Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: Vrticko osiguranje - odsteta u slucaju nezgode

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Vrticko osiguranje - odsteta u slucaju nezgode

    Znate ono, u slucaju ozljeda i bla bla, bla...
    Ne mora se ogfkors platit, al ide obavijest i tabela na oglasnu, pa ko oce upise se plati mislim ove godine 34 kn po klincu
    Ja svake godine platim.
    Na srecu, jos nam nikada nista nije bilo.

    Jel mozda netko nekad dozivio neku nezgodu u vrticu, imao placeno osiguranje i kako je to funkcioniralo?
    Jel vam isplacena odsteta?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nikad cula da se dijete ozlijedilo niti da je odsteta isplacena. ja to ne placam, ni u skoli, ni u vrticu.

    nekako ssam sigurna da bi oni nasli kakav-takav izgovor da ne plate...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja vise ne placam, ide mi na zivce takvo zicanje love, imam filing da vecina roditelja to plati misleci da ce se djetetu ziher nesto dogoditi ak ne plate, tj ono kao protiv uroka

    a drugi dio automatski upisuje svoje ime cim vidi tablicu za upisivanje, ni ne zna zasto

    treba dobro prouciti tu policu, mislim da se odsteta placa samo u nekom slucaju kad dijete toliko strada da ti uopce ni ne pomislis na odstetu

    moj stariji se bio grdo ozlijedio u vrticu ali nisam se ni sjetila tog osiguranja iako sam ga tada bila placala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ja sam već htjela upisati svoje ime na taj papir ali sam odustala kad sam vidjela da snose i troškove pogreba. To me toliko zbrecalo i prepalo da sam automatski zbrisala van iz vrtića. :shock:

  5. #5
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Svi vrtići grada Zagreba (ne privatni) su osigurani u CO.To plaća grad Zagreb i vrijedi za vrijeme boravka djeteta u vrtiću,a i osigurani su svi djelatnici vrtića.
    A što se tiče ovog dodatnog osiguranja to roditelji sami dobrovoljno plaćaju i to osiguranje vrijedi 24 sata dnevno.

  6. #6
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja plaćam. Aleksandar je prošlo ljeto gurnuo nogu u kotač bicikla. Od svog privatnog osiguranja smo dobili dota novaca, od vrtićkog ništa, jer isu imali opciju naknade po danu "nesposobnosti za rad".

    Pa savjetujem da to provjerite. Ako je polica sročena tako da naknadu dobivate samo za trajni invaliditet i smrt - za nezgodu ećete dobiti ništa.

    Vrtićko osiguranje koje sad imamo, ima pokriveno i dnevnu naknadu.

  7. #7
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    jer isu = jer nisu

  8. #8
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Obično osiguranja od nezgode sadrže:
    -trajni invaliditet
    -smrt uslijed bolesti
    -smrt uslijed nezgode
    -bolnički dani (naknada za dane provedene u bolnici)

  9. #9
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Ne znam kako je to kod vas, ali kod nas su djeca osigurana 24 sata- i u vrtićima, ali i u školama. Tako nam je rečeno odmah na početku... Jednako kao i zaposlenici... bez obzira dogodi li ti se nešto u ustanovi ili izvan nje...
    Nisam iskušavala, pa nemam vlastitih iskustava...

  10. #10
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Svaki vrtić ima u Croatia osiguranju policu nezgode i policu odgovornosti,što znači ako se djetetu nešto desi u vrtiću, prijavljuje se takva nezgoda po obadvije police.........sastavni dio police nezgode su Tablice invaliditeta po kojima lječnički tim određuje da li navedena povreda može biti isplačena ili ne. Polica odgovornosti je drugačiji način isplate, ovdje je samo potrebno utvrditi dali se nezgoda desila u vrtiću, izjava tete kako se nezgoda dogodila i isplaćuje se naknada za povredu. To je ovako kratko opisano..........

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj nana prvotno napisa
    Svaki vrtić ima u Croatia osiguranju policu nezgode i policu odgovornosti,što znači ako se djetetu nešto desi u vrtiću, prijavljuje se takva nezgoda po obadvije police.........sastavni dio police nezgode su Tablice invaliditeta po kojima lječnički tim određuje da li navedena povreda može biti isplačena ili ne. Polica odgovornosti je drugačiji način isplate, ovdje je samo potrebno utvrditi dali se nezgoda desila u vrtiću, izjava tete kako se nezgoda dogodila i isplaćuje se naknada za povredu. To je ovako kratko opisano..........
    hhhhhhhhhmmmmmmmmmmmm
    asta kazes na ovo: djete se ubode na narkomansku iglu i prvo se roditeljima to presuti a nakon sto se sazna (od djeteta) ne isplati se roditeljima ni lipe (uredno placena osiguranja) nego preko veza i vezica nalazimo nacine za testiranje od eventualne zaraze virusima, te daljnje procjepljenja

  12. #12
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ne znam šta bi vam rekla, ali eto, u glavi mi je ostao slučaj od prije par godina kad su se djeca naše pedagogice teško opekla i završila u bolnici. Ona nije uplatila osiguranje u školi i tada su joj dosta zamjerali na tome.

    Naime, dosta dugo je boravila s djecom u bolnici i znam da smo sakupljali novac za pomoć jer je poprilična cifra bila za bolničke troškove. Svima je bilo jako žao što se to desilo ali su jednoglasno zaključili da je zaista bilo bezveze štediti na tih nekoliko desetaka kuna godišnje...

    Definitivno nikada ne znaš kada ti može trebati. A što god netko mislio, ja s velikom radošću platim i poželim da je barem uzalud!

    I kod nas od ove godine osiguranje plaća grad za svu djecu. I nigdje nitko više nije stavio nikakve popise ni dodatne ponude.

  13. #13
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Loo, svaka polica koju vrtić potpisuje sa osiguravateljem ima i Uvjete u kojima je točno navedeno što se isplaćuje a što ne.
    Npr. moja Tara je prije godinu dana u vrtiću ozljedila prst (na jutarnjoj vježbi su joj skočili na maleni prst) i nosila je 3 tjedna longetu a polica nezgode ne pokriva tu vrstu ozljede, jel prst je bio natučen, a ne slomljen, i nije bilo nikakve isplate............

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    Nama ta procedura sljeduje nakon što Leon obavi zadnju kontrolu kod kirurga, naime radi se o lomu ruke sa 6 dana bolnice (operacija, stavljanje žica) + ponovna hospitalizacija 4 dana na papiru zapravo jedan dan radi ponovne narkoze i vađenja žica, onda 2 tjedna gipsa...pa 6 tjedana terapije.

    Sve u svemu cirkus koji je trajao 3 mjeseca zbog toga što je Leon u vrtiću skočio s tobogana a prijatelj je pao na njega....

  15. #15
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Da, liječenje mora biti završeno, da bi osiguravajuća kuća mogla uzeti prijavu u obradu..........postoji i liječnički tim u Croatija osiguranju, ovisno o ozljedi, dijete može biti pozvano i na "pregled".

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    nana, koristim priliku da Tari i tebi pošaljem

  17. #17
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    podižem temu...

    mališa je u jaslicama slomio nogu, pa me zanima koja je procedura za vrtićko osiguranje...

    ako je ntko bio u sličnoj situaciji - koliko nakon skidanja gipsa ste dijete vratili u vrtić (nisam nikad ništa slomila, niti itko u familiji, pa ne znam kako to ide... )

  18. #18
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ajme, magriz, grozno
    žao mi je. pa što je bilo?

    što se tiče loma, to će ti liječnik/fizioterapeut reći. ovisi sve o lomu i zarastanju. ali neko vrijeme vjerojatno još neće ići u vrtić :/

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    skakao, po njegovom sa strunjača, a po tetinom s autića/biciklića...

    slomio je palčanu falangu, ustvari, lom je mali, ali je tu.
    prvo je bila longeta, a od jučer gips na 3 tjedna...

    neočekivano - mališa je izuzetno razuman, i prihvaća mirovanje, vožnju u kolicima (nakon godinu dana), i igru na podu... čak i pazi da se ne osloni na nogicu...

  20. #20
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    podižem temu...

    mališa je u jaslicama slomio nogu, pa me zanima koja je procedura za vrtićko osiguranje...

    ako je ntko bio u sličnoj situaciji - koliko nakon skidanja gipsa ste dijete vratili u vrtić (nisam nikad ništa slomila, niti itko u familiji, pa ne znam kako to ide... )
    antun je u vrticu slomio klj. kost, ali nismo trazili osiguranje, jer ga nismo ni uplacivali.
    mjesec dana nije isao u vrtic (nije imao gips nego 'osmicu').

    ovo ljeto je slomio ruku. u skolu je isao i s gipsom, ali na tjelesnom nije vjezbao jos (evo sljedeci tjedan ce poceti, preporuka je bila da priceka mjesec dana)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    evo iz prve ruke što se tiče vrtićkog osiguranja. Za slomljenu ruku - skoro pa ništa, 300 kn. I to samo zato što je bio u bolnici.

    Ali za privatnu tužbu, koju smo digli protiv osiguravajuće kuće - 26.000,00 kn.

    Ruka slomljena na dva mjesta, još jadnom lomljena pod narkozom da bi ju nariktali doktori.
    Uzimali smo homeopatiju i prije i poslije zahvata, zaraslo u rekordnom roku od 4 tjedna. Obično je 6 tjedana.
    Pošto je pokretljivost bila dobra, nismo trebali nikakve vježbe i dijete je odmah nakon skidanja gipsa išlo u vrtić.

    Ni mi nismo imali plaćeno vrtićko osiguranje, svejedno možeš tužiti.

  22. #22
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa

    Ni mi nismo imali plaćeno vrtićko osiguranje, svejedno možeš tužiti.

    ne kuzim ovo :/
    koga tocno i kako mozes tuziti ako nis platio osiguranje?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    podnijeli smo privatnu tužbu protiv osiguranja kod kojeg je vrtić bio osiguran.

    odvjetnica mi je sve to vodila, pa ne znam detalje. Uglavnom, rekla je da u HR nije praksa, ali pošto se nezgoda dogodila u vrtiću, imamo pravo tražiti odštetu.

    Isto kao da ideš u neki birc na kavu, posklizneš se na ugašeni ćik na podu i padneš i slomiš ruku. Imaš pravo na debelu odštetu ako tužiš birc.
    Svi lokali moraju imati osiguranje upravo iz tih razloga. Samo mi to ne znamo i ne primjenjujemo.

    Evo, ja sam uspješno primjenila.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    E, lažem!

    nismo tužili osiguranje (iako je to bila namjera), jer su oni ponudili nagodbu, da ih ne bi tužili. Znači, mogli smo ići na puno veću lovu al nam se nije dalo vući po sudu.

  25. #25
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    maxovamama, ovo kaj cu napisati nije kritika uperena protiv tebe, napisat cu samo svoj stav.

    naime, nama je nasa teta u vrticu nekoliko puta rekla da pokusamo dobiti nesto od osiguranja (tog redovnog, posto ono posebno nismo uplacivali).

    iskreno, meni se to nije cinilo fer traziti.
    dijete je palo, bila je nezgoda, nitko nije kriv. troskova nismo imali. ne vidim zasto bi nam netko trebao isplatiti odstetu?

  26. #26
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    s druge strane, ko psu mi je zao sto nismo tuzili grad sibenik (ili tko vec tamo odrzava djecje parkice), jer je antun slomio ruku zbog neispravne sprave za igranje.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    pa zato što tako sistem funkcionira.

    I mi imamo pravo na to.

    I imala sam jako puno troškova u ta dva mjeseca dok nije išao u vrtić.

    I pretrpio je silne bolove i strahove u bolnici dok je čekao narkozu.

    I na kraju, upravo zato je vrtić platio godišnju premiju Osiguranju. Da bi oni isplaćivali onima koji potražuju.

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kad je slomio nogu nije mi uopće na pamet palo osiguranje niti ikakva odšteta.
    teta je nešto natuknula o tome, pa me sad zanima.

    maxovamama - imaš pp


    stvar nije u nezgodi - može se dogoditi bilo gdje, ali je meni užasna bila reakcija tete na mališu koji je stajao i jecao 10min bez da je ona reagirala, a tad sam ja došla po njega i tako ga našla...

    a zakaj - imam troškova, kako ne. izostala sam s posla 1 dan, baku smo dopeljali iz drugog grada. da nije nje, aj bih išla na bolovanje...

  29. #29
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    kod nas se ove god u jaslicama osiguranje plaćalo 30 kn i obavijest je bila na oglasnoj ploči 2 tjedna a nas nije bilo 3 tjedna u jaslicama tako da ćemo mi karlu sami upaltit osiguranje u nekoj kući (najvjerovatnije grawe)

    Ako se nešto ne daj bože dogodi da si ne pilamo mozak e zašto nismo...

    Mislim da je to u svakom slučaju dobro imati

  30. #30
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja, za razliku od a azakaj, nisam socijalno osjetljiva na osiguravajuce kuce
    i te kako su si oni naplatili sve...
    i nista nije nefer prema njima
    ja bi sigurno trazila odstetu

  31. #31
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    e da
    od svih godina ja samo ove nisam uplatila vrticko osiguranje
    i nadam se da nas nisam sad urekla 8)

  32. #32
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja, za razliku od a azakaj, nisam socijalno osjetljiva na osiguravajuce kuce
    i te kako su si oni naplatili sve...
    i nista nije nefer prema njima
    ja bi sigurno trazila odstetu
    ne znam puno o tome.
    pretpostavljam, da ako sve vise ljudi pocne traziti ovakve odstete, i osiguravajuce kuce ce poceti naplacivati vise - vrticima.

    jednostavno, ne vidim zasto bih nesto zaradila na djetetovoj ozljedi, kad nismo imali troskove, i nitko nije bio kriv.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    a zakaj ne kužim ako imaš pravo na isplatu od osiguranja zašto to ne iskoristiti!?!

    Pa to je isto ako kao suvozač nastradaš u prometnoj i ne tražiš isplatu po auto odgovornosti od osiguranja a imaš na to pravo.
    Ili imaš dopunsku nezgodu po polici životnog i polomiš nešto i ne tražiš ih isplatu jer nisu oni krivi :?


    I samo da napomenem da jedno osiguranje ne isključuje drugo što znači uslijed nezgode možete se naplatiiti po svim mogućim osiguranjima koje imate tipa životno vezano uz dopunsku nezgodu, dopunska osiguranja po tekućim računima, različitim karticama tipa amex, diners, MC, osiguranja u firmama...

    Za djecu se može tražiti po osiguranjima u vrtiću ili po polici života od roditelja ako imaju dopunsku nezgodu za djecu ugovorenu.

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja, za razliku od a azakaj, nisam socijalno osjetljiva na osiguravajuce kuce
    i te kako su si oni naplatili sve...
    i nista nije nefer prema njima
    ja bi sigurno trazila odstetu
    ne znam puno o tome.
    pretpostavljam, da ako sve vise ljudi pocne traziti ovakve odstete, i osiguravajuce kuce ce poceti naplacivati vise - vrticima.

    jednostavno, ne vidim zasto bih nesto zaradila na djetetovoj ozljedi, kad nismo imali troskove, i nitko nije bio kriv.
    ti ne znaš koliko novca ostane osiguravajućim kućama jer se ljudima neda na sud, ili nemaju novaca za sud.
    Mislim da od toga i žive.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ne treba se suditi. Treba se informirati na što imaš pravo i nagoditi se. Uzeti odvjetnika ako je veća šteta.

    a zakaj, ako je vrtić ugovorio s osigurateljem npr isplatu po danu bolovanja, premija za to je plaćena, sasvim je OK i tražiti ugovorenu odštetu

  36. #36
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ok, ja sam imala slučaj prometne nesreće i nisu mi htjeli isplatiti štetu. Nisu ponudili niti nagodbu, nego je sve završilo na sudu. To sam i dobila ali je trajalo i koštalo. Na kraju su mi svi troškovi bili podmireni.

    Gnjavaža velika

  37. #37
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Htjela sam napisati da se slažem s Mukicom i nikada ne bih žalila osiguravajuće kuće

  38. #38
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    nije moj stav rezultat zaljenja, nego...

    ne znam ukratko objasniti, a dugo ne stignem.
    sorry.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    82

    Početno

    nisam pročitala cijeli topic i možda sam nešto propustila, ali meni se čini da je ovako: sva djeca su osigurana u vrtiću, to se ne plaća, koliko znam to rješavaju vrtići ili grad ili kajjaznam ko...
    ono što se može uplatiti i što košta tih 30 kn je osiguranje djeteta i IZVAN vrtića.
    uglavnom, tako su meni rekli, mi smo uplatili, nisam previše razmišljala za tih 30 kn, iako sigurno CO pokupi popriličnu lovu od takvog osiguranja djece...

  40. #40
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kuzim ja a zakaj sta ti oces reci, ali osiguranja su takodjer osigurana (reosiguranje) i nikad nece biti u minusu.

    jel ti znas da ako se poskliznes na ledu pred mojm ulazom da ti mi dugujemo odstetu?

    treba iskoristiti svoja prava. zato su tu.

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Naravno da treba tuziti, ako se desila ozljeda. Osiguranja zato i postoje.

  42. #42
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Malo pojašnjenje. U nekim gornjim postovima se miješaju kruške i jabuke.

    Grad Zagreb je sve vrtiće, osnovne i srednje škole (nisam sigurna)osigurao, odnosno djelatnike i djecu za vrijeme boravka u školi i vrtiću.
    To se zove osiguranje od odgovornosti.

    Osiguranje koja je većina roditelja platila dodatno i to najčešće 30 kn, je kolektivno osiguranje i traje 24 sata.

    a zakaj rok za prijavu nezgode je 3 godine od štetnog događaja.Neka ti to ne bude gnjavaža, to je tvoje pravo i iskoristi to.


    A što se tiče tužbe, to je najskuplja i najdugotrajnija varijanta (imajući u vidu rad našeg sudstva).

    Svaka fizička osoba koja je pretrpila štetu, a ima neko osiguranje može sama, bez odvjetnika, prijaviti to osiguravajućem društvu, pokušati sklopiti nagodbu, čak uložiti prigovore, a tužba i angažiranje odvjetnika je krajnja varijanta.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa



    Svaka fizička osoba koja je pretrpila štetu, a ima neko osiguranje može sama, bez odvjetnika, prijaviti to osiguravajućem društvu, pokušati sklopiti nagodbu, čak uložiti prigovore, a tužba i angažiranje odvjetnika je krajnja varijanta.
    Istina, samo što u mom slučaju, da nisam imala odvjetnika, izvozali bi me ko mladog majmuna i ne bi dobila niš.
    A ne bi niti znala sastaviti zahtjev za odštetu, jer odvjetnica je po nekim tablicama koje imaju tražila za bol jedan iznos, za pretrpljeni strah drugi iznos i tako dalje. Ja to sama ne bi znala.

    Nisam imala nikakvih troškova prema njoj, jer su joj oni podmirili sve.

    Mislim da je bolje ipak potražiti dobrog odvjetnika koji će znati na koji način i kako se radi sa osiguravajućim kućama.

  44. #44
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    magriz ja mališi šaljem puse ozdravilice i preporučam ti homeopatiju za bolje zarastanje.....isprobano i funkcionira!

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Bok mame!
    Evo ja sam jedna mama koja radi u osiguravajućem društvu i dobro sam upoznata s tim kaj koja polica znači.
    Ono kaj vas većina spominje kao redovno osiguranje (u CO-u) je osiguranje od odgovornosti. Konkretno to znači da ako se djetetu nešto dogodi u vrtiću, a vrtić (odnosno njegovo osoblje) je bio kriv za nastanak tog slučaja (npr. nepažnja odgajatelja, sklizak pod i sl.). Temeljem tog osiguranja za manje-više sve vrste nezgodacija može se ostvariti pravo na nekakvu naknadu. U svakom slučaju poželjno je dobro proučiti uvjete, a oni bi uvijek morali biti dostupni u vrtiću kod osobe koja se brine za sklapanje osiguranja i koja čuva te police.
    Ovo što spominjete kao dodatno osiguranje je zapravo osiguranje djece od posljedica (naglasak je upravo na ovoj riječi) nesretnog slučaja i vrijedi 24 sata (znači ne samo u vrtiću), a te posljedice mogu biti sljedeće:
    - smrt (u kom se slučaju roditeljima isplaćuju stvarni troškovi pogreba max. do ugovorenog iznosa svote osiguranja; što znači da nakon sve muke i tuge, još morate nekome i podnositi račune koliko ste potrošili za taj slučaj - ovo mi je premorbidno)
    - trajni invaliditet (naknada po tom osnovu isplaćuje se samo ukoliko je ozljeda bila takva da je nakon završenog liječenja utvrđen određeni stupanj invaliditeta, a u skladu s Tablicom invaliditeta koja je sastavni dio tog ugovora o osiguranju; u preko 95% slučajeva prijelomi kod djece su nekomplicirani i ne ostavljaju nikakve trajne posljedice)
    - nesposobnost odlaska djeteta u vrtić zbog posljedica nezgode (npr. kad slomi nogu, ima gips i ne ide u vrtić - to se zove dnevna naknada; isplaćuje se za svaki dan koji dijete nije provelo u vrtiću ili tek od 7 ili 14 dana izostanka-ovisno o sklopljenom ugovoru/polici, odnosno pripadajućim uvjetima; iznos naknade upisan je u polici osiguranja, a najčešće je to 10-20 kuna dnevno)
    - boravak u bolnici zbog posljedica nezgode - to se zove dnevna naknada za liječenje u bolnici ili bolnički dani (do toga zapravo relativno rijetko dolazi i u pravilu se uvijek (za razliku od prethodno opisane dnevne naknade) isplaćuje od prvog dana boravka u bolnici.
    To su osnovni rizici koji se obično pokrivaju, a polica se još može nacifrati s nekakvim dodacima tipa kozmetička operacija i bolnička naknada (dodatna), a po tome djeca praktički nema šanse da nekad nešto dobiju (pa ih neću niti detaljnije pojašnjavati).
    Uz to, sva ta osiguranja ponajprije ovise o uvjetima po kojima su ugovorena i prije negoli išta plaćate trebali biste biti upoznati s time koji su sve rizici ugovoreni (jer ne moraju uvijek biti svi koje sam nabrojala) i pod kojim uvjetima. To u praksi obično nije tako, nego se samo izvjesi papir da se potpišu svi koji se žele osigurati.
    Zaključujte sami......... Meni je to premorbidno i prežalosno i zapravo se stalno borim protiv toga da se to na taj način prodaje po vrtićima / školama, ali ja sam samo kap u moru.

  46. #46
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    hm, sad je malo jasnije, hvala.

    Citiraj hm prvotno napisa
    Ono kaj vas većina spominje kao redovno osiguranje (u CO-u) je osiguranje od odgovornosti. Konkretno to znači da ako se djetetu nešto dogodi u vrtiću, a vrtić (odnosno njegovo osoblje) je bio kriv za nastanak tog slučaja (npr. nepažnja odgajatelja, sklizak pod i sl.). Temeljem tog osiguranja za manje-više sve vrste nezgodacija može se ostvariti pravo na nekakvu naknadu.
    hoces reci da je lako dokazati da je za sve nezgode koje se u vrticu dogode, lako dokazati da je vrtic/osoblje odgovorno?
    Koliko obicno iznose odstete kojese isplacuju, za npr. slomljenu ruku/nogu?

  47. #47
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    sorry na duplom lakom dokazivanju

  48. #48
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    Osiguranje koja je većina roditelja platila dodatno i to najčešće 30 kn, je kolektivno osiguranje i traje 24 sata.
    Ovako je i kod nas, i placa se cca 28 Kn godisnje.

  49. #49
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    hm, sad je malo jasnije, hvala.

    Citiraj hm prvotno napisa
    Ono kaj vas većina spominje kao redovno osiguranje (u CO-u) je osiguranje od odgovornosti. Konkretno to znači da ako se djetetu nešto dogodi u vrtiću, a vrtić (odnosno njegovo osoblje) je bio kriv za nastanak tog slučaja (npr. nepažnja odgajatelja, sklizak pod i sl.). Temeljem tog osiguranja za manje-više sve vrste nezgodacija može se ostvariti pravo na nekakvu naknadu.
    hoces reci da je lako dokazati da je za sve nezgode koje se u vrticu dogode, lako dokazati da je vrtic/osoblje odgovorno?
    Koliko obicno iznose odstete kojese isplacuju, za npr. slomljenu ruku/nogu?
    a tko ce biti nego oni?
    Da dijete moze odgovarati za samo sebe, vrtic mu ne bi ni trebao.
    Dok su u vrticu, djeca su njihova odgovornost zar ne?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Nama bilo ponudjeno ove godine (dodatno osiguranje 25kn) i iskreno nisam znala sto da radim i tada mi je teta u vrticu sugerirala da platim jer je jedno dijete prosle godine slomilo nogu i na konto toga dobilo odstetu (no ne znam u kojoj visini)....tak da sam ja uplatila...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •