Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Koristi od nošenja u marami

  1. #1
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno Koristi od nošenja u marami

    Da li netko ima kakav link na tekstove ili neka istraživanja o koristi od nošenja bebe u marami za motorički razvoj ?

    Nemam sam vremena ići na Google, a treba mi za prijateljicu fizioterapeuticu koju jako zanima ta tema.

    Hvala.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ih, a zašto bi išla na google dok imamo naše lijepe stickane topice? 8)

  3. #3
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Trebam nešto fensi znanstveno za nju.

  4. #4
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ona kao fizioterapeutica je više protiv marame nego za.
    Da li se u marami mogu nositi neurorizične bebe?

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    marama je blagodat za neurorizične bebe.

    zar nije njoj, kao stručnjaku, lakše doći do takvih studija? (mislim, ja nemam passworde za neuropedijatrijske i fizijatrijske znanstvene sajtove, prije će ih ona imati)

  6. #6
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja čula na tečaju da je marama loša za nošenje beba :shock: . Pričala nam jedna VTF kako je to loše zato jer izaziva izvijanja beba i da bebe nošene u marami izgledaju kao da nemaju vrata ...bla..bla...bla..nešto..nešto ali ja ju baš nisam posebno pažljivo slušala...uglavnom - marama nikako ne za neurorizično dijete.... :/
    Dakle i ja bih bila zahvalna na nekom linku koji govori o DOBROBITI nošenja u marami od nekih stručnjaka - pogotovo malih beba ( da imam argumenete a ne da moram slušati sve i svašta!)

  7. #7
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    marama je blagodat za neurorizične bebe.
    Evo nedavno sa proljetnih o tome:
    Citiraj Leonisa prvotno napisa
    (ukratko, zasto ne marama- ona je hipotonicna, mora se kretati, vjezbati a marama je sputava i u njoj je nepokretna. bolje kolica, veli ravnateljica goljaka. no "izborila" sam se za uspavljivanje i kratke setnje. moram priznati da sam se iznenadila, ja sam mislila da ce me pohvaliti...ko c polozaj nije za nju, on je los jer ga je prerasla, mora biti uspravna a ne iskrivljena ko paragraf... on je dobar za male bebe a Lea vise nije mala beba.)

  8. #8
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Još malo o neurorizičnima.
    Citiraj mfo prvotno napisa
    bok, proljetnice! Ubacujem se samo da malo pomognem oko dileme s maramom.
    Mi smo isto vježbači, samo što je Lovro bio hipertoničan. S vježbanjem smo počeli s mjesec dana lagano,a od tri mjeseca intenzivno (2 puta tjedno nam je privatno dolazila fizioterapeutica s goljaka, a ja sam vježbala s njim svaki dan). Kontroliramo se kod dr. Žućka i on je također rekao ne za maramu, ali u smislu da ga mogu otfurati u marami do dućana i malo prošetati, a ne da je po cijele dane u marami. Inače smatra da je to super za djecu koja nemaju motoričke problemčiće.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nemrem vjerovati :shock:

    zaboravila sam staviti link i tek se sad vratila na forum da to skužim. sorry, bolesno dijete...

    ovo sam ti htjela zalijepiti, nije turboultraznanstveno ali to će prije sama naći, kako reče lutonjica:

    ZAŠTO nositi dijete u marami?

  10. #10
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Evo i ovdje nešto, nije fansi, znanstveno ali...
    http://www.askdrsears.com/html/5/T051100.asp#T051103

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    marama je blagodat za neurorizične bebe.
    Jesi li sigurna u ovo? :/

    Jučer sam s leonisom pričala o tome, na Goljaku su joj rekli upravo suprotno.

    Odnosno, smije je nositi, ali minimalno - od točke A do točke B, nekakvo višesatno nanašanje koji mnogi prakticiraju ne dolazi u obzir.

    Ja sam jaaaaako za maramu, ali isto mislim da nije baš poželjno da je dijete satima u njoj. Za zdrav motorički razvoj djetetu treba prostor na podu gdje će se nesmetano kretati.

  12. #12
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja mislim da je marama blagodet za neurorizicnu decu do odprilike 3 meseca, tj. mislim da je u tome poenta.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Googlam... nema sanse naci nesto!! Sve uvijek dodje na neku reklamu za sling/maramu...

  14. #14

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Smizla je isto bila neurorizicna, dg. hipotonija pa su mi na Goljaku rekli da je super sto je nosimo u marami.
    Pa si ti sad misli :/ .

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ja sam jaaaaako za maramu, ali isto mislim da nije baš poželjno da je dijete satima u njoj. Za zdrav motorički razvoj djetetu treba prostor na podu gdje će se nesmetano kretati.
    a gdje sam ja rekla da bi beba, bilo zdrava, bila neurorizična, trebala biti satima u marami?
    blagodat za dijete = držite dijete satima u marami? :?

    btw, i zara je bila hipotonična - i nošena je u marami.

    Pričala nam jedna VTF kako je to loše zato jer izaziva izvijanja beba i da bebe nošene u marami izgledaju kao da nemaju vrata
    da, jer većina mama i tata koje vidim na cesti NEISPRAVNO vežu dijete u maramu i dođe mi da im održim lekciju kad ih vidim.
    ako se beba pravilno veže, nema šanse da se izvija. ako vam se beba izvija, nešto ne štima. (ovo posebno vrijedi za male bebe)

  17. #17
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Frendica mi trenutno nema kompjuter pa me zato molila da joj pogledam, a sad radi u običnom Domu zdravlja pa baš nema mogućnosti doći do podataka.
    Ono što ona veli je da se općenito kod nas informacije o radu s neurorizičnom djecu užano škrto čuvaju.

    Ona je radila na Goljaku (ne može prežaliti što nije mogla ostati, bila je stalno po zamjenama) i ima tu njihovu filozofiju da je dijete u marami na neki način sputano. Da bi se djeca trebala što više nositi od sebe da imaju slobodne ručice za mlataranje.

    Sad misli u Domu zdravlja Sesvete u zakup uzeti prostor i raditi s bebama jer je to njena najveća ljubav. No ona je stvarno jako otvorena prema svim novim stvarima, sve je zanima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •