Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: portal i prijedlog zakona o sigurnosti promet

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno portal i prijedlog zakona o sigurnosti promet

    ovo je vise nego ludost :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
    al nesto mi nije jasnotj evo ovo:
    "Na primjer, Članak 158. i Članak 161., jedini članci koji se odnose izričito na djecu kao putnike, dozvoljavaju mogućnost da se na stražnjem sjedištu koje se sastoji od tri sjedala voze jedan četrnaestogodišnjak i četvero djece, dok god se djeca mogu podijeliti u dva para tako da zbroj godina starosti djece u svakom paru ne nadmašuje 10 godina."
    jel to znaci da se moze vozit 5-ero djece???????????
    ako je ne mogu virovat ako i nije 5 nego 4 opet ne mogu virovat. i sta ce se desit u slucaju naglog zaokreta , nevezanog copora djece na zadnjem sicu i otvorenih prozora zbog vrucine????????? ne mogu to niti zamislit. a o sudaru glava da ne govorim.ne znam jel jos uvik nije protuzakonito drzat bebu u narucju tj na zadnji sic kao sta prepirucuju u knjizi "sretna beba" al dali oni koji stavljaju takve zakone znaju malo o fizici i koliku snagu pri kocenju ima jedna zena od ajmo rec 65 kila u odnosu na bebu? pa satralo bi dite .
    sve skupa uzas i nadam se da se nece usvojiti ovi predlozeni zakoni

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    to su cak dijelovi zakona koji su i do sad bili na snazi

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Fortuna, je uzas uzas. mi se nadamo da ce doci do promjena u prijedlogu tijekom saborske rasprave.

    Napredak u ovom zakonu je da se autosjedalice SPOMINJU ali od obaveznog koristenja niti "o"

    I naravno kad u zakonu pise da ti mozes voziti djecu onako kako si ti napisala, onda ljudi vjeruju da je to za njihovu djecu sigurno pa sto ce im onda autosjedalica

    Al dobro je bilo vidjeti velik broj roditelja danas i u srijedu koji su dosli provjeriti da li je autosjedalica dobro montirana jer to znaci da neka osvijescenost ipak postoji usprkos nikakvoj edukaciji i zakonskoj regulativi. Cic po mic, bude bolje, samo moramo upregnut i ne pustat

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    evo citam jucer u metrou da ce se svedani pobriniti za sigurnost u prometu u bosni.
    sweroad ( dio poduzeca od velikog vägverketa ) ce se pobrinuti za sigurniji promet, voznju i ceste u bosni i hercegovini pa su potpisali ugovor za projekt vrijedan 3 miljuna kruna koje u stavri financira svjetska banka.
    sweroad ce predloziti kampanje za informiranje i sigurnost.

    mozda cemo morat ili i njih kontaktirat da dodu i u hrvatsku napraviti nesto slicno ili cekat da oni nauce bosance pa onda bosanci nas

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bas sam jucer u Splitu, kad smo se vracali vidjela sto taj zakon znaci u stvarnosti i kako se ljudi voze u skladu s njim. Tako sto u Daewoo (onaj najmanji, mislim da se zove atos) sjedne troje odraslih i troje djece.
    I sve je po propisu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ja sam rekla svekru i svekrvi za ovaj zadnji prjedlog gdje 5 djece smije po propisu sjediti na straznje sjedalo i oni su imali ovakve face :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: dugo dugo. kaze mi sveki da bi se mozda mogli,prije nego se taj prjedlog prihvati, nekako ovi iz evropske zajednice kontaktirat pa da oni urigiraju da se hrvatska prilagodi njihovom zakonu o sigurnosti kad vec zele uci u evropsku zajednicu.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    korigirat ce oni zakon jer s ovakvim necemo moci u EU. pitanje je kad, valjda kad pogine jos tri razreda djece...

  8. #8
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    I ovdje ću "ilustrirat" svijest u našem društvu o sigurnosti djece u prometu: neki dan, bježeći pred kišom upada u auto 4člana obitelj: curica cca 5 god.-sjeda otraga nevezana, otac na vozačko, a majka s bebom od neka 3 mj. na suvozačko mjesto :shock: !
    Užas i jeza, nije čak sjela otraga, nego naprijed .

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    hura za novi zakon
    jedino mi ovo malo nejasno:

    1) Vozač i putnici tijekom vožnje u motornom vozilu na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, dužni su koristiti pojas na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.
    jel onda u autima u kojima nema pojaseva ( kao sta su neki modeli) onda nije kaznjivo biti nevezan?

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Fortuna prvotno napisa
    el onda u autima u kojima nema pojaseva ( kao sta su neki modeli) onda nije kaznjivo biti nevezan?
    Mislim da je to tocno... ima jos uvijek jako puno auta bez pojaseva na straznjem sjedalu, i ne mozes bas sad sve ljude natjerati da kupe nove aute koji imaju pojas....

    Evo moji roditelji su nazalost bas u toj grup. U njihovom autu odostraga nema pojaseva. I sta sad? Ja sam im rekla da ak misle voziti unuka ikuda da moraju kupiti novi auto :D Svjesni su da im necu dati da ga ikud voze bez autosjedalice, ali nisu ni u situaciji da sad odu kupiti novi auto :?

  11. #11
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo ja sam gledala sad isto na portalu sta pise...

    Znaci jos uvijek se ne smije voziti dijete u autosjedalici pricvrscenoj na prednje sjedalo? (bez obzira sto auto npr. nema air bag) :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ma kuzim ja to al isto tako nas covik je takav da ce se snaci samo da ne plati ili kupi autosidalicu pa ce, ako se procuje da oni koji nemaju uopce pojaseve u autu proci liso ili nece tribat platiti kaznu , nas svit i sam rezat i micat siguronosne pojaseve iz svojih auta. kuzis sta ocu rec?

  13. #13
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ma na zalost, uopce ne sumnjam u to sto si rekla

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Iako ima puno viceva o inteligenciji policajaca, ipak to baš ne bi bilo tako...
    Točno se zna koji modeli i koja godišta imaju tvornički "instalirane" pojaseve - to bi svaki policajac trebao znati.
    Ja se više bojim novčanica podmetnutih u korice vozačke - to često prolazi - s pojasom i sjedalicom ili bez njih.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ma znam ja to apricot al moze biti i ono: kupija sam auto u drugu ruku a taj prije mene je sve izvadija jer je stavlja novu navlaku i slicno.

    i ovo mi nije jasno da je granica 12 godina pa gori za sjediti ispred tj na prednje sjedalo jer mislim da bi granica trebala biti u centimetrima i kilazi a ne godinama
    ali hura za novi zakon i nadam se da ce se i naplacivati 500 kruna kazne sa racunom koji ce policajac dati a ne 100,200 ili trista bez racuna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •