Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: pomozite,imam problem sa spavajem??????

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    solin
    Postovi
    8

    Početno pomozite,imam problem sa spavajem??????

    pomozite,
    moj Roko ima 8,5 mjeseci ,super je bebać,ali prije mijesec dana bili smo na otoku i mora je spavat s menom,do tada je spava sam bez ikakvih problema,ali od kad smo se vratili doma ne želi više ni čut za svoj krevetić.Probala sam sve ,da ga uspavam pa prebacim u njegov krevet,ali ne ,on se odma budi i popne se na noge ne želi uopće leć,tako je spreman stat ako triba cilu noć plačući i dozivajuć mama.Akad ga uzmen i stavin kraj sebe u roku odma zaspe i dugo spava,ali samo ako sam ja tu kraj njega.POMOZITE NAM VAŠIM ISKUSTVIMA ILI SAVJETOM :shock: :shock: :shock:

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    dobrodošla u klub
    nama se to s Lukom desilo kad je imao 10 mj. Bili smo na moru, spavali skupa. Pa kod bake u VŽ i opet spavali skupa. Došli smo doma i od tada nikad više nije spavao u kinderbetu.
    Prije nekoliko mjeseci (kad se Joco rodio), sam se preselio u svoju sobu i na svoj krevet (jer je braco po noći plakao i to ga je smetalo).

    Dakle, prespavao je s mamom i tatom to razdoblje, nije to ništa strašno. Preživjet ćeš.

    Ja ti nemam pametnog savjeta kako ga vratiti u kinderbet jer meni nije uspjelo

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Moja Zorka isto spava s nama. Moj savjet bi bio: ako beba hoce spavati s mamom, neka spava

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Istina!
    Ali, ima nas svakakvih - sve dok je Orka bila s nama u krevetu (do navršene godine), ja nisam spavala ni sekundice!
    Jednostavno sam takav tip - ne mogu spavati ako netko pored mene diše :shock:

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    HA
    Zna klinac što valja
    Silom prilika postali ste attachirani

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    19

    Početno

    Boris je do nekih 10 mjeseci spavao cijelu noc u svom krevetu. tada je poceo trazit da dode kod nas (tj. nije trazio riječima ali bilo je jasno sta hoce :D )..Uopce se ne uzrujavam..Kad spava u svojoj sobi i krevetu cijelu noc sretni smo.Kad zeli kod mame i tate samo ga prenesemo i sve 5. :D Nema tu nista lose. Kad naraste koji metar valjda ce se kompletno prebacit u svoj krevet.

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sven je do prije 3-4 tjedna spavao u svom kindaču i nije ga se trebalo uspavljivat. Jedan dan na moru iz čista mira (prvih tjedan dana sve je bilo normalno kao i inače) više neće u kindač nego u moj krevet. Ok, šta se može. Isto se nastavilo i kada smo se vratili s mora. Prošlu subotu otišli su on i mm opet na more i odjednom opet bez problema ide u svoj krevetac. Moje mišljenje je da se poštuju djetetove potrebe, jer očito je imao potrebu tih tri tjedna biti uz mene, možda se bojao ili tko zna što drugo, i kakva bih ja to bila da ga odgurnem od sebe kada me treba. Sada ga je očito prošlo to što ga je držalo i sam se bez problema vratio na staro. I sve je lijepo prošlo bez suza i trauma. :D

    Možda je i Roku to samo neka faza, a ako i nije nema veze, prekrasno je stisnut se uz svog bebača i zajedno spavati. Kako god bilo uživaj uz svoju bebicu, neće to dugo biti.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    solin
    Postovi
    8

    Početno

    Dobro jutro,HVALA VAM NA MIŠLJENJU,ma je,mislin i ja da treba bit konektiran,ali od kad se rodija Roko ima glavnu riječ u našoj kući,ma i to bi bilo super jer je strašno željena beba,ali nebi ga tila ni previše razmazit.U svakom slučaju javim se ako se raskrevetimo,hehehe

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja uopce nemam krevetic :D :D A ni ne treba mi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Sigurno ga nećeš razmaziti ako spava kod tebe u krevetu :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Razmazit ces ga ako ne budes kako treba pratila njegove potrebe i odgovarala na njih. Onda ces se vrlo lako naci u situaciji da je dijete nervozno, nesto trazi, ti posto nisi pratila njegove potrebe, na neki nacin ga ne poznajes jer si izgubila kontakt s njim. Ti postajes sve nervoznija jer ne znas sta on hoce, on postaje sve vece zanovijetalo jer ga nitko ne konta......i tako ukrug. To ti je suzivot sa razmazenim djetetom.

    Dijete koje hoce da spava uz mamu, koje mama nosi kada ono to trazi, kojemu se posvecuje puno ljubavi i paznje, sigurno nece biti razmazeno, nego sretno i zadovoljno. Jer osjeca se voljeno i shvaceno i ne mora dubiti na glavi da bi njegova vlastita majka skontala u cemu je problem.

    Nemoj se uopce nervirati oko toga sto kaze susjed, tetka, baba, strina i ostala ekipa. Znas kako to vec ide, svak voli da se upetlja u tudji zivot i sta god uradis naci ce se netko da prigovori. Ako beba spava s tobom reci ce ti razmazit ces ga, ako ne spava s tobom i iz bilo kojeg razloga bude nervozan reci ce ti opet razmazila si ga i onda ti nabrajati milion i jedan razlog zbog kojeg ti je dijete razmazeno, a ti mlada majka to nisi skontala jer eto mlada si, neiskusna i tako dalje.......

    Samo ti slusaj svoj instinkt i sve ce biti ok. Razmisli samo, stavis dijete u krevetac, dijete place, uzmes ga sebi umiri se i zaspe. Ne treba tu puno filozofiranja sta je dobro napraviti. Dijete ti je pokazalo sta mu godi i sta je dobro. Prati dijete.

  12. #12
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sjetit ce se mozda koja stara forumasica kako sam ja jos onda, na m&b vadila mast svima kad je moja ida s nepunih godinu dana sama odlazila u sobu na spavanje u svoj krevetic. rekla bi: "noc!" dosla do krevetica, rekla: "opa!", prebacili bi je u krevetic, sama bi se pokrila :shock: i - zaspala! :D:D:D

    eh, blazena vremena

    kad je imala 23 mjeseca, isli smo na dugi godisnji, spavali zajedno, vratili se doma, i eto, sad ima skoro 5 godina, spava vecinom s nama

    kad je imala skoro tri, rodio joj se brat, ima i svoju sobu, ali nista to njoj ne smeta - ni buka, ni guzva u krevetu, ni pokrivanje, ni otkrivanje, ni plac, ni prebacivanje (noino) s cice na cicu... samo se uvali i - hrce sva sretna :D:D:D

    ma, nema mi ljepseg i mirisljivijeg jutra nego kad se probudim okruzena toplim licima usnule djecice :D:D:D:D:D:D:D

  13. #13
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Roka, ja se isto ne bi bunila da sam na tvom mjestu :D

    Naša Leona ima skoro 10 mjeseci i oduvijek spava s nama u krevetu i to mi je nešto najljepše i najjednostavnije i najdivnije i najpraktičnije i...i....i....sve naj :D

    Vrlo rijetko Leo spava u kindiću, ali i onda samo na par sati da se mi možemo malo razbacati po krevetu i protegnuti udove :wink:

    Ja kontam ovako...ne bude ona spavala s nama do faksa jednog dana će sama reći da joj je dosta gužve u krevetu, da je već velika curica i zatražit će svoj krevet, pa ga i dobiti...a do onda ćemo uživati spavati zagrljeni jer nas sve to jako veseli

    A jesam ti pomogla :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    solin
    Postovi
    8

    Početno

    Cure moje ma nisam se ja baš toliko žalila ,to su sve radosti,ali postoje i opasnosti koje se kriju u zajedničkom spavanju.Roka muče zubići pa nemirno spava ,ima ga po cilom krevetu,i zamalo je pa s kreveta jedno jutro,sva sam se ustravila,inače od kad sam rodila spavam na po oka,samo se bojim da se ne ozljedi.Tajo nas napusti iz kreveta oko 3 ujutro jer ide radit,a onda je cili krevet naše kraljevstvo,ma samo da ne padne u snu dok se baca okolo valjda od boli zubića koji jako teško probijaju.Ali svejedno vas volim šta ste mi pokušale pomoć sa vašim iskustvima.

  15. #15
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Roka, lijepo poslaži oko kreveta mekane jastuke, poplune ili kaj već imaš doma i spavaj bez brige, ak i opadne, pal bu na mekano, pa će mu se još i svidjeti :D :wink:

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    padanje s kreveta smo mi rijesili ovako:

    gurnuli krevet u cosak (pa je s dvije strane bio zid), stavila jastuk do zida da se ne lijepi za zid , s druge strane spavam ja. dok je bio bas mali, onda je pored naseg kreveta s te druge strane bio prislonjen djecji krevetic (pun robe, doduse, no ipak koristan kao ogradica ). trudila sam se da mu za uspavljivanje dam cicu s one strane da ja lezim do zida, pa bih se prebacila ovamo, gdje je "slobodan pad" tako da mu ja cinim barijeru da ne rokne s kreveta usred noci...

    valjda sam bila dovoljno jasna :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    I ja sam riješila padanje s kreveta kao litala
    S dvije strane kreveta je zid, na trećoj ogradica od kinderbeta, koji je btw. super stvar - za čuvanje igračaka , na četvrtoj ja.
    I super funkcionira, ako zanemarimo dvije-tri situacije kad sam na podu završila - ja , jer princeza je i dok spava ponekad pravi 'zvrk'

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •