Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 200

Tema: Drip-zašto je loš i koje su moguće posljedice

  1. #51
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Tinna, moj prvi sin je stalno plakao, ovaj ima vječno blaženi osmjeh na licu, samo se smiješi i totalno je drugačiji od prvog. Nikad ne plače. Drip nisam dobila niti jednom.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    zbog ovoga, rodila se ljubičasto/plava, imala je hematom, puknuće ključne kosti, ja sam imala groznu epiziotomiju, primalje su vikale kod izgona "tiskajte brže, brže, ugušićete dijete" (mislim otkucaji padaju zato što ja gušim dijete, a ne od vezanih trudova, i nafrljenog dripa do maksimuma tako da rodim do kraja njihove smjene). Nakon poroda nisu mi je dali 5 sati, bila je na promatranju jer nešto nije bilo u redu, a apgar 10/10 zamisli.
    Ja osobno mislim da nisam samo ja bila u velikoj traumi nakon takvog poroda, nego da je i beba bila u traumi i da se to očitovalo na takvom neurotičnom ponašanju.
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    hiperstimulacija maternice koja vodi produljenim kontrakcijama koje mogu uzrokovati:
    -nedostatak kisika za bebu
    -prebrzi porod i izgon koji rezultira puknucima medjice ili cerviksa
    -hematomima
    -trauma za novorodjence
    intoksikacija vodom jer je oxytocin anti-diuretik sto vodi do poremecaja u otkucajima srca, hipotenziji, mucnicama i povracanju, oticanju i teskocama u dojenju

    komplikacije za bebu:
    -prejake kontrakcije uzrokoju nedostatak kisika za fetus koji vodi usporavnju otkucaja srca
    istina moj post je ispao nevezan na temu, a nisam htjela da topic bude na bazi rekla/kazala, pa ga zaboravite

  3. #53
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    razumijem.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    tina zbog cega mislis da plakanje ili ne plakanje djeteta ima veze s dripom?

    pitam, ne sto bih mislila da je drip dobar ili pozeljan, vec zato sto mi se cini da bi takve "teze" mogle odvesti diskusiju na rekla-kazala nivo , a cini mi se da si u pocetku posta diskusiju zamislila drugacije?
    mozda se ne moze rece da drip ima izravno veze sa plakanjem ali vec smo naveli studije koje potvrdjuju da su kod dripa cesca neuroloska ostecenja djeteta, a takva djeca naravno vise placu, nervoznija su i znatno zahtjevnija u svakom smislu. tako da mislim da je tinna dobro postavila stvari.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    evo kopiram tekst s portala o ovoj problematici:

    Bertil Jacobson utvrdila je da korištenje lijekova pri porodu vode budućoj ovisnosti o drogama te da nasilan porod povećava vjerojatnost samoubojstva u kasnijem životu (kao i da metoda nasilnog poroda određuje i način nasilnog samoubojstva). Pogledajte sljedeće preporuke za čitanje:

    Nasilan porod povećava mogućnost nasilnog samoubojstva do 5 puta.

    Način na koji je neka osoba rođena, određuje način na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život.

    Lijekovi za smanjenje boli koji se koriste pri porodu pridonose kasnijoj ovisnosti o narkoticima

    evo link:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=177&Show=707
    na dnu stranice su linkovi na sve studije koje ovo potvrdjuju

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    Način na koji je neka osoba rođena, određuje način na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život.
    Zanimljivo, upravo ovo je meni je rekla cura koja se bavi horoskopima. Navodno, (neobičan) način na koji sam ja rođena se poklapa s mojim sadašnjim stilom života, :/

  7. #57
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam rođena induciranim porodom iako mi je okruženje djetinstva bilo super , ja sam autodestruktivne naravi

  8. #58
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    i da pogreškom doktora
    moja mama je imala probleme s mjehurom, doktor je procjenio da je to vodenjak puknuo i prikopčao je na drip, i tako sam se ja rodila 2 tjedna prije termina

  9. #59
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    Način na koji je neka osoba rođena, određuje način na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život.
    Zanimljivo, upravo ovo je meni je rekla cura koja se bavi horoskopima. Navodno, (neobičan) način na koji sam ja rođena se poklapa s mojim sadašnjim stilom života, :/
    brzinski sam preletjela linkove , pa mi je mozda nesto promaklo, ali nisam sigurna da se "are associated" najsretnije prevedeno sa odreduje".
    ta recenica :
    "Način na koji je neka osoba rođena, određuje način na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život"
    mi bas nije jasna. sto odreduje? zdravlje, karakter, sudbinu? ili mogucnost autodestruktivnog ponasanja?

    jasno mi je da drip moze imati negtivne posljedice i po bebu i po mamu i da je u principu vrlo cesto upraznjavan u svrhu nepotrebnog skracivanja trajanja poroda kako bi se oni "uklopili" u timing bolnice, smjene osoblja i ostalo. dakle ne na korist bebe i mame, vec naprotiv i na stetu.

    medutim ova recenica gore, tako kako je formulirana mi malo spada u "horoskopsku" domenu.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    brzinski sam preletjela linkove , pa mi je mozda nesto promaklo, ali nisam sigurna da se "are associated" najsretnije prevedeno sa odreduje".
    ta recenica :
    "Način na koji je neka osoba rođena, određuje način na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život"mi bas nije jasna.
    sto odreduje? zdravlje, karakter, sudbinu? ili mogucnost autodestruktivnog ponasanja?
    Način na koji je neka osoba rođena, povezuje se sa načinom na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život. - tako nekako bih ja to prevela.
    * ASSOCIATED
    asociran, asocirana, odgovarajući, pomoćni, povezan, prateći, pridružen, pridružene, pridruženo, pripadajući, spojen, udružen, vezan, združen,

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    istina, prijevod bas nije najprecizniji ali i bez te recenice, ostatak tekstova sasvim dovoljno govori o ovoj problematici...

  12. #62
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    S obzirom da sam pri porodu "popila" cijelu bocu dripa kroz cca 12 sati, iz prethodnih postova zaključujem da je moje dijete upravo zbog toga imalo bilirubin na gornjoj dozvoljenoj granici (dakle ne žuticu), ali koji je uzrokovao žutilo skoro do njegovog trećeg mjeseca života.

    Način na koji je neka osoba rođena, određuje način na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život.
    Mislim da bi zgodniji prijevod bio:

    Način na koji je neka osoba rođena, usko je povezan (u uskoj je vezi) s načinom na koji će ta osoba kasnije živjeti svoj život.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Oka, ne znam sad točno detalje, ali postoji firma Drugo mišljenje d.o.o., ne znam da li se nekakvi upiti u vezi dvojbi koje tebe muče mogu njima postaviti:
    http://www.second-opinion.hr/usluge.htm
    Ovo je opet malo van topica, ali glupo mi je otvarati novi topic za to, mada možda ne bi bilo loše.

  14. #64
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    ja sam apsolutno svjesna stetnosti dripa, ali cijela populacije zena koje su rodile i koje jos nisu, misli da je to nesto normalno :shock: a najgore od svega mi je sto MM misli da mi doktori nece dati drip ako ja to ne zelim

  15. #65
    mojemalo

    Početno

    Ajmw cure cure...pa nemojte biti toliko naivne(da ne pišem glupave) ovo o dripu i svinjskoj spermi...ccc...ta žena koja je to napisala nije ni svjesna svoje gluposti...drip nema nikakve veze...ali NIKAKVE veze s svinjama niti s bilo kojom vrstom sperme...ccc.
    Raspitajte se kod liječnika molim vas ne tupite ovako što... :/

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma i ja se nadam da nije istina, kao što sam već napisala ... daj moli te potraži od čega se stvarno radi, pa neka netko stavi ovdje taj podatak.
    Btw, ako se neka cjepiva rade na podlozi od abortiranih fetusa, ne bi me niti ovo da i jeste istina posebno začudilo. Nadam se svejedno da nije.

  17. #67
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    a nzašto bi sperma u dripu bila sf?
    zar ljudska sperma ne djeluje na "ubrzavanje" poroda?
    negdje na forumu sam čitala da su za pokretanje poroda dobri stimulacija bradavica i sex, tj da sperma djeluje slično kao indukcijski gel, naravno ne istim intenzitetom

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    odvratno je pa se zato nadam da je sf.

  19. #69
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    naravno da je bljuv, ali to me odmah asociralo na ono što sam već gore navela pa se bojim da nije bez vraga, mislim da bi ovdje mojemalo mogla biti naivna :/
    Citiraj mojemalo prvotno napisa
    Ajmw cure cure...pa nemojte biti toliko naivne(da ne pišem glupave) ovo o dripu i svinjskoj spermi...ccc...ta žena koja je to napisala nije ni svjesna svoje gluposti...drip nema nikakve veze...ali NIKAKVE veze s svinjama niti s bilo kojom vrstom sperme...ccc.
    Raspitajte se kod liječnika molim vas ne tupite ovako što...

  20. #70
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    i jos malo o dripu:
    A midwife from a large Melbourne hospital recently confided that they see many women come in for inductions where both mother and baby are well, but sadly somewhere between 50-75% of first time mothers being induced are ending up with caesareans.
    http://www.bellybelly.com.au/article...-or-not-induce

    pokusavam naci kako se prizvodi umjetni oksitocin, cim nadjem stavim

  21. #71
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Cini mi se po ovom dolje navedenom, da se oksitocin sintetizira, dakle proizvodi de novo u farmaceutskim postojenjima. Sto isto nije bas neka sreca jer molekula moze biti u drugacijoj konformaciji od prirodne, ali tko to zna osim farmaceutske kompanije, a njih zanima samo novac

    Second, oxytocin, synthetic or not, cannot cross from the body to the brain through the blood-brain barrier. This means that Pitocin, introduced into the body by injection or drip, does not act as the hormone of love. However, it can interfere with oxytocin’s natural effects. For example, we know that women with Pitocin infusions are at higher risk of major bleeding after the birth and that, in this situation, the numbers of oxytocin receptors in the laboring woman’s uterus actually decreases, and so her uterus becomes unresponsive to the postpartum oxytocin peak that prevents bleeding. But we do not know the psychological effects of interference with the natural oxytocin that nature prescribes for all mammalian species.
    http://www.bellybelly.com.au/article...-or-not-induce

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    cure, ako vam nije problem ove kraće tekstove odmah i prevesti (ako previše tražim zanemarite molbu, budemo se snašli i bez prijevoda)

  23. #73
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Dakle nus pojave prepisane sa uputstva proizvodjača umjetnog oksitocina (ja sve razumijem ali ne usudim se bas prevoditi, pa ako netko zna)
    Side effects include:
    Hypotension (low blood pressure)
    Water intoxication
    Hypertonic uterus
    Uterine rupture
    Uterine inversion
    Stillbirth
    Tachycardia
    Heart abnormalities
    Nausea
    Vomiting
    Diarrhoea
    Because it acts on the smooth muscles asthma could be a problem
    This is taken from the packaging of Syntocinon which has been recently updated.
    Severe water intoxication with convulsions and coma has occurred, associated with a slow oxytocin infusion over a 24-hour period. Maternal death due to oxytocin-induced water intoxication has been reported.
    sa istog linka, pa ako nam ovo nije dosta da ga odbijemo, stvarno neznam sta je :?

  24. #74
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa koje ovdje lud :shock:
    em košta
    em ima brdo nuspojava
    em povećava opasnost od carskog reza

    pa šta je njima? šta ima veze za čije smjene žena završi s porodom?
    uf

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    šta ima veze za čije smjene žena završi s porodom?
    to ti je kao u kafiću kad se mijenja smjena pa trebaš podmirit račun da sljedeća smjena može uredno započeti s mušterijama

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    šta ima veze za čije smjene žena završi s porodom?
    to ti je kao u kafiću kad se mijenja smjena pa trebaš podmirit račun da sljedeća smjena može uredno započeti s mušterijama

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    da, da upravo to

  28. #78
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Dakle ono sto nas sve zanima: umjetni oksitocin se dobiva iz ekstrakta zlijezde hipofize razlicitih sisavaca, te se kombinira sa octenom kiselinom radi prilagodjavanja pH i 5% kloretonom koji se koristi kao konzervans (ne zvuci puno bolje od svinjske spreme).
    Zanimljivo: 1978. FDA povukla je svoje odobrenje za koristenje umjetnog oksitocina za neobaveznu indukciju poroda!!! Lijek nikada nije bio odobren za ubrzavanje poroda. :shock:

    Pitocin is a synthetic oxytocin (the natural hormone that induces labor) made from pituitary extracts from various mammals, combined with acetic acid for pH adjustment and .5 percent chloretone, which acts as a preservative. Artificial oxytocin, or Pitocin, was successfully synthesized in 1953, and two years later it was available to physicians for the inducing and augmenting of labor. In 1978, the FDA advisory committee removed its approval of Pitocin for the elective induction of labor. (The drug has never been approved by the FDA for the use of augmenting labor.)
    http://www.mothering.com/articles/pr.../inducing.html

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    jer mi vrlo često nismo žene koje rađaju, nego posao koji treba odraditi. Pa po sistemu da nije fer drugome ostavljati tuđi posao.

  30. #80
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa da to je jako bitno

  31. #81
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    sinoc sam cula da je drip psihofarmak(?! to bi bio lijek koji djeluje na psihu) i da je kod nekih zena na porodu uzrokovao halucinacije :shock: . Nisam nigdje procitala nesto slicno, pa molim ako netko zna bilo sto od toga neka napise. Ili cu to ignorirati kao glupost?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    gdje si to čula?
    Ja sam nakon dripa (i Apaurina) od potpune sreće, blaženstva i oduševljenja što rađam, prešla u stanje očaja, jada, malodušnosti, želje da sve svrši i ja i svijet i porod ... grozno, teško mi je bilo nakon poroda uopće suočiti se da sam se tako osjećala. Ne znam da li je to bilo od dripa (prestali djelovati moji hormoni sreće endorfini) ili od Apaurina koji inače djeluje na raspoloženje.
    I opet ću reći: dali su mi to protiv moje volje (Čakovec).

  33. #83
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Cula sam to na vjezbama za trudnice, jedna cura je rekla ali nisam je pitala od kud joj informacije, a ja nisam vidjela da se to igdje spominje kad sam citala o dripu. Zanimaju me cinjenice a ne rekla-kazala, pa sam mislila ako netko zna vise.

  34. #84
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ma mislim da je ta cura pomiješala to s nekim od sredstava za ublažavanje bolova.

  35. #85
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    I meni se tako cini, samo nisam se htjela pravaviti pametna, rekoh bolje da se prije raspitam!

  36. #86
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Dakle bila sam na trudnickom tecaju gdje je ginekolog rekao da oni daju drip da ubrzaju porod, a porod treba sto krace trajati jer je tako najbolje za bebu :shock: ?! Ima li to ikakve veze sa mozgom ili on samo opravdava davanje dripa?

  37. #87
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mrzim drip.

  38. #88
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    [quote="mina30" on samo opravdava davanje dripa?[/quote]
    8)
    a jel ga tko pita za nuspojave?

  39. #89
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Dakle bila sam na trudnickom tecaju gdje je ginekolog rekao da oni daju drip da ubrzaju porod, a porod treba sto krace trajati jer je tako najbolje za bebu :shock: ?! Ima li to ikakve veze sa mozgom ili on samo opravdava davanje dripa?
    trebala si biti na večerašnjem predavanju u Štamparu , pa bi čula nešto sasvim drugo.
    drip može vrlo lako ugroziti dijete, zato što se ti trudovi rado zalijepe jedan na drugi, ne daju ni maternici ni djetetu predaha.
    kad su AR pitali jel ima ikoja situacija za koju misli da je drip potreban-rekla je-kod upotrebe epiduralne.
    zato što tijelo ne šalje poruku mozgu (nema boli, pa nema kominikacije mozak-hormoni), pa je onda najčešće potreban.
    inače ne, jer nema dokaza da uopće pomaže pri porodu, a rizičan je.

  40. #90
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ovo je predavanje o kojem sam pričala
    Predavanje Andree Robertson "Roditi sigurno - roditi prirodno"


    Udruga RODA - Roditelji u akciji poziva vas u petak 23. veljače 2007. u 19.00 sati na javno predavanje "Roditi sigurno - roditi prirodno" koje će se održati u Zagrebu, u Školi narodnog zdravlja "Andrija Štampar", Rockefellerova 4, u dvorani B.
    Predviđeno trajanje predavanja s diskusijom je dva sata.

    Ovo izuzetno predavanje održat će Andrea Robertson, gošća iz Australije, svjetski poznata edukatorica u području porođajne skrbi, koordinatorica mnogih kampanja za poboljšanje skrbi rodilja i majki, voditeljica trudničkih tečajeva i autorica nekoliko knjiga o porođaju.

    Više informacija o njezinom radu možete pronaći na Web stranici Birth International.
    Predavanje je na engleskom jeziku uz prevođenje, a namijenjeno je zainteresiranoj javnosti, osobito trudnicama, njihovim partnerima, studentima medicine i budućim studentima primaljstva, medicinskim djelatnicima na području porođajne skrbi i svima onima koje zanima autonomija rađanja i prava žena na ovom području.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Dakle bila sam na trudnickom tecaju gdje je ginekolog rekao da oni daju drip da ubrzaju porod, a porod treba sto krace trajati jer je tako najbolje za bebu :shock: ?! Ima li to ikakve veze sa mozgom ili on samo opravdava davanje dripa?
    taj ginekolog priča :? , moj kratki prvi porod sa dripom nikako nije bio i niti po čemu i niti za koga nije bio bolji od moga 3 puta dužeg drugog poroda. Kako bi nasilni kratki porod (čak da drip i skraćuje porod) mogao biti bolji od prirodnog poroda.
    Bolje je jedino njima

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    81

    Početno

    Ja sam jedna od sretnijih koja nije dobila drip ( VBAC), ali zato znam za jedan ružan slučaj glede dripa. Radi se o mojoj susjedi kojoj je u petoj trudnoći napravljena serklaža, kad joj je otišla plodna voda otišla je u rodilište. Doktorica koja je bila dežurna kad joj je skidala konce nije baš ni bila sigurna da li je sve izvadila, nakon toga joj je dala drip, iako se ona strašno protivila tome, moja susjeda je rekla da tako nešto nije doživjela u životu, da je rodila petero djece( jedno je nažalost preminulo), da joj niti jedan porod nije tako strašan bio, nakon davanja dripa rodila je u roku 45 minuta. Žena je doživjela takav šok da nije htjela vidjeti djete, tek nakon dva dana je došla k sebi, beba je plakala doslovce prvih šest mjeseci, ona ju je non stop imala uz sebe, nije ju ispuštala iz ruku i ona smatra da je vjerojatno sve to zbog toga dripa, zbog po njenim riječima nasilnog poroda. I sad kad sam pročitala vaše postove o dripu odmah sam se sjetila moje susjede, očito žena ima dobar predosječaj u vezi dripa. :?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Žena je doživjela takav šok da nije htjela vidjeti djete, tek nakon dva dana je došla k sebi, beba je plakala doslovce prvih šest mjeseci, ona ju je non stop imala uz sebe, nije ju ispuštala iz ruku i ona smatra da je vjerojatno sve to zbog toga dripa, zbog po njenim riječima nasilnog poroda.
    da, može biti, ovo u dijelovima i ja mogu iz svog iskustva potvrditi.

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    smeće ili ne ja sam rodila pomoću njega i zahvalna sam što postoji je je beba morala van, a ja svoje trudove nisam imala niti sam imala nekakve naznake poroda.
    Kod mene je bila slična situacija. Zahvaljujući dripu - rodila sam kao prvorotkija u svega 2,5 sata (ono što bih ja mogla nazvati porodom po meni je trajalo možda 1,5 sat).

    Da nije toga bilo - tko zna kako bih jer svojih trudova nisam imala, bila sam i slabo otvorena, a ctg je dan prije poroda počeo biti problematičan.

    Tijekom samog poroda ispostavilo se da je pupčana vrpca bila duga tek 30 cm (mislim da sam pročitala negdje da je prosjek cca 50 cm), a posteljica je već bila stupnja zrelosti 3 sa ozbiljnim znacima kalcifikacije.

    Dijete je trebalo što prije poroditi i drip je tu pomogao. Ostala bi bez kisika da je duže ostala u maternici.

    Ali, potpisujem i Zrinku, drip da - ali u medicinski opravdanim slučajevima. Ja se stvarno mogu pohvaliti da mi je na porodu bio moj liječnik koji mi je i vodio čitavu trudnoću i kojem sam stvarno vjerovala, tako da sam znala da neće učiniti ništa što nije medicinski opravdano. Znam da je to iznimka i gotovo luksuz u našim rodilištima. Nažalost.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma gle, kao i sva kemija (koja se i prizvodi u svrhu da pomogne), sigurno ima situacija kad je opravdana, i bilo bi puno teže da je nemamo. Imamo i forumašica koje su itekako učestvovale u svojem porodu, pripremama i razmišljanjima što i kako učiniti najbolje, čak su rađale vani, i u nekom trenutku su i same (naravno uz preporuku osoblja) zaključile da je drip opravdan, i pristale su na njega.

    Ono što se meni ovdje provlači: kada majka osjeća da nije ok, da nije trenutak, da ne treba - onda je 90% sigurno da je to upravo onaj slučaj kada ne treba drip (slučaj ove majke koja je rađala 5 puta i bila protiv taj put).
    Kada dade svoj pristanak i osjeća da bi mogao pomoći: onda će možda omjer posljedica u odnosu na dobrobit biti vjerojatno na strani dobrobiti.

    Kada odvrtim svoja 2 poroda: moja podsvijest mi je uvijek govorila ispravno, odnosno kada poslušati a kada izgurati svoj stav i ne popuštati. Kada nisam slijedila svoj osjećaj i popustila sam u ime ne znam ni sama čega, sad bih rekla svoje gluposti (ili autoriteta kako volimo to reći), ispostavilo se da nije bio dobar korak.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    191

    Početno

    Cure samo bi se ubacila ja još uvjek nakon 3,5 godine od poroda mozgam da sve povežem, dobila ne jednu nego 3 doze dripa, jel je to moguće, a nakon poroda dobila visoku temperaturu.Evo moj slučaj je bio došla u rodilište sa puknutim vodenjakom otvorena 7 cm,ali bez trudova.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ako si bila otvorena 7cm , sigurno si imala trudove, ali bezbolne kakve bi svaka žena samo poželjeti mogla. Da si ostala doma, ne bi bila prva koja se porodila praktički bez bolova. Odlazak u bolnicu sam po sebi je šok i svaka žena može drugačije reagirati na šok.

    Cure, please, ajde neka netko ovo prevede:

    Evo opis posljedica http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100002519.html

    Citat:
    What is it used for?


    Starting (inducing) labour


    Stimulating labour when the contractions are considered too weak


    Preventing or controlling heavy bleeding due to delivery of the placenta after childbirth (post-partum haemorrhage)


    During caesarian section


    Management of certain types of miscarriage




    Warning!


    Syntocinon should not be started if you have been given a vaginal prostaglandin in the previous six hours.


    The frequency, strength and duration of contractions, as well as the baby's heartbeat, will need to be monitored while you receive this medicine.


    If high doses of this medicine are needed over a long period of time it may cause too much water to be retained in your body and the concentration of sodium in your blood to drop. Your doctor or midwife will take various measures to avoid this and may restrict the amount of fluid you can drink.



    Use with caution in


    Women over 35 years of age


    Women with a small pelvis for whom vaginal delivery may be difficult


    Women who have previously had a caesarian section


    Heart disease


    High blood pressure caused by pregnancy


    Situations when the womb begins to contract less strongly




    Not to be used in


    Cases when the baby is short of oxygen (foetal distress)


    Unusually strong uterine contractions


    Cases where there is an obstruction that would prevent vaginal delivery


    Situations when starting labour is inadvisable or vaginal delivery is not possible


    This medicine should not be used if you are allergic to one or any of its ingredients. Please inform your doctor or pharmacist if you have previously experienced such an allergy.

    If you feel you have experienced an allergic reaction, stop using this medicine and inform your doctor or pharmacist immediately.



    Side effects

    Medicines and their possible side effects can affect individual people in different ways. The following are some of the side effects that are known to be associated with this medicine. Because a side effect is stated here, it does not mean that all people using this medicine will experience that or any side effect.


    Nausea and vomiting


    Spasms of the uterus


    Bleeding


    Abnormal heart beats (arrhythmias)


    Skin rashes


    Fall in blood pressure (causing dizziness, lightheadedness, feeling faint)


    Difficulty in breathing


    Shock (blood pressure too low to maintain blood supply to the tissues)


    High doses may cause very strong contractions of the womb, resulting in tearing of the womb, tissue damage or distress to the baby


    Water intoxication and low levels of sodium in the blood may occur if high doses are used for long periods (symptoms include headache, loss of appetite, nausea, vomiting, abdominal pain, lethargy, drowsiness, unconsciousness and seizures)




    The side effects listed above may not include all of the side effects reported by the drug's manufacturer.

  48. #98
    xara

    Početno

    1.porod:

    pukao vodenjak, 10 sati bez trudova, gel, drip (8 sati na maximum), epiduralna, epiziotomija. Od bolova i muke sam grizla jastuk i nije me bilo briga kako će se sve završiti samo da se završi jer sam mislila da ću se rastaviti od pameti (doslovce). Beba plavkasta, apgar 10/10. Ljuto je vrištao kad se rodio, jadan. Imao je žuticu. Nije imao volje za dojenje, a ja sam dugo bila zbunjena prema njemu, kao da nije moje dijete. Tri dana nisam mogla sama hodati (vrtoglavica, slabost). Ostalo ok.

    2. porod:

    pukao vodenjak, 7 sati bez trudova, došli prirodni trudovi, odbila drip i ostalo, prirodan porod. Beba nije imala žuticu i dojenje je išlo super.

    NIKAD VIŠE DRIP!

  49. #99
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Spremam se vec dugo nesto reci ovdje. Ne volim drip, ne volim ga se sjecati, ne volim ponekad ni pomisliti na njega.

    Isla sam roditi na SD nakon sto su mi trudovi bili na 5 min vec nekoliko sati i bila sam otvorena 1 i pol u 11 ujutro; dosla na SD u radjaonu u 14,30 otv. 2 i pol. Nisam odbila klizmu, osjecala sam potrebu da idem na wc pa sam pretpostavila da ce mi to samo jos malo pomoci (bila kroz jutro nekoliko puta).

    Trudovi super, sve jaci. Setam po predradjaoni, malo cucnem, malo se naslonim na krevet, pa na prozor i tako. Sv ide okej.

    Oko 17 me pregledeaju, otv. 4 , zakopcali men na ctg i polegli. Uh.
    No, jos uvijek ja to odradjujem, okrecem se kako mi pase, saginjem kad trebam i iskljucujem se od svih i svega. Ide mo okej. Bare3m se tako osjecam.

    U 18,30 pregled, otv. 6 ali veli dr beba se ne spusta. Hm. (pa kaj se ne trebam prvo otvoriti?) .. kraj je smjene. Mrmlj, mrmlj - tako je zvucalo ono sto su razgovarali medjusobno I onda mila i draga sestra njezno veli ma dat cemo vam malo dripa da pomogne. Ja kokos sutim. I trpim. Nije bas strasno. No smjena je i oni odlaze. Mala pomutnja, navrati neka cura pogleda mene, bocu i odvrne. I ode. Dodje kasnije jos jedna i odvrne. I ode. Nema nikoga. Ja se mucim, ovo je prestrasno. Trga mi tijelo iznutra, nije normalno, sve je spojeno, ja ne vidim vise samo iskre. Vrti mi se i gubim se na trenutke. Ali se pokusavam opdrzati svjesnom, bojim se za bebu. Gledam stalno na sat. Sigurna sam da vec 15 minuta nisam imala "pauzu" izmedju truda. Toliko sam sigurno vidjela. Pa moram izdrzati!

    20.20 Cura s kreveta do mog me nesto pita. Ja joj vise ne mogu nista reci. Nesto govori curi na pomocnom krevetu. Dize se i odlazi. Ne vidim ju - samo ju cujem daleko...

    Odjednom 4 ili 5 doktora, brdo sestara. Sestra stoji kod ctg-.a i slaze papir a doc joj ga istrgne iz ruku, pogleda, brzo me primi za trbuh, vikne sestri s druge strane "Skinite odmah" Navlčace zastore oko mene. Drugi doc pita "Da joj damo jos i ... neznam sto", dok mi prvi jos uvijek drzi trbuh i pokusava me malo utjesiti :/ veli "Ne. Dosta je svega toga. Samo ce smetati. Sad ce to. Evo polako, vidi, sad ce se omeksati. Trajalo je nekoliko minuta. U medjuvremenu se doc ljutio sto su me ostavili na ledjima, rekao nek mi dignu naslon i nek se nam,jestim kako meni pase. Ma, mislim si, sad mi nista vise ne pase.

    Trbuh je omekanio. Opet osjecam trudove. Jaki su, prekrasni, moji.. Opet se osjecam normalno. Oni odlaze.

    Vracaju se za minutu dvije. Opet su svi oko mene. Ja drzim cvrsto objema rukama trbuh (kao da ce mi ga netko uzeti) i gledam ih izbezumljeno. Osjecam da nesto nije u redu.

    Onaj doktor koji me drzao za trbuh mi objasnjava. Dali smo vam drip. Trbuh je otvrdnuo u veliki grc. Bebi su jako pali otkucaji srca. Bojimo se. On vjerojatno ima jos zalihe snage, ali znate, mi ne bismo riskirali. Trebali biste na carski. I zasuti. Ja sutim I onda shvatim da moram reci jel moze. Ma bah. Moze. Kaj sad. Samo neka odmah netko izadje van i kaze MMu sto se dogodilo (zeljela sam da bar malo osjete odgovornosti). Jesu.- Cak su mu i pokazali papir od ctg-a. MM je jadan skoro umro od straha, mama je plakala a tata je sjedio sutke i gledao u pod. Srecom da je operacija bila brzo gotova i iu 21:55 su vidjeli smotuljak Patrika.

    Ovako. Drip je sigurna sam, nesto sto ce pomoci zenama kojima je potreban jer nemaju svoje trudove, ali meni nije trebao. Meni je bilo normalno da kao prvortka radjam malo duze (iako jos nisam bila ni umorna). Njima se zurilo. Njima je bila smjena.

    Ja sam cula u onoj zbrci sa svoje desne strane kako dvije sestre razgovaraju i objasnjavaju polusapatom kako se drip prelagano odvrne i da nikako nije trebalo tako jako curiti

    Ljuta sam.

    Stavit cu vam popodne sliku kako sam izgledala nakon carskog. Ni mama me nije prepoznala.
    Zbog svih silnih inf. sam natkla i borila se s tim, tlak mi je jos dobrih 10 dana bio izmedju 180/110 i 150/100, jedva su me pustili doma.
    Bebac je plakao kao lud ispocetka. Ne znam ima li to veze ali eto, netko je spominjao.
    Inace, rodjen je skroz opkej, sav ruzicast, apgar 10/10 , nista mu nisu radili po porodu.
    Ja sam za vrijeme operacije izgubila svijest. Upuhivali su mi kisik. Bilo je ne lijepo. Ali proslo je.

    Sad zelim nauciti sve o porodu. I nikad vise necu dopustiti drip ako cu imati svoje trudove. Oprostite na podugackom postu.

  50. #100
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    andrea robertson je rekla da ne zna ni jednu situaciju u kojoj bi drip bio potreban

    tiwi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •