Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Pitanje za iskusne maramašice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno Pitanje za iskusne maramašice

    Evi i mi smo jučer dobili kamarisovu plavu maramu i odmah smo je isprobali.Napravila sam dvostruki križni vez ( iz njihovih uputa )i sada slijede pitanja:
    - da li marama mora biti skroz uz moje tijelo ili ostaviti prosora za bebu
    - mi smo se nosili okrenuti prema meni no ne sviđa mu se pa sam ga okrenula da bi poslije pročitala da se tako ne nosi pa me zanima koji bi bio položaj najbolji kada je beba tako znatiželjna i voli gledati van ( za na bok nije jer ima tek 3,5mj i 7,4 kg i 64cm - velika beba ), pročitala sam dosta toga sa linkova koji su dani no nisam ništa pametnija osim da ga prisilim da se nosi okrenut prema meni.Molim savjet

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno Re: Pitanje za iskusne maramašice

    Citiraj NICOLE prvotno napisa
    - da li marama mora biti skroz uz moje tijelo ili ostaviti prosora za bebu
    kad je staviš na sebe, olabavi tako da ostane prostora da ubaciš bebu. onda, pridržavajući bebu jednom rukom, drugom rukom zategni maramu tako da je beba tik uz tebe. jasno, nećeš je stegnuti da ne može disati ali beba ne smije visjeti, idealno je kad možeš hodati uspravno, saginjati se i sl. bez osjećaja da će beba iskliznuti.

    Citiraj NICOLE prvotno napisa
    - mi smo se nosili okrenuti prema meni no ne sviđa mu se pa sam ga okrenula da bi poslije pročitala da se tako ne nosi pa me zanima koji bi bio položaj najbolji kada je beba tako znatiželjna i voli gledati van ( za na bok nije jer ima tek 3,5mj i 7,4 kg i 64cm - velika beba ), pročitala sam dosta toga sa linkova koji su dani no nisam ništa pametnija osim da ga prisilim da se nosi okrenut prema meni.Molim savjet
    ne mogu ti reći ništa što već nije napisano - možda bebici treba malo vremena da se navikne na maramu. pokušajte kad je sit i napola pospan, izađite u šetnju da ga hodanje uspava. andrej je bio jako znatiželjan i sve je htio vidjeti ali nikad se nije bunio protiv položaja prema meni, kad sam nešto radila okrenula bih se tako da on može vidjeti, prinijela mu predmet, objašnjavala što radim...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    moja beba je isto bila velika i zato smo se nosili gotovo iskljucivo u duplom kriznom jer je to najpogodnije za teske bebe. nisam imala osjecaj da joj je dosadno sto gleda prema meni. kao sto je ivy opisala, okreces se ti, okrece beba glavu, sve u svemu preglednost je dobra. u principu marama treba biti zategnuta, ali kod tako vece bebe mozes malo i otpustiti gornji dio da ipak moze slobodnije okretati glavu. kad stavis maramu tako da se rukice vani, dijete moze rotirati skoro cijeli gornji dio tijela. sve ovisi koliko je beba cvrsta i da li drzi glavicu. tesko mi je ovako na nevidjeno objasniti. mozes pokusati i polozaj koljevke jer tako beba ima nesto bolju preglednost, ali tako ce tebi biti teze nositi.

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    moja beba je isto bila velika i zato smo se nosili gotovo iskljucivo u duplom kriznom jer je to najpogodnije za teske bebe.
    jesi mislila na obični križni, onaj s "tobolcem"? on se preporučuje za male bebe (jer podržava glavicu) i za veću i težu djecu (jer je najčvršći). kad je dijete veće (samostalno sjedi) možeš mu osloboditi ruke, tako da rub marame prolazi ispod pazuha. onda dijete sjedi u marami i slobodno se okreće.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ne, mislila sam na dupli krizni, onaj koji je najbolji za tesku djecu, da, taj sa tobolcem tj. sto se moze onako prevuci preko glave kao kapuljacica...ili se taj ne zove dupli krizni?

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dupli križni je onaj kad prekrižiš krakove dvaput, prvo preko prsa pa preko leđa.

    obični križni je taj s tobolcem.

    ili sam ja skroz ishlapila.

  7. #7
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    nisi ajvi, tako i ja radim.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Dala sam si truda i malo bolje pregledala linkove i našla onaj link gdje ima puno različitih stranica sve na jednom linku pa sam kod uputstva za moby wrap našla kako da se bebe veže prema van i nigdje ne piše da je štetno za razliku od stranice peau.. koji baš ne preporučaju.Stvar je u tome da da se sredina prvo stavi na trbuh pa se križa iza pa naprijed pa kada se stavi dijete taj tobolac tj.sredina se povuče preko nogica.za razliku od tog dvostrukog križnog gdje se sredina stavlja iza pa se križa naprijed pa iza.
    Uglavnom mislim da nisam ništa krivo skužila jer postoje i slikice pa ćemo probati čim dođem kući.Ako sam nešto predvidjela u vezi štetnosti tog položaja - lotus hold javite se i hvala.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj NICOLE prvotno napisa
    .Stvar je u tome da da se sredina prvo stavi na trbuh pa se križa iza pa naprijed pa kada se stavi dijete taj tobolac tj.sredina se povuče preko nogica
    ma ne, bit ce da sam ja ishlapila, mislila sam na ovaj vez, i mislila sam da se taj zove dupli krizni. sorry

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nicole, smatra se da su kod položaja prema van loše dvije stvari: opterećenje na kukove i genitalije (pogotovo kod dečkića) i nemogućnost bebe da se izolira od podražaja. lotus ili buddha položaj rješava prvo, ali ne i drugo.

    no, vi ste friški maramaši a nekim bebama treba malo vremena da se naviknu na nošenje u marami umjesto na rukama. pokušajte vani, doma, u različita doba dana, s različitim aktivnostima... dok se ne uhodate.

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kopiram post s drugog topica

    Citiraj NICOLE prvotno napisa
    Evo nakon savjeta iskusnih maramašica, kojima zahvaljujem, jućer smo Matteo i ja bili 2 sata u šetnji.Napravila sam dvostruki križni vez i njega okrenula prema sebi i u šetnju.Ruke sam mu prvo oslobodila tako da je marama bila ispod pazduha a poslije sam mu desnu rukicu pokrila tako da je gledau u lijevu stranu atamo mu je bila seka pa je gledao u Nicole.Nakon nekog vremena je i zaspao na nekih pola sata i pokrila sam mu i lijevu rukicu tako da je bio sav pokriven osim glavice a kada se probudio bio je miran.Uglavnom ljudi su nas gledali sa smješkom a neki čak i zaustavljali i pitali u čemu ga to nosim čak i jedna mama a jedan čovjek je rekao da tako crnkinje nose svoju djecu ali na leđima.Uglavnom danas ponavljamo,samo imam pitanje dali je bolje da mu rukice budu slobodne tako da mu marama ide ispod pazduha ili iznad ramena te u kojoj visini da mu bude glavica?
    drago mi je da ste uživali :D , ali mislim da ti nije pametno vaditi mu ručice van. ja sam to počela raditi kad je andrej već naveliko sjedio. radije mu krakove navuci preko ramena i raširi tako da pridržavaju leđa i prolaze ispod koljena (nogice mu moraju biti raširene a ne visjeti). kad zaspi, još dodatno fiksiraj glavicu jednim krakom.

    što se visine tiče, idealno je kad mu možeš poljubiti tjeme.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •