Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: ritam dojenja i dobivanje na težini

  1. #1

    Početno ritam dojenja i dobivanje na težini

    Mali V ima skoro 5,5 mjeseci, na prsima je od prvog dana. Na zadnjoj kontroli ispalo da je dobio samo 270 g (6 470 g.- rodi se sa 2900, iz rodilišta izašli sa 2760) u roku od mjesec dana. Prije toga je dobivao u prosjeku po kilu svaki mjesec. Doktorica rekla da ju to ne brine jer djeluje zdravo i da joj ne izgleda mršav. No ja sam ipak nekako zabrinuta i čini mi se da možda prečesto jede a kratko. U zadnji 1-1,5 mjeseci jede kao i prije cca. 8 puta/24 h (hranim ga na zahtjev i to otprilike ispadne svakih 2-2,5 sata) ali sada su podoji sve kraći po 10-tak minuta. Osim toga kad se priključi cica 3 minute onda se okrene od cice i počne plakati. To traje desetak sekunti onda se opet okrene prema meni i nastavi cicati i tako nekoliko puta dok jednostavno više neće na tu stranu i onda promijenim stranu. Inače ima 5-6 mokrih pelena, kaka rijeđe svakih 8-10 dana, veseo je i živahan i općenito djeluje super. Pa moja pitanja glase: Je li to normalno da prirast na težini kasnije pada? Je l normalno da toliko često jede?
    MM tvrdi da bi sada trebao rjeđe jesti kao svaka 3-4 sata jer je veći. A maleni je jeo prva 3 mjeseca svaka 4 sata jer je bio velika spavalica i nije htio češće.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    I kod nas ti je bilo isto tako, i manje dobijanje na tezini, i krace ali cesce cicanje nego prvih mjeseci.
    Normalno je da kasnije bebe pocnu manje dobijati nego prvih mjeseci. A to sto krace papa je i mene prvo preplasilo, onda sam skuzila da je ojacala i da se brze najede. Bitno da je zadovoljan i zdrav

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    potpisujem Pinu

  4. #4
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja bih samo dodala da nema veze što jede često ( i moj Patrik sa 7 i pol mjeseci jede jako često) jer nisu sve bebe iste. I možda bi bilo dobro da mu ne promijeniš prebrzo ciku tako da popije i ono zadnje (masnije ) mlijeko. Možda da se malo drukčije namjestite. Moj bebać može jesti u skoro svakom položaju ali se najljepše i najmirnije najede ležećki.

    I pozdrav TMu ali on definitivno ne može tebi savjetovati koliko često beba doji. Ti si mama i dojilica


  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mnoge dojene bebe prvih nekoliko mjeseci dobiju dosta na tezini, a kasnije se taj prirast uspori. Sto mnoge mame i tate zabrine, a ustvari je rijec o sasvim ok situaciji. Evo jedan link na Rodin tekst o prirastu na tezini.

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1471

  6. #6

    Početno

    Hvala cure, nadala sam se sličnim situacijama i kod vaših beba. Pokušavam ga na jednoj strani zadržati što duže, nekad malo više nekad manje uspješto ali ustrajat ćemo.

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Inače ima 5-6 mokrih pelena, kaka rijeđe svakih 8-10 dana, veseo je i živahan i općenito djeluje super. Pa moja pitanja glase: Je li to normalno da prirast na težini kasnije pada? Je l normalno da toliko često jede?
    prirast tezine djeteta pada nakon prva cetiri mjeseca, kdo dojenih beba, one prva tri mjeseca znaju dobijati puno, a od 3.-12. mjeseca manje nego recimo bebeba na bocicu hranjene...
    recimo, kazu da je prosjecno dobijanje od 92-142 g tjedno, od 4.-6. mjeseca iako neki izvori tvrde, da dok god ide na gore, dobro je

    ovako, znaci imate 8 podoja dnevno, i traju sve krace (ovo sto traju sve krace, ne mora biti zabrinjavajuced, dijete raste i sve mu manje vremena treba da posise koliko mu treba)?
    jel beba dobija jos ista osim maj. mlijeka, caj, vodu? imate li dudu varalicu?
    jel osjetis refleks otpustanja mlijeka?
    jesu ti grudi mekse nakon podoja?
    jel dolaze zubici? jel bila kakva prehlada, nosic zacepljen?

  8. #8

    Početno

    Dajem mu tu i tamo sok od šljive zbog kakice-recimo svaki drugi dan po 50 ml popije. Imamo dudu varalicu.

    jel osjetis refleks otpustanja mlijeka? da
    jesu ti grudi mekse nakon podoja? da

    što se tiče zubića upravo niću, dvije donje jedinice su na iznikle.

  9. #9
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ako dijete dobija ista drugo osim majcinog mlijeka, ne bi trebalo biti manje kaloricno nego majcino mlijeko, tj ako dobija ista drugo to drugo moze biti adaptirano.....mozda ne bi bilo lose jedno vrijeme izbaciti mu sokic i pokusati smanjiti uporabu dude varalice, pa da on svo svoje sisanje tj da 'namiri' refleks sisanja na dojci...

    sokic pretpostavljam pije na bocicu? mozda je zato skratio podoje i prestane kad mu mlijeko stane samo teci i kad treba jos malo povuci (jer mu iz bocice samo curi, pa sad mozda ocekuje tako i ovdje?)...

    probaj malo vidjeti kako ide ako napravis par promjena ovih....

    ioanko skoro krecete s dohranom, pa mu mozes onda sokic davati iza jela na zlicicu ili salicu....

    eto

  10. #10

    Početno

    Tx na savjetima, upravo to i pokušavam ovih dana, što rijeđe mu dati dudu varalicu, a i upravo sam kupila lončić za piti tako da ćemo od sada ako će opet trebati sok od šljive piti na svoju šalicu. Jučer se pokakao nakon 10 dana tako da sok od šljive čeka dok opet ne zagusti sa kakicom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •