Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Pomoć,MCUG

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno Pomoć,MCUG

    Moja Luna ima 6 mjeseci.Kad je imala 3 imala je bronhitis i uz njega urinoinfekciju nepoznatog uzročnika,pila je Zinat.Sa 4 i pol mjeseca zbog Proteusa 10 na 6 pila je Klavocin.Poslije je nalaz radjen u Klaićevoj i bio je uredan,ali nas je dr.Cvitković poslala na UZV na kojem je danas otkrila da je lijevi bubreg malo manji u odnosu na dob i blago proširenje kanalića.Uvela je uz Cranactin Sinersul 1,5ml i pretragu MCUG.Skužila sam da je to neki rengen,ali molim sve one koji znaju kako pregled izgleda i što se njime otkriva da mi to ukratko objasne.Inače Luna nikad nije imala temperaturu ni neke primjetne tegobe u svezi urinoinfekta.Ima 9 kg,dojim ju i vesela je curica,ali mama je u panici!

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    to ti je mikcijska uretero-cistografija. dakle, ustrca se kontrast u mjehur pomocu malog katetera, i onda se pomocu rtg-a vidi jesu li kanalici suzeni, deformirani... ili je sve ok. moja malecka je to radila sa 3-4 mjeseca, i nije bilo nikakvih problema. isto je navlacila uroinfekcije dosta dugo, ali su na kraju (hvala bogu) nalazi bili u redu. nemoj se nista brinuti, to im je sada rutinska pretraga, znam da se jos pred par godina nije preporucalo djeci mladjoj od 2 god., a sada rade i skroz malim bebicama. drzim ti fige da sve bude ok i drz' se!!!
    pozdrav

  3. #3
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mi smo smo bili i nije nista strasno, vjerojatno sumnja na refluks bubrega. mi ga nemamo al smo i dalje na sinersulu vec godinu dana.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Bili smo jučer na mikciji i Luna ina refluks 2.stupnja.Dosta sam čitala o svim refluksima,ali me zanima ako je netko imao iskustva s ovim 2.stupnja može li mi opisati daljnji tijek liječenja.Trenutno smo na CranActinu i Sinersulu?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Brunu je prije osam mjeseci dijagnosticiran refluks drugoga (lijevo) i prvoga stupnja (desno). Od tada pije sinersul (1/4 zlicice navecer). Svaki mjesec idemo na kontrolu kod nefrologa na Salatu gdje mu rade urinokulturu i krvnu sliku.
    Takodjer smo bili po preporuci nefrologa na dinamickoj scintigrafiji bubrega (to je snimanje protocnosti bubrega kod kojeg intravenozno daju kontrastnu tekucinu) koja je pokazala da je lijevi bubreg nesto gracilniji pa idemo krajem kolovoza na detaljniju pretragu.
    Godinu dana nakon otkrivanja refluksa (u prosincu) moramo ponoviti MCUG i ultrazvuk da vide promjene.
    Prognoza doktora je da ce se refluks povuci za godinu do godinu i po ukoliko ponovo ne dobije upalu.
    Sretno i drzim vam palceve!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Jucer smo bili na kontrolnom pregledu (MCUG+ultrazvuk) i nemamo vise refluks!!! Ne trebamo vise piti sinersul, doktorica preporuca sirup od brusnica. Za svaki slucaj i dalje moramo svaka dva mjeseca ici na kontrolu mokrace i za godinu dana ponoviti MCUG.
    Nana33, ima li kod vas novosti?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Vaš primjer mi daje nadu da će se i nama refluks zaista povući kao što dr.kažu.Luna pije furadantin 2ml svaku večer i CranActin-kapi brusnice.Kontroliramo urin i urinokulturu u Klaićevoj svaka 2 mj.i u redu je za sad.Nekako mi je čudno kako se to može ispraviti,promjeniti samo od sebe-mislim bez operacije ali očito da može.Bravo za vas! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •