Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: manje popularni sportovi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno manje popularni sportovi

    potaknuta člankom iz JL kojeg je sorciere stavila na "kamo s ovim", o zabrani reklamiranja slatkiša....a još više njenim komentarom o ulaganjima države u sport i djecu, odlučila sam pokrenuti ovu temu jer me zanima kako zapravo funkcioniraju klubovi u ne tako popularnim sportovima.
    Luka je do sada isprobao masu sportova, neke je trenirao dulje, neke kraće, neke ozbiljnije, neke manje, ali evo jedan sport ga je sada stvarno okupirao. nije riječ samo o sportu, nego i o treneru (bar ja tako mislim). radi se o hokeju na travi. čovjek dolazi 2x tjedno i trenira djecu u školskoj dvorani. uvjeti su nikakvi; oprema minimalna (samo ono osnovno), ali klinci su već počeli imati utakmice! naravno, to ih oduševljava i totalno su poludili za hokejom! vesele se svakom novom treningu, a o vikendu da i ne pričam. samo za usporedbu, luka je prošli vikend samoinicijativno išao ranije spavati jer drugi dan ima rano utakmicu. mi nismo mogli vjerovati :shock: ! u grupi su djeca od 2-5 razreda i ima ih oko 15tak. najljepše je to kaj svi igraju, tj. svi dobiju priliku za igru, nema da netko ostane na klupi! i to bez obzira na rezultat! tak da svi imaju volju i želju dolaziti i truditi se! i naravno, trener na kraju nađe vrmena za svakoga posebno, pogotovo za ove najmanje, da porazgovara s njima i da ih pohvali!
    e sad, druga strana priče su uvjeti... u takve sportove se uopće ne ulaže, teško je pribaviti sredstva i za seniorsku reprezentaciju, a kamoli za nekakav školski klub :/ ono što je meni bilo tragikomično je scena od prošlog vikenda kad nas je trener sa velikom knedlom u grlu sramežljivo zamolio da platimo članarinu koja iznosi: 100kn kvartalno!!!! i pitao da li je to puno, u stilu ako si netko to ne može priuštiti biti će oslobođen! samo da dijete ne odustane...mislim ono...mi smo za neke sportove placali i po 250kn mjesečno; i to za puuuno veću grupu djece na treningu.....čovjek se stvarno trudi, nabavlja im palice, lopte, poklonio im je štucne....a velim, klinci su oduševljeni jer "igraju"...
    zanima me kako u drugim školama stoje ovi manje popularni sportovi; kakve su članarine; kak ste zadovoljni sa radom....
    samo da još dodam; trenirali smo i nogomet, i to u nekom žnj klubu, ali je već na drugom treningu (uz članarinu koja se podrazumijevala) počela spika: svatko treba svoju loptu, ali ne bilo kakvu nego onakvu kakvu možete kupiti jedino preko našeg kluba; a cijena? prava sitnica...pa kopačke točno takve....pa dresovi, pa.....

  2. #2
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Zanimljivo, ja znam dvoje klinaca koji sad treniraju hokej na travi (jedan je cak isao vise puta van na medjunarodne tekme), znam nekoliko odraslijh koji su to trenirali kao srednjoskolci, znam jednog covjeka koji trenira brzo klizanje ... nisu ti sportovi bas takva rijetkost.

    No, cinjenica je da se u njima i oko njih ne vrti velika lova, dapace. Mozda bas zato se njima bave samo entuzijasti, a to je ono vazno, da se njime bave ljudi radi sporta samog, a ne love. To cijenim.

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo super prilike da se djeca upoznaju s jednim manje polularnim a stvarno atraktivnim sportom - nakon vise od dvadeset godina hokejaska utakmica na salati

    U petak, 22. prosinca, sprema se velika fešta povodom postavljanja nove bande. Na Šalati će se odigrati utakmica Interlige između Medveščaka i Olimpije. Pak na centru će baciti gradonačelnik Milan Bandić. Posljednja seniorska utakmica na ledu Šalate je odigrana davnih 80-ih godina prošlog stoljeća, a želja organizatora ovog događanja je vratiti gledatelje na tribine i ponoviti duh zlatnih vremena hrvatskog hokeja. Osim seniora, svoje utakmice će odigrati i selekcije mladeži '93. i '94. godišta iz sva tri zagrebačka kluba. Ulaz je besplatan.
    Raspored hokejaških događanja:
    15:15 - utakmica selekcije '94
    16:10 - utakmica selekcije '93
    17:30 - Utakmica Interlige A KHL Medveščak – HK Olimpija

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    podizem i pozivam vas sutra na salatu u 17:30 :D
    poslije toga se spustite u grad gledati festival svjetla (onaj od 6 milijuna )

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    podizem i pozivam vas sutra na salatu u 17:30 :D
    poslije toga se spustite u grad gledati festival svjetla (onaj od 6 milijuna )
    Mene ne zanima hokej vec taj festival svjetla o kojem nista ne znam - kaj to je, gdje i kada?
    (sigurno ima neki link negdje, al ga nemerem naci)

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    evo super prilike da se djeca upoznaju s jednim manje polularnim a stvarno atraktivnim sportom - nakon vise od dvadeset godina hokejaska utakmica na salati
    kaj sam tako stara?? :shock:

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Izgleda da jesi. Hokej je OK... bude se sjećanja.
    Treba biti pošten prema sebi i svojoj okolini i priznati: sport je nogomet, donekle košarka i rukomet, a tenis, skijanje, plivanje i slične aktivnosti su sport samo ako se nekim čudom zatekneš u reprezentaciji. SVE OSTALO JE TEK REKREACIJA.
    Ključni detalj je lova. I to ne tričavih 6 mio kuna nego puuuuuuno više

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    podizem i pozivam vas sutra na salatu u 17:30 :D
    poslije toga se spustite u grad gledati festival svjetla (onaj od 6 milijuna )
    Mene ne zanima hokej vec taj festival svjetla o kojem nista ne znam - kaj to je, gdje i kada?
    (sigurno ima neki link negdje, al ga nemerem naci)

    http://www.vjesnik.hr/html/2006/12/2....asp?r=tem&c=1

  9. #9
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    podizem i pozivam vas sutra na salatu u 17:30 :D
    poslije toga se spustite u grad gledati festival svjetla (onaj od 6 milijuna )
    Mene ne zanima hokej vec taj festival svjetla o kojem nista ne znam - kaj to je, gdje i kada?
    (sigurno ima neki link negdje, al ga nemerem naci)

    http://www.vjesnik.hr/html/2006/12/2....asp?r=tem&c=1
    Fala, ivarica, ja sam misl;io vec da smo propustili neki vazni event ...
    Ovu luster-raskos po gradu smo vec pogledali svih cetiri jednu vecer, a budemo valjda jos koju kad malo splasne ova pretpraznicna manija.

    KAd vec offtopicarim, oni "lusteri" na Ilici i drugdje su mi onak, nis posebno, al najvise mi se ne svidja bijela boja lampica. DA je bar recimo, zuta bilo bi mi nekak topliji dojam, ovak mi je k'o da smo u ledani ... a Bozic je ipak praznik topline.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •