebacuju u drugu školu u drugom mjestu, ukinut će mu internet, vjerojatno uzet i mob i totalno ga izolirat. psihički ubit.
    ono što ja želim jest nagovorit ga da se usprotivi, da odbije surađivat. tu mi treba vaša pomoć. treba mi što više načina da uspije izbjeć premještaj u drugu školu.
    ja kad ga čujem sljedeći put da budem zaista koristan i da sve isplaniramo.
    jer nedam mu da se pomiri s time!

    jedna moja ideja je da jednostavno odbije ić u novu školu i reče da će se javno outat ako ga ne puste..
    dal' ima netko kakvu ideju šta napravit'? :/

  24. #74
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Nemam teenagera koji je gay, ali mozda cu ga jednom imati, i to ce mi biti normalno...
    ali nedajboze mozda ces ga imati i ti.
    I sta ces onda, postaviti se prema njemu kao prema bolesniku? Postupiti kao sto postupaju roditelji ovog decka?
    ne, ali da bi mi bilo drago, ne bi. pogotovo jer kao sto rekoh, ne smatram to prirodnim stanjem.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    ajd' hana_sara, nije da te tjeram ili želim cenzurirat' nečije mišljenje, nego, vidim, kako ne daješ konstruktivnu ideju u vezi ovog topica, nego govoriš da tebi homoseksualnost nije prirodna, idi otvori topic o tome, pa se vi "normalni" dopisujte i čestitajte si što ste takvi, i nemoj gušit' ovaj topic sa takvim komentarima.

    hvala na razumjevanju...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj štoveć prvotno napisa
    hendikepirani su svi kojima nedostaje neki dio tijela ili im neki dio tijela ne funkcionira dobro pa im to otežava život.
    odmah da odgovorim na argument kako i homoseksualnost otežava život. da, ali ne zbog same homoseksualnosti nego zbog okoline
    eee, ne mogu se sloziti. otezava zivot zbog toga sto nije tako predvideno od majke prirode, Boga, kog god hoces , you name it . ali da se dogada neosporivo je, pa treba i takve ljude uvazavati i dati im prava itd. ali da ih se trpa u "posve normalne" osobe, ne bi se mogla sloziti :/
    ne ne i ne jedino što homoseksualcima otežava život je homofobna okolina i zakoni. inače oni mogu SVE što požele. a hendikepirane osobe ne.
    ajde daj jedan primjer aktivnosti koju homoseksualna osoba fizički nije sposobna napravit a heteroseksualna jest. this could be fun

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    ajd' hana_sara, nije da te tjeram ili želim cenzurirat' nečije mišljenje, nego, vidim, kako ne daješ konstruktivnu ideju u vezi ovog topica, nego govoriš da tebi homoseksualnost nije prirodna, idi otvori topic o tome, pa se vi "normalni" dopisujte i čestitajte si što ste takvi, i nemoj gušit' ovaj topic sa takvim komentarima.

    hvala na razumjevanju...
    meni je zapravo drago što je ona ovo čini, jer ima mnogo roditelja koji čitaju pa će i oni ponešto naučit

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno Re: mama saznala da je gay

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    mene zanima sto bi stovec, na osnovu svog isukustva savjetovao decku s pocetka price
    da pokaže roditeljima ovaj web site, da im priča o svojoj patnji, da ne dopusti da oni prave žrtvu od sebe, da im kupi knjigu "Više od prihvaćanja", da ih odvede u psihologa.. ali ako su neji stvarbo zatucani onda da ode od kuće ako ima kod koga

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro
    Ja ovo ne mogu vjerovat :shock:

    a nisam dosad htjela ništa komentirat (ja bi homoseksualcima dala sva prava), ali ovo što Hana_Sara piše....

  30. #80
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro
    Ja ovo ne mogu vjerovat :shock:

    a nisam dosad htjela ništa komentirat (ja bi homoseksualcima dala sva prava), ali ovo što Hana_Sara piše....
    ali ovo što Hana_Sara piše je njezino mišljenje koje naprosto nije za ovu temu a usto je i jadno jer Hana_Sara vjeruje u Boga koji je stvorio sve ljude i prema kome svi imaju ista prava a usto živi u državi u kojoj su "svi ljudi jednaki". Ili možda nisu?
    Jer Hana_Sara bi samo "normalnima" dala pravo na život, a ispada da su to samo oni koji prirodnim putem mogu imati djecu :shock:

  31. #81
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Hana_Sara ovo dolje mozes malo o tome vise napisati. Zanima me koliko si bila stara tada?

    tanjads (napisa):
    Kada si ti cula da homoseksualci ohrabruju heteroseksualce da postanu homo?
    cula i dozivjela nazalost!


    Ljudi koji su se na forum ulogirali da bi ovu temu raspravili, ostavljaju upuceniji dojam od mene i zanimljivo ih mi je citati.

    Medutim uz svu slobodu izbora koju zelim drugima, meni manipulacija ne ide iz glave. Vidim da mnogi ovdije ne vjeruju u manipulaciju, ali onda tu je i ancica koja na srecu razumije sto zelim reci.[/list][/list]

  32. #82
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj branka1 prvotno napisa
    sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro
    Ja ovo ne mogu vjerovat :shock:

    a nisam dosad htjela ništa komentirat (ja bi homoseksualcima dala sva prava), ali ovo što Hana_Sara piše....
    ali ovo što Hana_Sara piše je njezino mišljenje koje naprosto nije za ovu temu a usto je i jadno jer Hana_Sara vjeruje u Boga koji je stvorio sve ljude i prema kome svi imaju ista prava a usto živi u državi u kojoj su "svi ljudi jednaki". Ili možda nisu?
    Jer Hana_Sara bi samo "normalnima" dala pravo na život, a ispada da su to samo oni koji prirodnim putem mogu imati djecu :shock:
    haha, nice try . a od pocetka govorim da bi svima dala pravo. u cemu se ne mogu sloziti je da je gay isto toliko ok kao hetero, i to nije poruka koju zelim poslati svojoj djeci. po meni je to manjiska neuravnotezenost faktora u genetskom kodu/organizmu/whatever isto kao sto bi to bio neki drugi fizicki,psihicki ili socijalni hendikep.

  33. #83
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Hana_Sara ovo dolje mozes malo o tome vise napisati. Zanima me koliko si bila stara tada?

    tanjads (napisa):
    Kada si ti cula da homoseksualci ohrabruju heteroseksualce da postanu homo?
    cula i dozivjela nazalost!


    Ljudi koji su se na forum ulogirali da bi ovu temu raspravili, ostavljaju upuceniji dojam od mene i zanimljivo ih mi je citati.

    Medutim uz svu slobodu izbora koju zelim drugima, meni manipulacija ne ide iz glave. Vidim da mnogi ovdije ne vjeruju u manipulaciju, ali onda tu je i ancica koja na srecu razumije sto zelim reci.[/list][/list]
    imala sam 15 godina kada se nasom skolom pocela siriti snazna gay propaganda te se sjecam jednog neugodnog razdoblja gdje su nam intenzivno govorili da "je to sve pozeljno i normalno" te se par mojih bliskih frendica toliko zbunilo da su pocele dnevno odlaziti skolskom psihologu zbog osjecaja izgubljenosti, zbunjenosti orijentacijom, da bi se na kraju SRECOM uspostavilo da su one samo prolazile teen krizu identiteta... no sama gay propaganda nije im uopce pomogla u nalazenju sebe.

  34. #84
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj branka1 prvotno napisa
    sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro
    Ja ovo ne mogu vjerovat :shock:

    a nisam dosad htjela ništa komentirat (ja bi homoseksualcima dala sva prava), ali ovo što Hana_Sara piše....
    ali ovo što Hana_Sara piše je njezino mišljenje koje naprosto nije za ovu temu a usto je i jadno jer Hana_Sara vjeruje u Boga koji je stvorio sve ljude i prema kome svi imaju ista prava a usto živi u državi u kojoj su "svi ljudi jednaki". Ili možda nisu?
    Jer Hana_Sara bi samo "normalnima" dala pravo na život, a ispada da su to samo oni koji prirodnim putem mogu imati djecu :shock:
    haha, nice try . a od pocetka govorim da bi svima dala pravo. u cemu se ne mogu sloziti je da je gay isto toliko ok kao hetero, i to nije poruka koju zelim poslati svojoj djeci. po meni je to manjiska neuravnotezenost faktora u genetskom kodu/organizmu/whatever isto kao sto bi to bio neki drugi fizicki,psihicki ili socijalni hendikep.
    dala bi pravo, ali oni ipak nisu jednaki, nego su hendikepirani

  35. #85
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    bas tako, jer kao sto vec rekoh postujem dostojanstvo covjeka, ali nisam ni najmanje uvjerena da je tako "zamisljeno" to jest da je u prirodi to trebala biti opcija koju se ohrabruje da evoluira i ustali se u drustvu.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    bas tako, jer kao sto vec rekoh postujem dostojanstvo covjeka, ali nisam ni najmanje uvjerena da je tako "zamisljeno" to jest da je u prirodi to trebala biti opcija koju se ohrabruje da evoluira i ustali se u drustvu.
    ...ali izgubili smo repić i plivaće kožice, a gen za homoseksualnost je još tu

  37. #87
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj -Sanja- prvotno napisa
    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    bas tako, jer kao sto vec rekoh postujem dostojanstvo covjeka, ali nisam ni najmanje uvjerena da je tako "zamisljeno" to jest da je u prirodi to trebala biti opcija koju se ohrabruje da evoluira i ustali se u drustvu.
    ...ali izgubili smo repić i plivaće kožice, a gen za homoseksualnost je još tu
    pa i razne druge nesavrsenosti pojedinaca ljudske grupe su jos tu, to ne znaci da ih treba tretirati normalnima. neke se , bas naprotiv, i lijece... (ne impliciram da se isto moze i sa homoseksualcima )

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Točno, ali pretpostavlja se da 10% populacije ima homoseksualne sklonosti.
    To je preveliki udio da bismo ga uspoređivali s nečim patološkim što se i dalje provlači.
    Možda 10% zvuči strašno nerealno, ali tu su deklarirani i nedeklarirani homoseksualci.
    Ovih drugih ima znatno više.
    Ja u svom poslu svakodnevno susrećem homoseksualce, vjerojatno zato što su to imućne osobe iz svjetskih metrolpola te im je bilo znatno lakše pokazati svoju homoseksualnu prirodu. Mi imamo predrasudu o njhovoj feminiziranosti i da svakog homoseksualca možeš uočiti na 100 m kako njišu rukicama i bokovima. To je totalna glupost. Većina su zgodni da krepaš, ali stvarno zgodni da krepaš. Savršeno definiranih mišića i voljela bih vidjeti skinsa koji bi ih uspio prebiti. Kod nas takvi tipovi nisu poludjeli izložiti se pritisku okoline, radije trpe komentare "ah tako zgodan, a još samac" nego "vidi pederčine".

  39. #89
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Hana_Sara

    ovaj topic je otvoren s namjerom da se nesto konstruktivno napravi u ovom slucaju. Tema nije bila razglabanje zasto je netko homoseksualac ili nije, i njihov "utjecaj" na druge.

    Molim da se drzis teme.

    I druge korisnike isto molim da ne skrecu, nego da se drze teme.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    malo je glupo što se iščitavanjem topica stjece dojam apologije homoseksualnosti. To mi je skroz bezveze. Homo, hetero, bi ili bilo kakva seksualnost apsolutno je dio privatnosti svakog pojedinca i isto kako ne razumijem one koji pokazuju očitu netolerantnost glede pojedinog opredjeljenja, tako mi ide na živce i veličanje i očito pokazivanje homseksualnosti.
    Ne vidim zašto je sporno to što netko kaže da posebno ne priželjkuje da mu dijete bude homo-orijentacije. Ne vidim zašto bi to bilo uopće poželjno?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    malo je glupo što se iščitavanjem topica stjece dojam apologije homoseksualnosti. To mi je skroz bezveze. Homo, hetero, bi ili bilo kakva seksualnost apsolutno je dio privatnosti svakog pojedinca i isto kako ne razumijem one koji pokazuju očitu netolerantnost glede pojedinog opredjeljenja, tako mi ide na živce i veličanje i očito pokazivanje homseksualnosti.
    Ne vidim zašto je sporno to što netko kaže da posebno ne priželjkuje da mu dijete bude homo-orijentacije. Ne vidim zašto bi to bilo uopće poželjno?

    Joj Petra ti si daleko i od Balkana i od istine...Da trebalo bi biti stvar privatnosti, samo kad ja yagrljena s muzem prodjem kroz grad,ne smatram to ocitim pokazivanjem nase seksualnosti, nego prirodnim nacinom kretanja. No kad bi neki y&y tako prosli.....dobili bi batine.
    Nase drustvo nije zrelo ni za apologiju, a kamo li za prihvacanje...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    ili jos jedan primjer. sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro :shock:
    Mislim da ovakva razmisljanja granice s realnoscu i paranojom.. no, po meni ako oni zele pozivati neka pozivaju.. na kraju krajeva ne radi li to i Crkva? Ne rade li to politicke stranke? Razne grupacije (ekoloske, vegeterijanske npr.)

    Pa nitko nije stradao.. ili...?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Kada si ti cula da homoseksualci ohrabruju heteroseksualce da postanu homo?
    cula i dozivjela nazalost!
    Od koliko ljudi? Da li je to reprezentativan uzorak za svu homo populaciju? (btw. tako nastaju stereotipi)

    No, kad hetero ohrabruju, tjeraju, ucjenjuju i prisiljavaju homo da postanu hetero... nije nazalost?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    istraživanja pokazuju da stereotipi utječu na našu kvalitetu obavljanja zadataka, tj. ako vjerujemo da smo kao žene lošije u matematici, u matematici ćemo imati i lošije rezultate (o najsvježijem takvom istraživanju ima u današnjim 24 sata).
    24 sata bas nije nesto sto se moze ozbiljno znanstveno shvatiti.. tj. to vrijedi za sve novine, jer kad novinari prenose informacije precesto ne shvacaju znanstveni jezik, pa prenesu kako shvate.

    Puno puta sam citao znanstveni rad i onda naisao na tu "vijest" u novinama, pa vidio koliko je toga promaseno.

    No, natrag na netu.. stereotipi mogu utjecati, to je tocno jer si po njima sami stvaramo ocekivanja. Ali nije sve iskljucivo u njima. Kad smo vec kod matematike, tu postoje spolne razlike koje su utvrdjene. Zene su bolje u racunanju, a muskarci u rezoniranju. A razlog je u samom temelju odnosno razlici u kolicini bijele/sive tvari u mozgu kod M i Z.

    takve nam stvari pokazuju da je nemoguće izvući neki gen i reći: eto! zbog ovog gena moj sin voli muškarce koji odlaze u teretanu ili moja kći žene koje se šminkaju.
    Mozes pojasniti ovaj dio.. nisam siguran da shvacam lkako to povezujes..

    drugi problem sa gay genom je taj što ne postoji način na koji bi se on prenosio. ili svi prenosimo taj gen, pa se on magično uključi kad populacija dosegne kritičnu točku ili ga nema.
    Postoji istrazivanje na blizancima (koji su uvijek na cijeni za genetska istrazivanja) i nadjeni su znacajni postoci da su oboje homo.

    No, pojavila su se i istrazivanja koja ukazuju da majke koje imaju vise djece cesce imaju homo dijete.

    Neda mi se puno pisat, no homo gen nije samo apstraktna ideja vec ima niz istrazivanja koja ukazuju na genetiku homoseksualnosti.

    evolucijska objašnjenja seksualnosti bi imala smisla kada bi seks uvijek bio prokreativan. a to on nije. ljudi najčešće ne spavaju jedni s drugima kako bi imali djecu.
    Ovakav unidimenzionalan pogled je besmislen. Ako cemo tako gledati zasto su onda muskarci promiskuitentiji od zena, zatso su muskarci ljubomorni na seksualne, a zene na emocionalne kontakte..itd. Sve je to u kompleksnoj interakciji, no sam seks nije toliko savrsen u ljudskom mozgu da se osoba uzbudi i osjeca zadovoljstvo iskljucivo ako nema kontracepcije, ako su plodni dani, ako su osobe suprotnog spola, itd. Vec je to puno jedostavnije, pa se ljudi seksaju zbog zadovoljstva...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    istraživanja pokazuju da stereotipi utječu na našu kvalitetu obavljanja zadataka, tj. ako vjerujemo da smo kao žene lošije u matematici, u matematici ćemo imati i lošije rezultate (o najsvježijem takvom istraživanju ima u današnjim 24 sata).
    24 sata bas nije nesto sto se moze ozbiljno znanstveno shvatiti.. tj. to vrijedi za sve novine, jer kad novinari prenose informacije precesto ne shvacaju znanstveni jezik, pa prenesu kako shvate.

    Puno puta sam citao znanstveni rad i onda naisao na tu "vijest" u novinama, pa vidio koliko je toga promaseno.

    No, natrag na netu.. stereotipi mogu utjecati, to je tocno jer si po njima sami stvaramo ocekivanja. Ali nije sve iskljucivo u njima. Kad smo vec kod matematike, tu postoje spolne razlike koje su utvrdjene. Zene su bolje u racunanju, a muskarci u rezoniranju. A razlog je u samom temelju odnosno razlici u kolicini bijele/sive tvari u mozgu kod M i Z.

    takve nam stvari pokazuju da je nemoguće izvući neki gen i reći: eto! zbog ovog gena moj sin voli muškarce koji odlaze u teretanu ili moja kći žene koje se šminkaju.
    Mozes pojasniti ovaj dio.. nisam siguran da shvacam lkako to povezujes..

    drugi problem sa gay genom je taj što ne postoji način na koji bi se on prenosio. ili svi prenosimo taj gen, pa se on magično uključi kad populacija dosegne kritičnu točku ili ga nema.
    Postoji istrazivanje na blizancima (koji su uvijek na cijeni za genetska istrazivanja) i nadjeni su znacajni postoci da su oboje homo.

    No, pojavila su se i istrazivanja koja ukazuju da majke koje imaju vise djece cesce imaju homo dijete.

    Neda mi se puno pisat, no homo gen nije samo apstraktna ideja vec ima niz istrazivanja koja ukazuju na genetiku homoseksualnosti.

    evolucijska objašnjenja seksualnosti bi imala smisla kada bi seks uvijek bio prokreativan. a to on nije. ljudi najčešće ne spavaju jedni s drugima kako bi imali djecu.
    Ovakav unidimenzionalan pogled je besmislen. Ako cemo tako gledati zasto su onda muskarci promiskuitentiji od zena, zatso su muskarci ljubomorni na seksualne, a zene na emocionalne kontakte..itd. Sve je to u kompleksnoj interakciji, no sam seks nije toliko savrsen u ljudskom mozgu da se osoba uzbudi i osjeca zadovoljstvo iskljucivo ako nema kontracepcije, ako su plodni dani, ako su osobe suprotnog spola, itd. Vec je to puno jedostavnije, pa se ljudi seksaju zbog zadovoljstva...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    eee, ne mogu se sloziti. otezava zivot zbog toga sto nije tako predvideno od majke prirode, Boga, kog god hoces , you name it . ali da se dogada neosporivo je, pa treba i takve ljude uvazavati i dati im prava itd. ali da ih se trpa u "posve normalne" osobe, ne bi se mogla sloziti :/
    Za normalnost od strane prirode sam ti ponudio objasnjenje, a od strane Boga je nemoguce jer su to samo apstraktne misli...

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    imala sam 15 godina kada se nasom skolom pocela siriti snazna gay propaganda te se sjecam jednog neugodnog razdoblja gdje su nam intenzivno govorili da "je to sve pozeljno i normalno" te se par mojih bliskih frendica toliko zbunilo da su pocele dnevno odlaziti skolskom psihologu zbog osjecaja izgubljenosti, zbunjenosti orijentacijom, da bi se na kraju SRECOM uspostavilo da su one samo prolazile teen krizu identiteta... no sama gay propaganda nije im uopce pomogla u nalazenju sebe.
    A sto mislis da li je pomogla gay osobama koje su odgajane cijeli zivot da je to bolesno, nastrano i nenormalno?

    A i kako znas da njima nij pomoglo jer su na vrijeme prosle tu krizu i razrijesile ju.. jer s emogla javiti i puno kasnije u vaznijim godinama zivota?

    Nemoj jako jednostravno gledati na pricu, vec razmisli i ostalim mogucnostima..

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Otvorit icu drugi trhead za raspravu o homoseks. da ovdje mozemo nastaviti s temom pomaganja.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno za hana_saru

    nisi mi odgovorila na moj zadnji po0st, hana_sara, baš se pitam zašto...

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    posjetio sam gay.hr i tamo naišao na savjetovalište.. pa ću evo iskopirat kakvi problemi muče ljude i kakvi su odgovori.

    Bok!!!! imam 17 godina i ulaskom u pubertet shvatio sam da sam gay. Kao i većini ljudi moje dobi najveći problem je reći svojim roditreljima i drugima da smo drugačije spolno orijentirani od drugih. U zadnje vrijeme puno razmišljam o tome da kažem tati jer su sve češča pitanja kao npr. imaš li curu?, teme o braku, djeci... Cijelo moje društvo u školi kao i u susjedstvu su protiv gay osoba. Kada razgovaramo o toj temi najčešči komentari su da takve osobe treba ubiti, isprebijati na mrtvo ime na što se svi naravno uključujući i mene (teška srca) smijemo. U školi iz biologije smo učili o muško ženskim odnosima i profesor je spomenuo homoseksualnost i na to je rekao da su takvi ljudi bolesni da je to što rade odvratno i neprihvatljivo. Takav stav ima i moja obitelj. U životu sam imao mnogo problem zbog kojih sam posjećao psihjatra. Samo me zanima postoji li neki način da to objasnim tati jer čim pomislim na to v eć vidim njegovu reakciju. Čak mislim da bi me izbacio iz kuće. Živimo u malom mjestu gdje se sve pročuje u tren oka. Kako tati objasniti da volim muške i da nikada neće dobiti njemu jako željene unuke???

    Odgovor

    Kako objasniti tati? Nazalost, na to pitanje ne postoji univerzalan odgovor, kao ni lak način za ga rijesiti. Predrasude su nesto preko cega se jako tesko prelazi i sto se jako tesko mijenja, no moguce je i treba biti uporan.

    Jedino sto mu mozes ponuditi za objasnjenje su znanstvene cinjenice da homoseksualnost nije bolest. 70-ih je sluzbeno skinuta s popisa poremecaja; utvrđene su razlike u gradji mozga izmdju homo i hetero muskaraca; postoji kod preko 400 ostalih vrsta na planeti; utvrdjene su genetske predispoziije; na tragu su i konacnog odgovora gdje je gay gen...

    To cu neke cinjenice koje ukazuju da je homoseksualnost urodjena, a ne naucena ili izabrana, i mogu pomoci osobi s predrasudama da malo razmisli i prihvati (bar donekle za pocetak) promjenu misljenja.

    No, roditelji na pocetku uvijek burno reagiraju, te se poslije smire i s vremenom polako prihvate.

    Sad je pitanje, kako mislis da bi tvoj tata reagirao na to, odnosno da mu izneses i cinjenice o normalnosti toga?

    Mozda je dobro polako ga uvesti u temu, ljudi su znali pustati neku knjigu o homoseksualnosti na vidljivom mjestu, pa da roditelji uoce, pa se sami zamisle oko toga i sl.

    ----------------------------------------------------------------------------------


    Naime,imam 21 god.Živim sam u Zagrebu u koji sma došao studirati.Prilikom posjeta,moji roditelji su pronašli moj dnevnik i saznali da im je sin gay. Sada mi rade scene,žele me slati psihijatru i slično. Ne znam način na koji da im objasnim da sam normalna osoba i da gay nisam postao dolaskom u Zagreb. S ocem sam uvijek imao malo lošije odnose nego sa mamom i on je taj koji radi drame. Vrlo su ljuti i razočarani mnome.

    Odgovor

    Poštovani

    Vjerujem da to znaš: homoseksualnost nije bolest u psihijatriji. Samim time, ako tvoji roditelji uspiju naći psihijatra koji će te “liječiti” od tvoje spolne orijentacije, možeš im reći da će onda taj psihijatar završiti na sudu. Zakoni su tu vrlo jednostavni.
    Ako tvoji roditelji misle da upravo oni znaju što je najbolje što ti trebaš biti, onda su oni nešto jako pobrkali u svojem životu. Ako oni misle da ti mogu određivati tko si i što si, onda sami nikada nisu prerasli svoj pubertet. Oni su ljudi koji su te biološki napravili, usadili ti svoje gene, svoj odgoj, svoja vjerovanja, svoje nade i naravno svoja ograničenja i loše misli. Oni su te hranili i oblačili i školovali jer su tako odlučili i nitko ih nije tjerao na to. To su učinili, osim iz dužnosti i jer drugi tako rade, i iz - LJUBAVI. Roditeljsko zanimanje ima svoje vremenske limite: otprilike dvadesetak godina. Nakon toga djeca se osamostaljuju (ako žele) a oni nastavljaju svoj život.
    Imavši na umu što sam ti rekao, mislim da ćeš razumjeti gdje je nastao kratki spoj. Oni u tebi vide ekstenziju, nastavak, sebe. Na žalost, kod nas su ljudi isprogramirani da nakon odgoja djece i njihovog odrastanja odlaze u penziju i čekaju smrt, umjesto da na vrhuncu svoje mudrosti (ako su ju stekli) uživaju u novima znanjima i aktivnostima i puste djecu da odaberu hoće li im biti prijatelji ili će se rastati od njih. Tu leži jedan od razloga njihove ljutnje. Što su oni BEZ tebe? Imaju li oni odgovor?

    Probaj razumjeti svoje roditelje. Oni žive sa svojim odgojima, sa svojim mislima što je to “dobro” a što “loše”. To je naravno dresura koju su primili odmalena. No, mnogima je dresura draža od razmišljanja svojom glavom i slušanja svog srca. Ti si im priredio neugodno iznenađenje, jer je odjednom nešto otišlo van dresure po kojoj se sada ponašaju. U odgoju pasa, ako pas ne posluša naredbu, gazde kreću na batine. Ljudi se malo razlikuju u ponašanju jedni prema drugima. Takve batine su verbalne ili stvarne, ali je jedino što tvojim roditeljima pada na pamet. Oni na žalost, suočeni s raspadom nekih svojih vjerovanja i pogrešnih nadanja, i ne mogu drugačije. Ne znaju. Ja ne znam kakvi su tvoji roditelji, ali na žalost mnogi imaju ovakvu isprogramiranu recepturu života: rađanje, škola i edukacija, (muškarci vojska), posao, ženidba, djeca, penzija, smrt. Mnogi se užasavaju što bi bilo da se nešto preskoči, kao ženidba i djeca. A ti ćeš to napraviti. Bez braka i djece, mnogima nastane vakuum u glavi od toga što bi uopće oni radili!
    Prva emocija tvojih roditelja je naravno ljutnja ili bijes. To je (na žalost) uvijek rado viđena emocija kada roditelji doznaju da im je sin gej. “A mi smo sve žrtvovali za tebe! Hranili te i otkidali od usta sebi! Odgajali smo te da budeš pošten čovjek! Ti to nama namjerno radiš da napakostiš! Želiš nas poniziti u očima drugih!” Ja ne znam kakve su bile riječi tvojih roditelja, ali u njima se često ogleda strah zbog SEBE, a ne zbog tebe, svojeg djeteta. I tu leži bit problema. Oni se slabo pitaju što ti želiš. Paralelno s ljutnjom javlja se i emotivna manipulacija pod izlikom ljubavi: “Mi tebi želimo najbolje. Znaš da je gej život težak i da će te svi odbaciti. Mi tebi želimo ugodan i pošten život. Ajde postani normalan nama za ljubav. Ma neka ti je to faza pa onda se oženi. Sve ćemo zaboraviti, samo prestani s time.”. Tako otprilike izgleda “nagovaranje”.
    Naravno, duboko u sebi oni razvijaju krivnju i molim te da ju također probaš shvatiti. “Mi smo krivi za sve. Krivo smo te odgajali, bili smo grubi. Jesmo li mogli drugačije a ne da nam je sin peder?” Krivnja katkad izlazi otvorena, a katkad u njihovima najdubljim mislima, kada razmišljaju o svemu. Krivnja naravno potencira bijes, a bijes naravno (zbog ljubavi koju oni normalno kao roditelji osjećaju u sebi) budi još jaču krivnju.

    Kako završiti taj ciklus gdje jedno rađa drugo?
    Tvoja odlučnost. Ja ne znam koliko si pokušavao (a kažeš da jesi) da im dokažeš kako si to ti i tvoj izbor i život i da biti gej nije ništa nenormalno, ali to je teško kada je bijes jači. Ja ti sugeriram da ga ne potičeš svojim bijesom na njih, već svojom odlučnošću. Sigurno znaš koliko si samog sebe pitao da li je u redu što si gej. Sigurno znaš svoje vlastite dileme. Oni prolaze isto, a ovo je test onog što si TI naučio o sebi. Ovo je test tvojeg pouzdanja i sigurnosti.

    Tvoje pitanje je vrlo šturo, pa detaljnije možemo kada i ti budeš detaljniji.
    Put nije lagan ali na kraju uspije. Većina roditelja doista prihvati svoju gej djecu. Ako tvoji neće, onda čete se razići. Zauvijek. To znaš i ti i oni. A oni se toga boje daleko više nego ti.
    Budeš li imao problema koji se ne tiču samo psihološke naravi, stoji ti na raspolaganju naš pravni tim. Nitko ti ne može na silu zabraniti da budeš što jesi.

    [/i]

    ---------------------------------------------------------------------------------


    pisem jer iz dana u dan sve vise upadam u depresiju i sve cesce (makar za sada jos uvijek ''apstraktno'') razmisljam o samoubojstvu. ne u smislu da cu se ubiti, vec samo kao na jednu od ''metoda'' okocenja svega ovoga...makar sam svjestan da to uopce nije rijesenje. Zivim u gradu koji je dosta malen i u kojem je klero-konzervativizam dominantna ideologija - gdje ne postoji niti jedna gay grupa ili tome slicno gdje bi se moglo ici razgovarati, upoznati partnere itd... sa jedne strane dosao sam u fazu (sto radi starosti, sto radi zivota koji nudi grad) kada bi se zelio skrasiti - naci-vezu i voljeti nekoga. ali tek tu se pojavljuju veliki problemi.
    1. Moji roditelji i prijatelji neznaju da sam gay, makar me ne bi zacudilo da sumnjaju jer od prvog srednje nisam imao curu (sada studiram)...i bojim im se reci, jer je okolina gdje zivimo jako konzervativna i iz razgovoran sa roditeljima shvatio sam da to shvacaju kao bolest.odgojen sam u katolickoj obitelji i za mene imaju ''velike'' planove, koje necu i ne zelim ostvariti - ali gledati njihovo razocarenje ce me stajati teskih psiholoskih posljedica.
    Sto se prijatelja tice mislim da bi me dio njih kao takvog prihvatilo, ali svejedno se bojim reci jer stavljam dosta toga na rizik. sa druge strane ako bi i imao vezu morao bi im lagati, a primjetili bi promjene jer bio svakako bio sretniji - ali morao bi imati deteljan plan kako da lazem - gdje se gubim? itd... Oni vec svi imaju veze i sa jedne strane smo sve manje skupa...a jedino ''sa menom nesto nije u redu? Gdje mi je Cura?''....Bojim se ostati sam - napusten. to kretanje izmedju lazi, htjenja i negiranja sebe svakim danom me sve vise razdire i svakim danom sve vise tonem prema dnu. ako se ovako nastavi mislim da cu poludjeti

    2. sa druge strane problem je u samom konceptu kako naci nekoga i mom psiholoskom strahu. Imao sam par susreta ali se sve zavrsavalo na samo ''zelji za seksom'' bez icega vise - bez icega trajnijeg, duhovnijeg i boljeg. u tih par susreta osjecao sam se dosta jadno... i sam taj koncept mi se gadi, jer negledam sebe kao puki seksualni objekt za izivljavanje.
    sa druge strane, kada sam i porukama nabasao na neke decke koji su trazili da se nadjemo i mozda se izrodi nesto vise u zadnji cas bi se uplasio i uvjek pobjegao glavom bez obzira...ispustio sam tako mnogo prilika da mozda budem voljen. ali strah - kako ce biti? Ocu li biti razotkriven?... - uvjek me otjerao. kasnije sam redovito zalio....

    znam da mnogo trazim...zelim imati nesto bez posljedica...biti ''normalan'' i ostvariti svoje zelje....potpuno sam izgubio nadu da cu nekoga naci, da ce me netko zaista prihvatiti...jer vecina poruka koje kruze po ovakvim i slicnim forumima samo je orjentirana na seks...ne na nesto vise.

    par osoba u mom gradu za koje se saznalo da su gay, obiljezene su i svi ih koriste kao ruglo...ja to ne zelim biti...

    Odgovor

    Poštovani

    Izgleda da je za mnoge gejeve put donekle sličan kroz usamljenost i depresiju, poricanje i strah od reakcija bližnjih i okoline, preko beznadnosti za ostvarenjem kvalitetne veze ili uopće upoznavanjem nekoga...
    Zanimalo bi me jesi li stekao kakve prijatelje (strejt ili gej, muške ili ženske, svejedno) s kojima možeš pričati o svemu ovome? Ili si pak ovdje totalno sam?
    Kažeš da je većina poruka po forumima orijentirana na seks. To je možda istina, ali još uvijek ostaje ona manjina i zato vrijedi uvijek iznova pokušavati i nadati se da ćeš upoznati nekoga. No, ako je odgovor na gore postavljeno pitanje negativan, možda bi se trebao usredotočiti da prije svega pokušaš upoznati nekog tko će ti odgovarati za PRIJATELJSTVO! Kad ćeš s nekim moći sve ovo dijeliti bit će ti puno lakše, i kad ćeš sve više upoznavati druge gej ljude učit ćeš od njih, i polako ćeš ipak naći svijetle točke u svemu ovome, i naći ćeš nadu i smoči hrabrosti da ustraješ i dalje u potrazi za voljenom osobom.
    Spomenuo si svoj strah od upoznavanja. Ako nećeš riskirati moguće negativne posljedice takvih susreta proći će te možda neki lijepi trenuci koje bi mogao imati s dotičnima! Riskiraj! Neće te ubiti! I svaki slijedeći put će ti biti sve lakše i lakše.
    Jednom kada se više okružiš s gej ljudima moći ćeš bolje sagledati situaciju u svojoj sredini i možda snaći hrabrosti i da napraviš coming out. To ti pogotovo može biti lakše kad budeš zaljubljen. Sad kad si sam i pod bremenom teških emocija sigurno je užasna pomisao na to da netko sazna da si gej, i najbolje je da ne gradiš nikakve konstrukcije unaprijed. Ostavi to za kasnije. Jednom kad stekneš podršku bliskih prijatelja, i pogotovo voljene osobe, takvi koraci budu mnogo lakši, i spontani.

    ima još puno puno slučajeva :http://www.gay.hr/portal/savjetovaliste.php?kat=6

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •