Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Tehnika žetoniranja

  1. #1
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno Tehnika žetoniranja

    Evo novog teksta iz roditeljstva. Tehnika žetoniranja

    Kako vam se čini? Meni je na prvo čitanje bila mrvu hmmm :/ ...

  2. #2
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    mislim da bi u određenim slučajevima ova tehnika mogla biti zgodna i korisna, uz mudro korištenje. zgodno je to što je to, na koncu konca, vrst igre ili natjecanja i kao takvo može biti zabavno i stimulativno, a u isto vrijeme donijeti željeni odgojni učinak.

  3. #3
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ...ako se ne shvati kao trgovanje, nego kao način pozitivne stimulacije poželjnog ponašanja, kroz pohvale i nagrade. poruka bi bila - ispravno ponašanje se isplati. tako bi trebalo biti i u životu, pa premda baš i ne stoji da se poštenje, radišnost i sl. u stvarnom životu isplate, ipak nesumnjivo donose neku unutarnju satisfakciju (pa sad ovisi koliko takva satisfakcija kome vrijedi)... to bi, pretpostavljam bilo ono što bi djeca iz ovoga mogla naučiti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    23

    Početno

    ja nisam ni znala da se to tako zove, ali smo se prije 3 godine MM i ja sam sjetili toga. za svako dobro djelo, pomoć u kući, lijepu gestu i sl. naša djeca bi dobila naljepnicu (svaki za svoj albumić). kad se skupilo 10 naljepnica izabralo bi u dućanu ponešto za sebe. prije toga su ionako svaki put prilikom šopinga uspjeli iskamčiti neku sitnicu, a s ovakvom metodom su se barem potrudili biti dobri i od pomoći.

  5. #5

    Početno

    Citiraj Bisera prvotno napisa
    ja nisam ni znala da se to tako zove, ali smo se prije 3 godine MM i ja sam sjetili toga. za svako dobro djelo, pomoć u kući, lijepu gestu i sl. naša djeca bi dobila naljepnicu (svaki za svoj albumić). kad se skupilo 10 naljepnica izabralo bi u dućanu ponešto za sebe. prije toga su ionako svaki put prilikom šopinga uspjeli iskamčiti neku sitnicu, a s ovakvom metodom su se barem potrudili biti dobri i od pomoći.
    neka mi oproste sve mame ovog foruma (znam da sam ekstrem i ne mogu si pomoci )
    prva pomisao tijekom citanja ovog teksta je da vodi do buduceg "MOGUCEG" (naglasavam ) ponasanja tipicne sponzoruse... iako ima i svojih dobrih strana (vidi gore Bisera)....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni se ovakve tehnike nimalo ne svidjaju. Idu mi malo previse u pravcu ucjene, a ne svidja mi se to nagradjivanje ponasanja za koja tezimo da budu sama po sebi razumljiva.

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni je hm Problematicni su mi ti vanjski poticaji ponasanja. Ono u smislu da dijete kasnije radi neke stvari ne zbog toga sto se dobro osjeca da to napravi, nego samo zato da dobije neki vanjski poticaj. I sto kad poticaja ne bude? Valjda je zato u tekstu napisano da se koristi rijetko i samo u iznimnim situacijama.

    No jedna stvar mi se svidjela jako :D

    Zadnji paragraf:

    10. Treba imati na umu
    Nikad kao potkrepljivače ne koristiti osnovne potrebe, npr. hranu, pažnju i maženje ili nužne potrebe za zabavom i odmorom djece.
    Totalno mi je neprihvatljivo kaznjavati/nagradjivati dijete slatkisima, no tesko to objasnjavam ljudima. A ovo je tako dobro sazeto: ne moze/ne treba se poticati dijete s njegovim osnovim potrebama - za hranom, toplinom, njeznoscu itd. Savrseno jasno!

  8. #8

    Početno

    tehnika je u redu, pogotovo ako se njome ne koristi cesto. Mi smo, na taj nacin, dijete naucili da samo zaspi bez neprekidnih zvanja i izlazenja iz sobe.
    Trebalo nam je cca. mjesec dana (isli smo u ciklusima po deset), a njemu je veselje bilo crtanje zvjezdica za koje je sam izabirao boje i na kraju igracka koju je zelio.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    23

    Početno

    @ gost

    ne razumijem u čemu je greška. u vrijeme ljetnih praznika kada nije bilo ni škole ni vrtića i po cijeli dan smo bili doma (jer i radimo kod kuće) našli smo neku pozitivnu zanimaciju. zašto od svih stvari raditi drame? i sve gledati iz nekakvog negativnog psihološkog aspekta?
    danas nam i bez tih "nagrada" djeca rado pomažu u kućanskim poslovima. a tu i tamo za peticu iz nekog teškog testa, nagradimo ih dječjim časopisom po želji. ili je i to možda sponzorstvo?????

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Meni se svidja i djeluje mi skroz pozitivno.
    Mislim da ono na sto usredotocimo svoju paznju napreduje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    23

    Početno

    hvala ti mammasita. iako nisi ovaj komentar pisala meni. jer već sam mislila da ću odgojit sponzorušu.

  12. #12
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Mislim da ono na sto usredotocimo svoju paznju napreduje.
    da, upravo tako i ja mislim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •