Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 173 od 173

Tema: Neasistirani porod kod kuće - 1. dio

  1. #151

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ma koja to panika
    pa moja prababa je 9-ero rodila u kući, baba 5-ero... da ne nabrajam
    i na te brojke ide koliko mrtvorođene djece ili djece koja su umrla malo nakon poroda

    i moja baba je rodila 7 žive djece, od kojih je dvoje umrlo u roku dva tjedna nakon poroda, a na 7-icu ide i dvoje mrtvorođene

    malo zbrčkano sam napisala - 9 rodila, a 5 preživjelo djetinjstvo, ...

  2. #152

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    porod je protekao u redu, a problemi su nastupili nakon poroda, prijavom Petre i NJM-a nekome (ispricavam se, ali o ovome jos uvijek nista ne znamo svi zajedno, nadam se da cemo saznati cijelu pricu).
    spominje se neko zvanje hitne tak da je možda došlo do kasnijih komplikacija, jer radi same prijave nje i NJM valjda bi policija intervenirala, a ne hitna

    ali dobro viditi ćemo, autorica je rekla da će sve, BAŠ SVE, napisati, a mi se moramo malo strpiti, jer sad je na redu par dana objašnjavanja svega što je prethodilo tome, pljuvanje roditelja, sestre itd... znat će se valjda i zašto je sve to bitno u cijeloj priči, jer po mojem bi bilo dovoljno i ako su njezini roditelji bili ti koji su je prijavili napisati da cijeli život nije s njima dobra i da se ne slažu s njezinim izborom poroda i da su joj nakalemili probleme, a ne ovako u detalje secirati njiihove međusobne svađe

  3. #153
    nisam odavdje

    Početno

    Sarodedevii, hajde pogledaj šta je prije mene autorici teksta napisala članica Upravnog odbora Rode, Mukica
    I mislim da bi trebala svoje intimne probleme rijesavati sa strucnim osobama, posjeti psihologa npr.
    pa njoj pričaj o primjerenosti izražavanja.

  4. #154

    Početno

    izgleda da je ova diskusija zamrla prije nekoliko dana, ali kako sam slučajno naletjela, po prvi put, na ovaj forum (zainteresirana petrinom pričom), željela bih ipak komentirati. totalno podržavam neasistirani porod kod kuće bio on u tunguziji, nizozemskoj (inače, ni u nizozemskoj ne dolaze po vas helikopterom ako se nešto zakomplicira, a porodi se odvijaju i u malim selima, pa i tamo se može desiti nešto nepredviđeno, poput prometnog kolapsa, tako da ljudi ne trebaju imati tolike iluzije da je u nekim drugim zemljama baš sve savršeno. uostalom, jedino bog vam može garantirati siguran porod i nitko, nitko drugi...), ili hrvatskoj, jer sam iskusila oboje - porod s babicom (u nizozemskoj, kad smo već kod toga) i sada - nedavno - kod kuće u hrvatskoj bez ikakve "pomoći". da, pod navodnicima, jer moje je iskustvo takvo, da osjećam da je ta pomoć pri porodu uvijek pod navodnicima. Suprug je bio prisutan, ali nije sudjelovao u samom porodu, nego je "samo" obavljao pomoćne poslove (naravno da je njegova pomoć bila neprocjenjiva, ali ne pri samom porodu). uspoređujući jedno i drugo iskustvo apsolutno dajem prednost ovom drugom! mislim da nikad neću prestati sama sebi zahvaljivati na toj odluci. Čak i porod s babicom, koja je bila 100% voljna udovoljiti svim našim željama, ipak nije bio prirodan, jer se cijeli proces poremetio čim me je ona pregledala i iako je bio: brz, lagan, bez ikakvih komplikacija itd. ipak je moj osjećaj na kraju bio kao da mi je netko nešto ukrao. osim toga, to "normalno" i "bez komplikacija" još uvijek ne znači da babica nije napravila nekoliko kardinalnih grešaka i da moje dijete nije imalo traumatičan porod! ljudi, molim vas, molim vas, čitajte knijgu michela odenta preporod rađanja tisuću puta ako treba, a zatim tešite po siteu laure shanley, dok vam ne sjedne i dok ne uvjerite sami sebe da da, zaista, žena i njen iskonski instinkt rađaju, a ne nikakvi pomagači. a ako neki muškarac osjeti potrebu komentirati nešto u stilu "pa odent je porađao žene u svojoj klinici" ili neki sličan biser koji bi njima slatkićima pametnima bio u stilu, unaprijed mu odgovaram: stari, nemaš POJMA o čemu pričaš! pusti ŽENE da rađaju, a ti lijepo gledaj sa strane i...kužimo se, zar ne?

  5. #155

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj nisam odavdje prvotno napisa
    Sarodedevii, hajde pogledaj šta je prije mene autorici teksta napisala članica Upravnog odbora Rode, Mukica
    I mislim da bi trebala svoje intimne probleme rijesavati sa strucnim osobama, posjeti psihologa npr.
    pa njoj pričaj o primjerenosti izražavanja.
    vec jesam.

  6. #156
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj nisam odavdje prvotno napisa
    Sarodedevii, hajde pogledaj šta je prije mene autorici teksta napisala članica Upravnog odbora Rode, Mukica
    I mislim da bi trebala svoje intimne probleme rijesavati sa strucnim osobama, posjeti psihologa npr.
    pa njoj pričaj o primjerenosti izražavanja.
    napisala sam to jer sam i sama zlostavljna zena i znam da je strucna pomoc jako vrijedna i neprocjenjiva, ali to netko tko nije zlostavljan ne moze razumjeti (

  7. #157
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    o prici s portala sam vec dala svoje misljenje. o porodu doma - za mene (osobno) ne hvala.

    o virusu - i ja sam ga sinoc primjetila citajuci petrin blog, al valjda imam dobar zastitni program. no svako malo mi se otvarao neki prozorcic i nudio mi da downloadiram neki program. bilo je prilicno zamorno, stalno klikati "no".

    o onome sto imadoh prilike procitati na petrinom blogu, mogu samo reci - zali boze posjeta sai babi.

  8. #158

    Početno

    ljudi, molim vas, molim vas, čitajte knijgu michela odenta preporod rađanja tisuću puta ako treba, a zatim tešite po siteu laure shanley, dok vam ne sjedne i dok ne uvjerite sami sebe da da, zaista, žena i njen iskonski instinkt rađaju, a ne nikakvi pomagači. a ako neki muškarac osjeti potrebu komentirati nešto u stilu "pa odent je porađao žene u svojoj klinici" ili neki sličan biser koji bi njima slatkićima pametnima bio u stilu, unaprijed mu odgovaram: stari, nemaš POJMA o čemu pričaš! pusti ŽENE da rađaju, a ti lijepo gledaj sa strane i...kužimo se, zar ne?
    ne, ti nemas pojma o cemu pises. U konkretnom slucaju, da nisam bila u bolnici, umrli bi i dijete i ja. Mogla sam 11010101 puta procitati knjigu Odenta i piljiti u web site Laure Shanley. Cinjenica je da nam je bolnica izvukla zive glave. Mozda nemam instinkt?

  9. #159
    gostkojispominječitanjeod

    Početno

    enta - nemam se namjere prepucavati. apsolutno stojim iza onog što sam napisala, a porod u bolnici na hr način za mene nikad nije bio opcija. slučajno je ispalo da sam u prvoj trudnoći bila u nizozemskoj i na svoju veliku radost otkrila da imaju sistem kakav imaju. dvojila sam između odlaska na leboyerovu kliniku (v. frederick leboyer: rođenje bez nasilja) i poroda kod kuće, te se odlučila za potonje. drugi porod je bio "neasistirani" u hr i za mene na svaki način bolje iskustvo od prvog. daleko od toga da sam jedina u hrvatskoj, upoznala sam poprilično ljudi koji su učinili isto. što se tiče pravno - birokratskih problema, nisam ih imala, sve je prošlo relativno glatko. kako sam se na to odlučila? pa, veći dio trudnoće mi je bio zagorčan upravo neizvjesnošću i razmišljanjem gdje i kako? postojna, austrija? prvi porod mi je bio brz, dakle morala bih čučati negdje sama dva - tri tjedna i čekati da se porodim. muž ne bi mogao čučati sa mnom pa vjerojatno ne bi ni prisustvovao porodu, koliko bi to čučanje u hotelu i bolnica samo koštalo? rijeka? isti problem. pokušavala sam naći babicu - nije mi uspjelo. i tako sam, inspirirana laurom shanley, odlučila roditi doma sama (s mužem). naravno da smo se temeljito psihički pripremili, naoružali informacijama, a nije nebitno niti to da ja ODUVIJEK po svojoj prirodi imam vrlo snažno povjerenje u svoje tijelo i zdravlje i NIKAD ne podliježem panici. Nisam se bojala tokom prvog poroda, a ovaj puta još manje. to su vrlo bitni elementi, jer ako žena nije potpuno sigurna da želi roditi na takav način i ako nije sigurna u sebe, ili ako ulijeće u tako nešto nepripremljena, to bi, pretpostavljam, moglo utjecati i na sam porod (čitati odenta, hormonska ravnoteža, strah-adrenalin itd.) JA osjećam u sebi taj instinkt, tu životinjsku snagu, ali to sam ja. svatko mora učiniti onako kako osjeća, a ako osjeća da to za nju nije prava stvar, mora ipak shvatiti da postoje osobe za koje je to ono pravo i najbolje. ja osobno mislim da bi mnoge žene bez problema rađale doma da je takva ustaljena praksa, jer pritisak okoline je nešto čemu se jako teško oduprijeti. itekako sam ga osjećala, pa makar samo i u obliku nekakve kolektivne svijesti (naravno, budući da sam staria lisica premazana svim mastima, ni u ludilu nisam nikome pričala o svojim namjerama. iz istog razloga sigurno nećete moju priču čitati na ovom forumu pod imenom i prezimenom, ali ću je objaviti - čim stignem - na bornfree! stranicama.) aha, još nešto - stalno se provlači nekakav epitet o "romantičnom" neasistiranom porodu. pobogu, kakva romantika? nije motiv nikakva romantika, nego želja da se zaštite majka i dijete, da im se omogući brz oporavak, a za dijete je iskustvo poroda nešto što utječe na cijeli daljnji život i uvijek ostaje u podsvijesti! intervencije tijekom poroda psihički određuju dijete za cijeli život, čak u tolikoj mjeri da bebe čiji je porod bio nasilan kasnije u životu imaju sklonost samoubojstvu, one čije su majke bile medikalizirane drogi itd. odvajanje novorođenčeta i majke je bez pretjerivanja valjda najgore nasilje koje postoji i koje čini svijet takvim kakav je danas. je li vam, cure, koje ste rodile u bolnici, ikada bilo teško brinuti se za bebu, jeste li se ikada osjećale nemoćne i nedorasle - volite, naravno svoju bebu, ali morate se NAPREZATI da se brinete za nju? zamislite kako bi vam bilo da su vam dopustili da u miru razvijete onu snažnu vezu koja se razvija samo tokom perioda neposredno nakon poroda. zamislite kako je to biti u potpunom suglasju s bebom - brinuti se za nju bez napora, nositi ju jer vama treba njen zagrljaj isto koliko i njoj vaš. meni je prvi porod bio prekrasan u usporedbi s bolničkim, ali ovaj neasistirani je bio potpuno prirodan i tek tu imam taj osjećaj koji sam vam opisala. neću više, jer sigurno će se naći netko tko će popljuvati sve ovo što sam rekla, a to je na koncu moje i samo moje najintimnije iskustvo...

  10. #160

    Početno

    Svaka ti čast! Prekrasno!

  11. #161
    gost1

    Početno [u]prirodni porod[/u]

    Bravo za još jednu lijepu priču!!!

    Šteta da su Rode dopustile da se još jedna lijepa priča izgubi samo zbog opstruiranja nekih ljudi (pogotovo - gost nisam odavde).

    Šteta da ste se dale izmanipulirati prijetnjama sa sudskim tužbama, jer to je standardna retorika uplašenih ljudi zaostalih u nekim drugim sistemima.

    Ponavljam da znam njezinu i još puno priča koje će zbog zlih jezika nepovratno biti izgubljene za ovaj prekrasni portal.

    Središnji dio priče na blogu ( i one koju ja znam) je porod kod kuće i reakcija bliže okoline na takvu odluku. To je ono što obilježava većinu hr priča (primitivizam ), kao što je autorica iznad mene spomenula da je stara lisica tj. već je znala što može očekivati.

    Petra to nije znala i druge žene koje su odlučile prvi puta rađati kod kuće.

    Nastavljam sa preporukom knjige Preporod rađanja od dr. Odenta.

    Ja imam AVAST i na trojanske konje uvijek reagira, na blog nije reagirao.

    Za moderatore:

    Hm...koliko se sječam na gl.stranici nije pisalo: na blogu se može čitati o prirodnom porodu (a vjerujem da će biti) nego pisalo je: "više o meni možete pročitati na mom blogu....prirodnoporod.blog.hr"

  12. #162

    Početno

    čiji je porod bio nasilan kasnije u životu imaju sklonost samoubojstvu, one čije su majke bile medikalizirane drogi itd.
    :shock: :shock:

    jel to Odent kaže ili? Vide li i ljude u bijelim kutama, ili je to rezervirano samo za djecu začetu potpomognutom oplodnjom?
    sva sreća što sam rodila bez epiduralne i bez većih problema, pa mi se dijete neće samoubit li postat narkoman....

  13. #163

    Početno

    ne kaže Odent osobno, nego istraživanja (RCS) koje prikuplja a vezana su uz primarni period (od začeća do 1.godine života i način na koji to utječe kasnije u životu)

    http://www.birthworks.org/primalheal...drug+addiction

    http://www.birthworks.org/primalheal...*violent+crime
    http://www.birthworks.org/primalheal...nt+criminality

  14. #164
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ovaj prethodni post je moj.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Odent navodi neka provedena istrazivanja koja su pokazala povecane rizike za navedeno u slucaju medikaliziranih poroda.

    Baza podataka u kojima se mogu pronaci neka od tih istrazivanja su na
    http://www.birthworks.org/primalhealth/databank.phtml

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    mamma Ju

  17. #167

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    a
    nije nebitno niti to da ja ODUVIJEK po svojoj prirodi imam vrlo snažno povjerenje u svoje tijelo i zdravlje i NIKAD ne podliježem panici. Nisam se bojala tokom prvog poroda, a ovaj puta još manje. to su vrlo bitni elementi, jer ako žena nije potpuno sigurna da želi roditi na takav način i ako nije sigurna u sebe, ili ako ulijeće u tako nešto nepripremljena, to bi, pretpostavljam, moglo utjecati i na sam porod (čitati odenta, hormonska ravnoteža, strah-adrenalin itd.) JA osjećam u sebi taj instinkt, tu životinjsku snagu, ali to sam ja. svatko mora učiniti onako kako osjeća, a ako osjeća da to za nju nije prava stvar, mora ipak shvatiti da postoje osobe za koje je to ono pravo i najbolje.
    i meni se ovo cini jako vazno, a rijetko se o tome govori

    odvajanje novorođenčeta i majke je bez pretjerivanja valjda najgore nasilje koje postoji i koje čini svijet takvim kakav je danas
    potpisujem

  18. #168
    lidac2004

    Početno

    ja cu pitati jos jednom jer nisam primjetila odgovor- sta da se nesto desilo?
    da je dijete zapelo u porodjajnom kanalu?
    da je prestalo disati?
    da mu je pupcana bila oko vrata?

    ko bi onda pomogao?
    muz?
    ko bi bio kriv da je dijete umrlo zato sto nije dobilo pomoc na vrijeme?


    molim da mi se odgovori na ta pitanja bez prici- ja znam zenu koja je rodila xy djece.......i slicne stvari.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    ja cu pitati jos jednom jer nisam primjetila odgovor- sta da se nesto desilo?
    da je dijete zapelo u porodjajnom kanalu?
    preciziraj malo pitanje, zapeti u kanalu ne znaci puno, je li mislis na shoulder distocia, na zastoj trudova....

    da je prestalo disati?
    reanimacija, auto i hitna


    da mu je pupcana bila oko vrata?
    odmota se vrpca


    ko bi onda pomogao?
    muz?
    ili on ili zena koja radja (ako se vrpca omotala, ako postoji zastoj,

    ko bi bio kriv da je dijete umrlo zato sto nije dobilo pomoc na vrijeme?
    to ne znam, mozda bi rodbina tuzila roditelje pa bi oni u Hrvatskoj mogli bili proglaseni krivima.
    Lijecnici kojih nije bilo, sigurno ne bi bili krivi.

  20. #170
    PetraBlagojević

    Početno Moj definitivno zadnji post

    Upravo sam telefonski razgovarala sa jednom jako ljubaznom gospođom, a to je urednica koja je stavila moju priču na portal. Zove se Klaudia, a na forumu se predstavlja kao Kloklo. Ona me zamolila da napišem ovaj post i činim to sam zbog njene zamolbe. Dakle, pozivam sve ljude na ovom forumu da ovdje isključivo komentiraju priču o mom prirodnom porodu koja je objavljena na naslovnoj stranici Rode, a sve drugo ako mi netko ima nešto za reći osobno odnosno napisati, neka se obrati na moj blog, odnosno moju email adresu petra.blagojevic@hotmail.com
    Roda je jedna prekrasna udruga koja se bori za određene stvari i gdje rade hvalevrijedne žene.
    Također na forumu pišu isto tako divni ljudi koji razmjenjuju svoja iskustva i kojima to pomaže. Stoga vas molim još jednom da se držite teme ovog foruma.
    Ja se u jednom postu toga nisam držala i zato je nekako sve krenulo krivim tokom. Ja sam se zbog toga ispričala, no nije mi teško ponovo. Stoga, ispričavam se zbog navoda gdje spominjem imena i prezimena i negativne epitete. Nisam znala da se to ne smije na forumu, jer u životu nisam bila niti na jednom. Ovo mi je prvi put.

    I još samo nešto za kraj želim reći. Gost koji se potpisuje sa "nisam odavdje" je moja sestra Ivana koja živi u Madridu, koja je najviše od svih napadala Rodu, a čak išla i tako daleko da komentira priču o adaptiranom mlijeku u negativnom svjetlu, na što je odmah bila upozorena od moderatorice da tu nije mjjesto za to, nego na forumu o toj temi. Njene riječi da sam ja psihički nestabilna osoba i ne znam ni ja što sve ne, su čista tlapnja uplašenog zečića. Pa čega se bojiš Ivana? Da ćeš doći i ti na red na mom blogu? Hoćeš, pa što sad... To se mora napisati, jer i ti si bila dio poroda. Moderatori vrlo lako preko IP adrese mogu provjeriti tko od kuda piše. Sada su ipak neke stvari malo jasnije, zar ne?

    A što se tiče nekih prigovora da se na blogu ne držim teme, moram reći da nisu opravdani. Sve ono što pišem na blogu je povezano sa mojim porodom. Da, naišla sam na osudu okoline za svoju odluku i to jako. I želim opisati što su sve ljudi poduzeli, ne bi li se sprječila moja odluka. Smatram da će svakoj rodilji koju to zanima, biti intersantno pročitati što se sve može desiti. I da odluka da čovjek rodi doma nije lagana, a kamoli podržana od okline. Zato na svom blogu idem u detalje, jer ne mogu opisati u 3 rečenice. Stoga, oni koje to ne zanima, neće čitati. One koje zanima - hoće.
    Još jednom pozivam da Rodu odmorite od negativnosti, i umjesto toga joj u svom srcu zahvalite na predivnom trudu i edukaciji koju čini i koju će činiti i dalje.
    Šaljem veliki pozdrav urednicima i svim ljudima dobre volje.
    Petra Blagojević

  21. #171
    lidac2004

    Početno

    Citat:
    ja cu pitati jos jednom jer nisam primjetila odgovor- sta da se nesto desilo?
    da je dijete zapelo u porodjajnom kanalu?


    preciziraj malo pitanje, zapeti u kanalu ne znaci puno, je li mislis na shoulder distocia, na zastoj trudova....
    uzmi sta ti pase , u biti sam mislila bas na to da beba zapne u kanalu a ne na zastoj trudova.



    Citat:
    da je prestalo disati?


    reanimacija, auto i hitna
    veliko je pitanje zna li muz ili neko drugi reanimirati tek rodjenu bebu a dok dodje hitna ili dok se dodje sa autom do hitne velika je mogucnost da ce biti kasno.

    Citat:
    da mu je pupcana bila oko vrata?


    odmota se vrpca
    lijepo to zvuci ovako napisano, samo kada ti se to desi moras biti jako priseban i bez nekih prevelikih osjecaja a to jedan tata bas i nije u takvom trenutku(u vecini slucajeva).

    Citat:
    ko bi bio kriv da je dijete umrlo zato sto nije dobilo pomoc na vrijeme?


    to ne znam, mozda bi rodbina tuzila roditelje pa bi oni u Hrvatskoj mogli bili proglaseni krivima.
    Lijecnici kojih nije bilo, sigurno ne bi bili krivi.
    kako mislis- u Hrvatskoj, zar drugdje ne bi bili krivi?

    ima jos jako puno stvari koje mogu poci krivo pri neasistiranom porodu.

    nemam nista protiv poroda doma ali smatram da bi kraj tebe (ili u drugoj sobi, ali definitivno u blizinu) MORAO biti neko educiran za obavljati taj posao ako ne zbog tebe onda zbog bebe sigurno.

  22. #172
    lidac2004

    Početno Re: Moj definitivno zadnji post

    Citiraj PetraBlagojević prvotno napisa
    ispričavam se zbog navoda gdje spominjem imena i prezimena i negativne epitete. Nisam znala da se to ne smije na forumu, jer u životu nisam bila niti na jednom. Ovo mi je prvi put.

    I još samo nešto za kraj želim reći. Gost koji se potpisuje sa "nisam odavdje" je moja sestra Ivana koja živi u Madridu

    . Pa čega se bojiš Ivana? Da ćeš doći i ti na red na mom blogu? Hoćeš, pa što sad... To se mora napisati, jer i ti si bila dio poroda. Moderatori vrlo lako preko IP adrese mogu provjeriti tko od kuda piše. Sada su ipak neke stvari malo jasnije, zar ne?
    prvo se ispricavas zbog spominjanja imena nekih osoba da bi red ispod toga opet to napravila, ne kuzim??
    i opet se prijetis tu preko foruma.

    vise si sama o sebi s tim napisala nego o svojoj sestri koju pokusavas ocrniti skup sa ostatkom tvoje obitelji.

  23. #173
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Topic zaklucavamo jer je dostigao 4 stranice i sasvim izgubio svoju bit, a to je razgovor o neasistiranom porodu kod kuce. Na Neasistirani porod kod kuće - 2. dio mozete nastaviti komentirati pricu s naseg portala o neasistiranom porodu.

    Dakle, nastavljamo s topicom zato da bismo komentirali pricu tj. neasistirani porod kod kuće.
    Molimo, drzite se teme.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •