Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: Jaslice kod časnih sestara?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno Jaslice kod časnih sestara?

    Naime, čula sam da postoje. Budući da nisam iz Zagreba (makar živim ovdje već 3 god.), još uvijek se ne snalazim dobro po nekim pitanjima.
    Mojim povratkom na posao trebamo riješiti pitanje jaslica/tete čuvalice. Obzirom da za sada ne možemo nikoga naći po preporuci, od nekoliko sam ljudi čula da su jaslice kod časnih jako dobre, ali nitko nije znao reći gdje su i koje su :? . ako netko ima dijete tamo upisano, molila bih da mi kaže iskustva i pojedinosti.
    Živimo u Zvonimirovoj, tako da bi trebalo biti nešto blizu...
    Uključena je i opcija privatnih jaslica, pa me zanimaju preporuke.

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Da, da nadodam...nema nikakve veze s vjerskim (ne)opredjeljenjem, već su sasvim drugi razlozi u pitanju. Naime, jesmo katolici, ali ne bih ga zbog toga htjela dati u takve jaslice.

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa gle, nije stvar vjere, ali kakve kvalifikacije imaju časne sestre da budu jasličke tete?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    na primjer završen pedagoški fakultet. smjer predškolski odgoj.
    ja sam diplomirala na filozofskom, sa mnom su studirale dvije časne sestre.
    nemojmo imat predrasuda. to što su časne, ne sprječava ih da studiraju, diplomiraju i rade u struci.

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    U tvojoj blizini je vrtić uršulinki u Vončininoj. Nažalost, one nemaju jaslice, ali, ako želiš upisati dijete tamo, učini to odmah, jer su liste čekanja ogromne.

    OT, časne sestre se itekako školuju. Imala sam par studentica redovnica i uglavnom su sve bile vrhunski studenti.

  6. #6
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Bogoslovni fakultet..Pripremljene njime, uz ostalo, da predaju katehizam, dakle ima veze sa odgojem, jer predavanje ide uz to. Blažena Hozana na Krugama.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    160

    Početno

    Ja sam kao dijete išla u jaslice kod časnih sestara, pa sve do predškole. Sve pohvale!
    Ne samo da su educirane, već su izvrsne u pjevanju, crtanju, čitanju...smirene su i tople.
    A što se tiče vjerskog opredjeljenja, osim molitve prije jela, gotovo nikakvih dodira s vjerom nije bilo.

  8. #8
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    u zagrebu vrtić imaju sestre milosrdnice, u samostanu u varšavskoj, ali nisam sigurna imaju li i jaslice.
    prostor im je prekrasan, i imaju ogromno dvorište unutar samostana, sa dječjim parkom, malim šetalištem, ma preslatko nešto.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Karmelićanke na Vrhovcu. Čula same pohvale

  10. #10
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Blažena Hozana, Kruge :D

  11. #11
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ali ja sam cula da je kod njih velika guzva, bo?

  12. #12
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    ali ja sam cula da je kod njih velika guzva, bo?
    Kod svih časnih je velika gužva.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    Ja osobno svoje dijete planiram upisati u jaslice koje vode casne sestre u Samoboru. Odlucila sam se za to jer jer prednost sto casne koje rade tamo imaju polozen pedagoski ispit za cuvanje male djece, grupice su od 12-13 djece umjesto od 20-30 djece kao u klasicnim vrticima i stoga djeca dobivaju puno vise paznje. U klasicnim jaslicama su mi rekli da nema sanse da nosaju djete uokolo ako se place i da ga umirivaju jer kud bi stigle kad bi nosali svakog tko se oce nosati ili koga treba umiriti, a casne ce svakom djetetu pristupiti individualno i ukoliko majka napomene da malisa ne moze zaspati bez nosenja, nosit ce ga se. Prije svakog jela se mole, i djete se uci tradicionalnim vrijednostima. Steta sto kod njih dijete samo moze ostati do navrsene 3 godine. Svekrva koja radi u klasicnom vrticu kaze da djeca koja dodju kod njih od casni se puno bolje ponasaju i puno vise znaju te imaju poptpuno razvijenu motoriku i poprilicno su samostalni. Jedino sto kaze da joj je smijesno sto se ta djeca prvi tjedan sva mole prije jela, a vec drugi tjedan svi psuju (jer to pokupe od ostalih u vrticu). Eto to je ono sto ja znam.

  14. #14
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj jadro prvotno napisa
    ali ja sam cula da je kod njih velika guzva, bo?
    Kod svih časnih je velika gužva.
    ma da, i mislila sam na sve, ne samo na ove na Krugama

    nego, kakvi su kriteriji upisa? Mora li se biti u njihovoj zupi, ili se mora donijeti potvrda o sakramentima, ili...sto vec? Pitam, da ne skitam

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj jadro prvotno napisa
    ali ja sam cula da je kod njih velika guzva, bo?
    Kod svih časnih je velika gužva.
    ma da, i mislila sam na sve, ne samo na ove na Krugama

    nego, kakvi su kriteriji upisa? Mora li se biti u njihovoj zupi, ili se mora donijeti potvrda o sakramentima, ili...sto vec? Pitam, da ne skitam
    Koliko je meni poznato, one ne postavljaju uvjet da roditelji djece moraju biti vjernici. Ali, naravno da uglavnom jesu, jer djeca tamo uče molitve, obrede, imaju jednom mjesečno misu za djecu i roditelje (to govorim za uršulinke). Ali, znam jednu obitelj koji baš nikako nisu vjernici, a djeca im idu kod časnih na Pantovčak u vrtić i oni kažu da vrtić ne bi nizašto mijenjali i da djeca obožavaju časne. I ne moraš biti iz te župe.

    Romy, baš sam jučer saznala da časne na Jordanovcu imaju jaslice.

  16. #16
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nije uvjet, i nije važno da si u njihovoj župi. Moj sin ide kod sestara dominikanki na Krugama, i kćer je išla, i svi sretni Ali gužva postoji, i mi smo čekali godinu dana da P. dođe na red za upis. Ne znam kako je sada, jer braća i sestre imaju prednost pri upisu, pa za D. nismo morali čekati.

    Moja kolegica je vodila svoje klince na Jordanovac (mislim da su tamo sestre franjevke) i bili su jako zadovoljni

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Zlato... prvotno napisa
    Ja osobno svoje dijete planiram upisati u jaslice koje vode casne sestre u Samoboru. Odlucila sam se za to jer jer prednost sto casne koje rade tamo imaju polozen pedagoski ispit za cuvanje male djece, grupice su od 12-13 djece umjesto od 20-30 djece kao u klasicnim vrticima i stoga djeca dobivaju puno vise paznje.
    U bilo kojem vrtiću, a samim tim i u jaslicama, tete (i barbe/stričeki) koje rade moraju imati završenu školu (fax) za odgajatelje i položen stručni ispit. (iznimka su cure koje stažiraju i pripremaju se za stručni ispit).
    I svrha vrtića nije čuvanje nego odgajanje djece! (oprosti, ali kao teta u vrtiću morala sam reagirati, jer mi strašno ide na živce što većina ljudi vrtić i jaslice smatraju upravo čuvalištima, a nisu ni svjesni koliko mi sa njihovom djecom radimo!)

    I u Rijeci časne imaju vrtić i jaslice i s kim god sam razgovarala, svi su više nego zadovoljni!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Nemoj ga davati u jaslice s godinu dana. Nađite tetu čuvalicu, ona mjesečno dođe kao privatne jaslice, a posveti se samo tvom djetetu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    I u Rijeci časne imaju vrtić i jaslice i s kim god sam razgovarala, svi su više nego zadovoljni!
    bila sam u vrticu na drenovi - to je nesto prekrasno, zracno, cisto, novo.... al liste cekanja su navodno dramaticne.

  20. #20
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Nemoj ga davati u jaslice s godinu dana. Nađite tetu čuvalicu, ona mjesečno dođe kao privatne jaslice, a posveti se samo tvom djetetu
    Potpisujem!
    Imam iskustva i s jaslicama i s tetom čuvalicom i neusporedivo je- naravno, u prilog tete čuvalice!

  21. #21
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Naravno, ako si možete tako nešto priuštiti!

    Luna Rocco, ako ti znašza tetu čuvalicu za 600 kn mjesečno, ja ću joj platiti i 1000 da bude samo s mojim djetetom!

    Ali iz pouzdanih izvora znam (jer sam tražila) da ispod 2300 teško da ćeš naći!
    Osim ako se ne radi o rodbini ili na svega par sat tjedno!

  22. #22
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Nama će teta čuvalica čuvati obje curke za 2000 kn.
    Izvan Zagreba su cijene puno niže (vidim da si u Sesvetama), pa mislim da nećeš imati problema oko nalaženja tete za 1000 kuna. Čak nam se neke mame u D. Selu čude i kažu da je to skupo, iako mislim da je i ta cifra premalo za takvu odgovornost, ali toliko si maksimalno možemo priuštiti. Poznajem ženu koja čuva za 100 eura i nekoliko njih za 1000 kuna.

  23. #23
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ja stvarno tražila, najjeftinija varijanta ja kod jedne tete u kući, ali ona čuva 7 djece razilite dobi i još ima dva šolarca u kući. Za 700 kn. Ali onda bolje da je u vrtiću gdje se tete ipak educirane! A za pojedinačno čuvanje stvarno nisam čula da se ide ispod 2000 kn! Bez obiza bile to Sesvete ili Zg.

  24. #24
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    A da se probaš raspitati po D. Selu? To je 10 minuta vlakom. Možda će neko htjeti potegnuti do Sesveta. I naša teta putuje nekih dvadesetak minuta iz okolice D.S. do centra.
    Znam da se po Zg-u plaća toliko koliko si rekla, ali tu je stvarno stvar bitno različita i ne znam nikoga u D. Selu da plaća više od 1000 kuna za jedno dijete.

    A što se tiče grupnog čuvanja u nečijoj kući, slažem se s tobom. U tom slučaju je bolje odvesti dijete profesionalkama u jaslice. Moja se Megica čuvala tako kod jednih ljudi doma uz još nekoliko djece i bilo je koma. To ne bih nikome preporučila.
    Ali dobra teta čuvalica koja dolazi k vama i posvećena je samo vašem djetetu, to je milina...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Naravno, ako si možete tako nešto priuštiti!
    Romy je napisala da u obzir dolaze i privatne jaslice koje, prema mojim saznanjima, dođu minimalno 1500 kuna. Dakle, novac nije problem, inače ne bih spominjala čuvalicu.

  26. #26
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Romy je napisala da u obzir dolaze i privatne jaslice koje, prema mojim saznanjima, dođu minimalno 1500 kuna. Dakle, novac nije problem, inače ne bih spominjala čuvalicu.
    Prema mojim saznanjima nije minimalno nego maksimalno 1500 kn za privatne jaslice!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Whatever. Moja poanta je da, ako je spremna iskeširati 1500 za jaslice, može dodati još 500 za čuvalicu i poštediti tako malo dijete ustanove. Haug.

  28. #28
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Danas sam baš čula same riječi hvale za jedan vrtić koji vode časne.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Ne bih bas puno o novcu ali bih o cuvalicama.Jjos nisam odustala od t. cuvalica, ali zaista je tesko, gotovo mission impossible naci pravu osobu.... Govorim iz iskustva jer sve koje su kod nas dosle na razgovor komentirale su Elinu privrzenost mami tj. meni, razmazenoscu i "tako ste je naucili". I sve sam ih diskvalificirala,,,,, Tete u vrticu kamo je Bruno krenuo ove jeseni, itekako razumiju djecju psihologiju i podupiru moje stavove.... Znam isto iz iskustva s Brunom da negdje postoje i drugacije tete cuvalice ali gdje su?????
    Nadam se da cu ja svoju uskoro naci jer je Ela uskoro treba,.....

  30. #30
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    u zurbi sam pa ne znam jel ko vec napisao- na kaptolu, 500kn, 1 casa a 3 ili 4 bebaca, kad su alko veci valjaju se s njima i po travi. znam jedu jako zadovoljnu mamu, koja nije neki fanatik, da pace nije ni veliki vjernik.
    mogu se raspitati za detalje pa ti javim.
    kada dodje taj tren i ako dodje, ja sam planirala tamo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    u zurbi sam pa ne znam jel ko vec napisao- na kaptolu, 500kn, 1 casa a 3 ili 4 bebaca, kad su alko veci valjaju se s njima i po travi. znam jedu jako zadovoljnu mamu, koja nije neki fanatik, da pace nije ni veliki vjernik.
    mogu se raspitati za detalje pa ti javim.
    kada dodje taj tren i ako dodje, ja sam planirala tamo.
    Please, raspitaj se, pa javi.

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajme koliko slova fali :shock:

    javim ti

  33. #33
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Privatne jaslice kod časnih na Krugama su 600 kn, dakle razlika do 2.000 kn je jako velika. A i činjenica da je teško naći dobru i adekvatnu tetu čuvalicu. Iako nije najveći razlog novac.

    Svatko prema svom nahođenju, ali ja imam više razloga za jaslice.
    Mislim da bi (govorim o svom slučaju) teško bilo naći tetu čuvalicu koja bi dolazila u 7 i odlazila iza 5. Na žalost radi mjesta stanovanja i radog mjesta puno vremena (i više od 10 sati) provodimo izvan kuće.

    Ja sam jako zadovoljna sa jaslicama u koje M. ide.
    Nije do sada bio bolestan osim jedne epizode temperature od jednog popodneva koju pripisujem zubima.
    Socijalni kontakt mu je odličan u čemu bi bio djelomično ograničen kad bi bio sam sa teteom čuvalicom.
    Ma imam još milion razoga zašto sam zadovoljna jaslicama.

    Naravno da kad ne bih imala takvo mišljenje ili kad bi smatrala da moje djete ne dobiva dovoljno pažnje ili bi stalno bilo bolesno - razmislila bih!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    AndrejaMa, čekam te ko ozeblo sunce na PP

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    AndrejaMa, čekam te ko ozeblo sunce na PP
    Također. A obzirom da sam ja otvorila topic, mislim da imam pravo prvenstva . Foška ,

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ja sad zvah (živio google) i rekla časna A. da nema šanse za ovu šk. god

    da su puni za ovu godinu, a svaki dan imaju po 3 tel poziva roditelja koji bi se priključili

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    ja sad zvah (živio google) i rekla časna A. da nema šanse za ovu šk. god

    da su puni za ovu godinu, a svaki dan imaju po 3 tel poziva roditelja koji bi se priključili
    Što to znači školska godina?
    Ja bih Luciana dala oko polovice travnja! To ulazi u školsku godinu?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    pa mislim, nije tajna, ako su na webu, ne?

    dakle, na http://www.katolicki-odgoj.com/vrtici.htm nađoh DV "BLAŽENA HOZANA"- Trg Kardinala Šepera 2, tel: 6129 200
    Osnivač: Sestre Dominikanke - Korčula

    Prijave su u 5. mjesecu za sljedeću sezonu jesen/zima

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    nova jaslićka godina ti počinje na početku 9. mjeseca, baš kao i vrtići i škole. Dakle, prijave su u svibnju 2007., a novi klinci mogu doći od rujna 2007.
    Trebali ste valjda s papirima ić kad ti je mali imao mjesec dana :?

  40. #40
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    nova jaslićka godina ti počinje na početku 9. mjeseca, baš kao i vrtići i škole. Dakle, prijave su u svibnju 2007., a novi klinci mogu doći od rujna 2007.
    Trebali ste valjda s papirima ić kad ti je mali imao mjesec dana :?
    Pa, doslovce tako. Moja susjeda je maloga pribilježila čim se rodio.
    A mi se naivci išli raspitivati u 4 mjesecu za od 9. Naravno da su nas otkantali.
    Ali, sasvim nam je dobro i u državnom vrtiću.

  41. #41
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Da, skoro da si u pravu, mi M predbilježili u ljeto prošle godine (ne sjećam se točno kad ali znam da je imao svega mjesec ili dva), upisali ga ove godine u svibnju odnosno u lipnju kad je bio upis za ovu godinu. Ali vrijedi pokušati pridbilježiti se!
    M. je od 04.05.2006. išao u druge jaslice jer je na Krugama dobio mjesto tek od 1.9. , ali ništa strašno se nije desilo što se tiče promjene vrtića. Dapače, mi smo ti koji vidimo razliku i koji smo presretni jer smo promjenili jaslice. Nije da su stare bile loše, ali ove su ipak puuunooo bolje.

    Nadam se ad pp više nije potreban?? ili??
    Foška?
    Romy?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ne treba, thanks

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Djeca rođena nakon 1.4. u biti ne mogu krenuti u jaslice prije 9. mjeseca jer ne primaju ih na adaptaciju nakon 1.4. (tako su meni rekli)

    dakle, za neke je po onoj: snađi se druže - tko ti je kriv što si rodio dijete u proljeće

  44. #44
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Meni su na krugama prekjučer rekli da se ne možeš predbilježit, ali da pravo prednosti imaju braća i sestre polaznika, još je jedan plus ako ste iz područja župe i naravski, ako su oba roditelja zaposlena...
    Znači imam 2 plusa od 3...nije loše

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Djeca rođena nakon 1.4. u biti ne mogu krenuti u jaslice prije 9. mjeseca jer ne primaju ih na adaptaciju nakon 1.4. (tako su meni rekli)

    dakle, za neke je po onoj: snađi se druže - tko ti je kriv što si rodio dijete u proljeće
    Zvala sam u jaslice na Kaptolu (DV Cvjetnjak) i na Krugama (Blažena Hozana) i rekoše da primaju djecu od godine dana, kad navrše godinu bez obzira u kojem su mjesecu rođena :D .
    Kad si ti to bila napisala, mislila sam da su mi sve lađe potonule...
    U kojima su ti to rekli?

  46. #46
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Meni su na krugama prekjučer rekli da se ne možeš predbilježit, ali da pravo prednosti imaju braća i sestre polaznika, još je jedan plus ako ste iz područja župe i naravski, ako su oba roditelja zaposlena...
    Znači imam 2 plusa od 3...nije loše
    I mi smo imali 2/3 i otkantalo nas :/ . U biti su se rekli javiti...Nismo dočekali...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno mitovi

    Moja svekrva je gledala u čudu kad sam se ja mazila sa svojom bebom. Zašto? Zato jer nema ljubavi i takvi joj izrazi smetaju jer u njihovo vrijeme roditelji to nisu iskazivali.

  48. #48
    daner avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    Da li netko ima iskustva ili je nešto čuo u vezi vrtića časnih sestara u Sigečici? Nalazi se pored crkve na uglu Vukovarske i Držićeve. Ne znam ni kako se zove taj vrtić :/
    Hvala

  49. #49
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj daner prvotno napisa
    Da li netko ima iskustva ili je nešto čuo u vezi vrtića časnih sestara u Sigečici? Nalazi se pored crkve na uglu Vukovarske i Držićeve. Ne znam ni kako se zove taj vrtić :/
    Hvala
    to nije vrtić od časnih sestara. to je državni vrtić vladimir nazor u rapskoj

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    da li mozda netko zna za djecji vrtic kojeg vode casne sestre u Malinovoj ulici u Zagrebu? iskustva, kritike, pohvale?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •