Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Eto, pridružujem se i ja

  1. #1

    Početno Eto, pridružujem se i ja

    Drage ženice, evo forumu se s nekim pitanjima pridružujem i ja. Za početak da se ukratko predstavim. Još sam relativno mlada (28) i nemam problema sa začećem. Zapravo, suprug i ja nismo još ni pokušavali. Prvo dok smo kupili kućicu, pa evo, za godinu dana i ja ću konačno dobiti stalan posao, pa ćemo se onda baciti na pitanje podmlatka. No u svakom smo se slučaju odlučili posvojiti jedno dijete - bez obzira na našu eventualnu buduću djecu. Možda to nekima nije razumljivo, no vidim po nekim postovima na forumu da ima ljudi koji dijele naše mišljenje. A i da nije tako, ja to osjećam kao nešto što jednostavno moram napraviti.
    E sad, znam da se u većini slučajeva ljudi na posvojenje odlučuju kada ne mogu imati svoje djece, a kako to kod nas nije slučaj, bojim se da bi nam to moglo predstavljati prepreku. Ima li netko tko je već pokušao posvojiti dijete bez obzira na to može li imati svoje? Ako da, kakva je onda procedura, razlikuje li se? Gledaju li socijalni radnici s više naklonosti na one koji ne mogu imati djecu, ili to nije uvjet (znam da nije po zakonu, no kako je praksi?). I konačno, ja sam honorarac već godinama, a suprug je stalno zaposlen (u braku smo 4 godine). Je li stalan posao oba partnera uvjet, ili?.. Eto, za sada toliko.

    Puno sreće ovoj maloj zajednici, i hvala na odgovorima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Nemam odgovore na sva tvoja pitanja već samo na neka.

    Kao prvo da te pozdravim i poručim da je lijepo što razmišljaš na posvojenje

    Mislim da je teže dobiti dijete na posvojenje ako već imaš djecu. Prednost imaju parovi bez djece. Materijalno stanje nije uvjet, a niti stalan posao.


    U svakom slučaju sretno

  3. #3
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    I mi smo slično razmišljali. Namjeravali smo imati (cca ) dvoje biološke djece i jedno posvojiti.. ali ispalo je da od bioloških (za sada) ipak ništa.
    Planovi su se malo promjenili.

    Prednost pri posvajanju se daje parovima bez djece, ali nas tokom čitavog postupka nitko nije pitao možemo li imati biološku djecu. Bila je bitna želja da posvojimo.. i sreća koja nas je spojila s našom curicom.


    Ako želite sada posvojiti, predajte molbu.. ako ne, pričekajte..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    I mi smo slično razmišljali. Namjeravali smo imati (cca ) dvoje biološke djece i jedno posvojiti..
    Isto smo tako i mi razmišljali

    Sada želim troje svoje i četvrto udomiti jer mislim da bi bila od veće pomoči ako udomim nekoga. Naime, djeca koja imaju uvjete za posvojenje, budu posvojena ali djeca koja mogu samo u udomljenje nažalost često ostaju u domu jer nema dovoljno udomitelja.

    Kad bi imala kamo staviti još koje djete, udomila bi već sada, ali imamo mali stan gdje i drugo djete jedva stane.

    Imamo u planu kupiti kuću za cca 2 godine pa onda mogu krenuti s više djece...

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Točno je ovo što kaže Pliska. Djece za posvojenje ima malo, a posvojitelja jako puno. Nasuprot tome, djece za udomljenje ima puno, a udomitelja malo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •