Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: 24 sata - strava u vrtiću

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno 24 sata - strava u vrtiću

    objavljeno 22.11.2006.

    Strava u vrtiću:

    *Teta djecu kažnjava zaključavanjem!

    U vrtiću Cvrčak u Belom Manastiru odgojiteljica se naljutila na djecu pa ih je ostavila bez ručka i bez nadzora u dvorištuTeta Š. me digla u zrak i bacila na pod, a onda mi je curila krv. Onda me opet digla u zrak i bacila na krevet i on je pukao i ja sam se zaglavila. Teta mi je rekla da to ne smijem nikome reći. Ta je teta zločesta, sve druge su dobre - rekla je roditeljima A. i D. T., 6-godišnja kći D.T.

    Djevojčica ide u vrtić Cvrčak u Belom Manastiru i već tri godine o njoj i ostalih dvadesetak djece brine odgajateljica Š.B.

    - Da se nešto čudno događa s malom primijetili smo prošli tjedan jer je bila potištena i nije htjela ići u vrtić. Nije nam htjela ništa govoriti, iako smo je stalno ispitivali, a onda je u petak rekla da ih je teta u vrtiću kaznila što nisu bili dobri, tako što ih je zaključala u dvorište i ostavila same od 12 do 15 sati, a nije im dala ni ručak. Zatim je ispričala i Odgojiteljica Š. negira da je tukla djecu, ali priznaje zaključavanje u dvorištekako ju je teta bacila na krevet. Ostao sam šokiran time i odmah otišao do tete Š., koja je priznala da je djeci uskratila objed i da ih je ostavila u vrtiću, rekavši kako ne misli da je učinila nešto neprimjereno. Negirala da je našu kćer bacila na krevet. Pitao sam je što bi bilo da se nešto dogodilo nekome od djece - zgranut je otac djevojčice.

    Odgojiteljičin iskaz je snimio na diktafon kao dokaz zlostavljanja. O svom je otkriću obitelj T. odmah obavijestila i ravnateljicu vrtića Ljiljanu Tokić, tražeći kaznu za neodgovornu odgajateljicu.

    - Točno je da sam djecu ostavila zaključanu u dvorištu, zbog čega me ravnateljica i opomenula. Međutim, nema govora o tome da sam D. ikad udarila ili bacila na krevet. Ona je krevet slomila skačući po njemu, na što sam je stalno upozoravala. Sjećam se točno toga dana, jer mi se žurilo kući,Otac malene D. šokirao se kad mu je odgojiteljica priznala da je djecu kaznila zaključavanjem u dvorište obzirom da me tamo čekao nepokretni suprug. Djevojčica je problematičnog ponašanja, a i djeca su sklona preuveličavanju stvari da bi bila u centru pažnje. Ne osjećam se krivom - rekla je u svoju obranu prozvana odgojiteljica.

    Odmah nakon odlaska novinarske ekipe iz Belog Manastira na adresu obitelji navodno zlostavljane djevojčice došlo je pismo u kojem se Uprava vrtića ispričava zbog neugodnosti i napominju da roditelji mogu s punim povjerenjem tamo ostaviti svoju djecu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    koma. Na žalost i jad, tete u vrtiću (a i babice i doktori i ostali humanitarci...) "pucaju" valjda od teškog posla i nesmanjivanja opterećenja s njihovim godinama i sve manjom snagom i živcima.

    Spomenuti tata bi još mogao kazneno odgovarati za neovlašteno snimanje diktafonom :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    Gdje je to objavljeno?

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    u 24 sata ( www.24sata.hr )

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg-Sesvetski Kraljevec
    Postovi
    46

    Početno

    Opet sam se naljutila, i to prvenstveno na medije!!!

    Ja se nadam da ste svjesni da u vrtićima većinom rade profesionalci, odgajatelji koji svoj posao rade stručno i s ljubavlju!!!!

    Kada će se o nama pisati i pričati!?

    Izgleda da će još dugo potrajati prije nego se u našem društvu počne opet cijeniti prosvjetni rad. Bitno da svi jedva dočekaju ružnu stvar, a svaki lijepi trenutak koji jedan prosvjetni radnik-odgajatelj udijeli bilo kojem djetetu je očito nebitan!!!

    Što mislite kako se mi osjećamo, živimo za taj vrtić i tu djecu, a jedino kada se priča o nama je o onim iznimkama i lošim odgajateljima koji ne bi ni smjeli raditi taj posao (slažem se da se treba znati takva stvar, i spriječiti), ali baš bi bilo lijepo kada bi koji put izašla i neka pohvala!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad pohvale ne prodaju novine.....

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a i djeca su sklona preuveličavanju stvari da bi bila u centru pažnje
    a ovakve izjave naprosto obožavam.

  9. #9
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Maleno prvotno napisa
    Što mislite kako se mi osjećamo, živimo za taj vrtić i tu djecu, a jedino kada se priča o nama je o onim iznimkama i lošim odgajateljima koji ne bi ni smjeli raditi taj posao (slažem se da se treba znati takva stvar, i spriječiti), ali baš bi bilo lijepo kada bi koji put izašla i neka pohvala!
    a ja ovakve...

    zašto bi bilo u novinama da odgajateljice paze na djecu? nije li to normalno? ne piše posebno ni da zima dolazi poslije jeseni. to tako treba biti. da nakon jeseni dođe ljeto, o tome bi se pisalo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mene zanima recimo ovo,a nigdje nisam pročitala: ( znam da je offtopic,al me fakat zanima)


    gdje je sada mladić iz uzorne obitelji koji je autom zgazio dvije 16 togodišnjakinje? možda na nekom elitnom sveučilištu,u zatvoru sigurno nije

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Pa mislim da su i rekli da ide na školovanje u inozemstvo, mislim Švicarska.

  12. #12
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    mislim da je maria mislila na to kako činjenica da je on nagrađen, a ne kažnjen nije baš normalna, a opet nitko ne piše o tome :/

    a uzorni odgajatelji ovakve priče ne bi trebali shvaćati osobno, ja osobno sad nisam pomislila kako su svi takvi nego samo kako bi dotičnu š. b. ostavila zaključanu bez hrane bar 2 dana pa nek vidi!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    Samo sto svaka prica ima dva kraja,pa i dvije istine. Mislim da treba saslusati i tu tetu, ja sam rodom iz BM,a ostali roditelji upravo hvale tu tetu i mislim da se uvijek trebaju cuti sve strane, i na kraju mislim da nam treba sloboda od medija jer sam vec sita slobode medija.

  14. #14
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    lunic aj prvo pročitaj tekst

    tetea je rekla: " Točno je da sam djecu ostavila zaključanu u dvorištu, zbog čega me ravnateljica i opomenula"

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    NE odobravam zakljucavanje djece u dvoristu kao odgojnu mjeru,TO TREBA SANKCIONIRATI I KAZNITI, ali da je prica ima dvije istine - ima http://www.glas-slavonije.hr/rubrika..._VIJESTI=66250
    To sam htjela naglasiti.Ostali roditelji su i putem reportaze na RTL -u u Explozivu rekli suprotno. Na kraju krajeva mislim da je inspekcija ta koja treba u ovom slucaju istraziti, ali mene da netko putem medija popljuje za nesto sto nisam ucinila sigurno bi odgovorila sudskom tužbom.
    Ako se stavim u cipele roditelja, prije bih ispitala cijelu stvar i vidjela s ravnateljicom, a vjerojatno i trazila za svoje dijete promjenu grupe ili cak ispis iz vrtica / oni i dalje salju djete kod iste tete u istu grupu- pa se pitam sto im je bio cilj ocim blacenja - mislim da problem ovime nisu rjesili/ a ako se stavim u cipele tete za svu neistinu stigla bi ih tuzba.
    Mislim da se dublje treba uci u cijelu pricu i vidjeti kada je ravnateljica odreagirala prije reakcije roditelja ili poslije.
    Ako je ta teta zakljucavala djecu vjerojatno je to radila vise puta, a koliko znam budu po dvije tete u grupi - tako da bih postavila pitanja kakve se to odgojne mjere provode u vrticima. To treba mijenjati.
    Inace taj vrtic ima i odjel u Secerani - prigradskom mjestu i moja velika zamjerka uopce na rad tog vrtica je ta sto je prije 2 godine kada je IOD financirao predskolski odgoj za romsku djecu otvoren vrtic u secerani /koji je do tada bio zatvoren - ne sjecam se jel od 91 ili od 98/ otvoren samo za Rome, poslije je otvorena jos jedna grupa za ne romsku djecu - tako da su neko vrijeme isli odvojeno. Ne znam kakva je situacija danas. A inace i u tom vrticu Cvrcak dijeca su podijeljena na srpske i hrvatske grupe. To je po meni jedan od velikih problema ne samo u Belom, nego i odvje u Vukovaru. I zaista se pitam GDJE SU NAMA VRTICI IZ BAJKE?

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg-Sesvetski Kraljevec
    Postovi
    46

    Početno

    Ne mislim da bi se posebno trebalo pisati o radu odgajatelja (niti sam ciljala na osobnu pohvalu) koji ga provodi onako kako bi trebao već možda da netko od tih novinara uđe u skupinu na jedan dan čisto da vidi kako se i što radi u toj profesiji za stvarno, jer to na kraju krajeve JE profesija, a ne amaterizam i mi jesmo školovani odgajatelji, a ne tete (govorim o sklopu u glavi nekih ljudi, a ne o riječima kao takvima).

    S druge strane, definitivno se treba i MORA izaći van kada se događaju ovakve ružne stvari tako da ih se bar na taj način sprijeći.

    No, ja sam ciljala na drugu stranu - od toliko lošeg pisanja o lošim odgajateljima i uvjetima - koji su, budimo realni jako rijetki - pogotovo ovakvi ekstremni slučajevi, vrtići ispadaju kao mjesto horora i užasa, jedno nužno zlo, a to je daleko od istine!!!!
    Percepcija je takva jer se samo o ružnim stvarima govori.

    Jedna lijepa stvar je npr. bila napomenuta u

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=31325

  17. #17
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    Mislim da je tražiti krivca uzaludan posao jer korijen problema je u sustavu i normama koje se nisu mijenjale već dvadeset godina pa se u vrtićima viđa situacija da jedna odgajateljica od 50-ak godina i više ima grupu od 28 predškolske djece. Onda se od nje traži individualan pristup svakom djetetu i da sve ima pod kontrolom u svako vrijeme. A da ne spominjem da je to sada još napredak u odnosu na način rada prije 10-ak godina.
    Također ne trebam spominjati da ima malo "živahnije" djece koja svoje vlastite roditelje izbace iz takta, a njih je dvoje na jedno dijete pa zamislite da uz još najmanje jedno takvo imate još 20 i svima trebate pokloniti jednaku pažnju. Ja razumijem da je svakom roditelju njegovo dijete najvažnije na svijetu, ali prije nego osudite nekoga probajte hodati jedan dan u njegovim cipelama. Ja još nemam toliko staža, ali vjerujte već sam toliko toga vidjela u praksi da znam da ima i svakakvih odgajatelja, a također i roditelja.

    Htjela bih napomenuti još da osuđujem ponašanje spomenute odgajateljice i nema opravdanja da djecu ostavi bez nadzora i obroka, također mislim da je bilo koji obilk fizičkog kažnjavanja djece od strane odgajateljica krajnje neprimjeren.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj lunic prvotno napisa
    Samo sto svaka prica ima dva kraja,pa i dvije istine. Mislim da treba saslusati i tu tetu, ja sam rodom iz BM,a ostali roditelji upravo hvale tu tetu i mislim da se uvijek trebaju cuti sve strane, i na kraju mislim da nam treba sloboda od medija jer sam vec sita slobode medija.
    Teta je i sama priznala da je zakljucala djecu. Druga strana price me nakon toga uopce ne zanima.

  19. #19

    Početno

    Bilo kako bilo...24 sata su jedne vrlo ugledne novine kojima odmah treba sve povjerovati...

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    Bilo kako bilo...24 sata su jedne vrlo ugledne novine kojima odmah treba sve povjerovati...
    A cuj, nisu ni gore ni bolje od drugih dnevnih novina.

  21. #21

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    Bilo kako bilo...24 sata su jedne vrlo ugledne novine kojima odmah treba sve povjerovati...
    A cuj, nisu ni gore ni bolje od drugih dnevnih novina.
    Istina. Proširujem prethodnu izjavu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Meni je samo u tome svemu čudno to što uvijek

    1. ne treba vjerovati ničemu kaj piše u 24 sata (jer traže samo senzaciju), a ni drugim novinama (pa čemu onda i postoje)

    2. djeca izmišljaju, a roditelji uvijek povjeruju djeci a ne tetama,

    3. a tete nikad nisu krive, one su uvijek savršene, i sve što djeca kažu je posljedica njihove bujne mašte (ili grublje laži)

    4. i na kraju uvijek ispadne da je dijete izmislilo, ravnateljice pokriju tete

    5. obitelj koja je izašla u javnost s problemom uvijek ispadne problematična, a dijete etiketirano.

    6. ostali roditelji pognu glave i kažu da nije bilo nikakvih problema (jer se baš ne radi konkretno o njihovom djetetu) a djeca im ipak nekud moraju ić u vrtić pa se ne žele nikom zamjerati.

    jel ima i vama nekaj čudno u tom scenariju?

    Ja razumijem da je i tetama teško, i da se stvari nekad izmaknu kontroli, ali kaj je stvarno tak teško priznat pogriješili smo i probat na miran način riješit problem.

    Tak nijedan doktor nikad nije za niš kriv, krivi su pacijenti, nijedna teta nije kriva, djeca su neposlušna, živa, zločesta ili kakva već i mislim da je krajnje vrijeme da se tome stane na kraj.

  23. #23
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    Meni je samo u tome svemu čudno to što uvijek

    1. ne treba vjerovati ničemu kaj piše u 24 sata (jer traže samo senzaciju), a ni drugim novinama (pa čemu onda i postoje)

    2. djeca izmišljaju, a roditelji uvijek povjeruju djeci a ne tetama,

    3. a tete nikad nisu krive, one su uvijek savršene, i sve što djeca kažu je posljedica njihove bujne mašte (ili grublje laži)

    4. i na kraju uvijek ispadne da je dijete izmislilo, ravnateljice pokriju tete

    5. obitelj koja je izašla u javnost s problemom uvijek ispadne problematična, a dijete etiketirano.

    6. ostali roditelji pognu glave i kažu da nije bilo nikakvih problema (jer se baš ne radi konkretno o njihovom djetetu) a djeca im ipak nekud moraju ić u vrtić pa se ne žele nikom zamjerati.

    jel ima i vama nekaj čudno u tom scenariju?

    Ja razumijem da je i tetama teško, i da se stvari nekad izmaknu kontroli, ali kaj je stvarno tak teško priznat pogriješili smo i probat na miran način riješit problem.

    Tak nijedan doktor nikad nije za niš kriv, krivi su pacijenti, nijedna teta nije kriva, djeca su neposlušna, živa, zločesta ili kakva već i mislim da je krajnje vrijeme da se tome stane na kraj.
    Potpuno si u pravu. U 90% slucajeva razvoj situacije je upravo takav. Meni to nije jasno. Pa kako da nekome vjerujem vise nego svom djetetu?

  24. #24
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Ja odgajatelj, vidjela svašta, čula svašta tako da mi se ovo što se dogodilo čini mogućim. A opet, što je istina...hm hm. I sama sam doživjela da je dijete reklo (preda mnom) roditelju da sam ga ćušnula sekundu prije nego je došao po njega. Na moje :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: dijete je reklo: "samo se šalim mama". Isto tako sam nekoliko puta nakon mog reagiranja na nepoželjnu djetetovu akciju (što djetetu nije bilo po volji) čula rečenicu "REĆI ĆU MAMI/TATI DA SI ME UDARILA" :shock: :shock: pa evo sad ti budi pametan i znaj što je istina. Just for record: nedaj Bože da ja svoju savjest onečistim dižući ruku na tuđe dijete. Meni kao kvalitetnom odgajatelju to nije potrebno niti bih si to ikad dopustila iti pomisliti na to.

  25. #25

    Početno

    Čin kažnjavanja koji se opisuje u članku je neprihvatljiv. Ali ono što me smeta je polarizacija u osuđivanju, a da se uopće ne zna točno činjenično stanje.

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    1. ne treba vjerovati ničemu kaj piše u 24 sata (jer traže samo senzaciju), a ni drugim novinama (pa čemu onda i postoje)
    Nekad su novine postojale radi informiranja. Danas postoje u prvom redu radi profita, a potom radi informiranja.
    To što sam ja ironično rekla da im svakako treba sve vjerovati ne znači da im ne treba vjerovati ništa. Recimo, ja vjerujem u vremensku prognozu, horoskop i rezultate utakmica.
    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    2. djeca izmišljaju, a roditelji uvijek povjeruju djeci a ne tetama,
    Nevezano uz ovaj slučaj o kojem ne znam ništa..nego općenito...A što ako dijete stvarno laže?
    sjećam se jedne svoje epizode... Mama i ja smo bile u trgovini..mora da sam imala cca 5 godina. Vidjela sam jednu krpenu aplikaciju..na indijanca.. koja mi se strašno sviđala. Iako sam znala da je to krivo..ipak sam ju ukrala. Nije mi jasno zašto nisam mamu pitala da mi ju kupi. Kad mi ju je mama našla..pitala otkud mi to...ja sam rekla..teta prodavačica mi ju je dala...jer me bilo sram priznati da sam ju ukrala.
    Vjerovati djeci super. Ali dopustimo da mogu postojati i određena divergiranja od istine iz raznoraznih razloga, mašte, srama, zaborava ili ponosa. Zato treba sa svima razgovarati, a ne uzeti zdravo za gotovo. ne postoji suptilnije stvari od međuljudskih odnosa.

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    3. a tete nikad nisu krive, one su uvijek savršene, i sve što djeca kažu je posljedica njihove bujne mašte (ili grublje laži)

    4. i na kraju uvijek ispadne da je dijete izmislilo, ravnateljice pokriju tete.
    Ja se ne bih ovako apsolutistički postavila. Ništa ne možemo tvrditi ako i sami nismo osobno dobro upoznati sa činjenicama. Tako se i rađaju i predrasude i fobije, a mediji ih dobro nadograđuju.

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    6. ostali roditelji pognu glave i kažu da nije bilo nikakvih problema (jer se baš ne radi konkretno o njihovom djetetu) a djeca im ipak nekud moraju ić u vrtić pa se ne žele nikom zamjerati..
    da netko kaže da tete mojih cura bacaju djecu po zidovima, a uvjerena sam u njihov dobar rad, jer ga primijećujem na napredovanju djece..ja isprve ne bih povjerovala i iz druge otišla do teta ispitati stvar radi mirne duše.. pogotovo to ne bih povjerovala da je servirano i frizirano u 24 sata uz red cica i guzica i bradatih žena..

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg-Sesvetski Kraljevec
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    Meni je samo u tome svemu čudno to što uvijek



    3. a tete nikad nisu krive, one su uvijek savršene, i sve što djeca kažu je posljedica njihove bujne mašte (ili grublje laži)

    4. i na kraju uvijek ispadne da je dijete izmislilo, ravnateljice pokriju tete

    Ovo nitko od odgajatelja uključenih u ovu diskusiju nije rekao tako da je meni baš TO čudno-opet se izvlače zaključci koji nemaju nikakvog smisla ni polazišta.

    Ja niti u jednom trenu nisam sugerirala da djeca lažu!!!! Samo sam napomenula da neki ljudi u startu imaju negstivan stav prema vrtićima općenito, a tvoja izjava to potvrđuje!

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg-Sesvetski Kraljevec
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj teta prvotno napisa
    Mislim da je tražiti krivca uzaludan posao jer korijen problema je u sustavu i normama koje se nisu mijenjale već dvadeset godina pa se u vrtićima viđa situacija da jedna odgajateljica od 50-ak godina i više ima grupu od 28 predškolske djece. Onda se od nje traži individualan pristup svakom djetetu i da sve ima pod kontrolom u svako vrijeme. A da ne spominjem da je to sada još napredak u odnosu na način rada prije 10-ak godina.
    Također ne trebam spominjati da ima malo "živahnije" djece koja svoje vlastite roditelje izbace iz takta, a njih je dvoje na jedno dijete pa zamislite da uz još najmanje jedno takvo imate još 20 i svima trebate pokloniti jednaku pažnju. Ja razumijem da je svakom roditelju njegovo dijete najvažnije na svijetu, ali prije nego osudite nekoga probajte hodati jedan dan u njegovim cipelama. Ja još nemam toliko staža, ali vjerujte već sam toliko toga vidjela u praksi da znam da ima i svakakvih odgajatelja, a također i roditelja.
    Ist tako, ne slažem se ni s tobom "teta" ! Tvoje obrazloženje je nadasve neprofesionalno i takav stav prema ovom poslu je prestrašan. Uvjeti rada se znaju i to je nažalost rizik tog posla, ali to ne znači da se on ne može obavljati pošteno i kako treba!!! Isto tako se zna da je naš posao i odnošenje s potpuno različitim spektrom roditelja-i to je isto još jedan aspekt ovog posla, što se zna prije nego se izabere ova struka! Sramim se reći, ali tvoja reakcija daje za pravo ljudima koji nas u svojim glavama starno doživljavaju kao "tete".

    Ja sam odgajatelj i s jednakom količinom živaca radim i s 8 i 28 djece, jer sam profesionalac i stojim iza tog svog poziva!!!! 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •