Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 124 od 124

Tema: povrat poreza

  1. #101
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Nema povrata ni PDVa ni poreza na promet nekretnina, koji se plaća (ili vas oslobode) nakon što se u roku od mjesec dana od kupnje preda u poreznoj upravi kupoprodajni ugovor
    znam , zato sam i pitala petarpana na sto tocno misli, jer ona kaze:
    kupili smo stan prošle godine, sada bi priložili i zahtjev za oslobođenje od poreza


    nije se jos javila, pa ne znam da li misli da ono sto si joj ti opisala, ili misli na oslobodjenje od poreza za kupnju prve nekretnine.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Imam slijedeću situaciju: Prošle sam godine bila na porodiljnom do 5.11. Nakon toga sam radila 3 tjedna (od toga 2 tj godišnji i 1 tjedan bolovanje za dijete), a onda sam promijenila posao (od 25.11.) U PK kartici bivšeg poslodavca nemam ništa, tj. sve su nule, jer su mi greškom u 12. mj isplatili samo onaj tjedan bolovanja za dijete (za koje kažu da ide na teret HZZO-a pa se ne oporezuje), a 2 tjedna godišnjeg su mi isplatili tek u 1. mj 2007.(nakon moje intervencije), pa mi to sada ne mogu prikazati za prijavu poreza za 2006.
    Kad ja sad u formulu ubacim onu siću od 5 dana rada u 11 mj. u novoj firmi i ove nule, ispada da sam ja dužna državi nekih 200-tinjak kuna!
    Ako me je itko shvatio šta sam gore natrabunjala, moje pitanje glasi, smijem li ne podnijeti prijavu za povrat, ili će me država ganjati za tih 200 kn?

  3. #103
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    mislim da možeš ne podnjeti, ali budi sigurna da ćeš morati platiti, jer ako si dužna državi ona ti šalje da moraš platiti, a ako imaš povrat onda ako ne prijaviš - ne dobiješ.

  4. #104
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    mislim na oslobođenje za kupnju prve nekretnine, jer zahtjev za oslobođenje još nismo predali, pa sam ja mislila kad već šaljem sve zajedno, ajd i to...

  5. #105
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim da to ne moze tako, nije to ista procedura.
    bilo bi najbolje da si zahtjev predala kad ste prijavljivali kupnju stana, prije nego ste uopce platili porez (nadam se da ste to ucinili u roku od 30 dana od kupnje).
    ne znam uopce da li se moze naknadno, nakon placenog poreza, traziti oslobodjenje??

    mi smo kupili gradjevinsko zemljiste, i kad smo prijavljivali kupnju, predali smo i zahtjev (dokumente za zahtjev smo nesto duze skupljali, ali bilo je bitno da smo u roku od 30 dana prijavili i predali zahtjev, a papire smo mogli donijeti kad sve skupimo)

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ah pardonček Lutonjice, mozak mi je bio napola pospan, napola zakuhan od jada zbog moje prijave s nulama. još sam

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno Porez

    Cure,pomozite,djeca su mi prijavljena na muža i onkoristi pravo povrata na njih.e sad,da li ja trebam što prijavljivati pro forma da se vidi da ja ne koristim to pravo za njih.Hvala-tako su nešto rekli,ali nitko ne zna što predati.,zašto itd.

  8. #108
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    mislim da to ne moze tako, nije to ista procedura.
    bilo bi najbolje da si zahtjev predala kad ste prijavljivali kupnju stana, prije nego ste uopce platili porez (nadam se da ste to ucinili u roku od 30 dana od kupnje).
    ne znam uopce da li se moze naknadno, nakon placenog poreza, traziti oslobodjenje??

    mi smo kupili gradjevinsko zemljiste, i kad smo prijavljivali kupnju, predali smo i zahtjev (dokumente za zahtjev smo nesto duze skupljali, ali bilo je bitno da smo u roku od 30 dana prijavili i predali zahtjev, a papire smo mogli donijeti kad sve skupimo)
    ..OT:.....p.s.-lutonjica?..-koliko vam je proteklo od dana kupnje zemljišta do dana kad vam je doma došlo za uplatiti porez?..mi kupili pred godinu i nešto- i još nam nisu poslali za platiti porez..zvala jednom.. i rekli da to sporo ide..-zar TAKO sporo??? :shock: .. a nije da se bunimo.. he he..a pretp. da tu kupnju i ne možemo staviti u poreznu prijavu za prošlu godinu-jer porez nismo ni platili -ili možemo, he he???

  9. #109
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    LeeLoo, mi smo predali u rujnu i dobili prošli tjedan.

    Ako trebaš platiti porez, požure se, a ako ste totalno oslobođeni, rješenje sporo dolazi (moja frendica više od dvije godine nije dobil)

  10. #110
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nakon sto smo prijavili kupnju, papire smo skupljali 4-5 mjeseci , a rjesenje o oslobodjenju je stiglo nekih 6 mjeseci od dana kad smo predali sve papire. znaci, trebalo je pola godine.
    mozda ovisi i o ispostavi - ovdje se radilo o samoboru.

  11. #111
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Imam slijedeću situaciju: Prošle sam godine bila na porodiljnom do 5.11. Nakon toga sam radila 3 tjedna (od toga 2 tj godišnji i 1 tjedan bolovanje za dijete), a onda sam promijenila posao (od 25.11.) U PK kartici bivšeg poslodavca nemam ništa, tj. sve su nule, jer su mi greškom u 12. mj isplatili samo onaj tjedan bolovanja za dijete (za koje kažu da ide na teret HZZO-a pa se ne oporezuje), a 2 tjedna godišnjeg su mi isplatili tek u 1. mj 2007.(nakon moje intervencije), pa mi to sada ne mogu prikazati za prijavu poreza za 2006.
    Kad ja sad u formulu ubacim onu siću od 5 dana rada u 11 mj. u novoj firmi i ove nule, ispada da sam ja dužna državi nekih 200-tinjak kuna!
    Ako me je itko shvatio šta sam gore natrabunjala, moje pitanje glasi, smijem li ne podnijeti prijavu za povrat, ili će me država ganjati za tih 200 kn?
    Nemoguće da si dužna državi, oni su tebi dužni porez za tih 5 dana. Za svaki mjesec imaš olakšicu ili 1600,00 ili ako je dijete prijavljeno na tebe 2400,00. Nikako nije moguće ako si bila na porodiljnom toliko dugo da moraš platiti porez (osim ako ti je plaća nekoliko stotina tisuća kuna ).

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    29

    Početno

    pitanjce: Da li se servis bojlera računa kao proezno priznati odbitak - da li se računa kao održavanje tj. ulaganje u stambeni prostor?
    Molim odgovor!!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Nemoguće da si dužna državi, oni su tebi dužni porez za tih 5 dana. Za svaki mjesec imaš olakšicu ili 1600,00 ili ako je dijete prijavljeno na tebe 2400,00. Nikako nije moguće ako si bila na porodiljnom toliko dugo da moraš platiti porez (osim ako ti je plaća nekoliko stotina tisuća kuna ).
    Čuj, ja se u te stvari totalno, ali ono totalno ne kužim, a do ovog sam izračuna došla ubacivanjem brojki iz PK obrasca u onu tablicu prijave poreza u elektronskom obliku. Tako sam i prošle godine računala i bilo je OK.
    Plaća mi naravno nije tolika

  14. #114
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Stranica 7, dio 9.1 - ukupni faktor upisuješ 1 za svaki mjesec. Automatski će ti izračunati 160,000x12 mjeseci i to je tvoj osobni odbitak za 2006. godinu. Sad pogledaj koliko ti je izračunao poreza. Na koga su djeca prijavljena?

  15. #115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj kikig prvotno napisa
    pitanjce: Da li se servis bojlera računa kao proezno priznati odbitak - da li se računa kao održavanje tj. ulaganje u stambeni prostor?
    Molim odgovor!!
    Mislim da da

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Na koga su djeca prijavljena
    Na MM-a

  17. #117
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Dali netko mozda zna do kad danas i sutra radi porezna uprava, nesto sam nacula da duze rade al nisam sigurna

  18. #118
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj stelerina prvotno napisa
    Dali netko mozda zna do kad danas i sutra radi porezna uprava, nesto sam nacula da duze rade al nisam sigurna
    Meni je frendica rekla da obično onda rade do 19 h, ali nisam skroz sigurna.

  19. #119
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    do 18 sati

  20. #120
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Na koga su djeca prijavljena
    Na MM-a
    Onda je ti je faktor osobnog odbitka 1, znači 1600x12 mjeseci. Da li ti je ispalo za povrat poreza i prireza za tih 5 radnih dana?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Da li ti je ispalo za povrat poreza i prireza za tih 5 radnih dana?
    Ne ispalo mi je nula, ali barem sad više nije da još moram i nešto platiti državi. Hvala ti na pomoći, bila sam nešto zbrljala s tim faktorom osobnog odbitka

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    VG-ZG
    Postovi
    25

    Početno

    znam da malo kasnim sa svim, ali bila sam u gužvi i sad kad su se stvari malo sredile počela sam si postavljati pitanja. dakle, bila sam do 1.9. na porodiljnom, ali nisam to upisala u poreznu prijavu tj. samo sam prepisala podatke o isplaćenim plaćama u 2006. Mogu li oni znati da sam bila na porodiljnom i da li će mi računati osobne odbitke za cijelu godinu iako sam ja sama sebi tamo napisala samo za te mjesece kad sam radila? trebam li ih zvati ili nešto naknadno slati da to eventualno ostvarim? molim pomoć, ako netko zna...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    I jopet ja o porezu

    Porodiljna naknada nije oporeziva, a naknade za bolovanje u trudnoći i pomoć za dijete od HZZO-a, pretpostavljam, također nisu oporezive.
    Znač li to da ja u svojoj poreznoj prijavi nigdje niti ne spominjem te naknade, skroz ih zanemarim kod izračuna godišnjeg prihoda kao da nisu isplaćene? Sve ono što sam dobila od HZZO-a za poreznu ne postoji?

  24. #124
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    mislim da ne trebaš ništa upisivati, jer kad dobiješ od poslodavaca potvrdu o ispalatama u ovoj godini neće biti prikazane porodiljne, a koliko znam ni HZZO ne šalje potvrdu o isplati tako da nemaš na osnovu čeka bilo šta upisati

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •