Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: Jane Carera Matrix AS/košara

  1. #1
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno Jane Carera Matrix AS/košara

    cure, šefice od znanja, ali i one koje ju koriste molim Vas da mi kažete mane i prednosti ove AS/košare
    da li je stvarno toliko teško montirati ju kao AS
    da li je stvarno toliko "sjedeća" kad se montira kao AS
    Da sli su pojasi zaista prekratki kad ju se ide montirati kao AS
    Da li se po zakonu smije koristiti kao "putni krevetić" na zadnjem sjedalu umjesto kao AS

    otovrila se vrlo žučna rasprava oko ove sjedalice pa me jako zanima što ćete vi reči...hitno je!

  2. #2
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno Re: Jane Carera Matrix AS/košara

    Citiraj brane prvotno napisa
    da li je stvarno toliko teško montirati ju kao AS
    ovdje ništa novo. sjećam se da smo se u jednom autu patili mislim 45min da ju montiramo i nismo uspjeli. u par navrat smo ju montirali sa ne posebnim mukama, rekla bi zadovoljavajuće. možda smo ju jednom i 'zacementirali' ne sjećam se točno
    Citiraj brane prvotno napisa
    da li je stvarno toliko "sjedeća" kad se montira kao AS
    ništa posebno nego i druge. ipak bi rekla da ima nešto više lufta ako ju treba podložiti sa dekicom, ali izvedivo je
    Citiraj brane prvotno napisa
    Da sli su pojasi zaista prekratki kad ju se ide montirati kao AS
    ne bi rekla (mada možda postoji i takav slučaj). istina je da pojasi imaju malo čudnu putanju pa tto zna zezati. naime bedreni pojas ne ide preko sjedalice nego se provlači kroz kuke ispood sjedalice. kod sjedalica do 10/13kg prekratki pojas je uglavnom prednost kod montaže. naime kroz sjedalicu se provuku pojasi tamo gdje trebaju ići i onda se sjedalica utiskuje.
    Citiraj brane prvotno napisa
    Da li se po zakonu smije koristiti kao "putni krevetić" na zadnjem sjedalu umjesto kao AS
    zakon oko ovoga ne bi smio raditi probleme jer u njemu stoji da AS treba biti odgovarajuća i sa attestom (to kaže pravilnik...). tako ako je AS potrebna kao krevetić, a ovaj JE napravljen i u svrhu prijevoza djeteta u automobilu, ne bi trebaloo biti problema.
    Citiraj brane prvotno napisa
    mane i prednosti ove AS/košare
    prednost ove AS/odnosno košare, rekla bi, da je u tome što je do nedavno bio jedini autokrevetić koji se mogao kupiti kod nas. autokrevetić je potreban isključivoo za bebe male porođajne težine i nedonooščad koja imaju zdravstvenih problema sa disanjem. to utvrđuje liječnik.
    još jedna prednost je praktičnost za one roditelje kojima je potrebna i košara za bebe. u ovoj kombinaciji imaju sve: kolica, koššaru i autosjedalicu.

    po mojem, glavna mana je upravo i ta mogućnost da se ta AS može koristiti i kao autokrevetić za bebe do 10kg. rekla bi da to dovodi do prečestog korištenja te opcije. na to navode i trgovci (needucirani) ali i proizvođač.
    bez obzira na praktičnost, najsigurniji način prevoženja djeteta je pod kutem od 45-60 stupnjeva u AS montiranoj suprotno smjeru vožnje i na sttražnjem sjedalu.

  3. #3
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    koliko grešaka :shock:
    sorry, pisala sam na brzinu

  4. #4
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    hvala ti puno

  5. #5
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Ja imam Jane Slalom kolica sa Matrix sjedalicom i totalno sam oduševljena njihovom funkcionalnošću, iako moram priznati da AS još nisam pokušala montirati u pravilnom sjedećem položaju - još uvijek je koristimo u "krevetić" varijanti. Sve mi se čini da bum se odlučila za neku kombiniranu 0-18kg...sviđa mi se bebe confort...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno Re: Jane Carera Matrix AS/košara

    Citiraj Strippy prvotno napisa
    još uvijek je koristimo u "krevetić" varijanti


    Citiraj Inesica prvotno napisa
    bez obzira na praktičnost, najsigurniji način prevoženja djeteta je pod kutem od 45-60 stupnjeva u AS montiranoj suprotno smjeru vožnje i na stražnjem sjedalu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno Re: Jane Carera Matrix AS/košara

    Citiraj brane prvotno napisa
    cure, šefice od znanja, ali i one koje ju koriste molim Vas da mi kažete mane i prednosti ove AS/košare
    da li je stvarno toliko teško montirati ju kao AS
    da li je stvarno toliko "sjedeća" kad se montira kao AS
    Da sli su pojasi zaista prekratki kad ju se ide montirati kao AS
    Da li se po zakonu smije koristiti kao "putni krevetić" na zadnjem sjedalu umjesto kao AS

    otovrila se vrlo žučna rasprava oko ove sjedalice pa me jako zanima što ćete vi reči...hitno je!
    Mane:
    1. Preteška je za nosiljku/košaru (5kg)
    2. Problematično montiranje na kolica, najviše zbog težine
    3. Ako je beba velika, brzo joj postane uska dok se koristi u funkciji košare
    4. Komplicirana instalacija u auto
    5. Kao autosjedalica je zaradila dosta loše ocjene u ADAC-ovim i OEMTC-ovim testovima

    Prednosti:
    1. U jednom elementu imate autosjedalicu/nosiljku i košaru

    Eto, to je ukratko iz mog iskustva

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A ja sve čekam da će Strippy napisati da je odlučila poslušati nas i ispravno montirati autosjedalicu....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Problematično montiranje na kolica? :? Za to mi je trebalo otprilike 2 sekunde. Staviš je iznad utora i jednostavno spustiš. Vrlo jednostavno.
    Teška jest, s tim se slažem. Meni je bila praktična jer sam je u početku koristila kao košaru, a poslije sam postupno podizala naslon. Leona sam u njoj vozila do njegovog 6. mjeseca i nije nam bila uska, doduše Leon nije bucmasta beba ali je vrlo dugačak.
    I istina, malo smo ju teže montirali kao autosjedalicu ali je ne planiramo vaditi van iz auta dok ne dođe vrijeme za drugu autosjedalicu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj michelle zg prvotno napisa
    Problematično montiranje na kolica? :? Za to mi je trebalo otprilike 2 sekunde. Staviš je iznad utora i jednostavno spustiš. Vrlo jednostavno.
    Da pojasnim - problem je kad se montiranje na kolica radi s bebom u nosiljci. Na žalost, živimo u zgradi bez lifta, gdje smo bebu morali nositi do prizemlja u nosiljci, i onda montirati nosiljku na kolica.

  11. #11
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    iskreno; katastrofa. mi ju imamo, bili smo na rodinom pregledu autsjedalica i dobili službeno na papiru da se sjedalica ne može pravilno montirati u auto. bijesna sam na adax i jane i sebe jer nisam dovoljno vremena posvetil aizboru kada je trebalo. što je najbolje, ta kolica su skupa igračka, nismo neki škart kupili!

    dakle, "n"u1 proizvod ne može biti zadovoljavajući u svim područjima. košara i tako treba samo za nedonoščad i bebe koje imaju preoblema sa disanjem, nismo ju ful ravnu nikada ni koristili.

    vrlo bitna stvar: košara se ne može postaviti u auto na zadnje sjedalo ukoliko auto nema "klupu" - ful ravno zadnje sjedalo. mi imamo renault lagunu koja ima udubljena sjedišta i malo povišenu sredinu zadnjeg sjedala i košaru ne možeš ležeči postaviti niti učvrstiti jer ne stoji ravno, klacka se...katastrofa proizvod.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Nama nije uspjelo montirati Matrix u ležećem položaju da čvrsto stoji u autu, ako bi htjeli slijediti upute proizvođača. Tako da smo ju uvijek dodatno učvršćivali s ležećim prednjim sjedalom.
    Kad bi je i stavili u ležeći položaj, uvijek bi bila nagnuta u stranu zbog nagiba sjedala. Da ne spominjem da se mali non stop derao kad god nije spavao za vrijeme vožnje - valjda mu se nije sviđalo biti u ležećem položaju, šta li već.
    A što se sjedećeg položaja Matrix-a tiče, njega preporučuju tek kad dijete počne sjediti. Pokušala sam sina staviti u taj položaj i vidim da je još rano za njega, jer mu glava svako malo pada naprijed (5.5 mjeseci).
    Inače, Matrix podržava dva dodatna položaja između ležećeg i sjedaćeg položaja, koji se ne smiju koristiti u autu, jedino kad se Matrix instalira na kolica.

    Kao i Tonja_1, ljuta sam i na sebe jer kad je bilo vrijeme nisam posvetila više vremena kupovini autosjedalice. Učinila nam se zgodna ideja da imamo košaru i AS/nosiljku u jednom elementu ... i evo rezultata.

    Ma, sve u svemu, razočarala sam se i sve gledam kako bi se riješili te AS i uzeli neku drugu. Ni ne pomišljam s njom otići na Rodin pregled autosjedalica, jer znam unaprijed da bi pali kao zrela kruška.

  13. #13
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Tako da smo ju uvijek dodatno učvršćivali s ležećim prednjim sjedalom.
    U slucaju sudara sve se pomice prema naprijed, pa tako i prednje sjedalo. Tako da to nije nikakvo dodatno ucvrscivanje.

  14. #14
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    spomenutu košaru u autu je najsigurnije koristiti kao autosjedalicu pod 45°. ona je napravljena i kao krevetić i da može se i tako koristiti ALI, opet, sigurnije za dijete ju je koristiti kao AS. u slučaju sudara kut od 45° ravnomjerno rasporeeđuje sile na cijelu površinu leđa i time štiti bebina leđa, kralježnicu i prije svega vrat (vratne kralješke). u ležećem pooloožaju dijete nema tu zaštitu.
    probajtte vizualizirati sliku kako bi se tijelo bebice ponašalo u ležećem poloožaju privezano sa pojasom (širokim, što je dobro) preko trupa. po mojem nekom razmišljanju bebica bi se savijala oko tog pojasa kao kiflica. u tom slučaju glavica opet odlazi u neku od strana i time se vratna kralježnica može opteretiti.
    sjedeći položaj se preporuča za bebicu koja sjedi ako se košara koristi kao košara, ali u autu ona bi se trebala koristiti kao AS montirana suprootno smjeru voženje, pod 45°, na stražnjem sjedalu.

    uglavljivanje bilo koje AS sa prednjim sjedalom i bilo koja druga improvizacija (ne poštivanje u uputtama pisane putanje pojasa, korištenje drugih pojasa u autu...) daje neispravno montiranu AS. ona nama može izgledati čvrsto ali mi nemožemo znati što će se sve događati prilokom sudara i kako će reagirati pojedini dijelovi auta i autosjedalice.

    autosjedalica je ispravno montirana isključivo kada se radi po uputama proizvođača od tte autosjedalice. i montirana je čvrsto kada se ne može pomaknuti za više od 2cm (lijevo-desno) na dijelu gdje prolazi bedreni dio (donji) pojasa auta.

    Ni ne pomišljam s njom otići na Rodin pregled autosjedalica, jer znam unaprijed da bi pali kao zrela kruška.

    molim te, molim te, nemoj tako razmišljati. i eventualno svi drugi ako tako mislite.
    mi na pregledu definitivno ne dijelimo ocijene. ako neko daje ocijenu to su onda roditelji koji nakon pregleda ispunjavaju anketicu i daju ocijenu nama.
    mi samo želimo pomoći smontirati AS i dati uputu kako to napraviti i kako dijete pravilno vezati u njoj. znamo da u većini slučajeva to nije lako i neki put se čini nemoguće. upravo zato smo i krenuli sa pregledima.
    većinu sjedalica smo uspjeli uglaviti. one koje nismo ovisi o više faktora, ne radi se isključivo o nekom modelu AS.
    ja osobno znam da smo nekoliko Jane matrix AS montirali u auto i znam da se mogu montiratii.
    zato, la_mama, slobodno dođite na slijedeći pregled da vam pomognemo. do tada probajte sami ju montirati. točno prema uputama. dvije osobe, uz dosta fizičke snage i uz više pokušaja.

    kad sam pročitala tvoju rečenicu dođe mi da sjednem na bus i dođem ti ju pomoći montirati

  15. #15
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ni ne pomišljam s njom otići na Rodin pregled autosjedalica, jer znam unaprijed da bi pali kao zrela kruška.
    Na nasem pregledu moze se past: izlaskom iz vozila ukoliko vam zapne noga, ukoliko neki od savjetnika kleci na podu i vrti as, a vi ga niste vidjeli pa ste se popiknuli na njega, mozda na neki od cunjeva od maranijevca (oni koji znaju sve o sigurnoj voznji), i tak bilo bi mozda jos koji primjer

    la_mama, malo se salim, ali bas kao sto je inesica rekla mi ne djelimo ocjene, i stvarno se trudimo da sve as smontiramo najbolje sto mozemo, pitaj Tonju a uostalom uvijek ima as koje je teze smontirati od Jane. :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Citiraj michelle zg prvotno napisa
    Problematično montiranje na kolica? :? Za to mi je trebalo otprilike 2 sekunde. Staviš je iznad utora i jednostavno spustiš. Vrlo jednostavno.
    Da pojasnim - problem je kad se montiranje na kolica radi s bebom u nosiljci. Na žalost, živimo u zgradi bez lifta, gdje smo bebu morali nositi do prizemlja u nosiljci, i onda montirati nosiljku na kolica.
    Opet mi nije jasno, i ja sam ju montirala s djetetom unutra. :/

    Ja definitivno planiram doći na pregled, jer nije potpuno ispravno montirana. Smjestili smo je na sredinu zadnjeg sjedišta, uglavljena je između prednjih sjedala, pojasevi su stvarno čvrsto zategnuti, ne mrda nikuda ALI morali smo ispod nje postaviti smotani stari ručnik zbog kosine zadnjeg sica. Kao što je Tonja napisala - sjedalica se klackala. :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Cure, hvala na pomoći

    Pokušat ćemo instalirat AS u sjedećem položaju prema instrukcijama, pa ako bude još problema, zovnit ćemo u pomoć prije nego šta kapituliramo Do sada se mali vozio u ležećem položaju, a mislim da je već krajnje vrijeme da ga promijeni.

    Nego, upute za Matrix ne spominju položaj od 45 stupnjeva - samo ležeći i sjedeći položaj AS-a. Da li znate slučajno da li ovaj sjedeći položaj osigurava tih 45 stupnjeva ? Jer meni se čini poprilično strm, tako da nismo baš htjeli stavljati bebicu od mjesec dana (otkad se počeo vozit u autu) u taj položaj AS-a. Bilo koji drugi položaj Matrix-a nije za uporabu u autu, i to je jasno naznačeno u uputama.

    Inače, evo par rečenica iz uputa vezanih za ležeći položaj:
    "Remember to carry baby always appropriately fastened with safety harnesses. To favour baby's proper development, we advise you not to use the seated position for long trips but rather to let it rest in the lying position (for babies up to 10 kilos).".

    I sad - da li slijepo slijediti upute i preporuke proizvođača ili ... ?

    Postavljanje Matrix-a na kolica (a još više skidanje s kolica) je nama bilo problematično, pogotovo otkad je mali dobio 6 kg (2 mjeseca). Sad (5.5 mjeseci, 9 kg) se vozi u kolicima, i laknilo mi je šta više ne moram baratati s Matrixom.

  18. #18
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Pogledaj na http://www.jane.es/index.php?fuseaction=manuals upute za Matrix Pro, na 11 str. su upute kako postaviti sjedalicu suprotno smjeru voznje.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    la_mama. Stupid me, sad sam skužila zašto je tebi problem montirati Matrix na kolica. Naime, ja imam slalom pro kolica. Tako da ja, kad skidam košaru, stisnem gumbić na ručki i samo podignem. A ti vjerojatno moraš pritisnuti s jedne i s druge strane i tek onda dići košaru. Jer to je bio jedan od razloga zašto smo uzeli slalom pro.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj michelle zg prvotno napisa
    la_mama. Stupid me, sad sam skužila zašto je tebi problem montirati Matrix na kolica. Naime, ja imam slalom pro kolica. Tako da ja, kad skidam košaru, stisnem gumbić na ručki i samo podignem. A ti vjerojatno moraš pritisnuti s jedne i s druge strane i tek onda dići košaru. Jer to je bio jedan od razloga zašto smo uzeli slalom pro.
    Je, tako je. Imamo Carrera C kolica gdje se Matrix skida tako da se stisnu gumbici sa strane za sta trebaju obje ruke, a onom trecom se Matrix odigne od kolica.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Pogledaj na http://www.jane.es/index.php?fuseaction=manuals upute za Matrix Pro, na 11 str. su upute kako postaviti sjedalicu suprotno smjeru voznje.
    Hvala na linku, ali već imamo upute koje smo dobili s Matrix-om Mi smo u 02. mjesecu 2006 kupili Matrix, a ne Matrix Pro ili Matrix Cup AS čije upute stoje na internetu. Ne znam zašto Jane nije stavio i manual za ovaj, očito najstariji tip Matrix-a.

  22. #22
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    E sad ste me totalno zbedirali. Bila sam tako happy zbog Jane Slalom kolica sa tom Matrix kosarom/autosjedalicom, birali smo ih tjednima i to mi se cinio naj izbor iz puno razloga, nisam imala pojma da se ta autosjedalica pokazala tako losom u praksi...u ducanu se montaza kosare na kolica cinila tako jednostavnom, a nisam ocekivala nikakve probleme ni s montazom u auto...Hmmmm...sta cu sad...bebac jos nije dosao al treba svaki cas (vec kasni!) i hitno mi treba odgovor na sljedece pitanje:
    DALI SE U DOTICNOJ AUTOSJEDALICI SMIJE VOZITI NOVORODJENCE U SJEDECEM POLOZAJU ILI JE ON IPAK PRESTRM??? (kolko sam skuzila 2 medjupolozaja u koja se kosara moze postavit nisu prikladna za ugradnju u auto - samo skroz ravni tj.krevetic/AS sto se opet ne preporuca osim za nedonoscad, ili taj sjedeci) Jel trebam sad nabavljat novu autosjedalicu?? Ima li tko iskustva sa ovim modelom?? HELP!!!

  23. #23
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Nego, upute za Matrix ne spominju položaj od 45 stupnjeva - samo ležeći i sjedeći položaj AS-a. Da li znate slučajno da li ovaj sjedeći položaj osigurava tih 45 stupnjeva ? Jer meni se čini poprilično strm, tako da nismo baš htjeli stavljati bebicu od mjesec dana (otkad se počeo vozit u autu) u taj položaj AS-a. Bilo koji drugi položaj Matrix-a nije za uporabu u autu, i to je jasno naznačeno u uputama.
    Moj prethodni post je u principu bio nadovezan na ovo sto je rekla la_mama. Isti problem.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    DALI SE U DOTICNOJ AUTOSJEDALICI SMIJE VOZITI NOVORODJENCE U SJEDECEM POLOZAJU ILI JE ON IPAK PRESTRM??? (kolko sam skuzila 2 medjupolozaja u koja se kosara moze postavit nisu prikladna za ugradnju u auto - samo skroz ravni tj.krevetic/AS sto se opet ne preporuca osim za nedonoscad, ili taj sjedeci) Jel trebam sad nabavljat novu autosjedalicu?? Ima li tko iskustva sa ovim modelom?? HELP!!!
    Iz mog iskustva - ne bih preporucila voznju novorodjene bebe u sjedecem polozaju Matrix-a, onako kako su to opisali u uputama. Nama su cak u ducanu preporucali voznju u ona dva medjupolozaja - ocito nisu procitali manuale
    Preporucila bih dolazak na iducu Rodinu provjeru AS-a (sto cemo i mi napraviti). Mozda je moguce AS u sjedecem polozaju namjestiti tako da se beba ipak moze u njoj voziti - cure s Rode tu imaju vise iskustva od mene, pa mogu dati bolji odgovor.

  25. #25
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    ljudi, za sad samo kažem

    DRŠTE FIGE

    poslije napišem ostatak i odgovorim na pitanja

  26. #26
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    I jos jedno pitanjce, mozda nije bas pravo mjesto za njega al ne znam di da ga postavim: do koliko mjeseci se mora pazit da se beba vozi u autosjedalici (skoljki) ogranicen broj sati (sat-dva)?

  27. #27
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    evo, jučer sam se vratila sa montaže jedne matrixice. nisam stigla do foruma pa pišem sad.

    sjedalica je smontirana u nekoliko minuta i to čvstoo, čvrsto. kad smo je probali pomaknuti micao se cijeli auto :D

    slikice:
    http://public.fotki.com/Inesica/jane...pc083367a.html
    http://public.fotki.com/Inesica/jane...pc083368a.html

    nije bilo problema. jedini 'trik' koji sam koristila je ttaj da sam zafrkala dio poojasa koji izlazi iz sica kako bi ga skratila i time podesila putanju pojasa da ne ispada iz utora kroz koje treba proolaziti.

    slikica: http://public.fotki.com/Inesica/jane...rix/kopca.html


    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    DALI SE U DOTICNOJ AUTOSJEDALICI SMIJE VOZITI NOVORODJENCE U SJEDECEM POLOZAJU ILI JE ON IPAK PRESTRM???
    to upravo i JE ispravan način prevoženja novorođenčeta. tako ga se i treba prevoziti. no da pojasnim, možda, nedoumicu. to nije sjedeeći poloožajj. naime sjedalica se postavi u ttaj, skroz gornji poloožaj i kad se postavi na sjedalo oonda se podesi nagib cijele sjedalice tako da odgovara 45°. znači 'leđa' se nagnu i namjeste pod 45° u odnosu na tlo, a 'noge' se podignu.
    slikica: http://public.fotki.com/Inesica/jane...rix/nagib.html

    u slučaju da kad se sjedalica nagne i stisne u naslon sjedala ona ipak pomiče prema dole i zbog toga se ne može učvrstiti, može se u tu prazninu staviti čvrsto, čvrsto, zarolana dekica ili ručnik (ili višše toga)

    Jel trebam sad nabavljat novu autosjedalicu??
    probaj montirati u auto. ako ide nema razlooga za novu

    z mog iskustva - ne bih preporucila voznju novorodjene bebe u sjedecem polozaju Matrix-a, onako kako su to opisali u uputama. Nama su cak u ducanu preporucali voznju u ona dva medjupolozaja - ocito nisu procitali manuale
    nikako u međupoložaje. upravo je taj sjedeći pravi ali prilagođeni sjedeći.


    nadam se da ovo pomaže. eto, nema mjesta očajavanju. svakako je mooguće i matrixicu smontirati kao PRAVU AS :D
    ako neće iz prve, probat više puta

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Muchos grazias na ovim slikama i informacijama, Inesica ! :D
    Sad imamo zanimaciju za ovaj vikend

    Mi smo je smontirali na slican nacin, samo sam ispod AS stavila zarolanu podlogu (onu koja dodje s AS za lezeci polozaj) da ne bi slucajno proklizala prema dolje. Medjutim, pojas nam stalno klizi iz donjih utora, pa cemo da bi to izbjegli, probat zarolat dio pojasa uz sjedalo kako si pokazala. Nadam se da stoji na 45 stupnjeva. Probat cemo nekako izmjerit rucno nagib. Ili seljacki odoka

    Inace - nisam bas pobornik ovakvih sistema postavljanja AS, bez obzira na to sto je krajnji ishod ipak pozitiva, jer je kako kazes, zacementirana za sjedalo. Radije bi da se AS instalira u auto bez nekih akrobacija s nagibom naslona i zarolanim dekicama, i da se ide tocno po uputama proizvodjaca. A u Matrix manualu nigdje ne stoje takvi savjeti kupcima - kamoli da ce ti prodavac tako nesto predloziti.

    Sve u svemu - Nikoli ce dobro doci Matrix, jer je velika beba (6 mj, 70 cm, 10 kg), a Matrix ipak ima duljinu koju ostale AS u koje smo ga pokusali ugurati nemaju - svaka mu je na knap. Na kraju ispada dobro da smo kupili Matrix, jer ce u njoj mirne duse (i mi skupa s njim) docekati godinu dana - ako bude bilo srece, mozda i dulje. U slucaju da imamo neku drugu AS 0+ grupe, poceli bi vec ozbiljno razmisljati o kombiniranoj.

  29. #29
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Inesica, jedno veliko HVALA!!! I na objasnjenju, i na slikama i na svemu...
    Jos da sve to bude funkcioniralo u nasem starom fordu i sve 5! (ako ne, eto i nas na sljedecoj provjeri autosjedalica
    Pozdrav!!!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Meni se čini da će Matrix AS biti dobro pričvršćena i u moj Getz. Stavila sam je na sredinu stražnjeg sjedala, povezala sa sva tri pojasa, nagnula je malo unatrag, tako da gornji dio tijela bude pod 45 u odnosu na podlogu i uglavila između naslona prednjih i stražnjih sjedala. Ispod sam stavila dekicu.
    Ovo "čini mi se", zato što je u mom autu pričvrsna točka za srednji pojas krivo smještena odmah ispod izlaza tog pojasa umjesto na suprotnoj strani. Ovih dana ću otići na servis da mi to premjeste i mislim da bi nakon toga stvar trebala štimati.
    Getz je mali auto, ali Matrix stane na stražnja sjedala bez potrebe da se prednja sjedala pomiču naprijed, a i pojasevi su sasvim dovoljno dugački. Bilo je puno govora o tome da su pojasevi u većini automobila prekratki za Matrix, da je predugačak za stražnja sjedala, pa sam bila potpuno zbunjena i u nevjerici kad je uspjelo :/ .
    No, dobro, svakako bih voljela da to netko stručniji od mene pogleda.

  31. #31
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    Stavila sam je na sredinu stražnjeg sjedala, povezala sa sva tri pojasa, nagnula je malo unatrag, tako da gornji dio tijela bude pod 45 u odnosu na podlogu i uglavila između naslona prednjih i stražnjih sjedala. Ispod sam stavila dekicu.
    po meni ovo uopće nije dobro namještena sjedalica

    pri vrlo malim brzinama kad naglo zakočiđ prednja sjedala lete naprijed i sjedalica više nije zaglavljena...

    sjedalica se montira samo s jednim pojasom a ne s tri
    montirala si ju na srednju klupu a to možeš napraviti samo ako:
    -imaš pojas s tri točke na srednjoj klupi (koliko znam sve sjedalice iz grupe 0-13kg se veću s pojasom od tri točke)osim ako imaju isofix sustav na srednjoj klupi
    -imaš pojas s dvije točke vezivanja i sjedalicu koja se veže s pojasom s dvije točke vezivanja

  32. #32
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Brane dobro govori, sjedalica se veze jednim pojasom, i to onim od sjedista na kojem je postavljena. Takoder je potrebno provjeriti upute o pojasu s kojim se smije koristiti i je li to odgovara tom sjedistu, kao sto je Brane naglasila.

  33. #33
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Inesica pa ti si majstor i po! :D Evo mene je sve strah, ali krećem u taj boj - sutra idem pokušati namjestiti Matrixicu kako treba! Jedino je bed kaj ak se jednom teškom mukom smontira onda će najvjerojatnije tamo (u autu) i ostati, a onda gubim košaru za kolica i nosiljku... ili bi možda bilo pametnije da kupim neku kombiniranu AS (Laura ima 4 mj.)... Kakva su iskustva s "Bubu" i koju bi preporučili?

  34. #34
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Evo, uspjela sam namjestiti sjedalicu nekako, ali iako je čvrsta i ne klima se ipak nisam zadovoljna jer jer mi je stražnji remen prekratak i nisam ga uspjela provući kroz donji desni utor. To je problem kod starijih automobila, ali u novi auto (koji se nadamo kupiti za godinu dana) bih ju smontirala bez problema - nije upoće tako komplicirano kao što sam očekivala. Ipak, morat ću kupiti drugu AS, a Matrix će dočekati slijedeću bebicu koja će se valjda voziti u novom autu. Unatoč tom nedostatku, moram reći da sam ja oduševljena Janeovim Slalom kolicima i tom multifunkcionalnom sjedalicom i kod nas su zbilja dobrano iskorištena tako da nijednom nisam požalila što smo baš ta odabrali. Iako stavljanje košare nije tako jednostavno kao u novijoj verziji (Slalom Pro), nije baš ni tako traumatično - jednom kad se uhvati grif sjednu dok kažeš keks. Kvaka je kod vađenja iz kolica u tome da ne primate gore za sredinu ručke (jer vam onda zbilja treba treća ruka) nego sastrane za onaj kuglasti dio dok istovremeno prstima pomaknete kvakicu i trzaj prema gore i to je to. Malo je teže vratiti natrag (s bebom u košari), ali ima trik i za to: nemojte stavljati košaru u skroz vodoravnom položaju, nego je nagnite prema sebi, isto primite sastrane za kuglasti dio, pogledajte da ste s obje strane namjestili pravilno na držače i pritisnete prema dolje dok ne čujete škljoc. Nadam se da sam vam bar donekle objasnila.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Pozdrav!
    Iako se o ovom već toliko pisalo, ja ni nakon svega pročitanog još nisam postala pametnija glede izbora autosjedalice,a samim time i kolica, a budući nam se termin jako primakao.

    Naime, imamo Hyndai Getza i za većinu kolica u našem prtljažniku nema mjesta, a tamo bi morala uglavnom biti jer niti u stanu nemamo mjesta...a tko će ih i nositi uz stepenice... Sve u svemu Jane Carrera kolica nam odgovaraju zbog dimenzija i lakoće sklapanja(i cijene), ali opet čitajući o Matrix sjedalici, ne znam da li ju je itko uspio ispravno montirati u Getza?

    Zato please, pomozite, da se beba ne rodi prije rješenja ovog problema!

  36. #36
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    katja, pa kupis neku drugu sjedalicu, nema veze na brand kolica, i rjeseno
    jesi razmisljala o tome?
    nije vazno sto kolica i as nisu u kompletu.

  37. #37
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Ja ponovo imam nedoumice...sa kolko mjeseci u ovoj doticnoj autosjedalici/kosari se moze povisit uzglavlje, tj.staviti u 2.i 3. polozaj /za voznju u kolicima)? Tj. ne znam do kad beba mora biti na potpuno ravnoj podlozi.
    A druga stvar je, u standardnoj baby autosjedalici (sto je kod ove doticne 4.polozaj) ne preporuca se bebe vozit na duze relacije, kazu maksimalno sat ipo... e sad, ja bi trebala svog malenog prevest od ZG do ZD, pa sta da radim?? Vozim sat ipo, pa pauza, pa ponovo sat ipo...? ako cemo tako mogu tako do beskonacnosti.

  38. #38
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Sva sreća da od ZG do ZD treba cca 3 sata pa ti je dosta jedna pauza
    Salu na stranu, pozeljno je dijete izvaditi iz sjedalice, vjerojatno ces ga trebati i nahraniti i premotati, ja obično popijem kavu, odem na WC, nije to neki problem.
    Ja imam Carrera pro i da imam puno para kupila bih si nova kolica, ovako ce ova vozit jos koje dijete
    Teška su, glomazna, Matrix je pretežak, da bi bio ispravna AS treba se podložiti (nek me neko ispravi ako griješim, ja imam drugu AS u autu), onaj PRO mi šteka, tako da mi trebaju obje ruke za vađenje košare sa kolica, podizanje naslona na kolicima isto nije moguće jednom rukom... uglavnom totalni promašaj.
    Priznajem da sam tek rođenu Janu vozila doma u ispruženom Matrixu jer mi je s onih 47cm jednostavno izgledala presitna, ali iz sadašnje perspektive i to je totalno nepotrebno.
    Eto: Jane Carrera pro: ocjena 2

  39. #39
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Citiraj michelle zg prvotno napisa
    la_mama. Stupid me, sad sam skužila zašto je tebi problem montirati Matrix na kolica. Naime, ja imam slalom pro kolica. Tako da ja, kad skidam košaru, stisnem gumbić na ručki i samo podignem. A ti vjerojatno moraš pritisnuti s jedne i s druge strane i tek onda dići košaru. Jer to je bio jedan od razloga zašto smo uzeli slalom pro.
    Je, tako je. Imamo Carrera C kolica gdje se Matrix skida tako da se stisnu gumbici sa strane za sta trebaju obje ruke, a onom trecom se Matrix odigne od kolica.
    Mi imamo Carrera Pro i košara/AS se sa kostura kolica skida pritiskom na jedan gumbić na ručki,a za stavljanje se ne stiska ništa samo moraš čuti "klik"..... :?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    12

    Početno

    ok,svi pričaate o Jane Carrera,a što je sa Bebe Comfort?Ustvari zanima me da li se smije bebica od mjsec i pol staviti u nosiljku bez da se ispod leđa stavlja neko pojačanje,odn.ravna podloga zbog kičme?Za sada smo ju samo tako vozili u kolicima,u autu ju još nismo pokušali smontirati.Ima netko sa ovakvom košarom?[/code]

  41. #41
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    novorodjence se normalno smije i MORA voziti u AS (ne u kosari, nego bas u AS). pa tako smije i MORA i beba od mjesec i pol

  42. #42
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i nikakvi podmetaci i podloge se ne stavljaju u AS

  43. #43
    Ferdinand

    Početno

    znam da kasno palim, ali... kupili smo carrera pro i već je montirali u auto po vašim uputama (puno hvala), ali me samo jedna stvar interesira:
    kad izlazimo iz bolnice, stavimo bebu u matrixa (koja je namještena u najgornji položaj). da li bebu vezujemo sa onim pojasevima koji idu oko ramena bebe ili sa onim velikim debelim pojasem koji ide preko bebina trbuha?
    P.S. curica se tek treba roditi za 2 tjedna!

  44. #44
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Pojas autosjedalice ide u pet tocaka uporista (kod nekih as za novorodjence ima i sa tri tocke), dva iznad ramena, jedan izmedju nogu te dva na kukovima.

    Taj debeli pojas ne služi za vožnju u autu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Bar prema uputama, imam dojam da je proizvođač (Jane) namijenio ovaj poluležeći položaj za malo starije bebe. Tako da bi isto trebalo vidit prije izlaska iz rodilišta da li su oni najniži utori pojaseva odgovarajući za novorođenče.

  46. #46
    Ferdinand

    Početno

    puno hvala... ali kako cu onako malu bebicu kad budemo izlazili iz rodilista omotati sa pojasevima?izmedju malih nogica i preko malih ramena?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Pa moj bi savjet bio da bebicu donesete do auta u košari/jastuku, gdje ju namjestite u AS i provučete remenje preko ramena i između nogu. Ako ste već montirali Matrixicu prema uputama instruktora, nemojte ju vadit iz auta ako baš ne morate, teško ju je ponovo pravilno montirati.

  48. #48
    Ferdinand

    Početno

    puno hvala...pozdrav svima

  49. #49
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Da li se beba od 8 mj. koja još ne sjedi (zbog nošenja remenčića) smije voziti u ovom položaju ili moramo nagnuti sjedalicu?
    http://public.fotki.com/nutrice/7-mj/photo-0366.html

  50. #50
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Da li se beba od 8 mj. koja još ne sjedi (zbog nošenja remenčića) smije voziti u ovom položaju ili moramo nagnuti sjedalicu?
    http://public.fotki.com/nutrice/7-mj/photo-0366.html
    ako vam je sjedalica cvrsto namontirana, da se ne mice vise od 2cm, u smjeru lijevo-desno, tamo dole gdje prolazi donji (bedreni) dio pojasa, ne trebate joj nista raditi.
    ako se mice, potrebno ju je cvrse ucvrstit ali nagib ne bi trebao biti sporan.

    pazite samo, primjetila sam na slici, da sjedalicu ne ucvrscujete prednjim sicem. on nema apsolutno nikakvu funkciju u ucvrscivanju AS. AS samo prividno moze zbog toga biti ucvrscena ali zapravo nije.

    znaci prvo ucvrstite AS onda pomicite sic ali ne tako da pomakne AS

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •