Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 327

Tema: 39+

  1. #1
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno 39+

    Pozdrav svima i jedno pitanjce. Obzirom da smo u manjini 39+ godišnjakinje, možda da se malo okupimo zbog našeg problema godina, koji često stavljaju na 1. mjesto....


  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    37+. Oli su našli lijek protiv godina ??? Javi, javi....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Uspjelo u prvom ciklusu nakon 40. rođendana. Kad sam pokušala biologici jambrati na račun godina, rekla je: "Pa što, sve naše pacijentice imaju godine!"

  4. #4
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Cure samo sjeme koje je zrelo niče! A i najbolji kolači su iz onih starih bakinih pećnica! (ovo-starih i bakinih- je samo da vam dočaram sličicu. Bez drugih primisli)

  5. #5
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    I nama uspjelo 2 mjeseca nakon 40tog rodjendana (iz druge)....
    Nadam se da ce i vama uspjeti bez obzira sto ti pametni dr.i pricali...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Teta Eta, mala ti je predivna!

  7. #7
    anna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    287

    Početno

    I nama je uspjelo, nakon 6 godina u mojoj 39. (jos stignem roditi s 38, ali zadnji cas). Nema pravila, samo jaka zelja, snaga i Bozja volja!

  8. #8
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Hvala Neti...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Pridružujem se skupini 39+... Uspjelo 3 mjeseca prije 39. rođendana.

  10. #10
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Od srca čestitke svim +39 koje su na putu ili su dobile svoje bebice.Ostalim pusa i želja da što prije zakuca srce bebe ispod njihovog.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam rodila sa 39+3, iz cetvrtog pokusaja.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    mummy's, MM i ja umiremo od smija .

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    eta, malena je cisti secer.
    neodoljiva s kosicom u zraku i drugim frizurama

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Eta, djevojcica je divna... Ovako lijepe su samo jos..... moje necakinje .

  15. #15
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Morat cemo onda probati jos jednom... a ja cu otvoriti topic 42+!!!

  16. #16
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa
    Morat cemo onda probati jos jednom... a ja cu otvoriti topic 42+!!!
    E tu te čekam

    Ja taman okrenula 42 prošli mjesec!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja rodila s 37,5 nakon svaštaneštoništa koje je trajalo oko 8-10 godina. I to iz prirodnjaka ivf! Trudnoća bila san - plesala za NG par dana pr.n.E, (čitaj: prije naše Ele) a i sad se nešto ne žalim na godine :D

  18. #18
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Teta Eta i Lidaly, i ja ću na proljeće okrenuti 42. Cure, za sto ste, Timmy, ja se spremam na 4. IVF pa nek mi bude kao što je i tebi bilo...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Drage, prekrasno je vidjeti ove ohrabrujuce rijeci, odn. iskustva! Ja sam ljetos napunila 38, vec mi se svasta mota po glavi. Trenutno sam u rukama dr. Vlaisavljevica, i NAMJERAVAM USPJETI!!!

    A posebno mi je drago kad na forumu vidim pozitivne bete "nase generacije".

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Evo i mene da se pridružim klubu 39 +. :D

    U postupcima sam na VV od 2002. a u braku 8 godina.
    Nakon svakakvih doživljenih peripetija, pokušat ću iduće godine ICSI u prirodnom ciklusu.
    I meni je posebno drago vidjeti na forumu pozitivne bete kluba 39+!

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ja u pripremama za stimulirani IVF-ICSI trenutno.

  22. #22
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Didrico, i ja sam na ICSI, to je sigurnije jer rade sa jedan na jedan, jedino je skuplje za 2.000 kn. Ina33, sretno za ovaj puta!

  23. #23
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    U listopadu napunila 38 !!

    Čitam vas i sve si mislim, hmm pa nismo mi jos za odbaciti

    Ma kaj odbaciti, u najboljim smo godinama !!!!!!!!!!!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    21

    Početno

    Ja ću u februaru 2007 napuniti 39. :D Još se trudimo za drugo

  25. #25
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Ciao društvo, ja bih vas nešto pitala. Kad ću ići na moj 4. IVF/ICSI, imam namjeru sama si davati inekcije menopura. Neki to tako rade i mislim da je bolje jer tako ću biti sama u svojoj priči, a ne da u čekaonici ambulante objašnjavam poznanicima što mi je ... Mojoj znanici (bile smo zajedno u IVF klinici) to je radio njezin suprug... Imate li takvih iskustava?
    :? Budite mi dobre i optimistične...

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, i meni je moj. Fantastično iskustvo. Psihoza tijekom postupka bitno smanjena. Neke se cure same pikaju, ali nisam toliko evuluirala, ali da moram - bi, rađe nego vozikat se po gradu i čekat u gužvama VV-a samo da mi daju injekciju. Ništa lošiji rezultati zbog toga što me pikao on, a ne med. sestra. Njemu to nije nikakav bed, nego izazov, inženjer je i voli on i u druga područja zalazit . A koja sloboda, ne moraš jurit u kliniku itd. Koliko si odmorniji! Naspavaniji!!! Ne znam zašto nas na VV-u ne obučavaju u većim količinama da se sami bockamo, koji osjećaj slobode!!!! Žao mi je što nismo davno prije inzistirali da nas nauče i odmah se počeli sami bockat. Život tijekom IVF postupka mi se 100% poboljšao (mene dugo stimuliraju - ovulacija nikad prije 16.-18. dc, tako da mi je ovo "otkačivanje" od klinike bar u one dane kad ne moram na UZV došlo fantastično, a da ne kažem da možemo otić na vikend iz Zg-a i sl.). On mi daje i štopericu i sve injekcije i hvala mu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Potpisujem inu33. Samo sto se ja bockam sama, muz bi se vjerovatno onesvijestio. O n asistira - umace vaticu u alkohol, otvara ampule. Radimo to gdje se zateknemo: u autu, kod prijatelja... Pikala sam se u nadlakticu, a sad u trbuh. Nista strasno. No ja se po prirodi uvijek junacim, pa je i meni, kao Ininom muzu, ovo pravi izazov.

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E da, i mene manje boli kad me muž. Valjda zato jer je sporiji od sestre koja svako jutro ispred sebe ima "traku" za odraditi. Ma ne boli to inače ništa. A još se ovako i zabavimo, mene zasmijava to kako on glumi medicinskog brata. Tako da se uvijek zezamo dok mi daje injekciju (no pun intended ) Bar da se u MPO postupku malo i zabavimo i nasmijemo.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Ja se pikam sama, muž kaže da to ne može gledati i ode u drugu sobu. Naše hrabre muškarčine!
    Ali stvarno nije bed ni ako se pikaš sama ili ako muž ima želudac za to - uzmeš onu najtanju iglicu i praktički je ne osjetiš. Malo je gnjavaža kombinirati silne ampule i mijenjati igle, ali brzo uđeš u štos. Pikala sam se i u ruku, i u trbuh.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Hej,evo još jedne hrabre...i ja se pikam sama.Nekad nisam mogla vidjet iglu,u školi me četvoro držalo da mi daju injekciju...strašno...a sad eto,pikam se sama.U trbuh.Kupim si one inzulinske igle sa špricom i stvarno nije problem.One veće koristim za miješanje tj pripravljanje ampule...Muž mi je dao štopericu u ruku i bio strašno ponosan.Pusa i hrabro...

  31. #31
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Dakle kojeg li iskustva, pogotovo sa M! A kako nebi i bilo kad je pikanje u pitanju :D . Jako zabavno, i ja ću sigurno vašim stopama, ali ću se sama junačiti što mi nije teško, kao i vas dvije, Neti i sky...

  32. #32
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    E da ina33, kako tvoj trenutni IVF/ICSI, gdje si trenutno s postupkom? Sretno želim!!!

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Na antibebi pripremi 2 mjeseca - u Mariboru sam u 01/2007. Hvala za sretno, trebat će mi !

  34. #34
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ina, sretno i od mene. Pa lako je tebi kad imaš muža junačinu Mome je slabo kad ja vadim krv (uvijek mi se divi na hrabrosti) a kad on ima vadit krv odmah pita za krevet da prilegne jer mu bude slabo. Mene malo sram kad vidim tamo onu dječicu kako hrabro šute (dobro neki i plaču) dok im sestre vade krv, a moj dragi od 1,94 m traži krevetac

  35. #35
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Ma sve može u trbuh, uključujući štopericu! Puno je lakše nego u nadlakticu, pogotovo za decapeptyl kojeg ima podosta. Ja sam ga jednom primila u nadlakticu, i to mi ga je dala med. sestra, i cijela nadlaktica mi je bila crvena. Sa trbuhom nikad nikakvih problema. Fino polagano, hrabro. Treba se samo paziti da kut davanja bude između 45 i 90 stupnjeva. Decapeptyl na jednu stanu, a gonale/menopure ili što već na drugu stranu trbuha. Može u isto vrijeme.
    Meni je misao vodilja bila ako postoje djeca koja si sama daju inzulin, pa valjda i ja mogu to napraviti!
    :D

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Vidiš, vidiš, thnx, Luce, za savjet o decapeptylu, i meni se činilo nekako veliko.. Sad će MM i u trbuh, po potrebi 8) .

  37. #37
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Ja sam isto sva pikanja sama odradila, pa da vam otkrijem da se bosti možete i u bedra, a ako si priuštite koju šljivu, bar nitko ne vidi 8)

    ... niti moja mrga od 194 ne može gledat takva mazohistička iživljavanja (''Kad to radiš sebi, što bi tek radila meni :shock: '')

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam se svoj zadnji pokusaj (i usjpjesni) pikala sama. Najludja su mi bila ona pikanja na autoputu do i od Maribora: stanes sa strane, upalis sva 4, izvadis paketic za samodavanje injekcija i udri po tibi. Pikala sam se u wc-u budimpestanskog restorana Spoon i u wc-u hotela Hyatt u Beogradu na jednoj svadbi. Nekad kad bih se pikala u kupaonici a muz se slucajno nasao tu, on bi zatvorio oci i poklopio usi i vikao: jesi li gotova ?

  39. #39
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    I ja sam se pikla jednom prilikom na parkingu usred grada - k'o pravi narkić

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Lidali, (mala digresija, sorry cure) uvijek ti zaboravim reci, ovaj tvoj dio u potpisu -"ako ne i prije"- me uvijek podsjeti na moj entuzijazam na dan prije termina, u stilu "kad je nisam dosad rodila idem ja sutra rodit, pa termin mi je". A prenjela sam je 11 dana!! Zato bih ja dodala i "ako ne i kasnije" .

  41. #41
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Malo OT...

    Timmy, s obzirom da moram na carski (iz objektivnih razloga, a ne iz puste želje, kako bi možda netko mogao pomisliti) ovaj moj dodatak se odnosi na to

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    I ja sam "carica" ali zato sto mi se doktor vec bio uplasio koliko sam prenjela a znao se tocan datum zaceca. Jos cemo se mi cuti oko tvog termina .

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    prudruzujem se "Klubu 39+"

    napunila 39 ljetos

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    bok curke, s obzirom da sam imala namjeru otvoriti slican topic, a usput sam otkrila da takav vec postoji, onda ga samo nadopunjujem svojim prisustvom. lakse mi je kad znam da ima jos cura koje usprkos godina imaju zelje i nade za uspjehom. to mi je dodatni poticaj da i daljem dajem sve od sebe i da prebrodim teske trenutke i neuspjehe i krenem dalje.
    narocito kad cujem za novu trudnocu nakon puno truda, odricanja i muka.
    nadam se da ce se i nas trud isplatiti. danas, nakon nekoliko dana kad mi je doktor objavio da nemam nijedan folikul 8dc. usprkos velikim stimulacijama, smogla sam snage krenuti ponovo. iza mene je 3 neuspjele inseminacije. ovaj put trebao je biti IVF al nisam ga docekala. u medjuvremenu, cekajuci M isprobavam prirodne ljekove, cajeve i sl. sve sto bi mozda moglo pomoci, a ne odmoci.
    osim toga, doc mi je spomenuo i mogucnost donacije JS u pragu. neka pocnem razmisljati i o tome kao mogucnosti.
    neko cu vrijeme jos probati, koliko god bude imalo smisla, a onda cemo vidjeti.
    puno vas sve i zelim da budete sto prije mame, jer vrijeme je okrutno i bezobrazno brzo leti, priznali mi to sebi ili ne.

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Samo da te utješim da nemaš osjećaj da si nešto nepovratno propustila. Evo meni za koji mjesec 38.-ma, liječim se kod MPO specijaliste od 32.-ge, kod moje privatne gini od 30.-te, do na sitne probleme - mi idiopate - pa isto ništa. Ništa ti ne mora ništa značit, vidim sad - ni godine, ni dijagnoze, postoje ti neke statistike, ali iznimaka koliko hoćeš, to je tvoj životni put, tako je kako je i that's that.... Evo, FSH mi ko' u curice - 5,5, maternica krasna, jajovodi totalno prohodni bez prirasličice, minimalna endometriozica nije ni spomena vrijedna, ovulacije imam, al' malo dulje cikluse, uvijek dobijem velik broj kažu kvalitetnih stanica, a opet su embriji trojkaši itd., muž varikokela, varirajući spermiogram ali više manje su mu u Mariboru rekli da može bit donor itd. Nikad ne znaš koga, kad i na koji način sunce čeka .

  46. #46
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Iznenadila sam se kad sam vidjela 39+, ugodno . Nisam niti malo opterećena svojim godinama, ali nekako mi fali to što ne vidim da se javljaju cure koje su 40+, a uspjele su, mislim na zadnjih pola godine. Roda piše da se žena preko 40, ako je zdravstveno ok, može nositi sa T i jednako ili bolje od mlađih, to me jedino drži. I kad čitam u novinama o puno starijim trudnicama, neznam što da mislim. Šimunić mi je nakon ET-a rekao - to je naša draga gđa u koju polažemo puno nade, a ja opet zakazala.
    Lijepo molim za malo motivacije - nek' se obavezno jave uspješne IVF-ovke sa četvorkom na leđima .
    Jučer sam napravila nešto konkretno, nazvala sam IVF kliniku i 26.6. sam na razgovoru kod dr. Š. ... a maloprije upravo pojela crveni grejp, čisto je dobar u odnosu na matičnu mliječ kojom se muči alec (nadam se ne previše, jer meni je koma od nje, peče kad je stavim ispod jezika).
    Svima , i 39- i 39+
    Sekica, idemo dalje...

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, čitala i ja, kao postoji nekakav isto "labuđi pjev" oko 38.-me, 39.-te. U pravilu postoje te krivulje da postotak uspješnosti opada - kako di - neko kaže od 35.-te, neko od 37.-me, neko od 40.-te, ali isto tako meni reklo da će me riješit unutar 2 godine nema frke pa sad... Zaključujem ko' što Ajnštajn reče - sve je relativno .

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, reklo mi u mojoj 32.-goj. Nema pravila, al' stvarno, treba bit informiran i znat statistike, ali svak svoje granice ipak sam određuje, do na neke medicinski apsolutno jednoznačne slučajeve, ali ti su rijetki. Treba samo pazit da se čovjek financijski i emotivno ne ruinira u tome svemu, ali ako to uspije nekako profurat, onda it's OK. Dakle sve - što bi stari Latini rekli - cum grano salis.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    podrzavam sve sto ste rekle, hvala cure na podrsci. moj doc me uvijek tjesi slicno, ma vi ste super sve ce biti ok, nikakvih posebnih zdravstvenih problema nemamo ni MM ni ja, a godine prolaze i nista se ne dogadja. moram priznati da me prosli put oblio hladan znoj kad mi je doc sve ispricao. pravila sam se 8) al u meni je rasla nelagoda. ideja o pragu i donaciji zvucala mi je strasno, no vec popodne je bila tema o kojoj se dalo razmisljati. voljela bi cuti iskustva cura koje su to prosle. nasla sam samo jednu pricu na forumu - poslala mi iva_luca - zhvaljujem. ja vjerujem da ima jos takvih slucajeva.
    tiki_a zelim ti da 26.6. dogovoris postupak koji ce rezultirati
    ina33 nisam shvatila jesi trenutno u postupku.
    sto se tice prirodnih ljekova, od neki dan nabavila sam sve sto sam cula. Virkula i marulja caj, maticna mlijec, folna kiselina, a jedem crveni grejp, ananas i sok od cikle svaki dan.
    znam da nemoze skoditi, a mozda pomogne.
    puno

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nisam trenutno - ali za raspravu totalno nebitno, ja se osjećam kao da sam kontinuirano u postupku, a kad jesam u postupku - čini mi se da nisam . Ja sam u ovih svoij 5 godina liječenja malo toga uspila proć jer me kratki IVF protokoli totalno zblesiraju - nemam ovulaciju 5 mjeseci nakon toga. Imam duge cikluse, prirodno ovulacija tek 18 dc, što znači duga stimulacija i dug oporavak nakon nje. Nisam "zahvalan" pacijent tj. kod mene na kraju godišnje malo ostane manervarskog prostora - za 2 IVF-a i za max jedan FET uz pripomoć klomifenima, ako nema nekih drugih komplikacija (polipa koje sam isto znala dobivat od klomifena itd.).

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •