Mali V ima skoro 5,5 mjeseci, na prsima je od prvog dana. Na zadnjoj kontroli ispalo da je dobio samo 270 g (6 470 g.- rodi se sa 2900, iz rodilišta izašli sa 2760) u roku od mjesec dana. Prije toga je dobivao u prosjeku po kilu svaki mjesec. Doktorica rekla da ju to ne brine jer djeluje zdravo i da joj ne izgleda mršav. No ja sam ipak nekako zabrinuta i čini mi se da možda prečesto jede a kratko. U zadnji 1-1,5 mjeseci jede kao i prije cca. 8 puta/24 h (hranim ga na zahtjev i to otprilike ispadne svakih 2-2,5 sata) ali sada su podoji sve kraći po 10-tak minuta. Osim toga kad se priključi cica 3 minute onda se okrene od cice i počne plakati. To traje desetak sekunti onda se opet okrene prema meni i nastavi cicati i tako nekoliko puta dok jednostavno više neće na tu stranu i onda promijenim stranu. Inače ima 5-6 mokrih pelena, kaka rijeđe svakih 8-10 dana, veseo je i živahan i općenito djeluje super. Pa moja pitanja glase: Je li to normalno da prirast na težini kasnije pada? Je l normalno da toliko često jede?
MM tvrdi da bi sada trebao rjeđe jesti kao svaka 3-4 sata jer je veći. A maleni je jeo prva 3 mjeseca svaka 4 sata jer je bio velika spavalica i nije htio češće.