Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 293

Tema: budjenje svakih pola sata

  1. #101
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Tiwi, ovo bacanje iz mace - e, baš si me raznjež i nasmješ

    Kod nas to ide ovako:
    spavanje u 19 i 30 /na sisi ,ne stigne se najesti/
    prvo buđenje za cca 45 min i jelo / ovaj put zaozbiljno/
    zatim svakih 2 sata buđenje i cicanje /ovo je dobra noć/
    gori scenarij je svakih sat vremena , ali to ipak rjeđe /pljuc, pljuc, pljuc/
    a najviše pop...kad mi kuma veli da bi Naja već trebala prospavati noć - heh, samo ti čekaj pa ćeš vidjeti kad dobiješ svoje - to se ja prijetim u sebi - ali 100% će njeno dijete spavati cijelu noć..bezobraznik

  2. #102
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da, i mene su to vec pitali... prespavati noc? sto je to, jel se to jede??

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa

    mislim da sad s 7 mjeseci prolazi neku fazu: straha odvajanja od majke, jer ni tajino nosanje ne pomaže. inače ju on jednom po noći nosi i uspava.
    sinoć ni pod razno.
    Ja isto mislim da je stvar u tome strahu od odvajanje od majke.Do ponoći se Zala budi svakih sat vremena i to u plaču, a zapravo još spava, samo je uzmem u naručje, smirim, ponosam i za minutu je opet mirna i stavim je u kinbac.kao da prozivljava sve sto joj se skupilo preko dana, nemirno sanja dok cvrsto ne zaspi.Ili je premorena pa tako reagira.Citala sam negdje da je premorenost najgora stvar za djecu, nisu svjesni premorenosti,bore se i nece zaspati,a vec su zapravo u nekom polusnu.Ujutro kada je naspavan, budi se skroz mirna,jedva je cujem da se probudila...osim ako ne pocne brbljati i natezati me za kosu.

  4. #104
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    da, i mene su to vec pitali... prespavati noc? sto je to, jel se to jede??
    sistah!!!

  5. #105
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nama je sve gore i gore. problem je u tome sto me hvata nesanica, strah me ici spavati jer znam da necu spavati duze od 1h u komadu, i non-stop sam u laganom, plitkom snu a za pravi odmor treba ipak duboki san...
    zaspao je prije 3 sata i u tom roku sam 5 puta isla na papanje i smirivanje. promijenila 2 zapisane pelene. a noc je preda mnom i ne ide mi se spavati jer znam da necu spavati nego se nervirati jer cim zapadnem u san idemo jovo nanovo...

    citam no-cry sleep solution i pokusat cu s nekim idejama. al ubije me u pojam kad citam kako dijete od npr. 6 mjeseci koje se budi caaak 4 puta nocu nauciti da se budi samo jednom ili nijednom. kao, jadni vi, nenaspavani. pas mater, ja se hocu buditi samo 4 puta nocu, ma moze i 5 ili 6, a ne 10-20!!!

    nespavalice, jel citate i vi tu knjigu? ili ste procitale? jel ima uspjeha?

  6. #106
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    ...evo sad pročitah o strahu odvajanja od majke...zadnje vrijeme Nikola nikog ne ferma ni pol posto, samo ja sam in. I nepoznatim se samo plače.
    Sinoć sam pokušala napokon napraviti keksiće za Božić, nakon tri dana pokušaja...i izmrcvarila se skroz-naskroz. Pet puta me prekidao i skotrljala sam se u krevet u ponoć (uz pusu mužu i dobre želje za Božić)... Inače, kad se svi legnemo smiri se.
    Jutros ustajanje u 5 ipo 8) .

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Nama je sve gore i gore, a imamo 17 mj. Mislim da smo sada u klimaksu dojenja - 10/20 puta na noć. I nebrojeno puta tijeko dana. Knjige me ne zanimaju po ovom pitanju, imam druge izvore 'znanja'.

  8. #108
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ovca i janje, koji su to drugi izvori, sad si me zaintrigirala?

    procitala sam skoro cijelu no-cry i obeshrabrena sam. dosta toga sam ionako u nekom obliku primjenjivala, a dosta savjeta mi ne pomazu. mogu jos probati sa lovey-em.

    naprimjer, nije mi jasno gdje njemu ide svo to mlijeko. kad sisa, to je slurp-slurp-gut, hranjenje, a ne dudanje. nemoguce da je gladan. evo kako je to izgledalo veceras:
    20:20 super lagano zaspao dojeci
    21 dojenje
    21:30 dojenje
    22 dojenje
    22:20 dojenje, pelena totalno promocena
    23 dojenje
    mislim, ne moze biti toliko gladan!!! ali svaki put se nazderao mlijeka ko da ga nikad u zivotu vidio nije. a dohranu jos ne priznaje kao dostojnu zamjenu.

    ne znam kako vas, ali meni sad vec stvarno fali sna. onog zdravog, dubokog. mozda neke super-truper-mame mogu hendlati 2-3 djece i spavati 5 puta po sat vremena i jos peci kolace za bozic. ja ne mogu. dosla sam do svojih granica. iscrpljena sam fizicki i psihicki, dodje mi da placem (pa i placem) cim se sjetim da navecer, umjesto sna, dolazi iscrpljujuca duuuga noc puna budjenja.

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Felix, kako se budi. Vidim da ima oko 7 mj. Mi smo tada mirnije spavali (3/4 cicanja na noć), ali s godinom dana je krenulo dvomjesečno grizenje do krvi (pripisivala u međuvremenu izgubljenoj trudnoći) i jako nemiran san. Grizenje je s vremenom prestalo, ali često buđenje traje. Nama je to buđenje u nekom grču, plaču, strahu, bude potpuno izgubljena, snuždena. To su noćni strahovi. Djeca mogu 'vidjeti' mnogo dalje nego mi, čega se kasnije sjećamo u vidu straha od mraka, samoće, noći - ne možemo se sjetiti obrisa viđenog - jedino straha.
    Ako vas ne muče zubi ili nešto slično - možda polako ulazite u ovaj fantastičan svijet - u kojem je djetetu najvažnije pružiti osjećaj sigurnosti, druge nema. Mislim, i mentalno i fizički.
    Ja nisam umorna, pogotovo kad znam da je to samo to.

  10. #110
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Bok nespavalice, evo nas malo s novim apdejtom..
    Izišla su nam zubići konačno, dvije jedinice dolje, u razmaku od tjedan dana. Zapravo je najgore spavao prije izlaska zubića. No, nije se baš situacija puno popravila. Nema baš onog cviljenja i plakanja (pa sam ga na rukama ljuljala da zaspi, jadničak) ALI jako nemirno spava, stalno se vrti po krevetu, namješta, pa se ne može namjestiti (valjda) a ja imam jako lagani san i uopće ne mogu zaspati dok i on ne zaspe totalno. I onda sam noćas u očaju, kad više nisam znala kaj bi, uzela ga u ruke i premjestila s ravnog na svoj jastuk! I zaspao je kao top i spavao sat i pol bez migoljenja !! E stvarno..

  11. #111
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam se naspavala tek kad sam je prebacila u naš krevet (srićom smo kupili onaj od 180cm širine)
    izgleda da kreću gornje jedinice pa se počela buditi češće, eto jutros od 5,30-7,30 bila je non-stop na sisi s pauzama cirka 10min
    a ja naspavana
    dok ona sisa ja kunjam

  12. #112
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e pa ja bas gledam..poklopilo se da dok je bila u kinderbetu (koji je bio do kreveta ali sa oradom), spavala bi cijelu noc od 8 do 6 sa ponekad da, ponekad ne dojenjem u 3. onda smo spojili kinderbet sa krevetom i pocela se cesce buditi. onda sam je prebacila u krevet i sad se budi svaka 2h i ciki dok ne zaspe, a to nije ispod 20min, pola sata. cak se pocela buditi u 15 do 12 sto nije nikad. ima bas neku sablonu budjenja, pa me zaima, Felix kakva je knjiga? da je nabavljam? sta tamo vele? inace, ne znam jel zubic br. 7 u pitanju (jest da slini i grize, pocela je po noci gristi mi bradavice) ili sta, ali mi se cini da i dalje ide nizbrdo..

  13. #113
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    leonisa, posudim ti ja knjigu ak hoces.

  14. #114
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    india

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    huh, pa nije vama lako.
    ima li ovdje nekog cija je beba spavalica? sve si nešto čitam i mislim dali to i nas ceka ili....
    moj mali zaspe kasno, oko 23:30 ,00:00 i onda si odspava po 6,7, pa cak se zalomi i 8 sati u komadu, ponekad se probudi jednom dobije ciku ali za 15 min. je vec u krevetiču u carstvu snova, pa onda ujutro oko 7-8 dobije ciku i opet zaspe do negdje 10:00.
    pa sve se nešto pitam dali će i moj povampiriti, i sa koliko mjeseci su ti skokovi u razvoju?
    bolje da uživam dok mogu, a vama cure držim fige da što prije prođu te teške neprospavane noći.

  16. #116
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    mi smo na svakih sat vremena :smajlić s podočnjacima:

    ne brini se oljonosac, il su spavači il nisu... moj nije...

  17. #117
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    mi smo na svakih sat vremena :smajlić s podočnjacima:

    ne brini se oljonosac, il su spavači il nisu... moj nije...
    wrong!
    moja L. je do 6. mj. spavala od 8/9 do 6 sa uvjetnim sisanjem u 3. ne bi se ni razbudila, posisala i dalje spavala. a onda je pocelo budjenje u 5, p budnost 2h u sred noci, pa sisanje, pa svaka 2h, pa spavanje na sisi...
    oljonosac, nadam se da cete vi nastaviti tim divnim ritmom

  18. #118
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    oljonosac, samo cu ti reci da je moje dijete sa 2-3 mjeseca spavalo 11 sati sa samo jednim budjenjem.
    sve se promijeni u samo par tjedana.
    tako se nadam da ce i ovo 8)

    mi smo i dalje na dvoznamenkastom broju budjenja, jedino sam skuzila da ne zeli svaki put dojiti nego piskiti ili malo mazenja. ali u svakom slucaju se budim...

    leonisa, procitaj knjigu, ima hrpa ideja pa mozda neka od njih tebi super pomogne. drzim fige!

    sto se tice spavanja u krevetu ili kinderbetu, moje iskustvo je da to nema veze. kad je spavao super, bio je stijesnjen sa mnom na krevetu sirine 80 cm. i nije se budio. navecer, prije nego mi odemo spavati, spava sam na sirokom krevetu i budi se cak i cesce nego kad ja dodjem u krevet.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    107

    Početno

    Trebalo mi je vremena, ali konačno uspjeh. Isčitavam ovu temu već neko vrijeme, jer imam sličnih problema. Čitala knjige, bla, bla .....
    I na kraju otkrila kako mirno provesti noć.
    Dakle, problem je bio u vreći za spavanje!!!!!!! Otkako mi spava bez vreće, budi se samo 2-3 puta za papanje, a ostalo spava :D (neću pisati koliko se puta prije budio, plakao, je mislila grčevi, zubi, .....)
    On se želi, kao i svi mi okretati u snu, a vreće su ga sputavale.
    Hraniti ga 2-3 puta mi nije problem, jer mogu prekontrolirati i curu kako spava.

  20. #120
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    ajam, evo stavih je bez vreće za spavanje...

    znam da to neće pomoći no spremna sam na sve..

    mi smo inače u nekoj polu super fazi ..do 4 ujutro - e, onda se stalno vrti i budi svekih sat..mislim, sitnica u odnosu na Felix ali, svakom je njegova briga najveća..i nabavit ću knjigu.. imam i Svako dijete može naučiti spavati-ali, ne sviđa mi se metoda pa mislim da bi knjigu trebalo preimenovati u Svako dijete može naučiti plakati samo dok ne zaspi...je li no C-S solution nježnija ?

  21. #121
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    je, je, nema suza!
    mi smo isto u nekoj cudnoj fazi. ponekad mu se desi 1-5 ujutro bez budjenja!!! :shock: inace svakih pol sata- sat. ne znam zasto, ni kako, ali ne bunim se...
    ne spava u vreci. ali sigurna sam da mu je vruce, nazalost ne mogu to bas promijeniti (centralno toplana)...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    107

    Početno

    Ja moje nisam i neću pustiti da plaču dok ne zaspu, makar opala s nogu.
    Knjiga No cry sleep solution je ok, ima dobrih savjeta, no nisu svi svakome primjenjivi. Ono najvažnije je da je plač - out of the question!
    Moj opet lijepo spavao noć :D (bez vreće)

  23. #123
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    evo i nas bez vreće..i nećete mi vjerovati - ali skoro je isto
    čini mi se da se možda malo manje vrti , ali zato je svako malo pokrivam..za sad je ostavljam bez vreće - sviđa mi se kad je skroz uz mene ..gdje mogu kupiti knjigu ? preko vikenda ćemo u grad..

  24. #124
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Osim budjenja od gladi i negladi, moj me gospodincic budi i zbog okretanja na ledja. On se naime sam lijepo okrene na stomak i spava, a kad mu dodje da se okrene samo gundja i ne prestaje dok se ne okrene. Tako da ja po cijele noci njega vrtim tamo-vamo. Cak mislim da sam ga i navikla na to.
    Kad se oni u snu pocnu vrtiti kako im pase?!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Evo jos jedne iscedjene krpe...a sve sam probala! Iscitala No cry sleep solutions od korica do korica, kopala po netu, pitala sve zive i nezive... i digla ruke! Predajem se! Jedino sto sam uspela po knjizi da uradim je da malo produzim dnevna spavanja (kazu da bolje spavaju nocu ako dobro spavaju i danju), ali to je sve. Danju spava 3 puta po 20 minuta, a onda moram da je uzmem da spava na meni, ne bi li malo produzila. Prvih 2-3 bude tako-tako, probudi se, malo je pomazim ili nosam i zaspi. Ali, posle toga....sisa 425 puta, meskolji se, kenjka, budi. Ako se slucajno okrene na stomak, odmah se dize na rukice i pocinje zurka i igranje Onda je prebacim kod nas u krevet, pa se okrece, sutira me, cupa i oko 6, 6 i 30 odustanem- nemam vise snage da se borim sa njom. Sto neko rece, prosto mi je muka uvece da krenem na spavanje jer znam sta me ceka...

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Eto, pobrljavila sam...ne znam ni sta pisem. Htedoh reci:Nocu, prvih 2-3 sata bude tako-tako...

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Backa Palanka, Vojvodina
    Postovi
    94

    Početno

    i moj Oleg je do pre mesec dana spavao super budio se 2 puta nocu da sisa, a sada svaki cas se budi sikimo, nosamo se, malo spavamo zajedno u krevetu,... a ja sam smorena i bole me ledja od nosanja i zeljna sam sna

  28. #128
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pocinjem shvacati ljude koji primijenjuju cry-it-out metodu. kad se po n-ti put probudi po noci, a taman si zaspao u najsladji san, pa nece papati, nece piskiti, umoran ko pas a ne moze zaspati, pa se izvija, place, urla, i tako dva sata u komadu, dodje ti da ga zavitlas u krevetic i zaderes se dooooosta!!! lezi i spavaj, hocu spavati!!!

    bas sam bila jadna sinoc. znam da ce sve to proci, ali vise ni ja ne mogu zaspati (a niti mm) tako lako, od straha da ce me probuditi taman udjem u dublji san.

  29. #129
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    taman kad udjem u dublji san.

  30. #130
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Felix, zar još uvijek? Evo ti malo za noćas ~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ .

  31. #131
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    felix evo ~~~~~~ i od mene. a jeste probali s drugacijim nocnim rasporedom? ne znam, da ga stavis spavati u kindac malo dalje od sebe? mozda tak malo dulje odspava. i h je imala faze jako loseg spavanja ako smo spavali zajedno. kad je corila u svom kreveticu, budila se ali rjedje. ne znam...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    Ja sam stvarno iskusala SVE metode, kao i ti koliko vidim, ali imam nesto za tebe... Felix, mozda jednu stvar krivo radis, to ti mozda nije palo na pamet, ali probaj ne dati ciku svaki put kad se probudi, tj probaj da nema cike osim svaka 2h po noci. Ostalo kad se probudi, nunaj!!! Moje dijete je jelo 10-20 puta po noci, i na kraju je pocela spavati jedino uz cicu. Onda sam prije nekih 2 tjedna poludila (ja inace nespavam i radim!!!! - stvarno sam u totalnoj komi) i uzela joj cicu i od tada samo nunam i jedno tjedan dana je super spavala. Kad kazem uzela cicu, mislim oduzela cicu kao sredstvo za uspavljivanje. Okrenula sam se drugoj metodi: Cika je samo za jesti po noci. Preko dana joj dopustim i da se igra s njom i moze se pomaziti, ali po noci samo jesti a cim osjetim da prestane vuci, uzmem. I to je rezultiralo plodom. Budila se otprilike svaka 2h jesti a to je meni bilo super nakon svega onoga tokom proteklih mjeseci. Sad se zadnjih 3-4 dana opet sve pokvarilo, budi se svakih pola sata, ali ima opravdanje: jutros nam je niknuo prvi zubic!!

  33. #133
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    slazem se sa zlatom... i to je opcija. od kad je kod nas mm preuzeo nocno nunanje budi se znatno manje puta.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Nocas se budila na svakih 5-10 minuta! Katastrofa... :?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    knjiški moljac -VIDI POTPIS!!! 26.06. Gdje si rodila?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    To ti je zubic, 100%! mojoj nocas izbio prvi! Budila se svakih 10-tak min. Spavala je svega 2 h (naravno ne u komadu) i ujutro mi se kiselo nasmijesila i pokazala mi ga kao da veli: gle mama, to me mucilo cijelu noc. (Jest da ju ja vec 3 mjeseca ispricavam da nju muce zubi a od zubi ni z. do danas.)

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    Zlato...
    kako ti je uspjelo uzeti cicu osim za hranjenje...ja sam to isto već pokušala, ali me Roko naganja po krevetu sa otvorenim ustima, tako da se zapravo pomalo hrani cijelu noć. Ne mogu reći da sam nenaspavana, jer sam već ustalila položaj za spavanje i hranjenje (istina Bog neudoban pa me ujutro sve boli), ali mi je psihički dosta tog "terora"
    Kod nas je još dodatno to što se čim ga staviš na ledja pokušava okrenuti na trbuh, a onda ga to razbudi i odmah bi malo cikice u usta, makar nije gladan.
    Dudu varalicu projektira oko pol metra iz usta...

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Zlato...u Beogradu (inace sam iz jednog mesta 60 km od Beograda).
    Bravo za prvi zubic! :D
    Gledala sam jutros, kod nas ni Z od zuba! Dok su trajali grcevi, bilo je- ne spava od grceva, sad- ne spava zbog zuba...Mislim, samo trazim razloge a isto mi se hvata- ona ne spava kako ne spava...

  39. #139
    mamaV

    Početno

    Evo još jedne neispavane mame. Ja sam dosada samo čitala šta se piše, ali stvarno ali stvarno moram reći da mi je neizmjerno lakše kad vidim da nisam luda i da ima još ljudi u sličnoj situaciji. S ima 7,5 mj, po noći se budi svakih sat i pol, po danu spava ukupno sat i pol u 3 navrata. Dan mi se svodi na debate o spavanju i uspavljivanju, te lovljenju mog zlata po stanu, obzirom da već mjesec i pol puže a sad već i hoda uz namještaj. Meni to sve izgleda ko repriza grčeva koji su bili apsolutno prestrašni, ali nakon kojih sam barem bila samo izbezumljena a ne i MRTVA umorna. Ima tko kakav savjet za dnevno uspavljivanje a da ne uključuje cicu? Od noćnih sam odustala...

  40. #140
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    a da li pali nunanje..ukoliko / po danu / nisam umorna , onda prvo jutarnje spavanje pali sa ljuljanjem..upali 90% - samo što ja znam da će sa sisom zaspati brže pa često igram na tu kartu..nama dnevna spavanja nisu koma - oko 10 cca 45min- do 1 h i oko 14 - 1,5-2 sata....a noći bih htjela da duže spava - budi se svakih 1,5 - 2 sata ..meni je to koma , jer mi treba sat da zaspim..a onda me najviše pokopa kad neko komentira - već bi trebala prospavati noć..mislim, i ja bih trebala biti visoka , vitka plavuša sa baby sitericom..

  41. #141
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    eh, i ja stalno nudim siku po noći..mislim da sam je navukla, ali tako mi je lakše jer ona brzo zaspi..kada skupim psihičke snage / a boga mi i fizičke / krenućemo u bitku..od mm ništa - pokušava jadničak sa nosanjem ali Naja se samo počne derati / a što ima glasinu / ..pile mamino

  42. #142
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ne znam vise ni sama sto je... dugo sam govorila zubi, ali nisu zubi...

    sto se tice papanja po noci, on rijetko kad duda kao dudu; uglavnom aktivno sise dok se ne najede, ispljene bradavicu i okrene se na drugu stranu. tako da rijetko kad imam razloga prstom izvaditi bradavicu van. ponekad hoce piskiti, da, to rijesimo bez papanja i odmah zaspi nakon toga. ali nista mi ne znaci sto taj put nije jeo - ja sam se opet probudila!

    sto se tice spavanja u kreveticu, rekla bih da je kod nas prije obratno; uglavnom bolje spava kad je pokraj mene. samo sto meni tako nije ugodno jer volim spavati na trbuhu + deka preko glave. prosli tjedan je jednu noc imao session spavanja od 4.5 sati sto je :shock: spavao je pokraj mene. ali ostatak noci je bio uobicajen, non stop. a opet, zna se desiti da spava po 2h u komadu dok spava u kreveticu (kojemu je skinuta ograda i pokraj kreveta je, ja obicno spavam tako da ga ispod deke primim za malu bucmastu nogicu, mmmm )

    doktorica kaze da on sad puno sanja. uopce ne sumnjam u to, ali...

    takodjer, uvjerena sam da je veliki razlog centralno grijanje i suh zrak. ali to trenutno ne mozemo adekvatno rijesiti (planiramo se preseliti u veci stan i ocekujem da ce tamo biti lakse).

    ma ne znam

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pridružujem se, zadnja 2 tjedna smo opet u fazi paklenih noći. Do 2, 3 ujutro (kad ja dolazim u krevet, do tad radim ) traži ciku 1-2x, a onda se povampiri i između 2-3 i 8, kad se budi, svako malo cendra, budi se, meškolji, hoće cicu, neće cicu, pa guguće, pa se trga, pa plače, pa dođi bliže, pa se makni...U tom bunilu budem stvarno ljuta na njega, kaže MD da sam ga (Kaleba) već par puta plačnim glasom pitala što hoće od mene i zašto mi to radi (ja se tog uopće ne sjećam).

    A kičma...Jao, kičma.

    I još je po danu počeo dojiti učestalo poput novorođenčeta (kad je krenuo s dohranom bio je smanjio na 2-3 puta na dan).

  44. #144
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    welkam bek 8)

    a mi jos nismo na pravoj dohrani, sto ce reci i po danu papa zilion puta...

  45. #145
    mamaV

    Početno

    Sanela-Naja, pali nunanje ali nakon 30 min nunanja spava 20-30 min!! Tako da u ukupno sat i pol-dva tijekom cijelog dana uspijem obaviti osnovne fiziološke potrebe - WC, jelo i sl. i to me ubija. K tome počinjem radit vrlo skoro i sve me strah kako će to onda izgledat...

  46. #146
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    samo podsjetnik: provjerite s vremena na vrijeme da nije soor!
    Meni s mojim malcima najčešće kad više ne znam što je onda bude soor, nema vidljivih naslaga na jeziku tek možda lagano poprašen jezik, ali kad im stavim malo rojazola na jezik djeca se preporode

  47. #147
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Felix, potpuno te razumijem jer smo i mi već mjesecima u toj "fazi". Isprva sam ja to mirno prihvaćala jer bi se Markec malo konektirao na cicku i zaspao dalje, ali onda je počela agonija. Cicka više nije bila dovoljna, htio se je nunati i nositi. Ne moram ti reći nakon nekoliko takvih noći u kakvom smo psiho-fizičkom stanju bili mužić i ja. I onda smo odlučili krenuti u akciju. Počeli ga premiještat u kinderbet nakon dojenja (do tada spavao s nama), počeli ga nunati između podoja a cicku bi dobio svaka 2,5-3 sata, kupili knjigu No cry... primjenili par savjeta, tipa: češće cikili po danu, uveli točno određenu rutinu prije spavanja, uveli plišanca-ljubimca, ranije ga uspavamo i sada se budimo samo (možda to nekome nije samo ali nama je) 5 puta od čega 3 puta cikimo i dva puta se malo promeškoljimo, pomazimo i zaspimo dalje :D :D :D Još uvijek ima lošijih noći ali puno je bolje nego prije. Probaj i ti stvorit neku rutinu možda upali. Sretno!

  48. #148
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Cure kod nas zadnjih par dana stanje puno bolje (treća noć već da se budi samo 3/4 puta) Nemrem vam opće opisat kako sam se osjećala ono prvo jutro nakon samo 3 buđenja, kao da sam spavala tjedan dana!! Sretna odmorna, poletna... Eto Luky ima godinu dana, nadam se da neću sad zacoprat

  49. #149
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da, ali tebi je to budjenje svakih sat vremena trajalo samo par tjedana, zar ne?
    nama traje vec 4 mjeseca i radi se o pol sata, sat
    izgubila sam nadu da cu ikad vise spavati. ovih dana mu raste drugi zub i ne odvaja se od sise ni po danu ni po noci.

  50. #150
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    A ne ne neee, trajalo je to puno mjeseci sa boljim i lošijim periodima. Samo nije mi se alo prijavljivat svaku promjenu. Nama su bolje noći bile one sa 6 buđenja (računam period od 23 do 7/8 ujutro.. Samo nas nisu mučili zubići- on je sa 6 mjeseci već imao 8 zubića koliko ima i sad... ne znam šta ga je mučilo..

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •