Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 417

Tema: mama saznala da je gay

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno mama saznala da je gay

    dakle, s drugog foruma netko piše:
    jednom prijatelju su doma saznali starci. poludili. znate kako ide.. neću u detalje. uglavnom, što je važno, njega sada prebacuju u drugu školu u drugom mjestu, ukinut će mu internet, vjerojatno uzet i mob i totalno ga izolirat. psihički ubit.
    ono što ja želim jest nagovorit ga da se usprotivi, da odbije surađivat. tu mi treba vaša pomoć. treba mi što više načina da uspije izbjeć premještaj u drugu školu.
    ja kad ga čujem sljedeći put da budem zaista koristan i da sve isplaniramo.
    jer nedam mu da se pomiri s time!

    jedna moja ideja je da jednostavno odbije ić u novu školu i reče da će se javno outat ako ga ne puste..
    dal' ima netko kakvu ideju šta napravit'? :/

  2. #2
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    totalni idiotizam i primitivizam sa strane roditelja. Jadan dečko

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Pa najbolje da im lijepo kaze da promjena skole i oduzimanje mobitela nece promjeniti njegovu seksualnu orjentaciju, kad vec sami nisu to dokucili.
    A koliko je star decko?

  4. #4
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    prvo:koliko on ima godina? jer, ako je maloljetan, malo toga moze.
    mislim dasvakako treba sam sa sobom rascistiti sto jest, i boriti se za sebe. ako misli da bi ga roditelji negdje zatvorili, da ga spase od njega samoga (cini mi se pedvidiljiv scenarij), mora to ili prihvatiti ili eventualno pobjeci. I preuzeti odgovornost za svoj zivot.
    Mislim da bi se mozda mogao obratiti nekom socijalnom radniku (centar za soc. rad?) oni bi trebali biti na njegovoj strani?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    ne znam. ne piše. al' valjda je maloljetan ak' još ide u školu...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    da. netko je predložio da se obrati soc. radniku, al' ne znam baš kolk'o su oni liberalni, tj. spremni nešto poduzeti u vezi toga.

  7. #7
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    a mozda srednju?
    a da kontaktira neku gay udrugu, oni ce najbolje znat? :smajlicneuknatompodrucju:

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Pa najbolje da im lijepo kaze da promjena skole i oduzimanje mobitela nece promjeniti njegovu seksualnu orjentaciju, kad vec sami nisu to dokucili.
    Eh,ovo bi bilo u nekom idealnom svijetu a ne u ovom našem

  9. #9
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a joj, bas mi ga je zao
    i ja bi mu savjetovala da potrazi pomoc i podrsku u nekoj gay udruzi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    niš' od gay udruge ljudi.
    iskorak i kontra imaju pravni tim, al' nije da oni mogu neš' puno poduzet' u vezi toga. mogu to stavit' u novine i pozvat' se na ljudska prava, no institucije su nam takve da će svi zažmirit' na to. :/
    možda da ode psihologici u školu...

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ovisi kakva je ta psihologica. može ga uvjeravat da je zbunjen...

    prvo treba rješavati pitanje sa starcima, a za to im treba obiteljski tretman kod psihologa.

    jel to neko malo mjesto ili...???

  12. #12
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sad si mislim kaj bi ja napravila na njegovom mjestu???

    hmmm
    bas si mislim, da recimo imam 15 godina
    mislim da bi pukla nacisto i napravila si neku majicu i napisala ja sam gay ili bi dosla s nekim transparentom u skolu

    dakle vjerovatno bi napravila ovo kaj veli ovaj sto je postao
    jedna moja ideja je da jednostavno odbije ić u novu školu i reče da će se javno outat ako ga ne puste..
    roditelje bi bolilo, ali bar bi bol bila obostrana - i moja i njihova, pa bi se valjda nasli negdje na sredini.. i valjda bi na tezi nacin shvatili da im je vaznije njihovo dijete nego okolina

    bas je to jako tuzno
    nekuzim
    ja cu uvijek bit uz svoju djecu, nemrem skuzit ljude koji ne daju podrsku svojim rodjenima

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    osoba koja je postavila topic je iz dubrovnika, pa je valjda i prijatelj. :?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    da, da, napisat si na majicu da je gay, tak da i ekipa iz škole može ubiti boga u njemu...ljudi, nemojte se zavaravati!kaj mislite da ak su mu starci tak zatucani, da je okolina super susretljiva i liberalna?!? malo se osvrnite oko sebe, većina ljudi su homofobi! pogotovo kad je riječ o homoseksualcima (muškarcima)! moja teorija: generalno gledano žene su puno liberalnije po pitanju homoseksualizma. muškarci su dosta agresivni, a pogotovo su alergični na "mušku ljubav"; lezbijke su im još koliko toliko "prihvatljive" i nisu im toliko"odvratne" jer uvijek u nekoj dalekoj projekciji mogu zamisliti i sebe u tom "trojcu" i tu uvijek "ima nade" za preobracenje....
    mali nemre niš napraviti u situaciji u kojoj se našao, može se eventualno "primiriti" i glumiti da se "popravio", pa se možda i starci skuliraju....mislim da su svi drugi savjeti u ovom trenutku čisto jurišanje na vjetrenjače

  15. #15
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    da, da, napisat si na majicu da je gay, tak da i ekipa iz škole može ubiti boga u njemu...ljudi, nemojte se zavaravati!kaj mislite da ak su mu starci tak zatucani, da je okolina super susretljiva i liberalna?!? malo se osvrnite oko sebe, većina ljudi su homofobi! pogotovo kad je riječ o homoseksualcima (muškarcima)! moja teorija: generalno gledano žene su puno liberalnije po pitanju homoseksualizma. muškarci su dosta agresivni, a pogotovo su alergični na "mušku ljubav"; lezbijke su im još koliko toliko "prihvatljive" i nisu im toliko"odvratne" jer uvijek u nekoj dalekoj projekciji mogu zamisliti i sebe u tom "trojcu" i tu uvijek "ima nade" za preobracenje....
    mali nemre niš napraviti u situaciji u kojoj se našao, može se eventualno "primiriti" i glumiti da se "popravio", pa se možda i starci skuliraju....mislim da su svi drugi savjeti u ovom trenutku čisto jurišanje na vjetrenjače
    nego šta nego potpisat

  16. #16

    Početno

    pozdrav!

    pronasao sam ovaj link na gay.hr forumu pa bi samo copy/pasteao moj prijedlog.

    U takvim slučajevima je najbolje pogledati kako su se slični slučajevi riješavali u poslijednje vrijeme i kakav je bio rasplat. Meni na pamet pada slučaj srednjoškolca iz Srbije. Oni doduše nemaju Zakon o ravnopravnosti spolova, ali svejedno je priča recimo dobro završila, budući da u ovakvim slučajevima i sa ovakim starcima nema baš sretnog završetka.

    Prvo, osoba koje je ugnjetavana mora sama željeti promijeniti situaciju. Nakon toga ide javno zagovaranje, a tek nakon toga socijalne službe. Tako barem to kod "nas" funkcionira. Dijete treba dobiti podršku zajednice i društva, budući da će država teško stati iza njega, jer joj je lakše da se roditelji brinu oko njega, nego da oni poduzuimaju neke mjere zaštite. Dečka bi trebalo pozvati na razgovor s nekim od grupa, čisto da mu se ukaže na mogućnosti i onda bi one trebale odlučiti strategiju. Moj prijedlog bi bio javno zagovaranje i urgiranje da se problem riješi. Zatim obavijestiti Pravobraniteljicu za djecu i za ravnopravnost spolova i vidjeti koja će njihova preporuka biti. Socijalni radnici su nakon toga dužni reagirati na svako zlostavljanje djeteta i nadzirati ponašanje roditelja. Naravno, roditelji su vjerojatno neupućeni ili zadojeni, pa će se zapravo više morati na njima raditi, no kad su poduzeli takve odvratne mijere, drugo ne bi trebali niti dobiti.

    Što se tiče udruga, mislim da Pravni tim bi mogao biti druga stepenica (ako se oni uopce uspiju snaci sa svime - naime Pravni tim se bavi zakonskom implementacijom i nudi svog odvjetnika u rijesavanju sporova, sto ovdje nije slucaj.....iako bi se zapravo sve grupe, a ima ih preko 5, trebale oglasiti o ovom slucaju), a ono sto je sada potrebno je ili savjetovaliste ili cak skloniste. Siguran sam da CESI (http://www.cesi.hr/kontakt.php) i Zenska soba (http://www.zenskasoba.org/index.php?...ntact&Itemid=3) mogu predloziti neku osobu koja bi napravila dobro savjetovanje.

    Ako je decko izvan Zagreba ili Rijeke, bilo bi dobro da se obrati nekoj relevantnoj zenskoj grupi, a svi kontakti se nalaze na stranicama Zenske mreze Hrvatske (http://www.zenska-mreza.hr/adresar.htm).

    Dakle, stvari u Hrvakistanu malo drugacije funkcioniraju; osoba mora sama htjeti, zatim podrska i solidarnost zajednice, javno zagovaranje i pravobraniteljice (obadvije po mogucnosti u koordinaciji, jer iskreno ne znam kakva je ova nakon Vrsaljko, to ce sigurno netko ovdje bolje znati) i onda je na drzavi da napravi svoje kao i kad su ostali tipovi nasilja u pitanju.

  17. #17

    Početno

    Citiraj diabolique prvotno napisa
    pozdrav!

    pronasao sam ovaj link na gay.hr forumu pa bi samo copy/pasteao moj prijedlog.

    U takvim slučajevima je najbolje pogledati kako su se slični slučajevi riješavali u poslijednje vrijeme i kakav je bio rasplat. Meni na pamet pada slučaj srednjoškolca iz Srbije. Oni doduše nemaju Zakon o ravnopravnosti spolova, ali svejedno je priča recimo dobro završila, budući da u ovakvim slučajevima i sa ovakim starcima nema baš sretnog završetka.

    Prvo, osoba koje je ugnjetavana mora sama željeti promijeniti situaciju. Nakon toga ide javno zagovaranje, a tek nakon toga socijalne službe. Tako barem to kod "nas" funkcionira. Dijete trebalo dobiti podršku zajednice i društva, budući da će država teško stati iza njega, jer joj je lakše da se roditelji brinu oko njega, nego da oni poduzuimaju neke mjere zaštite. Dečka bi se moglo pozvati na razgovor s nekim od grupa, čisto da mu se ukaže na mogućnosti i onda bi one trebale odlučiti strategiju.

    Moj prijedlog bi bio javno zagovaranje i urgiranje da se problem riješi. Istovremeno obavijestiti Pravobraniteljicu za djecu i za ravnopravnost spolova i vidjeti koja će njihova preporuka biti. Socijalni radnici su nakon toga dužni reagirati na svako zlostavljanje djeteta i nadzirati ponašanje roditelja. Naravno, roditelji su vjerojatno neupućeni ili zadojeni, pa će se zapravo više morati na njima raditi, no kad su poduzeli takve odvratne mjere, drugo ne bi trebali niti dobiti.

    Što se tiče udruga, mislim da Pravni tim bi mogao biti druga stepenica (ako se oni uopce uspiju snaci sa svime - naime Pravni tim se bavi zakonskom implementacijom i nudi svog odvjetnika u rijesavanju sporova, sto ovdje nije slucaj.....iako bi se zapravo sve grupe, a ima ih preko 5, trebale oglasiti o ovom slucaju), a ono sto je sada potrebno je ili savjetovaliste ili cak skloniste. Siguran sam da CESI (http://www.cesi.hr/kontakt.php) i Zenska soba (http://www.zenskasoba.org/index.php?...ntact&Itemid=3) mogu predloziti neku osobu koja bi napravila dobro savjetovanje.

    Ako je decko izvan Zagreba ili Rijeke, bilo bi dobro da se obrati nekoj relevantnoj zenskoj grupi, a svi kontakti se nalaze na stranicama Zenske mreze Hrvatske (http://www.zenska-mreza.hr/adresar.htm).

    Dakle, stvari u Hrvakistanu malo drugacije funkcioniraju; osoba mora sama htjeti, zatim podrska i solidarnost zajednice, javno zagovaranje i pravobraniteljice (obadvije po mogucnosti u koordinaciji, jer iskreno ne znam kakva je ova nakon Vrsaljko, to ce sigurno netko ovdje bolje znati) i onda je na drzavi da napravi svoje kao i kad su ostali tipovi nasilja u pitanju.

  18. #18
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    nek se javi u dubrovniku u psiholosko savjetovaliste koje je pri centru za socijalnu skrb. oni rade sa problemima mladezi. a onda bi oni mogli zvat i roditelje na razgovor.
    nazalost zatucana sredina nije "privilegija" provincije.
    morat ce ova nasa mlada drzava puno toga naucit prije odlaska u EU.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    grozno je živjeti u netolerantnoj sredini... ali neugodno mi je priznati da bi mi puno lakše bilo prihvatiti homoorijentacije tuđeg djeteta nego svog. Odnosno za tuđe bih prihvatila apsolutno liberalne stvaove i potaknula ga da se bori za svoja prava, dok bi svoje najprije upitala nije li možda zbunjen...jer srednja škola su godine kad se svi traže i kad možda seksualna orijentacija nije tako očita.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    zašto se uvijek ljudi pitaju dal' je netko zbunjen kad je ta osoba gay, a ne kad je hetero? :?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Citiraj antun tat prvotno napisa
    zašto se uvijek ljudi pitaju dal' je netko zbunjen kad je ta osoba gay, a ne kad je hetero? :?
    ma znam glupo je... samo sam htjela reći da je lakše prihvatiti neko odstupanje od norme kad se radi o tuđem nego o svom djetetu. Najbolji mi je frend gay i obožavam ga, ali ne bih voljela da mi kćer bude. Pojma nemam zašto... valjda neki zaostali tradicionalni primitivizam :/

  22. #22
    divna boris

    Početno

    da, upravo sam citajuci petrin post htjela pitati isto sto i tat!
    uvjerenja sam da se nasa seksualnost kroji odgojem i zivotnim prilikama, da nije uvjetovana genetski niti je uvijek ista. a niti bi trebala biti.
    bilo bi, po mom misljenju, jednako suvislo postaviti pitanje je li osoba koja je hetero zbunjena, kao i postaviti to pitanje gay ili bi ili nekoj drugoj. ili bolje i tocnije receno, bilo bi jednako nesuvislo.

  23. #23
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    ...pitam se koliko je tu stvar konacna kod tog decka...mislim seksualna opredjeljenost...
    ...ove godine sam na moru igrom slucaja puno slusala o manipulaciji mladih ljudi bolje receno djece u cilju usmeravanja u svom seksualnom opredjeljenju...za ne povjerovati...sto se sve radi...
    ...nemam nista protiv onih koji znaju sto zele, a opet s druge strane si mislim, sto ce biti s onima koji ne znaju sto zele, a u osjetljivim su godinama...pa im neko namece neko usmjeravanje...uz kojekakve metode...
    ...sto bi ja ucinila da se radi o mom djetetu...u svakom slucaju provjerila mogucnost manipulacije s mojim djetetom...
    ako je gay onda je gay, ali sto ako mu se to namece, a ja kao roditelj ne mogu zastiti svoje dijete i dozvoljavam da se nesto radi i preko volje djeteta...recimo pomocu droge, alkohola, ucjene ili slicnoga...

  24. #24
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    samaritanka, provjerila bi mogucnost manipulacije samo u slucaju da ti je dijete gej ili u svakom slucaju?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    potpisujem ivaricu.
    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    ...ove godine sam na moru igrom slucaja puno slusala o manipulaciji mladih ljudi bolje receno djece u cilju usmeravanja u svom seksualnom opredjeljenju...za ne povjerovati...sto se sve radi...
    ljude se usmjeruje da budu heteroseksualni svake sekunde u životu. i to nikoga ne smeta.
    ne mislim baš da se nekoga može nagovoriti tako lako da radi nešto što mujoj se ne sviđa. pogotovo ako to nešto nije odobravano od strane šireg pučanstva.

  26. #26
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    i jedno i drugo...ako si mislila na drogu ili slicno....bilo bi mi zao da u bilo cemu zakasnim...kao roditelj...ok uzdam se u svoj trbuh i intuiciju, ali ako me neka nesreca strefi moze mi se sistem pokvariti...
    ...kad gledam ovu podjelu u dobi Karla i nesto starijih... kod njih je podjela jasna...samo decki kuze decke bolje u igri, a cure kuze cure, mislim na igre vitezova i gusara....i onda s druge strane princeza.

    Jos nesto kod provjeravanja ne bi uvela teror i zabrane nego vise price koja mozda nedostaje ovom decku i njegovi roditeljima. U svakom slucaju razgovor, ako nije moguc direktno, onda uz pomoc jos nekoga.

    Prije ovog ljeta sam fakat mislila da su djeca vrlo rano "drugacija" (nadam se da necu nikoga uvrijediti s ovim), medutim kad sam cula za manipulacije onda mi je kliker proradio u drugom smjeru.

  27. #27
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    antun pise istovremeno sa mnom

    ...konkretno me muci manipulacija uz pomoc droge...

  28. #28
    divna boris

    Početno

    dobro, samaritanka, zar ti zbilja mislis da su djeca (i mladi) maloumna potrckala? da bi se uistinu ljubila i spavala s onima koji im ne pasu, a plus toga vecina drustva to isto smatra nepozeljnima?
    ako to mislis, tada je to zbilja veliki problem.
    ne zelim ti osporavati pravo na misljenje i tvoje dvojbe.
    no upozoriti cu te na slijedece, heteronormativnost koja vlada nasim drustvom nas uci da bez razmisljanja, bez dvojbe prihvacamo nametnute vrijednosti i "istine". jedna od tih vrijednosti i "istina" jest da su heteroseksualnost i monogamija i neke druge stvari (da ne skrecem s teme) najprirodniji i najpozeljniji oblik zivljenja, te da se te vrijednosti ne uce vec su urodene.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Citiraj divna boris prvotno napisa
    jedna od tih vrijednosti i "istina" jest da su heteroseksualnost i monogamija i neke druge stvari (da ne skrecem s teme) najprirodniji i najpozeljniji oblik zivljenja.
    pa i jesu. cijelo je društvo prilagođeno takvom obliku življenja, zar ne?

  30. #30
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    za mene je hetero prirodno jer nam odrzava vrstu, sto se za homo ne bi moglo reci...

    ...manipulacija gaya da to ne bude je jednako tako optuzujuca kao manipulacija nekoga tko nije gay da to bude ...

    ...i ona prva recenica ti nije trebala DB

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    za mene je hetero prirodno jer nam odrzava vrstu, sto se za homo ne bi moglo reci...
    Zapravo se moze reci, jer ako cemo vec gledati evolucijski homoseksualnost je nastala s ciljem odrzavanja vrste, no to je druga prica..

    Ucenje i usmjeravanje djece po pitanju seksualnost nije bas moguce. Seksualna orijentacija je, kao i spol, urodjena. Genetika iste se sve vise dokazuje a za koju godinu ocekuje se i sam gen.

    No, uz seks. orijentaciju postoji i seks. ponasanje i to treba razlikovati. Ako netko ima spolni odnos s osobom istog psola, ne mora znaciti da je homoseksualan (npr. zatvori?). A ono usmjeravanje i zbunjenost o kojima se ovdje prica je normalna razvojna fraza. U adolescenciji hormoni divljaju, djeca postaju samostalna, odvajaju se od roditelja u formiranju nekih stavova, itd. Uz ostalo, formira i seksualnost, te su djeca/ljudi nerijetko zbunjeni.. osjecaju zelju za istim spolom, probavaju, odustaju.. po nekim autorima seks. orijentacija se moze jos dugo formirati, odnosno spoznavati.. ali odgoj na nju nema utjecaja. Nema nijednog jedinog istrazivanja koje je dokazalo utjecaj odgoja/okoline na neciju seksualnu orijentaciju.

    Moguce je da ljudi potiskuju svoju prvu uslijed okoline, pa se homo osobe izene/udaju, osnuju obitelj.. lai to nerijetko pukne.. cak i nakon 20 godina.. imao sam puno takvih slucajeva kada su osobe s obitelji i djecom napustale partnere/ice i odlazile istospolnom.. nedavno sam s jednom osobom prosao rastavu.. nakon 15 godina braka i dvoje djece, puklo je...

    No, nazad na temu.. Sto napraviti u ovoj situaiciji? Najgore bi bilo popustiti roditeljima da steknuo dojam da su uspjeli.. ali isto tako im nije ni dobro pruzati agresivan otpor.. socijalna sluzba, pravni lijekovi.. mogu ih potaknuti da se pomaknu s mjesta i pokusaju rijesiti svoje stavove, ali ih mogu i jos vise naljutiti pa pogorsati situaciju.. to je tesko predvidjeti nazalost i to treba znati netko tko ih poznaje..

    Nelose bi mu bilo da ih vodi psihoterapeutu, odnosno da svi skupa odu.. Ja mogu preporuciti, odnosno pokusati pronaci, u DU (ako treba). A to je karta koju bi vjerojatno od trebao odigrati, kad roditelji shvate da njihovo ponasanje nema smisla da im kaze da zeli da idu terapeutu svi zajedno da to poksuaju rijesiti.

    U puno situacija koje sam imao roditeljima je bilo presudno vrijeme.. da pocnu prihvacati, mijenjai se.. normalnije raogavari; ponasati se..

    Inace, ima knjiga "Vise od prihvacanja" namijenjena roditeljima gay djece i jako je dobra.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    evo registriro sam se samo da bih mogao tu nešto napisati.
    moj sin ima 17 godina i prije nekih 5 mjeseci mi je to priznao. moja žena je tada znala već skoro godinu dana ali mu nije dopuštala da mi reče.
    isprva kad mi je reko mislio sam da me zeza, odmah sam pomislio nije li neki prvi aprila ili slično, međutim, i nažalost, govorio je istinu. ovo nažalost kažem samo zato što će njemu biti teže u životu. kad sam shvatio da je ozbiljan doslovno sam poludio, nisam bio ljut na njega, nego jednostavno nisam mogao vjerovat da se to meni događa, da je moj vlastiti sin, u kojeg polažem sve svoje nade i za kojeg želim da bude tisuću puta bolji čovjek od mene gay. svjet mi se srušio za sekund, pitao sam se što sam ja skrivio Bogu, gdje sam pogriješio u odgoju, zašto baš ja? neću imati unuke? to je nemoguće! usljedili su dani u kojima sa ženom nisam razgovarao a sina sam propitkivao o svemu i cijelo vrijeme u njega pokušati ubaciti zrno sumnje, želju da se promijeni, da postane "normalan". mislio sam isto kao i mnogi da je zbunjen. doslovno sam očajavao, noćima nisam spavao. bojao sam se da se ne zarazi HIVom mislim da bi tada bio dao svoju glavu samo da on bude "normalan". u tim trenucima sam razmnišljao i o tome što će reći moj otac, prijatelji, kolege s posla... nikad mi u životu nije bilo teže. kroz naše razgovore sam znao bit neugodan i prijetit mu izolacijom dok se ne promijeni. a on nikako nije odustajao nego mi je recitiro svoje argumente. onaj koji me pogodio je bio kad mu reko da on ne može bit u ništa siguran jer je premlad, on mi je odgovorio ovako nekako: "tata, jeli se tebi diže na ženske?" šutio sam par sekundi iznenađen izravnošću njegova pitanja. nikad prije nije predamnom tako nešto rekao. onda je on nastavio "meni se diže na muške". okrenuo se i otišao u sobu. dosta sam o tome razmišljao tu večer...
    sutra dan mi je donio knjigu Više od prihvaćanja" da pročitam. bio sam jako skeptičan. što će meni tu netko govoriti kakv je moj sin kad je on MOj sin. čisto iz znatiželje sam je krenuo čitat, samo krenuo... neznam zašto nisam nastavio tada. vjerovatno zbog toga što sam se bojao da će me uvjeriti u nešto. krenula je šutnja, šutnja duga 2 tjedna u kojoj nisam razgovarao ni sa sinom ni sa ženom. s posla bih išao pomagat bratu graditi kuću, bilo što samo da ne mislim o tome. zatim me jedne večeri oko 21 žena dočekala doma i rakla da sutra idemo kod psihologa. pitao sam zašto. tako da pokušamo riješit ovaj problem koji očito postoji. uslijedila je svađa.. koje se jako sramim. svašta sam izgovorio ali me uspjela uvjerit da pođem. bio sam siguran kako će sutra biti moja pobjeda, kako ću joj i mu dokazati. e sad nema šanse da ispričam sve što se sve pričalo na tom sastanku koji je trajao skoro sat vremena. psiholog bi pitao jedno, ja bi postavio pod pitanje siguran da neće moći odgovoriti, on bi odgovorio, a ja pitao i pitao. tu mi je recimo prvi put palo napamet da bi homoseksualnost mogla biti prirodna, normalna. on je onda spomenuo kako je mnogima problem to što misle da neće imati unuke i kako je to opravdano ali da bi sreća djeteta trebala biti na prvom mjestu te kako se roditelji u mnogim stvarima pokušavaju ostvarit preko svoje djece zanemarujući pri tom da su oni jedinke, koje imaju svoj mozak i svoje osjećaje. i sad je usljedilo ono najvažnije. upito me jeli mi važnije da imam unuke ili da mi je sin sretan, jeli mi važnije da mi se susjed ne smije ili da mi se sin osmjehne? to me definitivno razbilo. znao sam što je važnije. Uhvatio sam sina za ruku i rekao mu "oprosti" on se nasmijao. žena se nasmijala. ja sam se nasmijao. sa psihologom smo još malo pričali o HIVu. još uvijek me je strah da će se zarazit ali me jednako starh i za 13godišnju kćer. s njime sam pričao poslije o tome i shvatio da je zreliji nego što sam mislio. da upotrebljava glavu. to prije jednostavno nisam primjećivao. nisam skoro ni pričao s njim.kad sam došao doma nastavio sam čitat knjigu (knjiga je "Više od prihvaćanja" a autori su c. w. griffin, m. j. wirth, a. g. wirth) jako poučna i iz nje naučio kako prihvatit ne samo sina nego i svaku osobu onakvom kakva ona zaista jest. shvatio sam zašto mi je žena to tajila. upravo se ovakve moje reakcije bojala.

    ova priča s premještajem u drugu školu je zaista tužna. ne mogu ni zamislit kako je djetetu kojeg će sada zatvorit, odmaknut od prijatelja, sredine na koju je naviknut samo zbog jedne njegove osobine. samo zato što je ono što je. nije on birao. pa sve i da je mogao izabrat tko bi izabrao takav život u kojem se moraš sakrivat? u kojem ti većina govori da si bolestan. kako uopće da dijete razvije neko samopouzdanje?

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    Uhvatio sam sina za ruku i rekao mu "oprosti" on se nasmijao. žena se nasmijala. ja sam se nasmijao. sa psihologom smo još malo pričali o HIVu. još uvijek me je strah da će se zarazit ali me jednako starh i za 13godišnju kćer. s njime sam pričao poslije o tome i shvatio da je zreliji nego što sam mislio. da upotrebljava glavu. to prije jednostavno nisam primjećivao. nisam skoro ni pričao s njim.kad sam došao doma nastavio sam čitat knjigu (knjiga je "Više od prihvaćanja" a autori su c. w. griffin, m. j. wirth, a. g. wirth) jako poučna i iz nje naučio kako prihvatit ne samo sina nego i svaku osobu onakvom kakva ona zaista jest. shvatio sam zašto mi je žena to tajila. upravo se ovakve moje reakcije bojala.
    Od tebe čovjek može zaista nešto pametno naučiti

  34. #34
    divna boris

    Početno

    bravo! bravo,stovec! :D

  35. #35
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    ja mislim da je tvoj sin jako sretan što ima takvog tatu

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    upito me jeli mi važnije da imam unuke ili da mi je sin sretan, jeli mi važnije da mi se susjed ne smije ili da mi se sin osmjehne? to me definitivno razbilo. znao sam što je važnije. Uhvatio sam sina za ruku i rekao mu "oprosti" on se nasmijao. žena se nasmijala. ja sam se nasmijao.
    Na ovaj dio sam zacmoljila.
    stovec

  37. #37
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Citiraj štoveć prvotno napisa
    upito me jeli mi važnije da imam unuke ili da mi je sin sretan, jeli mi važnije da mi se susjed ne smije ili da mi se sin osmjehne? to me definitivno razbilo. znao sam što je važnije. Uhvatio sam sina za ruku i rekao mu "oprosti" on se nasmijao. žena se nasmijala. ja sam se nasmijao.
    Na ovaj dio sam zacmoljila.
    i ja isto

    štoveć, budite ponosni na sebe

  38. #38
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    procitacu navedenu knjigu u svakom slucaju...


    Sacreus mozda da me kratko prosvjetlis o ovome dolje?
    --"Zapravo se moze reci, jer ako cemo vec gledati evolucijski homoseksualnost je nastala s ciljem odrzavanja vrste, no to je druga prica.. "--
    Svidaju mi se prijedlozi kako rijesiti problem.

    Stovec lijepa prica. Kod tvog sina se radi o konacnosti. On je od onih koji zna sto zeli. Imas kakav osobni komentar opcenito na mogucnost manipulacije i nametanja uz pomoc droge i alkohola?

    Zivim vec 15 godina u familiji u kojoj je jedan clan homo. Nije joj lako u zivotu jer stalno mjenja partnere i nema stalan posao. Zivi u drugom gradu i vidamo se samo na familijarnim skupovima. Meni je to ok da svako zivi kako hoce dok ne namece i ne manipulira.

    Karlo me je bas prije neki dan pitao da li se moze ozenit djecak za djecaka? Sto mu reci, a da ne manipuliras?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno


  40. #40
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    stovec, jesi mu se tada ispricao za tih dva tjedna ili za svih 17 godina? je li mu se mama ispricala za tih godinu dana sto je znala a tebi nije rekla ili za svih 17 godina?
    ne zelim biti ostra ili nezahvalna, tvoj post i tvoj postupak su za svaku pohvalu, ali zamisli koliko godina je tvoje dijete vjerojatno bilo zbunjeno ne samo svojim osjecajima nego i vasim ocekivanjima: zanima i plasi me kao roditelja sljedece: kad prestanemo misliti hoce li (i da li uopce zele) nasa djeca imati djecu, a pocnemo misliti da li cemo mi imati unuke? :/ , kad prestanemo pratiti sto nam zele reci, sto osjecaju i sto prolaze? kako je tvoj sin reagirao kao npr petnaestogodisnjak kad ste ga zezali ima li curu? sjeti se samo koliko puta ste potegnuli neku takvu glupu salu, a da on nije odgovorio ili se zacrvenio ili se "branio". koliko puta je vec bio zaljubljen, a da vam to nije mogao reci? kako se samo on lose morao osjecati a uz tako dobre roditelje. koliko druge gay djece nema ni toliko srece.
    nadam se da shvacas da pisem ne zbog tebe nego zbog njih.

    narucit cu ovu knjigu, svidja mi se vec od naslova, "prihvacanje" je pojam kojim glumatamo politicku korektnost. zamagljujemo netoleranciju.
    sto ja imam nekog "prihvacati" zato jer je gay? jel mene netko "prihvaca" zato jer nisam?

    uh, vec sam jednom rekla, ako ce mi dijete biti gay, samo cu jednu stvar zaliti. to sto se nisam kao aktivistica vise angaziralau borbi za prava sex manjina. zato mi dodje odmah da smisljam kampanje za roditelje i sire.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Imas kakav osobni komentar opcenito na mogucnost manipulacije i nametanja uz pomoc droge i alkohola?
    mislim da je ovo čista glupost. kaj bu te netko na silu napio i uvjerio da si homo :?

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Nije joj lako u zivotu jer stalno mjenja partnere i nema stalan posao. Zivi u drugom gradu i vidamo se samo na familijarnim skupovima. Meni je to ok da svako zivi kako hoce dok ne namece i ne manipulira.
    kakv veze ovo boldano ima sa homo? kaj ti imaš fobiju da ljudi homo orjentacije manipuliraju hetero i pomoću droge i alkohola ih žele pretvoriti u homo?

  42. #42
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    pa po novom imam jer se to fakat radi...pa mi kao roditelji moramo bar biti informirani da i to postoji recimo pedofilicni homoseksualci...

  43. #43
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    pa po novom imam jer se to fakat radi...pa mi kao roditelji moramo bar biti informirani da i to postoji recimo pedofilicni homoseksualci...
    kao što postoje i pedofilični heteroseksualci. a razlika u odnosu na djecu bi bila koja?

    i ne vidim baš razliku između heteroseksualaca koji ništa ne rade i mijenjaju partnere i homoseksualaca koji ništa ne rade i mijenjaju partnere. ili ima razlike?

    osim što ja ne znam niti jednog takvog homoseksualca a heteroseksualaca s takvim sklonostima znam puuuno...

    i po tvojim postovima ispada da samo zbunjeni "moždahomoseksualci" koriste alkohol i droge. nije valjda?

  44. #44
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    naravno da nema razlike...daj se skuliraj...ja nisam neprijatelj...ali idealizam ne vlada nigdje...kako ti to hoces prikazati...i ja se tu drzim problema, a ne diskutiram o tome kako se sve sto navedem moze poistovjetiti i s heterosvijetom... naravno da moze i ja tu ne pravim razlike...

    ...naglasavam nijansu, a to je manipulacija koja je moguca u oba svijeta, ali se ona u homo svijetu nigdje glasno ne spominje...a ja bas nisam za to da ona ne postoji...

  45. #45
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    samaritanka, kad ti pricas o manipulaciji u ovim postovima, ja se najezim kao onda kad psihologinje pricaju o manipulaciji u postovima o produzenom dojenju. :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    .

    Stovec lijepa prica. Kod tvog sina se radi o konacnosti. On je od onih koji zna sto zeli. Imas kakav osobni komentar opcenito na mogucnost manipulacije i nametanja uz pomoc droge i alkohola?
    Karlo me je bas prije neki dan pitao da li se moze ozenit djecak za djecaka? Sto mu reci, a da ne manipuliras?
    Vjeruj, ti njegovom seksualnom orijentacijom ne možeš manipulirat nikako. jedino čime možeš manipulirat je njegovim mišljenjem.
    isto tako roditelji ovog djeteta neće promijenit njegovu orijentaciju ali možda ga uvjere da je bolestan i da ništa ne vrijedi pa on onda počne živit život heteroseksualca. pa se oženi a ne voli ženu.. ima djecu a s njom ih ne želi.. a zašto sve to? da bi bio običan...
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    stovec, jesi mu se tada ispricao za tih dva tjedna ili za svih 17 godina? je li mu se mama ispricala za tih godinu dana sto je znala a tebi nije rekla ili za svih 17 godina? ...
    sad već znam cijeli njegov život i shvaćam da uopće nije jednostavan kao što se to meni činilo. Milijun problema od društva do želja pa do osoba koje mu se sviđaju. u jednom sam mu navratu reko da mi je žao što nisam mogo sudjelovati u tom dijelu njegova života on je reko da nije ni htio da sudjelujem. nije to bilo bezobrazan odgovor nego jednostavno iskren.

  47. #47
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    uh, vec sam jednom rekla, ako ce mi dijete biti gay, samo cu jednu stvar zaliti. to sto se nisam kao aktivistica vise angaziralau borbi za prava sex manjina. zato mi dodje odmah da smisljam kampanje za roditelje i sire.
    Potpisujem tisuću puta.

  48. #48
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj divna boris prvotno napisa
    uvjerenja sam da se nasa seksualnost kroji odgojem i zivotnim prilikama, da nije uvjetovana genetski niti je uvijek ista.
    kako ono veli lik iz crtića

    "you're cute but you're WRONG"

    nije mi namjera mijenjati tvoje uvjerenje nego iznosim svoje

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Sacreus mozda da me kratko prosvjetlis o ovome dolje?
    --"Zapravo se moze reci, jer ako cemo vec gledati evolucijski homoseksualnost je nastala s ciljem odrzavanja vrste, no to je druga prica.. "--
    Poznato je npr. da se muskarci bolje od zena snalatze u prostoru ili da su zene uspjesnije od muskaraca u vizualnom pretratzivanju.. to je nastalo evolucijom, odnosno adaptacijom (pomagalo ocuvanju vrste) jer su muskarci isli u lov gdje su trebali prostorne sposobnosti, a zene su sakupljale plodove (brale bobice) gdje su trebale vizualno pretrazivanje.

    Kod evolucijskog objasnjenja homoseksualnosti dvije su teorije najprihvacenije..

    Po jednoj je homoseksualnost nastala kao evolucijski nusprodukt homosocijalnosti, odnosno istospolnog prijateljstva. Npr. muskarci su isli u lov na mamute (ili sto se vec jelo nekada) a za to je bilo potrebno da su slozna grupa i da se ne pobiju medjusobno. Pa je nastala homoseksualnost da bi se ucvrstilo to prijateljestvo, povezanost clanova grupe, emocionalna bliskost, itd. I onda su neki pojedinci postali senzibilniji na to, pa su iskljucivo homoseksualni..

    Inace, u prilog prirodnosti ide i cinjenica da je homoseksualnost utvrdjena kod nekoliko stotina zivotinjskig vrsta. Kod lavova je npr. to potpuno normalno izvan sezone parenja.

    A druga teorija se zasniva na kolateralnom prenosenju gena. Kako je nekada smrtnost bila velika i tesko se prezivljavalo, razvila se homoseksualnost da dio pojedinaca ne bi imalo svoju djecu, vec da bi odgajali zajednicku. Znaci, ti pojedinci nisu imali potomstvo, vec su se brinuli za drugu djecu.

    Srodstvo jako, na nesvjesnom nivou, utjece na ponasanje prema djeci. Dokazano je da je vjerojatnost zlostavljanja djeteta od strane roditelja 100 puta veca za posvojeno dijete u odnosu na vlastito dijete. (isto evolucijski). Tako su homo. npr. se mogli brinuti za djecu koja su ostala sama.

    Ukratko objasnjeno


    Stovec lijepa prica. Kod tvog sina se radi o konacnosti. On je od onih koji zna sto zeli. Imas kakav osobni komentar opcenito na mogucnost manipulacije i nametanja uz pomoc droge i alkohola?
    Nije upuceno meni, ali na sto mislis pod manipulacija uz pomoc droge i alkohola? Ako mislis na seksualno iskoristavanje pod utjecajem supstanci, to nema veze sa seksualnom orijentacijom niti moze utejcati na istu.

    Zivim vec 15 godina u familiji u kojoj je jedan clan homo. Nije joj lako u zivotu jer stalno mjenja partnere i nema stalan posao. Zivi u drugom gradu i vidamo se samo na familijarnim skupovima. Meni je to ok da svako zivi kako hoce dok ne namece i ne manipulira.
    Mozes malo pojasniti tu "manipulaciju", ne shvacam sto smatras pod tim?

    Karlo me je bas prije neki dan pitao da li se moze ozenit djecak za djecaka? Sto mu reci, a da ne manipuliras?
    Ja bih mu rekao da se moze. Eventualno da ne ozeniti, ali nesto slicno. To nije nikakva manipulacija ni nametanje stavova, a dijete se uci toleranciji i prihvacanju razlicitost. To nema nikakvog stetnog utjecaja na dijete.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj štoveć prvotno napisa
    Vjeruj, ti njegovom seksualnom orijentacijom ne možeš manipulirat nikako. jedino čime možeš manipulirat je njegovim mišljenjem.
    isto tako roditelji ovog djeteta neće promijenit njegovu orijentaciju ali možda ga uvjere da je bolestan i da ništa ne vrijedi pa on onda počne živit život heteroseksualca. pa se oženi a ne voli ženu.. ima djecu a s njom ih ne želi.. a zašto sve to? da bi bio običan...
    Ovo je nazalost jako tocno.. Meni se javilo jako puno osoba, mladih, bas s tim problemom prihvacanje sebe, odnosno misle da nisu normalni, bolesni.. i odna se zele promijeniti, a istovremeno zele isti spol i nemaju zelje/volje za suprotnim.

    Ali roditelji su im od rodjenja govoril ida je to nastrano, bolesno, da ne valja.. i oni ne prihvacaju sebe.. i cijeli niz problema iz toga proizlazi.. zbog nametanja misljenja..

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •