Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kupovina auto sjedalice

  1. #1

    Početno Kupovina auto sjedalice

    Pozdrav,

    Evo novi sam ovdje i pronašao sam ovaj forum tražeći informacije o AS na netu.

    Prije nisam razmišaljao o kupovini AS pošto nisam imao auto već sam ga posuđivao od mame. Sad imam škodu feliciju kombi ( karavan) i više se ne osjećam ugodno kad djecu vozim negdje a znam da je AS obvezna sigurnosna oprema, u biti od kako imam auto izbjegavam voziti djecu u njemu. :?

    Zanima me neko pozitivno iskustvo sa jeftinijim sjedalicam, odnosno koje bi mi sjedaice preporučili kao zadovoljavajuće a da spadaju u jeftinije modele.

    Hvala.

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    dobro nam dosao! :D :D

    ja ti nemam pojma o sjedalicama, al javice ti se ujutro cure koje znaju
    sam' sam te dosla pozdravit

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    raki, dobro došao. :D
    Nisi naveo dob i težinu djece, bilo bi preopširno odgovarati bez tih podataka.

  4. #4

  5. #5

    Početno

    bok

    hvala na dobrodošlici!

    Ovako kćerkica ima 3.5 godine i oko 16 kg, a braco 1.5 godinu i oko 12 kg.

    Hvala na linkovima.

  6. #6
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ono sto je najbitnije kod kupovine as - da odgovara dobi djeteta, da ima certifikat ECE R44/04 ili R44/03, te naravno da pase u vas auto.

    Ovo je link na brosuru - http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=25036

    Preporucam procitati brosuru, dat ce odgovore na puno pitanja.


    A koju preporuciti je zaista tesko za odgovoriti.
    Tu mogu pomoci testiranja koja je JBT linkao.

    Mi konkretno mozemo znati kako je lagano ili kompliciranije neku as montirati u auto.

    Prema kilama i starosti klinaca, treba vam as za manju djecu iz grupe I (09-18 kg) - za bracu.
    A seka bi mogla i u as za vecu djecu, grupa II 15-36 kg, mada bi mogla i u as 09-18 kg.

    Preporucamo prelazak u tzv. booster (15-36 kg), kada dijete dosegne tezinu od 18 kg, a minimalno je 15 kg.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •