Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 200

Tema: Drip-zašto je loš i koje su moguće posljedice

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam već napisala (ne znam da li na ovom topicu) - meni je bio potreban a nisam ga dobila jer sam prije imala carski i opet se pretpostavljalo da ću na carski - imala sam atoničnu maternicu jer je bio višak plodne vode, i kad je otišao, objesila se kao vreća. Zato sam puno više krvarila nakon carskog i dobila drip poslije.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Joj Tiwi

  3. #103
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    tiwi zao mi je
    ja imam slicno iskustvo. mrzim drip toliko da sam spremna nekoga umlatiti ako ce samo pomisliti da mi ga stavi iduci put (nadam se da ce biti iduci put).

  4. #104
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    tiwi zao mi je
    ja imam slicno iskustvo. mrzim drip toliko da sam spremna nekoga umlatiti ako ce samo pomisliti da mi ga stavi iduci put (nadam se da ce biti iduci put).
    umirem od smijeha
    Ali samo zato jer je meni bilo neugodno napisati,ali - da, kad bi mi sad netko prisao s idejom o dripu a ja u trudovima, samo bi zamahnula nogom ko u matrixu Grozno ali istinito.

    I ja se nadam da ce biti iduci put

    A ovo sve sto pisemo je jako dobro jer ce moci cure koje jos cekaju na svoje iskustvo ipak malo unaprijed razmisliti, pripremiti se i znati sto ih moze zadesiti.
    Meni je jako zao sto nisam sve to znala prije, mislim da bih bolje prosla. :/

  5. #105
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    ....moja mama je imala inducirani porod koji je trajao 36 sati i bila je potpuno sama većinu vremena....i ja sam autodestruktivne naravi....ali jako.....

  6. #106

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    i meni je žao što ništa nisam znala kada sam išla na prvi porod

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Kad sam došla u Splitsku bolnicu, i obavila ono sve (brijanje, klistir, hodanje po hodniku ...) odlučila sam već leći u tata box jer sam se od tog hodanja još više umorila a na glupom hodniku nemaš gdje sjesti I onda kad sam našla neki stolić (na ulazu u susjedni odjel) pa sam se naslanjala na njega rukama u položaj kao četveronoški, onda mi je tamo jedna babica rekla da šta ja to radim,šta se guzim (doslovno) da se tako ne može ponašati u bolnici i da ne izvodim gluposti
    I čim sam legla u box dolazi jedna sestra sa bocom i onim stalkom za infuziju, namješta ona sve, a ja je samo pratim...Ništa ne govori i priključuje mi iglu na ruku :shock: E onda sam je pitala je li to drip, a ona zinula (kao otkud ja znam šta je to) , i kad sam rekla da neću drip morala je pitati doktora kakva je procedura ako pacijent neće drip ...
    Da napomenem da sam u bolnicu došla otvorena 5cm i sasvim se fino otvarala sa svojim trudovima. Oko 17.30 sam već bila skroz otvorena ali nisam mogla tiskati, pa su me pustili još. S tim da je ona vražija babica dolazila nekoliko puta me nagovarati da mi priključe drip. Borila sam se sve do 19.15 kad su me onako uz držanje predavanja uspjeli dobiti i to na kartu krivnje...Dalo mi je na najmanje , vidila sam stvarno malo da je išlo, kao čisto da to brže poguram... I onda sam stvarno poludila od tih bolova koji su krenuli i rodila u 20h
    Mogu reći da sam super izdržala svoje trudove, i da su mi vježbe disanja stvarno masu masu pomogle, međutim tih 45min na kraju je bilo užasno i stvarno sam pomišljala na samoubojstvo Zapravo primila sam taj drip bezveze na kraju, i stvarno mi nije to trebalo. Kad me došla sestra Vera i doktori poroditi, ona mi je fino govorila, dala mi uputstva, i poticala me stvarno pozitivno
    Stvarno sve je bilo koliko toliko ok i doktori i druge sestre i babica Vera, ali tu babicu, to zlo od žene, stvarno neću zaboraviti... Takvima bi trebalo zabraniti rad. Na ulazu su mi rekli ostavite gaćice na sebi. Kad me brijala rekla je skinite gaćice i stavite ih tu. A kasnije mi je rekla da kako se ja to ponašam i di ostavljam svoje gaćice, da je to kulturna ustanova i da se oni drže higijenskih propisa... Onda mi je jedna rekla da čarape skinem na pod kraj kreveta (jer nisam znala gdje ih ostaviti) pa mi je opet došla ta gdja.zlikovski i održala predavanje o ponašanju. Stvarno mislim da bi sve bilo super samo da te osobe nije bilo. Ne sjećam se imena, samo se sjećam da je to bila jedna niža osoba,tamne skroz kratke kose .
    Ali kasnije je tjekom samog poroda babica Vera poboljšala cjelokupni dojam i svaka joj čast. Čim sam joj zapamtila ime znači da je žena super :D

    Sorry ja sam od dripa prešla na druge stvari, ali mislim da se sve to skupa nadovezuje.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    smeće ili ne ja sam rodila pomoću njega i zahvalna sam što postoji je je beba morala van, a ja svoje trudove nisam imala niti sam imala nekakve naznake poroda. iduća opcija bi bila carski, a to tek ne želim. iako je sve trajalo 11 sati ne mogu reći da je bilo nešto posebno strašno osim što je dugo trajalo. ja sam strašno protiv upotrebe tih stvari kada za njih nema potrebe, ali kada se mora i kada vam ovisi život ili zdravlje djeteta ili vas o tome sigurno nećete razmišljati jel to svinjska sperma ili ne.

    potpisujem zbog sličnog iskustva.....

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    4

    Početno

    Pa zar ne mislite da znanstvenici vec ne bi dokazali stetnost dripa? Nemojte si dopustit bas pricati o stvarima "onak kak se to vama cini". Osim toga Svaka zena moze u bolnici reci "ja necu drip! i tocka!". Ja sam imala jake trudove 2 dana , a nis se nisam otvarala. Meni su epiduralna i drip bili spas jer sam nakon ta dva dana i psihicki i fizicki bila koma, ne znam kako bi to zavrsilo da sam cekala da se prirodno otvorim.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    56

    Početno

    Znanstvenici su već dokazali štetnost dripa; kod nekritičke primjene.
    Kao i svaki lijek, trebao bi imat medicinsku indikaciju.

  11. #111
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    http://www.udrugaprimalja.hr/baza/up..._smjernice.pdf

    tu imaš šta misli Svjetska zdravstvena organizacija rutinskoj primjeni dripa
    nitko ne dovodi u pitanje kad je drip neophodan (beba ili mama ugrožene)

    npr. normalno je da ćeš popiti aspirin protiv prehlade ali zašto bi ga pila zdrava?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    193

    Početno

    ma , nevjeroatno je kako nas "rješavaju" serijski! Ja sam bila 9 i po prstiju otvorena, sa svojim trudovima i oni meni, ništa ne pitajući, uvale drip! I dan danas se pitam zašto???? I kad su me prištekali, zaključili su da ne smijem tiskat jer se bebač nije rotirao.. pa to je strašno! I sad kad vidim da, po nekim saznanjima, drip može dovesti do problema, dolazi mi da iz ovih stopa prošetam do rodilišta i uhvatim nekog za vrat! a da ne spominjem da sam više od pola sata zvala sestru, doktora, čistu- ma bilo kog, da bi rodilja iz boxa do mog viknula da nema nikog jer su otišli na sastanak ?!?! :shock: pa gdje to mi živimo?!

  13. #113
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    moja se rodila ljubicasta i nije odmah zaplakala, zbog toga je dobila agpar 9\10, a sve skupa pretpostavljam zbog te hipoksije.
    ja sam rodila prirodno, na stolčiću i ipak se ovo dogodilo. sad umirem od straha jel mu bilo nešto i razmišljam hoću li sljedeći put isto tako ili ću pristati na intervenciju, samo da bebi ne naudim.
    razumijete da ne mislim pritom da je drip super stvar i da ga bezrezervno želim. ne, samo hoću ZNATI što je dobro za mene i bebu.

  14. #114
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj dinote prvotno napisa
    Pa zar ne mislite da znanstvenici vec ne bi dokazali stetnost dripa? Nemojte si dopustit bas pricati o stvarima "onak kak se to vama cini".
    stetnost dripa je dokazana, to zaista nije tesko pronaci. ne pricamo napamet.
    Citiraj dinote prvotno napisa
    Osim toga Svaka zena moze u bolnici reci "ja necu drip! i tocka!".
    hahahahaha :/ da je bar tako...

    u nekim nasim rodilistima gotovo svaka zena dobiva drip, makar dijete vec napol bilo vani.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    56

    Početno

    tridesetri (napisa):
    moja se rodila ljubicasta i nije odmah zaplakala, zbog toga je dobila agpar 9\10, a sve skupa pretpostavljam zbog te hipoksije.



    ja sam rodila prirodno, na stolčiću i ipak se ovo dogodilo. sad umirem od straha jel mu bilo nešto i razmišljam hoću li sljedeći put isto tako ili ću pristati na intervenciju, samo da bebi ne naudim.
    Drip pojačava hipoksiju u izgonu, jer gotovo nema razmaka između dva truda, dok kod prirodnog izgona u tim pauzama dijete dobiva kisik. Bradikardija u izgonu je fiziološka, a to se vidi i po tome što je apgar 9/10 najnormalniji. Apgari ispod 7 nisu.Prije ocjenjivanja 1. apgara treba čekati punu minutu. A nama ženama je 10 sekundi ko vječnost i već vičemo "zašto ne plače"
    Ni jedna od vas nema se zašto brinuti

  16. #116
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj studeni prvotno napisa
    tridesetri (napisa):
    moja se rodila ljubicasta i nije odmah zaplakala, zbog toga je dobila agpar 9\10, a sve skupa pretpostavljam zbog te hipoksije.



    ja sam rodila prirodno, na stolčiću i ipak se ovo dogodilo. sad umirem od straha jel mu bilo nešto i razmišljam hoću li sljedeći put isto tako ili ću pristati na intervenciju, samo da bebi ne naudim.
    Drip pojačava hipoksiju u izgonu, jer gotovo nema razmaka između dva truda, dok kod prirodnog izgona u tim pauzama dijete dobiva kisik. Bradikardija u izgonu je fiziološka, a to se vidi i po tome što je apgar 9/10 najnormalniji. Apgari ispod 7 nisu.Prije ocjenjivanja 1. apgara treba čekati punu minutu. A nama ženama je 10 sekundi ko vječnost i već vičemo "zašto ne plače"
    Ni jedna od vas nema se zašto brinuti
    hvala ti puno

  17. #117
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Jaki drip (u 25 min. otvorila se 6 cm):
    - nesnosni, životinjski bolovi,
    - dijete se užasno ispatilo, jer je potjerano van,
    - dijete završilo pod kisikom - hipoksija,
    - uzv mozga dva puta nije bio u redu,
    - slomljena ključna kost,
    - istegnuće ramenih živaca,
    - pun modrica i ogroman kefalhematom.
    Prenosim dio svog posta sa drugog topica kao odgovor na post od dinote u kojem kaže da štetnost dripa nije dokazana.
    Ja sam dobila potvrdu sa dvije strane sa SD-a da je sve posljedica nasilnog poroda, čitaj dripa, njihove aljkavosti i nemara. A najzanimljivije je da na otpusnom pismu piše samo za slomljenu ključnu kost i žuticu. Hipoksija se nigdje ne spominje niti da uzv mozga nije bio u redu. Na žalost to sam skužila tek doma.

  18. #118
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Mojoj maloj je sa 10 mjeseci dijagnosticiran dystoni sindrom (tek, prije nitko nije niš skužio) i kako se ispostavilo UZV pregledom mozga, zbog hipoksije. Kako, kada? Uopće mi niš nije bilo jasno jer je tijekom poroda (i u trudnoći) manje-više išlo sve ko po špagici, apgar 10/10, sve 5.
    I sad čitajući ovaj topic skužim da je čist lako moguće, dapače VRLO VJEROJATNO zbog f....n' DRIPA!!!
    Da, i meni su ga uvalili jer mi je bilo muka na porodu (bila sam gladna u biti) pa sam tražila glukozu a oni meni uvalili u njoj drip. Sjećam se ko da je jučer bilo, trud za trudom bez pauze, boli u p.m. i tako skoro dva sata!
    Pa dođe mi sad da nazovem doktora koji mi je to dao i svašta mu izgovorim!!! I sad mi je jasno zašto me fizijatar na prvom pregledu pitao jesu li trudovi bili inducirani/ubrzavani.

    Grrrrrrr!

  19. #119
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Da, da dodam, odigravalo se na SD.

  20. #120
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Ja sam dobila potvrdu sa dvije strane sa SD-a da je sve posljedica nasilnog poroda, čitaj dripa, njihove aljkavosti i nemara. A najzanimljivije je da na otpusnom pismu piše samo za slomljenu ključnu kost i žuticu. Hipoksija se nigdje ne spominje niti da uzv mozga nije bio u redu. Na žalost to sam skužila tek doma.
    Da, ja sam jako ljuta sto sam morala moljakat okolo da dobijem uopce otpusno pismo (uspjela nakon 2 mjeseca !!!) a osim toga u njemu ni slova o dripu ni komplikacijama koje su zbog njega uslijedile - vec ispada da su krenule nakon spontanog prsnuca vodenjaka :shock:

    Grozni su. I nemarni. I nonsalantni. Ni malo se ne boje niti ne osjecaju odgovornost za svoje postupke.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    tiwi :shock:

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    I nemarni. I nonsalantni. Ni malo se ne boje niti ne osjecaju odgovornost za svoje postupke.
    u ovome zadnjem leži veliki dio problema oko ubrzavanih/nasilnih poroda.
    Da imamo kojim slučejem obiteljske liječnike, koji bi i asistirali pri porodu i liječili djecu koja su nastradala zbog eventualnog nemara - situacija bi bila barem 50% drugačija.
    A to što pišete da vam je došlo da idete pitati u rodilište doktora za zdravlje zbog posljedica na djetetu - svakako biste trebale, ili barem iskopirati dokumentaciju od pedijatra (ako je ima) i poslati dotičnom ginekologu (samo kad većina ne bi skrivala svoja imena kao zmija noge, pa 90% žena misli da joj je na porodu bio dr. anonimus).

  23. #123
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Evo ja sam zahvaljujući dripu imala kojih 4-5 truda i porodila se odmah! Od početka trudova (izazvanih dripom) do kraja poroda bilo je svega 15 min. :D

  24. #124

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja bih prije rekla da si ti imala sreću i imala potpuno bezbolne i prekrasne svoje trudove uz koje si se otvorila sama skoro do kraja, a na samom kraju si dobila drip.
    Jer to bi bila naučna fantastika da si se 10cm otvorila u 15min.

    Takve "bezbolne" trudove bi možda imala još pokoja žena da imaju sreću rađati prirodno ili dobiti drip na samom kraju kad je sve već skoro gotovo (ali ima i slučajeva da se kod tog dripa na kraju sve zakomplicira jer ne reagira svako tijelo jednako na iznenadni unos neke strane kemikalije).

  25. #125
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj evita prvotno napisa
    Evo ja sam zahvaljujući dripu imala kojih 4-5 truda i porodila se odmah! Od početka trudova (izazvanih dripom) do kraja poroda bilo je svega 15 min. :D
    U ovakvoj situaciji drip je totalno nepotreban i garant bi se i bez njega porodila za 15 minuta.

  26. #126
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam rodila uz pomoć dripa i da sutra idem opet rađat opet s vrata bi tražila da mi ga daju.
    meni je pukla plodna voda u 18 sati, nisam bila ni milimetar otvorena, trudova svojih nigdi, ispregledali me silni doktori dok se jedan nije sitio pitat kad mi je pukla voda. i kad sam mu rekla, a on izračunao da sam 14 sati bez vode samo je dreknio: sestro, hitno drip, davno je voda otišla.
    meni je to bilo sasvim dovoljno, ma šta to njemu značilo.

    ušla sam u rađaonicu u 10.30 i rodila u 11.45, imam osjećaj u 3 truda.

    i stvarno se ne sićam da su trudovi izazvani dripom bili kod mene nešto pretjerano jaki i traumatični. naprotiv, sasvim podnošljivi.

    a kad je doktor bio tako "uspaničen" zbog plodne vode, meni su se noge odsjekle i da mi je kaza da tribam vući lava za rep da porod krene i to bi bila u stanju. a kamoli ne primit drip.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ti misliš da si se otvorila u sat vremena 10 cm

  28. #128
    xara

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Da imamo kojim slučejem obiteljske liječnike, koji bi i asistirali pri porodu i liječili djecu koja su nastradala zbog eventualnog nemara - situacija bi bila barem 50% drugačija.
    To bi bila prava stvar!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ti misliš da si se otvorila u sat vremena 10 cm
    Ja sma se otvorila u roku par sec 5 prstiju 8) - u 6.20 vizita na odijelu ja otvorena za pola prsta, nakon toga puca vodenjak u 6.25 i ja otvorena 5 prstiju i da bi se do 9 satii otvorila 9 prstiju , nakon 48 sati trudova mislim da sam i zasluzila ovakvo brzo otvaranje i u 9.15 sam dobila drip ( nisam ni znala da sam ga dobila) i porodila se u 9.50 pa stoga drip uopce ne smatram nicim losim i nepotrebnim i sto je najbolje stvarno ga nisam ni osijetila

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    dobila si drip kad si bila otvorena 9cm, u sljedećih sat vremena si se otvorila sam 1cm uz drip, vjerojatno bi se u idućih sat porodila i bez dripa.
    Ja sam imal npr. trudove (drugi porod) skoro cijelu noć i dan, dakle malo manje od 24h (moje, relativno bezbolne), dakle otvarala sam se cijelu noć i dan, da bi se zadnja 2cm otvorila u zadnjih malo više od sat vremena što je iznenadilo i osoblje, jer sam bila samo s mužem i jedva su dotrčali.
    I sve bez dripa.

    Cure koje su dobile stvarno drip "na hladno" dakle kad su bile otvorene tek mrvicu (kao ja npr. u prvom porodu) rijetko kad će to opisati kao podnošljivo ili nešto što bi ponovile.

    Zahvalite sreći što ste imali liječnike koji su vjerojatno znali što znači drip na početku poroda, pa su vas "počastili" tek na kraju.

  31. #131
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Cure koje su dobile stvarno drip "na hladno" dakle kad su bile otvorene tek mrvicu (kao ja npr. u prvom porodu) rijetko kad će to opisati kao podnošljivo ili nešto što bi ponovile.
    evo jedne takve. to je bilo nesto pre strasno. svog se poroda jedva sjecam, morala sam traziti md-a da mi prepricava sta je bilo, ja sam se unezvjerila od stravicnih i neprestanih bolova.
    sad si mislim da bi drugi put cak radije pristala na carski nego na drip. :/

  32. #132
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Zahvalite sreći što ste imali liječnike koji su vjerojatno znali što znači drip na početku poroda, pa su vas "počastili" tek na kraju.
    biti će im smjena bila pri kraju pa da "svoj" posao ne ostavljaju drugome
    mogla si proć bez kapi kemije ali nisu izdržali , %&$####

  33. #133
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ti misliš da si se otvorila u sat vremena 10 cm
    ne u sat vrimena, nego u dva sata.

    a da ti budem iskrena, stvarno se nisam baš zagledala doli koliko sam bila otvorena i jesam li uopće bila otvorena nakon što je doktor pogledao i kazao: zatvoreno skroz, idemo na drip.

    i spojio me malo prije 8.30 da bi u 10.30 bila otvorena 7 prstiju. u slijedeći sat vrimena se valjda otvorila i ta tri preostala prsta kad samo rodila u 11.45.

  34. #134
    Aurora3

    Početno

    Drage moje zagovornice NE DRIPU!!!
    Da razjasnimo neke nedoumice i igre pokvarenog telefona!
    Radi se o oksitocinskom pripravku koji ubrizgavanjem venski uzrokuje koordinaciju i pravilnost kontrakcija maternice koju velika većina nema kada dođe u radjaonicu! Posljedično tome,porod traje kraće nego što
    bi inače trajao, stimulira se adekvatna kontrakcija maternice ,te se izbjegava premorenost rodilje koja neminovno nastupa nakon 12 sati poroda za prvorotke,odnosno 8-10 sati za višerotke!
    Posljedica nedavanja dripa tamo gdje treba: zastoj otvaranja ušća maternice,inkoordinirani i slabi trudovi koji ne mogu dovesti do izgona djeteta,premoravanje rodilje koja u ključnom trenutku nije u stanju potiskati dijete na adekvatan način što potom zahtjeva pomoć stručnog osoblja te produžuje vrijeme koje bi trebalo za dijete biti najkraće jer dolazi do nedostatka kisika!
    A što se tiče navodne štetnosti dripa: provjerite gdje se oksitocin proizvodi! U ljudskom tijelu!
    Dakle,drip se ne daje bezveze i onima kojima ne treba i budite pametne da ga ne odbijete i napravite katastrofalnu pogrešku koju ćete potvrditi svojim potpisom!

  35. #135
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Aj sad navedi i nuspojave.

  36. #136
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zasto bi porod trebao krace trajati ako je priroda namijenila drugacije?

    No evo malo s dripu:

    Do not take oxytocin/pitocin without first talking to your doctor if you

    *have or have had cervical cancer;
    * have an allergy to oxytocin, other medications, dyes, foods, or preservatives;
    * have eclampsia;
    * have herpes;
    * have had more than 7 pregnancies;
    * are experiencing premature labor;
    * have had a caesarean section (C-section);
    * have had any surgery on the cervix or uterus;
    * have a prolapsed uterus; or
    * have a breech, placenta previa or any other issues with the fetus or umbilical cord.


    Bas me zanima koliko se doktora po nasim rodilistima drzi ove SLUZBENE preporuke.[/b]

  37. #137

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pretpostavke, koje bi možda u teoriji i trebale funkcionirati tako.
    Iz osobnog iskustva mogu reći da mi prvi prood koji je trajao malo više od 7 sati nikako nije bio niti lakši niti me je manje premorio (drip) od drugog koji je trajao malo manje od 24 sata (odbila drip).
    Nakon prvog sam jedva znala za sebe, uspjela sam tek malo otvoriti oči da kroz maglu vidim bebu.
    Nakon drugog nisam bila niti iscrpljena, niti nespremna na izgon, itd. itd. (nikada nisam uspjela saznati zašto su mi i tada htjeli dati drip, jer sam se sasvim normalno porodila sama).

    U prvom porodu hrpa nuspojava (koje Aurora nije navela) u drugom bez nuspojava (jer niti nisu imale nakon čega slijediti). Također, nikada mi nije bilo jasno zatšo se je taj porod trebao skraćivati, ako je prirodno trebao trajati istih 24 ili manje sati. Jedini logičan razlog, jer je osoblju tako pasalo zbog kraja smjene.

    Da ne bi bilo zabune, sigurno postoji manji postotak poroda kada drip ima svoju pozitivnu funkciju; ali ovi postoci u kojima se kod nas koristi prešli su sve moguće granice razuma.

    Inače, ovakvo objašnjenje kakvo je dala aurora je dobro poznata fraza, koja se može čuti iz usta velike većine ginekologa kod nas. Koji si onda nakon te divote od dripa, za drugi porod dogovore preko veze carski. A ostala smrtnice i dalje časte tim čudom od pripravka.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    te se izbjegava premorenost rodilje koja neminovno nastupa nakon 12 sati poroda za prvorotke,odnosno 8-10 sati za višerotke!

    e a ovo mije je najbolja patka

  39. #139
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Aurora3, preporučam ti sljedeću literaturu:
    dr. Michel Odent "Ljubav očima znanosti", "Preporod rađanja", "The Caesarean"
    čovjek definitivno nije laik, doktor je .

    imamo nešto malo i na portalu:
    Dr. Michel Odent - Početak drugačijeg pogleda na porod
    Dr. Michel Odent - Kako razbiti začarani krug (prvi dio)
    Dr. Michel Odent - Kako razbiti začarani krug (drugi dio)
    Dr. Michel Odent - Kako razbiti začarani krug (treći dio)

    još jedan doktor
    Dr. Marsden Wagner - Tehnologija i porod
    Dr. Marsden Wagner: Zašto se tehnologija nepotrebno primjenjuje?
    Dr. Marsden Wagner: Prikupljanje informacija o tehnologiji



    a evo i jedna doktorica
    Dr. Sarah Buckley - Vaši hormoni su vaši pomagači
    Dopustimo porodu da bude normalan!

    pa još jedna...
    dr. Christiane Northrup: Trudovi i porod - naše kulturološko naslijeđe

    i još...
    Dr. Judie C. Rall :Zašto bi prirodan porod trebao biti naš cilj?

    i za kraj citat WHO:
    Medikalizacijom porođaja tj. odvođenjem žene u njoj nepoznato okruženje, s nepoznatim ljudima koji upotrebljavaju čudnovate sprave kojima joj čine čudnovate stvari pokušavajući joj pomoći, ženino se tjelesno i duševno stanje toliko mijenja da se neizostavno mora promijeniti i način na koji ona izvodi intimni čin rađanja, a jednako će tako biti izmijenjeno i stanje novorođenčeta. Rezultat je da više nije moguće znati kako bi porođaji izgledali prije tih manipulacija. Većina zdravstvenih radnika više ne zna što je 'nemedikalizirani' porođaj. Cjelokupna moderna literatura iz porodništva i neonatologije u biti se temelji na promatranjima 'medikaliziranih' porođaja."
    - WHO
    WHO - Njega tijekom normalnog porođaja


  40. #140
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Moja socijalna ginekologica je rekla da ako mi daju drip da obavezno tražim epiduralnu, da je to po njoj najbolji način da se drip podnese, ali da je u normalnim situacijama, po njoj, nepoželjan. Ja sam htjela prirodni porod, i imala sam ga do kraja. Na kraju su mi (uz moje odobrenje nakon silnog nagovaranja) dali drip. Minutu nakon toga pala sam u tahikardiju i čupali su Niku iz mene. Povezano?
    Prije toga sam se dobro osjećala.

  41. #141
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kad ovo pročitam dođe mi da im zabijem taj drip... znaš di

    nema druge nego poniti sa sobom kutiju andola i kad počnu piliti o dripu, početi ih piliti da popiju andol, on je dobar, pomoće im .... zato je dobro imati nekog svog uz sebe da brani tvoje interese[/b]

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a ona cura u đurđevcu kojoj su se noge počele nekontrolirano grčiti da ih nije mogla držati u onim nogarima

  43. #143
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Aurora3 prvotno napisa
    Radi se o oksitocinskom pripravku koji ubrizgavanjem venski uzrokuje koordinaciju i pravilnost kontrakcija maternice koju velika većina nema kada dođe u radjaonicu!
    komentirati ću samo ovo. kad žena dođe u rodilište, često joj dotad jaki i pravilni trudovi oslabe ili potpuno stanu.

    pitam se zašto?

    i nakon što prođe prijem, pregled, brijanje i klistir, dobije oksitocin da se trudovi pojačaju i ustale jer njezini "nisu dobri". ako ima sreće da joj tijelo dobro reagira, super. ako nema, tko joj kriv.

    a da se ženu pokuša što manje uznemiriti, osigurati joj mirnu i intimnu atmosferu u kojoj će se ugodno osjećati kako bi njezino tijelo moglo nastaviti obavljati posao koji je dotad uspješno obavljalo? da joj se omogući da se kreće, zauzima različite položaje? ublažava si bol tuširanjem, masažom? jede i pije?

    pa nije valjda da nas ima toliko nesposobnih roditi bez medicinske intervencije.

  44. #144
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    je, sad bi ti da oni budu humani i tretiraju rodilju kao pojedinačnu osobu a ne ka stoku na traci

  45. #145
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zaista bih voljela čuti argumentirani odgovor, ajmo raspravi dati šansu.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    na što: zašto je bolje dati drip nego pustiti ženu da joj se vrate prirodni trudovi (ili počnu ako je došla bez trudova s npr. puknutim vodenjakom).
    Ajde i ja bih voljela čuti dobar argument.

  47. #147
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    trudovi oslabe ili čak stanu jer se rodilja nađe u "opasnoj"s ituaciji, "neprijateljskom" okolišu, i tijelo pokreće mehanizam odgađanja poroda dok se ne nađe "sigurnije" mjesto za porod

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    to je jasno

    ali pitanje je zašto je onda bolje dati drip nego pričakati da se rodilja počne osjećati da je u prijateljskom gnijezdu

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    hm, zato što možda bolnicu neke nikada ne bi doživjele kao sigurno mjesto za porod i prijateljsko gnijezdo, pa im treba na silu iščupati djecu, inače bi ostala unutra do promjene zakonskih okvira za alternativne lokacije poroda

    ha, kaj kažete jel dobar argument

  50. #150
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ali pitanje je zašto je onda bolje dati drip nego pričakati da se rodilja počne osjećati da je u prijateljskom gnijezdu
    za koga je bolje? za osoblje, definitivno, jer se prije riješe rodilje, oslobode box za slijedeću na traci

    za osječaj sigurnosti potrebna je bliska osoba, uljudno osoblje, humani doktori, pozitivna atmosfera

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •