Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: autosjedalica - moze li u sredinu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno autosjedalica - moze li u sredinu?

    vidjela sam da je bila rodina akcija glede pravilne montaze autosjedalica... i naravno smo je propustili
    kupili smo maxi cosy priori sjedalicu i pise da se moze montirati na sredinu zadnjeg sica - i jesmo, jer mi je tako prakticnije u vozniji. E sad jeli to dovoljno sigurno ili je bolje smontirati ju iza sica vozaca ili suvozaca?
    thx

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Ako sam dobro shvatila, montiranje sjedalice u sredinu je NAJSIGURNIJE.

    Ako nemas uvjete za sredinu, potpuno je svejedno na kojoj je strani sjedalica, jer je razlika u postotku udara u lijevu, odnosno desnu stranu automobila pri sudarima - nesto jako sitno.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Najsigurnije je na srednjem sjedistu otraga jer je najdalje od bilo kojeg mjesta udarca.

    Ako se dijete stavlja na straznje sjediste sa strane, onda nema veze na koju se stranu stavlja jer u principu nema razlike u sigurnosti izmedu jednog i drugog - statisticki je razlika u postotku sudara izmedu lijeve i desne strane kod straznjeg sjedista oko 0.2%.
    _________________
    To je rekla naša Ančica, "majstorica od autosjedalica".

  4. #4
    ivarica

    Početno

    najbitinije je sto kaze proizvodac - ako u uputi za sjedalicu pise da moze na sredinu, onda je stavi, s tim da moras paziti da imas pojas koji odgovara onima u uputi, npr ako u sredini imas samo pojas koji ide preko krila, a u uputama za sjedalicu pise da se treba vezati na tri tocke (pojas preko krila i ramena) onda se ne preporuca vezati na sredini

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    u sredini ima samo pojas koji ide preko krila, ali u uputama za montazu sjedalice na sredinu i treba samo taj pojas - onda bi to bilo ok?
    mislila sam da je sigurnja iza sjedala bas zato jer imaju pojase preko krila i preko ramena pri montiranju, a ne samo ovaj preko krila.
    ajde super onda.
    thx

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ako uputstva kazu da mozes instalirati autosjedalicu sa sigurnosnim pojasom sa dvije tocke (odnosno NE kaze da autosjedalicu MORAS montirati sa sigurnosnim pojasom sa tri tocke) onda je skroz u redu, dapace preporucljivo, staviti autosjedalicu u sredinu straznjeg sjedista.

    Jos je dobro i kod tih pojaseva koji idu samo preko krila (pojasevi sa samo dvije tocke) sto skoro uvijek dolaze sa fiksnom kopcom, odnosno kopcom koja, kad namjestis duljinu pojasa koju hoces, se ne mice. To znaci da kad montiras autosjedalicu onak kak treba, jako, jako zategnutu, nece ti se olabaviti kao sto ce sa kliznim pojasom preko ramena koji nije ucvrscen sa dodatnom kopcom za fiksiranje (H-kopca ili sl.)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno autosjedalica pitanje

    Mi imamo Peugeot 307SW, sjedalica je u sredini (na sjedalici ništa ne piše, a u uputama za auto piše da može u sredinu - univerzalna sjedalica).

    Ono što mene zabrinjava je, što pojas ide jako daleko (sa krova auta) do sjedalice, i isto se bojim da se ne rasklima. Zato me zanima da li negdje ima za kupiti tih kopči za učvršćivanje pojaseva (H- kopče) i kako se to montira??

  8. #8
    ivarica

    Početno

    imamo jos nesto H-kopci u rodi, prilozena su uputstva

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno H kopče

    Koliko koštaju, i kada bi mogla doći kupiti?

  10. #10
    ivarica

    Početno

    20 kuna je jedna, nazovi me na 6177500 da se dogovorimo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno autosjedalica

    Javim se u ponedjeljak, sad gibam na vikend na more

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    sto je ta h kopca?

  13. #13
    ivarica

    Početno

    to je kopca koja osigurava da klizni pojas (vecina u automobilima ih je takva) ne popusta (stolica je onda s vremenoim sve labavije vezana), vec drzi pojas na istoj duljini.

  14. #14
    Laura

    Početno



    mi imamo ovakvu. Njezino postolje se fiksira izmedju naslona i donjeg dijela sjedala, a remen dolazi preko djeteta.

  15. #15
    ivarica

    Početno

    vi imate booster, tu ne treba H kopca

  16. #16
    Laura

    Početno

    Hvala!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •