Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 90 od 90

Tema: Prva menstruacija

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno

    mi smo poceli dohranu s Dorianovih 6 mj i tjedan dana.prva menga mi stigla tjedan prije njegova 11 mj, druge jos nema

  2. #52
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    jedino sto nije ni bolna kao prije niti preobilna. Ili mi se pomaknuo prag boli
    ovo se i ja pitam. ne znam da je dosla dok ne odem na wc i ugledam je, metaforicki receno
    Kod mene cak nije ni metaforicki ..
    Zadnji put (prvi dan seminara AR) probudim se ukomirana, ne mogu se pomaknuti, u temperaturi, gripa me oborila. Tek na wc-u sam skuzila da sam i dobila. Opet, tocno u dan.

  3. #53
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    još nisam procurila, dakle preko 12 mjeseci, dohranu smo počeli sa 6 mjeseci, radim već 3 mjeseca, ne izdajam se na poslu ali zato jaaaako puno doji ujutro i popodne do navečer + 2-3 cicanja po noći. nekak sam mislila da će s povratkom na posao doći, ali evo niš za sad...

  4. #54
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    još čekamo nema nikakvih naznaka. sve lažni simptomi.
    i da - definitivno produženo dojimo

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    evo dobila sam mengu jučer, nakon više od 2 godine iliti Karlo sada ima 17 i pol mjeseci, ne znam jesam li sretna (sada možemo na drugo) ili tužna jer je to kraj jedne ere, ili nije? idem malo prosurfati forum
    Karlo doji intenzivno i dalje kada smo zajedno, ne biramo mjesto ni vrijeme

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Daleko od doma moga
    Postovi
    13

    Početno

    Da ne otvaram novi topik, ne znan jel se moze zatrudnit bez dolaska menge? Jer sam cula da prvo dolazi ovulacija a onda menga.

    Sta se tice menge ja jos nista!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Citiraj Fulkri prvotno napisa
    Da ne otvaram novi topik, ne znan jel se moze zatrudnit bez dolaska menge? Jer sam cula da prvo dolazi ovulacija a onda menga.
    dakle pod uvjetom da ispadnem totalno neuka, cure na poslu su me baš jutros popljuvale jer sam izjavila da bez ovulacije nemreš zatrudnjet, odnosno možeš ostat trudna bez menge, tijekom prvog ciklusa odnosno ovulacije pa ne dobiti ali za trudnoću je potrebna ovulacija

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj irenask prvotno napisa
    Citiraj Fulkri prvotno napisa
    Da ne otvaram novi topik, ne znan jel se moze zatrudnit bez dolaska menge? Jer sam cula da prvo dolazi ovulacija a onda menga.
    dakle pod uvjetom da ispadnem totalno neuka, cure na poslu su me baš jutros popljuvale jer sam izjavila da bez ovulacije nemreš zatrudnjet, odnosno možeš ostat trudna bez menge, tijekom prvog ciklusa odnosno ovulacije pa ne dobiti ali za trudnoću je potrebna ovulacija
    Točno ovako.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    64

    Početno

    Ja sam baksuz nad baksuzima

    Porodila sam se pre 24 dana i danas sam dobila Lohije samo sto su se smanjile, ma mislim da ni prestale nisu.

    Una samo sisa.

    Posle prvog porodjaja sam dobila posle nekih mesec dana. Valjda nemam srece da se malo odmorim od toga :?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Brankcia, pa možda su to još lohije? Meni je krvarenje poslije poroda nekoliko puta prestajalo pa ponovo krenulo.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    64

    Početno

    Mislim da nisu. Jer su lohije skoro prestale. Nisu skroz ali je bilo ono skoro pa nista, a ovo je bas pravo krvarenje, onako, tamno crvena krv sa svime ostalim sto pripada

    Mada bih volela da su lohije, da se bar malo odmorim. U prvoj trudnoci sam krvarila dugo pa se ni tih 9 meseci nisam odmorila od ulozaka i svega ostalog.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    10

    Početno

    Isključivo dojili do 6 i pol mjeseci, prvu mengu dobila 4 mjeseca nakon poroda.Traju jednako dugo kao i prije poroda i jednako su obilne, samo što su mi sad ovulacije prilično bolne, a i PMS me pere kao nikad prije

  13. #63
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    prva menga sa noina 3 mj. ( ima 17 ), a dohranu počeli sa 6 mj. dojila do prije tjedan dana, sam prestao.

  14. #64
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    mi i dalje isto
    bojim se da ću kad i ako ikad prestanem dojiti morati posegnuti za Bromergonom - sve mi smrdi na staru pratilju hiperprolaktinemiju

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    drndalice, evo da te utješim... dojim već skoro 18 mjeseci i od menge ni M :D i baš mi je lijepo tako
    ne brinem se previše. s prvim djetetom, M sam dobila 3 tjedna nakon potpunog prestanka dojenja.
    i moji ciklusi su oduvijek neuredni i nepredvidivi. što je hiperprolaktinemija :?

  16. #66
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Hiperprolaktinemija - hormonalni poremećaj kod kojeg hipofiza luči hormon prolaktin u pretjeranim količinama što uzrokuje poremećaj ciklusa (kod mene potpuni izostanak ovulacije odn. menstruacije, stvaranje mlijeka u grudima). To je nešto kao - imaš simptome trudnoće a nisi trudna. I da, jedan je od najčešćih ali i najlakše rješivih uzroka neplodnosti. Uzrokuje ga dobroćudni tumor hipofize ili (kao što je kod mene slučaj) - uzrok jednostavno nije poznat. Često se dešava ženama u ekstremno stresnim situacijama (npr. rat). Ja se ipak nadam da mi prolaktin 'divlja' samo zbog dojenja i da će mi se nekako sam srediti kako budem smanjivala dojenje. Samo što imam osjećaj da mi mali ne namjerava tako brzo početi smanjivati, upravo mi se čini suprotno!!!

  17. #67
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja sam prvu menstruaciju nakon Vitovog rođenja dobila nakon 16 mjeseci, imala 3 menstruacije i sada opet uživam trudna, a nadam se još barem 16 mjeseci da ju neću imati nakon što rodim :D

  18. #68
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    ma ne mogu reći da mi nije teško kad čitam vaše postove, ja sam oba puta dobila menstruaciju na 42 dan od poroda, jedino što mi je s dorom prva 4 mjeseca "preskakala", ali nakon toga redovito svakih 26-28 dana. to je strašno...
    nakon prvog poroda su mi prestale biti bolne, manje su obilate,ali traju jednako 6 dana...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb, trešnjevka
    Postovi
    103

    Početno

    evo M je 8,5 mjeseci, dojimo i za sada ništa.

    OT
    drndalice kako carević i njegova alergija? M ima alergiju na kravlje mlijeko, ali se njemu manifestira kao krvarenje u stolici i i smanjen hemoglobin. Što se tiče prehrane, ja sam na istom režimu. Jesi još na porodiljnom? Jedna moja poznanica je dobila produženje od 6 mj zato što je mali alergičan na KM i nije mogao u jaslice. Morala isključivo dojiti.

  20. #70
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Max ima 16 mjeseci i od menge ni traga :D . Doji 3 puta na dan i 3 puta noću. Dohranu smo počeli s 6 mjeseci.

  21. #71
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Evo i mene bez menge i uopće mi ne fali

  22. #72
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni je menga dosla s dorianovih 7 mjeseci, 3.2.07. i od tada nista!

    moja doktorica opce prakse mi je rekla da to nije bas normalno i da odem kod ginica

    jel imao neko slicnu situaciju i kako se to rijesilo?

    a prije trudnoce nisam imala nikada problema, menga je stizala svaki mjesec

  23. #73
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Evo moram se pohvaliti da sam jučer dobila prvu M nakon točno dvije godine. Tj. 14 mjeseci nakon poroda. I boli me bušina.

  24. #74
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    A vidi mene, iz kojeg naftalina sam izvukala ovu temu .
    Tako mi i treba kad koristim pretražnik

  25. #75
    diva7 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    159

    Početno

    Kod mene je to išlo turbo brzo...prva menga dva mjeseca od poroda, a dojim još uvijek...B. ima 14 mjeseci

  26. #76

    Početno

    Dragi ljudi, čeprkala sam na internetu ovaj svoj problem i našla odgovore na rodi, ali ipak molim par savjeta od vas koji ste to prošli! Naime moja prva "menga" nakon poroda je došla Kad je moja Hana imala 6 mjeseci i 9 dana i trajala 7 dana a inače mi traje 4 dana. To je bilo 21.06.2008. Od tada menstruacije nema, radila sam 2 testa, trudnoće po njima nema,a još ništa. Naime do 6 mjeseci sam isključivo dojila, a od 6 uvela i dohranu. Ja naravno još uvijek dojim? Da li je to kakav hormonski poremećaj, uzrok dojenje, i da li da odem dr.?

  27. #77
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    sonjam sigurno je zbog dojenja, da sam na tvom mestu ja ne bih brinula.
    A inace M. jos nema nikako skoro 22mj :D imam ozbiljnog sisara

  28. #78
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    :/ još uvijek ništa

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Drndalice, ja bih na tvom mjestu otisla ginu vec odavno.

    Dobila mengu s Kicinih godinu i par dana.
    Sisa jos uvijek (jos malo pa 21 mj).
    Dolaze tocno kao sat, kao i prije poroda.
    I ne bole vise :D
    Ali me zato sad ovulacija boli za poludit :/
    Nikad na zelenu granu...

  30. #80
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Bila sam lani. Dobila terapiju za žene u menopauzi (kreme i vaginalete).
    Drugo ne smijem jer dojim. Trebam se javiti kad prestanem dojiti.... a mali je totalni ovisnik i pojma nemam koliko će to još potrajati!! Dosta smo smanjili ali nema utjecaja. Jajnici u totalnoj blokadi.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Dobila mens. sa Jerinih 15 mjeseci, sada ima 16.5 i jos uvijek dojim.

  32. #82
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    možda je malo OT,ali ne znam gdje bi pitala!
    kako vam se klinci ponašaju za vrijeme PMS-a?
    naime moja mala doslovno "poludi",ali samo noću!stalno je na siki,ineče imamo lijep ustaljen ritam(naponinjem noćni) svaka 3 sata i zatim nastavlja spavati!
    ali "tih dana u mjesecu",kao da povampiri!ja nervozna(sad se potrefilo i Ivanov polazak u vrtić),još nervoznija,ona prezahtjevna po noći-opći kaos!
    jučer popodne dobila menzu i mala se noćas preporodila(i ja skupa s njom),spava jede svaka 3 sata i super!

    jer vas ima još????

  33. #83
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Mengu dobila nakon 7 mjeseci, a tada je počela i Dorianova dohrana. Od tada imam redovne menstruacije, a Dorian još uvijek doji po noći

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Postovi
    70

    Početno

    ja sam dobila prvu nakon 4.mjeseca,pa još jednu.pa šest mjeseci ništ,pa onda opet jdnu,pa je sad opet nema par mjeseci :? ali još puno dojim pa je to valjda normal :/

  35. #85
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    mali mi ima 13 mjeseci, dohranu počela s 6, nema dude, mengu još nisam dobila

  36. #86
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ja sam dobila prije tri dana, oko mjesec i pol dana nakon što sam ponovo počela raditi.
    nisam imala mengu gotovo pune dvije godine.
    još dojim.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ja sam dobila nakon 15mj i primjetila sam da mi se danas povecala produkcija mlijeka
    L doji jednako kao i prije a meni su sise tvrde kao prvih par tjedana kad sam dosla iz rodilista
    jel to normalno?

  38. #88
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Eto mene opet

    mali podsjetnik - s prvim je m došla kad je malac napunio 4 mjeseca (uz isključivo dojenje još 3 iduća mjeseca)

    Sad Ian ima 6 mjeseci i 5 dana. Ja sam dobila prvu menstruaciju prije 2 dana. ALi mislim da je razlog to što je prije mjesec dana moj stariji prilično smanjio dojenje a prije točno 3 tjedna je potpuno prestao. Eto, hormonići se smanjili i m. se vratila.

  39. #89
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    skoro 13 mj od poroda, a od m. ništa, L. doji, ali sad preko dana ne tako često jer ja radim, dakle samo ujutro oko pola 9, i onda tek oko 19 h, i po noći oko 4 puta, kako kad.
    nije da mi fali, ali sad bi polako krenuli na drugu bebe

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    krvarenje nakon poroda u trajanju od 40 dana i točno 30 dana nakon toga stigla je i menstruacija koja je nastavila stizati svaki mjesec točno u dan,manje bolna nego prije poroda...totalno podnošljiva...samo što mi moje zlato nije htjelo jesti taj period pa sam mu davala izdojeno mlijeko iz bočice...kad bi stavio cicu u usta vrištao bi ko da ga neko ubija...uf,uf...ali sad smo i dalje na dojenju...njemu je 6 mjeseci...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •