Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: Drip-zašto je loš i koje su moguće posljedice

  1. #151

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ali pazi sad ovo, možda treba samo pola sata ljubaznosti da se žena počne osjećati ugodno

    a meni su i prvi i drugi puta, drip davali istu, ama istu sekundu čim sam legla na krevet u boxu .... nije li to čisti nemar, onaj nepatvoreni, neupitni, čisti, jasni, do krajnjih granica bezobrazni nemar

  2. #152
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kadkad je dovojna topla riječ i osmjeh , niti pola sata

  3. #153
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Moja socijalna ginekologica je rekla da ako mi daju drip da obavezno tražim epiduralnu, da je to po njoj najbolji način da se drip podnese, ali da je u normalnim situacijama, po njoj, nepoželjan. Ja sam htjela prirodni porod, i imala sam ga do kraja. Na kraju su mi (uz moje odobrenje nakon silnog nagovaranja) dali drip. Minutu nakon toga pala sam u tahikardiju i čupali su Niku iz mene. Povezano?
    Prije toga sam se dobro osjećala.
    Candy, baš mi je žao.
    Ovo što je tvoja doktorica rekla, nešto slično je na predavanju u veljači izrekla i Andrea Robertson, edukatorica na području poroda.
    Da je parafraziram-rekla je da žene koje dobiju drip često zaista i trebaju epiduralnu.
    Naravno, to nije teza u korist epiduralne, nego više kontra dripa koji može izazvati zaista teško podnošljive trudove.

  4. #154
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    I evo nešto što još nisam čula, a meni se dogodilo. Osim činjenice da su mi zbog dripa izbušili sve vene, da je naškodio i meni i bebi (apgar je bio loš, dakle...), trudovi se NISU pojačali. Dotični doktor se derao na mene, pa kad će taj trud, napičio drio na max, ja se u nesvjestici tresem, pokušavam razgovarati s njim i izgurati porod do kraja, i ČEKAMO trudove, kao i prije. Moji trudovi nisu bili na minutu ni za izgon, ni sa dripom, ni bez njega. Moje tijelo NE podnosi drip.
    Imam doma oksitocinski sprej za pomoć kod izdajanja. OPET moje tijelo više mlijeka ispusti kad pumpam i mislim na sina, nego nakon ubrizganog oksitocina. Učinkovitost dripa? Hm...

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    kaže meni sestra, pa zašto nećete inducirani porod ... a to vam žene samo pričaju tako da sa dripom više boli, nije istina

  6. #156
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    kaže meni sestra, pa zašto nećete inducirani porod ... a to vam žene samo pričaju tako da sa dripom više boli, nije istina
    ja sam s doktorom (mojim) prepričavajući porod rekla da je pakao počeo s dripom,. on je tako jako negirao moj navod neizdržive boli da me je skroz zbunio
    a onda još nisam znala vezu oksicitin+endorfin

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    još jednom o drugoj strani dripa, ili kako su Tiwi i bebač preživjeli, svakome kao štivo prije nego se odluči dopustiti bilo kakvo dodavanje raznih bućkuriša u porodu
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...172459#1172459

  8. #158

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    kaže meni sestra, pa zašto nećete inducirani porod ... a to vam žene samo pričaju tako da sa dripom više boli, nije istina
    ja sam s doktorom (mojim) prepričavajući porod rekla da je pakao počeo s dripom,. on je tako jako negirao moj navod neizdržive boli da me je skroz zbunio
    a onda još nisam znala vezu oksicitin+endorfin
    možda nije ni on
    a negirao je pretpostavljam iz vlastitog iskustva

  9. #159
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Tik što sam rodila bila sam opčinjena svime i svima. Bila sam presretna što je završilo. Bolovi su mi bili prestrašni, mislila sam da neću izdržati, lupala sam rukama u pločice, grčila se...sve je to predugo trajalo...ma muka mi je kad se i sjetim tih bolova...očito sve zbog dripa! No meni je doktorica rekla kako će mi dati jedan lijek da mi se opuste mišići i da mi može lakše probušiti vodenjak. tada ja nisam znala o kakvom se lijeku radi. No, da sam i znala, uvjerena sam kako bih pristala jer sam jedva čekala da vidim svoje djetešce. Iskustvo više- drugi puta definitivno ne pristajem na to, i dolazim pred sam kraj :D
    i nadam se da su prirodni trudovi bar za trećinu manje bolni

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    jesu draga, drugačiji su, može se na njih utjecati, reagiraju na vanjske podražaje, osjećaje, promjenu položaja ... dok drip ne reagira na ništa, i ja sam ga osjećala kao nješto što izvana upravlja mojim tijelom i umom (umom jer nisam mogla kontrolirati ni glas, vrisak je izlazio sam iz mene, grčila sam se nekontrolirano).
    Mada ima ovdje i žena koje kažu da im drip nije bio ništa posebno neugodniji od vlastitih trudova.

  11. #161
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni su drip dali nakon sto smo 2 puta probali izgon ali, kako su mi objasnili, moji trudovi nisu bili dovoljno jaki. Iako su mene toliko boljeli da sam stalno vikala da je ovo prvi i zadnji put da radam (naravno, vise tako ne mislim). Iskreno, neku razliku u intezitetu boli nisam primjetila nakon sto su mi dali drip, mozda zato sto sam ga dobila vrlo malo, rodila sam par minuta kasnije. Smeta mi jedino sto me nisu pitali nista, samo su mi ga dali. A nakon poroda su ostavili bocu da iscuri do kraja. Zna netko zasto se to radi?

  12. #162
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Nemam pojma zašto ti je boca morala iscuriti do kraja, ali moja je kuma isto pred kraj dobila drip i isto joj morao skroz iscuriti. Zanimljivo mi je što ona kaže da iako je primala drip nakon što je rodila nije više imala trudove?? Kako je to moguće?
    Meni je cijeli iscurio, porod trajao predugo, jer se nisam otvarala.... Da li je drip samo tu da bi pojačao trudove ili pomože i kod otvaranja?? Ja sam imala slabe trudove kad sam došla u rađaonu i odmah su mi dali drip. Nisam imala pojma što mi daju, mislila sam da je to infuzija.... tek kasnije sam skužila....

  13. #163
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    i nadam se da su prirodni trudovi bar za trećinu manje bolni
    to ti je sve tako individualno. ja svoje "dripane" trudove gotovo da nisam ni osjetila: smješkala se i pjevušila cijelo vrijeme.

  14. #164
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja sam još uvijek zbunjena od poroda i nije mi jasno kako je sve pošlo po zlu...Kad sam došla u bolnicu bila sam otvorena 7 cm, od 'svojih' trudova koji su počeli samo par sati prije i bili su vrlo česti. Poslije toga dobila sam drip da malo pojača trudove (zašto??!!) i nakon višesatnog mučenja, nekoliko pokušaja izgona, završila na carskom. Beba je bila zapela i, kako mi je dr objasnio, ne bi se mogla roditi vaginalnim putem, a ja se samo sjećam kako me malo prije nego što su me poslali u operacijsku salu uhvatila takva panika i tjeskoba da mi se to urezalo u sjećanje više nego bolovi.

  15. #165
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    vjerojatno ti je, kao i masi zena, tijelo reagiralo na promjenu okoline i pocelo sa lucenjem adrenalina-hormona opasnosti koji ometa (zaustavlja) porod.

    nije rijedak slucaj da zena dode u bolnicu kao ti otvorena 7 cm pa da joj otvorenost "padne" na 3-4 radi neprijateljskog okruzenja :/

    oni to pokusaju "izlijeciti" umjetnim hormonima i ostalim blagodatima medicine, ali tu se nekad stvari dodatno s*ebu i odredeni postotak zena zavrsi na carskom.

  16. #166
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    i nadam se da su prirodni trudovi bar za trećinu manje bolni
    to ti je sve tako individualno. ja svoje "dripane" trudove gotovo da nisam ni osjetila: smješkala se i pjevušila cijelo vrijeme.
    sretnice :D

  17. #167

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    aishwarya, pogledaj prvu stranicu ovog topica, tamo ima i nekih konkretnih citata i izvadaka o dripu, mogućim komplikacijama, a ima ih stavrno poveći dijapazon.

  18. #168
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    i nadam se da su prirodni trudovi bar za trećinu manje bolni
    to ti je sve tako individualno. ja svoje "dripane" trudove gotovo da nisam ni osjetila: smješkala se i pjevušila cijelo vrijeme.
    čekaj draga da osjetiš "prirodnjake", pa se onda javi kad usporediš .
    a treba imati i sreće da ti pogode količinu dripa.
    jer s umjetnim oksitocinom je lako pretjerati, zato i traže stalni ctg monitoring.

  19. #169
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    to ti je sve tako individualno. ja svoje "dripane" trudove gotovo da nisam ni osjetila: smješkala se i pjevušila cijelo vrijeme.
    čekaj draga da osjetiš "prirodnjake", pa se onda javi kad usporediš .
    ovome se i ja nadam

  20. #170

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Ne mogu usporediti trudove od dripa i moje prirodne. Moji su bili blaženstvo...a ja kao protivnik epiduralne, nakon 2 sata dripanih trudova (u tom roku se otvorila od 5-10 cm) molila sam Boga da me netko ubije, sva sreće rodila sam 10 minuta poslije.

    Grčenje i stiskanje maternice nakon poroda, mogu opisat kao goru bol nego trudove (prirodne), kasnije mi je bilo jasnije zašto se tako grči i zašto me tako boli, zbog nafilavanja dripom, naravno.

    Ovaj put ne želim drip i nadam se da će sve bit tako da neće bit ni potrebe za njim.

  21. #171
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Prirodni trudovi mi nisu bili manje bolni, ali su definitivno bili drukčiji i izdržljiviji. Drip je kao da te netko stavi u mikser i miksa kako mu se prohtije. Srećom sam s M imala to iskustvo tek pri kraju poroda, ali simptome poput grčenja trbuha i savijanja bez moje volje nisam osjetila ni u jednom trenutku drugog poroda koji je prošao potpuno bez dripa.
    Isto tako - osjećaj poslije dripiranog i nedripiranog poroda je neopisivo različit. U drugom slučaju držala me euforija, a nakon dripa - ispuhanost i tuga.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Isto tako - osjećaj poslije dripiranog i nedripiranog poroda je neopisivo različit. U drugom slučaju držala me euforija, a nakon dripa - ispuhanost i tuga.
    e ovako i mene. Zbog ovog elementa tuge se i danas grizem, i što nisam upalila i odmah reagirala kad su me odvojili od bebe.

  23. #173
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    A ja se grizem što u onoj euforiji nakon drugog poroda nisam prijavila babicu (jednim dopisom šefu bolnice) koja mi je čitavo vrijeme pokušavala minirati "ideju" prirodnog poroda, i to na zaista ružne načine. Između ostalog, rečenicom, da će mi dati malo dripa jer da me neće gledati tu kako pušem do navečer. Kao, ona odlučuje o dripu.
    Žao mi je što je nisam prijavila zbog svih onih žena prema kojima će se tako ružno ponašati i poslije.
    No, kako je druga primalja bila ok, zasjenila je ovu, a meni hormoni sreće otupili žalac

  24. #174
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja nisam prvi ni drugi puta dobila drip. Prvi puta nisu ni pretpostavljali da ću do jutra roditi, pa su me pustili na miru (valjda bi mi dali u jutarnjoj smjeni, da ubrzaju). Tako sam imala cijelu noć za prošetavanje po hodnicima bez ometanja.
    Drugi puta sam došla s trudovima na 4 minute u bolnicu, i tamo su lijepo trudovi oslabili, nisam ih više osjećala. Unaprijed sam odbila drip, za svaki slučaj. Sva sreća da sam imala super primalju, mi smo brbljale, zafrkavale se dok smo čekale doktora prije ultrazvuka i dok mi je radila ctg, pa su se trudovi brzo vratili i tako pojačavali do poroda. Imala sam vremena da se "udomaćim" i opustim. Čak sam i dremuckala tih par sekundi između trudova u svojoj "jazbini" omotana dekom u mračnoj sobi predrađaone.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    No, kako je druga primalja bila ok, zasjenila je ovu, a meni hormoni sreće otupili žalac
    , je ovo je fenomen koji se često događa, inače žene zmajice u stvarnom životu, postaju umilna janjad i dopuštaju si svašta za kaj im kasnije nije jasno kaj im je bilo. Meni je baš intrigantan taj detalj.

  26. #176
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ma čisti hormoni, velim ti ja (al sam do dana današnjega ljuta na sebe, kao i na činjenicu da sam tek godinu dana po porodu osjetila da sam to baš trebala napraviti).
    Kad netko nastupa bezobrazno i zlonamjerno samo iz razloga što si tražila loptu i odbila klistir te povela razgovor o epizitomiji, onda tu više nema priče o edukaciji, toleriranju, pregovorima.....
    Onda se jednostavno radi o osobi koja nekvalitetno obavlja svoj posao.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    uh.. drip! :shock:
    Na sam spomen padam u raspolozenje!
    Iako, vodenjak mi je iscurio.. malo pomalo i onda je pljusnulo, pa eto cim sam dosla u bolnicu, nakon pripreme za porod, polegli me... trudova nikakvih nisam imala, otvorena 4cm i naravno odmah drip... otvorila sam se za 2h do 10cm i do tada je bol bila podnosljiva, ali nakon toga... to je bilo za poluditi od boli.. ma strasno, nikako nisam mogla pratiti te trudove, nailazili su jedan za drugim, jaki i bolni.. popucala sam, elena nikako van, onda su joj izvadili krv iz glavice radi provjere zasicenosti kisikom( nakon jos 3.5h), ... pa jos malo nnaprezanja i onda su me odveli na 'kobilu' i dalje na dripu - stigao dr. i objema rukama pritisnuo mi trbuh i razrezali su me i elena je izletjela (ukupno 6h poroda)... koje olaksanje nakon toga, ali posteljica nije skroz izasla, pa sam jos prosla i 'ciscenje' i nakon toga sivanje.. i kda je sve napokon bilo gotovo, tresla sam se nenormalno.. :shock:

    Poslije u sobi i cijelu noc sam imala kontrakcije maternice (ma pravi trudovi) od fuckin' dripa, a i savovi su me rasturali ... ma strasno!!!!

    Sad cekam porod (nadam se necu jos 10-tak dana) i nadam se biti ce prirodni trudovi

  28. #178

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    meni nije jasno, tim svim silnim intervencijama naprave si još više posla, stalno nešto "mašinaju", a šanse da iz toga izađe duplo više komplikacija i posla umjesto manje i brže su poprilične. Tko je tu :?
    Da ne spominjem traume za majku u bebu, vrlo često posljedice (čega ima i u prirodnim porodima naravno, ali barem znaš da ti to nije nitko drugi svojom rukom prouzročio).

  29. #179
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    misle da onda imaju kontrolu

  30. #180

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj mel prvotno napisa
    kada je sve napokon bilo gotovo, tresla sam se nenormalno.. :shock:
    Poslije u sobi i cijelu noc sam imala kontrakcije maternice (ma pravi trudovi) od fuckin' dripa, a i savovi su me rasturali ... ma strasno!!!!
    Vidiš, meni ta treskavica nije bila jasna, pa ja sam doslovce skakala metar iznad kreveta, kao da mi je hladno i cvokotala zubima, a rodila po najvećoj vrućini u 7.mjesecu. Znači za to moram zahvalit "barba dripu"

  31. #181

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    neznam Nina_ri !
    Samo se jako dobro sjecam te noci poslije poroda

  32. #182
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ja sam se tako tresla 3 dana nakon poroda, tj. kad sam doma stigla- no to je bilo povezano sa dolaskom mlijeka... :/

  33. #183
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam imala "napadaje" hladnoće poslije podoja
    kod mene je to bilo povezano sa trudničkim dijabetesom

  34. #184
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    moje prvo dijete rođeno uz drip (potpuno bespotrebno, niti sada ne znam razlog), je non stop plakalo i u bolnici i doma, nitko nije rekao zašto, kao mala djeca plaču.
    Kad sam rodila svoje drugo dijete (rukama i nogama se borila protiv dripa), nisam se mogla načuditi da to dijete nikad ne plače, uvijek se smije ... ono pa kaj male bebe ne plaču barem veći dio vremena dok su budne :?
    mislim da to nema veze.kod mene je obrnuto.prvo dijete sam rodila bez dripa pa je vrištao iz petnih žila i dan danas je plačljivo dijete,dok sam drugo dijete rodila sa dripom pa mi je dijete mirno.jedino plače kad je gladan. :?

  35. #185

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa samo po sebi kao takvo ne mislim da ima veze.
    Ali mislim da ima veze sa nekim nevidljivim neurološkim oštećenjima, i još više nakon što sam pročitala ovo: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=111&Show=2591
    Ovaj problem najčešće se javlja nakon teških i medikaliziranih poroda, te ukoliko postoji neki neurološki problem. Često se javlja i u slučaju pojave mekonijske vode tijekom poroda, zbog čega dijete može biti hipertonično, s velikom mišićnom masom, izvijati se u luk, te ga je teško držati u naručju.
    a danas i ovo
    http://www.jutarnji.hr/ispis_clanka.jl?artid=112648
    1. Zaostajanje glavice pri povlačenju za ruke iz leđnog položaja
    2. Nedizanje glave u potrbušnom položaju
    3. Glava pada pri postavljanju u vertikalni položaj
    4. Hipertonus (ukočenost) ili hipotonus (labavost) cijelog tijela
    5. Asimetrije u razvoju vještina (dijete hvata samo jednom rukom, jedna noga je slabija i zaostaje u povlačenju)
    6. Čvrsto zatvorene šake s palčevima unutar njih
    7. Oslanjanje ili bez oslonca na nepuna stopala pri postavljanju na noge
    8. Križanje nogu
    9. Izostanak oslonca na podlaktice u dobi od tri mjeseca
    10. Dijete se ne rotira samostalno u dobi od 5 ili 6 mjeseci
    11. Dijete ne sjedi samostalno u dobi od 8 mjeseci
    12. Izostanak pincetnog hvata sa 8 mjeseci
    13. Nemogućnost samostalnog stajanja sa 10 mjeseci
    14. Dijete ne hoda sa 14 mjeseci
    15. Premirna ili preaktivna (nemirna) djeca koja se često bude ili predugo spavaju, često jedu ili premalo jedu, ne vole se maziti ili se ne odvajaju od roditelja, ništa ne diraju ili diraju sve
    Ovo su mislim simptomi dystoni sindroma, i sada mi se sve više čini da je naša F. imala neke elemente. Znakovito je da se stalno u svim tim člancima spominje težak, traumatičan porod ili neki problemi u trudnoći. Meni je drip u velikoj većini poveznica sa traumatičnim porodom, a kako kaže dr. Ana Votavić,
    Konačno, znam da ću Vas razočarati: "super kratak" porod za dijete nije idealan porod.
    http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...ystoni_sindrom , a drip se kod nas u porodništvu upravo koristi da bi se porod skratio, ubrzao. Iako su moje sumnje i logika kojom povezujem ove članke možda bezvezne, teško se mogu razuvjeriti. I silno me ljuti što se ginekolozi i sestre, koji se tako olako razbacuju raznim kemikalijama na porodu, nikada ne susreću sa posljedicama svojeg rada. Nego to preuzima sasvim druga grana medicine. I ova mama iz Jutarnjeg kaže:
    No danas, napominje, kada vrti film unatrag, sjeća se dana kad je mislila da joj je pukao vaginalni čep, otišla je u bolnicu i drugi dan joj je induciran porod u rodilištu KB-a Sestre milosrdnice.
    .
    Sjećam se da sam negdje čitala, da u jednom centru gdje zbrinjavaju djecu sa teškim oštećenjima pitaju roditelje kakav je bio porod, induciran, drip, ostala kemija ... nadam se da će jednom netko napraviti sustavno istraživanje na tu temu.

  36. #186
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    čuj, možda će znanstvenici jednog dana otkriti točne posljedice dripa,iskreno nisam ni ja za drip ali mislim da te posljedice možda ovise i o djetetu.kao što se svi razlikujemo po svemu.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma da, naravno, ovise. Isto kako i u najprirodnijem mogućem porodu može doći do oštećenja, i neuroloških i svih drugih. Samo, meni se nakako čini da je ipak postotak svega toga, daleko, daleko veći u forsiranim, ubrzavanim, induciranim porodima. i onda me ljuti što se to sve riskira, samo zbog toga jer se nekom ginekologu ide gledati dnevnik ili hoće "svoje" pacijente završiti unutar svoje smjene (mislim da je ovo kod mene bio slučaj). Kako reče ona doktorica, kratak porod ne znači i najbolji za bebu.

  38. #188
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni je M imao 2 od gore navedenih simptoma :/
    Težak i dug porod, veliko dijete, drip na kraju (odbijala sam ga od početka, na kraju mi nije stvorio neku frku jer se poklopio s tranzicijom).

    No, više zamjeram tadašnjem M-ovu pedijatru što ga nije poslao na vježbe s 5 mjeseci makar je uočio određeno kašnjenje

  39. #189

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    da, meni se isto čini da je naša tadašnja pedijatrica trebala uočiti čudno ponašanje bebe koja nije ni sekundu mirna, roditelji je ne mogu smiriti, a i dizanje na noge vrlo rano se meni sada ne čini baš kao sposobnost napredne bebe nego nešto drugo.

  40. #190
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    da u jednom centru gdje zbrinjavaju djecu sa teškim oštećenjima pitaju roditelje kakav je bio porod, induciran, drip, ostala kemija ... nadam se da će jednom netko napraviti sustavno istraživanje na tu temu.
    mene su pitali i kod Polovine i kod Sabola kad smo došli s D. na pregled, kakav je bio porod u smislu intervencija.
    to me i potaknulo na zaključak da je za njene poremetnje kretanja kriv drip, jer ništa drugo ne vidim kao mogući razlog.
    i isto je bila jaaako plačljiva beba prva 3 mjeseca. po danu nije htjela spavati osim uz konstantno nunanje.

  41. #191
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    dizanje na noge vrlo rano se meni sada ne čini baš kao sposobnost napredne bebe nego nešto drugo.
    Odavno razmišljam o ovome, ali naprosto nemam vremena stvar istražiti. No, intuitivno slično osjećam.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    to ti je sve tako individualno. ja svoje "dripane" trudove gotovo da nisam ni osjetila: smješkala se i pjevušila cijelo vrijeme.

    Apricot, ovo potpisujem. Čak sam 15-ak minuta prije kraja poroda tražila neke novine jer mi je bilo dosadno u rađaoni.

  43. #193
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Rodila sam s epiduralnom.
    Nisam baš detaljno čitala, ali mnoge cure kažu da su prevarene i da su im dali drip, a govorili da je obična glukoza. Na boci infuzije piše glukoza i proizvodi je Pliva, dakle nema govora da je to drip. Glukoza se daje obavezno uz epiduralnu jer postoji mogućnost naglog pada tlaka i kao posljedica toga, padanja u nesvjest. Tako mi reče bratić, anesteziolog.
    A treskavica poslije poroda je od adrenalina i gubitka krvi.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ali na dripu ne piše drip.
    A u glukozu se dodaje svašta, tako da nikada ne možeš biti sigurna da li je samo glukoza.
    Kada sam ja molila da mi daju nešto jer ne mogu više izdržati bol, sestra je rekla da su mi već dali, odnosno unutra stavili Apaurin i još svašta (nije definirala ono svašta). Znači ta nazovi "glukoza" može sadržavati "svašta".

  45. #195

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    i flaša ti ponekad stoji iza glave, odnosno iza kreveta, tako da teško možeš vidjeti što piše, a i moraš kužiti da je laički drip ustvari oxytocin ili sintocinon (neka me netko ispravi ako griješim).

  46. #196
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Rodila sam s epiduralnom i vidjela da na boci piše glukoza. Sestra je bocu otvorila pred menom i mm i objesila je. U Plivi se ne dodaje ništa u glukozu. A ako se dodaje u bolnici daje se injekcijom kroz gumeni poklopac na boci glukoze i to ne možeš ne vidjeti.

  47. #197

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ovo je predavanje o kojem sam pričala
    Predavanje Andree Robertson "Roditi sigurno - roditi prirodno"


    Udruga RODA - Roditelji u akciji poziva vas u petak 23. veljače 2007. u 19.00 sati na javno predavanje "Roditi sigurno - roditi prirodno" koje će se održati u Zagrebu, u Školi narodnog zdravlja "Andrija Štampar", Rockefellerova 4, u dvorani B.
    Predviđeno trajanje predavanja s diskusijom je dva sata.

    Ovo izuzetno predavanje održat će Andrea Robertson, gošća iz Australije, svjetski poznata edukatorica u području porođajne skrbi, koordinatorica mnogih kampanja za poboljšanje skrbi rodilja i majki, voditeljica trudničkih tečajeva i autorica nekoliko knjiga o porođaju.

    Više informacija o njezinom radu možete pronaći na Web stranici Birth International.
    Predavanje je na engleskom jeziku uz prevođenje, a namijenjeno je zainteresiranoj javnosti, osobito trudnicama, njihovim partnerima, studentima medicine i budućim studentima primaljstva, medicinskim djelatnicima na području porođajne skrbi i svima onima koje zanima autonomija rađanja i prava žena na ovom području.

    Da li možda znaš hoće li ponovno ove godine biti takvih predavanja?

  48. #198

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    24

    Početno

    majka me rodila na drip i rekla mi da ako mogu ikako izbjegnem- spavala sam a njen me dr. htio izbaciti na svijet u svojoj smjeni. staru ostavili na stolu,a spašavali mene, jer se nisam rodila plačući. rođena sam nešto prije ponoći, starom javili tek ujutro. on još zna brkati datum mog rođenja (jadni istraumatizirani roditelji). tako oni to pričaju. to je bilo daleke 74.
    pred porod birala sam mjesto gdje ću roditi svoje dijete.
    malog sam rodila u riječkom rodilištu prirodnim putem zahvaljujući vođenju dr. finderlea. premda mi je malom zatajivao kardiogram, babica mi radila paniku i nagovarala me na epiduralnu i inu drogeriju, želja mi je bila toliko jaka da mali izađe kad to on hoće (uz uvijet jasno da se ne ugrozi...), a doktor na mojoj strani, smiren i jasan. T. je rođen u vodi, prekrasan izgon. mali nije plakao, no ne zbog toga što ga je trebalo spašavati, već jer je bio neistraumatiziran.
    moji trudovi mješavina transa, ekstaze, i groznih muka. ali uspjela sam bez dripa. :D :D :D
    no opet neka sudbina izmjene smjene ili napetosti da se porod skonca do 7 ujutro, babica mi je prebrzo odrezala pupčanu vrpcu
    drugi put ću znati...
    znate li ipak da vam daju inekciju oksitocina kad rađate posteljicu? eto to sam naknadno saznala, razočarana. šusnu ti u ruku neku iglu kad rodiš dijete, ja sam mislila neki antitetanus or somethinglikethat, kadli NE! :shock: :shock: :shock:
    tako da moj PRIRODNI porod nije bio skroz prirodan, ali najprirodniji kako kod naših rodilišta može biti... :?
    da li rađanje posteljice ima veze s bebom, to je isto zanimljivo za znati...

  49. #199

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Ima naravno. Sve što radimo drugačije nego je priroda zamislila, ima svoje ali ... http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=147&Show=2610.
    Dr. Finderle je suprug od Barbare Finderle ? Čini se da su oboje posebni ljudi.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Za injekciju oksitocina znam, na drugom porodu zbog moga odbijanja svega i svačega nisu mi ni to dali, i osjetila se začuđenost kako li je gle posteljica izašla sama :?
    Žena u našim rodilištima očito dobije ine injekcije i kemije, hrpu toga pod krinkom glukoze (uključujući i drip), Apaurine, Spasmexe, tko zna što još, a vidim da i epiduralna ide na taj način
    Rodila sam s epiduralnom i vidjela da na boci piše glukoza. Sestra je bocu otvorila pred menom i mm i objesila je. U Plivi se ne dodaje ništa u glukozu. A ako se dodaje u bolnici daje se injekcijom kroz gumeni poklopac na boci glukoze i to ne možeš ne vidjeti.
    Na kraju još i oxitocin za izlazak posteljice. Stvarno smo čudne biljke, kad svoju mladunčad nismo u stanju rađati bez sve te kemije. Dobro da još migamo po ovom planetu uz svu tu našu žensku nesposobnost. Ne računam slučajeve gdje medicina stvarno spašava živote.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •