Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 126

Tema: Sivanje pelene

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Jucer sam procitala post od MameRibice, nasla diapersewing.com i odusevila se.

    Cijelo popdne me to mucilo, pa ja bih to mogla sama napravit, pa nije to tak tesko a mozda bi bilo i jeftinije i tak.

    Onda me MM malo ohladio, kaj bus se mucila, pa nije to tolika razlika u cijeni, a treba i materijal nac. :?

    E al onda je on otisao prckat u garazu a ja naumila citat. No nemrem ni jednu stranicu proc do kraja a da ne mislim na to sivanje. :wink:

    I tak, imamo jednu doma sasivenu platnenu pelenu.

    Nije upotrebljiva jer nisam imala materijala nego neku staru, jako crvenu frotir plahtu koja i nakon miljon pranja i dalje pusta boju.

    Al izgleda ko prava. Pa sam si ja sva super, 8) kak sam to napravila. (iako je jako jednostavno) A i MM je bio iznenaden kvalitetom.

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    smucka! isto tako i ja! cijelo vecer jucer i noc i cijelo jutro ja samo one pelene vrtim po glavi

    i vec sam se mailala sa sestricnom u americi da mi donese uzorke onih materijala koje ne znam prevesti (birdseye, twill...) da znam naci tu kod nas

    ma ja sam se skroz ufurala, samo da mi je jedan mali +, evo mene za masinom i stancam pelene :D:D:D

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Samo jedno uputstvo za sivanje
    Da bi vam pelene stvarno dobro ispale trebalo bi ih sivati na endlerici. Ne znam kako se drugacije zovu te masine, ali to su one tvornicke, sto pravwe onako "cudne" savove. Mislim da bi se obicni cik cak raspao nakon nekoliko pranja.

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    vi ste skroz lude :D dobro da znam, necu ni otvarati taj link da me ne biu slucajno spopalo i sivanje pelena!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Marta, taj cik-cak i mene muci. :?
    Nemam endlericu pa sam mislila napravit vise krugova s obicnim cik-cakom, tak radim kad sebi sivam hlace od rastezljivih materijala jer mi porub nikak ne ispadne. I to se bas ne raspadne, al ne izgleda bas ni ko iz ducana. :?
    Ma nije zapravo ni bitno, ja sam MORALA sasit jednu jer bi valjda pukla od znatizelje.
    Odusevili su me linkovi sa te diapersewing stranice, oni fakat imaju sve.
    Mozes kupit i posebne materijale bas za pelene i cicak i drukere i onaj nepropusni materijal. Jedni cak prodaju krojeve za pelene.
    Ponekad me zbadira gdi mi zivimo.
    Kod nas se platnene pelene mogu kupit samo kod Svjetlane ili preko neta, a vani imas mogucnost da si sam napravis cijeli komplet.

  6. #6
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ma ja sa svojom singericom u ranim cetrdesetim godinama definitivno ne mogu sasit visekratnu platnetnu - jednokratnu vec da

    a vec sam ja kontala gdje nabavit i endlericu za 500-600kn... sve sam vec kontala... hihihihi.... :D

  7. #7
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    cure, oduševile ste me s ovim šivanjem! :D ja sam od nedavno "prošivala", pa možda i ja poludim i počnem šivat. sad će se stvarno počet govorit da ove "platnene" počinju brijat ko da su Amiši ...ma super mi je to, ručni rad uvijek ima dodatnu težinu :wink: .
    Inače sam ja prije prala tetra pelene na 90, pa sam sad počela na 60 i sve 5 :D .
    Mamazika, ja ti svoju stariju kćer nisam uspijevala odviknut od pelena dok joj nisam stavila platnene. Imam i par većih zaštitnih gaćica, ali nisam sigurna dal' ih u ZGu možeš nabavit. Možda u Racmanu u Brežicama ili u Austriji.
    U svakom slučaju, ubrzo sam joj maknula i te i puštala je doma bez pelene. Neka 3 tjredna je bilo non-stop brisanja poda, popišanih hlača i gaćica i čarapa ...koma, ali drugačije nije išlo. I onda je počela sama skidat to mokro sa sebe, a mi joj nudili tutu valjda svaki sat i tako-kroz mjesec dana velik napredak- sad ih ima samo po noći. Mislim da ćemo kroz najviše mjesec dana moći skinuti i te. Sretno s odvikavanjem :wink: .
    Svjetlana, ne samo da imamo sam jedan dućan, nego većina ljudi uopće nikad nije vidjela te skrojene na čičak. Par mojih frendica se već jako iznenadilo kad sam im pokazala svoje platnene, a one- "pa to nisu one kvadratne :shock: ..."Ma nisam ni ja donedavno znala za njih

  8. #8
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure sivalice, lude ste :D :D svaka cast na entuzijazmu!! :D

    inace, upravo razmisljam kako bi to sve zapravo trebalo biti jednostavno. odluku sto je 'normalno' a sto ne, donosimo prema porukama iz reklama, doktorskih ordinacija, savjeta prijateljica i majki, umjesto da se zdravo razumski pitamo sto je za nas normalno? da li je to priroda (ili Bog, svejedno) tako zamislila? zasto komplicirati tako normalne i prirodne stvari koje se dogadjaju vec tisucljecima? djeca se vec toliko dugo zacinju, radjaju, doje, uce zivotu, uce hodati, govoriti, obavljati sve prirodne procese koje svi radimo ne razmisljajuci o njima... i onda nam neko veli da je suha beba sretna beba. mozda u razvijenom svijetu, ali ne cini mi se da djeca u 'nerazvijenim' zemljama (imam osjecaj u nekim stvarima pametnijim od nas, bez uvrede!) nesretna ili imaju problema sa mokrenjem i defekacijom... zar ne? ok, istina je: mi imamo fine tepihe, parkete, stanove, i steta ih je zaprljati, bolje staviti dijete u plasticni omotac nego da se popiski po podu i smoci odjecu. ili da kazem, suha beba, sretan tepih? :shock: :?

    ok, svjesna sam da sad malo pretjerujem, ali zelim samo skrenuti paznju da mi se cini da smo se previse odvojili od prirode, koja ipak zna najbolje. zar ne bi bilo razumno (i jednostavno), kad se nadjemo u dilemi sto uciniti, upitati se: da li je to prirodno i da li je normalno da se to dogadja? kako je priroda zamislila da se radjaju djeca? da li je priroda zamislila da perineum bude krut i puca pri svakom porodu? da li je zamislila da djeca ne razumiju svoje prirodne procese do 2-3. godine i do tada ih treba tretirati kao bolesnike s inkontinencijom? da li je priroda zamislila da... i tako dalje, i tako dalje. :?

    smatram da djecu opcenito potcjenjujemo. mislim da bi trebali i mi uciti od njih, a ne samo oni od nas. djeca su puno sposobnija da shvate nego sto mi to zamisljamo. je, lakse je sve raditi za njih, umjesto njih, ali uvjerena sam da im damo slobodu da nesto sami shvate, iznenadili bi se... sigurna sam!

    da zavrsim jednom anegdotom iz vlastitog zivota.
    pitam svoju mamu, jesu li joj radili epiziotomiju pri porodima. pogleda me ko da sam pala s marsa i veli: pa naravno da nisu, to se radi samo u iznimnim slucajevima! :shock:
    pitam frendicu cija frendica je nedavno rodila, jesu li joj radili epiziotomiju. pogleda me ko da sam pala s marsa i veli: pa naravno da jesu, kako bi inace rodila?! :shock:
    djeca su imala otprilike istu kilazu u navedenim slucajevima...

    evo kako se mijenjaju gledista! dakle, u danasnjem svijetu nemoguce je roditi dijete bez da te rezu!!! bas cudno, ranije se moglo, i zamislite, nije bilo pucanja... i tko je sad u pravu? hmmmm, bas se pitam koji odgovor mi je logicniji... :D 8)

    sorry, opet sam zabrijala i skrenula s teme, ali epiziotomija mi je omiljena meta :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Neko nama radi o glavi :D :D :D

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Teorija zavjere na djelu!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno

    e ovo je da ne poverujes!!! narucila sam pelene i treba da mi stignu pa celo jutro razmisljam kako cu kad vidim kako izgledaju sigurno moci sama da sijem sledecu turu, a mozda da pocnem i time da se bavim (nemam posao, a modelar odece sam + znam super da sijem)...i onda se probudim i vidim da nisam jedina sa tom idejom :D :D :D
    postajem luda za forumom!!!

    vec vidim :podforum- sivenje pelena :D :D :D

  12. #12
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    felix, super post
    vidim bit ce kandidata za pisanje za portal :D

    sto se sivanja tice, mislim da su jako bitni materijali i opce nemam pojma gdje bi se kod nas mogao nabaviti npr. "organski pamuk". kolko mi se sad cini, najbolji kandidati su tetra pelene da se prekroje, ali to bi vjerojatno bilo opet skupo, a mozda i premekano, rastezalo bi se. za punjenje unutra bi mozda bio dobar frotir.
    ja sad vise ne bih to sivala, ali da sam trudna, i to s prvim djetetom... :D

  13. #13
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Jedno pitanjce za vas iskusne šivalice:
    Endlerica je posebna vrsta mašine, jel tako (ne znam ama baš ništa o šivanju, ali ovo šivanje pelena mi se čini jako zabavno)... E sad - da li postoji neka papučica za normalnu mašinu koja služi za "endlanje" ili bar dobro glumi endlericu? Ili se ipak mora kupiti endlerica? Hvaaaalaaaa! :D

  14. #14
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    kristina1, ono sto na obicnoj masini zamjenjuje rub koji radi endlerica (ja je znam pod nazivom overlovka) je cik-cak porub. ne mozes sav kakav radi endlerica napraviti na obicnoj masini. uzmi bilo koju majicu i pogledaj joj porub s unutarnje strane - onaj "izvezeni" kraj je napravljen endlericom

  15. #15
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Hvala na odgovoru! Uspjela sam još skužiti s neta da ta mašina i reže tkaninu, pa pretpostavljam da nema alternative ako baš hoću takve rubove...

  16. #16
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    a gdje postoje uputstva za izradu pelena? Imam endlericu i još 2,5 tjedna do termina

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Hildegard, imas na diapersewing.com dosta o sivanju, sa malim foto stripicima ali koliko se sjecam nema krojeva za skinut. Upisi u google nesto tipa diaper sewing i izaci ce ti i hrpa stranica gdje mozes narucit krojeve pa cak i posebne tkanina bas za pelene. Iako ne znam moze li ista od toga stici do tvog poroda buduci je vecina u Americi.
    Ja sam sasila svega par po jednoj koju sam imala doma. Nisu kao kupovne ali ne izgledaju lose. Sad samo cekam da se bebe rodi da ih isprobamo pa cu prema rezultatima odluciti hocu li sivati jos.
    Sto se tice endlerice, ja to izbjegoh klasicnim sivanjem ruba s preokretanjem. Jes da je kompliciranije ali puno je cvrsce nego samo ostavit cik-cak koji moze obicna masina napravit.

  18. #18

  19. #19

  20. #20
    Kristina1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    167

  21. #21

    Početno

    malo podižem...
    šta mislite od kojeg bi to materijala bilo najbolje napravit??
    organski pamuk je ovdje teško naći

  22. #22
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    flanel

  23. #23
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    cure :D . I ja sam ih odavno htjela sašiti ali jednostavno ne znam koji materijal da kupim. Gledala sam po dućanima ali ništa mi se ne čini dovoljno finim. Veliš Renata flanel?
    Endlericu imam. Tko je iz Varaždina može doći k meni endlati. Ili dodjite na izlet u Vz.
    Ajde cure sretno sa šivanjem

  24. #24

    Početno

    vidiš, flanela se nisam ni sjetila!
    baš ću pogledat koliko je!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    evo da se prijavim, ja sam sivala pelene za svoju m. dakle u svojoj kolekciji od 40-ak pelena imamo motherease, kushies, kamaris i racman, te 8 komada kaj sam ja sasila i nis ima ne fali. vec deset mjeseci koristimo ih sve ravnopravno i potpuno smo zadovoljni. dakle za one koje imaju volje i vremena sivati samo naprijed! ja sam koristila flanel, te rastezljivi frotir, a za punjenje sam cak stavljala i stare potrgane rucnike (one fine debele, nasla savijet na nekom americkom sajtu) mekano, dobro upija...i ne morate imati endlericu, ja sam ih sivala, ne znam sad dal cu uspjet objasnit ali kako iskrojite dva jednaka komada (jedan unutarnji jedan vanjski) onda ih spojite sa krive strane, pa prevrnete kao carapu (kao da npr. sivate jastuk) tako da ne morate ni raditi rub. a onaj komadic koji onda ostane neprosiven, zasijete na ruku za par minuta. izgledaju totalno profesionalno!

  26. #26
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    upravo tako ja sad šivam svoju prvu pelenu 8)

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    sretno klmama :D
    posalji fotku, vidis mogla bi i ja prilozit fotku samo da skuzim kak se to radi

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    I ja sam sival pelene od flanela, starih kosulja, plahti. Punila ih starim pelenama, peskirima i sl. :D Posebnu draz ima tatima kosulja koja osvane na beby guzi!!

  29. #29
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    cure, jel mozete fotkat te pelene iz kucne izrade na svojoj djeci?
    pa ih poslat Rodi za akciju 5000 prljavih pelena koja će se održati i u Osijeku 4.6. u sklopu Dana zaštite okoliša. Svi zainteresirani su pozvani. Bilo bi nam drago da imamo još kojeg pelenaša na štandu
    Napravili bi jedan pano sa našom djecom u platnenim pelenama. Možda bi bilo zgodno staviti ime djeteta, dob i mjesto. Biti će jedan list A5 ili A4 po djetetu, ovisno o broju slika koje dobijemo.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    nisam shvatila, mislis da posaljemo fotku bebe u peleni iz kucne radinosti? u kojem formatu, moze preko maila?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    nisam shvatila, mislis da posaljemo fotku bebe u peleni iz kucne radinosti? u kojem formatu, moze preko maila?
    Da! Može .jpg datoteka na moj mail!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A može i pelena

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    janoccka poslala sam ti na mail dvije fotke pelena

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Dobila
    I baš sam oduševljena kako to izgleda! Jel ima netko možda u blizini Osijeka da može donijeti pelene da pokažemo na štandu kako to izgleda? Za sada imamo samo dvije vrste Kamarisovih pelene.... A ove homemade su me baš oduševile...

  35. #35
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    tridesetri, baš sam znatiželjna. jel možeš i meni jednu na mail da vidim kak zgleda? :D
    šaljem mail na pm

  36. #36
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    daj i meni na sabina405@yahoo.com.
    moja još nije gotova, odmah ću je okačit kad finiširam 8)

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Cure koje šivate, koje zaštitne gaćice koristite? Meni su Kamarisove super, nisu nam nikada promočile mada pelena zna biti totalno mokra....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja imam mother-ease kupila ih jos na pocetku, super zadovoljna...
    bas dobro da si mi rekla za kamarisove da su super, bas trebam dokupiti jos koju (neke mi je vec prerasla) pa cu prosetati do njih u grad jedan dan. inace kamarisove pelene su mi isto super pa ti vjerujem da su i gacice...skacem s teme ali da ih pohvalim ja imam i kamarisovu maramu i super mi je, a htjela bih si kupiti i one njihove majice za dojenje, odlicna stvar.

  39. #39
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    eto ja sašila dvije pelene i onda stala jer ne mogu u VŽ nigdje naći plastične drukere. Pelene su genijalne, uzeli smo kroj Kamarisovih pelena sve je ispalo odlično jedino kaj su bez drukera prevelike. Mislila sam našiti još čičkova ali ovo s drukerima mi je bolja solucija.
    Pitanje je da li znate gdje u Zagrebu ima dućan s pozamanterijom tj. priborom za šivanje.

  40. #40
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Jannocka poslala sam ti i ja svoje remekdijelo. Nadam se da ce posluziti

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma totalno sam oduševljena platnenim pelenama, a tvoje su PREEEEEESLATKE!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Zaboravih

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj hildegard prvotno napisa
    Jannocka poslala sam ti i ja svoje remekdijelo. Nadam se da ce posluziti
    A ja to moram podijeliti i s vama jer su pelene jednostavno prekrasne!

    http://free-vk.t-com.hr/ddasovic/Jakob1.jpg
    http://free-vk.t-com.hr/ddasovic/Jakob2.jpg
    http://free-vk.t-com.hr/ddasovic/Pelenice.jpg

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    joj, predivne su... dodje mi da i ja odmah pocnem sivati... bravo!

  45. #45
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    wow, pa ove hildegardine pelene su totalno profi!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    hildegard, idem uskoro u ČK. Hoćeš da ti pogledam ak tamo u Filu imaju plastične drukere (znaju imati svačega)... ?

    Ako nađem, onda se vidimo; zanima me kroj. Što kažeš?

  47. #47
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Almathea Hvala bila ja u Filo-u i našla tamo drukere. Kupila zadnja dva paketića tako da ako si i ti zainteresirana treba reći da naruče još.
    Što se tiče kroja nema frke. Sve se dogovorimo

    Cure nos mi je do plafona, hvala na pohvalama .

    Janoccka i tebi puno hvala kaj si me proslavila

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Stvarno su profi! Svaka čast!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    cure, da li je mozda neka od vas sivala all-in-one pelene?
    zanima me koji bi se (u HR dostupan i isplativ) materijal mogao upotrijebiti za vanjski nepropusni sloj, a da podnosi pranje na 60°...
    anyone?

  50. #50
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Ne pada mi ništa drugo na pamet nego ovaj materijal od kojeg su kamrisove zaštitne gaće. Samo što je problem u tome što učestalim pranjem gube sposobnost nepropusnosti. A nemam pojima gdje bi se materijal mogao nabaviti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •