Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 250

Tema: Merkur

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Znam da se pričalo da se i rađaonica namjerava obnavljat a je li se je do danas, to ne znam.
    Dal netko zna, trebam hitno, jel su obnovili rađaonu?

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    Znam da se pričalo da se i rađaonica namjerava obnavljat a je li se je do danas, to ne znam.
    Dal netko zna, trebam hitno, jel su obnovili rađaonu?
    Mislim da ne jer ovo kaj sam ja vidjela u 7 mj. 2007. nije djelovalo obnovljeno

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Sumnjam da se preuređivalo išta, osebujne zelene pločice koje "krase" zidove su vjerojatno iz sedamdeset i neke.

  4. #154
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    preuredivalo se, jer su pricali da salju rodilje u druga rodilista jer nemaju mjesta zbog preuredenja. e sad, jel su zavrsili..

    trazi broj na informacijama pa pitaj

  5. #155

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Meni se čini da predrađaona i rađaona nisu renovirane . S time da su u boxevima i dalje zelene pločice.

  6. #156
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Te zlene pločice neću zaboraviti dok sam živa. Izbrojala sam ih uzduž i popreko. A ni one smeđe u predrađaoni.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Te zlene pločice neću zaboraviti dok sam živa. Izbrojala sam ih uzduž i popreko. A ni one smeđe u predrađaoni.
    I koliko je zelenih, a koliko smeđih?

  8. #158
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zaboravila sam, ali preko 100!

  9. #159

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Počela je obnova boxova, mislim da negdje u 8. mjesecu, ali ne znam do kad će to sve trajati. Najbolje je nazvati i saznati od njih iz prve ruke.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    može pitanje za mame koje su rodile na mekruru , koje su stvari potrebne za predrađaonu i da li se može imati sa sobom kompletna torba ?


    Hvala!

  11. #161

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Rodila sam prije 2 tjedna u Merkuru.
    U predrađaoni sam mogla imati što sam htjela, a u boks mi nisu ništa dali nositi, rekli su da torba ostaje u predrađaoni.
    Onda kad je mm došao u boks i malo ih podmitio (kave, bonbonijere...) mogla sam nositi kaj sam htjela (fotoaparat, knjigu, mobitel..) i prešetavati se amo tamo.

    Inače, boksove ne preuređuju i mislim da neće jer sam načula da se rodilište seli u Dubravu.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    [quote="Bambi"]Rodila sam prije 2 tjedna u Merkuru.
    U predrađaoni sam mogla imati što sam htjela, a u boks mi nisu ništa dali nositi, rekli su da torba ostaje u predrađaoni.
    Onda kad je mm došao u boks i malo ih podmitio (kave, bonbonijere...) mogla sam nositi kaj sam htjela (fotoaparat, knjigu, mobitel..) i prešetavati se amo tamo.
    Točno tako, i kad rodiš kad te ostave na hodniku možeš dobiti svoje stvari, meni je osobno mobitel jedino bio na pameti u tom trenutku

  13. #163

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Bambi , u predrađaoni te pregledaju , sestra obrije i klistrira i nakon toga se ide u box? jel puste muža odmah do tebe u boxu ?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Malo te ostave u predrađaoni da dobiješ trudove i da se šećeš, ja sam htjela biti što duže u predrađaoni jer mi je odlazak u boks

    Ja sam došla u predrađaonu oko 10, a ušla u boks oko 12-13 sati i cijelo vrijeme molila da mi puste muža, kojeg su pustili oko 13.30 sati u to vrijeme sam počela osjećat lagane trudove.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Bambi, kako si u cjelosti zadovoljna s Merkurom? Jesi li nosila svoje spavčice ili tamo dobiješ bolničke? Kako funkcionira rooming in? Daju li sestre adekvatnu pomoć oko dojenja? Naime, moram se odlučiti za rodilište pa bih htjela info iz prve ruke. Hvala. Koliko si dana ostala u rodilištu?

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Prvi porod u Petrovoj - nisam zadovoljna med. osobljem na porodu, bili su totalno neljudski...da ne pričam dalje jer mi je podsjećanje na to
    Drugi porod u Merkuru – u odnosu na osoblje u Petrovoj, sve najbolje, iako sam imala komplikacije poslije poroda (ostali komadi posteljice, krvarenja...) međutim, oni za to nisu krivi, odmah su uočili da nedostaje komad posteljice i napravili kiretažu pod anestezijom.
    Treći porod u Merkuru prije mjesec dana – još bolji odnos medicinskog osoblja, ali je prostor u raspadnom stanju (meni skoro pala lampa na glavu). Ponašanje doktora na porodu sam već prije na ovom forumu negdje hvalila.

    Spavačice i šlape na porodu moraju biti njihove, a u sobi sam ja koristila svoje. Sobe su uredne što je već netko opisivao pa ja neću, ovog puta sam bila u dvokrevetnoj i jedan dan sama.
    Rooming – prvorotkinjama po noći odnesu bebu, a preko dana je veći dio s mamom, ja sam inzistirala da moja beba bude cijelo vrijeme samnom i po danu i po noći, odnijeli su je samo na presvlačenje.
    Dojenje – na žalost uopće ne potiču, već svima pričaju kako mama nema mlijeka i svima daju bočice, ja sam opet inzistirala na zabrani davanja boce i sama sam nudila prsa unatoč sestrinom uvjeravanju kako nemam mlijeka...kad je po noći došla vidjet kako mi je, pokazala sam joj bebina usta puna kolostruma što je njoj bilo :shock:
    Prvorotkinjama nitko ne pokazuje kako se doji već samo nude boce pa žene odustaju od dojenja, ženi u sobi samnom sam ja pomogla oko dojenja, al dok sam šetala hodnikom vidjela sam kroz otvorena vrata drugih soba samo bočice i čula sam sestru kako kaže „mame nemate mlijeka, dajte bočicu“. Ako želiš dojiti sama se moraš za to izboriti, usprkos njihovom kokodakanju da nema mlijeka.
    U Petrovoj mi isto nitko od osoblja nije pokazao kako se doji već iskusnije žene u sobi.

    Koliko si dana ostala u rodilištu?
    U četvrtak popodne sam rodila, a u nedjelju išla doma s tim da je mali imao žuticu na granici, a ako koje dijete ima dosta povećani bilirubin ostaje duže.

    Merkurom sam dosta zadovoljna, nije savršeno ali odnos osoblja na porodu i vođenje poroda mi je najvažnije, a tu su bili zaista ljubazni i korektni iako ja nisam imala neke posebne zahtijeve osim da mi mm bude na porodu. Atmosfera u predrađaoni je dosta opuštena (zezaju se itd.),ja sam došla sva u strahu i suzama sestra me zagrlila i rekla riječi ohrabrenja, a u boksu su svako malo dolazili da bi pitali kako mi je, a jedan mladi doktor mi je stalno objašnjavao svaku fazu porođajnog doba. Bio je stvarno neću ga zaboravit…u usporedbi s mojim iskustvom u Petrovoj takav odnos prema rodilji me stvarno oduševio.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Hvala Bambi, javit ću svoja iskustva.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Cure, ima li novih iskustava s poroda. Kako stoje stvari s doktorima - pretpostavljam da ih je nešto otišlo u privatno rodilište. Spas vidim u dr. Stasenko kojoj se spremam na pregled u bolnicu. Kako me prvi put porodila - bila prezadovoljna s njom, pokušat ću vidjeti kakve su mi šanse drugi puta kod nje. MM nema tečaj, ali je prvi puta (2003.) bio sa mnom, pa ću moliti da ga puste i sada. Termin mi je krajem 3. mj. S kojom curom se imam šanse vidjeti?

  19. #169

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zg franka prvotno napisa
    Cure, ima li novih iskustava s poroda. Kako stoje stvari s doktorima - pretpostavljam da ih je nešto otišlo u privatno rodilište. Spas vidim u dr. Stasenko kojoj se spremam na pregled u bolnicu. Kako me prvi put porodila - bila prezadovoljna s njom, pokušat ću vidjeti kakve su mi šanse drugi puta kod nje. MM nema tečaj, ali je prvi puta (2003.) bio sa mnom, pa ću moliti da ga puste i sada. Termin mi je krajem 3. mj. S kojom curom se imam šanse vidjeti?
    ja se početkom travnja spremam u merkur po prvi puta i jako me zanima ta dr.stasenko... čula sam da je jako dobra ali kako doći do nje da bude na porodu? franka bila bih ti jako zahvalna kad bi mi malo opisala kakva ti je ona bila na porodu prvi put...jer mene je poroda užasno strah i zaista mi trebaju doktori i babice koji će imati u sebi ljudskosti i ljubaznosti kad mi bude najbolnije :shock:

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Iva,

    Ni je ne znam hoću li uspjeti, ali svakako početkom sljedećeg mjeseca idem u trudničku ambulantu uhvatiti je za pregled i dogovor (ako je ikako moguć). Prvi puta trebao me poroditi dr. Podobnik, i bio je tamo, ali je kad mi je došao kraj morao na predavanje na faks, pa je valjda poslao dr. Stasenko. Babica Teuta bila je većinu vremena sa mnom i bila je dobra - vrlo dobra. Bolovi jesu kakvi jesu i svojom ljudskosti su mi i Teuta i dr. olakšale prolazak kroz njih. Kad je došlo vrijeme izgona dr. je vidjela da neće ići u klasičnom boksu, pa su me odveli do stolca u drugoj sobi (polusjedeći položaj). Kad nisam mogla sjediti pustile su me da se dignem i olakšam si ako mogu. Za vrijeme izgona (nije tako strašno bolan u usporedbi s trudovima na dripu), tiskala sam iz petnih žila ali nije išlo od prve ili druge. Dr. me držala za ruku, bodrila, davala upute, bodrila supruga pored mene. Na kraju je ipak morala tiskati trbuh jer bi maleni zapeo i moglo je biti svašta. Kada je maleni izašao (4200 gr, 53 cm), sreća je neopisiva, no vjerojatno šok zbog bolova i svega skupa također velik. Neću zaboraviti da me dr. i nakon samog poroda držala za ruku, tješila i bodrila istovremeno, razgovarala sa mnom. Vjerujem da ništa drugo nije ni mogla, no kada osjetiš ljudskost u teškim trenucima, nikada je ne zaboravljaš. Ne znam kako bi bilo da je bio koji drugi doktor, no zbog svog iskustva ljudskosti s dr. Stasenko, željela bih ponoviti to s njom. Javit ću da li sam uspjela što dogovoriti, a i ti se javi nakon svog pokušaja. Znam da je teško da će se termin podoroda poklopiti s njenom smjenom, no nikad se ne zna. Možda me posluži sreća.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    E da Iva, još sam zaboravila - sestra koja me primila na klizmu i ostalo, bila je super. Svi su pričali kako je kateter strašan - ja sam imala ogroman hemeroid i zamolila sam je da bude nježna (stvarno me je bolio). Ni kateter ni donje uređivanje nisam osjetila. Sestra je stvarno bila super. Poslije sam se bila pitala - šta je to to?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Sestra Tonka na oba poroda- ZAKOOOOOOOOOONNNNNNNNNNNNN, to sam već pisala, glasam za nju, i treći put bi s njom :D

  23. #173

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zg franka prvotno napisa
    E da Iva, još sam zaboravila - sestra koja me primila na klizmu i ostalo, bila je super. Svi su pričali kako je kateter strašan - ja sam imala ogroman hemeroid i zamolila sam je da bude nježna (stvarno me je bolio). Ni kateter ni donje uređivanje nisam osjetila. Sestra je stvarno bila super. Poslije sam se bila pitala - šta je to to?
    hvala ti puno, zbilja mi puno znače ovakve ohrabruuće priče s poroda. a daj mi još samo reci koliko prije poroda bi trebala početi odlaziti na preglede u merkur? eto moja frendica je u nedjelju rodila u merkuru i rekla je da je jako zadovoljna doktorima i da su ok, samo ako slušaš njihove upute i sveje tad super. eto nadam se da ću i ja potrefit koju dobru dušu na porodu!

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Iva,

    Osobno ne znam. Prvi puta me je kao i sada vodio privatno Podobnik. Ja ću otići vjerojatno u 32. tjednu (ili oko tog tjedna), kao što forumašice preporučuju da se ide na preglede u bolnicu. Treba uputnica od tvog socijalnog ginekologa. Velim, planiram početkom 2. mj. Kako sam sada u 29. tj., za 2-3 tjedna to će biti 32-33 tjedan. Pa uz malo sreće da je nađem, pa onda više sreće da se lijepo porazgovaramo.

  25. #175
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Mene zanima dali ja iako spadam po mjestu stanovanja u Merkur,moram gore obaviti jedan gin.pregled?Cula sam da moram,ali neznam zasto ako pripadam njima po mjestu stanovanja.Moj ginekolog kaze da nemoram...hvala

  26. #176

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Cure, ja sam sada u 37. tjednu i već sam 2 pregleda obavila kod dr. Stasenko. Dr. mi se čini ok i ja sam zadovoljna. Još da mi se poklopi da mi bude na porodu.... Na preglede u bolnicu sam krenula od 35. tjedna trudnoće.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Drage cure, evo da vam probam odgovoriti na neka vaša pitanja: rodila sam prije 6 i pol mjeseci u Merkuru i tada je situacija bila sljedeća (vjerujem da je i sada ista): trudnoću sam vodila privatno, a u bolnicu sam se javila 2 tjedna prije termina. Po pravilu se treba javiti mjesec dana prije termina, ali vas neće odbiti i ako dođete kasnije. Čak i ako se prvi put pojavite već s trudovima (čak i da ne spadate k njima), primit će vas. One koje ne spadaju k njima, a dođu s trudovima i nikad nisu bile na pregledima odbiju samo ako im je gužva taj dan.
    Na porodu mi je bila dr. Stasenko i bila je odlična. Mislila sam da je to zato kaj je znala da mi je veza njen šef, ali slušajući kako se ponaša prema drugim rotkinjama, shvatila sam da prema svima ima isti (odličan!!!!) odnos. No ruku na srce, sve radi babica, pa je dosta i važno kakva je i ona.
    MM je bio uz mene (imao je tečaj, ali to nitko ne pita), samo mi je žao kaj nisam ranije tražila da ga puste. Mislila sam da oni to sami odlučuju, no ispalo je da moraš samo pitati, pa ga puste, makar i 3 sata prije poroda.
    Smještaj je odličan, sobe su super nove i čiste, sestre su OK (neke manje, neke više), jedino mi se nisu sviđali pedijatri. Na vizitama su bili dosta neljubazni i nisu htjeli ništa govoriti. Mojoj bebi je još u trudnoći otkrivena cista na jajniku, i kad se rodila tvrdili su mi da je više nema, no kad sam otišla nakon mjesec dana na pregled, cista je i dalje bila tu.
    No sve u svemu, jako sam zadovoljna i sljedeći put ću sigurno opet ići tamo.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zg franka prvotno napisa
    Iva,

    Osobno ne znam. Prvi puta me je kao i sada vodio privatno Podobnik. Ja ću otići vjerojatno u 32. tjednu (ili oko tog tjedna), kao što forumašice preporučuju da se ide na preglede u bolnicu. Treba uputnica od tvog socijalnog ginekologa. Velim, planiram početkom 2. mj. Kako sam sada u 29. tj., za 2-3 tjedna to će biti 32-33 tjedan. Pa uz malo sreće da je nađem, pa onda više sreće da se lijepo porazgovaramo.
    ja sam danas usla u 28.tjedan, pa mi bi se cak mogle i vidjeti u rodilistu! kad je tebi termin?

  29. #179
    Kuglica

    Početno promjene u Merkuru

    Cure vjerojatno znate da je otvoreno privatno rodilište u Zg i navodno je dr. Podrobnik pobrao iz Merkura svo najbolje osoblje za to svoje privatno rodlilšte. Dali netko zna kakva je sad situacija u Merkuru??? Nebi htjela da me porađa netko bez ogromnog iskustva.. Da li su već u Merkur došle neke stare iskusnjare iz drugih rodilišta?? Ima li netko jako friških iskustava ili saznanja?? Hvala

  30. #180

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Frendica rodila prije tjedan dana u Merkuru, kaže da ju je porađao dr. Roki, a na pregledima bila Stasenko

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Cure zanima me samo kako funkcioniraju pregledi u merkuru nakon predviđenog termina poroda?
    Morate li ići još na pregled ili vas kao moju frendicu pošalu kući 4 prsta otvorenu i rekli su joj samo da dođe s trudovima...
    nikakvih pregleda više nema ni ctg,ni vaginalni pregled,,,ama baš ništa...
    a prošlo joj 4 dana od tremina danas peti dan.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    ja sam u 38 .tjednu i na pregledu mi je rađen i ctg i uzv u ambulanti

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa
    Citiraj zg franka prvotno napisa
    Iva,

    Osobno ne znam. Prvi puta me je kao i sada vodio privatno Podobnik. Ja ću otići vjerojatno u 32. tjednu (ili oko tog tjedna), kao što forumašice preporučuju da se ide na preglede u bolnicu. Treba uputnica od tvog socijalnog ginekologa. Velim, planiram početkom 2. mj. Kako sam sada u 29. tj., za 2-3 tjedna to će biti 32-33 tjedan. Pa uz malo sreće da je nađem, pa onda više sreće da se lijepo porazgovaramo.
    ja sam danas usla u 28.tjedan, pa mi bi se cak mogle i vidjeti u rodilistu! kad je tebi termin?
    31.03.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    ja sam danas usla u 28.tjedan, pa mi bi se cak mogle i vidjeti u rodilistu! kad je tebi termin? [/quote]

    31.03.

  35. #185
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    Cure zanima me samo kako funkcioniraju pregledi u merkuru nakon predviđenog termina poroda?
    Morate li ići još na pregled ili vas kao moju frendicu pošalu kući 4 prsta otvorenu i rekli su joj samo da dođe s trudovima...
    nikakvih pregleda više nema ni ctg,ni vaginalni pregled,,,ama baš ništa...
    a prošlo joj 4 dana od tremina danas peti dan.
    pregledi su mi bili svaka 2 dana, a 10 dana nakon termina su me hospitalizirali, takav je bio protokol tada (prije godinu i pol).

  36. #186

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    Cure zanima me samo kako funkcioniraju pregledi u merkuru nakon predviđenog termina poroda?
    Morate li ići još na pregled ili vas kao moju frendicu pošalu kući 4 prsta otvorenu i rekli su joj samo da dođe s trudovima...
    nikakvih pregleda više nema ni ctg,ni vaginalni pregled,,,ama baš ništa...
    a prošlo joj 4 dana od tremina danas peti dan.
    Mora svaki drugi dan na ctg i pregled, te amnioskopiju, nek donese uputnicu od svog ginekologa iz doma zdravlja, valjda su mislili da će odmah dobiti trudove.

  37. #187
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kao moju frendicu pošalu kući 4 prsta otvorenu i rekli su joj samo da dođe s trudovima...
    nikakvih pregleda više nema ni ctg,ni vaginalni pregled,,,ama baš ništa...
    a prošlo joj 4 dana od tremina danas peti dan.
    pa to je baš dobro, zvuči kao pomak naprijed :D
    frendica ti je sretnica da je ne maltretiraju bespotrebnim invazivnim pregledima
    inače, termin je od 38-42 tjedna, znači ona je i dalje najnormalnije u terminu

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja sam išla nakon predviđenog termina na ctg svaki dan jer mi je dr objasnio ako ikako mogu doći da dođem radi bebe,čak me i zamolio.nisam ni morala u trudničkoj čekat već sam dolazila gore u rađaonu u petrovoj...
    a nisam išla preko veze i poznanstva...
    dr. Blaić me prvi put primio u trudničkoj ambulanti,srijedom i rekao da je on odsada zadužen za mene...i tako je bilo...

  39. #189
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Pošto sam rodila u Merkuru osjećam dužnost da pohvalim i medicinske sestre i doktore. Ja sam ostala oduševljena. Svi su mi bili od velike pomoći i velika podrška dok su me "prali" najgori trudovi. I također kod dojenja, više puta su mi dolazile sestre da mi pokažu pravilno dojenje.
    Samo pohvale za Merkur!!!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    Pošto sam rodila u Merkuru osjećam dužnost da pohvalim i medicinske sestre i doktore. Ja sam ostala oduševljena. Svi su mi bili od velike pomoći i velika podrška dok su me "prali" najgori trudovi. I također kod dojenja, više puta su mi dolazile sestre da mi pokažu pravilno dojenje.
    Samo pohvale za Merkur!!!
    E, baš mi je drago! :D
    A tko ti je bio na porodu?

  41. #191
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Valentić me porodio, a i Škrobonja se tamo motao a i šivao me. Dr. Razum mi je također bila od velike pomoći. Imala sam i veliku pomoć od sestara koje sam hvatala za ruke kad mi je bilo najbolnije no ne znam im imena...poslije sam im se ispričavala za gnječenje ruku

  42. #192

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure što smijem nositi u rađaonu, ništa ili? a gdje ste ostavile ruksak ili torbu sa stvarima dok ste rađale....

    namjeravam roditi u merkuru prvi put za mj i pol i nadam se da ću biti zadovoljna liječnicima i babicama... jer me jako strah poroda. :shock:

  43. #193
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa
    cure što smijem nositi u rađaonu, ništa ili? a gdje ste ostavile ruksak ili torbu sa stvarima dok ste rađale....

    namjeravam roditi u merkuru prvi put za mj i pol i nadam se da ću biti zadovoljna liječnicima i babicama... jer me jako strah poroda. :shock:
    u rađaonu sam nosila samo mobitel, no nije mi ni bio od neke pomoći...jedino mi služio da vidim kolko je sati... a torba ostaje kod sanog ulaza na stolcu, tek kad te smjeste u sobu nakon poroda, onda ti dofuraju torbu
    želim ti da i tebi ostanu doktori i babice u lijepom sjećanju ko što su meni
    puno sreće i samo hrabro, sve se izdrži za to malo biće koje nosimo u sebi, sva bol se zaboravi čim te pogleda svojim okicama
    sretno!!!

  44. #194

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    u rađaonu sam nosila samo mobitel, no nije mi ni bio od neke pomoći...jedino mi služio da vidim kolko je sati... a torba ostaje kod sanog ulaza na stolcu, tek kad te smjeste u sobu nakon poroda, onda ti dofuraju torbu
    želim ti da i tebi ostanu doktori i babice u lijepom sjećanju ko što su meni
    puno sreće i samo hrabro, sve se izdrži za to malo biće koje nosimo u sebi, sva bol se zaboravi čim te pogleda svojim okicama
    sretno!!! [/quote]

    hvala ti draga na info... i još nešto samo, mogu li uzet svoje spavaćice ili moram imat njihove? što mi ti preporučaš?

  45. #195
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    u rađaoni obaveno moraš imat njihove, no kasnije kad te smjeste u sobu, možeš imati i svoje, kako ti je draže.. jedan savjet- ako uzimaš svoje, ponesi sa kratkim rukavima jer će ti biti vruće, bar je meni bilo..

  46. #196

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    ja sam se odlučila ići na Merkur jer tu pripadam i po mjestu stanovanja, a sad više manje vidim i da je ok tamo.
    mislim, svugdje će me isto čekati, porod kao porod treba naprosto odradit i to je to.
    sad sve ovo ostalo, doktori, babice, sestre, ma čini mi se da ih svugdje ima divnih i groznih...pa tko me dopadne s tim ću se borit

    ma bit će sve ok.

  47. #197
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    sad sve ovo ostalo, doktori, babice, sestre, ma čini mi se da ih svugdje ima divnih i groznih...pa tko me dopadne s tim ću se borit

    na taj sam način i ja razmišljala...meni je jedino bilo važno da može MM ići sa mnom, no na kraju nije išao ne zbog njih, već zbog sebe samoga. Jedino što je važno jest to da bude sve u redu sa bebom, a na nama je da surađujemo i slušamo što nam doktori i babica govore, ipak znaju više od nas..
    a sad jel će netko od njih biti bezobrazan to je sve stvar sreće, no po mom i ne tako bitna stvar

  48. #198
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kristina, ti si preskromna

    ne znaju oni vise od nas kad je o nasem tijelu rijec. ali nema to veze. glavno da bude sve ok. ja nisam bas bila zadovoljna merkurom, ali polako se to zaboravlja.

    iva, bolje ti je imati njihove spavacice nakon poroda jer krvaris, pa se zaflekaju, a oni ti daju ciste kad zatrazis. ja sam si cak i sama uzimala, jer sam znala gdje stoje

  49. #199
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    kristina, ti si preskromna

    ne znaju oni vise od nas kad je o nasem tijelu rijec. ali nema to veze. glavno da bude sve ok. ja nisam bas bila zadovoljna merkurom, ali polako se to zaboravlja.

    iva, bolje ti je imati njihove spavacice nakon poroda jer krvaris, pa se zaflekaju, a oni ti daju ciste kad zatrazis. ja sam si cak i sama uzimala, jer sam znala gdje stoje
    ma jesam, znam, no tako mi je lakše, što manje očekuješ više si zadovoljan. što bih ja voljela kaj se tiče poroda?- najiskrenije- da manje boli :D , no svjesna sam da će boljet bez obzira jel ja rađala stoječki, sjedečki ili kako god... prirodniji je položaj sjedečki, no mislim da smo dalekooo mi od tog pa se ne želim ni opterećivat time

  50. #200
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja još nisam rodila (tek sam u 33. tjednu), ali planiram roditi u Merkuru. Razmišljala jesam i o drugim rodilištima, ali jedini razlog je bio taj što u Merkuru nemaju inkubatora (ne daj bože da zatreba)
    Što se tiče ostalog- nemam nikakvih sumnji u Merkur! Od početka trudnoće svaka 3 tjedna sam tamo na pregledu. Ležala sam tamo u 6.mjesecu trudnoće 2 tjedna (tumor na jajniku, izvađen jajnik van), promjenila 2 odjela, upoznala valjda sve doktore i sve sestre i stvarno nemam nikakvih zamjerki na te ljude. Da oni nisu bili takvi kakvi jesu, sto puta bi mi teže palo tako dugo ležanje u bolnici.

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    Valentić
    Samo mali ispravak- dr.Valetić

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    meni je jedino bilo važno da može MM ići sa mnom, no na kraju nije išao ne zbog njih, već zbog sebe samoga. Jedino što je važno jest to da bude sve u redu sa bebom, a na nama je da surađujemo i slušamo što nam doktori i babica govore, ipak znaju više od nas..
    a sad jel će netko od njih biti bezobrazan to je sve stvar sreće, no po mom i ne tako bitna stvar
    Baš tako i ja razmišljam! Mogu te jedino u svakoj riječi potpisati!
    I jedino što imam za dodati je da sam se ja ponekad i čudila kako sestre mogu ostati ljubazne unatoč svakakvim ženama? Mislim, znam da im je to posao, ali iskreno- takvih žena ima da bih ja odavno pukla i izbrojala im se! Njima zato svaka čast. Ruku na srce- al nisu ni sve žene iste

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •