Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 417

Tema: mama saznala da je gay

  1. #101
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Ljudi koji su se na forum ulogirali da bi ovu temu raspravili, ostavljaju upuceniji dojam od mene i zanimljivo ih mi je citati.
    Ja sam stavila na gay.hr ovaj link jer mislim da bi curama i dečkima sa onog portala bilo zanimljivo ovo pročitati, te da su svakako najpametniji po pitanju ove teme.
    Najbolji prijatelj mi je na gay.hr jedan od admina, te sam sa povjerenjem stavilalink tamo, jer znam da će se javljati ljudi sa mozgom u glavi

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    ti si sirena na gay.hr-u?

  3. #103
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ak je - nije jedina

  4. #104
    pwnd

    Početno

    bok. doso sam. sad cu vam rec samo kratko kaj mi ide na *****.

    kao prvo, ovo sto ova zena pise je glupo ko *****.

    zasto ne prihvatiti homoseksualizam jednako validnim hetero kad je to osjecaj protiv kojeg se covjek ne moze boriti? pa sad, ima dosta "osjecanja" u zivotima ljudi, ali da li su sva nuzno prirodna? npr. pedofili (naravno NE usporedujem tu moral tih ljudi sa gay ljudima, nego porive) isto imaju neosporiv poriv u sebi , njih privlace djeca. zar to znaci da su i oni prirodni po definiciji? ili su zastranili? its just a thought, only a thought

    ili jos jedan primjer. sto bi bilo da ljudi bez lijeve ruke pocnu osnivati saveze i govoriti kako i oni imaju jednaka prava kao oni s obje, zasto oni ne bi smjeli voziti auto itd... prvo bi se svi sazalili, pa im osigurali ista prava, ali onda bi ti ljudi poceli traziti da se zivot s jednom rukom proglasi jednako pozeljan onom s dvije, a nakon toga i ohrabrivati one s dvije ruke da si odrezu ruku, jer je to jednako dobro Shock . opet, ovo su moja osobna razmisljanja, znam da nemaju puno veze s temom prihvacanja homoseksualnosti u djeci... ali danas kao da SVI razmisljaju isto, ako nisi liberal, bolje ti je da sutis Undecided
    prvo homoseksualizam nije politicki pokret. ispravno je homoseksualnost. ja sam prvi koji ce se, kao jako autoironicni peder, sprdat s izrazom "homoseksualizam", ali u nekakvoj iole ozbiljnijoj raspravi, ovakvim katastrofalnim greskama obrazovanja u smjeru opce kulture nije mjesto.

    kao drugo preglupa paralela sa "hendikepiranim imaginarnim jednorukim ljudima" koji ce od ovih dvorukih trazit da si rezu ruke jer je to jednako dobro je glupa ko *****. ako nisi apsolutno maloumna, i ako nisi skuzila ono za sto se pederi bore je ne to da svi budu pederi, nego da jednostavno imamo ista prava ko i ti koja imas decka. kristu hvala, ne zelim da svi budu pederi. niti itko drugi. niko nigdje nikad ne propagira "i vi budite peder", nego se propagira "ako si vec te (ne)srece da si peder, bar skupi muda i budi ponosan na ono sto jesi".

    p.s. nisam liberal. konzervativni sam moralista.

    Kada si ti cula da homoseksualci ohrabruju heteroseksualce da postanu homo?
    cula i dozivjela nazalost!

    mislim da na ovo uopce nemam komentara. samo jedno pitanje. jesu uspjeli ih nagovorit da postanu pederi?


    na svojevrstan nacin, svakako. prvo i osnovno jer u takvoj zajednici nema djece (svakako ne prirodnim putem ) a onda jos i iz mnogih drugih razloga, podjele musko zenskih uloga i ljepote u tome itd itd. iskreno, koliko god se slazem da prava i dostojanstvo ne treba nikome uskratiti, ne mogu prozvakati stav da je gay jednako validna opcija kao i hetero. u svakome je slucaju manje prirodna i kompliciranija. ustvari manjinsko opredjeljenje koje ce u zivotu donijeti puno problema toj osobi... i znam da im nije lako, ali to onda opet ide za mnoge manjinske skupine
    kristu hvala, ovo cak lici na nesto pametno. al nazalost iza te vrlo tanke poluprozirne maske krije se cisti idiotizam.

    glupi argument random idiota koji upropastava svaki trag mozga : u takvoj zajednici nema djece.

    ovo je vec toliko puta pobijeno da cu jednostavno rec da nemam komentara.

    glupi argument random idiota koji upropastava svaki trag mozga #2: podjela musko zenskih uloga.

    e sad. ja usisavam. perem sudje. decko kuha. pere robu. vozimo auto naizmjenicno.
    koji je musko a koji zensko?

    to sto ti nemozes prozvakati da i peder moze bit jednako normalan ko i strejter, je tvoj problem. to NIJE, ponavljam NIJE validan argument.


    ali razlika izmedu ovog bez ruke i gay covjeka danas je da jedan prizna da to njegovo stanje nije normala, a drugi se zavarava da to jest...
    ako je cetvrtina stanovnistva naseljena u gradovima, a ja zivim na selu, jesam li normalan? ako samo 7% stanovnistva hrvatske ima visoko obrazovanje, jesam li ja koji studiram pri sebi?

    normalan sam. ne zavaravam se. dizem se ujutro. ucim. jedem. serem. radim. zivciram se. ljutim se. smijem se. placem. gorim od zelje. umirem od apatije. krvarim. hvala.

    ali da ih se trpa u "posve normalne" osobe, ne bi se mogla sloziti
    zasto? nijedan argument ti nije valjan. po cemu ja to nisam posve normalan? po tome sto sam odlucio studirat? po tome sto kartam trading card game koji je osim mene odabralo samo oko pedesetak ljudi u hrvatskoj? po tome kaj mi mama i tata imaju pajceke pa imam svjezeg mesa doma? po tome sto volim decka?

    pa mozda mi ne definiramo hendikep isto. ja to nisam mislila na cisto medicinski nacin, nego kao nesto sto ti smeta kroz zivot i koci/radi ti prepreke te da imas sve sto covjek moze pozeljeti: obitelj, partnera, zdrav seksualni zivot
    meni, na srecu(hvala mama), nikad nije smetalo bit ono sto jesam. imam i obitelj i partnera i zdrav seksualni zivot. meni ne smeta to sto ja jesam. smetas mi ti. skoro sam se za**** i napiso "smeta mi okolina". kuzis?


    i sve pohvale roditeljima kojima ce na prvom mjestu bit zelje i sreca njihove djece. i vecini vas ostalih na lijepim misljenjima. kolko god mi se gadi gledat vecinu zatucane populacije, ljudi poput vas mi daju nade da ce jednog dana bit bolja vremena. a to je, bogami, velka stvar.

  5. #105
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno


  6. #106
    pwnd

    Početno

    nazalost, nisam znao da imate cenzuriranje grubih rijeci. rado bi editiro sad, al nekak nevidim gumb za to :D

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    a zajeb
    kasno ti je sad za to.
    nije ti ovo gay.hr, nema tu ispravljanja postova

  8. #108
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj pwnd prvotno napisa
    nazalost, nisam znao da imate cenzuriranje grubih rijeci.
    nema veze, procitali smo ih kao da su tu

  9. #109
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    pwnd, sjajan nick, premda mislim da je citirana pwnd u ovom slučaju.
    Pozdravljam tvoj dolazak ovamo i sjajan post.

  10. #110
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    bez obzira na "grube riječi" uživala sam čitati tvoj post i nadam se iskreno da će citirana gospođa shvatiti puni smisao..

  11. #111
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    pwnd, dobrodošao!

    Uljepšao si mi dan .

  12. #112
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    pwnd, svaka čast i dobrodošao :D

  13. #113
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    I meni...

  14. #114
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno


  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno


  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    :D

  17. #117
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    ako se vama svima toliko svidio post pwnd, onda je stvarno nazalost kasno vam govoriti o svemu sto sam ja kroz dugogodisnje iskustvo shvatila... a dobro, nek vam bude, uzivajte. brisem van iz ove teme jer ovoliku nekulturu, psovanje i primitivizam vec dugo nisam cula. naravno, onda bi se ljutili da velim da mi je to stereotip gay covjeka u Hrvatskoj

    kidam nalDESNO (s razlogom )

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    no one will miss you

  19. #119
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    no one will miss you
    and i will miss no one . mozda iduci put ja dam link na neki krscanski forum, ko vi na gay.hr, pa cemo vidjeti u kom ce smjeru otici debata ... cuz that was soooo fair :/ . a taj tip (sve me ga strah da me ne dode prebit kak je zvucao, primitivni agresivac :shock: ) sigurno ima djecu ahem, i vrlo je prikladno njegovo upadanje na ovaj topic ahem

    ostajte zdravo

  20. #120
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    aj baj




    za svaki slucaj isla sam si poogledat kaj tocno znaci stereotip = pojednostavljena mentalna slika pojedinca ili grupe 8)

  21. #121
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mukice

  22. #122
    pwnd

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj štoveć prvotno napisa
    no one will miss you
    and i will miss no one . mozda iduci put ja dam link na neki krscanski forum, ko vi na gay.hr, pa cemo vidjeti u kom ce smjeru otici debata ... cuz that was soooo fair :/ . a taj tip (sve me ga strah da me ne dode prebit kak je zvucao, primitivni agresivac :shock: ) sigurno ima djecu ahem, i vrlo je prikladno njegovo upadanje na ovaj topic ahem

    ostajte zdravo
    imam 23 godine i studiram, nemam djecu nit sam agresivni primitivac. cak stovise, ni jednom u zivotu se nisam potuko s nikim. samo sam glasan i znam kako da me se cuje kad me se napada.

  23. #123
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj pwnd prvotno napisa
    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj štoveć prvotno napisa
    no one will miss you
    and i will miss no one . mozda iduci put ja dam link na neki krscanski forum, ko vi na gay.hr, pa cemo vidjeti u kom ce smjeru otici debata ... cuz that was soooo fair :/ . a taj tip (sve me ga strah da me ne dode prebit kak je zvucao, primitivni agresivac :shock: ) sigurno ima djecu ahem, i vrlo je prikladno njegovo upadanje na ovaj topic ahem

    ostajte zdravo
    imam 23 godine i studiram, nemam djecu nit sam agresivni primitivac. cak stovise, ni jednom u zivotu se nisam potuko s nikim. samo sam glasan i znam kako da me se cuje kad me se napada.
    glasan, prost i sa stavom "ajmo zatuc svakog ko se ne slaze sa mojim izborom"... ja bar ne zagovaram debatiranje na nivo "e ovo mi je glupo, ovo preglupo, a ti si idiot" (stvarno visok stupanj kulture i obrazovanja :/ . anyway, znam da sam rekla da cu otici, ali morala sam komentirati i stvarno mislim da nije u redu tako se razgovarati na forumu koji bi trebao imati veze sa odgojem DJECE. cista pristarnost da taj post nije moderiran

  24. #124

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj pwnd prvotno napisa
    meni, na srecu(hvala mama), nikad nije smetalo bit ono sto jesam. imam i obitelj i partnera i zdrav seksualni zivot. meni ne smeta to sto ja jesam. smetas mi ti. skoro sam se za**** i napiso "smeta mi okolina". kuzis?

  25. #125
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Da Hana_Sara, fakat je taj post skroz različit od tvojih .

  26. #126
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Da Hana_Sara, fakat je taj post skroz različit od tvojih .
    ko nebo i zemlja. gdje ja nekoga nazivam idiotom ili glupanom? koliko znam, stav ovog foruma je :

    KORISNICI FORUMA:

    1. Korisnici imaju pravo stavljati na Forum poruke bilo kakvog sadržaja na temu roditeljstva, kojeg smatraju korisnim i/ili zabavnim ostalim korisnicima. Imaju puno pravo na zaštitu privatnosti, slobodu izražavanja i fer odnos od strane drugih korisnika i osoblja Foruma. Ta prava vrijede tako dugo dok se poštuju obaveze, zabrane i ograničenja Foruma, opisani u nastavku teksta, i sve dok ne zadiru u prava ostalih korisnika. Korisnici također imaju pravo na pomoć i podršku osoblja tako da svoja prava mogu i ostvariti.
    ....

    IZRIČITO JE ZABRANJENO:

    2. Korištenja vulgarnih izraza (psovke, prostote i sl.) te se zabranjuje vrijeđanje i omalovažavanje bilo kojeg korisnika Foruma, kao i bilo koje religijske/etničke/seksualne ili slične grupe ili pojedinca, te poticanje mržnje i zlostavljanja.
    dakle kao sto rekoh, moderatori?

    koliko god se ja osobno zbog SVOJIH uvjerenja (sto opet spada pod moje pravo izrazavanja) ne slazem sa homoseksualnim opredjeljenjem, nikakve vulgarne izraze nisam koristila. vjerujem da je moja poanta i bez toga dovoljno jaka, sto ocito moj sugovornik ne smatra. samo si probajte zamisliti da sam ja na nekom drugom topicu napala nekoga na nacin na koji je on ovdje krenuo na mene jer imam misljenje koje je ovdje u manjini... mislim da bi bila isti cas iskljucena s foruma. trazim bar istu pristojnost s strane moderatora u ovom slucaju.

  27. #127
    pwnd

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    ko nebo i zemlja. gdje ja nekoga nazivam idiotom ili glupanom?
    A vrijedjanje je samo kad nekoga nazivas glupanom ili idiotom?

    To sto ti ciljano vrijedjas jednu skupinu(koja ukljucuje mene) nazivajuci ih nenormalnima i hendikepiranima nije uvreda?

    Naravno da nije, jer je to tvoje misljenje. Ako se ja s time mogu pomirit, pomiri se i ti s mojim misljenjem.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Hana Sara, bez obzira na osobna misljenja, ni ja bas ne vidim svrhu tvog javljanja na temu na kojoj se trazi konkretan savjet.

  29. #129

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    zar to znaci da su i oni prirodni po definiciji? ili su zastranili?
    Pozdrav. Ja san pwndova druga polovica. Eto to je uvod. Draga Hana, molin te da mi das definiciju prirodnosti. Nakon odslusanih sest kolegija iz etike gdje je to jedno od vaznijih pitanja nijedan profesor *** nije znao reci sto je tocno to. Kako vidin da ti odlicno raspolazes tin podatkon uzasno bi pomogla svin studentima, profesorima, docentima itd. filozofije kad bi to podijelila i s drugima.

    E sad nakon ovog jako glupog "pitanja" da ti objasnin sta san pokusa rec. Ti neznas sta je prirodno po definiciji, jer to niko nezna. Tako da te molin da ne ulazis u ono o cemu nema teorije da mozes i smijes uopce raspravljati. Postoji nekakva mizerna vjerojatnost da su svi ostali ljudi koji se bave ton materijom iznimno glupi, a da ti nisi, onda bi u najmanju ruku bilo u redu da svoje prosvijecene ideje dijelis s nama manje vridnima.

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    prvo i osnovno jer u takvoj zajednici nema djece (svakako ne prirodnim putem )
    Moja mama je mene rodila prirodnin puten. A sta da je moja mama nakon toga odlucila zivit s nekon zenon jer je shvatila da je homo/bi? Bi li to automatizmon napravilo da ja nisan prirodno rodjen? Ako mi ikad uspijes odgovorit na ovo pitanje, mozda, al mozda vidin u daljini nekakvo svjetlo smislenosti toga sto govoris.


    [/b]

  30. #130
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    brrr koji nik

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    pwnd

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa


    za svaki slucaj isla sam si poogledat kaj tocno znaci stereotip = pojednostavljena mentalna slika pojedinca ili grupe 8)

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Prirodno bi valjda bilo ono sto omogucava produzivanje vrste. Ja pisem Hani Sari da je skrenula s teme, a vidim ni vas dvojica niste nista manje zaglibili.

  34. #134
    pwnd

    Početno

    sori, borim se protiv stereotipa i odgovaram na uvrede. ako me treba maknut, slobodno micite.

  35. #135

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Prirodno bi valjda bilo ono sto omogucava produzivanje vrste.
    svaka cast pozdravi mi sve svoje prijatelje koji nemaju djece bilo zbog sterilnosti njega ili nje i reci in da po tebi nisu prirodni.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A gle, nema ti tu neke velike koristi od borbe protiv stereotipa. Mozda bi bilo bolje orijentirati se na sirenje medjusobne tolerancije i uvazavanja.
    Ja osobno nisam pobornik ideje da je hetero=homo u smislu "prirodnosti". I tesko da me netko moze uvjeriti u suprotno. Ali, tebe kao osobu ne postujem nista manje nego bilo kojeg drugog heteroseksualca.
    Meni je jako zao decka iz konkretne situacije. Jer, ako on stoji iza svog uvjerenja, tj. iza svojih sklonosti, onda bi mu se u svakom slucaju trebala pruziti podrska. To vise ne bi trebalo imati veze s tim sta je kome prirodno, a sta ne.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Problem neplodnosti je nesto sasvim drugo. Nemam ja namjeru skretati u takve teme, samo sam htjela reci da je moguce da se uvazavamo i toleriramo bez bezuvjetnog prihvacanja medjusobnih stavova i nacina zivota.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno


    Sori ali ja moram riknuti od smijeha na onaj poziv upomoc moderatoru od strane Hane_Sare.
    H_S, a kada ti omalovazavas i vrijedjas skupinu ljudi onda se to zove sloboda izrazavanja...jel to samo zato sto ti ne prostacis ili...?

  39. #139
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    ti si sirena na gay.hr-u?
    Jesam

  40. #140
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj malkavian prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Prirodno bi valjda bilo ono sto omogucava produzivanje vrste.
    svaka cast pozdravi mi sve svoje prijatelje koji nemaju djece bilo zbog sterilnosti njega ili nje i reci in da po tebi nisu prirodni.
    ma daaaaaaj

  41. #141
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ne moj molim te sam sebi skakt u usta.

    do sad si se dobro držao, a sad...

    u porodici sam u kojoj je sterilitet uzeo maha,ali oni svi smatraju da se LIJEČE od steriliteta, znači drče to za bolest.

    zato nemoj ... jer to nije to ... no hard feelings, ali to je tako

  42. #142
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    drže to za bolest

  43. #143

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    53

    Početno

    štoveć, hvala što si se registrirao i napisao iskren post.
    prihvaćanje je ono što svak od nas treba naučiti.

    nemam neko posebno mišljenje o gay populaciji. nisam bliska s nikim tko je gaj.
    ipak, vjerujem da u kritičnim periodima, kad čovjek spoznaje svoju seksualnost, nije lako živjeti između straha i tjeskoba zbog onog što jesi i silna potrebe da budeš prihvaćen.

    svaka čast što si dao šansu i sebi i sinu

  44. #144
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    nakon jos malo razmisljanja, mislim da bi onaj decko iz pocetka price trebao sutiti do svoje punoljetnosti, a onda vidjeti hoce li se deklarirati ako gay ili ne. Ako je maloljetan, i okolina mu nezdrava....takov zlostavljanje ne bih nikome pozeljela.

    Ono sto me opcenito iritira je stav da ako si maloljetan, nisi osoba tj. nemas svojih prava (al zato brdo obaveza )
    Ne definiram roditeljsku odgovornost kao odredivanje djetetove seksualne orjentacije. Dapace, nalazim ga uvredljivim. Seksualnost je nesto sto nalazimo svatko za sebe, i iskljucivo onako kako mi mislimo da je dobro.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ajde da se nekad dogodi da sam sretna sto zivimo u nizozemskoj

    u zgradi imamo 3 homoseksualna para pa ce sebastian u startu viditi da je svaka seksualna orjentacija normalna

    savrseno mi je svejedno da li ce biti hetero, bi ili homo, samo silno zelim da bude sretan i da nadje srodnu dusu, sto god to njemu znacilo

    nije mi jasno zbog cega homoseksualci ne bi mogli biti roditelji? pa postoji ivf, uvijek se mogu dogovorit 2 osobe koji su recimo dobri frendovi da zele dijete i dobit dijete i tako. mozda se uskoro i hrvatska unormali pa se dozvoli usvajanje homoseksualnim parovima

    u zgradi je jedan od muskih parova kombinacija tipa koj je prije bio ozenjen i ima dvoje djece iz te veze i klinci najurednije dolaze tati i partneru na vikende, sto vise kad tata sljaka partner sam vrlo cesto ide po klince, bavi se sa njima

    kak je to prokleto sto u hr ljudi samo vrebaju priliku da bi nekon osudjivali, otuzivali i pljuvali umjesto da se pokusa sve okrenut na pozitivu i u svakoj situaciji pronac ono pozitivno i to stavit u prvi plan (ovdje je takav mentalitet)

  46. #146
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    evo registriro sam se samo da bih mogao tu nešto napisati.
    moj sin ima 17 godina i prije nekih 5 mjeseci mi je to priznao. moja žena je tada znala već skoro godinu dana ali mu nije dopuštala da mi reče.
    isprva kad mi je reko mislio sam da me zeza, odmah sam pomislio nije li neki prvi aprila ili slično, međutim, i nažalost, govorio je istinu. ovo nažalost kažem samo zato što će njemu biti teže u životu. kad sam shvatio da je ozbiljan doslovno sam poludio, nisam bio ljut na njega, nego jednostavno nisam mogao vjerovat da se to meni događa, da je moj vlastiti sin, u kojeg polažem sve svoje nade i za kojeg želim da bude tisuću puta bolji čovjek od mene gay. svjet mi se srušio za sekund, pitao sam se što sam ja skrivio Bogu, gdje sam pogriješio u odgoju, zašto baš ja? neću imati unuke? to je nemoguće! usljedili su dani u kojima sa ženom nisam razgovarao a sina sam propitkivao o svemu i cijelo vrijeme u njega pokušati ubaciti zrno sumnje, želju da se promijeni, da postane "normalan". mislio sam isto kao i mnogi da je zbunjen. doslovno sam očajavao, noćima nisam spavao. bojao sam se da se ne zarazi HIVom mislim da bi tada bio dao svoju glavu samo da on bude "normalan". u tim trenucima sam razmnišljao i o tome što će reći moj otac, prijatelji, kolege s posla... nikad mi u životu nije bilo teže. kroz naše razgovore sam znao bit neugodan i prijetit mu izolacijom dok se ne promijeni. a on nikako nije odustajao nego mi je recitiro svoje argumente. onaj koji me pogodio je bio kad mu reko da on ne može bit u ništa siguran jer je premlad, on mi je odgovorio ovako nekako: "tata, jeli se tebi diže na ženske?" šutio sam par sekundi iznenađen izravnošću njegova pitanja. nikad prije nije predamnom tako nešto rekao. onda je on nastavio "meni se diže na muške". okrenuo se i otišao u sobu. dosta sam o tome razmišljao tu večer...
    sutra dan mi je donio knjigu Više od prihvaćanja" da pročitam. bio sam jako skeptičan. što će meni tu netko govoriti kakv je moj sin kad je on MOj sin. čisto iz znatiželje sam je krenuo čitat, samo krenuo... neznam zašto nisam nastavio tada. vjerovatno zbog toga što sam se bojao da će me uvjeriti u nešto. krenula je šutnja, šutnja duga 2 tjedna u kojoj nisam razgovarao ni sa sinom ni sa ženom. s posla bih išao pomagat bratu graditi kuću, bilo što samo da ne mislim o tome. zatim me jedne večeri oko 21 žena dočekala doma i rakla da sutra idemo kod psihologa. pitao sam zašto. tako da pokušamo riješit ovaj problem koji očito postoji. uslijedila je svađa.. koje se jako sramim. svašta sam izgovorio ali me uspjela uvjerit da pođem. bio sam siguran kako će sutra biti moja pobjeda, kako ću joj i mu dokazati. e sad nema šanse da ispričam sve što se sve pričalo na tom sastanku koji je trajao skoro sat vremena. psiholog bi pitao jedno, ja bi postavio pod pitanje siguran da neće moći odgovoriti, on bi odgovorio, a ja pitao i pitao. tu mi je recimo prvi put palo napamet da bi homoseksualnost mogla biti prirodna, normalna. on je onda spomenuo kako je mnogima problem to što misle da neće imati unuke i kako je to opravdano ali da bi sreća djeteta trebala biti na prvom mjestu te kako se roditelji u mnogim stvarima pokušavaju ostvarit preko svoje djece zanemarujući pri tom da su oni jedinke, koje imaju svoj mozak i svoje osjećaje. i sad je usljedilo ono najvažnije. upito me jeli mi važnije da imam unuke ili da mi je sin sretan, jeli mi važnije da mi se susjed ne smije ili da mi se sin osmjehne? to me definitivno razbilo. znao sam što je važnije. Uhvatio sam sina za ruku i rekao mu "oprosti" on se nasmijao. žena se nasmijala. ja sam se nasmijao. sa psihologom smo još malo pričali o HIVu. još uvijek me je strah da će se zarazit ali me jednako starh i za 13godišnju kćer. s njime sam pričao poslije o tome i shvatio da je zreliji nego što sam mislio. da upotrebljava glavu. to prije jednostavno nisam primjećivao. nisam skoro ni pričao s njim.kad sam došao doma nastavio sam čitat knjigu (knjiga je "Više od prihvaćanja" a autori su c. w. griffin, m. j. wirth, a. g. wirth) jako poučna i iz nje naučio kako prihvatit ne samo sina nego i svaku osobu onakvom kakva ona zaista jest. shvatio sam zašto mi je žena to tajila. upravo se ovakve moje reakcije bojala.

    ova priča s premještajem u drugu školu je zaista tužna. ne mogu ni zamislit kako je djetetu kojeg će sada zatvorit, odmaknut od prijatelja, sredine na koju je naviknut samo zbog jedne njegove osobine. samo zato što je ono što je. nije on birao. pa sve i da je mogao izabrat tko bi izabrao takav život u kojem se moraš sakrivat? u kojem ti većina govori da si bolestan. kako uopće da dijete razvije neko samopouzdanje?
    ...sad naletila na ovaj post:

  47. #147
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    tek danas procitah ovaj topic

    mozda se uskoro i hrvatska unormali pa se dozvoli usvajanje homoseksualnim parovima
    potpuno podrzavam usvajanje od strane homoseksualnih parova.

    no sto me zgrozilo na ovom topicu je kolicina predrasuda prema homoseksualnim osobama :shock: :/ pa seksualna orijentacija osobe je samo jedan (i uz to jos intiman) aspekt necije licnosti (koji nikog drugog ne dira); svaka osoba je satkana od toliko razlicitih aspekata licnosti, i osobu reducirati samo na njegovu seksualnu orijentaciju je za mene potpuno neprihvatljivo.

    Prirodno bi valjda bilo ono sto omogucava produzivanje vrste.
    znaci svi oni ljudi (bilo homo bilo hetero) koji iz nekog razloga ne zele/mogu ucestvovati u produzenju vrste (recimo poznam curu koja je rodjena bez maternice) su neprirodni, nisu "jednaki" (=) onim heteroseksualnim osobama koji rade na produzenju vrste.

    ako smo na svijet dosli samo iz razloga da produzavamo vrstu, onda zasto se ne sastojimo samo od genitalnih i reproduktivnih organa, zasto smo sposobni ochima vidjeti, ushima chuti i rukama stvarati... mozda ce ovo zvucati blasfemicno na roditeljskom forumu poput ovome, al covjek moze imati ispunjen i sretan zivot i bez da ikad osjeti chari roditeljstva (sto je takodjer samo jedan od aspekata necije licnosti).

    white musk
    kao sto vidis, usporedba se ipak da napraviti.

  48. #148
    greta

    Početno COMING OUT

    Mene su odgajali da su to bolesni ljudi, s vremenom sam ipak pocela shvacati da moji dotadasnji stavovi i nisu opravdani....
    Nikad nisam imala blizi kontakt s "tim" ljudima, ali sam svejedno zazirala i od same pomisli na to.

    a onda mi je frendica posudila knjigu COMING OUT, objavljenu kod nas, autorica je nasa cura, psihologinja, Iva Žegura (by the way - sestra Marte Žegure) i raspametila sam se....
    Od griznje savjesti sto sam bila tako paranoidna i nesklona tim ljudima koji se vole i imaju pravo voljeti se.
    Pitam se često sto bih ja ucinila da meni dodje sin ili kcer i outaju se. Bojala bih se za njih kao i tata (s prethodne stranice), ali bih uvijek bila i ostala njihova mama.

    Procitajte knjigu, obogatit cete se, vase ce srce preplaviti ljubav. biliv mi.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je sasvim svejedno hoće li mi djeca biti homo ili hetero, samo nek' su sretni.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Ljudi rade šta god hoće,šta im se sviđa i što im paše.Udovoljavaju svim mogućim svojim željama bez ikakvog srama stida ili želje da se promjene i shvate što je dobro za njih a što loše.I onda kad dođu bolesti,pošasti i ostale posljedice slobodnog lutanja čude se šta se to dogodilo.Ono što čovjek sije to i žanje.Biblija bi trebala bit vodič za sve nas,a čovjek najviše pati zbog loših odluka koje donosi u životu.Bog voli sve ljude i želi im pomoći da izaberu ono što će ih ćiniti sretnim i ispunjenim.Puno pozdrava

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •