Vidi rezultate ankete: Da li treba objediniti akciju osnivanja udruge roditelja i udruge za borbu protiv neplodnosti?

Glasači
21. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • da

    8 38.10%
  • ne

    13 61.90%
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 123 od 123

Tema: Udruga za borbu protiv neplodnosti BiH

  1. #101
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ej!
    Mrzim raditi kad je vještica tu,mrzim što nemogu oprati kosu i imam fuj frizuru,izrast kose od neznam ni ja koliko.I ovako bljakasta dolazim u nedjelju.nema veze bit ću maskota Udruge

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    A zašto ne možeš oprati kosu? A zašto imaš porast? (joj mudrih pitanja ) A zašto bi bila maskota udruženja? Mi te volimo zbog tebe, a ne zbog tvoje kose (ovo ti je malo psihološke podrške! )

    Šalu na stranu, ne opterećuj se izgledom - ja sam dovoljno opterećena za sve nas

  3. #103
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Eh drage cure,
    da se i ja javim... a, ne znam, možda je bolje da se ne javljam...

    Ja vam ne mogu obećati da ću doći, jer drugi su napravili planove za mene, no nevažno, trudit ću se, nije isključeno da se pojavim.

    Mada, vjerujem da ovakva, kakva sam ovih dana, nisam ni poželjna u vašem društvu koje se sastaje ovim povodom.

    Ovih dana mi se potvrdilo ono od čega sam bježala da zaključim, a to je da sam ja potrošena žena kada je u pitanju borba s neplodnošću. Konačno mi je jasno da svaki put kada se jače aktiviram na tom planu moji nalazi se "pokvare". A onda tu nastaje začarani krug: briga oko nalaza, posjete doktorima i labovima, učestale pretrage = sve gori nalazi i tako ukrug.
    S druge strane ovih dana sam na jednom banalnom primjeru i na svojoj koži (ne bih sad nadugo) vidjela da našem zdravstvu nema pomaka za moga vijeka, a kamo li za moga plodnoga vijeka, pa se pitam imam li ja života, i ima li smisla, za nastavak borbe (udruzenje), borbe od koje ja sigurno neću imati koristi, jer ionako sam digla ruke od BiH kada je u pitanju sterilitet. Već sam potrošila (baš potrošila) najboljih 7 godina moga braka i života čučeći i čameći po bijednim hodnicima i čekaonicama naših zdravstvenih ustanova, vežući svaki životni plan za taj problem, intenzivno 7 godina riječi sterilitet, ovulacija, hormoni, uzv, uputnica i sl. gusto su protkani kroz moj život... dosta!

    Eto zašto šutim i zašto bi bilo bolje, drage moje, da se nisam ni javila. Ali pomislile biste nešto drugo, što ne želim i što bi bilo krivo.

    Dakle, ja jesam za druženje, za kafice, razmjenu informacija... ja sam, uz Dee dee, akter prvih kafica i druženja u Sa, sa vama sam 3-4 godine na forumu, ali za aktivno učešće u udruženju sada već nemam snage. Vidim da su i ostale cure koje imaju ovdje "staža" posustale, pa mi je lakše kad nisam usamljen slučaj.

    Da li me možete razumjeti, Bog zna.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    magdice, pa zašto tako malo povjerenja imaš u nas?
    Mi i hoćemo udruženje, hoćemo nešto da promijenimo, ali znamo da ne možemo preko noći. Trebaš nam zbog svog velikog iskustva, zbog podrške, a znam sigurno da je možeš pružiti svakoj od nas. Eto, i ne poznajem te, ali osjećam da si osoba puna pozitivne energije i sam na sve koji su kod tebe izazvali ovakav stav. Ja te, u ime svih nas koje smo na ovom pdf, molim da skupiš snage i nastaviš dalje.
    Vidim i da nisi promijenila potpis, a i to puno govori!
    Iskreno se nadam da ćeš pronaći vremena u nedelju i doći da popiješ kaficu sa nama i da nas upoznaš. Ne moraš riječi reći o udruženju, samo dođi.

  5. #105
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Podupirem Maju ali od ovih oko sebe nemogu pisati.nedaj se Magda

  6. #106
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Hvala cure, trudit cu se

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Hej Magdic moja - znam da je najbolje svakako da uradis ono kako se osjecas - ali ako te ja potkupim jednim zitom kod Ramisa????!!! Hoce li to pomoci ? Ma i ne moras se puno angazovati oko udruzenja, idemo da se jos malo druzimo .
    I ne daj se lafice - mozda ce ovo prvo biti mali purger, ali drugo mozda bude i iz BiH negdje..... :D

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    magdic, ne budali. Kakva zena u poodmakloj dobi, pa zivot pocinje u tridesetoj. Nemoj da vise cujem kako lupetas gluposti na pdf. Evo da ti ja dam jedan savjet, daj sebi i muzu malo oduska, zaboravi sve, hormone,briseve, ma sve sto ima veze sa sterilitetom, posvetite se sebi jedno godinu dana (znam da je to puno ali tek ti je trideset), zaboravi da uopste imas problem, mozda se samo desi, a ako ne onda sve ispocetka i bit ce to puno bolje vidjet ces, ali mislim da se ne trebas forsirati, moras sebi dati oduska. D je meni 30 ja sada godinu dana nebi pomisljala ni na sta jer sam zaista umorna od svega, i nemam vise snage, pa se stoga i plasim da opet nece izaci na dobro jer sam psihicki preopterecena tim problemom, a znas koliko psiha moze uticati na negativan rezultat, ali meni je draga moja 35 i ja nemam vremena da dam sebi oduska, zato i jesam ocajna, zato se i forsiram iako osjecam duboko u sebi da nemam snage proci jos jednom kroz sve. Evo mlađi brat mi se sada ženi, cura mu trudna, nisu uopste planirali niti su spremni, ja trosim uzasno puno i zivaca i novaca na to ali ne moze, tako sam ocajna, pa skoro svi su nam u familiji bas sad trudni, ja sam se povukla u sebe, ne zelim ni da se viđam sa tom rodbinom, ne zato sto sam im zavidna, nego zato sto me uzasno boli sto se to nama ne moze desiti, osjecam se kao crna ovca. Ali moram dalje, nessmijem sebi dozvoliti da mi skoci PRL pa da se jos i sa tim moram za....vati. A da mi je 30, vjeruj mi da bi sada malo pustila ventil pa krenula ispocetka kad se malo ja psihicki oporavim i budem spremna. Ne zelim da citam ovakve stvari, znam kako ti je ali imas jos vremena i vjeruj mi da ces i ti docekati da napises svoju pricu na ovom pdf, ali ne ovakvu kakvu si sada napisala nego onu sa happy end-om.
    Glavu gore, idemo uskoro na kaficu, pa se ispricamo, i ne lupetaj vise molim te.

  9. #109
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Magda,pa tek imqš 30!?.Odmori draga u prednosti si 3 godine ispred mene.A ja skontala ti imaš bar +40 pa umorna.Dođi ti popiti kavu s nama a ostalo ćemo lako

  10. #110
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Eh sad cure, vi ste mene malo pogresno razumjele, posebno Sarajevo. Nisam bas SLUCAJ. Heeeeej!
    Kazem da sam potrosena kada je u pitanju entuzijazam potreban za udruzenje, nisam, bona ne bila Sarajevo, rekla u poodmakloj dobi, niti da odustajem od svega.
    Nego, ne mogu se aktivno ukljuciti u udruzenje, za to fakat nemam snage, pa 7 godina bitku bijem sa ovim našim haharima i mesarima. Ja bih po kratkom postupku - trg - streljanje. A ovo natenane - demokratski bi me dokrajčilo. Mislla sam da imam snage, al vidim da ne...
    Nije ni vazno, vazno je da uvijek ima entuzijasta, ljudi koji mogu i hoće.

    Za sad skupila sam snagu pokusati ivf u Zg, ako Bog da da bude fsh u normali, u januaru/februaru, a ako ne - onda idem na duzi odmor od ovoga svega, pa kako mi Dragi Bog dadne dalje.

    A za druzenje sam vazda u zivotu

  11. #111
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    još jedna mala ispravka, 31 mi je puna, neki dan rođendan

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Super, to znači da se vidimo na kafici u nedelju
    Btw, meni je 32,5 godina To znači da sam starija i kao takvu imaš obavezu da me slušaš. Pogotovo što sam učiteljica

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    E pa super onda, cestitam ti rođendan i idemo onda zajedno u postupak u januaru, ako ne budes mogla u januaru onda se dogovorimo za superfakt.

  14. #114
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Draga magda, vidjecemo se u nedjelju u Sa pa cemo pricati.
    JA ti ne mogu nista novo reci, jer sam na samom pocetku i ne znam kakva cu biti za 6-7 godina. Mogu reci samo ono sto sam vidjela ono vece- a to je jedna divna MLADA zena koja zeli biti majka i koja se bori kao lavica sa ovim nasim mesarima i koljacima da dodje do bebe. A, vidis, da ja nisam imala vas (mislim na sve cure na Rodi s potpomognute) i ja bih im direktno usetala u ruke. Ovako, ako nista drugo, sam upucena i znam gdje otici i sta raditi (nadam se). Ove cure da nemaju aktivne gradjane, te Rodu i Betu, ne bi nikada postigle 3 besplatna pokusaja. Drzava i ne zna da problem postoji ako niko nikad nista ne kaze i ako nemaju s kim raditi. Samo iz tog razloga mislim da se trebaju svi ukljuciti. A ne sjediti i kukati kako je lose, a pri tom nista ne ciniti da ti bude bolje. Ja jesam mlada, ali nisam najmladja koja ima problema s plodnoscu i daj boze da sam posljednja na svijetu. Zato, isplaci se do nedjelje i vidimo se da se dogovorimo kamo dalje.
    Ljubim i vas ostale puuuno!

  15. #115
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    cure, moguce da dodem, zavisi od muzicevih nekih odavno krčkanih planova.
    ljubim vas

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Bas mi je zao, ali necu moci sutra doci.....radovala sam se da vas sve upoznam , ali u velikoj sam frci....
    Samo da znate , razgovarala sam opet sa osobama iz centra civilnih inicijativa, dobila broj njihove pravnice ...ona ce proslijediti informacije kako najlakse registrovati NGO,kako animirati ljude da podrze akcije i sl. prakticnih savjeta nikad dosta....
    Uglavnom odusevljeni su inicijativama (podjednako o udruzenju rod, kao i udruzenju za borbu protiv neplodnosti)....cim se registruje udruzenje (sto smatraju prvim korakom) stavice nas na mailing liste i slati obavjesti kada se i kako moze aplicirati npr za finansijsku pomoc projektima, a to moze itekako pomoci budjenju svijesti i promociji borbe protiv neplodnosti ...

    Da ne duzim.....saljem vibre podrske, cujemo se i vidimo neki drugi put....

    P.S. happy end ( ili begining) postoji

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    18

    Početno

    Laky, imaš pm. Pliz,pročitaj pa se javi. Kad ti krećeš za Sarajevo? Aj mi pošalji broj svog mob. na pm da ti se javim ako i ja budem išla.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    Cure kako je prosao susret, niko nista nije pisao na tu temu.
    Zao mi je strasno sto nisam mogla da vam se pridruzim, ali nadam se sljedeci put.

  19. #119
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Sarjevo, bilo nas je 4: demat/majolina, laky, wonderwoman i ja. Ostale nisu mogle... Nema veze, bit ce prilike...
    Ne bih da opterecujemo ovaj forum vise nego sto je neophodno, pa bi bilo dobro da razmijenimo mailove kako bismo mogle da komuniciramo...
    Saljem ti na pp svoj mail.

  20. #120
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Sanja 79,jesi li dobila e-mail

  21. #121
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Jesam, ali sam bila preumorna da odgovorim. Sad sam na poslu pa nemam ovdje taj mail... Javim se tek prekosutra jer sam u nekoj frci...
    svima...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Hej, Sanjuška, kakav posao? Gdje radiš?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Drage cure ja sam tek sad vidjela ovu temu, zao mi je sto nisam vidjela prije sastanka pa da vam se i ja pridruzim.
    ako budete poovo citale ovo javite gdje ste nastavile sa razmjenjivanjem informacija i planiranjima daljnjih aktivnosti za udruzenje.

    Pusa
    salje pm Sanji 79 i laky povodom ovoga

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •