Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: dilema

  1. #1

    Početno dilema

    pozdrav!imam jedno pitanje ja i moj suprug još nemamo riješeno stambeno pitanje ali se nadamo da će i to za koji mjesec biti sređeno pa me zanima da li da se javimo sada u czss ili da prićekamo dok u potpunosti ne riješimo stambeno pitanje? :? hvala

  2. #2
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    bok,
    mislim da nemate kaj čekat - ako ste odlučili posvojiti.javite se odmah, a osim toga obrada traje, a u svojoj molbi ćete napisati da ste trenutno podstanari,ali da u skorije vrijeme( napiši kad) selite u svoj stan/kuću...
    ja bih tako, šaljem

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Samo se vi javite Centru i lijepo navedite da uskoro useljavate ... posjet doma ćete dogovoriti po uesljenju. Sretno!

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nemojte čekati stan - ionako ćete vjerojatno čekati dijete, pa se u međuvremenu možda sredi i stan. Samo naprijed!

  5. #5
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Curke su sve rekle. Sretno !!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Kako je s ljudima koji nemaju riješeno stambeno pitanje tj.podstanari su i bit će još neko duže vrijeme?Frendica se priprema pisati molbu pa tu ima nekih dvojbi.

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Teško je dati neki decidirani odgovor na pitanje kako će pojedine osobe u centrima reagirati na to. Njih ima svakakvih. Osim toga, odgovorni su za dijete koje je dovoljno patilo prije posvojenja - žele da živi sigurnim i sređenim životom. Ali, to ne znači da mu roditelji trebaju biti bogataši. Ako tvoja prijateljica i njezin muž imaju posao imaju i neku perspektivu da budu kreditno sposobni i da riješe pitanje stana. U svakom slučaju, mene to ne bi spriječilo da dam molbu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    32

    Početno

    Podstanarski ili sličan status nije nikakva propisana prepreka usvojenju, a nije niti u uzročnoj vezi sa sređenim obiteljskim životom para ili pojedinca koji želi posvojiti. To je jednostavno tako.

    To što kod nas svi nešto misle, ali malo tko nešto i zna o onome o čemu govori nije ništa novo i zato smo tu gdje jesmo.

    Naravno, slažem se da pojedine osobe u centrima misle drugačije, ali za to na sreću nemaju nikakvo uporište i to ih u suštini muči.
    Jednako tako postoje i suci koji napr. misle da je nužno nekome izreći blažu kaznu zbog toga "što isti potjece iz dobro stojeće obitelji.."

    Mislim da radi se o iznimno važnim odlukama, te zbog toga je primarno važno konzultirati ljude koji o tome nešto zaista i znaju, a naravno da su dobrodošle konzulataciju i s ljudima koji o tome imaju iskustva.

  9. #9
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Kad su nama objašnjavali da smo dobili K.. spomenuli su kako je bilo puno bogatijih i ... (nešto tog tipa), ali da su htjeli da bude u toploj obitelji, koja će je voljeti i prihvatiti.

    Samo neka daju molbu. Možda neko djetešce čeka baš njih.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •