Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: pitanje boxa i predrađaone

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    8

    Početno pitanje boxa i predrađaone

    citajuci vasa pitanja i odgovore naisla sam i ja na jednu mozda i glupu zapreku..... Doduse mozda je glupo pitanje ali moram pitati....
    koja je razlika predrađaone i boxa pa zar taj box nije u biti predrađaona??? Ja sam svjesna da MM nee ici samnom na porod ali bi ipak rado htijela da bude samnom prije nego li se otvorim i nego me odvedu na sam porod.... e da ni mi nismo uspjeli upasti na tecaj u Petrovoj jupi jej.....znaci da postoji i pitanje dal ce ga htjeti i pustiti k meni... Hvala vam svima unaprijed na odgovoru..

  2. #2
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    pa box je tamo di rađaš, u bit dio u dvorani odijeljen zastorom od ostalih koje rađaju, a predrađaona je posebna soba. tak je bar na sv. duhu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    I muž ti može biti baš samo na porodu, a one faze prije prolaziš sama, tj. puste ti muža tek u boks, jer si tamo sama,a u predrađaoni ima više žena pa valjda nije zgodno...

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mene supustili svugdje 8)
    ...potom su se opametili

    Predrađaona ti je jedno dosadno mjesto gdje te drže da im ne smetaš. Ako im fali kapaciteta negdje drugdje, opet te strpaju u predrađaonu.

    Općenito ti je ugođaj cijelog tog odjela onako kao na glavnom kolodvoru oko 16h :?

  5. #5
    suncica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Predrađaona ti je dio gdje odrađuješ skoro cijelo prvo porođajno doba ako si u tom periodu došla u bolnicu (npr. pukao ti vodenjak ili si se prerano uputila s trudovima). U Petrovoj je to jedan mali hodnik 3x3 sa par stolica, ali ima i soba sa 4-5 kreveta za specijalne slučajeve. U principu se tu samo šećeš i tu muževima pristup nije dozvoljen. A onda kad više ne možeš stajati na nogama ili su ti trudovi prečesti 2-3 minute, onda ideš u box gdje vrlo brzo dođe period tiskanja (ili bi trebao doći). Naravno, odstupanja od ovog su moguća, ipak je svaka trudnica različita.
    Moj ti je savjet što kasnije krenuti od doma (znači trudovi 3-4 minute) onda nema predrađaone nego ti (i muž) odmah idete u box.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Pa Davor, možda i imaš pravo... Teorija - do 5-6cm si u predrađaoni, a onda te sele u boks. Tako ti je to na Sv. Duhu uglavnom i u praksi-bila sam u tri navrata u predrađaoni, sve zajedno pet dana, pa sam pratila događanja...

  7. #7
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam, valjda nasrecu, izbjegla predradjaonu i isla direkt u box.
    dosla sam u bolnicu 6 prstiju otvorena pa je valjda to razlog.
    u predradjaonu sam usla na wc i one zene tam su me gledale sa takvom zaviscu da sam se skoro rasplakala.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    U Petrovoj je predrađaona prostorija u kojoj ideš na wc, pregledavaju te i prikapčaju na ctg ako je potrebno prije odlaska u boks, te još jedna odijeljena prostorija u kojoj ima 4 kreveta za rizične trudnice. Ja sam ležala u predrađaoni 4 dana i to je bila prava mora.
    Neke žene ulaze u boks čim dođu - ne stignu ni prići predrađaoni
    Blago njima :wink:

  9. #9
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Moja su iskustva ista.
    SVA TRI puta sam isla sa hodnika direktno u box.
    Sto toplo preporucujem svima. Ako je sve u redu, odradite posao doma i sto vise odgadjajte odlazak rodilistu.

    Mozda jedan savjet, meni je pomoglo:
    Kad osjetite da se blizi termin, ako ste gladni, jedite grozdjice. Osim sto ce vam secer dati dodatnu energiju, fino djeluju i na stolicu, pa potpomognete prirodno ciscenje i izbjegnete klizmu.

  10. #10
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ni ja nisam vidjela predradjaonu :D
    prvi put usla u box, i rodila za 3 sata, drugi put za sat i 20 minuta od dolaska u bolnicu :D

    poanta je doci sto kasnije :wink:

  11. #11
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    ni ja nisam vidjela predradjaonu :D
    prvi put usla u box, i rodila za 3 sata, drugi put za sat i 20 minuta od dolaska u bolnicu :D

    poanta je doci sto kasnije :wink:
    Ni ja u pulskom rodilistu nisam "vidjela" predradjaonu, tj. vidjela sam ju ali su mi tamo samo dali klistir, tamo je tus kabina i wc, iposlije klistira/wc-a/tusiranja nisam tamo lezala nego sam isla ravno u box i naravno MM samnom.
    (Nakon sto sam zavrsila s tusiranjem i otisla u radjaonu, bila sam otvorena tek 2 cm, a trudovi na nekin 4-5 minuta... ali sam rodila za 2h.)

    U predradjaonu, koliko su mi drugi pricali, stave trudnice koje su dosle zbog puknuca vodenjaka ali jos nemaju trudove i sl. slucajeve. Moja kuma je prespavala u predradjaoni vezana za drip, jer je dosla u 2h sa puknutim vodenjakom a trudove je dobila tek oko 6 ujutro.
    U Puli su sobe od preradjaone i boxovi u radjaoni prakticki jedni do drugih, tako da i trudnice u sobama-predradjaonama i trudnice u boksovima imaju stalno na oku.
    One koje dodju jos ranije - s nesto malo trudova, ili ako ih posalje njihov ginic, pa se nista ne dogadja - stave na Patologiju trudnoce (gdje su uglavnom zene koje cuvaju trudnocu), sto nije na istom katu gdje je i radjaona. Ovo mi je ispricala moja cimerica: dosla je ujutro s nesto malo trudova ali s obzirom da joj je to bila druga beba, mislila je da ce to ici brzo. Medjutim, stavili su ju na Patologiju trudnoce gdje je bila cijeli dan i nakon jutarnjeg pregleda ju nitko nije nista ni pitao, i onda je ona u ponoc otisla u sobu od sestara i rekla da ce sada roditi. Kad su ju doveli u radjaonu (ja bila u drugom boxu, pa vidjela), nije vise mogla ni hodati koliko su joj bili jaki trudovi, rodila je nekih 20-minuta nakon toga. Stalno je govorila da, da nije isla reci sestri, da bi se sama porodila u krevetu (navodno u njenoj sobi nije bilo zvona)...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Na Sv. Duhu nema tuširanja, Zato obavezno uzeti vlažne maramice...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ina nemoj me plašiti, nama su prošli mjesec na tečaju na SD rekli da ima tuširanja nakon klistira :shock: ja mam odem u vinogradsku ak nema tuširanja

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Ja rodila-bez, ali od tada su mogli staviti tuš. Ali frendica mi je bila nedavno i nije se tuširala Naime tuš postoji, ali se nalazi kod liječničkih soba i nije na raspolaganju :shock: Nadam se da su te dobro informirali i da se nešto promijenilo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    E da, ima i jedan tuš u prostoriji gdje te pregledaju i napravo ono ostalo , ali taj nije imao vrata i isto nije bio u upotrebi. Ustvari da skratim ja bi ti preporučila Vinogradsku, mada tamo nisam bila, ali po pričanju je sve skupa bolje, a naročito onaj dio nakon što rodiš, tipa pedijatrijskie sestre, pedijatri, pomoč pri dojenju... Sve to je na Duhu KOMA!

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mene su se posebno dojmila kolica s "nabacanim" bebama, onako na hrpi, jedno na drugome

  17. #17
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam se na duhu normalno istusirala iza klistira, nisam ni pitala, sestra mi je sama rekla.
    to je bilo prije dve i pol godine i tus je bio u prostoriji di te briju i daju klistir ( ustvari u nastavku te prostorije).
    za onaj dio poslije se slazem- katastrofa su- od sestri do pedijatara.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ja sam prvi put rodila u vinogradskoj, jest da je bilo prije skoro 6 godina ali je ono do boxa bilo OK, ali poslije koma. Pomoć oko dojenja ravna nuli uz komentar "gurnite mu sisu u usta", pedijatrica kaže "vaš sin ima šum na srcu, vidjet ćemo sutra što ćemo s njim", kupaona s dva tuša i 3 wc-a na nas petnaestak...hm da i šivanje uživo...
    Nadam se da se nešto od toga promijenilo, no kako sam na SD-u od potpomognute oplodnje, pa cijelu trudnoću onda si želim da mi isti doc bude i na porodu

  19. #19

    Početno

    Ja sam za drugi put odlučila - u rodilište idem kad trudovi budu na 3-4min, i onda cupkam ispred dok ne budu na 2min...

    Nema te sile koja će mene natjerat ponovo na klizmu i pokušaj da uzmu moje podatke i ispituju me tri puta dok ja vrištim od bolova...

  20. #20
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ina, kad si ti rodila?

    Ovo proljeće je normalno radio tuš na SD, onaj u prostoriji gdje se uzimaju podaci i radi klistir. Meni je sestra samoinicijativno dala ručnik i rekla da se istuširam (iako sam ja došla direktno ispod tuša).

    I sestre i liječnici (osim jednog ginekologa kojeg sam prozvala dr. Mengele i šefice pedijatrije ) su bili divni. Meni dojenje od prve nije išlo i stvarno sam ih sve dobro zagnjavila - nije bilo sestre koja mi nije pomogla, ne bi bilo fer da to ne kažem. Dale su sve od sebe.

    INače, razlika između predrađaone i boksa na SD je: oboje je u jednom hodniku, bez vrata, tako da se zvukovi iz boksa (postoje tri) čuju u predrađaoni i obratno. U predrađaoni postoji desetak kreveta koji su odvojeni platnenim paravanom. Na njima leže žene do trenutka izgona. U predrađaonu muževi ne smiju, jer nema dovoljne diskrecije.

    Boksevi su malo dalje, postoji tri komada, međusobno su odvojeni zidovima, no na tim zidovima nema vrata ni prema hodniku ni međusobno. Ne znam jesam li ovo jasno napisala. Uglavnom, kad dođeš u boks, muž ti se može pridružiti. On ostaje s tobom do nakon poroda, kad se čeka posteljica. Kad prođu dva sata nakon poroda, također se možeš vidjeti s mužem, ali ne u porođajnom odjelu, nego na hodniku.

    Inače, kad sam rodila, na odjelu za porodilje nije bilo mjesta, pa sam prvu noć prespavala u predrađaoni, uz sve dražesne zvukove iz rađaone.

  21. #21
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Ajme, ljudi moji dragi... Čitam ovo što pišete i sve mi ovo liči na jednu konjušnicu ...Mislim, ti boksovi i to...

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Paa... da
    Moja prispodoba je željeznički kolodvor, ali kad već inzistiraš...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Sanja, ja sam rodila pred tri godine, još dok rodilje nisu bile u onim dobrim sobama,gdje su sada, ali ti si rodila tri dana prije moje frendice za koju sam napisala da se nije tuširala ,pa mi nije jasno.. Možda je to zbog te gužve (i ona je bila nakon poroda u predrađaoni, jer nije bilo mjesta dolje). nače ja sam tamo kao doma ( ), jer sam se družila sa patologijom tri mj., a sa rodilištem i babinjama 8 dana. Što se pedijatara tiče kapu skidam samo njihovoj šefici. ostalima :shock:

  24. #24
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    U predrađaoni postoji desetak kreveta koji su odvojeni platnenim paravanom.
    Boksevi su malo dalje, postoji tri komada, međusobno su odvojeni zidovima, no na tim zidovima nema vrata ni prema hodniku ni međusobno. Ne znam jesam li ovo jasno napisala.
    Kad ovo citam, pulsko rodiliste mi se cini fantasticno :D
    Predradjaona - soba u kojoj su mi dali klistir i gdje je tus - je imala 2 kreveta (odijeljena paravanom). Doduse, tus nema vrata, ali to je zbog toga da se neka porodilja ne bi zakljucala a recimo pozlije joj... ili joj treba pomoc pri tusiranju... sto mi se cini sasvim opravdano (meni je dvaput ispao sapun i babica je odmah dotrcala da vidi da li sam se ja to stropostala :D ).
    Wc je posebna prostorija, sa vratima, ali bez kljuca (iz istog razloga).
    Cijela prostorija (sa dijelom gdje su kreveti, wc-om i prostorom za tus) ima vrata (pa pretpostavljam da su zvukovi iz boksova priguseniji :wink: ).
    Pretpostavljam da ima jos takvih soba-predradjaona, no ja sam se onuda motala u ponoc (k'o Hamlet u Helsigoru :D) pa nisam pola toga ni skuzila jer su na hodnicima ugasili/prigusili svjetla.

    Preko puta je veliki ormar s odvojenim pretincima gdje se spreme stvari od rodilje.

    Boksevi su odvojeni zidovima i staklom - do odredjene visine, koja je dosta diskretna, jer ne vidis onoga tko lezi - je zid, a onda je staklo.
    Nisam nabrojala koliko je boksova, ali cini mi se da ih je barem 3. Nalaze se preko puta sobe za sestre.

    Off topic: i smjestaj je super - sobe su dvokrevetne, u sobi je tus i wc, stolic za presvlacenje djeteta, svaka rodilja dobije 2. ladice za stvari za presvlacenje bebe... jedino su ormari za rodilje nesto uski, i svaki krevet nema svoje zvono, niti onu sipku koja ti pomogne da se podignes u sjedeci polozaj (ja sam svaki dan nekoliko puta Bogu zahvaljivala sto moj krevet to ima :wink: ); odmah kraj vrata je prostorija gdje se mogu odloziti prljave spavacice.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Vidim da vi o davanju klistira prije poroda pricate k'o da je prorodni dio poroda :?
    Mozete li mi objasniti zasto to, kao i brijanje standardno rade??

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zato sto vole maltretirat rodilje i nisu strucnu literaturu vidjeli otkad su dobili diplomu il specijalizaciju...

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    Vidim da vi o davanju klistira prije poroda pricate k'o da je prorodni dio poroda :?
    Mozete li mi objasniti zasto to, kao i brijanje standardno rade??
    Ne mogu reci da to rade standardno - mene nisu brijali. A i za klistir me je pitala da li sam imala stolicu taj dan (a nisam). I uopce me to nije smetalo, nisam to dozivjela kao nekakvo maltretiranje

  28. #28
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    [A i za klistir me je pitala da li sam imala stolicu taj dan (a nisam). I uopce me to nije smetalo, nisam to dozivjela kao nekakvo maltretiranje
    možda i nije maltretiranje ... osim što nema nikakvih dokaza da je potreban i što ti može silno smetati u trenucima kad bi se trebala nastojat što više opustit.

    ali ne mogu ni zamisliti koliko mora da je neugodan klistir za ženu u trudovima :?.

  29. #29
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    joj samo nemojte opet o klistiranju i na ovom topicu nemrem pobjeć od vas.

  30. #30
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mamita
    imaš pravo, ima drugih topica za to :wink:

  31. #31
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno


  32. #32
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Strašno ... !!!

  33. #33
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ali ne mogu ni zamisliti koliko mora da je neugodan klistir za ženu u trudovima :?.
    Sam klistir nije bio uopce neugodan, nisam nista osjetila (sto me je iznenadilo). Neugodno je bilo ono kasnije, kad te grce i trudovi i crijeva... Ali prezivi se :wink:

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Moje pitanja jos uvijek stoje, sad' me bas pravo zanima?
    - Zasto daju klistir?
    - Zasto briju?

  35. #35
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    uglavnom ćeš dobiti odgovor za oboje-zbog higijene :?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja mora da sam zarazena, holandskim kalvinizmom, ali nikako ne vidim logiku.

  37. #37
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    pogledajte datume rođenja lejline djece?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    pogledajte datume rođenja lejline djece
    Ma super. :D Kak joj je to samo uspjelo???

    Lejla jel to baš slučajno? Ili nije?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Recimo da je moj rodjendan 9 mjeseci prije njihoih rodjenja. Trudnoce su oba puta bile neplanirane. Zato rodjenja nisu, posebno sam se drugi put ekstra trudila da budu rodjeni na isti dan

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    :D :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •