Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Vrticko osiguranje - odsteta u slucaju nezgode

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    a zakaj, "odgovornost" u kontekstu osiguranja treba shvatiti malo drugačije

    mojoj #1 je curica u vrtiću slučajno pričepila prst vratima, teta je bila odmah tu i da nije intervenirala prst bi bio slomljen, a više od toga nije mogla ni da ima ne znam kakve reflekse... dakle ni teta ni vrtić nisu bili "krivi" ni "odgovorni" u normalnom značenju te riječi, ali osiguranje od odgovornosti svejedno pokriva takav slučaj... neku siću smo dobili za par dana izostanka (vađenje nokta po narkozom)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    zapravo se ne sjećam kolika je bila odšteta, davno je bilo

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    hm ono što meni nije jasno šta je zakonom dozvoljeno da se "pokriva" smrt dijeteta prije njegove 14 godine?

    Jer koliko je meni poznato dijete može biti osigurano uslijed nesretnog slučaja samo za invaliditet, trajni invaliditet i za naknadu za bolničko liječenje, na stranu sad osiguranja po auto odgovornosti ako je dijete bilo putnik u njemu pitam isključivo za osiguranje djetetovog života.

  4. #54
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mislim da je ovo vrtićko u slučaju nezgode

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj anne prvotno napisa
    hm ono što meni nije jasno šta je zakonom dozvoljeno da se "pokriva" smrt dijeteta prije njegove 14 godine?
    zato je ovako kako je hm napisala - u slučaju dobrovoljnog osiguranja od nezgode ne isplaćuje se fiksna svota (kao za odrasle) nego se samo nadoknađuju troškovi pogreba (ma koliko to morbidno zvučalo može se osigurati)

    osiguranja od odgovornosti - auto, iz djelatnosti itd. su druga priča jer se osigurava naknada 3. osobama a ne vlasniku police

  6. #56
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    sad jos uvijek ne kuzim skroz...
    ako ides nekim redovnim putem, dobijes sicu; a ako dignes privatnu tuzbu, mozes dobiti puno? (i jedno i drugo se odnosi na ovo osiguranje od odgovornosti, a ne od nezgode).
    jesam dobro shvatila?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ne baš, za velike cifre (ali to je prvenstveno automobilska odgovornost u slučaju težih ozljeda) se isplati tužiti, ili uzeti odvjetnika da napravi odštetni zahtjev i nagoditi se bez suda

    za manje štete dovoljno je proučiti uvjete osiguranja i možeš se sama nagoditi

  8. #58
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    sad jos uvijek ne kuzim skroz...
    ako ides nekim redovnim putem, dobijes sicu; a ako dignes privatnu tuzbu, mozes dobiti puno? (i jedno i drugo se odnosi na ovo osiguranje od odgovornosti, a ne od nezgode).
    jesam dobro shvatila?
    ne baš...

    I osiguravatelj i sud odštetu daju na temelju nalaza vještaka, odnosno procjene med. dokumentacije ili čak pregleda.
    Postoji sudska praksa temeljem koje se određeni postotak vrednuje s određenom svotom novaca.
    Znači kad govorimo o osiguranju od odgovornosti onda se može ocijenjivati fizički bolovi, strah, trajne posljedice, tuđa pomoć i njega...

    Primjer: dijete slomi nogu, liječnici osiguravatelja na temelju dokumenacije i pregleda ocjene 5% trajnih posljedica. Pravnik na osnovu te ocjene ponudi po postojećoj sudskoj praksi određenu naknadu.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Citiraj anne prvotno napisa
    hm ono što meni nije jasno šta je zakonom dozvoljeno da se "pokriva" smrt dijeteta prije njegove 14 godine?

    Jer koliko je meni poznato dijete može biti osigurano uslijed nesretnog slučaja samo za invaliditet, trajni invaliditet i za naknadu za bolničko liječenje, na stranu sad osiguranja po auto odgovornosti ako je dijete bilo putnik u njemu pitam isključivo za osiguranje djetetovog života.
    Nije, zato se i ne zove SRT ZBOG NEZGODE (što je inače klasičan naziv u nezgodi), već TROŠKOVI POGREBA (isti se isplaćuju u slučaju smrti do visine ugovorene osigurane svote). Grozno morbidno.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    SRT = SMRT

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    hoces reci da je lako dokazati da je za sve nezgode koje se u vrticu dogode, lako dokazati da je vrtic/osoblje odgovorno?
    Koliko obicno iznose odstete kojese isplacuju, za npr. slomljenu ruku/nogu?
    Nije lako dokazati, ali se praktički podrazumijeva i nitko obično ne postavlja hrpu nekih dodatnih pitanja kad su u pitanju vrtići i djeca.
    Iznosi odšteta ovise o hrpu stvari - stavkama sklopljenog ugovora, procjeni liječnika / vještaka, sudskoj ili običajnoj praksi ............ pa ti baš i ne mogu napisati nekakvu konkretnu šifru.
    A za sve one koji dvoje uzeti odvjetnika ili ne, ako ne razumijete baš sve kaj piše u ugovoru o osiguranju - uzmite, a ako si sami date malo truda i zadubite se stvari možete relativno lako riješiti i sami.
    Nadalje, vidim da postoje dvojbe oko toga po čemu je moguće dobiti veću naknadu - obično je to s temelja odgovornosti, jer po nezgodi (obzirom da su djeca mala i brzo i lako cijele, hvala Bogu) obično ne dolazi do takvih posljedica zbog kojih bi se imalo šta isplaćivati. Ako se šta isplaćuje onda je to obično dnevna naknada i to zbilja ispadne sića.
    Inače, ako je došlo do kakve nezgode imate pravo tražiti isplatu s oba osnova - odgovornost i nezgoda.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Ova mi je tema vrlo aktualna.
    Matija je bio na klizanju (u okviru vrtića), pao i sada ima dva šava na bradi.
    U vrtiću su nas uputili da tražimo odštetu.. jer glupo je ne tražiti. S obzirom da je to bila van vrtićka aktivnost, cijeli predmet vodi Ustanova za upravljanje športskim objektima.
    Njima treba dati Evidencijski list sa Šalate (jer tamo se nesreća dogodila i doktor ga je pregledao - to valjda piše u tom dokumentu). Trebamo od Croatia osiguranja uzeti i ispuniti Odštetni zahtjev (iako ne kužim kako ću to ispuniti? Kako da procijenim koliko novca vrijedi njegov starh, duševne boli i poružnjivanje (meni je i dalje najljepši ) i još povijest bolesti.. baš me zanima koliko ćemo dobiti.

  13. #63
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Molim pomoć. kako napisati žalbu , prigovor na obračun štete za nastradalo školsko djete? ima li netko predložak ili na kojoj stranici mogu pogledati na webu ,tražim ali uzalud.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoć. kako napisati žalbu , prigovor na obračun štete za nastradalo školsko djete? ima li netko predložak ili na kojoj stranici mogu pogledati na webu ,tražim ali uzalud.
    Vidi ima li tu kakvih korisnih informacija.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno

    molim pomoć, ova mi je tema trenutno aktualna. Dijete je slomilo nogu u vrtiću
    , 5 dana hospitalizirano, 2x namještali, nosila gips 4 tjedna a 2 mjeseca nije išla u vrtić. Zanima me zna li netko koliko otprilike iznosi novčana naknada koju isplaćuje osiguravajuća kuća? Na koji način određuju visinu iznosa? Treba li prihvatiti štpti ponude na prvu ili...?

  16. #66
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    moj je slomio ruku u vrtiću , ja u vrtiću ne plaćam nikakvo osiguranje(ako uopće postoji ta opcija ali vjerujem da su djeca automatski osigurana ) i ne znam jel bi nešto dobila da sam potraživala i na koji način ali sam podnijela odštetni zahtjev privatnom osiguranju koje plaćamo i oni su bez problema isplatili i to na ugovoru piše koji se iznos isplaćuje za lom kostiju, hospitalirizirane dane, dnevnu naknadu...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    1

    Početno Pozdrav

    Citiraj maxovamama prvotno napisa Vidi poruku
    E, lažem!

    nismo tužili osiguranje (iako je to bila namjera), jer su oni ponudili nagodbu, da ih ne bi tužili. Znači, mogli smo ići na puno veću lovu al nam se nije dalo vući po sudu.
    Može li se dobiti kontakt od vaše odvjetnice?

    Mali je slomio ruku na tri mjesta u vrtiću, gurnulo ga drugo djete,bilo je plaćeno osiguranje. Protrpio je agoniju jer smo morali sami voziti u split i čekati 6 sati jer je pojeo keks a na hitnoj nam nisu rekli da nesmije jesti ni piti. I onda su mu napokon namjestili pod anestezijom i tada možda najveći užas u mom životu ( isprike svima sa gorim situacijama), nisu mi dali da sjedim kraj maloga na stolici nego je djete od 5 godina koje još spava samo moralo ostat u suzama bez roditelja spavat. Mogu samo zamislit kako mu je bilo. Kad uzmem u obzir sve, da nije kriv
    , I da je kriv da nije ni onda kriv jer je dijete, i svu bol koju je pretrpio i sam tamo u suzama,nije me htio pogledat ujutro kad sam došao.... I upitno je kako će mu srast jer su mu pukla obje kosti iznad dlana na 3 mjesta.

    Ako može neki kontakt na mail robert.petrusic@proton.me

    Hvala.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •