Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 180

Tema: Carski- jeste li rodile svoju djecu?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Miha, sto tebe ustvari muci?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    da, i javile su ti se uglavniom cure koje slavodobitno raspradaju o svojim super majčinskim sposobnostima rađanja i plemenitog podnošenja boli...
    Ajde malo stati na ljopticu!
    I po redu čitati LeaB: carski, Romina: carski, Deaedi: carski, Audrey: carski, Mirta30: carski, sorciere: carski, Sanjica: carski, meri78: vaginalac (daj pročitaj što kaže za carski), Mony: carski. A ja sam im rekla da ne trebaju žaliti ni preveč za vaginalcem.
    Jedino ti je zapeo za oko post od Lune.

  3. #53
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Naravno da boli i traje, ali poanta je davanje života bebama, pa s tog gledišta ne smatram to kao sebično i besmisleno.
    a što sam ja svome djetetu dala?![/quote]

    Govorila sam o tome kako je prirodan porod lijep jer je to zapanjujuća sposobnost našeg tijela da ga izvede. I u tom smislu sam rekla da mi nije sebično prirodno davanje života.

    I naravno da si svom djetetu dala život. Pa raslo je u tebi 9 mjeseci.

    Uostalom Miha, pa ja sam rodila na carski i mislim da mi ipak nešto nedostaje od poroda. Onaj osjećaj da sam rodila, jer se meni čini da su Miu izvadili. Zar nisu?

  4. #54
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    joj, Miha, nemoj se tako žestit, pa i bit ovog topica je u osjećajima, LeaB osjeća da je nešto izgubila rođenjem svog djeteta carskim rezom, ti to ne osjećaš...

    evo, i ja sam rodila vaginalno, i uopće se ne osjećam nešto posebno uzvišeno zbog toga, upravo zato, kako si ti napisala, jer je trajao beskrajno dugo, jer sam se raspadala od bolova i jer sam nakraju molila da ga vade, što sebi nikad neću oprostit...
    Odnos s djetetom nema veze s time, od dana kad se Mia rodila moj je priljepak i snažno smo povezane, no ono prvo, ono što znaju samo "vaginalke"; onaj osjećaj kad ga rodiš, pa vidiš tek rođeno i dobiješ ga na trenutak... Pisat ću o tome tamo u petom mjesecu.
    ja nažalost nisam dobila svoje dijete na trenutak, odmah su ga stavili u inkubator na grijanje, dobila sam ga tek par sati kasnije, i to mi užasno fali i žalim, tako da mogu potpuno shvatit LeuB.

    i ne smatram se ni u jednom trenutku boljom od, npr. svoje drage prijateljice koja je svoje dvoje morala iz zdravstvenih razloga roditi carski. Ona uvijek sa žaljenjem priča o tome, jer smatra da uskraćena za iskustvo vaginalnog rađanja. Iako, naravno, nikad nije ni promislila rađati vaginalno, jer je to moglo ugroziti njenu dječicu i nju.
    i, nju je bolio rez od carskog duže nego moje vaginalno rađanje, tako da ni to nije neka sreća (znam jer sam prošla neke druge operacije....)

    i obje smo rodile svoju djecu, samo je način nešto drukčiji...
    a mislim da i ona i ja žalimo za onim trenucima koje može pružiti samo malo neinterventniji porod.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ovako se rasplačem kad god vidim sliku friško rođene bebe, onako krvave i umazane verniksom, i mislim si kako nema ništa ljepše, a ja sam za to uskraćena
    drugi put izaberi spinalnu anesteziju pa ti neće nedostajat!
    I to me sprječilo da uživam u zapanjujućoj sposobnosti ženskog tijela -rođenje djeteta.
    pa zar to nije sebično? TI bi uživala?
    kao da sam zakazala
    rezultat kampanje i pranja mozga plemenitošču prirodnog poroda na forumu...
    mislim da sam zakinuta
    sebično
    vaginalni porod jedan poseban doživljaj
    za koga? za dijete kojemu je satima glava ukliještena između zdjeličnih kostiju njegove majke? djetetu koje van izlazi zgužvano, lica punog hematoma od probijanja iz predivne, meke i tople unutrašnjosti majčine utrobe kroz uski i tvrdi majčin kostur?
    tako mi fali onih 3 sata
    pa imaš cijeli život za uživanje s djetetom! dok razmišljaš o ta tri sata dijete ti se iza leđa možda tri puta osmjehnulo...

    a o tome što me muči...
    muči me pranje mozga na forumu, propaganda plemenitosti, uzvišenosti majki koje su se izborile za prirodni porod gora je od reklama za tele 2 i njihov bla, bla...

  6. #56
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma da, trebala je priroda ženama na trbuhu ugraditi patent zatvarač.

    carski je svakako spas u nekim okolnostima i nijedna razumna žena neće ugroziti sebe i dijete inzistirajući na nečemu što je neizvedivo, ali potpuno je besmisleno uzdizati ga na ovakav način.

  7. #57
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    svaka razumna, informirana žena zna da je carski rez ponekad nužno zlo, second best, kada stvari krenu naopako.
    i svaka razumna žena, osobito ako je već tako dugo na ovom forumu da se imala prilike o tome informirati, neće uzdisati u nebesa operaciju koja je i za majku i za dijete nekoliko puta rizičnija po zdravlje od vaginalnog poroda.

    za koga? za dijete kojemu je satima glava ukliještena između zdjeličnih kostiju njegove majke? djetetu koje van izlazi zgužvano, lica punog hematoma od probijanja iz predivne, meke i tople unutrašnjosti majčine utrobe kroz uski i tvrdi majčin kostur?
    ajme koliko predrasuda i neznanja

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    muči me pranje mozga na forumu, propaganda plemenitosti, uzvišenosti majki koje su se izborile za prirodni porod gora je od reklama za tele 2 i njihov bla, bla...
    baš su im dobre reklame

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


    Najbolje da se ukinu vaginalni porodi, jel tako, Miha?
    Gle, ne moras se ti osjecati nista manje vrijednom od nekoga tko je imao prirodni porod. Ali, zasto ti je toliko problematicno to sto se neke zene osjecaju tako kako se osjecaju nakon carskog reza? Nemoj molim te o propagandi koja se vrsi na ovom forumu. Jer ne znam onda u koju vrstu propagande bi se svrstalo to sto si ti napisala.
    Ako te nesto muci, slobodno razgovaraj o tome. Ali, nema potrebe da na ovakav nacin ispucavas svoje frustracije.

  10. #60
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    dajte ostavite mihu na miru . ona je napisala nešto totalno suprotno leib - i sad ju zbog toga treba mlotekati? zašto ona ne smije reći kako se ona osjeća, a svi drugi mogu?

    ovo nije topik "opalite po mihi", nego "kako se osjećate zato što ste rodile na način na koji niste željele".

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ona nije rekla samo ono sto osjeca nego je krenula pljuvati po vaginalnom porodu.

  12. #62
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Miha ...
    Carski je postao normalan, nekad kad bi se spomenuo carski svi bi se za glavu primali, jer je to operacija kao i svaka druga i rizična i nije prirodno da se dijeca tako rađaju. Kao što je ivy rekla, sva sreća da postoji način da se dijete rodi živo, ako nešto krene po zlu.
    Moje je dijete bilo prekrasno kad se rodilo, nije bio zgužvan, nije imao hematome, mada je porod bio težak i dugo trajao. Ali nakon što se rodio, znala sam da to mogu opet proći...
    Ja stvarno ne vidim razlog da se netko uopće oko ovakve teme pjeni :?

  13. #63
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ona nije rekla samo ono sto osjeca nego je krenula pljuvati po vaginalnom porodu.
    vjerojatno isprovocirana komentarima o carskom.

    Citiraj Zorana prvotno napisa

    Najbolje da se ukinu vaginalni porodi, jel tako, Miha?
    a ovo ja zovem udarcem ispod pojasa. (dakle moje osobno mišljenje).

    e, sad - da li nastaviti u takvom ili u nekom drugom tonu??

  14. #64
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zašto ona ne smije reći kako se ona osjeća, a svi drugi mogu?
    Citiraj miha prvotno napisa
    a o tome što me muči...
    muči me pranje mozga na forumu, propaganda plemenitosti, uzvišenosti majki koje su se izborile za prirodni porod gora je od reklama za tele 2 i njihov bla, bla...
    Ovo nije samo mišljenje, to je osuđivanje.
    Nitko nju ne napada, nego se ona osjeća ugroženo.

    A ja se u početku mislila izjadati o onome što me muči jer znam da ću na ovom forumu naći na razumjevanje...

  15. #65
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sorci, upravo suprotno, miha napada.
    i omalovažava i vrijeđa.
    pročitaj još jednom način na koji ona piše.
    Zoranin odgovor je za njen način mala beba.
    i meni duhovit i sasvim na mjestu.

    znači, svatko tko zagovara prirodni porod je ispirač mozgova, jel tako?
    to je ok stav, samo "iznošenje mišljenja"?

    ma, please, malo objektivnosti...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ja:
    ostalima predlažem pažljivije čitanje ispočetka uz

  17. #67
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    sorci, upravo suprotno, miha napada.
    i omalovažava i vrijeđa.
    pročitaj još jednom način na koji ona piše.
    Zoranin odgovor je za njen način mala beba.
    i meni duhovit i sasvim na mjestu.

    znači, svatko tko zagovara prirodni porod je ispirač mozgova, jel tako?
    to je ok stav, samo "iznošenje mišljenja"?

    ma, please, malo objektivnosti...
    pročitala sam topik nekoliko puta. miha je čak izdvojila dijelove koji su za nju neprihvatljivi. i mene je dobar dio isprovocirao (vezan uz glorifikaciju vaginalnog poroda), no na taj dio ne želim odgovarati. ja znam svoje.
    kad više puta sve pročitaš - dođeš do zaključka da se kontinuirano provlači kroz ovaj topik što je ok, a što nije - umjesto OSOBNIH OSJEĆAJA.

    ne ulazim u to zašto je miha određene stvari napisala ovako kako je. ali vjerujem da je to odraz njenih osjećaja, i onog što nju muči. (samo ona to može reći.)

    npr. pogledaj post leeb: citira mihu "što me muči" - i nakon toga koristi isti izraz "o onome što me muči" .

    dakle zajednički nazivnik POSTOJI, samo je problem u njegovom prepoznavanju.

    a zoranin odgovor nije na mjestu. to je odgovor koji dolijeva ulje na vatru, a to ne želimo.

  18. #68
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sorci, mislim da si po ovom pitanju vrlo pristrana.

    i, for the record, mislim da bih osjećala da sam rodila i da je to bilo na carski.
    vjerujem da bi taj doživljaj poroda bio sasvim drugačiji, ali čini mi se da bih ipak osjećala kao da sam rodila.
    osobito ako bi mi carski zaista bio indiciran-mislim da bi mi bilo malo žao, ali da ne bih imala problem s prihvaćanjem postupka koji je u tom trenu najsigurniji.

  19. #69
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    sjecam se jednog dana kad smo pricali o porodima (ja i frendice)...ja sam u sebi trazila rijec kojom bi se izrazila jer ja kao nisam "rodila" nego...
    K. je roden carskim rezom jer je bio velika beba, zadak...odlucili smo zajedno da je tako bolje za njega iako za mene nije...i da moram opet bi tako postupila ako bi vagala sto je bolje za moje djete
    a da li sam bila razocarana....eh...cijelu trudnocu sam se pripremala za prirodan porod i voljela bih da sam tako i rodila jer jedino na taj nacin je majka priroda predvidjela da nase bebe ugledaju svijet. Sve drugo je ljudska intervencija. takoder vidjela sam ga na par sekundi sljedeca 3 dana. TO JE ONO STO ZAISTA BOLI. Nikakvi rezovi, epiziotomije, prodajne muke, nista se ne moze mjeriti s tim...

  20. #70
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mislim da je Miha eksplodirala iz razloga sto joj se ne svidja to sto neki carski ne smatraju porodom.
    Miha, ispravi me ako grijesim

    Ako je to razlog, mogu je podrzati, jer ne vidim zasto se carski ne bi smatrao porodom :?
    To je isto kao da se za one koje su rodile s epiduralnom kaze da nisu rodile, jer nisu nista osjetile (a nista se ne osjeti, ja probala sve osim izgona).
    To je isto kao da se za one koje su dobile drip kaze: Ih, pa ko da ste rodile same...
    Tako JA na to gledam.

    Mogu prihvatiti jedino misljenje onih zena koje su prosle i jedno i drugo, kao sto je to ovdje Ancica, pa moze usporediti oba osjecaja.

    Jer, da budemo iskreni, sve se svodi na osjecaj.
    Meni danas nitko ne moze reci da nisam rodila svoje dijete. Necu se uvrijediti, ali znam da nije tako. No, u tom nekom kratkom periodu nakon poroda bih se s takvom konstatacijom slozila bez pogovora.

    Zato i mogu reci da je sve onako je kako smo si mi u glavi poslozili.

  21. #71
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    ovako se rasplačem kad god vidim sliku friško rođene bebe, onako krvave i umazane verniksom, i mislim si kako nema ništa ljepše, a ja sam za to uskraćena
    drugi put izaberi spinalnu anesteziju pa ti neće nedostajat!
    Ja sam imala carski na spinalnu i opet to nije kao kod prirodnog porodaja.

    Miha, si imala ti iskustvo i prirodnog porodaja kao sto si imala iskustvo carskog?

    Mony, ovdje govorimo o osobnim osjecajima, ne o definiciji poroda.

    Ako ces sluzbeni naziv, onda imas vaginalni porod i carski porod. Al to nije pitanje koje je LEa postavila. Ono je: kakav je bio vas osobni osjecaj?

  22. #72
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj tratincica prvotno napisa
    vidjela sam ga na par sekundi sljedeca 3 dana. TO JE ONO STO ZAISTA BOLI. Nikakvi rezovi, epiziotomije, prodajne muke, nista se ne moze mjeriti s tim...

    E tratincice, uzela mi rijeci iz usta

    Potpisujem te milijun puta!

    To je ono sto je i mene najvise proganjalo - taj OSJECAJ


    @ Ancica - ja i govorim o osjecajima

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Porod je porod. . . na ovaj ili onaj nacin. A vi curke koje niste rodile vaginalno (neke) i mislite da ste propustile vrhunski dozivljaj . . ne znam ni ja cega. . . nemojte se opterecivati. . . covjek nikad ne zna sto ga ceka, znam neke koje su se citiram njih same: "telile" po 15 pa i vise sati i ne bih bas rekla da su odusevljene tim vrhunskim dozivljajem. Neke vise ne zele imati djecu koliko su ostale ushicene tim dozivljajem. . . . a da ne pricam kako su bebice izgledale nakon takvog poroda, izmucene. . .
    Moja misao kad sam trebala "ne tiskati", a nagon je bio za poluditi, je bila "proci ce jaaakooo puno vremena da se odlucim ponovo" . . .koji je to vrhunski dozivljaj. . . ,a moj porod je trajao 2,5 h. . . samo!
    Mislim da price kako se carskim propusta "nesto" samo bediraju one koje tek trebaju roditi i prije vremena. . .
    Dakle, uzivajte u svojoj djecici ma kako ona dosla na ovaj svijet i ne trosite energiju na nebitne stvari, bitno je da su svi zivi i zdravi

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pina, porod je porod, a carski rez je operacija kao svaka druga. Pa mi je, u skladu s tim, Mihin komentar blago receno sablaznjiv.
    Ako tijelo reagira na odredjen nacin tijekom poroda (hormoni i ostalo), sto je onda cudno u tome da neke zene osjecaju izostanak toga sto nisu prozivjele kad je rodjenje djeteta u pitanju?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Krivo sam napisala, mislila sam reci tijekom trudnoce, ne tijekom poroda.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ajde, sad bar znam zašto sam rodila vaginalno. Isključivo zato da bi me forumašice smatrale plemenitom i uzvišenom , ni slučajno zato što nisam htjela podvrgnuti sebe i dijete operaciji. I još sam zgužvala jadno djetešce. Odurno.
    Stvarno svašta. :shock:

    A ispiranje mozga doživljavam svakodnevno...Od strane svoje okoline koja se zgraža što tako velikom dečku ne dam da sve jede.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pina, porod je porod, a carski rez je operacija kao svaka druga.
    Pa nije baš isto kad ti izvade tumor, ili kad ti izvade dijete, zar ne?

    Meni je moj planirani, medicinski indicirani carski rez omogućio da rodim svoje dijete. Pardon, da ga izvade iz mene. Vidjela sam bebu odmah i nemam nikakvih, ali nikakvih, negativnih osjećaja vezanih za način na koji je moja beba došla na svijet. Jel bih trebala možda imati?

    Nisam se bojala vaginalnog, nego jednostavno, oduvijek sam znala da je carski (pored usvajanja) jedini način da uopće postanem mama, iz objektivnih razloga. Super je kad žena ima povjerenje u svoje tijelo, ali nije dobro ako nije svjesna njegovih ograničenja (ukoliko ona postoje) i u slučaju neplaniranog hitnog carskog još godinama tuguje jer osjeća da je sama kriva za to.

    Dakle, treba prihvatiti svoje tijelo i kad je nesposobno i nesavršeno. Zvuči ko slogan protiv poremećaja u prehrani

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    naravno da nije isto kad ti izvade tumor i kad ti izvade dijete. Sto ne mijenja cinjenicu da se radi o operaciji.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    naravno da nije isto kad ti izvade tumor i kad ti izvade dijete. Sto ne mijenja cinjenicu da se radi o operaciji.
    Čuj, rekla si da je to operacija "kao i svaka druga". A ja nisam rekla da carski nije operacija.

  30. #80
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Rodila sam na carski i smatram ga operacijom, a ne porodom. Imala sam i svoje trudove (nažalost, nisam se dosta otvorila) i nakon 18 h sam završila na carskom. Nije mi žao niti jednog proživljenog truda. Ja imam osjećaj kao da sam rodila svoje dijete, sam izgon mi ne fali. Pamtim trenutke kao što su pauze između trudova kad govorim djetetu da se ne boji i da ga puno volim, kada su mi ga pokazali, kada sam mu dodirnula ručicu... Nadam se sljedeći put VBAC-u.
    Također smatram da je za dijete bolje iskustvo prirodnog medicinski neinterveniranog poroda, priroda zna najbolje... Carski smatram nužnim zlom. Možda zvuči čudno, ali ja sam u svojim trudovima uživala u smislu divljenja prirodnom mehanizmu poroda.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Hm, naravno da je super kad priroda zna najbolje. Ali priroda nekad zakaže, u tom smislu, carski ne bih nazivala "zlom". Jer kažem vam, ono što se meni dogodilo nije zlo, nego beskrajna sreća. (Rekavši to, ne želim insinuirati da je vaginalni porod loš ili nedajbože lošiji od carskog, govorim isključivo o svojoj situaciji gdje je vaginalni apsolutno neizvediv.)

    Ja sam također pričala sa svojim djetetom, cijelu trudnoću pa tako i te zadnje trenutke pred dolazak na ovaj svijet, i samo mi je žao što nisu htjeli maknuti paravan da odgledam cijelu operaciju, da stvarno vidim trenutak kad se glavica pokazala. Čak sam se nadala da ću vidjeti odsjaj na lusteru, al figa čudne neke lampe.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Naravno da carski rez nije zlo onda kada postoji potreba za njim.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Ja sam eto rodila vaginalno, bez dripa i bilo cega, prirodno, al igrom slucaja. Trebao je biti inducirani porod slijedece jutro zbog zastoja, a bili su i na standby za carski..
    Kako god, trudovi krenuli noc prije samo od sebe, bol uopce nije bila strasna, rodila nakon svega 2 sata u radjaoni..Nikakve muke, ''telenja'' i sl, ALI, dobila sam ga uredno opranog na prsa na citavih 5-10 sekundi da ga nisam uspjela ni pogleddat ko coek i vec su ga odnijeli a ja lijepo camila 2 sata u mracnom hodniku. Takvim postupkom unistise predivan osjecaj koji me drzao za vrijeme poroda..
    Da je slucajno bilo drugacije, sutra dan indukcija i sve ostalo sto ide s njom, najvjerojatnije bih i ja u nekom momentu pozeljela carski, epiduralnu, cekic u glavu i sve moguce i nemoguce. Sama indukcija moze vaginalni porod pretvoriti u takav horor film da spram toga carski rez izgleda kao mraak, a da ne spominjemo sve moguce komplikacije i uzroke koji su razlog za carski rez. I smatram da kako god dijete izaslo va, na koja god vrata, svaka cas mami jer je donijela na svijet jos jednog andjela.. Ja mislim da je svaka zena rodila bez obzira na koji nacin, jer cim se u porod uplete infuzija, drip, epiziotomija, doktorov lakat na trbuh i sve ostale blagodati porod je postao medicinski zahvat po meni.. Ali skidam kapu svakoj zeni koja je tako rodila, ili na carski, jer je sigurno puuuuno tezi oporavak nego kad sve ide prirodno, bez itervencija.
    Da skratim po meni je svaka zena rodila bez obzira dal vaginalno ili carski.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja carica.

    ja ne imati negativne osjećaje.

    ja ne glorificirati carski jerbo na istom skoro otegnula papke.

    ja ne mistificirati vaginalni jerbo nemati iskustvo.

    ja zadovoljna sos ja i moj Markan.

    the end

  35. #85
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pina, porod je porod, a carski rez je operacija kao svaka druga. Pa mi je, u skladu s tim, Mihin komentar blago receno sablaznjiv.
    a meni je tvoj komentar sablaznjiv. s kakvim pravom tvrdiš da moje dijete nije ROĐENO, već da sam ja bila na operaciji? koje su tvoje stručne kvalifikacije da možeš tako lako procjenjivati da li je carski "zlo" ili nije - odnosno kako se može kategorizirati od slučaja do slučaja?

    još dodajem: na ovom topiku su stvari krenule u pravcu "preglasavanja" - da li je nešto porod ili operacija, prirodno ili neprirodno, itd. pa ako je tako - i ja ću svaki puta dodati svoj komentar - sve dok se topik ne zaključa, ili ne vrati na originalnu temu o OSOBNOM doživljaju poroda.

    što kaže admin?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Naravno da carski rez nije zlo onda kada postoji potreba za njim.
    Ne znam, ako netko napiše da je carski "nužno zlo" onda to znači upravo to: da je carski zlo. Oprosti što tebe opet quotam, ništa osobno

    I da, ne znam je li stvarno ispalo da ja glorificiram carski rez? Zapravo glorificiram svoje iskustvo vezano za postajanje majkom, a carski je bio samo jedini način da se to dogodi, pa sam ga prihvatila kao nešto dobro. Ali ne hodam okolo propovijedajući ženama da je carski baš super, to ne

  37. #87
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Isuse, u jednom danu toliko eksplozivnih postova da boli glava. A sve ste majke i trebaju vam dobri živci za vašu djecu umjesto da se gube na jednoj kutiji, istina čarobnoj i moćnoj - ali ipak kutiji.

    Pažljivi čitač otkriti će u svakom postu ponešto istine, negdje više, negdje manje i kao i uvijek - prava istina nalazi se negdje na sredini.

    Vidim da me gore netko svrstao pod carski, molim, da se ne zaboravi - ja sam trostruka mama koja iza sebe ima jedan carski i dva vaginalna poroda, i da ne ponavljam priču - da ponovim opet i opet šta to najviše boli :

    NAJVIŠE BOLI KADA IZ RODILIŠTA DONESEŠ KUĆI DOŽIVOTNO OŠTEĆENO DIJETE!

    Tada ti je potpuno nevažno da li ti fali dio filma, da li te boljelo ili nije, tada do kraja života treniraš svoj mozak da NE SMIJE razmišljati o tome kako bi sve bilo drugačije da je bilo....

    Meni je fenomenalno kako se borite na ovim stranicama za promicanje prirodnog poroda, argumentirate, educirate, stvarate plan poroda, tražite humanije ponašanje i bolje uvjete.

    Ja nisam imala sreće da doživim takav porod, a ne kažem da ne bih voljela.

    No, u svemu tome postoji i jedna potencijalna opasnost. Već sam nekoliko priča s poroda pročitala, neke i pratila "uživo" gdje se zbog pretjeranog forsiranja apsolutnog prirodnog poroda opasno ugrozio život bebe, a da majke uopće nisu svjesne koliko su bile blizu granice u kojoj na kraju priče ne bi pisalo kako se, na sreću, sve dobro završilo!

    U svemu treba imati mjeru i nikada nije dobro kada se jedna ideja slijepo slijedi, ma kakva ona bila.

    Ja često odem na podforum Potpomognute oplodnje i nekako mi se uvijek čini, kada čitam ovakve postove, kao da tražimo "Kruha nad pogačom" ...

    Iz ružnih stvari treba izvući pouku i što brže ih istisnuti iz naših glava, trovati se žaljenjem do kraja života ne pomaže nikome, a onome tko žali šteti za zdravlje i sada i u budućnosti...

  38. #88
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    imam isti osjećajm jednostavno rečeno nedostaje mi dio "filma"
    kao da sam zakazala
    rodio ga je doktor a ne ja
    (vidjela sma ga 3.5 sata nakon poroda)
    Evo, tako se i ja osjećam, iako sam prošla dva dana trudova i sve do izgona i klečanje doktora na stomaku...ali fali mi filma.

  39. #89
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sanjica slažem se s tobom, ali ja bih svejedno voljela probati vaginalni porod, iako me zbog razmišljanja kao što su i tvoja vuče da opet odem na carski i da sve bude kako treba. Mislim, trenutno se mučim kako ostati trudna, a već razmišljam o porodu :smajlić se lupa toljagom:

  40. #90
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    ...da ponovim opet i opet šta to najviše boli :
    NAJVIŠE BOLI KADA IZ RODILIŠTA DONESEŠ KUĆI DOŽIVOTNO OŠTEĆENO DIJETE!
    Tada ti je potpuno nevažno da li ti fali dio filma, da li te boljelo ili nije, tada do kraja života treniraš svoj mozak da NE SMIJE razmišljati o tome kako bi sve bilo drugačije da je bilo....
    ...
    U svemu treba imati mjeru i nikada nije dobro kada se jedna ideja slijepo slijedi, ma kakva ona bila.
    ...
    često odem na podforum Potpomognute oplodnje i nekako mi se uvijek čini, kada čitam ovakve postove, kao da tražimo "Kruha nad pogačom" ...
    Ovo potpisujem i rukama i nogama.
    Sanjica

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Sa opisom neke boli možemo ići u beskonačno nažalost...svakome je njegova bol najveća.Ja nisam mogla tražiti spinalnu anesteziju jel sam završila na hitnom carskom i ne sramim se reći da mi je žao što nisam rodila vaginalno...zar je to toliko problem ili možda čisto preseravanje?fali mi što svoje dijete nisam vidjela 27 sati,fali mi što ga nisam imala tek rođenog na rukama.........

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    miha ,meni osobno je carski rez noćna mora...tako da bi bilo lijepo od tebe da prije nego što pišeš o nečijim sebičnostima i filmovima budeš malo bolje upoznata sa njihovim situacijama

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja carica.

    ja ne imati negativne osjećaje.

    ja ne glorificirati carski jerbo na istom skoro otegnula papke.

    ja ne mistificirati vaginalni jerbo nemati iskustvo.

    ja zadovoljna sos ja i moj Markan.

    the end

  44. #94
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Sanjica

    Čitam ovo i pitam se kako bi se po nekima od vas ja trebala osjećati.
    Niti sam svog prekrasnog sinčića začela "prirodno", niti sam ga rodila vaginalno.
    On je plod jedne velike ljubavi, muke, želje i vrhunskog tima liječnika prvo u Mariboru, a onda i u Zagrebu jer je rođen carskim rezom.
    Meni samo preostaje do kraja života biti zahvalna na tome što sam rođena tada kada jesam i što je znanost tu gdje je.
    Jer da je nema, ja ne bi bila mama.

  45. #95
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ne bih se složila s tim da je svakome njegova bol najveća. Možda nekome tko je presebičan, prerazmažen i nedovoljno empatičan da se okrene oko sebe.

    Meni moja bol uopće nije najveća niti se tako osjećam. Uz jedno bolesno dijete, Bog mi je ipak dao hrabrosti da prođem još dvije trudnoće i imam još dvoje zdrave djece. Pa i ovo bolesno je u daleko boljem stanju nego što su mnoga hendikepirana djeca koju poznajem i njihovim roditeljima je puno teže nego meni.

    Moja bol ne može biti veća od boli žene koja nikada neće moći biti majka, koja se namučila godinama trpeći bolove u raznim zahvatima, a sve uzalud...

    Niti može moja bol biti veća od boli majke čije dijete nije zaplakalo uopće, nikada, koja se iz rodilišta vratila praznih ruku.

    Niti je moja bol veća od boli majke koja je u ovom ratu pokopala četiri sina.

    Hoću reći, ne kažem da se netko ne može osjećati žalosno zbog mnogih teških situacija iz rodilišta koje su mogle biti ljepše i bolje, budite žalosne i jadne i šta god već hoćete, ali nemojte previše jer to nije vrijedno ako ste kući donijele živo i zdravo dijete. To je prošlo i vrijeme se ne može vratiti, može se jedino pokušati bolje organizirati budućnost za neke nove porođaje koji tek dolaze.

  46. #96
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa
    Čitam ovo i pitam se kako bi se po nekima od vas ja trebala osjećati.
    Niti sam svog prekrasnog sinčića začela "prirodno", niti sam ga rodila vaginalno.
    On je plod jedne velike ljubavi, muke, želje i vrhunskog tima liječnika prvo u Mariboru, a onda i u Zagrebu jer je rođen carskim rezom.
    Meni samo preostaje do kraja života biti zahvalna na tome što sam rođena tada kada jesam i što je znanost tu gdje je.
    Jer da je nema, ja ne bi bila mama.
    Mislim da je ovo jako dobra usporedba. Mogla bi se povuci slijedeca paralela: pitati da li je carski porod, jednako je kao kada crkva umjetnu oplodnju ne smatra zaćećem.

    Pusa Mihi - svaka cast na iskrenosti
    Sorciere - tvoji me postovi svaki put iznova zapanje stalozenoscu, razumom - svaki put pogodis bit!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    nema smisla da idem sad u neku širinu ili da se bilo kome opravdavam.Činjenica je da ja mogu osjetit svoju bol a tuđu ne .....i zato sam sebična ili razmažena?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Rodila sam na carski. Nekako se zapravo osjecam nedostojnom reci da sam rodila,jer osjecam upravo kao sto su neke od vas rekle,da su je izvadili iz mene.
    Osjecam se kao da sam zakazala kao majka,zena.
    Napominjem,prije nego me netko napadne,da tako JA osjecam,za SEBE.
    Voljela bih kada i ako iduci put budem trudna,roditi vaginalno,jedino za mene prirodno.Naravo da sam sretna da imam zdravo dijete,ali htjela bih dozivjetit to iskustvo.

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    vidim da je deadi stavila točku na 'i' cijelog topica (pogotovo onoga što sam sama htjela reći), ali s obzirom na gore iznijete napade ne mogu a da ne reagiram bar još jednom. ioanko sam već etiketirana kao 'nerazumna', 'puna predrasuda', 'frustrirana' i 'neinformirana'...

    i svaka razumna žena, osobito ako je već tako dugo na ovom forumu da se imala prilike o tome informirati, neće uzdisati u nebesa operaciju koja je i za majku i za dijete nekoliko puta rizičnija po zdravlje od vaginalnog poroda.
    OK. molim te iznesi statistiku (i njezin izvor) koja potvrđuje da je veća opasnost za dijete elektivni, planirani carski od prirodnog vaginalnog poroda.
    imaj na umu da u tu statistiku treba uzeti u obzir isključivo planirane carske, a ne hitne. pa sad vidi u kojem se postotku kod vaginalnog, a u kojem kod carskog događaju: prijelomi kostiju, nagnječenja mozga, hipoksije, cerebralne paralize kao i oni najtragičniji ishodi...
    argumentiraj svoju tvrdnju i javno ću priznati poraz!

    sorci, upravo suprotno, miha napada.
    i omalovažava i vrijeđa
    naprotiv, vrijeđate i omalovažavate sve vi koje implicirate da nisam rodila svoje dijete! to što moram biti odriješita da bi me se čulo (koliko je vas, a ja jedna) druga je priča...

    Ali, nema potrebe da na ovakav nacin ispucavas svoje frustracije.

    Ona nije rekla samo ono sto osjeca nego je krenula pljuvati po vaginalnom porodu.
    ma, molim te! kada ja branim svoj odabir rađanja vlastitoga djeteta onda ispucavam svoje frustracije, a što ti radiš kada moje dijete svodiš na tumor, kurje oko, slijepo crijevo i hemoroide?!

    Ako ces sluzbeni naziv, onda imas vaginalni porod i carski porod. Al to nije pitanje koje je LEa postavila. Ono je: kakav je bio vas osobni osjecaj?
    ne nije! Pitanje je bilo (pogledaj naslov) jeste li rodile svoju djecu? Oprosti, ali ako to nije omalovažavanje svih carica onda ne znam što jest!!!



    a što se prirode tiče, prirodno je da i neke životinjske vrste proždiru svoje mlado pa ju vi sad glorificirajte i dalje (ajde, 'iscipelarite' me i zbog toga)... ovo smatram samo još jednom kolektivnom akcijom srezivanja u korijenu mišljenja oprečnog većinskom pa me niti iznenađuje niti pogađa.

    sanjica
    deadi i sorci !

    p.s. iako nemam namjeru to činiti, zašto vi smijete uzdizati u nebesa vaginalni porod, a ja ne smijem carski rez?!
    ma zapravo, ako je to jedini način borbe za pravo izbora onda ću se posvetiti i tome... a moj nastup na ovom topicu ide u naslijeđe mnogim curama koje će danas/sutra zbog svog ovakvog ili onakvog poroda (a nakon bombardiranja uniformiranog stava na forumu o jedinom prihvatljivom načinu rađanja) osjećati grižnju savijesti što su potajno, duboko u sebi ipak priželjkivale nešto drugo...

  50. #100
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    nema smisla da idem sad u neku širinu ili da se bilo kome opravdavam.Činjenica je da ja mogu osjetit svoju bol a tuđu ne .....i zato sam sebična ili razmažena?
    naravno da nisi. samo percipiraš asocirano.


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •