Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Porodiljni- stažiranje, nezaposlena majka?

  1. #1

    Početno Porodiljni- stažiranje, nezaposlena majka?

    Pozdrav,

    Po završetku Medicinske škole moja kćerka prijavila se na Zavod, a nakon 2 mjeseca počela stažirati u Bolnici (volontirati) . Bolnica joj je uplaćivala mirovinsko i zdravstveno, ali nije dobivala plaću. Ostala je trudna pa nije mogla stažirati u nekim odjelima (zarazni, psihijatrija..) pa je u sporazumu sa Bolnicom stavljen Ugovor na mirovanje i Bolnica ju je odjavila. U radnoj knjižici naveden joj je radni staž sa zadnjim datumom 07.04.2006., a 08.05.2006. kćerka se prijavila na Zvod za zapošljavanje i od tada opet redovito svaki mjesec dana do rođenja djeteta 01.08.2006.

    Predala je zahtjev za porodiljnu naknadu kao nezaposlena majka. U rujnu mjesecu dobila je jednokratnu naknadu u iznosu od 1.360,oo kn i porodiljnu naknadu za 08. mj. u iznosu od 1.600,oo kn.

    Na upit u HZZO zašto u listopadu nije dobila naknadu, usmeno nam je odgovoreno da na naknadu nema pravo jer je stažirala - volontirala.

    Pitam, zar kao nezaposlena majka nema pravo na naknadu?
    Zar se stažiranje - volontiranje ne bi trebalo tretirati kao školovanje , jer bez toga nema zvanje Medicinske sestre i ne može ovaj posao obavljati?

    Nakon stažiranja od 8 mjeseci po dogovoru , ne samoinicijativno, prijavila se opet na Zavod unutar 30 dana? Zadnji radni dan 07.04.2006. Prijava na Zavod 08.05.2006. (30 dana).

    Od HZZO dobila sam usmeni odgovor da ću dobiti riješenje, ali kada???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ima već jedan sličan slučaj na forumu, isto je negdje pod Pravna pitanja.
    Ja bih zatražila pomoć pravobraniteljice, očito ima neka caka u zakonu koju tumači tko kako hoće.
    http://www.prs.hr/content/view/5/26/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •